لاریجانی: آیت‌الله سیستانی نقش چشمگیری در ختم غائله گروه‌های تروریستی عراق داشت

گروه سیاسی الف،   3971215135

رئیس مجلس شورای اسلامی بر نقش چشمگیر آیت‌الله سیستانی در ختم غائله گروه‌های تروریستی در عراق تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی پس از دیدار با محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق در نشست خبری مشترک با وی گفت: امروز مایه مسرت ماست که رئیس پارلمان عراق و همکارانشان به ایران آمده‌اند. البته ما یکدیگر را در کنفرانس‌های بین‌المللی دیده‌ایم و با هم مذاکره کرده‌ایم و من با افکار ایشان آشنا هستم.

وی افزود: خوشبختانه امروز روابط ایران و عراق در نهایت صمیمیت در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برقرار است و ما خوشحالیم که بعد از تنش‌هایی که به خاطر جریان‌های تروریستی در عراق به وجود آمده بود عراق امروز از امنیت خوبی برخوردار است.

لاریجانی در ادامه اضافه کرد: برقراری امنیت در عراق نشان داد که ملت عراق ملتی رشید هستند و از ارتش قوی برخوردارند. حشد الشعبی توانست با قدرت در این فتنه حضور یابد و غائله را ختم کند و البته نقش آیت الله سیستانی هم در این مسئله بسیار چشمگیر بود.

رئیس مجلس با بیان اینکه «عراق در شرایط فعلی از جایگاه خوبی در منطقه برخوردار است»، گفت: ما امروز در مورد مسائل مختلف با هم گفت‌وگو کردیم از جمله در زمینه گسترش همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور، روابط پارلمانی و راه‌هایی که امنیت پایدار در منطقه را به وجود می‌آورد. مخصوصاً با فشاری که روی مردم فلسطین وجود دارد باید کشورهای مهم منطقه از آنها حمایت کنند.

رئیس مجلس در پایان گفت: قطعاً حضور رئیس مجلس عراق و همکاران‌شان در ایران در توسعه روابط دو کشور تاثیر بسزایی خواهد گذاشت و من از این جهت از ایشان قدردانی می‌کنم.