وزیر نیرو: رصد ورود و خروجی آب به سدهای کشور/ سیلاب‌ها ۲.۵ میلیارد دلار آب شیرین برای کشور فراهم کرد

گروه سیاسی الف،   3980113109 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر نیرو: رصد ورود و خروجی آب به سدهای کشور/ سیلاب‌ها ۲.۵ میلیارد دلار آب شیرین برای کشور فراهم کرد

وزیر نیرو با بیان اینکه ورودی و خروجی آب سدهای کشور به ویژه در خوزستان به صورت دائم رصد و مدیریت می‌شود،‌ گفت: سیل اخیر بیش از ۵ میلیارد مترمکعب آب شیرین برای کشور فراهم کرد که ارزش آن به قیمت جاری ۲.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

به گزارش فارس، رضا اردکانیان وزیر نیرو در گفت‌وگو با خبر ساعت ۲۱ شبکه یک گفت: ۱۷۲ سد بزرگ در کشور وجود دارد که مدیریت ورود و خروج این سدها به صورت مستمر انجام می‌شود.

وی گفت: بر اثر دو سیلاب اخیر در کشور بیش از ۵ میلیارد مترمکعب آب شیرین پشت سدهای کشور جمع شد که این آب در آینده به مصرف شرب شهرها، کشاورزی، صنعت و تولید برق خواهد رسید.

وی گفت: این حجم آب از منابع زیر زمین قابل برداشت نیست و اگر می خواستیم آن به دست آوریم، باید آب دریا را شیرین می‌کردیم که با توجه به ارزش روز شیرین‌سازی آب از دریا، ارزش این آب شیرین برای کشور ۲.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

وزیر نیرو گفت: همچنین بارندگی‌های اخیر ۴۰ تالاب کشور را سیراب کرد و حجم وسیعی از آب در دریاچه ارومیه که در حال خشک شدن بود، وارد شد.

به گفته اردکانیان اگر با اقدامات مدیریتی بتوانیم خسارات سیل را به حداقل برسانیم می‌توانیم، از منافع بیشتر سیلاب‌ها استفاده کنیم.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: خالی کردن جمعیت در شهرها و روستاهای پایین‌دست سدها برای حفظ سلامت و امنیت آنها است و باید به هشدارهای کارشناسان دقت کنند و مردم از حضور در کرانه رودخانه‌ها دور شوند.

وزیر نیرو در مورد سد کرخه در استان خوزستان گفت: ساعات اولیه امروز ساعات حساسی بود که با مدیریت پشت سر گذاشته شد و سیلابی که روز گذشته در لرستان بود با آورد دبی ۸۰۰۰ مترمکعب در ثانیه وارد کرخه شد که این میزان ورودی کارشناسان را شگفت‌زده کرد.

اردکانیان اضافه کرد: از ساعت ۱۸ امروز ورودی آب به کرخه به ۳۵۰۰ مترمکعب در ثانیه کاهش یافته و ورودی آب به سد دز به ۳۰۰۰ مترمکعب در ثانیه رسیده، البته خروجی این دو سد به صورت مدیریت‌شده انجام می‌شود تا ارتفاع آب در پشت این سدها از حد مجاز تجاوز نکند.

وی ادامه داد: تراز آب در سد کرخه در حال حاضر ۲۲۳ متر است که اگر این تراز به ۲۲۶ متر برسد آن موقع مجبور خواهیم شد، میزان ورودی و خروجی آب به این سد را یکسان کنیم که در آن صورت ورودی آب و خروجی از این سد بین  ۵ تا ۶ هزار مترمکعب خواهد رسید.

وزیر نیرو در مورد این‌که آیا سد کرخه سرریز شده است گفت: سرریز شدن سدها دو حالت دارد که یک وقت مدیریت شده آب از آن رها می‌شود و یک وقت غیرمدیریت‌شده که در حال حاضر سرریز این سد به صورت مدیریت‌شده است.

اردکانیان همچنین از مردم عزیز درخواست کرد، به هشدارهای مسئولان دقت کرده و برای امنیت جانی خود و احشام ‌شان توصیه‌های تخلیه روستاها را در مناطق پایین‌دست سدها جدی بگیرند تا خسارات سیل به حداقل کاهش یافته و منافع آن به حداکثر برسد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۴۰۳۹۸۲۳:۴۹:۵۳ ۱۳۹۸/۱/۱۳
اگر وزارت نیرو تحت تاثیر لابی گری های بی مورد نمایندگان محترم خوزستان قرار نمی گرفت و به منافع ملی فکر می کردند، اول در استان لرستان، سیل این همه خسارت ببار نمی آورد (وضعیت مردم در این استان را ببینید!)، دوم، حجم زیادی آب از کشور خارج نمی شد، سوم، سدهای خوزستان، رسوبات کمتری دریافت می کردند، چهارم، خسارت به مردم پایین دست سدهای خوزستان وارد نمی شد. پنجم، در موقع کم آبی از این آبها استفاده می شد. آن موقع مدیریت در راستای منافع ملی، تجلی می نمود. این همه نگرانی وجود نداشت. به امید روزی که مقصران این همه خسارت محاکمه گردند.
ناشناس۸۴۰۸۸۵۱۴:۱۳:۰۵ ۱۳۹۸/۱/۱۴
توجیهش شبیه توجیه جهانگیریه ۱۰۰میلیارد دلار۴۲۰۰تومنی رو بی هدف نابود کردن با افتخار ادعا میکنن با این کار گرونی کنترل کردیم!!!؟
ناشناس۸۴۰۴۲۶۰۰:۱۹:۲۲ ۱۳۹۸/۱/۱۴
این چ حرفیه دونیم میلیارد دلار آب شیرین؟ ده برابرش خسارت زد بخاطر عدم لایروبی و..
ناشناس۸۴۰۴۴۵۰۰:۳۶:۰۴ ۱۳۹۸/۱/۱۴
2/5 یا 205 ؟؟
ناشناس۸۴۰۴۵۶۰۰:۴۸:۱۱ ۱۳۹۸/۱/۱۴
اگر اجازه داده بودید تونل بهشت آباد احداث شود الان یک میلیارد متر مکعب آب سدهای خوزستان بجای اینکه خانه ها ومزارع مردم را خراب کند وبه دریا بریزد پشت سد زاینده رود جمع شده بود
ناشناس۸۴۰۴۶۲۰۰:۵۶:۳۹ ۱۳۹۸/۱/۱۴
چه چیزها دادیم که چی بگیریم ؟
امین۸۴۰۴۷۰۰۱:۰۷:۰۰ ۱۳۹۸/۱/۱۴
اگر بنا به منافع ملی باشه صنایع آب بر که نباید درفلات مرکزی علی الخصوص اصفهان..توسعه پیدا میکرد که زمینها تشنه بشن .. درمورد اول که اگر رودخانه های لرستان و خوزستان لایروبی میشد این فاجعه ببار نمی آمد.حالا .. در مورد دوم آب شیرینی که به دریا میریزه جزء اکو سیستم طبیعی بوده و هدر نمیده این ماییم که باید خودمون و با طبیعت وفق بدیم نه اینکه اون رو دستکاری کنیم در مورد سوم در مورد رسوبات سد باطبع احداث هر سد بزرگ و طویل موارد رسوب طبیعی بوده که هیچ کاری نمیتوان کرد. در ضمن هزینه لایروبی سد صرفه اقتصادی ندارد مورد چهارم. خسارتهایی که سد سازی و انتقال آب در سالهای گذشته به استان خوزستان وارد کرد با توجه به کمبود. نزدیک به دو دهه بارش خیلی بیشتر از این سیل بود مورد پنجمتون هم یه جوری میگین در موارد کم آبی استفاده بشه انگار قراره آب در منبع ذخیره بشه . داریم در مورد سد سازی صحبت میکنیم. خوزستان دیگه ظرفیت ساخت سد و انتقال آب ندارد . این حجم بارون تو سی چهل سال گذشته بیسابقه بوده . اگر هر سال این مقدار بارون داشتیم حرف شما قابل قبول بود .
ناشناس۸۴۰۶۰۱۰۹:۰۰:۵۵ ۱۳۹۸/۱/۱۴
فقط و فقط توجیه بی مورد هیچ وجدان بیداری نمیتواند حرفهای شما را قبول کند
ناشناس۸۴۰۶۹۱۱۱:۲۴:۱۰ ۱۳۹۸/۱/۱۴
شما ما رو توجیه بکن کجای دنیا تو دل کویر صنایع آب بر احداث میکنن تا ما قبول کنیم
ناشناس۸۴۰۸۰۲۱۲:۵۶:۱۹ ۱۳۹۸/۱/۱۴
هم‎وطن گرامی‎ام، اولا مقدار آب در ابتدا و انتهای پدیده مهم است؛ یعنی بخشی از آب هدر می‎رود، اما برغم آن آنچه باقی‎‎مانده است معادل 2.5 میلیارد دلار به اقتصاد ملی کمک می‎کند. خدا را شکر که طبیعت مهربان بوده است. دوما، اگر پروژه‎های انتقال آب از لرستان و خوزستان - با رعایت منافعِ بلند مدت زیست محیطی و نه منافع کوتاه مدت این استان و آن استان - اجرا شوند؛ هم منابع آبی به همه‎ی مردم می‎رسد و هم نغمتِ سیل به نعمت بدل می‏‎شود. این کمی حساب و کتاب دارد! مثلا اینکه انتقال آب از پشت سدها صورت بگیرد، نه از سرچشمه‎ی رودها! و تنها وقتی صورت بگیرد که حداقل80 درصد مخزن سد پرشده است و خروجیِ سد به دشت‎های پایین دستی آن هم مثلا از 500 متر مکعب بر ثانیه بیشتر باشد. یعنی، هم رعایت حال مصرف کننده‎ی پایین دستِ سد بشود، هم رعایت ذخیره‎ی بلند مدت آن، و هم به هنگام وقوع سیل بتوان آب شیرین را سریع به بخش‎های دیگر کشور انتقال داد، به جای اینکه بعد از ایجاد خرابی به خلیج فارس بریزد.
ناشناس۸۴۰۴۹۳۰۱:۵۶:۵۹ ۱۳۹۸/۱/۱۴
چند میلیارد دلار خسارت به مردم وارد کرد؟ پس چرا در دز و کرخه رو باز کردی اینا چند میلیارد دلار میشن؟ اصلا با دلار چند تومن حساب کردی؟ اگه گفتی؟ نمی دونم چرا جدیدا میخواهیم در مصیبت ها بگیم چیزی نشده بجاش از سخنان نامربوط میزنیم
عباس اکبری۸۴۰۵۲۸۰۴:۱۰:۴۵ ۱۳۹۸/۱/۱۴
این قدر سیل درآمد داشت؟میزان مدیریت ضعیف دولت چقدرخسارت داد ده برابر صد برابر؟به این نمیگن سود میگن فاجعه سونامی مدیریت بعدش حالاببینید کمک های بلاعوض که نمیدن هنوز خسارت های حوادث سال ۹۵ پرداخت نکرده دولت . حالا مخاطب های عزیز ازاین سخن وزیر ناراحت نشید شوخی سیزده بدره
ناشناس۸۴۰۵۵۸۰۶:۵۵:۲۵ ۱۳۹۸/۱/۱۴
اردکانیان، یکی از باسواد ترین وزیران هست که تخصصش تو حوزه ی آبه
ناشناس۸۴۰۵۶۹۰۷:۴۴:۱۵ ۱۳۹۸/۱/۱۴
نمایندگان خورستان شرمنده مردم استان و مناطق مرکزی ایران خواهند بود تا ابد و این شرم بر آنها خواهد ماند. یادمان نمیرود. والله ..
ناشناس۸۴۰۶۹۷۱۱:۲۷:۱۸ ۱۳۹۸/۱/۱۴
هیچ حای دنیا انتقال آب جواب نماینده های شما هم تا قیامت شرمنده مردم خوزستان و چهار محال و لرستان خواهند بود
ناشناس۸۴۰۷۰۵۱۱:۳۷:۱۳ ۱۳۹۸/۱/۱۴
آره دیگه باید بخاطر خشک شدن سفره های زیر زمینی در لرستان و چهابخاطرل خشک شدن تالابها تو خوزستان و بوجود آمدن چشمه های گردو خاک داخلی نشان شوالیه به نمایندگان شماها داد. حالا بعد از سی سال یه بارون بیسابقه زده. شما تو فکر 29 سال کمبود بارش باش . دستکاری طبیعت یعنی نابودی زندگی منطقه

پربحث‌های امروز

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 3. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 4. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 5. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 6. سخنی با رئیس جدید قوه قضائیه

 7. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 8. درگیری لفظی شدید «لاریجانی» با «حاجی دلیگانی» در صحن مجلس

 9. ریزش دلار در پی تحریم‌های شب گذشته ایران

 10. وزیر اقتصاد: دست ایران برای مقابله با تحریم‌ها پُر است اما از بیان راهکارهایمان معذوریت داریم

 11. چادر دیگر لباس متهمان نیست

 12. اطلاعیه شرکت توانیر: نیاز به صرفه جویی در مصرف برق داریم

 13. واشنگتن: سیاست ما بر تلاش دیپلماتیک برای بازگرداندن ایران به میز مذاکرات استوار است

 14. جزئیات نحوه حذف قبوض کاغذی برق

 15. لوازم خانگی داخلی جایگزین چینی‌ها شدند

 16. موز ١٠٠٠ تومان ارزان شد + جدول

 17. بیت‌کوین‌ها برق را می‌بلعند!

 18. مخالف زورگویی و استبداد کانون وکلا هستیم/ مؤسسات حقوقی برای تأسیس نیاز به اخذ مجوز از کانون وکلا ندارند

 19. نباید از این فرمانده صحبتی می‌شد

 20. دره شیرز، پدیده طبیعت زاگرس  

 21. روحانی: انقدر زیادی در زندگی مردم دخالت نکنیم  

 22. روحانی: پرونده الکترونیک سلامت یکی از قول‌های دولت است/ امروز شاهد تحقق یکی از آرزوهای دیرینه‌ام هستم

 23. بدهکار بانکی قسط‌هایش عقب‌افتاد، ضامنش او را ربود!

 24. تخت‌روانچی: واشنگتن به ماجراجویی نظامی علیه مردم ایران پایان دهد

 25. روحانی: بعضی‌ها در برابر دولت نقش مادر شوهری دارند  

پربحث‌های دیروز

 1. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 2. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 3. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 4. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

 5. اعتراف بزرگ و غرورآور مجری الجزیره  

 6. آمریکا تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعمال کرد/ تحریم بی نتیجه علیه فرماندهان سپاه

 7. ترامپ: احتیاجی نداریم در تنگه هرمز باشیم/ درخواست آمریکا از ایران

 8. واکنش پلیس تهران به هنجارشکنی 5 دختر و پسر در تهرانپارس

 9. این جنگ اقتصادی، جنگ اراده‌هاست/ چرا دولت آرایش جنگی ندارد؟

 10. بهای دروغ‌ها چیست؟

 11. کاش از این موشک‌ها در ۱۲ تیرماه 67 هم داشتیم

 12. گابارد خطاب به ترامپ: تا دیر نشده، به برجام بازگرد

 13. اعلام فهرست نجومی بگیران صندوق بازنشستگی کشوری/ حقوق ۳۸میلیون تومانی یک مدیر + جدول

 14. خاص‌ترین و گرانقیمت‌ترین تویوتا لندکروز ایران  

 15. ترامپ: گفت‌وگوی فوق‌العاده‌ای با بن سلمان داشتیم؛ گفتم "اینکه از شما محافظت می‌کنیم، باید پول بدهید"؛ گفت "بله"

 16. کشور وزارت تولید می‌خواهد، نه وزارت واردات

 17. جهانگیری: بودجه دولت در تنگنا و محدودیت قرار دارد/ نیازمند جراحی اقتصادی هستیم

 18. واکنش دادستان کل کشور به ادعایی درباره رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی

 19. پناهیان: جریانی مشکوک موجب امنیت بی‌حجاب‌ها شده است

 20. دادستان کشور: «علاءالدین» متواری است/ معلوم نیست به چه شکل از زندان آزاد شده

 21. نوبخت: در خصوص نظام بانکی بی‌انصافی صورت گرفته/ موسسه‌های مالی غیرمجاز ۳۶ هزار میلیارد تومان به دولت خسارت زدند

 22. ادعای وزیر خارجه انگلیس: خرابکاری در نفت‌کش‌ها مطمئناً کار ایران است

 23. احتمالا اینستکس امروز تحریم می‌شود

 24. ریابکوف: روسیه و متحدانش تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بی‌اثر می‌کنند

 25. رئیس قوه قضاییه: انقلاب اسلامی حقوق مردم را از حاشیه به متن آورد/ رعایت حقوق، مبنای هر تصمیم در ایران است

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 3. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 4. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 5. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 6. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 7. هزينه‌هاي يك دروغ!

 8. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 9. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 10. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 11. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 12. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 13. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 14. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 15. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 16. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 17. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 18. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 19. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 20. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 21. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 22. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 23. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 24. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 25. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

پربحث‌های امروز

 1. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 2. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 3. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 4. درگیری لفظی شدید «لاریجانی» با «حاجی دلیگانی» در صحن مجلس

 5. روحانی: پرونده الکترونیک سلامت یکی از قول‌های دولت است/ امروز شاهد تحقق یکی از آرزوهای دیرینه‌ام هستم

 6. واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تحریم رهبر انقلاب و ظریف از سوی آمریکا

 7. دانشکده پهپاد نیروی هوایی ارتش افتتاح شد

 8. واکنش وزارت اطلاعات به نفوذ در نفت:‌ محتوای پرونده‌های امنیتی در اختیار مراجع قضایی قرار می‌گیرد

 9. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 10. روانچی: ایران قطعا به هر حمله آمریکا جواب خواهد داد

 11. رئیس جمهور پس از ۴ ماه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور یافت  

 12. شمخانی: گام دوم کاهش تعهدات از ۱۶تیر آغاز می‌شود

 13. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 14. مادر شیرمحمدعلی‌: چرا پسرم باید سلاخی شود؟/ دست‌های پشت پرده را می‌خواهم

 15. کدخدایی: نظارت مردم بر انتخابات از افتخارات نظام است

 16. سوال از وزیر کشور در پی برخورد پلیس با یک دختر

 17. قدردانی نمایندگان مجلس از شریعتمداری

 18. ورود کمیسیون شوراها به برخورد نیروی انتظامی با یک دختر

 19. جلسات مجلس دو هفته آینده تشکیل نمی‌شود

 20. شروط شورای نگهبان برای الکترونیکی‌شدن انتخابات مجلس

 21. لیست اموال خود را اعلام کنید اما ما را مسخره نکنید!

 22. اعلام وصول طرح‌های ضد آمریکایی در مجلس

 23. حاجی‌دلیگانی: لاریجانی هر جا دلش خواست مجلس را دور می‌زند

 24. توضیحات محمود صادقی درباره رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی

 25. نقوی‌حسینی:کف‌گیر تحریم‌های آمریکا به ته‌دیگ خورده است

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 2. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 3. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

 4. واکنش دادستان کل کشور به ادعایی درباره رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی

 5. پناهیان: جریانی مشکوک موجب امنیت بی‌حجاب‌ها شده است

 6. جانشین فرمانده سپاه: جنگ آشکار با آمریکا ادامه دارد/ انقلاب اسلامی و آمریکا هرگز نمی‌توانند در کنار هم قرار بگیرند

 7. محمود صادقی: رئیسی دستور رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی را صادر کرده است

 8. پشت‌پرده اصرار به جدایی جهانگیری از روحانی

 9. جرئیات خواندنی از پهپاد آمریکایی که توسط سپاه شکار شد/ خسارتی که به «آبراهام لینکلن» وارد آمد! + تصاویر

 10. مشاور روحانی: آمریکا اگر چیزی بیش از برجام می‌خواهد، باید چیزهایی بیش از برجام بدهد  

 11. آرمان قهر جهانگیری را تأیید کرد

 12. حاجی‌دلیگانی: چرا عده‌ای با رفاه عموم مردم مخالف هستند؟/ تعطیلات دو هفته‌ای مجلس کنسل شود

 13. رونمایی از ثروت مسئولان و آقازاده‌­ها

 14. سعید طوسی، ادعای صادقی را تکذیب کرد

 15. توصیه‌ علم‌الهدی به قوه قضاییه: به دولت کمک کنید

 16. واکنش وزارت‌نفت به ادعای دستگیری اعضای باند نفوذ در این وزارتخانه

 17. شهردار تهران: پاسخ تمام تذکرات شورا می دهیم/ بدون حاشیه به کارمان ادامه می دهیم

 18. سه هیئت ویژه قتل در زندان فشافویه را پیگیری می‌کنند

 19. حکم اعدام برای عوامل ‌حادثه تروریستی اهواز

 20. تذکر قاضی پور به رئیس جمهور

 21. عملیات تروریستی در چالدران/تلفات سنگین به اشرار

 22. غیبت غیر موجه حجتی در جلسه بررسی استیضاح/ اعتراض 18 نماینده

 23. درخواست رئیسی از روحانی درباره جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر

 24. احمد توکلی با اشاره به تمدید مهلت FATF: دنبال تسلیم ایران هستند/ تهدید کرده بودند که چنین و چنان می‌کنند، اما فقط همان بیانیه قبلی را دادند

 25. تشکر وزیر دفاع از اعدام جاسوس سیا

پربحث‌های هفته

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 4. هزينه‌هاي يك دروغ!

 5. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 6. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 7. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 8. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 9. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 10. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 11. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 12. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 13. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 14. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 15. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

 16. مواضع انتخاباتی آیت‌الله مصباح در دیدار با اعضای حزب پایداری

 17. حاجی‌زاده: هواپیمای جاسوسی دیگری را که ۳۵ سرنشین داشت، ‌منهدم نکردیم

 18. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 19. چرا FATF منتظر می‌ماند؟

 20. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 21. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 22. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 23. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 24. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 25. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

آخرین عناوین