تاکید بر اجرای یکسان مصوبه افزایش حقوق در تمام وزارتخانه ها/ استثنایی در کار نیست

گروه اقتصادی الف،   3971225216 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس،گفت: مصوبه افزایش حقوق ۴۰۰هزار تومانی بعلاوه ۱۰ درصدی، درباره تمام وزارتخانه ها یکسان انجام می شود و هیچ ربطی به کمبود اعتبار در وزارتخانه نداشته و هیچ وزیری نمی‌تواند مصوبه مجلس را تغییر دهد.

تاکید بر اجرای یکسان مصوبه افزایش حقوق در تمام وزارتخانه ها/ استثنایی در کار نیست

به گزارش فارس،‌ حمیدرضا حاجی بابایی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به پایان یافتن مرحله تایید بودجه در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظامگفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته کشوری و لشگری و همچنین 10 درصد افزایش حقوق در سال 1398 با همت مجلس شورای اسلامی و دولت انجام می شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه مجلس در این راستا بوده تا 5 میلیون کارمند شاغل و بازنشسته با آرامش خاطر عید سال 98 را جشن بگیرند و با آرامش وارد سال جدید شوند، افزود: تمامی منابع افزایش حقوق در سال 98 یعنی افزایش 400 هزار تومان و 10 درصد به صورت کامل در دو ردیف بودجه ای در مجلس مصوب شده که رقم آن 38.9 هزار میلیارد تومان است و مصوبه مجلس برای افزایش حقوق ها 38.5 هزار میلیارد تومان نیاز دارد، لذا از نظر منابع هیچ ایرادی وجود نداشته و منابع به صورت کامل دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه در برخی از وزارتخانه ها همانند آموزش و پرورش صحبت از این بوده که ممکن است این مصوبه به دلیل نداشتن اعتبار آموزش و پرورش پرداخت نشود، ادامه داد: این مصوبه مربوط به مجلس شورای اسلامی است و اجرای آن با دولت و سازمان برنامه و بودجه بوده و درباره تمام وزارتخانه ها یکسان انجام می شود و هیچ ربطی به کمبود اعتبار در وزارتخانه نداشته و هیچ وزیری نمی تواند مصوبه مجلس را تغییر دهد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هماهنگی لازم برای پرداخت و میزان افزایش حقوق ها وجود دارد، اظهار داشت: هیچ شخصی در راستای این مصوبه عدالت خواهانه در مجلس حرکت نمی کند، اگرچه اختلاف نظرهایی در گذشته وجود داشته است، اما با توجه به اینکه شورای نگهبان این مصوبه را تایید کرده و به قانون تبدیل شده، همه پشتیبانی خود را از مصوبه مجلس شورای اسلامی اعلام کرده اند.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه افزایش 400 هزار تومان به علاوه 10 درصد حقوق تبدیل به ضریب و حقوق ثابت خواهد شد و در بازنشستگی و پاداش پایان خدمت و اضافه کار تاثیرگذار است، افزود: امید است با این مصوبه که حدود 3.5 میلیون نفر از کارکنان افزون بر 20 درصد افزایش حقوق داشته و مابقی کارکنان از نظر ریالی افزایش قابل توجهی خواهند داشت، رضایت عمومی ایجاد شده باشد.

وی با بیان اینکه 4500 میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان براساس برنامه ششم توسعه در بودجه سال 98  مصوب شده است، ادامه داد: این مبلغ بین 2 میلیون و 50 هزار نفر از بازنشستگان براساس سازوکار همسان سازی حقوق تقسیم می شود که این افزایش غیر از افزایش 400 هزار تومان و 10 درصدی بازنشستگان کشوری و لشگری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه برخی سوال می کنند که چرا 400 هزار تومان افزایش حقوق به عنوان رقم ثابت در نظر گرفته شده و رقم 500 یا 300 هزار تومانی تعین نشده است، تصریح کرد: فرمول 400هزار تومان و 10 درصد در قالب بودجه 38.9 هزار میلیارد تومانی تدوین و تصویب شده و این مصوبه نباید خارج از  اعتبارات، بار مالی ایجاد می کرد، بنابراین انتخاب 400 هزار تومان و 10 درصد براساس محاسبه دقیق اعتبارات در دو ردیف بودجه سال 98 دولت در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممکن است برخی عنوان کنند که آیا افزایش حقوق 400 هزار تومانی به علاوه 10 درصدی آیا عادلانه است؟ گفت: این 400 هزار تومان در راستای وضعیت معیشتی، میزان تورم و گرانی های موجود مصوب و 10 درصد نیز براساس عدالت مدرک، سابقه و موارد گوناگون دیگر در نظر گرفته شده و تمامی کارکنان افزایش مناسبی خواهند داشت، به شکلی که پایین ترین حقوق 525 هزار تومان بدون لحاظ همسان سازی و بالاترین حقوق حدود 2 میلیون تومان پس از کسر مالیات افزایش خواهد داشت که این رقم عادلانه و براساس شرایط زمانی و فشارهای اقتصادی است، البته این افزایش متناسب با فشارهای اقتصادی نبوده، اما به دلیل اینکه اعتباری بیش از این وجود نداشته این میزان افزایش ما را راضی خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

علی۸۲۳۷۹۴۲۰:۵۲:۵۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
باید به دولت فشار آورد که به همه حداقل ۱۰% را اعمال کند و زیر ۱۰ نباشد.
ناشناس۸۲۳۸۱۱۲۱:۰۲:۵۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
با توجه به شرایط اورژانسی باید عمل می شد یعنی فقط افراد زیر خط فقر (6 تومان) سال 98 افزایش داشته باشند. اولویت بندی یک اصل ثابت برنامه ریزی در شرایط حاد است.
ناشناس۸۲۳۸۵۰۲۱:۳۸:۲۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
چه مصوبه ای برای رزمندگان که هر چند ماه فقط 200 هزار تومن دریافت میدارند دارید؟
ناشناس۸۲۳۸۵۹۲۱:۴۲:۳۵ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
وزارت کار از آموزش و پرورش بدتره و در حال نابودیه؟!!! کارمندان رو نجات بدید. وزارت به خود و نیروهای ستاد میرسن ولی شهرستانها رو در حد کمیته امداد حقوق میدن.
ناشناس۸۲۳۸۷۳۲۱:۵۱:۳۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
استثنایی در کار نیست یعنی :استثناها در کار است.
ناشناس۸۲۳۹۳۲۲۲:۵۱:۵۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
جناب حاج بابایی! لطفا با قاطعیت در مورد 10 درصد حرف نزنید. چون "تا"ی نصوبه "تا ده درصد" قطعیت آن را از بین میبرد.
عدالت۸۲۳۹۵۶۲۳:۳۹:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
یک کم انصاف خوبه الان با تورم 300 در صدی این مقدار افزایش عادلانه است ؟ مخصوصا برای کارمندانی که فقط حقوق ثابت دارند بدون هیچ مزایایی؟
امین۸۲۳۹۹۳۰۰:۲۷:۰۹ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
ببینیم و تعریف کنیم اگه جرات دارین واسه یه مدیر وزارت نفتی چهارصد هزار تومان افزایش بدین
ناشناس۸۲۴۰۳۴۰۳:۲۳:۵۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
طرح مسخره
ناشناس۸۲۴۰۷۵۰۷:۲۲:۵۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
تورم به گفته خودشان بیش از ۴۰ درصد است
ناشناس۸۲۴۱۰۸۰۸:۱۱:۳۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
تورم سال جاری بین 300 تا 500 درصد بود ه و نه 20 درصد!
علی۸۲۴۱۱۷۰۸:۲۰:۰۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
سلام انگار نه انگار مستمری بگیران تامین اجتماعی جزیی از بازنشستگان این کشور هستند.
ناشناس۸۲۴۱۲۲۰۸:۲۳:۳۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
زنده باد سوسیالیسم

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 3. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 4. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 5. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 6. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 7. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 23. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 24. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 25. موتلفه به دنبال چیست؟

آخرین عناوین