رقبای ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا/ پیروز نهایی چه کسی خواهد بود؟

گروه جهان الف،   3971226180 ۲۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
رقبای ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا/ پیروز نهایی چه کسی خواهد بود؟

به گزارش الف، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر سال 2020 ( سیزدهم آبان ماه سال 1399) برگزار می شود. البته رقابت های درون حزبی دموکرات ها و جمهوری خواهان از چند ماه دیگر برای انتخاب نامزد اصلی حزب آغاز می شود. در حزب جمهوری خواه هنوز مشخص نیست آیا فرد یا افرادی به رقابت با دونالد ترامپ، رئیس جمهور مستقر خواهند پرداخت یا خیر.

در این باره جب بوش، نامزد شکست خورده انتخابات درون حزبی جمهوری خواه در سال 2016 عنوان کرده حتماً باید نامزدهایی به رقابت با رئیس جمهور آمریکا بپردازند.

در حال حاضر اگر چه صحبت از افرادی مانند میت رامنی(سناتور ایالت یوتا و نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲)، جف فلیک(سناتور ایالت آریزونا) و لری هوگان(فرماندار ایالت مریلند) می شود اما به احتمال زیاد نامزد اصلی حزب جمهوری خواه دونالد ترامپ خواهد بود مگر این که اتفاق غیرمنتظره ای مانند استیضاح ترامپ در آینده رخ دهد.

البته ترامپ فضای سیاست داخلی و خارجی آمریکا را دچار شکاف جدی کرده که علاوه بر دموکرات ها، بسیاری از هم حزبی های وی نیز تمایلی به پیروزی اش در دور دوم ندارند. اما نمی توان این موضوع را انکار کرد که ترامپ دارای پایگاه رای وفادار و طرفداران سرسختی  است.  

دونالد ترامپ در سخنرانی های اخیر خود انتقادات شدیدی نسبت به نامزدهای حزب دموکرات مطرح کرده و آنها را متهم به ترویج افکار و برنامه‌های سوسیالیستی کرده است. احتمال دارد ترامپ در مناظره های انتخاباتی از این حربه برای شکست رقبای دموکرات خود بهره گیرد. به خصوص اینکه در اوج جنگ سرد و با رواج پدیده مک کارتیسم در ایالات متحده، سیاست های سخت گیرانه ای نسبت به کمونیست ها و به صورت کلی دگر اندیشان بکار گرفته شد. احتمالاً یکی دیگر از دلایل ترامپ برای اخذ چنین سیاستی به اتهام تبانی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری گذشته برمی گردد؛ در واقع ترامپ تلاش دارد با مخالف نشان دادن خود با روس ها و نزدیک جلوه دادن افکار و برنامه های مخالفانش به روسیه، خود را حداقل در افکار عمومی از این اتهام نجات دهد.

نامزدهای حزب دموکرات

در بین دموکرات ها باید گفت چهره شاخصی که توانایی برای رقابت و شکست احتمالی دونالد ترامپ را داشته باشد تا کنون حداقل نامزد نشده است؛ اگر چه بسیاری از چهره ها وارد عرصه رقابت های انتخاباتی شده اند و تعداد آنها از انگشتان دو دست نیز فراتر می رود. 

وجه مشترک نامزدهای دموکرات این است که آنها به شدت مخالف سیاست های دونالد ترامپ هستند، برای اولین بار احتمال نامزد شدن همزمان چندین زن در حزب دموکرات مطرح است و بدلیل سیاست های مهاجرتی ترامپ بسیاری از اقلیت ها و رنگین پوستان در فهرست اولیه حضور دارند. توجه به زنان و اقلیت ها نیز احتمالاً به سیاست کلی حزب دموکرات برای تهییج موافقان و پرشورتر برگزار کردن انتخابات برمی گردد تا شاید این گونه موفق به شکست دونالد ترامپ شوند. البته هیلاری کلینتون به صراحت عنوان کرده قصدی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ندارد.

برنی سندرز

چهره جنجالی حزب دموکرات در انتخابات 2016 که بدلیل تقلب های درون حزبی به نفع هیلاری کلینتون از معرفی به عنوان نامزد نهایی جا ماند. به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران اگر برنی سندرز در سال 2016 به رویارویی با دونالد ترامپ رفته بود از شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات برخوردار بود. برنی سندرز در حال حاضر 78 سال سن دارد که بالطبع می تواند  به عنوان یکی از نقاط ضعف وی مطرح باشد اما نمی توان انکار کرد سناتور ایالت ورمونت بدلیل مبارزه با نابرابری و شکاف های طبقاتی و سیاست های عدالت خواهانه از محبوبیت فراوانی برخوردار است. برخی معتقدند ایجاد اجماع در حزب دموکرات برای حمایت کامل از برنی سندرز امری بسیار سخت و شاید ناممکن است.

الیزابت وارن

الیزابت وارن، سناتور 70 ساله ایالت ماسوچوست که از سال 2013 در مجلس سنا حضور دارد. وارن استاد دانشگاه هاروارد است و در انتخابات ریاست جمهوری قبلی از طرفداران هیلاری کلینتون بوده است. بسیاری افکار او را با برنی سندرز مقایسه می کنند. او وعده داده در صورت پیروزی در انتخابات بار دیگر آمریکا را به توافق هسته ای برمی گرداند.

جو بایدن

جو بایدن، معاون باراک اوباما بوده و به نظر بسیاری می تواند به عنوان یکی از گزینه‌های نهایی دموکرات ها در رقابت با دونالد ترامپ مطرح باشد. اگر چه جو بایدن چهره ای شناخته شده در عرصه سیاسی آمریکا است و از این لحاظ دارای مزیت است اما 77 سال سن و حضور هشت ساله در منصب معاونت باراک اوباما که بالطبع می باید پاسخگوی ضعف های آن دوران باشد می تواند به عنوان پاشنه آشیل وی مطرح باشد.

تولسی باگارد

تولسی گابارد، نماینده هاوایی در مجلس نمایندگان و کهنه سرباز جنگ عراق است که بدلیل برخی مواضع جنجالی در سیاست خارجی مشهور شده است. در این باره می توان به دیدار وی با بشار اسد در اوج جنگ سوریه یا مخالفت با عربستان بدلیل جنگ با یمن اشاره کرد.

جان کری

جان کری، وزیر خارجه دوران باراک اوباما از دیگر گزینه هایی که صحبت از نامزدی اش مطرح است. جان کری یک بار در سال 2004 و در دوره دوم جورج بوش نامزد دموکرات ها شده بود اما در مقابل بوش شکست خورده بود.

جولیان کاسترو

جولیان کاسترو، وزیر مسکن و توسعه شهری دوران باراک اوباما است که تبار مکزیکی دارد. چهار سال قبل زمزمه معرفی کاسترو به عنوان معاون هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده بود اما در نهایت این تیم کین بود که به این منصب دست یافت.

کوری بوکر

کوری بوکر، سناتور سیاهپوست و 50 ساله ایالت نیوجرسی یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات پیش رو است. بوکر پیش از ورود به مجلس سنا، شهردار شهر نیوآرک، بزرگترین شهر ایالت نیوجرسی بوده است. بوکر یکی از منتقدان جدی دونالد ترامپ در زمینه سیاست های مهاجرتی و اقلیمی است.

از دیگر نامزدهای حزب دموکرات می توان به کامالا هریس( سناتور آفریقایی-آسیایی تبار)، پیت بوتیجنج( شهردار ساوت بند در ایالت ایندیانا)، جان دلنی(عضو سابق مجلس نمایندگان)،کریستن گیلیبراند(سناتور نیویورک)، امی کلوبشار( سناتور مینسوتا) و ... اشاره کرد.

با وجود رغبت فراوان حزب دموکرات برای شکست ترامپ و پرونده های جنجالی که علیه رئیس جمهور آمریکا درباره پرداخت حق السکوت بخاطر ارتباطات نامشروع و تبانی با روسیه باز شده اما هنوز ترامپ شانس اول پیروزی در انتخابات است. به خصوص این که چهره قدرتمند و شاخصی از سوی دموکرات ها مطرح نشده است. البته هنوز تا زمان آغاز رقابت های درون حزبی فرصت باقی است و بدون شک تحولات آینده در این باره تاثیرگذار است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

حسن۸۳۳۲۸۳۱۰:۵۹:۰۸ ۱۳۹۸/۱/۶
مسلما ترامپ با قاطعیت پیروز میشه.ترامپ چنان به طور شگفت انگیزی موفق بوده که اگر با آبراهام لینکلن هم رقابت کنه برنده میشه.
ناشناس۸۳۳۳۳۳۱۲:۱۵:۱۹ ۱۳۹۸/۱/۶
چنان فشاری به ترامپ خواهند آورد که حتی نماینده جهموری خواه ها هم شخص دیگری خواهد شد
ناشناس۸۳۴۵۶۶۲۰:۲۷:۲۰ ۱۳۹۸/۱/۷
در انتخابات آمریکا به احتمال زیاد ترامپ پیروز خواهد شد. اما پیروزی نهایی با ملت سرفراز و قدرتمند ایران خواهد بود. انشاالله
ناشناس۸۳۳۴۹۰۱۴:۰۸:۰۱ ۱۳۹۸/۱/۶
نگاه ما باید به سمت شرق و چین و روسیه باشد امریکا چه با ترامپ چه بدون ترامپ دشمن اصلی ماست .
ناشناس۸۳۳۶۵۶۱۶:۲۶:۵۴ ۱۳۹۸/۱/۶
دشمن اصلی ما امریکاست ؛ مرگ بر امریکا
ناشناس۸۳۳۶۸۷۱۷:۰۶:۲۲ ۱۳۹۸/۱/۶
روسها همانها هستند که بخش عمده ای از کشور را جدا کردند و آن فجایع معروف را سر زنهای ایرانی آوردند.
ناشناس۸۳۳۶۹۲۱۷:۱۰:۲۹ ۱۳۹۸/۱/۶
اقتصاد روسیه و چین هم به اشاره آمریکا بند است. دو تا آمار بخونی و کمی سواد داشته باشی از این فکرها میای بیرون
ناشناس۸۳۳۷۱۷۱۷:۵۵:۵۵ ۱۳۹۸/۱/۶
فکر می کنید اگر نگاه ما به شرق هم باشد تفاوتی دارد همین الان هندی ها و چینی ها به فکر گرفتن معافیت از امریکا برای خرید نفت در ایران در اردیبهشت هستند
ناشناس۸۳۳۵۶۳۱۵:۲۴:۱۹ ۱۳۹۸/۱/۶
خیلی از ترامپ تعریف نکنید چون احمقی بیش نیست
ناشناس۸۳۳۹۳۰۰۱:۳۳:۰۰ ۱۳۹۸/۱/۷
طبق نظرسنجی های نهاد های مستقل خود امریکا(همونایی که آمار منفی درباره ایران میدن با ذوق ابلهانه منتشرش میکنند) ترامپ به شدت نامحبوبه و پایین ترین نرخ مقبولیت بین روسای جمهور اخیر امریکا رو داره همچنین آمار معروف برترین رییس جمهور امریکا ترامپ رو در مکان ۴۴ ام قرار داده که این نهادم مستقله.ملت ایران در وجودشون پیروی و تعصب خیلی بد نفوذ خطرناکی داره نمونه های تاریخیشم متاسفانه بسیار زیاده
معلم۸۳۳۲۹۴۱۱:۱۱:۰۸ ۱۳۹۸/۱/۶
برنامه سیاسی و اقتصادی ایران باید با فرض روی کار امدن ترامپ باشد تا غافلگیر نشویم.
ناشناس۸۳۳۳۱۵۱۱:۴۵:۳۵ ۱۳۹۸/۱/۶
از قدیم گفتن کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من ، اینکه چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشه هیچ اهمیتی و تفاوتی برای ما نداره . آمریکا دشمن ماست و همیشه دشمن باقی می ماند ، ما فقط یه شعار داریم : مرگ بر آمریکا .
ناشناس۸۳۷۵۶۰۰۹:۵۵:۳۶ ۱۳۹۸/۱/۱۱
فاز اینایی که منفی میدن چیه ؟ شک دارند آمریکا دشمن ماست
ناشناس۸۳۳۳۱۸۱۱:۵۶:۳۹ ۱۳۹۸/۱/۶
از عاملی مانند باراک اوباما هم نباید به سادگی گذشت اوباما با یکی ۲ سخنرانی نتایج کنگره را به نفع دموکراتها برگرداند اگر دمکراتها بر روی جو بایدن توافق کنند شکست ترامپ دور از دسترس نیست
ناشناس۸۳۳۳۲۱۱۱:۵۹:۱۳ ۱۳۹۸/۱/۶
قطعا ترامپ مجددا پیروز انتخابات خواهد شد گرچه برای ما خیلی ناخوشاینداست علت پیروزی ترامپ نفوذ وسرمایه صهیونیست ها در.امریکا است ودلیل حمایت صهیونیستها از ترامپ هم تایید اشغالگری بلندیهای جولان تو سط اسراییل است
ناشناس۸۳۷۵۵۶۰۹:۵۴:۰۱ ۱۳۹۸/۱/۱۱
ترامپ غلط میکنه لعنت ب اسراییل
ناشناس۸۳۳۳۲۳۱۲:۰۱:۳۴ ۱۳۹۸/۱/۶
هیچکدوم از اینا رقیب ترامپ نمیشن یعنی در حد ترامپ نیستن
ناشناس۸۳۳۴۳۷۱۳:۳۴:۰۳ ۱۳۹۸/۱/۶
ترامپ همانطور که دور اول نشون داد مثل بولدوزر از روی رقباش رد میشه، تقریبا در همه طبقات اقتصادی آمریکا گروههای حامی محکمی داره، از کارگرها که برگشتن سرکار تا یقه سفیدهای شرکتی و ثروتمندان. او یک بازیگردان حرفه ایست که قواعد بازی در جامعه تند و تیز آمریکا رو بلده.
ناشناس۸۳۴۴۶۷۱۷:۲۳:۳۸ ۱۳۹۸/۱/۷
چه بولدوزری بود که ۳ میلیون رای کمتر از کلینتون آورد
نجیب۸۳۳۵۷۸۱۵:۳۶:۰۹ ۱۳۹۸/۱/۶
شیطان تمام پیروان خود را پشت سر یک نفر متحد خواهد کرد. آن شخص هم کسی است که بیشترین حرف شنوی از شیطان را داشته باشد.
ناشناس۸۳۷۵۴۷۰۹:۴۹:۳۵ ۱۳۹۸/۱/۱۱
احسنت به این نگاه عمیق
ناشناس۸۳۳۷۲۴۱۸:۰۷:۱۵ ۱۳۹۸/۱/۶
1-استیضاح ترامپ که به دلیل تبرئه اش از اتهام تبانی با روسیه و نیز جلوگیری از اجرای عدالت منتفی است 2- یک قشر رای دهنده سفید پوست نژاد پرست در امریکا هستند که پس از روی کار آمدن اوباما احساس سرخوردگی کرده اند و ترامپ را به مثابه ناجی می دانند پس قطعا به او رای خواهند داد . برنی سندرز که اصلا شانسی ندارد چون یهودی است به روسای جمهوری امریکا در تاریخ نگاه کنید بجز جان کندی که کاتولیک بود همه پروتستان بودند و هستند. احتمال آمدن جان کری هم کم است چون معمولا نامزد شکست خورده در انتخابات قبلی در انتخابات بعدی شرکت نمی کند 3-وضعیت اقتصادی امریکا مطلوب است و بی کاری اندک همچنین شکست خوردن رییس جمهوری که دوره اولش را درامریکا پشت سر می گذارد امری نادر است کما این که جورج بوش پسر بر سر حمله به عراق دروغ گفت اما در انتخابات 2004 بر جان کری با اختلاف زیاد غلبه کرد با این که میلیمتری انتخابات 2000 برنده شده بود با این که کارنامه اقتصادیش هم جالب نبود 4-ترامپ به هرچه که گفته عمل کرده همین اطمینان رای دهنده را جلب می کند پس رقبا باید برای انتخابات 2024 امید داشته باشند
ناشناس۸۳۴۳۳۹۱۵:۲۶:۱۳ ۱۳۹۸/۱/۷
کامنتت خیلی غلط داره.لزوما کسانی که شکست خوردند از معرکه بیرون نرفتن مثلا نیکسون یا ادامز دوره های قبلی باخته بودند ولی بعدیا رو بردن در ضمن این ot;اختلاف زیاد غلبه; کردن هم نسبتا غلطه چون همین انتخابات اخیر کلینتون ۳ میلیون معادل ۲ درصد آرا مردمی بیشتر از ترامپ داشت و تو انتخابات کری بوش هم این اختلاف همین قدر بود پس اختلاف زیادی نیست اختلاف زیاد یعنی مثلا بردهای بیل کلینتون.اگه الکترال نبود ترامپ شکست میخورد.بین ۷ رییس جمهور اخیر امریکا ۲ تاشون یعنی کارتر و بوش پدر یدوره ای بودند پس نادرم نیست.یکی از دلایل مخالفت با ترامپ همین عمل به وعده های بعضا چرندش هست هر وعده ای که بهش عمل میشه لزوما کار خوبی صورت نگرفته.در مورد سندرز تا حدودی باهات موافقم توده امریکایی ها با یهودیان خوب نیستند . بایدن گزینه بهتری هست.در کل طبق نظرسنجی های خود امریکایی ها مثل گالوپ و ای پی اس ای که مستقل هستند ترامپ به شدت ادم نامحبوبیه(برخلاف توهم برخی ایرانیان جوگیر) توی دومی ترامپ ۴۴ امین رییس جمهور خوب امریکاست! تا این حد فاجعه. داستان بیکاری اینام که ورد زبون جوگیرا شده برمیگرده به سیاست های اوباما که بیکاری رو از ۱۱ درصد دوره بوش با شیب ثابت پایین آورد و توی سال آخرش به ۴ درصد رسوند ترامپم در ادامه سیاست های بیکاری زدایی اون موفق شده
ناشناس۸۳۷۵۴۵۰۹:۴۸:۴۳ ۱۳۹۸/۱/۱۱
آره حتما شما راست میگی
ناشناس۸۳۳۷۸۹۱۹:۴۴:۵۵ ۱۳۹۸/۱/۶
اهمیتی برای من نداره
ناشناس۸۳۴۴۸۷۱۸:۰۱:۱۹ ۱۳۹۸/۱/۷
ببخشید نلسون ماندلا
ناشناس۸۳۴۲۳۱۱۳:۱۶:۴۵ ۱۳۹۸/۱/۷
الان دولت مردان ما چراغ برداشتند دنبال یکی مثل اوباما می گردند هیچ روز شماری می کنند که کی شر این سفیانی رد خواهد شد
ناشناس۸۳۴۶۵۱۲۲:۳۷:۳۲ ۱۳۹۸/۱/۷
ترامپ با قاطعیت پیروز می شود و دمو کرات های نفهم را کنار خواهد زد.

پربحث‌های امروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 3. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 4. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 5. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 6. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 7. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 8. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 9. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 10. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 11. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 12. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 13. کشف ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری از خانه یک روستایی!

 14. دولت حزب اللهي و جوان

 15. هنر تغییر محاسبات

 16. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 17. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 18. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 19. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 20. رئیس سازمان حمایت: مسئول قیمت گذاری خودرو ما هستیم/ ما به قیمت ۶۰ میلیونی پراید رضایت ندادیم

 21. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

 22. ۵۱ میلیون خانوار آمریکایی هزینه غذا و اجاره ندارند

 23. دلیل کسر مبالغ میلیونی از حقوق اردیبهشت فرهنگیان

 24. به بهانه‌ی بیلبورد سازمان فنی‌حرفه‌ای در فرودگاه یزد

 25. پیش بینی قیمت مسکن در تابستان ۹۸

پربحث‌های دیروز

 1. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 2. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 3. هانی‌زاده: آمریکایی‌ها فهمیدند تهدیدات نظامی علیه ایران کارساز نیست/ عربستان به دنبال ائتلاف ضدایرانی در منطقه است/ ترامپ می‌خواهد معامله قرن را تا ماه آینده عملیاتی کند

 4. دردسرهای قولنامه، صدای رئیس قوه را هم درآورد

 5. نعمت‌زاده حکم وزیر صنعت در پارس جنوبی را نپذیرفت

 6. ترامپ: 1500 نظامی آمریکایی به خاورمیانه اعزام می‌شوند

 7. شلوار ترامپ سوژه رسانه‌ها شد/عکس  

 8. دستگیری ۳۰ مرد و زن در کلاس مختلط یوگا

 9. آیت الله علم الهدی: نشاط جوانی با کار محقق می شود نه ترویج بی بند وباری

 10. آیت‌الله موحدی کرمانی: بیت‌المال باید به همه برسد نه عده‌ای خاص/ از ثروتمندان مالیات بیشتری گرفته شود

 11. «علی ربیعی» سخنگوی دولت شد

 12. چرا پس از فتح خرمشهر جنگ تمام نشد؟

 13. «ترزا می» استعفا کرد

 14. ساختمان های کره شمالی‎  

 15. گفتگوی جذاب عادل فردوسی‌پور با ژاوی بعد از خداحافظی +فیلم  

 16. ازدواج دستیار شفر با یک دختر ایرانی!

 17. نیابت قضایی به دادستان شیراز برای دستگیری خانم تک‌خوان ابیانه

 18. ظریف: لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید

 19. واردات غذای سگ و گربه ممنوع شد

 20. کدام واحدهای اجاره‌ای مشمول مالیات می‌شوند؟

 21. تصاویر: خرمشهر آزاد شد  

 22. فیلم| پرواز اقتدار؛ پرش چتربازان سپاه پاسداران از برج میلاد  

 23. خطیب جمعه اصفهان: اطلاعیه دادستان اصفهان مطابق قانون و فتوای مراجع بود

 24. فرشید اسماعیلی سکوتش را درباره چیپ جنجالی دربی شکست

 25. خاطره رئیس کل بانک مرکزی از روز آزادی خرمشهر

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 4. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 8. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 9. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 10. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 11. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 12. صدای خاموش تجرد قطعی

 13. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 14. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 15. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 16. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 17. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 18. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 19. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 20. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 21. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 22. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 23. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 24. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 25. دولت فعّال يا قوّال

پربحث‌های امروز

 1. ۵۱ میلیون خانوار آمریکایی هزینه غذا و اجاره ندارند

 2. قطع همکاری برخی شرکت‌ها با هوآوی بخاطر ترس از آمریکا

 3. قاضی آمریکایی حکم توقف ساخت دیوار مکزیک را داد

 4. کویت: اوضاع منطقه حساس و بسیار خطرناک است

 5. کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه به آب انداخته شد

 6. مقام آمریکایی: قطر در کنفرانس بحرین شرکت می‌کند

 7. عراقچی از یکشنبه به عمان، کویت و قطر سفر می کند

 8. جزئیات جدیدی از انفجار در «لیون» فرانسه

 9. هشدار وزیر دفاع ترکیه به «یونان» و «قبرس»

 10. ترامپ خواستار موازنه تجاری با ژاپن شد

 11. ظریف وارد بغداد شد

 12. سازمان ملل: نگران وضعیت مناطق مسلمان‌نشین میانمار هستیم

 13. نصرالله: پیروزی سال ۲۰۰۰ نبود ترامپ جنوب لبنان را هم به اسرائیل می‌داد

 14. مسکو خواستار برگزاری کمیسیون اجرایی برجام در اسرع وقت شد

 15. ماس: اروپا به تعهداتش در برجام عمل می‌کند و از ایران هم همین انتظار را دارد

 16. ترکیه در شمال عراق حمله هوایی کرد

 17. اهانت یک شرکت آمریکایی به پرچم افغانستان  

 18. ترامپ برای سفری چهار روزه وارد توکیو شد

 19. ترامپ وارد ژاپن شد

 20. نوری مالکی: ایران خواهان جنگ نیست

 21. هند بمب ۵۰۰ کیلویی آزمایش کرد

 22. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستم

 23. چه کسی نخست‌وزیر انگلیس خواهد شد؟

 24. رد و بدل شدن پیام میان ایران و آمریکا

 25. عمران‌خان: ظرف سه ماه مشکلات اقتصادی پاکستان حل خواهد شد

پربحث‌های دیروز

 1. هانی‌زاده: آمریکایی‌ها فهمیدند تهدیدات نظامی علیه ایران کارساز نیست/ عربستان به دنبال ائتلاف ضدایرانی در منطقه است/ ترامپ می‌خواهد معامله قرن را تا ماه آینده عملیاتی کند

 2. ترامپ: 1500 نظامی آمریکایی به خاورمیانه اعزام می‌شوند

 3. شلوار ترامپ سوژه رسانه‌ها شد/عکس  

 4. «ترزا می» استعفا کرد

 5. ظریف: لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید

 6. انفجار در شهر لیون فرانسه

 7. اعتراف اسرائیل به ترور سمیر قنطار در سوریه

 8. کره‌شمالی برای ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا شرط گذاشت

 9. ترامپ با پنتاگون هم اختلاف پیدا کرد

 10. ماکرون به استعفای «ترزا می» واکنش نشان داد

 11. حمله سعودی به پالایشگاه فرآورده‌های نفتی در «تعز»/ شهادت ۹ نفر

 12. توئیت واعظی درباره انتخاب سخنگوی دولت  

 13. توقف سیاست تک فرزندی در چین پس از ۳۵ سال

 14. گزینه‌های احتمالی برای نخست‌وزیری انگلیس

 15. روسیه به معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا روادید نداد

 16. انتقاد دوباره حیدر العبادی از اوضاع سیاسی و دولت عراق

 17. خط و نشان کشیدن لیبرمن برای نتانیاهو

 18. نشست فوق‌العاده سران اتحادیه‌اروپا در واکش به استعفای ترزا می

 19. عطوان: ترامپ در تسلیم کردن ایران باخت

 20. ابراز همدردی ایران با ملت و دولت پاکستان

 21. سود روسیه از تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا چیست؟

 22. جرمی‌کوربین: نخست‌وزیر آتی باید انتخابات برگزار کند

 23. انفجار بمب در مراسم نماز جمعه کابل

 24. درخواست عجیب ترامپ از مشاورانش در حضور خبرنگاران

 25. پمپئو ادعاهای واهی علیه ایران را تکرار کرد

پربحث‌های هفته

 1. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 2. پوتین درباره ایران دقیقا چه گفت؟

 3. ترامپ: کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شوم/ جنگ به اقتصاد ضربه می‌زند

 4. هانی‌زاده: آمریکایی‌ها فهمیدند تهدیدات نظامی علیه ایران کارساز نیست/ عربستان به دنبال ائتلاف ضدایرانی در منطقه است/ ترامپ می‌خواهد معامله قرن را تا ماه آینده عملیاتی کند

 5. اخبار ضدونقیض درباره وضعیت همسر بشار اسد

 6. خطوط وساطت آمریکا با ایران...

 7. ترامپ: اگر ایران آماده مذاکره نیست، تماس نگیرد

 8. فرانسه: هیچ ضرب‌الاجلی را برای اجرای برجام نمی‌پذیریم

 9. ادعای ترامپ: ایران هر وقت آماده باشد با ما تماس خواهد گرفت

 10. چرا ترامپ از سناریوی جنگ طلبان علیه ایران عقب نشینی کرد؟

 11. چند سال دیگر باقی مانده؟!

 12. ترامپ: 1500 نظامی آمریکایی به خاورمیانه اعزام می‌شوند

 13. شلوار ترامپ سوژه رسانه‌ها شد/عکس  

 14. «سهامداران جنگ» و حادثه بغداد

 15. نامزد خاشقچی در آغوش نانسی پلوسی  

 16. قنادباشی: کشورهای مرتجع عربی دنبال ایجاد صف‌بندی جدیدی علیه ایران هستند/ ایران هیچ‌گاه به دنبال جنگ نبوده و نیست/ پشت چهره برخی مقامات عربی ترس و نگرانی وجود دارد

 17. «ترزا می» استعفا کرد

 18. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 19. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

 20. رئیس‌جمهور عراق: در سختی‌ها در کنار ایرانی‌ها خواهیم ایستاد

 21. ظریف: با عهدشکنان مذاکره نمی‌کنیم  

 22. ظریف: وقت آن است ترامپ لجنزار را بخشکاند

 23. سندرز: باید به رژیم مستبد و قاتل سعودی بگوییم با ایران مذاکره کند

 24. ظریف: لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید

 25. شاناهان: حضور نیروهای آمریکایی در منطقه برای جنگ با ایران نیست

آخرین عناوین