جهانگیری: مدیری که نمی تواند از خود بگذرد نباید مسئولیت قبول کند

گروه سیاسی الف،   3980104012 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
جهانگیری: مدیری که نمی تواند از خود بگذرد نباید مسئولیت قبول کند

عاون اول رییس جمهور با بیان اینکه هرکس در هر سطحی از مدیریت باید به وظایفی که قانون بر عهده اش گذاشته عمل کند گفت: مدیران باید از جان و آبروی خود مایه بگذارند تا مردم در امان باشند و اگر کسی نمی‌تواند اینطور عمل کند نباید مسئولیت قبول کند.

به گزارش فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور شامگاه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان اظهار داشت: مهمترین ویژگی مدیریت این است که یک مدیر باید مسائل حوزه مسئولیت خود را تشخیص دهد و در جهت منافع مردم و مصالح کشور از خود بگذرد.

معاون اول رییس جمهور افزود: مدیران باید بدانند که مدیریت فقط تریبون و مصاحبه با صدا و سیما و کف زدن های مردم نیست بلکه شرایط سخت و دشوار هم دارد و اصلا پذیرفته نیست که مدیری مسئولیت داشته باشد و در سخت ترین شرایط در صحنه حاضر نباشد.
جهانگیری با اشاره به حادثه سیل استان گلستان و مسائل ناشی از آن، تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران باید با دقت ابعاد این حادثه را بررسی کند و اگر در این زمینه کسی تخلف، کوتاهی و یا سهل‌انگار کرده باشد باید حتما با او برخورد شود.


وی با اشاره به تماس های مکرر خود با استانداران مازندران و گلستان برای پیگیری وضعیت بارش‌ها و سیل خاطرنشان کرد: در تماس های تلفنی به استانداران این دو استان گفتم که اگر لازم است شخصا در استان حضور پیدا کنم اما اعلام کردند که اوضاع تحت کنترل است.
معاون اول رییس جمهور با قدردانی از مدیران و کسانی که برای کاهش آلام مردم سیل زده تلاش کرده اند قدردانی کرد و گفت: تلاش ها باید استمرار داشته باشد چرا که زندگی مردم در اثر سیل دچار آسیب شده و خساراتی را متحمل شده اند و ما باید تلاش کنیم تا مشکلات مردم مرتفع شود.


جهانگیری در ادامه از سیل استان گلستان به عنوان حادثه ای تلخ یاد کرد و افزود: این حادثه باعث شد ایام عید نوروز در کام مردم تلخ شود.
وی با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در حوادث موضوع پیشگیری است گفت: باید به دور از احساسات ارزیابی دقیقی درباره علل وقوع این سیل، ماندگاری آن و محاسبات مقاومت زیربناها انجام شود و در صورت لزوم، اصلاحات لازم انجام شود.


معاون اول رییس جمهور ساماندهی رودخانه ها را پر امیت و ضروری دانست و افزود: تهران نیز در موضوع ساماندهی رودخانه ها با هشدارهایی مواجه است چراکه برخی اتوبان ها و واحدهای مسکونی در مسیر رودخانه قرار دارند و اگر رودخانه های پایتخت طغیان کنند خسارات سنگینی به همراه خواهند داشت.
جهانگیری با تاکید بر لزوم توجه جدی به هشدارهای سازمان هواشناسی، اظهار داشت: این سازمان قادر است پیش بینی های دقیق و قطعی تا سه روز و حتی تا یک هفته را انجام دهد و ما نباید نسبت به هشدارها و اخطارهای سازمان هواشناسی بی توجه باشیم.


وی با قدردانی از نقش مردم در کمک به سیل‌زدگان، مردم ایران را مردمی استثنائی و منحصر بفرد توصیف کرد و گفت: در زلزله کرمانشاه نیز به قدری میزان کمک ها و حضور مردمی بالا بود که راههای منتهی به استان به دلیل ازدحام مردم برای کمک مسدود شده بود و مسئولین ناچار شدند از ورود مردم به استان جلوگیری کنند.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت آنچه در توان دارد را برای کمک به سیل زدگان بکار خواهد گرفت، از خیرین، چهره های دلسوز جامعه و انسانهای خدوم کشور خواست دولت را در کاهش آلام و رفع دغدغه های مردم سیل زده یاری کنند.
وی با اشاره به حضور سپاه و ارتش و اعلام آمادگی آنها برای افزایش کمک ها خاطرنشان کرد: خوشبختانه مقام معظم رهبری نیز به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کردند تا کمک های خود را به سیل زدگان بیشتر کنند.


جهانگیری همچنین با تاکید بر اینکه دولت تسهیلات بلاعوض و وام هایی با کارمزد پایین برای مردم سیل زده در نظر خواهد گرفت افزود: دولت همانطور که در زلزله کرمانشاه با اعطای تسهیلات مردم را حمایت کرد، مردم سیل زده استان گلستان را نیز تحت حمایت قرار خواهد داد و تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض به آنان اعطا خواهد کرد.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: پس از جمع آوری آب و بازگشت شرایط به حالت عادی، مرحله بعدی بازسازی است و اگر گزارش ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد مدیریت بحران از میزان خسارات به دولت ارائه شود، در جلسه چهارشنبه هیات وزیران تصمیمات لازم برای بازسازی و جبران خسارات اتخاذ خواهد شد.
جهانگیری تصریح کرد: تمام امکانات دولت و نظام برای استانهای سیل زده اعزام خواهد شد و فرایند بازسازی و تعمیر در این استانها آغاز می شود تا مردم در کوتاه ترین زمان به خانه های خود بازگردند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در شرایط بحرانی نباید به دنبال انتقاد و تخریب یکدیگر باشیم، گفت: در شرایط سختی و بحرانی هیچ چیز واجب تر از ساماندهی وضعیت مردم نیست و نتیجه انتقاد و تخریب چیزی جز اتلاف انرژی و فرسودگی نیروها نخواهد بود.


معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: مردم باید پیام وحدت را از مسئولین دریافت و احساس کنند که مسئولین به صورت یکپارچه برای حل مشکلات آنها تلاش می‌کنند.
وی از وزیر کشور خواست تا چند روز آینده و تا عادی شدن شرایط در استان گلستان حضور داشته باشد تا مدیریت و ساماندهی اوضاع هرچه بهتر و روند امدادرسانی با سرعت بیشتری انجام شود.
جهانگیری در بخش پایانی سخنان خود ترکمن ها را از شریف ترین مردم کشور برشمرد و گفت: ما به اینکه خادم مردم باشیم افتخار می کنیم و مردم ترکمن مردمی دلسوز برای کشور هستند و استان گلستان نمایشی از وحدت اقوام مختلف و نمادی از اتحاد شیعه و سنی به صورت ید واحده است.


در این جلسه نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان نیز ضمن قدردانی از تلاش های دولت برای کمک به سیل زدگان، از آبخیزداری به عنوان یکی از اقدامات مثبت دولت یاد کرد و گفت: آبخیزداری نقش موثری در افزایش برداشت محصول و بهبود وضعیت معیشتی کشاورزان ایفا کرد که باید ادامه پیدا کند.
در این جلسه وزرای نیرو، جهاد کشاورزی، کشور، امور اقتصادی و دارایی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی نیز هرکدام در سخنانی گزارشی از اقدامات صورت گرفته حوزه مسئولیت خود برای کمک به سیل زدگان ارائه و بر استمرار و افزایش این اقدامات تاکید کردند.


تعدادی از نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه بر ضرورت نگاه ویژه دولت برای ساماندهی وضعیت فعلی و کاهش آلام ناشی از سیل تاکید کردند و از دولت خواستند با کسانی که قصور یا سهل انگاری داشته اند برخورد شود.
برخی از مدیران استان گلستان نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای خارج کردن ساکنین مسیر سیل و اعلام هشدار و تلاش های صورت گرفته برای کمک به سیل زدگان ارائه کردند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

راد۸۳۰۸۹۴۱۱:۱۲:۵۱ ۱۳۹۸/۱/۴
چه نمایشی؟؟! همین استاندار اصلاح طلب را شماها منصوب کردید حالا تریپ منتقد گرفتید؟
ناشناس۸۳۱۱۸۸۱۵:۳۰:۲۸ ۱۳۹۸/۱/۴
این اقا تا دیروز نمی توانست منشی رو عوض کنه حالا با اجازه کی استاندار عوض کرده؟
ناشناس۸۳۱۳۰۰۱۷:۱۴:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۴
دولت فشل دولت اشرافی دولت رانت دولت نجومی دولت رفاه زده دولت بی درد دولت بی مسئولیت
ناشناس۸۳۱۴۰۱۱۸:۳۹:۳۲ ۱۳۹۸/۱/۴
اول برو خوب جستجو کن بعد اظهار نظر ! این بابا در در فاصله سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ بعنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران فعالیت می‌کرد یعنی معاون قالیباف
ناشناس۸۳۱۴۸۱۱۹:۵۴:۲۱ ۱۳۹۸/۱/۴
رئیس جمهور اصولگرا و وزیر کشور هم اصولگرا است
ناشناس۸۳۰۹۰۰۱۱:۱۸:۰۱ ۱۳۹۸/۱/۴
جوری حرف میزنی گویی محمود این استاندارا را تعیین کرده!
حمید۸۳۰۹۰۱۱۱:۱۸:۴۲ ۱۳۹۸/۱/۴
اگه این صحبت جهانگیری را ملاک قرار بدیم که این دولت تعطیله علی برکت الله
ناشناس۸۳۱۳۵۲۱۷:۵۷:۳۷ ۱۳۹۸/۱/۴
و اولین فردی که باید بره خونه ش ، همین اسحاقه که با دلارش مردم رو بیچاره کرده و ژنها رو تریلیاردر
ناشناس۸۳۰۹۱۰۱۱:۲۹:۲۷ ۱۳۹۸/۱/۴
آقا اسحاق، از این دست مدیران زیادند. ولی تدبیر ویژه و گروهک بازی اجازه برکناری نمی دهد.
ناشناس۸۳۰۹۱۳۱۱:۳۱:۵۴ ۱۳۹۸/۱/۴
ادای کاردانی در میاوری ولی هیچ عملکرد و تدبیری ازت ندیدیم
ناشناس۸۳۰۹۲۳۱۱:۴۵:۲۶ ۱۳۹۸/۱/۴
از خودت شروع کن
محمد۸۳۰۹۲۶۱۱:۴۹:۱۷ ۱۳۹۸/۱/۴
درود به شرفت. البته میدونم که. مردم بیچاره رو سیل برده طرف رفته کیش وقشم عشق وحال. یا شیخ مغرق که همه ساله عیدها میرفت کیش ساحل مرجان البته این شاگرد خلف برای جاخالی نباشه استاد رفته
ناشناس۸۳۰۹۳۴۱۱:۵۹:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۴
نه اینکه شماها همتون از خود گذشته هستین
ناشناس۸۳۰۹۶۰۱۲:۳۷:۰۹ ۱۳۹۸/۱/۴
روحانی کو
محسن۸۳۰۹۶۹۱۲:۵۳:۳۹ ۱۳۹۸/۱/۴
مدیری که نتونه از داداشش بگذره چی؟؟
ناشناس۸۳۰۹۹۸۱۳:۱۱:۴۸ ۱۳۹۸/۱/۴
دقیقا به همین دلیل این دولت نباید تو انتخابات شرکت می کرد
ناشناس۸۳۱۰۲۲۱۳:۲۱:۵۵ ۱۳۹۸/۱/۴
شما وزیر کشور را عوض کن
ناشناس۸۳۱۴۹۲۲۰:۰۳:۴۸ ۱۳۹۸/۱/۴
یکی شرح وظایف وزیر کشور را بنویسه با رسم شکل و ذکر مثال !
ناشناس۸۳۱۰۴۳۱۳:۴۲:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۴
انتظار داری با این وزرا و‌‌ استاندارا برات کف و صوت بزنیم؟
ناشناس۸۳۱۰۸۵۱۴:۲۲:۰۱ ۱۳۹۸/۱/۴
مثل آقای روحانی که از سفر قشم نگذشت
ناشناس۸۳۱۲۱۳۱۵:۵۴:۴۸ ۱۳۹۸/۱/۴
با سپاس از منتقدین گرامی میخواستم بپرسم چند نفر از دوستان منتقد هنگام دور زدن راهنما میزنند که حالا ژست منتقد گرفته اند. این مدیران هم از همین جامعه برخواسته اند.
مهندس۸۳۱۲۶۴۱۶:۳۹:۳۱ ۱۳۹۸/۱/۴
اگر روحانی وجهانگیری نبودند خسارت سیل بیشتر از این بود.
ناشناس۸۳۱۳۱۷۱۷:۳۱:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۴
گمونم منظورش روحانی بود...،
ناشناس۸۳۱۳۳۴۱۷:۴۲:۳۸ ۱۳۹۸/۱/۴
خخخخ خیلی با حال بود. میذارم پا حساب جک عیدی به مردم
ناشناس۸۳۱۳۴۲۱۷:۴۸:۱۰ ۱۳۹۸/۱/۴
دولت پیر و از کار افتاده
ناشناس۸۳۱۶۰۲۲۲:۲۹:۱۳ ۱۳۹۸/۱/۴
مسئولین خودرو سازی کشور هم باید برکنار شوند با این ماسین ها هر سال صدها جوان را به کشتن داده اید باور کن
محي الدين۸۳۱۶۰۸۲۲:۳۳:۱۴ ۱۳۹۸/۱/۴
اقای جهانگیری بسم اله همین فردا شما استعفا بده از دولت
ناشناس۸۳۱۷۴۰۰۰:۴۶:۴۹ ۱۳۹۸/۱/۵
مردم یادتون هست؟؟؟
ناشناس۸۳۱۷۵۲۰۱:۰۵:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۵
کام مردم خیلی وقته تلخ شده.... مردم را بیچاره کردید با این مدیران و مسیولان و سیاست گذاری ها
امیر۸۳۱۷۹۹۰۲:۳۱:۱۴ ۱۳۹۸/۱/۵
من کاری به سیاست ندارم ولی این روش برخورد با استاندار که توی مرخصی بوده مغرضانه و غیر حرفه ای بودش. جناب اقای جهانگری اگه نمیتونه عصبانیتش را کنترل کنه بهتره پستش را ترک کنه.
علیرضا۸۳۱۸۱۲۰۳:۱۹:۱۰ ۱۳۹۸/۱/۵
دقیقا درست گفتی آقای جهانگیری پس به اون عزیز دل هم بگید از قشم صاف بره خونشون تو ولنجک استراحت کنه
ناشناس۸۳۱۸۲۹۰۵:۲۶:۴۶ ۱۳۹۸/۱/۵
کارنامه مدیریت پاس کاری و فقط حرف خودش را بررسی کنید متوجه میشوید که ملت سالها است او و اقای روحانی را گذاشته اند کنار و امیدی به کارها و تصمیم گیری های انها ندارند .

پربحث‌های امروز

 1. باستی هیلز و سودای زراندوزی قارون‌ها در کشور

 2. ارزهای دیجیتال فرصت طلایی برای اقتصاد ایران و دورزدن تحریم‌ها

 3. نقوی‌حسینی: کریمی قدوسی تابعیت ایرانی دارد اما ایرانی‌الاصل نیست

 4. سفر عادل عبدالمهدی به تهران، یک تیر و چند نشان

 5. منابع مطلع: احتمال قتل آمانو توسط اسرائیل قوی‌تر شد

 6. هشدار وزارت خزانه‌داری آمریکا به ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایران

 7. هشدار ایران به برزیل درباره جلوگیری از سوخت‌گیری کشتی‌های ایرانی

 8. واکنش ذوالنوری به دوتابعیتی بودن روحانی

 9. زنی که سیاست ترامپ علیه ایران را هدایت می‌کند  

 10. دستگیری سه مجرم فراری  

 11. کریمی‌قدوسی: حتی یک‌بار هم یک افغانستانی به خانه من رفت و آمد نداشته است

 12. آیت‌الله خاتمی؛ خطیب این هفته نماز جمعه تهران

 13. نتانیاهو: اگر ما نبودیم خاورمیانه فروپاشیده بود!

 14. واکنش آیت‌الله جنتی به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه

 15. ابتکار «دو تابعیتی» بودنش را تکذیب کرد

 16. حکم قصاص ۲ زن در ارومیه اجرا شد

 17. سیلاب جان ۲ نفر در سیستان و بلوچستان را گرفت

 18. انگلیسی‌ها برای رفع توقیف نفتکش متخلف خود واسطه فرستادند

 19. دانلود سریال ریکاوری با تمامی کیفیت ها/ قسمت دوم ریکاوری منتشر شد

 20. استقبال باشگاه آوس پرتغال به مهرداد محمدی  

 21. کارگاه‌های آموزشی دیجیتال مارکتینگ یکتانت، بخش جذاب نمایشگاه الکامپ ۹۸

 22. تکرار پیشنهاد عجیب امانی: به‌جای وضو گرفتن آب دریاچه ارومیه را پر کنید

 23. وزیر ورزش عراق امروز وارد تهران می‌شود

 24. جشنواره مجسمه‌های زنده  

 25. عمران خان: از خدا بابت روی کار آمدن ترامپ سپاسگزارم!

پربحث‌های دیروز

 1. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 2. جهانگیری: بابت فشارهای اقتصادی چندسال اخیر شرمنده مردم هستیم

 3. رئیس پلیس دبی: چرا ترامپ که در برابر عرب‌ها شیر بود، حالا در برابر ایران خرگوش است؟

 4. مزدک به سلامت  

 5. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 6. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 7. واکنش رئیس دفتر رهبری به باستی‌هیلز/ بازگشت بخت‌آزمایی به تلویزیون/ شرمندگی جهانگیری دردی از مردم دوا نمی‌کند

 8. سرانجام نجفی در صورت غیر عمدی بودن قتل چه خواهد شد؟

 9. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 10. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 11. نامه نمایندگان مجلس به روحانی: رئیس بنیاد شهید را برکنار کنید

 12. ادعای واهی دوم آمریکا درباره سرنگونی پهپاد ایران!

 13. به دنبال سرنخ‌هایی از مزدک میرزایی

 14. پاسخ‌های رئیس اتحادیه مشاوران املاک‌ به مخاطبان الف: قیمت مسکن کاهش و سامانه کد رهگیری اجرایی می‌شود

 15. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس شد

 16. اظهارات جنجالی کریمی‌قدوسی درباره لیست محرمانه دوتابعیتی‌ها  

 17. آیا مزدک میرزایی بخشی از آرشیو صداوسیما را هم با خود برده است؟

 18. درخواست نمایندگان سه استان شمالی از روحانی برای ممنوعیت واردات برنج

 19. آزمون سراسری ۹۹ را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار کنید

 20. حکم قاتلان شیرمحمدعلی صادر شد

 21. برادر میترا استاد: تصمیم نهایی با من است/ برای رضایت صحبت شده ولی موافقت نکرده‌ایم

 22. سرمقاله گاردین درباره بحران نفتکش‌ها: توقیف کشتی ایرانی کبریت‌زدن به بنزین بود

 23. ترامپ: پلیس تنگه هرمز برای حفاظت از کشتی‌های سعودی و چینی نخواهیم بود

 24. توکلی: روحانی برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد/ اشتباهاتی که دولت در داخل مرتکب می‌شود وضع را خراب می‌کند

 25. بازیگران قدرتمند دلالی بازار مسکن چه کسانی هستند!

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 4. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 5. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 6. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 7. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 8. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 9. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 10. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 11. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 12. جهانگیری: بابت فشارهای اقتصادی چندسال اخیر شرمنده مردم هستیم

 13. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 14. رئیس پلیس دبی: چرا ترامپ که در برابر عرب‌ها شیر بود، حالا در برابر ایران خرگوش است؟

 15. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 16. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 17. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 18. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 19. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 20. توانا بود هرکه با ما بود!

 21. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 22. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 23. مزدک به سلامت  

 24. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 25. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

پربحث‌های امروز

 1. باستی هیلز و سودای زراندوزی قارون‌ها در کشور

 2. نقوی‌حسینی: کریمی قدوسی تابعیت ایرانی دارد اما ایرانی‌الاصل نیست

 3. سفر عادل عبدالمهدی به تهران، یک تیر و چند نشان

 4. هشدار وزارت خزانه‌داری آمریکا به ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایران

 5. هشدار ایران به برزیل درباره جلوگیری از سوخت‌گیری کشتی‌های ایرانی

 6. عربستان بار دیگر خواستار گفتگو با ایران شد

 7. واکنش ذوالنوری به دوتابعیتی بودن روحانی

 8. زنی که سیاست ترامپ علیه ایران را هدایت می‌کند  

 9. آل‌حبیب: معامله قرن محکوم به شکست است

 10. کریمی‌قدوسی: حتی یک‌بار هم یک افغانستانی به خانه من رفت و آمد نداشته است

 11. آیت‌الله خاتمی؛ خطیب این هفته نماز جمعه تهران

 12. واکنش آیت‌الله جنتی به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه

 13. ابتکار «دو تابعیتی» بودنش را تکذیب کرد

 14. انگلیسی‌ها برای رفع توقیف نفتکش متخلف خود واسطه فرستادند

 15. واکنش مجدد ریاض به توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران

 16. زن و مردی که شبانه ۷۰۰ خودرو ثبت نام کردند!

 17. حسینیان: رهبر انقلاب با استعفای دولت موافقت نمی‌کنند

 18. لاوروف: ایران باید بخشی از راه حل مشکل منطقه باشد

 19. ورود سازمان بازرسی به ساخت‌وسازهای غیرقانونی در «باستی‌هیلز»

 20. بازدید سرلشکر سلامی از مناطق سیل‌زده  

 21. ادعای دوتابعیتی بودن وزیر بهداشت تکذیب شد

 22. رئیس "پدیده" به حبس ابد محکوم شد

 23. طلایی: استراتژی عارف برای جداکردن معتدلین شکست خواهد خورد

 24. توصیه "فتاح" به رئیس جدید کمیته امداد

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های دیروز

 1. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 2. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 3. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 4. واکنش رئیس دفتر رهبری به باستی‌هیلز/ بازگشت بخت‌آزمایی به تلویزیون/ شرمندگی جهانگیری دردی از مردم دوا نمی‌کند

 5. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 6. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 7. نامه نمایندگان مجلس به روحانی: رئیس بنیاد شهید را برکنار کنید

 8. درخواست نمایندگان سه استان شمالی از روحانی برای ممنوعیت واردات برنج

 9. حکم قاتلان شیرمحمدعلی صادر شد

 10. توکلی: روحانی برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد/ اشتباهاتی که دولت در داخل مرتکب می‌شود وضع را خراب می‌کند

 11. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

 12. علی لاریجانی: آمریکایی‌ها به دنبال قطع صادرات نفت ایران و ایجاد تنش در کشور بودند اما در هیچ یک موفق نشدند

 13. دولت ، همراه با آمریکا صداوسیما را تحریم نکند/تخصیص ندادن اعتبار صداوسیما خلاف قانون است

 14. مطهری: تحریم انتخاباتی اصلاح‌طلبان روش درستی نیست

 15. روحانی: قیمت گوشت هنوز متعادل نیست

 16. اقلیتی قارون صفت با ماشین‌های میلیاردی در خیابان‌‌ها رژه می‌روند

 17. درخواست ۲۹ نماینده برای سلب عضویت «علیرضا رحیمی» از هیات رئیسه مجلس

 18. عباسی: دولت‌مردی که تبعیض قائل می‌شود تیشه به ریشه می‌زند

 19. چرا حقوق‌ها در سامانه حقوق و مزایا در دسترس نیست؟

 20. آیت الله رئیسی: نقش معاونت حقوقی ریاست جمهوری در قانونمداری بسیار زیاد است

 21. رئیس اسبق سازمان غذا و دارو؛ تابعیت دو گانه من و خانواده ام کذب است

 22. کوبیدن بر طبل ترامپیسم چرا؟

 23. تقدیر حجت الاسلام طائب از ضربه وزارت اطلاعات به CIA

 24. تاجرنیا: شورای سیاست‌گذاری دکّان برخی اصلاح‌طلبان شده است

 25. ظریف به جانسون تبریک گفت  

پربحث‌های هفته

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 5. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 6. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 7. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 8. توانا بود هرکه با ما بود!

 9. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 10. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 11. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 12. باستی هیلز و سودای زراندوزی قارون‌ها در کشور

 13. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 14. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 15. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 16. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 17. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 18. واکنش رئیس دفتر رهبری به باستی‌هیلز/ بازگشت بخت‌آزمایی به تلویزیون/ شرمندگی جهانگیری دردی از مردم دوا نمی‌کند

 19. ظریف: ایران آماده مقابله با ترامپ طی شش سال آینده است

 20. تلافی‌که تعارف ندارد!

 21. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 22. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 23. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 24. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

 25. روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست

آخرین عناوین