جهانگیری: مدیری که نمی تواند از خود بگذرد نباید مسئولیت قبول کند

گروه سیاسی الف،   3980104012 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

عاون اول رییس جمهور با بیان اینکه هرکس در هر سطحی از مدیریت باید به وظایفی که قانون بر عهده اش گذاشته عمل کند گفت: مدیران باید از جان و آبروی خود مایه بگذارند تا مردم در امان باشند و اگر کسی نمی‌تواند اینطور عمل کند نباید مسئولیت قبول کند.

جهانگیری: مدیری که نمی تواند از خود بگذرد نباید مسئولیت قبول کند

به گزارش فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور شامگاه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان اظهار داشت: مهمترین ویژگی مدیریت این است که یک مدیر باید مسائل حوزه مسئولیت خود را تشخیص دهد و در جهت منافع مردم و مصالح کشور از خود بگذرد.

معاون اول رییس جمهور افزود: مدیران باید بدانند که مدیریت فقط تریبون و مصاحبه با صدا و سیما و کف زدن های مردم نیست بلکه شرایط سخت و دشوار هم دارد و اصلا پذیرفته نیست که مدیری مسئولیت داشته باشد و در سخت ترین شرایط در صحنه حاضر نباشد.
جهانگیری با اشاره به حادثه سیل استان گلستان و مسائل ناشی از آن، تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران باید با دقت ابعاد این حادثه را بررسی کند و اگر در این زمینه کسی تخلف، کوتاهی و یا سهل‌انگار کرده باشد باید حتما با او برخورد شود.


وی با اشاره به تماس های مکرر خود با استانداران مازندران و گلستان برای پیگیری وضعیت بارش‌ها و سیل خاطرنشان کرد: در تماس های تلفنی به استانداران این دو استان گفتم که اگر لازم است شخصا در استان حضور پیدا کنم اما اعلام کردند که اوضاع تحت کنترل است.
معاون اول رییس جمهور با قدردانی از مدیران و کسانی که برای کاهش آلام مردم سیل زده تلاش کرده اند قدردانی کرد و گفت: تلاش ها باید استمرار داشته باشد چرا که زندگی مردم در اثر سیل دچار آسیب شده و خساراتی را متحمل شده اند و ما باید تلاش کنیم تا مشکلات مردم مرتفع شود.


جهانگیری در ادامه از سیل استان گلستان به عنوان حادثه ای تلخ یاد کرد و افزود: این حادثه باعث شد ایام عید نوروز در کام مردم تلخ شود.
وی با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در حوادث موضوع پیشگیری است گفت: باید به دور از احساسات ارزیابی دقیقی درباره علل وقوع این سیل، ماندگاری آن و محاسبات مقاومت زیربناها انجام شود و در صورت لزوم، اصلاحات لازم انجام شود.


معاون اول رییس جمهور ساماندهی رودخانه ها را پر امیت و ضروری دانست و افزود: تهران نیز در موضوع ساماندهی رودخانه ها با هشدارهایی مواجه است چراکه برخی اتوبان ها و واحدهای مسکونی در مسیر رودخانه قرار دارند و اگر رودخانه های پایتخت طغیان کنند خسارات سنگینی به همراه خواهند داشت.
جهانگیری با تاکید بر لزوم توجه جدی به هشدارهای سازمان هواشناسی، اظهار داشت: این سازمان قادر است پیش بینی های دقیق و قطعی تا سه روز و حتی تا یک هفته را انجام دهد و ما نباید نسبت به هشدارها و اخطارهای سازمان هواشناسی بی توجه باشیم.


وی با قدردانی از نقش مردم در کمک به سیل‌زدگان، مردم ایران را مردمی استثنائی و منحصر بفرد توصیف کرد و گفت: در زلزله کرمانشاه نیز به قدری میزان کمک ها و حضور مردمی بالا بود که راههای منتهی به استان به دلیل ازدحام مردم برای کمک مسدود شده بود و مسئولین ناچار شدند از ورود مردم به استان جلوگیری کنند.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت آنچه در توان دارد را برای کمک به سیل زدگان بکار خواهد گرفت، از خیرین، چهره های دلسوز جامعه و انسانهای خدوم کشور خواست دولت را در کاهش آلام و رفع دغدغه های مردم سیل زده یاری کنند.
وی با اشاره به حضور سپاه و ارتش و اعلام آمادگی آنها برای افزایش کمک ها خاطرنشان کرد: خوشبختانه مقام معظم رهبری نیز به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کردند تا کمک های خود را به سیل زدگان بیشتر کنند.


جهانگیری همچنین با تاکید بر اینکه دولت تسهیلات بلاعوض و وام هایی با کارمزد پایین برای مردم سیل زده در نظر خواهد گرفت افزود: دولت همانطور که در زلزله کرمانشاه با اعطای تسهیلات مردم را حمایت کرد، مردم سیل زده استان گلستان را نیز تحت حمایت قرار خواهد داد و تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض به آنان اعطا خواهد کرد.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: پس از جمع آوری آب و بازگشت شرایط به حالت عادی، مرحله بعدی بازسازی است و اگر گزارش ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ستاد مدیریت بحران از میزان خسارات به دولت ارائه شود، در جلسه چهارشنبه هیات وزیران تصمیمات لازم برای بازسازی و جبران خسارات اتخاذ خواهد شد.
جهانگیری تصریح کرد: تمام امکانات دولت و نظام برای استانهای سیل زده اعزام خواهد شد و فرایند بازسازی و تعمیر در این استانها آغاز می شود تا مردم در کوتاه ترین زمان به خانه های خود بازگردند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در شرایط بحرانی نباید به دنبال انتقاد و تخریب یکدیگر باشیم، گفت: در شرایط سختی و بحرانی هیچ چیز واجب تر از ساماندهی وضعیت مردم نیست و نتیجه انتقاد و تخریب چیزی جز اتلاف انرژی و فرسودگی نیروها نخواهد بود.


معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: مردم باید پیام وحدت را از مسئولین دریافت و احساس کنند که مسئولین به صورت یکپارچه برای حل مشکلات آنها تلاش می‌کنند.
وی از وزیر کشور خواست تا چند روز آینده و تا عادی شدن شرایط در استان گلستان حضور داشته باشد تا مدیریت و ساماندهی اوضاع هرچه بهتر و روند امدادرسانی با سرعت بیشتری انجام شود.
جهانگیری در بخش پایانی سخنان خود ترکمن ها را از شریف ترین مردم کشور برشمرد و گفت: ما به اینکه خادم مردم باشیم افتخار می کنیم و مردم ترکمن مردمی دلسوز برای کشور هستند و استان گلستان نمایشی از وحدت اقوام مختلف و نمادی از اتحاد شیعه و سنی به صورت ید واحده است.


در این جلسه نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان نیز ضمن قدردانی از تلاش های دولت برای کمک به سیل زدگان، از آبخیزداری به عنوان یکی از اقدامات مثبت دولت یاد کرد و گفت: آبخیزداری نقش موثری در افزایش برداشت محصول و بهبود وضعیت معیشتی کشاورزان ایفا کرد که باید ادامه پیدا کند.
در این جلسه وزرای نیرو، جهاد کشاورزی، کشور، امور اقتصادی و دارایی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی نیز هرکدام در سخنانی گزارشی از اقدامات صورت گرفته حوزه مسئولیت خود برای کمک به سیل زدگان ارائه و بر استمرار و افزایش این اقدامات تاکید کردند.


تعدادی از نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه بر ضرورت نگاه ویژه دولت برای ساماندهی وضعیت فعلی و کاهش آلام ناشی از سیل تاکید کردند و از دولت خواستند با کسانی که قصور یا سهل انگاری داشته اند برخورد شود.
برخی از مدیران استان گلستان نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای خارج کردن ساکنین مسیر سیل و اعلام هشدار و تلاش های صورت گرفته برای کمک به سیل زدگان ارائه کردند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

راد۸۳۰۸۹۴۱۱:۱۲:۵۱ ۱۳۹۸/۱/۴
چه نمایشی؟؟! همین استاندار اصلاح طلب را شماها منصوب کردید حالا تریپ منتقد گرفتید؟
ناشناس۸۳۱۱۸۸۱۵:۳۰:۲۸ ۱۳۹۸/۱/۴
این اقا تا دیروز نمی توانست منشی رو عوض کنه حالا با اجازه کی استاندار عوض کرده؟
ناشناس۸۳۱۳۰۰۱۷:۱۴:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۴
دولت فشل دولت اشرافی دولت رانت دولت نجومی دولت رفاه زده دولت بی درد دولت بی مسئولیت
ناشناس۸۳۱۴۰۱۱۸:۳۹:۳۲ ۱۳۹۸/۱/۴
اول برو خوب جستجو کن بعد اظهار نظر ! این بابا در در فاصله سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ بعنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران فعالیت می‌کرد یعنی معاون قالیباف
ناشناس۸۳۱۴۸۱۱۹:۵۴:۲۱ ۱۳۹۸/۱/۴
رئیس جمهور اصولگرا و وزیر کشور هم اصولگرا است
ناشناس۸۳۰۹۰۰۱۱:۱۸:۰۱ ۱۳۹۸/۱/۴
جوری حرف میزنی گویی محمود این استاندارا را تعیین کرده!
حمید۸۳۰۹۰۱۱۱:۱۸:۴۲ ۱۳۹۸/۱/۴
اگه این صحبت جهانگیری را ملاک قرار بدیم که این دولت تعطیله علی برکت الله
ناشناس۸۳۱۳۵۲۱۷:۵۷:۳۷ ۱۳۹۸/۱/۴
و اولین فردی که باید بره خونه ش ، همین اسحاقه که با دلارش مردم رو بیچاره کرده و ژنها رو تریلیاردر
ناشناس۸۳۰۹۱۰۱۱:۲۹:۲۷ ۱۳۹۸/۱/۴
آقا اسحاق، از این دست مدیران زیادند. ولی تدبیر ویژه و گروهک بازی اجازه برکناری نمی دهد.
ناشناس۸۳۰۹۱۳۱۱:۳۱:۵۴ ۱۳۹۸/۱/۴
ادای کاردانی در میاوری ولی هیچ عملکرد و تدبیری ازت ندیدیم
ناشناس۸۳۰۹۲۳۱۱:۴۵:۲۶ ۱۳۹۸/۱/۴
از خودت شروع کن
محمد۸۳۰۹۲۶۱۱:۴۹:۱۷ ۱۳۹۸/۱/۴
درود به شرفت. البته میدونم که. مردم بیچاره رو سیل برده طرف رفته کیش وقشم عشق وحال. یا شیخ مغرق که همه ساله عیدها میرفت کیش ساحل مرجان البته این شاگرد خلف برای جاخالی نباشه استاد رفته
ناشناس۸۳۰۹۳۴۱۱:۵۹:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۴
نه اینکه شماها همتون از خود گذشته هستین
ناشناس۸۳۰۹۶۰۱۲:۳۷:۰۹ ۱۳۹۸/۱/۴
روحانی کو
محسن۸۳۰۹۶۹۱۲:۵۳:۳۹ ۱۳۹۸/۱/۴
مدیری که نتونه از داداشش بگذره چی؟؟
ناشناس۸۳۰۹۹۸۱۳:۱۱:۴۸ ۱۳۹۸/۱/۴
دقیقا به همین دلیل این دولت نباید تو انتخابات شرکت می کرد
ناشناس۸۳۱۰۲۲۱۳:۲۱:۵۵ ۱۳۹۸/۱/۴
شما وزیر کشور را عوض کن
ناشناس۸۳۱۴۹۲۲۰:۰۳:۴۸ ۱۳۹۸/۱/۴
یکی شرح وظایف وزیر کشور را بنویسه با رسم شکل و ذکر مثال !
ناشناس۸۳۱۰۴۳۱۳:۴۲:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۴
انتظار داری با این وزرا و‌‌ استاندارا برات کف و صوت بزنیم؟
ناشناس۸۳۱۰۸۵۱۴:۲۲:۰۱ ۱۳۹۸/۱/۴
مثل آقای روحانی که از سفر قشم نگذشت
ناشناس۸۳۱۲۱۳۱۵:۵۴:۴۸ ۱۳۹۸/۱/۴
با سپاس از منتقدین گرامی میخواستم بپرسم چند نفر از دوستان منتقد هنگام دور زدن راهنما میزنند که حالا ژست منتقد گرفته اند. این مدیران هم از همین جامعه برخواسته اند.
مهندس۸۳۱۲۶۴۱۶:۳۹:۳۱ ۱۳۹۸/۱/۴
اگر روحانی وجهانگیری نبودند خسارت سیل بیشتر از این بود.
ناشناس۸۳۱۳۱۷۱۷:۳۱:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۴
گمونم منظورش روحانی بود...،
ناشناس۸۳۱۳۳۴۱۷:۴۲:۳۸ ۱۳۹۸/۱/۴
خخخخ خیلی با حال بود. میذارم پا حساب جک عیدی به مردم
ناشناس۸۳۱۳۴۲۱۷:۴۸:۱۰ ۱۳۹۸/۱/۴
دولت پیر و از کار افتاده
ناشناس۸۳۱۶۰۲۲۲:۲۹:۱۳ ۱۳۹۸/۱/۴
مسئولین خودرو سازی کشور هم باید برکنار شوند با این ماسین ها هر سال صدها جوان را به کشتن داده اید باور کن
محي الدين۸۳۱۶۰۸۲۲:۳۳:۱۴ ۱۳۹۸/۱/۴
اقای جهانگیری بسم اله همین فردا شما استعفا بده از دولت
ناشناس۸۳۱۷۴۰۰۰:۴۶:۴۹ ۱۳۹۸/۱/۵
مردم یادتون هست؟؟؟
ناشناس۸۳۱۷۵۲۰۱:۰۵:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۵
کام مردم خیلی وقته تلخ شده.... مردم را بیچاره کردید با این مدیران و مسیولان و سیاست گذاری ها
امیر۸۳۱۷۹۹۰۲:۳۱:۱۴ ۱۳۹۸/۱/۵
من کاری به سیاست ندارم ولی این روش برخورد با استاندار که توی مرخصی بوده مغرضانه و غیر حرفه ای بودش. جناب اقای جهانگری اگه نمیتونه عصبانیتش را کنترل کنه بهتره پستش را ترک کنه.
علیرضا۸۳۱۸۱۲۰۳:۱۹:۱۰ ۱۳۹۸/۱/۵
دقیقا درست گفتی آقای جهانگیری پس به اون عزیز دل هم بگید از قشم صاف بره خونشون تو ولنجک استراحت کنه
ناشناس۸۳۱۸۲۹۰۵:۲۶:۴۶ ۱۳۹۸/۱/۵
کارنامه مدیریت پاس کاری و فقط حرف خودش را بررسی کنید متوجه میشوید که ملت سالها است او و اقای روحانی را گذاشته اند کنار و امیدی به کارها و تصمیم گیری های انها ندارند .

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  2. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

  3. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

  4. نیوزویک: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، از جنگ افغانستان فراتر رفت

  5. سیروس مقدم: قسمت‌های آخر پایتخت۶ بعد از کرونا تولید و پخش می‌شود

  6. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

  7. بازدید رئیسی از نقاهتگاه ارتش برای بیماران کرونایی

  8. ۴ سناریوی احتمالی از پایان شیوعِ ویروس کرونا و بازگشتِ زندگی به شرایط عادی

  9. سپاه پاسداران: کوچکترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

  10. جزئیات تازه از افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

  11. کرونا و مشکل اجاره‌نشین‌ها/ مستأجرانی که نمی‌توانند خانه پیدا کنند

  12. روحانی: ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده است/ محدودیت‌ها تا ۲۰ فروردین ادامه دارد

  13. بهار تبریز

  14. تصویری باورنکردنی از آزادراه تهران - کرج

  15. تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران توسط آمریکا برای ۶۰ روز دیگر

  16. حمله به پایگاه عین الاسد عراق و رهگیری توسط پاترویت آمریکا

  17. اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام لو رفت

  18. ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۲۰ فروردین/فوت ۳۲۰ نفردر کشور به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی

  19. آخرین آمار کرونا در کشور/ شناسایی ۳۱۱۱ مورد جدید و فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

  20. روزی روزگاری تهران

  21. چهره نزدیک به چلبی نامزد نخست وزیری عراق شد

  22. پیش بینی بازار مسکن در سال جاری

  23. آخرین تحولات میدانی استان الانبار عراق؛ جزئیات دفع حملات سنگین عناصر مخفی داعش در منطقه مهم و راهبردی « عکاشات» + نقشه میدانی و عکس

  پربحث‌های هفته

  1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

  2. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

  3. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

  4. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

  5. حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد/ نمکی در جریان نبود

  6. کرونا و برخوردهای جناحی

  7. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

  8. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

  9. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

  10. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

  11. کرونا و اشک کباب! ...

  12. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

  13. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

  14. زیر پوست پایتخت...

  15. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

  16. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

  17. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

  18. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

  19. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

  20. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

  21. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

  22. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

  23. وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

  24. برادر علیرضا فغانی پناهنده شد

  25. واکنش وزیر ارتباطات به یک طرفه شدن تلفن مجری صداوسیما

  آخرین عناوین