وزیر نیرو: رصد ورود و خروجی آب به سدهای کشور/ سیلاب‌ها ۲.۵ میلیارد دلار آب شیرین برای کشور فراهم کرد

گروه سیاسی الف،   3980113109 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر نیرو: رصد ورود و خروجی آب به سدهای کشور/ سیلاب‌ها ۲.۵ میلیارد دلار آب شیرین برای کشور فراهم کرد

وزیر نیرو با بیان اینکه ورودی و خروجی آب سدهای کشور به ویژه در خوزستان به صورت دائم رصد و مدیریت می‌شود،‌ گفت: سیل اخیر بیش از ۵ میلیارد مترمکعب آب شیرین برای کشور فراهم کرد که ارزش آن به قیمت جاری ۲.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

به گزارش فارس، رضا اردکانیان وزیر نیرو در گفت‌وگو با خبر ساعت ۲۱ شبکه یک گفت: ۱۷۲ سد بزرگ در کشور وجود دارد که مدیریت ورود و خروج این سدها به صورت مستمر انجام می‌شود.

وی گفت: بر اثر دو سیلاب اخیر در کشور بیش از ۵ میلیارد مترمکعب آب شیرین پشت سدهای کشور جمع شد که این آب در آینده به مصرف شرب شهرها، کشاورزی، صنعت و تولید برق خواهد رسید.

وی گفت: این حجم آب از منابع زیر زمین قابل برداشت نیست و اگر می خواستیم آن به دست آوریم، باید آب دریا را شیرین می‌کردیم که با توجه به ارزش روز شیرین‌سازی آب از دریا، ارزش این آب شیرین برای کشور ۲.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

وزیر نیرو گفت: همچنین بارندگی‌های اخیر ۴۰ تالاب کشور را سیراب کرد و حجم وسیعی از آب در دریاچه ارومیه که در حال خشک شدن بود، وارد شد.

به گفته اردکانیان اگر با اقدامات مدیریتی بتوانیم خسارات سیل را به حداقل برسانیم می‌توانیم، از منافع بیشتر سیلاب‌ها استفاده کنیم.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: خالی کردن جمعیت در شهرها و روستاهای پایین‌دست سدها برای حفظ سلامت و امنیت آنها است و باید به هشدارهای کارشناسان دقت کنند و مردم از حضور در کرانه رودخانه‌ها دور شوند.

وزیر نیرو در مورد سد کرخه در استان خوزستان گفت: ساعات اولیه امروز ساعات حساسی بود که با مدیریت پشت سر گذاشته شد و سیلابی که روز گذشته در لرستان بود با آورد دبی ۸۰۰۰ مترمکعب در ثانیه وارد کرخه شد که این میزان ورودی کارشناسان را شگفت‌زده کرد.

اردکانیان اضافه کرد: از ساعت ۱۸ امروز ورودی آب به کرخه به ۳۵۰۰ مترمکعب در ثانیه کاهش یافته و ورودی آب به سد دز به ۳۰۰۰ مترمکعب در ثانیه رسیده، البته خروجی این دو سد به صورت مدیریت‌شده انجام می‌شود تا ارتفاع آب در پشت این سدها از حد مجاز تجاوز نکند.

وی ادامه داد: تراز آب در سد کرخه در حال حاضر ۲۲۳ متر است که اگر این تراز به ۲۲۶ متر برسد آن موقع مجبور خواهیم شد، میزان ورودی و خروجی آب به این سد را یکسان کنیم که در آن صورت ورودی آب و خروجی از این سد بین  ۵ تا ۶ هزار مترمکعب خواهد رسید.

وزیر نیرو در مورد این‌که آیا سد کرخه سرریز شده است گفت: سرریز شدن سدها دو حالت دارد که یک وقت مدیریت شده آب از آن رها می‌شود و یک وقت غیرمدیریت‌شده که در حال حاضر سرریز این سد به صورت مدیریت‌شده است.

اردکانیان همچنین از مردم عزیز درخواست کرد، به هشدارهای مسئولان دقت کرده و برای امنیت جانی خود و احشام ‌شان توصیه‌های تخلیه روستاها را در مناطق پایین‌دست سدها جدی بگیرند تا خسارات سیل به حداقل کاهش یافته و منافع آن به حداکثر برسد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۴۰۳۹۸۲۳:۴۹:۵۳ ۱۳۹۸/۱/۱۳
اگر وزارت نیرو تحت تاثیر لابی گری های بی مورد نمایندگان محترم خوزستان قرار نمی گرفت و به منافع ملی فکر می کردند، اول در استان لرستان، سیل این همه خسارت ببار نمی آورد (وضعیت مردم در این استان را ببینید!)، دوم، حجم زیادی آب از کشور خارج نمی شد، سوم، سدهای خوزستان، رسوبات کمتری دریافت می کردند، چهارم، خسارت به مردم پایین دست سدهای خوزستان وارد نمی شد. پنجم، در موقع کم آبی از این آبها استفاده می شد. آن موقع مدیریت در راستای منافع ملی، تجلی می نمود. این همه نگرانی وجود نداشت. به امید روزی که مقصران این همه خسارت محاکمه گردند.
ناشناس۸۴۰۸۸۵۱۴:۱۳:۰۵ ۱۳۹۸/۱/۱۴
توجیهش شبیه توجیه جهانگیریه ۱۰۰میلیارد دلار۴۲۰۰تومنی رو بی هدف نابود کردن با افتخار ادعا میکنن با این کار گرونی کنترل کردیم!!!؟
ناشناس۸۴۰۴۲۶۰۰:۱۹:۲۲ ۱۳۹۸/۱/۱۴
این چ حرفیه دونیم میلیارد دلار آب شیرین؟ ده برابرش خسارت زد بخاطر عدم لایروبی و..
ناشناس۸۴۰۴۴۵۰۰:۳۶:۰۴ ۱۳۹۸/۱/۱۴
2/5 یا 205 ؟؟
ناشناس۸۴۰۴۵۶۰۰:۴۸:۱۱ ۱۳۹۸/۱/۱۴
اگر اجازه داده بودید تونل بهشت آباد احداث شود الان یک میلیارد متر مکعب آب سدهای خوزستان بجای اینکه خانه ها ومزارع مردم را خراب کند وبه دریا بریزد پشت سد زاینده رود جمع شده بود
ناشناس۸۴۰۴۶۲۰۰:۵۶:۳۹ ۱۳۹۸/۱/۱۴
چه چیزها دادیم که چی بگیریم ؟
امین۸۴۰۴۷۰۰۱:۰۷:۰۰ ۱۳۹۸/۱/۱۴
اگر بنا به منافع ملی باشه صنایع آب بر که نباید درفلات مرکزی علی الخصوص اصفهان..توسعه پیدا میکرد که زمینها تشنه بشن .. درمورد اول که اگر رودخانه های لرستان و خوزستان لایروبی میشد این فاجعه ببار نمی آمد.حالا .. در مورد دوم آب شیرینی که به دریا میریزه جزء اکو سیستم طبیعی بوده و هدر نمیده این ماییم که باید خودمون و با طبیعت وفق بدیم نه اینکه اون رو دستکاری کنیم در مورد سوم در مورد رسوبات سد باطبع احداث هر سد بزرگ و طویل موارد رسوب طبیعی بوده که هیچ کاری نمیتوان کرد. در ضمن هزینه لایروبی سد صرفه اقتصادی ندارد مورد چهارم. خسارتهایی که سد سازی و انتقال آب در سالهای گذشته به استان خوزستان وارد کرد با توجه به کمبود. نزدیک به دو دهه بارش خیلی بیشتر از این سیل بود مورد پنجمتون هم یه جوری میگین در موارد کم آبی استفاده بشه انگار قراره آب در منبع ذخیره بشه . داریم در مورد سد سازی صحبت میکنیم. خوزستان دیگه ظرفیت ساخت سد و انتقال آب ندارد . این حجم بارون تو سی چهل سال گذشته بیسابقه بوده . اگر هر سال این مقدار بارون داشتیم حرف شما قابل قبول بود .
ناشناس۸۴۰۶۰۱۰۹:۰۰:۵۵ ۱۳۹۸/۱/۱۴
فقط و فقط توجیه بی مورد هیچ وجدان بیداری نمیتواند حرفهای شما را قبول کند
ناشناس۸۴۰۶۹۱۱۱:۲۴:۱۰ ۱۳۹۸/۱/۱۴
شما ما رو توجیه بکن کجای دنیا تو دل کویر صنایع آب بر احداث میکنن تا ما قبول کنیم
ناشناس۸۴۰۸۰۲۱۲:۵۶:۱۹ ۱۳۹۸/۱/۱۴
هم‎وطن گرامی‎ام، اولا مقدار آب در ابتدا و انتهای پدیده مهم است؛ یعنی بخشی از آب هدر می‎رود، اما برغم آن آنچه باقی‎‎مانده است معادل 2.5 میلیارد دلار به اقتصاد ملی کمک می‎کند. خدا را شکر که طبیعت مهربان بوده است. دوما، اگر پروژه‎های انتقال آب از لرستان و خوزستان - با رعایت منافعِ بلند مدت زیست محیطی و نه منافع کوتاه مدت این استان و آن استان - اجرا شوند؛ هم منابع آبی به همه‎ی مردم می‎رسد و هم نغمتِ سیل به نعمت بدل می‏‎شود. این کمی حساب و کتاب دارد! مثلا اینکه انتقال آب از پشت سدها صورت بگیرد، نه از سرچشمه‎ی رودها! و تنها وقتی صورت بگیرد که حداقل80 درصد مخزن سد پرشده است و خروجیِ سد به دشت‎های پایین دستی آن هم مثلا از 500 متر مکعب بر ثانیه بیشتر باشد. یعنی، هم رعایت حال مصرف کننده‎ی پایین دستِ سد بشود، هم رعایت ذخیره‎ی بلند مدت آن، و هم به هنگام وقوع سیل بتوان آب شیرین را سریع به بخش‎های دیگر کشور انتقال داد، به جای اینکه بعد از ایجاد خرابی به خلیج فارس بریزد.
ناشناس۸۴۰۴۹۳۰۱:۵۶:۵۹ ۱۳۹۸/۱/۱۴
چند میلیارد دلار خسارت به مردم وارد کرد؟ پس چرا در دز و کرخه رو باز کردی اینا چند میلیارد دلار میشن؟ اصلا با دلار چند تومن حساب کردی؟ اگه گفتی؟ نمی دونم چرا جدیدا میخواهیم در مصیبت ها بگیم چیزی نشده بجاش از سخنان نامربوط میزنیم
عباس اکبری۸۴۰۵۲۸۰۴:۱۰:۴۵ ۱۳۹۸/۱/۱۴
این قدر سیل درآمد داشت؟میزان مدیریت ضعیف دولت چقدرخسارت داد ده برابر صد برابر؟به این نمیگن سود میگن فاجعه سونامی مدیریت بعدش حالاببینید کمک های بلاعوض که نمیدن هنوز خسارت های حوادث سال ۹۵ پرداخت نکرده دولت . حالا مخاطب های عزیز ازاین سخن وزیر ناراحت نشید شوخی سیزده بدره
ناشناس۸۴۰۵۵۸۰۶:۵۵:۲۵ ۱۳۹۸/۱/۱۴
اردکانیان، یکی از باسواد ترین وزیران هست که تخصصش تو حوزه ی آبه
ناشناس۸۴۰۵۶۹۰۷:۴۴:۱۵ ۱۳۹۸/۱/۱۴
نمایندگان خورستان شرمنده مردم استان و مناطق مرکزی ایران خواهند بود تا ابد و این شرم بر آنها خواهد ماند. یادمان نمیرود. والله ..
ناشناس۸۴۰۶۹۷۱۱:۲۷:۱۸ ۱۳۹۸/۱/۱۴
هیچ حای دنیا انتقال آب جواب نماینده های شما هم تا قیامت شرمنده مردم خوزستان و چهار محال و لرستان خواهند بود
ناشناس۸۴۰۷۰۵۱۱:۳۷:۱۳ ۱۳۹۸/۱/۱۴
آره دیگه باید بخاطر خشک شدن سفره های زیر زمینی در لرستان و چهابخاطرل خشک شدن تالابها تو خوزستان و بوجود آمدن چشمه های گردو خاک داخلی نشان شوالیه به نمایندگان شماها داد. حالا بعد از سی سال یه بارون بیسابقه زده. شما تو فکر 29 سال کمبود بارش باش . دستکاری طبیعت یعنی نابودی زندگی منطقه

پربحث‌های امروز

 1. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 2. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 3. روس‌ها پدافند موشکی بومی ایران را به رخ اسرائیل کشیدند

 4. شش نکته درباره یکی از بی‌شرمانه‌ترین مصاحبه‌های بی‌بی‌سی فارسی

 5. برندگان نهایی «عصر جدید» انتخاب شدند/ «حماسه شن‌ها» فاتح قله استعداد‌ها

 6. وزیر بهداشت: صف کشیدن برای خرید ارابه مرگ‌آوار غیراستاندارد قابل پذیریش نیست

 7. علم الهدی: نقدینگی کشور را نباید صرف عیاشی و تفریحگاه‌ها کرد

 8. نتانیاهو: به عملیات خود در عراق ادامه خواهیم داد

 9. داغی که ژاپن بر دل ایران گذاشت

 10. ۲۰ درصد مردم انگلیس در فقر به سر می‌برند

 11. کمبود 1.5 میلیون واحد مسکن در کشور/ افزایش ساخت‌وساز قیمت‌ها را کاهش می‌دهد

 12. سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌ها محدود شد/۳۰ لیتر در هر سوختگیری

 13. بوی اخراج می‌آید/ اظهارنظر عجیب سرپرست الاهلی درباره برانکو

 14. یک گزارشگر تلویزیونی دیگر مهاجرت کرد؟

 15. سرنوشت نامعلوم یوروهای گمشده/ سکه ثامن ویژه رسیدگی می شود؟

 16. توطئه جدیدی از ضد انقلاب در مشهد خنثی شد

 17. دستیابی ایران به سلاح توپ‌ لیزری/ مراکز حساس کشور با سامانه‌های لیزری محافظت می‌شوند

 18. کشف و ضبط 3 هزار لاک‌پشت گوش قرمز قبل از خروج از کشور

 19. شرط جذب محمدجواد ظریف در دانشگاه تهران

 20. والیبال زنان آسیا| شکست تلخ ایران مقابل چین تایپه

 21. کاهش قیمت خودروهای خارجی/هجوم مردم برای خرید، عامل گرانی هاست

 22. سی ان ان: شکاف در ائتلاف امارات – عربستان، دردسر تازه دولت ترامپ

 23. «ظریف» در کاخ الیزه با «مکرون» دیدار کرد/تعهدات برجامی اروپا محور گفتگوها

 24. آیت‌الله امامی‌کاشانی: مردم با مشکلات اقتصادی دست از انقلاب نمی‌کشند، اما مسئولان هم باید به‌فکر باشند

 25. وزیر ارتباطات از فعالان فضای مجازی درخواست نظر خواهی کرد

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 2. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 3. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 4. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 5. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 6. زن برای کشتن شوهرش،پسر جوان را عاشق خود کرد

 7. روزنامه جمهوری اسلامی: نتایج کنکور امسال فاجعه است

 8. فجایع اقتصادی و راهبردی جنگ با ایران از نگاه نشریه وابسته به کنگره آمریکا

 9. قیمت بلیت های کنسرت مهران مدیری

 10. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 11. شعبده بازهای معروف جهان چه می کنند؟ عصرجدید، چه چیزی نمایش می دهد؟

 12. دروی دستی برنج توسط نماینده ولی‌فقیه در گیلان  

 13. توضیح سخنگوی دستگاه قضا درباره بازداشت ۲ نماینده مجلس

 14. «ناصر احمدی» گوینده برجسته خبر و دوبلاژ بامداد امروز درگذشت  

 15. سامانه باور ۳۷۳ قوی تر از s۳۰۰ روسیه  

 16. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 17. تبرئه از قصاص برای جوانی که دوستش را کشت/ قاتل: نیما مهدورالدم بود

 18. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 19. تقلب در سیلوی دولتی؛ فضولات با گندم مخلوط می‌کردند و می‌فروختند

 20. آمریکا: گزینه توقیف نفتکش آدریان دریا را از روی میز برنمی‌داریم

 21. ثروت کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا چه قدر است؟

 22. تست سامانه باور ۳۷۳   

 23. پدافند رژیم صهیونیستی هواپیمای خودی را هدف گرفت

 24. باز هم خلاقیت چینی‌ها برای جذب گردشگر   

 25. بدبوترین شهر آمریکا کجاست؟  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 11. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 12. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 13. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 14. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 15. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 16. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 17. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 18. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 21. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 22. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 23. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 24. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 25. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

پربحث‌های دیروز

 1. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 2. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 3. هیات نظارت درباره بازداشت ۲ نماینده و تخلفات آنها تصمیم‌گیری می‌کند

 4. سامانه موشکی بُرد بلند باور ۳۷۳ رونمایی شد

 5. ظریف: اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 6. توضیح سخنگوی دستگاه قضا درباره بازداشت ۲ نماینده مجلس

 7. جهانگیری: طرح آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران ناکام ماند

 8. ظریف: هنوز هم اروپایی ها پشت در دکان «اوفک» می ایستند

 9. سجیل ایرانی، هفت دقیقه تا اسرائیل

 10. روحانی: آمریکا به‌خیال تحت فشار قرار دادن ایران همه ننگ‌ها را به‌جان خرید

 11. برایان هوک علیه تاریخ

 12. ظریف: امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست

 13. تایید بازداشت دو نماینده مجلس

 14. وزیر اطلاعات: اسرائیل، امروز توان مقابله با ایران را ندارد

 15. کدخدایی: مذاکرات شورای نگهبان چند سال است منتشر می‌شود

 16. انتقاد «تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم» از نامه آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی

 17. یاسر جبرائیلی در پاسخ به محسن هاشمی :سکوت خبرگان نمی‌تواند دلیلی علمی بر صحت خاطرات مرحوم هاشمی باشد

 18. سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان: قانون درباره ادامه کار نمایندگان متخلّف سکوت کرده است

 19. سردار سلامی: حضور بیگانگان در خلیج فارس را نافی امنیت می‌دانیم

 20. جهانگیری: دولت راهبرد مقاومت را کاملا فعالانه دنبال می‌کند

 21. سنگین‌ترین وثیقه‌ها برای چه کسانی تعیین شد؟

 22. فرمانده سپاه پاسداران: جنگ اقتصادی جزو لاینفک سیاست‌های امروز دشمنان ما است

 23. توصیه‌های رهبر انقلاب به دولت در ۸ دیدار چه بود؟

 24. اثربخشی موشک‌ها برای غلبه بر سامانه‌های پدافندی

 25. روايت يک شاهد عيني از روز ترور لاجوردي

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 6. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 7. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 8. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 9. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 10. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 11. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 12. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 13. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 14. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 15. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 16. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 17. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 18. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 19. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 20. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 21. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 22. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 23. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 24. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 25. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

آخرین عناوین