محکومیت سلمان خدادادی در دادگاه بدوی/ واکنش مرجان شیخ‌الاسلامی به اتهامات/ تعطیلی خط ۷ مترو سیاسی بود؟

گروه سیاسی الف،   3971225146 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
محکومیت سلمان خدادادی در دادگاه بدوی/ واکنش مرجان شیخ‌الاسلامی به اتهامات/ تعطیلی خط ۷ مترو سیاسی بود؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

تحویل ۶۰ درصد خودروهای سایپا به عده‌ای خاص

علیرضا سلیمی، نماینده مجلس گفت: «در بازدیدی که ۲ماه پیش از مجموعه سایپا داشتیم مسئولین آنجا به صراحت گفتند ۶۰ درصد خودروهایشان را به یک عده خاص می‌دهند که به نظر می‌رسد یک عده دلال و سودجو دریافت کنندگان خاص خودرو هستند البته من نمی‌گویم تعمدای در این کار وجود دارد ولی چرا باید این اتفاق رخ دهد؟»

دولت و خودروسازان در حال بازی با زندگی مردم/ سیاسی بازی پدر مملکت را درآورده

سلیمی درباره راه‌حل بازرا خودرو و مشکل خودروسازان گفت: «اولین کاری که باید محقق شود آن است که رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت باید دست دلالان و رابطه‌های آنان در وزارتخانه خود و در بین خودروسازان را قطع کند. دومین کاری که باید انجام شود اعمال مدیریت حداکثری در برابر خودروسازان در خصوص انجام تعهدشان در قبال تحویل خودرو است...

مشکل خودروسازان سوءمدیریت است چرا که حضور برخی از افراد در مناصب مختلف مدیریتی شرکت‌ها، به دلیل روابط خویشاوندی و ... است که برای مثال یک شب با هم شام خورده‌اند امروز بدون ذره‌ای تخصص مسئول شده‌اند.»

***

افتتاح دوباره خط ۷ متروی تهران/ تعطیلی خط ۷ سیاسی بود؟

خط ۷ متروی تهران امروز بازگشایی شد. این قسمت از خط ۷ که امروز افتتاح شد همان بخشی است که قالیباف در ماه‌های آخر دوره‌اش آن را افتتاح کرد و فقط چند ایستگاه میانی آن در حقیقت افتتاح شده است. با آغاز به کار دوره جدید شورای شهر، محمدعلی نجفی شهردار آن زمان تهران در آبان ۹۶ دستور تعطیلی خط ۷ را صادر کرد.

مدیریت فعلی شهر تهران در زمان تعطیل کردن خط هفت اعلام کرد که برای این کار هفت دلیل دارد. نبود سامانه علامت‌دهی، نبود سامانه کنترل حفاظت خودکار، نصب نشدن هواکش در تونل‌ها، راه‌اندازی نشدن سیستم کنترلی برق، سرفاصله ۵۵دقیقه‌ای حرکت قطارها، افتتاح تنها هفت ایستگاه از ۲۲ ایستگاه این خط و عدم مهندسی در توزیع ایستگاه‌های بهره‌برداری شده، بهانه‌های تعطیل کردن این خط بودند.

اما در چند روز اخیر زمزمه‌هایی مبنی بر رفع‌نشدن این ایرادها در رسانه‌ها منتشر شد. شایعاتی که می‌توان گفت سخنان امروز محسن هاشمی در این افتتاحیه بر آن صحه می‌گذارد. محسن هاشمی با بیان اینکه با توضیحاتی که پیمانکار خط در اختیار ما قرار داد، مشخص شد نبود هواکش‌های میان‌تونلی، مشکلی برای مسافران ایجاد نمی‌کند، افزود: هزینه احداث هرکدام از این هواکش‌های میان‌تونلی ۱۰ میلیارد تومان و ۱۰ میلیارد نیز هزینه تجهیزات آن است و آنها می‌توانستند با ۳۵ میلیارد طی ۱.۵ سال این خط را به گونه‌ای تجهیز کنند که هیچ‌گونه سوءتفاهمی وجود نداشته باشد.

محسن هاشمی: دولت روحانی کمک اصلی خود به مترو را انجام دهد

البته پیروز حناچی، شهردار تهران در این‌باره گفته است: «ایمنی مهمترین موضوع ما است و قطعاً بحث ایمنی در خط 7 مترو رعایت شده است.»

توضیحات حناچی درباره صدور مجوز ۶۲ برج باغ در تهران و خط ۷ مترو

با طرح این مسئله در فضای عمومی، شائبه سیاسی‌بودن تعطیلی خط ۷ مترو بیش از همیشه در افکار عمومی رواج پیدا کرده است. روزنامه صبح‌نو در این زمینه نوشت: «راه‌اندازی خط هفت متروی تهران در زمان مدیریت جهادی اقدامی کاملاً فنی و کارشناسی بود که البته مدیران جدید شهرداری تهران این مساله را قبول نداشتند اما گویا در ۱۹ ماه گذشته نظرات‌شان تغییر کرده است.

آن زمان برخی اعضای شورای شهر فعلی و مدیران شهری اعلام می‌کردند که یک پروژه باید به صورت صد در صد تجهیز شده و سپس بهره‌برداری شود. این در حالی است که در تمام پروژه‌های بزرگ که سرمایه‌ای چند صد میلیاردی محسوب می‌شوند به دلیل برخی نواقص که در مسیر بهره‌برداری مشکلی ایجاد نمی‌کنند، معطل نمی‌شوند چراکه این کار خود هدر دادن سرمایه مالی و زمانی شهروندان است.

حالا آقای علی امام نیز در این باره و تکمیل دیگر کمبودهای خط هفت مترو گفته است: «بهره برداری در مترو از قدیم به صورت فاز به فاز انجام می‌گرفته و همچنان خط هفت مترو در حال تکمیل است به این مفهوم نیست که ایستگاه‌های مورد بهره‌برداری ایمنی ندارند و جان مردم در خطر است.» این سخن بارها نیز از سوی مدیران جهادی شهر تهران و برخی اعضای کارشناس چهارمین دوره شورای شهر تهران مطرح شده بود اما گویا برخی دیگر به دلایل سیاسی و حزبی تمایلی به شنیدن این صدا نداشتند. »

به‌نظر می‌رسد شورای شهر تهران باید در این زمینه پاسخگو باشد. اگر حقیقتا بدون رفع آن ایرادات می‌شد فعالیت خط ۷ ادامه پیدا کند و به مرور در طی فعالیت، آن ایرادات مرتفع شود، شورای شهر و شهرداری تهران به مردم تهران خیانت کرده‌اند و باید جوابگو باشند.

***

محکومیت سلمان خدادادی در دادگاه بدوی

چند ماه پیش یک زن که مدعی رابطه با سلمان خدادادی، نماینده مجلس بود، خودکشی کرد. با خودکشی این خانم ماجرای سلمان خدادادی به رسانه‌ها راه یافت. چند روز پیش خبر صدور حکم زندان، شلاق و تبعید برای این نماینده رسانه‌ای شد.

زندان و تبعید برای نماینده مجلس به اتهام فریب یک زن+ توضیح سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان

چنان که در خبر بالا هم ملاحظه می‌کنیم سخنگوی هیئت نظارت بر نمایندگان منکر صدور حکم شد و  تلاش کرد همکار خود را از محکومیت مبرا کند؛ اما تیرش به سنگ خورد غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری تهران دیروز در مصاحبه با رسانه‌ها بدون نام‌بردن از خدادادی، صدور حکم او را تایید کرد.

پس جمال نوبندگانی امروز در مصاحبه با رسانه‌ها باز هم در همان مسیر تلاش کرده است. جمالی گفته است: «حکم اعلام‌شده هنوز قطعی نیست و آقای خدادادی می‌تواند اعتراض کند همچنین طی حکم آقای خدادادی، ایشان از تجاوز مبرا شده است، یعنی موضوع تجاوز هم مورد تایید قاضی قرار نگرفته است.»

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: «سلمان خدادادی» از تجاوز مبرا شده است

صرفا جمع‌آوری سخنان سخنگوی هیئت نظارت بر نمایندگان در این دوره به‌خوبی به ما نشان می‌دهد نمی‌توان نظارت بر نمایندگان را به‌عهده همکارانشان گذاشت.

البته در این میان باید دست‌مریزادی به قاضی شجاع پرونده گفت که بی‌توجه به موقعیت سیاسی خدادادی، حکم محکومیت او را صادر کرده است.

***

نباید سرنوشت FATF به مسئله توده مردم تبدیل می‌شد

غلامرضا مصباحی‌مقدم به ایلنا گفت: «متاسفانه مسائلی در این سطح دارد تبدیل می‌شود به مسائل توده مردم که من از این بابت ابراز تاسف می‌کنم چرا که این‌ها مسائلی بسیار پیچیده و فنی است. این‌ها مسائلی نیست که حتی اگر عبارت‌های آن را بسیاری از مردم ما بخوانند معنای آن را متوجه شوند چراکه به زبان حقوق بین‌الملل آشنا نیستند، این‌ها کارهایی بسیار تخصصی است.»

تعبیر مصباحی مقدم از اینستکس: «کوه، موش زاییده‌»/ متاسفم که سرنوشت FATF به مساله توده مردم تبدیل شده است

مصباحی‌مقدم افزود: «ما عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم همین تصمیم را هم باید بر اساس مصلحت بگیریم. مصلحت اقتضا می‌کند که با تاخیر تصمیم بگیریم آن‌ها هم چهارماه دیگر فرصت داده‌اند و در این چهارماه هیچگونه تغییری در مناسبات بین‌المللی ما از نظر تجارت و صادرات و واردات و کانال‌های مالی موجود رخ نخواهد داد. حتی بنا به تقاضای نماینده دولت این تاخیر انجام شد. گفته شد که ما می‌توانیم الان رای‌گیری کنیم اما وزیر اقتصاد گفتند رای گیری‌تان را بگذارید برای بعد از عید. خود دولت می‌گوید الان تصمیم نگیرید. برخی از موافقان این لوایح متاسفانه مردم را شرطی کرده‌اند و این شرطی کردن آثاری دارد که آن آثار این است که موافقت و مخالفت مجمع با این لوایح دو بازتاب متفاوت دارد.»

***

مرجان شیخ‌الاسلامی از خودش در رسانه‌ها دفاع کرد

مرجان شیخ‌الاسلامی که نامش در ردیف متهمان پرونده تخلفات پتروشیمی است و در روزهای اخیر زیاد مطرح شده است در بیانیه‌ای که به ایسنا داده است از خودش دفاع کرده است. شیخ‌الاسلامی در بخشی از این بیانیه نوشته است:‌ «من حدود هشت سال است به طور قانونی به کانادا مهاجرت کرده‌ام و تاکنون هیچ پرونده‌ای در ایران نداشته‌ام که تحت تعقیب باشم؛ چنانکه چندین‌بار پس از مهاجرت به ایران سفر کرده‌ام. پیش از مهاجرت در حوزه فرهنگ و هنر، یک خبرگزاری مستقل را در ایران راه‌اندازی کرده‌ام که در کار خود کمابیش موفق بوده است و خبرنگاران بسیاری در آن تربیت شدند و از همان زمان فعالیت‌های تجاری عمدتاً در حوزه صادرات و واردات داشته‌ام. از زمانی که در خارج از کشور با خانواده‌ام مستقر هستم، هرگز نه فعالیت سیاسی داشته‌ام، نه یک خط یادداشت نوشته‌ام و نه مصاحبه‌ای کرده‌ام؛ بنابراین به رسانه‌های محترمی که بر طبق مرام و جریان سیاسی خود سعی بر این دارند که مرا به گروه و جناحی وابسته بدانند اعلام می‌کنم به هیچ دسته و گروهی اعم از اپوزیسیون، اصولگرا، اصلاح‌طلب، سلطنت‌طلب، برانداز یا غیره تعلق ندارم.»

توضیحات «مرجان شیخ‌الاسلامی» درباره اتهاماتش

جالب است شیخ‌الاسلامی گفته به براندازان و اپوزیسیون تعلق ندارد اما نگفته آیا همسرش هم تعلق به اپوزیسیون ندارد یا نه.

***

داماد رئیس‌جمهور در جریان امور اجرایی دولت نیست

واعظی در واکنش به اظهارات اخیر کامبیز مهدی‌زاده (داماد روحانی) که گفته بود «روحانی مظلوم‌ترین و تنهاترین رئیس‌جمهور ایران است و متاسفانه اطرافیان رئیس‌جمهور هستند که به او لطمه می‌زنند» تصریح می‌‌کند: «در رابطه با مصاحبه داماد جناب آقای روحانی باید بگویم که ایشان در جریان کارهای اجرایی دفتر آقای رئیس‌جمهور، نهاد و دولت نیستند، اما از باب اینکه رابطه‌ای عاطفی با آقای رئیس‌جمهور داشته‌اند احساس خود را بیان کردند. این نظر شخصی ایشان است و نباید بیش‌تر از این به آن بها داد.»

واعظی: پیش‌بینی نمی‌کردیم آمریکا از برجام خارج شود/ داماد روحانی در جریان امور اجرایی دولت نیست

***

ایراد برجام از نگاه باهنر

محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت‌وگویی با روزنامه آفتاب یزد داشته است. بخش‌هایی از این گفت‌وگو را می‌خوانیم:« برنامه جامع اقدام مشترک دو ایراد اساسی داشت. نخست اینکه بعد از آن همه مذاکره و امضای تفاهم نامه هسته‌ای برای خروج ۵+۱ و ایران از برجام هیچ مجازاتی تعیین نشد. تنها مجازاتی که وجود دارد مربوط به ایران است و در صورت خروج تهران از برجام بلافاصله قطعنامه‌های سازمان ملل بر می‌گردد. اما آمریکا به طور ناگهانی و بدون هیچ مجازاتی از برجام خارج شد در حالی که حتی وقتی یک قانون هم در مجلس تصویب می‌شود برای عبور از قانون، مجازات و جریمه تعیین می‌شود. بنابراین، اشکال اساسی برجام در این است که برای آن هیچ مجازاتی تعیین نشده است. امروز آمریکا از توافق خارج شده اما طلبکار هم است...

تنها سی- چهل درصد مشکلات اقتصادی ناشی از خروج آمریکا از برجام و فشارهای خارجی و تحریم است. اما ۶۰ درصد مشکلات به عدم تصمیم‌گیری درست و منطقی و عدم مدیریت صحیح در داخل باز می‌گردد. به هر روی مشخص نیست که ۴۰ درصد یعنی همان برجام و اینستکس چشم‌انداز روشنی داشته باشد اما در رابطه با ۶۰ درصد مشکلات می‌تواند اتفاقات بسیاری خوبی در کشور رخ دهد.‌حتی روحانی هم قبلا بارها اعلام کرد که تنها ۴۰ درصد مشکلات اقتصادی به برجام و فشارهای خارجی مربوط می‌شود و مابقی آن به مسائل در داخل بازمی‌گردد...

گفت‌وگوی باهنر با آفتاب یزد

در زمان انتخاب هیجانات و امواج خط می‌دهد که چه کسی باید انتخاب و چه فردی نباید انتخاب شود. به طور مثال، مناظره‌های تلویزیونی که در زمان انتخابات برگزار می‌شود که هم مردم ایران و حتی بخش‌هایی از جهان این مناظره‌ها را به طور زنده نگاه می‌کنند. اگرچه برگزاری مناظره‌های انتخاباتی در مجموع اقدام مطلوبی است اما مسئله اساسی اینجاست هر فردی که در این مناظره‌ها طرف مقابل را به تعبیری لوله کند، برنده نهایی خواهد بود...

احمدی‌نژاد به دنبال بازگشت به عرصه قدرت است.»

عناوین مرتبط

۲۸ خرداد ۱۳۹۸واکنش اصلاح‌طلبان به فراخوان قالیباف/ برکناری ۶۰ قاضی و یک پرسش از محسنی اژه‌ای/ نمره مردودی اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی
۲۷ خرداد ۱۳۹۸جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری
۲۶ خرداد ۱۳۹۸شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری
۲۵ خرداد ۱۳۹۸علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم
۲۱ خرداد ۱۳۹۸جهانگیری و شعار مبارزه با فساد/ کمیسیون بهداشت، معطل سفر علی نوبخت به آمریکا/ چرا کیفرخواست نجفی چندروزه صادر شد؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۸عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۲۳۷۸۷۲۰:۳۸:۲۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
سفارت فرانسه در تهران ، در یکسال اخیر ،تعداد ۱۱ نشان فرهنگی به سلبریتی هایی داده که اغلب هم مواضع شاذ توییتری دارند..!! راز عدم واکنش سلبریتی ها به قتل عام نیوزیلند هم همین است..
ناشناس۸۲۳۸۰۱۲۰:۵۹:۳۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
اگر آقای روحانی ریاست محترم جمهوری روز روشن به عراق سفر می‌کند و مورد استقبال عراقی‌ها قرار می‌گیرد به برکت ایستادگی و مقاومت سردار سلیمانی‌ها و سرهنگ‌های شهید سپاه است.
ناشناس۸۲۳۸۰۲۲۱:۰۰:۱۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
*ارزش توافقاتی که رئیس‌جمهورمان با عراقی‌ها بستند از کل توافقات چندساله اخیر با اروپا بیشتر بوده است! وقتی می‌شود با کشور ثروتمندی مثل عراق بدون حیله‌گری، کار کرد چرا دست به دامن کثیف اروپا می‌شوند تا هر روز سنگ بر روی یخ شوند و هم به خودشان توهین شود و هم به ملت و کشور؟
ناشناس۸۲۴۱۴۵۰۸:۵۷:۱۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
عراق کجاش ثروتمند است ؟ اینقدر ساده نباشید!!!
ناشناس۸۲۳۸۰۵۲۱:۰۰:۵۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
شکر کیلویی 3هزارتومان 8هزارتومان شده و هرکس اجناس خود را به قیمت دلخواه می‌فروشد. ب پس دولت چه‌کاره است ؟
ناشناس۸۲۳۸۰۷۲۱:۰۱:۲۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
در مدرسه راهنمایی ... در قائم‌شهر فردی به عنوان روان‌شناس در حضور دختران در کمال بی‌حیایی در مورد مسائل جنسی زن و شوهر صحبت می‌کند. اعتراض کردیم ادعای اجباری بودن این کار از سوی آموزش وپرورش را کرد. وزیر آموزش و پرورش لطفا پیگیری کنند و توضیح دهند.
ناشناس۸۲۴۱۷۲۰۹:۱۹:۱۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
چرا چرت میگی؟ مقطع راهنمایی چند ساله وجود نداره
ناشناس۸۲۳۸۱۴۲۱:۰۵:۲۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
کسانی که به دنبال تصویبFATF هستند از هوش سیاسی بی‌بهره‌اند و الا در کجای دنیا انسان عاقلی با دست خود کشورش را تحریم می‌کند؟
ناشناس۸۲۳۸۱۵۲۱:۰۶:۲۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
اگر دست حقوق‌بگیران نجومی و اختلاس‌گران صاحب قدرت و نفوذ از سر این ملت کوتاه بشود بخشی از بی‌عدالتی‌های کشور کم خواهد شد. 30 سال مدیر مدرسه بوده‌ام ولی الان باحقوق ناچیز در یک خانه فرسوده قدیمی زندگی سختی را می‌گذرانم.
آذری زبان۸۲۳۸۲۴۲۱:۱۵:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
عکس هوسران رو منتشر نکنید خون آدم به جوش میاد
کرمی۸۲۳۸۲۷۲۱:۱۷:۱۵ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
امثال شیخ الاسلامی زیادن توی کشور ما منتها زمان میبره تا چهره واقعی شون نمایان شود .
ناشناس۸۲۳۸۲۸۲۱:۱۹:۴۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
ایران مهد پرورش شیخ الاسلامی ها و زنجانی ها و خاوری ها
حقوقدان۸۲۳۸۲۹۲۱:۲۱:۴۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
باید وسط میدان بهارستان و یا محل وقوع جرم ، در خیابان ولی عصر سنگسار شود
ناشناس۸۲۳۸۳۷۲۱:۲۵:۴۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
پرونده پتروشیمی و این خانم بعد ۶سال؟؟! بوی سیاسی کاری می آید با این کارها احمدی نژاد محبوب تر میشود
ناشناس۸۲۳۸۳۸۲۱:۲۶:۰۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
رییس کمیسیون بوده ؟!!! خفاش شب
کاکاوند از الشتر۸۲۳۸۴۰۲۱:۲۸:۵۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
مایه ننگ و لکه ننگ مجلس را اخراج کنید کریح القیافه
ناشناس۸۲۳۸۴۱۲۱:۳۰:۰۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
درازهی و خدادادی چهره برتر سال 97
مژگان۸۲۳۸۴۶۲۱:۳۴:۵۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
مرجان زرنگ بود . ایول داشت
ناشناس۸۲۳۸۵۳۲۱:۳۹:۳۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
به جایی باید تبعیدش کنن که بوی آدمیزاد نیاد
بهرامی۸۲۳۸۵۷۲۱:۴۱:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
باید در میدون بهارستان وارونه آویزون اش کنن
ناشناس۸۲۳۸۶۰۲۱:۴۲:۴۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
شیخ الاسلامی هم سهم اش رو از سفره انقلاب برداشت
ناشناس۸۲۳۸۶۶۲۱:۴۶:۰۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
تجاوز نبوده لابد تهاجم فرهنگی بوده !
نصب شناس۸۲۳۸۶۹۲۱:۴۷:۲۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
خباثت ازش میباره
حرف حق۸۲۳۸۹۳۲۲:۰۸:۴۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
چند نفر ادم مسئول مومن و پاک معرفی کنید هر روز شاهد اختلاس و رانت و تجاوز هستیم واقعا جای تعجب داره !!!!!
ناشناس۸۲۳۹۱۷۲۲:۳۹:۲۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
بله تعطیلی خط 7 مترو تهران کاملا"سیاسی بود و علت دیگری نداشت .
ناشناس۸۲۳۹۲۷۲۲:۵۰:۰۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
رئیس کمیسیون !!!! ع ع ع ع ع !!!!!!! وای بر ریاکاران
عدالت۸۲۳۹۵۳۲۳:۳۰:۱۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
مشروعیت حکومت ومسولان آن با تایید و رای ملت است وحق دارن در هر موردی اظهار نظر کنند.
ناشناس۸۲۳۹۶۱۲۳:۴۴:۰۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
این سلمان نا مسلمان باید اعدام شود.
ناشناس۸۲۳۹۶۵۲۳:۴۶:۴۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
خداوند ریا کارانی چون خدادادی را رسوا میکند
ناشناس۸۲۴۰۴۴۰۶:۲۹:۰۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
دیگه بجایی رسیدیم که اختلاسگران و غارتگران اموال کشور می آیند این غارت را توجیه می‌کنند ایندمسبوق به سابقه است نظیر جزایری ها ،رفیق دوست ها
ناشناس۸۲۴۰۶۳۰۶:۵۵:۱۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
بعد از دوسال تازه کارهایی که قالیباف انجام داد رو به اسم خودشان افتتاح میکنند !!!
محمد مهدی۸۲۴۱۱۳۰۸:۱۳:۴۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
سلمان خدادادی عصاره ای از رای و نظر رای دهندگان به ایشان هست

پربحث‌های امروز

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 3. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 4. آلمان به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد

 5. قراردادهای مالی خانگی را ثبت کنید تا جرائم کمتر شود

 6. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 7. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 8. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 9. چرا عقب‌نشینی؟ چرخش موضع بن‌سلمان مقابل ایران؛ از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹

 10. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 11. ترامپ: می‌دانم حملات ۱۱ سپتامبر کار چه کسی بود/حضور نظامی در خاورمیانه وحشتناک بود

 12. پرواز مخترع سوئیسی با «جت بال» برفراز کوه‌های شرق ایتالیا  

 13. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 14. تغییر نام یکی از خیابان‌های تهران به نام مرحوم حجازی

 15. هینن: مردم ایران فوق‌العاده بودند/ اعتراضم به ناامنی بود

 16. بازتاب گسترده حضور برانکو در الاهلی در رسانه‌های عرب زبان+ تصاویر

 17. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 18. ربیعی: سفر گردشگران به ایران از این پس بدون ثبت در پاسپورت خواهد بود

 19. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

 20. تاج: لیگ برتر را برگزار نمی‎‌کنیم

 21. زنگنه: من نگفتم مشتری‌های نفتی ما جاسوس هستند

 22. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

 23. جهانگیری: مدیران ارشد باید تا پای عزل مدیری که صرفه جویی نمی کند، پیش بروند

 24. احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران برای نجات برجام

 25. هواداران پرسپولیس دوباره مقابل باشگاه تجمع کردند+ عکس

پربحث‌های دیروز

 1. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 2. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 3. مرکل: عدم پایبندی به برجام برای ایران پیامدهائی را دارد

 4. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 5. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 6. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 7. کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ادامه تحریم آمریکا و انفعال اروپا/ سرانجام برجام چه خواهد شد؟

 8. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 9. در سومین مناظره با تاجزاده/ زاکانی: هرگاه آمریکا به انسداد خورده، دوستان تاج‌زاده راه را باز کرده‌اند/ برادران خاتمی اول به توافق برسند، بعد سر مردم کلاه بگذارند

 10. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 11. دم خروس ماجرای نفتکش‌ها

 12. واکنش اصلاح‌طلبان به فراخوان قالیباف/ برکناری ۶۰ قاضی و یک پرسش از محسنی اژه‌ای/ نمره مردودی اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی

 13. ادامه «دورهمی» با مهران مدیری منتفی شد

 14. روحانی: طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند/ باید در برابر بدخواهان‌ ایستادگی کنیم

 15. وزیر نفت: شرایط امروز از دوران جنگ سخت‌تر است

 16. علت نجومی شدن دستمزد پزشکان، وکلا و دندانپزشکان چیست؟  

 17. واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به تصمیم برجامی ایران

 18. توقیف اکران «ماهمه باهم هستیم» در کرمان

 19. پیکر محمد مرسی در شرق قاهره به خاک سپرده شد

 20. واریز ارقام نجومی از سوی متهمان بانک سرمایه به حساب زنان خانه‌دار

 21. تصاویر خشن ترین ورزش جهان  

 22. مکرون: تا 8 جولای فرصت داریم تا برای حفظ توافق هسته‌ای مذاکره کنیم

 23. همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت قرار دارد

 24. عیادت محمدرضا عارف از سلطان/عکس  

 25. مجمع وزیران ادوار؛ اجتماع وزرا و معاونین چپ و راست  

پربحث‌های هفته

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 4. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 5. پرستو یا آشیانه!؟

 6. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 7. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 8. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 9. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 10. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 11. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 12. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 13. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 14. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 15. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 16. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 17. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 18. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

 19. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 20. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 21. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 22. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 23. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 24. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

 25. ۹ روز تا حذف طرح «زوج‌ وفرد» در پایتخت/ همه‌ چیز در مورد طرح جایگزین

پربحث‌های اخیر

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 3. وزیر نفت: شرایط امروز از دوران جنگ سخت‌تر است

 4. ربیعی: سفر گردشگران به ایران از این پس بدون ثبت در پاسپورت خواهد بود

 5. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

 6. جهانگیری: مدیران ارشد باید تا پای عزل مدیری که صرفه جویی نمی کند، پیش بروند

 7. احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران برای نجات برجام

 8. بیژن مقدم: شرط پویایی جریان‌های سیاسی بیان سخن نو و عبور از چهر‌ه‌های کهنه است

 9. روحانی: توقف برخی اقدامات در برجام، حداقل اقدام است/ توسعه روابط بانکی با دنیا بدون تصویب دو لایحه‌ در مجمع تشخیص، حاصل نمی‌شود/ دعوت به مذاکره با اعمال فشار به معنای تسلیم است

 10. آیت‌الله جنتی: موضع رهبر معظم انقلاب، دولت آمريكا را تحقير كرد

 11. مجلس در نامه‌‌ای اعلام کرد: پوری تخلف دوباره سازمان خصوصی‌‌سازی در واگذاری «کشت‌وصنعت مغان»

 12. هدیه‌ رهبر انقلاب به دکتر شریعتی +عکس

 13. شمخانی: تصمیم برجامی ایران مرحله به مرحله و با جدیت ادامه می‌یابد

 14. شمخانی: ایران به کاهش تعهدات هسته‌ای ادامه می‌دهد/ دومین نشست همسایگان افغانستان در تهران

 15. توضیح بعیدی‌نژاد درباره توافق وزارت خزانه‌داری انگلیس با بانک ملت ایران برای پرداخت جریمه

 16. سازمان انرژی اتمی: تعلیق تعهدات برجامی در چارچوب قانون مجلس در حال اجرا است

 17. ارسال گزارش مجلس درباره زمین خواری به قوه قضائیه/ بازگشت بخشی از اراضی تصرف شده به بیت المال

 18. امیر حاتمی: هدف از اتهام‌زنی‌ها در حمله به نفتکش‌ها فشار بر ایران است

 19. سفیر ایران در دمشق: از تهدیدای آمریکا هراس نداریم

 20. کمالوندی: مهلت دوماهه ایران در برجام قابل تمدید نیست

 21. وزیر دفاع: مشکلات موجود در کشور قابل حل است

 22. کاظمی:‌ اعاده اموال نامشروع مسئولان باید قانون شود

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 24. اروپا در آستانه محک جدی در قبال بازطراحی راکتور اراک/ مبادلات مالی و تضمین فروش نفت؛ خطوط قرمز ایران

پربحث‌های دیروز

 1. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 2. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 3. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 4. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 5. در سومین مناظره با تاجزاده/ زاکانی: هرگاه آمریکا به انسداد خورده، دوستان تاج‌زاده راه را باز کرده‌اند/ برادران خاتمی اول به توافق برسند، بعد سر مردم کلاه بگذارند

 6. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 7. واکنش اصلاح‌طلبان به فراخوان قالیباف/ برکناری ۶۰ قاضی و یک پرسش از محسنی اژه‌ای/ نمره مردودی اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی

 8. روحانی: طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند/ باید در برابر بدخواهان‌ ایستادگی کنیم

 9. وزیر نفت: شرایط امروز از دوران جنگ سخت‌تر است

 10. در سومین مناظره با زاکانی/ تاجزاده: از تیم مذاکره‌کننده قطعنامه ۵۹۸ انتقاد نکردیم چون نگاه ملی داریم/ بسیاری از دلواپسان که با برجام مخالف بودند

 11. شمخانی: با پدیده‌ای جهانی به اسم ترامپیسم مواجهیم که سلیقه‌ای و شخصی است

 12. قانونگرایی ساده‌انگارانه؟!

 13. جزئیات جدیدترین ضربه وزارت اطلاعات به شبکه‌ جاسوسی سیا/ انهدام شبکه «رُتیل‌های سایبری آمریکا»+ فیلم

 14. انتقاد تند عباس عبدی از نقش اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی/ نمره «مردودی» گرفتند

 15. تعدادی از بازنشستگان مقابل مجلس تجمع کردند

 16. جلیلی: از بین بردن فشار اقتصادی آمریکا با مقاومت حاصل می‌شود

 17. نامه آشنا درباره نحوه پوشش اخبار قتل میترا استاد در تلویزیون

 18. بعیدی‌نژاد اعلام کرد: لغو ملاقات‌ها در سفارت ایران در لندن  

 19. ۲۱۰ نماینده مجلس از مواضع رهبر انقلاب در دیدار نخست‌وزیر ژاپن حمایت کردند

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره مجدد با آمریکا‌ ‌منطقی و عقلانی نیست/در برابر تحریم‌ها باید مقاومت کرد‌

 21. وزیر دادگستری: دولت باید با مشکلات منعطف‌تر برخورد کند

 22. نبوی: چرا رهبر انقلاب نامه جهانگیری درباره FATF را به هیات نظارت مجمع ارجاع دادند؟

 23. نماینده دادستان: اظهارات خاتمی مخدوش و بدون سند بود/تخلف هم ثابت نشد چه رسد به تقلب ۸ میلیونی

 24. اختصاصی/ مدیرکل روابط عمومی مجلس تغییر کرد/ پاک آیین جایگزین کیایی شد

 25. ۹ سند همکاری بین ایران و روسیه به امضا رسید

پربحث‌های هفته

 1. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 2. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 3. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 4. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 5. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 6. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 7. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 8. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 9. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 10. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 11. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 12. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 13. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 14. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 15. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 16. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 17. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

 18. توضیحات وزیر نیرو درباره مصاحبه جنجالی‌اش: نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند

 19. راز یک شعف

 20. چه کسانی برای ملکه بریتانیا در ایران تولد گرفتند؟ +عکس

 21. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 22. ناگفته‌هایی جدید از زندگی نجفی؛ میترا استاد همه تماس‌های نجفی را کنترل می‌کرد/ نجفی گفت می‌خواهد برای همیشه کنار استاد زندگی کند!

 23. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 24. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 25. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

آخرین عناوین