حاج‌علی‌اکبری: سال ۹۸ نویدبخش بشارت‌ها و فرصت‌ها است

گروه سیاسی الف،   3980109042 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
حاج‌علی‌اکبری: سال ۹۸ نویدبخش بشارت‌ها و فرصت‌ها است

امام‌جمعه موقّت تهران گفت: سالی که با نام امیرالمومنین(ع) در ولادت خجسته آن حضرت آغاز شد نویدبخش بشارت‌ها و فرصت‌هاست.

به گزارشالف بنقل از فارس حجّت‌الاسلام محمّدجواد حاج‌علی‌اکبری، امام‌جمعه موقّت تهران در خطبه‌های نمازجمعه امروز (۹ فرودین) تهران با تبریک سال نو گفت: سالی که با نام امیرالمومنین(ع) در ولادت خجسته آن حضرت آغاز شد نویدبخش بشارت‌ها و فرصت‌هاست.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظّم انقلاب مبنی بر اینکه سال ۹۸ سال فرصت‌ها است نه تهدیدها، تصریح کرد: این موضوع را به فال نیک می‌گیریم.

خطیب جمعه تهران بعثت پیامبر گرامی اسلامی(ص) در دهه سوم ماه رجب را مورد اشاره قرار داد و گفت: هیچ روز و شبی در سال به میمنت و فرخندگی و الهام‌بخشی شب و روز مبعث نمی‌رسد؛ زیرا اساس همه نعمت‌ها است که خدا بر جامعه مومنین منّت گذاشته است.

حاج‌علی‌اکبری شب و روز بعثت را شب و روز توجه به علی‌ابن ابی‌طالب دانست و گفت: به وسیله جایگاه امامت و پیشوایی است که امکان دست‌یابی بشریت به خوشبختی فراهم می‌شود. لذا هم در شب و هم روز بعثت سخن از این است که متوجه امام علی(ع) باشیم. زیبایی پیام‌های بعثت در چهره بی‌بدیل علی‌ابن ابی‌طالب متجلی است.

وی با اشاره به محیط قبل از بعثت پیامبر(ص) گفت: از معجزات بعثت این است که از جامعه آکنده به ضلالت آن روز، جامعه‌ای پیشرفته بسازد و از بین آن جماعت انسان‌های بزرگ را تربیت و به بشریت هدیه کند. بعد از قرن‌ها امروز هم مسلمانان جهان در اقصی‌نقاط عالم و ملّت عزیز ما از رایحه دلپذیر خلق دل‌آرا و خوش محمّد مصطفی)ص) سرمست هستند.

امام‌جمعه موقّت تهران، انقلاب اسلامی را دنباله بعثت و آرزوهای پیامبر اسلام(ص) دانست و گفت: امیدواریم خدا این انقلاب را به ظهور موعود الهی برساند.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به وقوع سیل اخیر در کشور با تاکید بر این که دولت و ملت باید دست به دست هم دهند تا تدابیر لازم برای برطرف کردن خسارت‌ها اتخاذ شود،‌ گفت: حاشیه‌ها را باید کنار زد و بدون حاشیه و با شکرگزاری این وحدت ملی همه مردم به کمک هایشان ادامه دهند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با تبریک فرا رسیدن روز ۱۲ فروردین گفت: ۱۲ فروردین روز تولد جمهوری اسلامی است که امام (ره) فرمودند صبحگاه ۱۲ فروردین که نخستین روز حکومت الله بر جهان است از بزرگ‌ترین اعیاد ملی ما است. ۱۲ فررودین خلاصه و عصاره بعثت را در خود جای داده است که این بعثت مجدد در عصر جاهلیت مدرن است.

وی افزود: مردم ما با اراده ملی و تصمیم جامع و همگانی‌شان با رهبری امام عظیم الشان یک نظام الهی را مطابق با هندسه الهی در عصر غیبت طراحی و تاسیس کردند و امروز من و شما چهلمین سال تاسیس را در پیش‌رو داریم. جمهوری اسلامی ایران؛ نظامی که برخاسته از این انقلاب بزرگ است و این اتفاق مهم هم در دستور کار ملت برای گام دوم قرار دارد و هم پیش روی ملت‌های جهان است برای اینکه الهام بگیرند و مسیر خودشان را ادامه دهند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: مانند هر سال در آغازین روز سال جدید رهبری نقشه راه ملت ایران را به زیبایی و حکیمانه ترسیم کردند و شرح گام دوم را در سال نخست ارائه کردند، امیدوارم قدرشناس باشیم، این نعمت بزرگ الهی برای ما است.

حاج علی اکبری اظهار کرد: سخنرانی رهبری، یک سخنرانی متفاوت، الهام بخش و راهبردی است، نباید از کنارش به سادگی عبور کنیم، برای همه ما، ملت، جامعه جوان ما و برای مدیران و مسئولان ما الهام بخش است، ان‌شاءالله مراجعه کرده، برداشت کنیم و مسیرمان را انتخاب کنیم و مراقب باشیم تا به فراموشی سپرده نشود.

وی تصریح کرد: آنچه از این پیام و سخنرانی مشروح بعد از پیام نوروزی استفاده می‌شود، مساله اراده ملی ما ایرانیان است، آن‌چه رهبری بیان کردند، این بود که فرمودند دشمن متوجه شده ملت ایران وقتی چیزی را تصمیم بگیرد، اراده کند، می‌تواند به آن برسد، لذا تصمیم دشمن این است که بر اراده نفوذ کند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: بنابراین انتخاب شعار سال، انتخاب عالمانه و کارشناسانه است تا ملت بتوانند قدم‌های خود را برای روزهای بهتر بردارند، لذا تعیین شعار سال هم گفتمان سازی و هم ادبیات سازی عالمانه و استادانه است برای این‌که اراده‌ها متمرکز شود.

وی همچنین گفت: رهبر بیدار ما سال‌ها پیش دست دشمن را خوانده و جنگ اقتصادی دشمن را پیش‌بینی کرد و با دقت نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی را پیش روی ملت قرار داد و برای تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان غالب جامعه ارکان آن را بیان کردند، لذا شعار رونق تولید برای سال جدید به منزله روح اقتصاد مقاومتی است، یعنی در سند اقتصاد مقاومتی که نقشه نجات اقتصاد ملی ما است آن روح اصلی، مساله تولید است که رهبری امسال رونق تولید را به‌عنوان جهت‌گیری ملت پیش‌روی ما معرفی کردند و لذا این را نقطه عطف سازنده باید در نظر بگیریم و قدر بدانیم، برخورد تشریفاتی و شعاری نکنیم، از تبیین و فهم عالمانه موضوع تا اقدام و تلاش مجاهدانه تا بسیج سراسری همه امکانات و قوا برای تحقق این شعار مهم و حساس در دستور کار مسئولین، ملت و مدیران قرار بگیرد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: این یک تیر و صدها نشانه است، اگر تولید ملی رونق پیدا کند و همه دست به دست هم دهیم و این اتفاق بزرگ رخ دهد، در سال ۹۸ در این زمینه اتفاق متفاوتی رخ می‌دهد، بسیاری از خواسته‌های مردم محقق می‌شود، میزان کالاها افزایش می‌یابد، با کمبود و قحطی مقابله می‌شود، کنترل و کاهش قیمت‌ها فراهم می‌شود و هم وابستگی به کالای خارجی کم می‌شود، اشتغال جوانان فراهم و بیکاری مهار می‌شود، زمینه‌های صادرات فراهم می‌شود و در نهایت اقتصاد ملی ما با تولید و رونق تولید است که می‌تواند در برابر تحریم‌ها به خوبی مقاومت کند و استقلال و عزت ملی ما هم تقویت می‌شود.

حاج علی اکبری همچنین اظهار کرد: تحقق رونق تولید، ‌ تدبیر، برنامه ریزی و شجاعت می‌خواهد، روحیه جهادی می‌خواهد و انسجام ملی، برای این‌که بتوانیم به چنین هدف بزرگی دست پیدا کنیم، این هدف گذاری ان شاءالله محقق شود و امسال اتفاق متفاوتی بیفتد که خار جدیدی در چشم دشمنان جمهوری اسلامی می‌شود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌ها و شهرهای کشور، گفت: براثر بارندگی‌های وسیع اخیر، سیل در کشور اتفاق افتاد، البته به ما بشارت دادند آسمان آشتی کرده و بعد از خشکسالی طولانی، ترسالی اتفاق افتاده است، اگر این اتفاق مقطعی هم باشد بارش وسیع و خجسته‌ای در سراسر کشور بوده و نباید دشواری پیش آمده سبب شود تا از شکرگزاری این نعمت غافل شویم.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر باید شکر عملی یعنی آمادگی برای استقبال از بارش‌ها وجود داشته باشد، در هفته اخیر اکثر استان‌ها و شهرها با مساله سیل و گرفتاری‌های آن مواجه شدند، مسافران مبتلا شدند و اوج مشکلات را در گلستان و مازندران، گمیشان، آق قلا و ترکمن صحرا دیدیم و همچنین اتفاق ناگواری که در شیراز رخ داد و … این‌ها چیزهایی است که الان پیش‌روی ما است و باید به لطف خدا با درس گرفتن و عبرت گرفتن از شرایطی که پشت سر گذاشتیم، باید امدادرسانی و متمرکز کردن خدمات را ادامه دهیم در حال حاضر اولویت امداد و نجات و رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده است که باید در دستور کار باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: حاشیه ها را باید کنار زد، نباید سیاست بازان و یا کسانی که تحلیل‌های سطحی دینی از موضوعات دارند به افکار عمومی آسیب بزنند، الان همه باید متمرکز باشند تا شرایط مشابه اتفاق نیفتد. بعد از این نوبت می‌رسد به بررسی عالمانه و کارشناسانه تا اگر احیاناً مقصرانی بوده‌اند، رسیدگی شود، همه مسئولین در قوای مختلف وسط این میدان حضور دارند، قوای مسلح و نیروهای مردمی همین‌طور لذا باید بدون حاشیه و با شکرگزاری این وحدت ملی همه مردم به کمک هایشان ادامه دهند.

وی ابراز امیدواری کرد که خداوند این غم‌ها و آلام را الیتام ببخشد و بارش های پیش رو را بارش رحمت قرار دهد، به مسئولین ما نیز توفیق درس گرفتن و عبرت گرفتن از حوادثی که رخ داد را عنایت کند، ملت و دولت باید دست به دست هم دهند تا برای برطرف کردن خسارت‌ها تدبیرهای لازم اتخاذ شود.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: سالی که با نام علی (ع) و ولادت خجسته آن حضرت آغاز شد، نوید بخش بشارت‌ها و فرصت‌ها است، شنیدید از رهبر معظم انقلاب که فرمودند سال ۹۸ برخلاف آنچه دشمنان ملت ایران مطرح می‌کنند سال فرصت‌ها و گشایش‌های بیش‌تر است ان شاء‌الله.

وی افزود: بزرگ‌ترین اتفاقی که در جهان بشریت رخ داده در دهه سوم ماه رجب قرار دارد، یعنی بعثت خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) در ۲۷ این ماه قرار گرفته که هیچ روز و شبی در آفرینش به زیبایی و عظمت نیست، امیدواریم خدا همه ما را قدرشناس این بعثت و نعمت بزرگ قرار دهد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۳۵۶۹۶۱۳:۴۹:۲۶ ۱۳۹۸/۱/۹
اصرار در امید دادن در این شرایط عین نا امیدی است.
ناشناس۸۳۵۷۳۶۱۴:۱۷:۳۹ ۱۳۹۸/۱/۹
کدوم امید ؟ کدوم فرصت ؟ کدوم بشارت ؟ مردم دارن پیاز 13 هزار تومنی رو میبینن توی بازار
ناشناس۸۳۵۷۴۵۱۴:۲۱:۲۷ ۱۳۹۸/۱/۹
مردم حرف من و تو و این و اون رو نمیبینن مردم دست میکنن توی جیبشون
ناشناس۸۳۵۷۹۹۱۵:۰۷:۱۷ ۱۳۹۸/۱/۹
کاش ایشان چندشاخص اقتصادی یا حداقل یه تحلیل کوچک علمی اقتصادی می دادند . با کدام شاخص امسال باید اینگونه باشد
ناشناس۸۳۶۰۴۱۲۱:۰۸:۱۲ ۱۳۹۸/۱/۹
تحلیل کوچیک علمی باشه برای عالم
ناشناس۸۳۶۲۶۸۰۸:۵۲:۲۳ ۱۳۹۸/۱/۱۰
متاسفانه به شعور مردم توهین می کنند
ناشناس۸۳۵۶۹۹۱۳:۵۱:۵۲ ۱۳۹۸/۱/۹
فعلا" که با این سیل و این آب و هوای نامهربان در اول سال، احتمالا" وضع محصول کشاورزی سال 98 از پارسال خراب تر خواهد شد.
ناشناس۸۳۵۷۳۳۱۴:۱۴:۵۶ ۱۳۹۸/۱/۹
بشارت و امید پیاز 14 تومنی ؟!
ناشناس۸۳۵۷۵۰۱۴:۲۴:۳۰ ۱۳۹۸/۱/۹
سالی که نکوست از قیمت پیازش پیداست .
ناشناس۸۳۵۷۰۱۱۳:۵۳:۲۵ ۱۳۹۸/۱/۹
ان شاء الله مهدی موعود هرچه زودتر ظهور کنند
ناشناس۸۳۵۷۰۲۱۳:۵۴:۱۵ ۱۳۹۸/۱/۹
خدا خودش کمک کند
مفت خور بازنشسته۸۳۵۷۴۰۱۴:۱۹:۴۶ ۱۳۹۸/۱/۹
پس مسئولان برای چی حقوق نجومی بردارن ؟!
ناشناس۸۳۵۷۰۵۱۳:۵۶:۰۴ ۱۳۹۸/۱/۹
شما از کجا مطمئن هستید؟؟
ناشناس۸۳۵۷۳۸۱۴:۱۸:۱۶ ۱۳۹۸/۱/۹
از پیاز 13000 تومنی
جوجه ریز۸۳۵۷۷۷۱۴:۴۴:۴۶ ۱۳۹۸/۱/۹
آخه فروش جوجه 1 روزه بیشتر از قیمت 2400 تومن ممنوع شده در سال 98
ناشناس۸۳۶۱۲۳۲۲:۵۲:۴۳ ۱۳۹۸/۱/۹
یه حرفی زده که سر مردم رو گرم کنه
ناشناس۸۳۵۷۱۵۱۴:۰۳:۰۵ ۱۳۹۸/۱/۹
خوش بینی خوبه ولی خوش بینی بدون در نظر گرفتن واقعیت ها سمه.
ناشناس۸۳۵۷۵۳۱۴:۲۵:۵۵ ۱۳۹۸/۱/۹
فعلا که آغاز سال نوید بخش نبود، فقط خرابی و عزا داشتیم. منتهی هر چی بگوییم ، جرم است
ناشناس۸۳۵۷۹۸۱۵:۰۶:۳۰ ۱۳۹۸/۱/۹
حاج آقا، با عرض احترام، استخوان مردم دارد زیر بار گرانی و تورم خرد میشه. ارزش پولی که در جیب ما است نسبت به پارسال حداقل نصف شده است. هیچ نشانه ای از راه حل در عملکرد دولت و مسئولین دیده نمیشه. شما مدام از امید میگی. چطور انتظار دارید مردم حرف های شما را باور کنند وقتی همه کارشناسان میگن وضعیت اقتصادی کشور در 98 بسیار بدتر از 97 خواهد بود؟
ناشناس۸۳۵۸۰۵۱۵:۱۶:۵۴ ۱۳۹۸/۱/۹
بر خلاف شما آقایان می گویند که سال فتنه است.
ناشناس۸۳۵۹۵۳۱۹:۱۷:۵۳ ۱۳۹۸/۱/۹
برو کار می کن مگو کار چیست!
ناشناس۸۳۶۰۱۶۲۰:۳۸:۴۵ ۱۳۹۸/۱/۹
فرصت برای چه کسانی و برای چه کاری؟!
ناشناس۸۳۶۰۳۴۲۰:۵۵:۵۰ ۱۳۹۸/۱/۹
والله سالی که نکوست از بهارش پیداست من که چشم به امید آب نمی خوره
ناشناس۸۳۶۲۹۳۰۹:۴۷:۱۸ ۱۳۹۸/۱/۱۰
امید تغییر جنسیت داده و اسمش را گذاشته رویا
ناشناس۸۳۶۱۶۲۰۰:۱۶:۲۵ ۱۳۹۸/۱/۱۰
مشخصه که چقدر مشکلات اقتصادی مردم توسط آقایون حس و درک میشه.
ناشناس۸۳۶۱۶۷۰۰:۲۱:۳۵ ۱۳۹۸/۱/۱۰
برای اختلاسگران و دزدان سال خوبی است نه برای بدبختهایی مثل من.
ناشناس۸۳۶۲۰۷۰۱:۱۸:۳۷ ۱۳۹۸/۱/۱۰
فکر نکنم حتی یک بچه هم به بهتر شدن اوضاع در سال جدید امید وارباشد
امید۸۳۶۲۹۴۰۹:۴۸:۱۱ ۱۳۹۸/۱/۱۰
با اینشاله ماشاله چیزی درست نمیشه حاجی
ناشناس۸۳۶۳۰۶۱۰:۰۱:۳۸ ۱۳۹۸/۱/۱۰
بازم حرف ......
ناشناس۸۳۶۵۷۱۱۳:۴۲:۰۰ ۱۳۹۸/۱/۱۰
همش تورم، فلاکت و بدبختی مردم و حقوق بگیران،
ناشناس۸۳۸۴۱۳۲۰:۵۷:۱۲ ۱۳۹۸/۱/۱۱
دلت خوشه اخوی.

پربحث‌های امروز

 1. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 2. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 3. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 4. چرا در کوچه‌ها و پارک‌ها درخت میوه نمی‌کاریم؟   

 5. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 6. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 7. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 8. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 9. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 10. پیشنهاد عجیب تراکتورسازی به ۳ بازیکن سرباز ذوب‌آهن!

 11. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 12. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 13. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 14. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 15. واگذاری ۳۰۰۰ ملک شهرداری به افراد غیر/ شهرداری جدیتی برای پس گرفتن املاک ندارد

 16. حکم استفاده از اموال دولتی توسط کارمندان

 17. کمال تبریزی: فراستی ام‌الفساد حوزه منتقدان است

 18. وزیر ارتباطات در مجلس: ۲۷ هزار و ۸۶ روستا به اینترنت متصل هستند

 19. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

 20. بازهم‌ مساله‌ دستمزدهای‌ نجومی‌ ستاره‌های‌ سینما خبرسازشد

 21. ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» از دفترش بیرون کرد+ فیلم

 22. هواداران پرسپولیس مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند/حضور خلیلی بین معترضان

 23. جزئیات رشد اقتصادی فصل زمستان 97/ رشد صنعت منفی 12.2 درصد شد

 24. اولین حضور علنی عمر البشیر از زمان برکناری‌اش/ جزئیاتی از شرایط زندان رئیس‌جمهوری مخلوع+ عکس

 25. پلوسی: قطعا هیچ تمایلی برای جنگ با ایران نداریم

پربحث‌های دیروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 3. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 4. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 5. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 6. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 7. راز یک شعف

 8. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند

 9. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 10. سیداحمد خمینی به عیادت علی پروین رفت/ عکس  

 11. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 12. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 13. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 14. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 15. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 16. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 17. حسین‌ الله کرم دچار سانحه رانندگی شد+عکس  

 18. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 19. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

 20. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 21. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 22. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 23. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 24. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 25. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. به آبه امیدی نیست

 4. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 5. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 6. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 7. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 8. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 9. پرستو یا آشیانه!؟

 10. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 11. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 12. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 13. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 14. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 15. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 16. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 17. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 18. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 19. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 20. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 21. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 22. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 23. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 24. حضور بسیجیان در منزل راننده اسنپ  

 25. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

پربحث‌های امروز

 1. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 2. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 3. موسوی: انفجار نفتکش‌های ژاپنی می‌تواند کار تیم B باشد/ پس از ۶۰ روز گام بعدی محکم‌تر خواهد بود

 4. واکنش آذری جهرمی به دریافت کارت زرد از مجلس+ عکس

 5. واکنش سردار باقری به حادثه اخیر نفتکش‌ها در دریای عمان: اگر کار ایران بود با شجاعت قبول می‌کردیم

 6. سفرای جدید ایران در یونان ، اندونزی و الجزایر با روحانی دیدار کردند

 7. روحانی: فرصت اروپا برای جبران کوتاه است/ از بین رفتن برجام به نفع منطقه و جهان نیست

 8. عجله دولت برای اجرای برنامه اقدام FATF/ مصوبه دولت جایگزین لایحه دو فوریتی‌ شد

 9. رییس‌جمهور از تشکیل وزارت بازرگانی صرف‌نظر کند

 10. مجلس به وزیر ارتباطات کارت زرد داد

 11. تقدیم ۱۰۰ شهید به ازای هر صندلی مسئولیت در کشور

 12. در جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان چه گذشت؟

 13. حسینی: رسیدگی به دارایی‌ مسئولان امکان سوءاستفاده برخی از جایگاه‌شان را منتفی می‌کند

 14. «آذری جهرمی» به فراکسیون ولایی می‌رود

 15. مشایی به اوین بازگشت

 16. قانونی که رییس بنیاد شهید را به میز محاکمه می‌کشاند

 17. آیت‌الله مکارم شیرازی: تمام امکانات برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی و اجتماعی خوزستان بسیج شود

 18. آصفی: نمایش اقتدار ایران در دیدار «آبه» با رهبر انقلاب/ حادثه نفتکش‌ها توطئه‌ آمریکا و رژیم صهیونیستی بود

 19. سلیمی: اجرای قانون رسیدگی به دارایی‌ مقامات موجب افزایش اعتماد مردم به نظام می‌شود

 20. «شمخانی» فردا عازم روسیه می‌شود

 21. نقوی‌حسینی: اقدامات آمریکا در برابر ایران نوعی یاغی‌گری است

 22. بعیدی‌نژاد: اعتصاب غذای راتکلیف ساختگی است/ گذرنامه دختر زاغری آزاد است

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 24. واردات تنباکو از طریق شرکت انگلیسی-آمریکایی با ارز ۴۲۰۰ تومانی

 25. طیف‌بندی پنج‌گانه اصلاح‌طلبان از درون

پربحث‌های دیروز

 1. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 2. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 3. راز یک شعف

 4. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 5. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند

 6. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 7. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 8. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 9. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 10. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 11. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 12. تاج‌زاده و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا

 13. صفار هرندی: کسی حق دارد از «خط امامی» بودن بگوید که از خط امام(ره) تبعیت می‌کند

 14. ابوترابی مدعی شد: انتقاد روحانی به زنگنه در جلسه هیات دولت/ جایگزین وزیر نفت انتخاب شده است

 15. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 16. ورودی سفارت ایران در لندن توسط چند معترض مسدود شد + عکس

 17. پیرهادی: هدف قالیباف سرلیستی در انتخابات نیست

 18. مطهری: اموال و دارایی خود را با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای» اعلام می‌کنم

 19. شلیک به خود

 20. بادامچیان: موتلفه هیچگاه درگیر موضوعات سیاسی نشد

 21. آرایش نهایی کمیسیون‌های پارلمان در آخرین سال مجلس دهم + جدول

 22. انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شد

 23. دیدار هیئت بلندپایه حماس با وزیر اطلاعات کشورمان

 24. آخرین خبر از تجمع مقابل سفارت ایران در لندن

 25. آخرین اقدامات تداوم کاهش تعهدات برجامی فردا اعلام می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 4. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 5. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 6. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 7. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 8. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 9. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 10. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 11. واکنش کاربران به اظهارنظر وزیر نیرو/ تو مثل دولت چین کار کن، من همون تک وعده غذا هم نمی‌خورم

 12. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 13. عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

 14. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 15. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 16. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 17. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 18. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 19. جهانگیری: می‌توانیم کارهای ماندگاری برای کشور انجام دهیم/ وزیر نفت در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

 20. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 21. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 22. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 23. ظریف: امید مردم باید به خدا و توان خودشان باشد

 24. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

 25. توضیحات وزیر نیرو درباره مصاحبه جنجالی‌اش: نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند

آخرین عناوین