تاکید دادستان تهران بر لزوم تغییر راهبردها در سال ۹۸

گروه سیاسی الف،   3971207209

دادستان تهران با اشاره به تشدید تحریم‌ها و جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، بر لزوم تغییر راهبردها در سال ۹۸ تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، نشست پیشگیری از جرایم مرتبط با سرقت با حضور سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، رئیس پلیس آگاهی تهران، سرپرستان نواحی دادسرای تهران، قضات شعب ویژه سرقت و فرماندهان پایگاه­‌های آگاهی تهران بزرگ در پنجم اسفند­ماه به ریاست جعفری دولت آبادی دادستان تهران برگزار شد.

جعفری دولت­‌آبادی در این نشست با اشاره به تشدید تحریم‌ها و جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، بر لزوم تغییر راهبردها در سال ۹۸ تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش شرایط اقتصادی بر ایجاد ناامنی و تلاش دشمن برای دامن زدن به اعتراضات در سال آینده، افزود: برخی پدیده­‌های اجتماعی مانند گرانی­ کالاها، افزایش جرایم در حوزه سرقت را در پی داشته؛ لذا باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود؛ تا امنیت عمومی مختل نشود.

دادستان تهران تاکید کرد: در سال آینده باید راهبردها و اولویت قائل شدن برای اجرای طرح‌های دولت به­‌گونه‌ای باشد که موجب امیدواری مردم شود.

جعفری دولت‌­آبادی با تاکید بر انجام اقدامات انقلابی و جهادی در حوزه معیشت مردم توسط قوه مجریه، اظهار داشت: زمای که کشور درگیر جنگ اقتصادی است، راهبردها نیز باید تغییر کند؛ به عنوان مثال طی هشت سال دفاع مقدس با عملیات­‌های به­‌موقع، طرح‌های دشمن خنثی می‌­شد و این اقدامات موجب افزایش اعتماد و امید مردم به نظام گردید.

دادستان تهران ایجاد امید در مردم، افزایش اعتماد به مسئولین نظام و تقویت کارآمدی را از مهم­ترین مواردی دانست که در این برهه از زمان می­بایست بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم افزایش کارآمدی در مجموعه قضایی و انتظامی گفت: مردم باید از مراجعه به مراجع قضایی و پلیس نتیجه بگیرند و نباید ناکارآمدی برخی دستگاه‌­ها تاثیر سوء و نامطلوب بر روند اقدامات دستگاه‌­ها داشته باشد.

جعفری دولت‌­آبادی مجموعه قضایی و انتظامی را از سرگردان کردن ارباب رجوع و امروز و فردا کردن در انجام کارها برحذر داشت و اعلام داشت: این قبیل رفتارها توجیهی ندارد و قابل پذیرش نمی‌­باشد.

دادستان تهران با تاکید مضاعف بر انجام اقداماتی در راستای جلب اعتماد عمومی، به گلایه‌های مردم در حوزه سرقت اشاره کرد و این گزاره که دستگاه قضایی سارقین را آزاد می­‌کند، را نادرست خواند و اظهار داشت:، اما مردم در عین حال انتظار اقدام قاطع دارند و نباید تصور نمایند که دستگاه قضایی و پلیس با سارقان برخورد نمی‌کند.

جعفری دولت‌­آبادی با یادآور شدن این موضوع که نظارت و بازرسی­ باید جدی گرفته شود، این موضوع را از موثرترین اقدامات در رابطه با جلب اعتماد مردم دانست.

دادستان تهران به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: اقدامات مسئولان باید به­‌گونه­‌ای باشد که حضور مردم در صحنه تداوم یابد.

وی افزود: با توجه به این­که تهدیدهای اقتصادی محور در سال ۹۸ ادامه خواهد یافت، تمرکز بر جرم سرقت راهبردی ضروری است که باید مورد توجه قضات دادسرا و فرماندهان پلیس قرار گیرد.

جعفری دولت‌­آبادی خاطر نشان کرد: انتظار می­رود اقدامات نظارتی دستگاه­‌های اجرایی و قضایی در حوزه جرایم و مسائل اقتصادی بیشتر شود و امیدواریم با همکاری بسیج محلات به ویژه در شرق استان تهران بتوانیم اقدامات شایان توجهی در حوزه پیشگیری از ارتکاب جرم سرقت انجام دهیم.

دادستان تهران با تاکید بر ضرورت تشکیل و راه‌­اندازی شعب ویژه سرقت در نواحی دادسرا اظهار داشت: از اعطای مرخصی به سارقین حرفه­ای خوداری شود.

وی با اشاره به طرح دستگیری محکومان متواری تصریح کرد: تهیه دستورالعمل سرقت و تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه در دستور کار پلیس و سایر دستگاه­‌های مرتبط قرار گیرد و معاونین و دادستان­‌های شهرستان در حوزه پیشگیری فعال­تر باشند.

دادستان تهران اظهار داشت: تجربه اخیر در پرونده­‌های اقتصادی نشان می‌­دهد هرگاه دستگاه قضایی و پلیس نسبت به موضوعی متمرکز شوند، به نتایج قابل قبولی دست خواهند یافت؛ در مورد سرقت نیز باید از طریق ایجاد شعب ویژه این امر تحقق یابد.

جعفری دولت­‌آبادی از سرپرستان نواحی خواست که در تمام نواحی با مسئولین پلیس و بسیج در مناطق خود پیرامون جرم سرقت جلسه برگزار کنند و در اسفند­ماه بر روی جرم سرقت تمرکز نمایند.

وی با اشاره به موفقیت دادستانی تهران در اجرای کامل بخش رد مال پرونده گروه امیر منصور آریا، اظهار داشت: پرونده‌­های رد مال باید مدیریت شود و در جهت اجرای کامل احکام مربوطه اقدامات موثر صورت گیرد.

دادستان تهران افزود: با مجرمین سابقه‌­دار برخورد قاطع شود و کشیک‌­های چهارشنبه سوری و ایام تعطیلات نیز برقرار شود و نسبت به اجرای صحیح کشیک‌­ها نظارت لازم صورت گیرد.

جعفری دولت‌­آبادی به لزوم انجام اقدامات فوق‌­العاده در پرونده­های مهم اشاره کرد و گفت: در پرونده‌هایی همچون باقری درمنی و مظلومین، برخورد قاطع صورت گرفت و مردم با اجرای این احکام امیدوار شدند.

دادستان تهران برضرورت سرعت، دقت، شفافیت و قاطعیت در برخورد با سارقین و پرونده‌­های مهم تاکید کرد و گفت: با همکاری دستگاه قضایی و پلیس و تمرکز بر مبارزه با این­گونه جرایم، کسانی که برای ایجاد یاس و ناامیدی در مردم نقشه کشیده‌­اند، ناکام خواهند ماند. دکتر جعفری دولت آبادی آقای نشیبی معاون دادستان تهران را به عنوان سرپرست دادسرای ویژه سرقت در شرق تهران معرفی کرد. این دادسرا به پرونده‌­های سرقت در نواحی ۴، ۷، ۸ و ۱۴ رسیدگی خواهد کرد.

سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی کشف جرم کلانتری‌ها نسبت به سال گذشته، گفت: این موضوع حکایت از آن دارد که ما توانسته­‌ایم از ظرفیت­‌های مغفول در کاهش جرم سرقت به خوبی استفاده کنیم.

سردار رحیمی افزود: پلیس آگاهی با مجرمان باندی و حرفه‌­ای برخورد قاطع و قدرتمندانه‌­ای دارد و این روند ادامه خواهد داشت؛ به طوری که همکاران ما ۹۰ درصد کار اطلاعاتی و ۱۰ درصد کار عملیاتی انجام می­‌دهند و بر همین مبنا واحد تجسس کلانتری‌ها تقویت شده است.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: با دستگیری ۵۹ هزار و ۹۹۲ نفر سارق در یازده ماهه نخست سال جاری، بالغ بر ۱۴۵ هزار فقره سرقت کشف شده است و این امر موید افزایش ۱۰ درصدی کشف سرقت است.

وی با تاکید بر ورود جدی و میدانی در بخش پیشگیری از وقوع جرم، تصریح کرد: بخش خصوصی و دستگاه‌­های دولتی در بخش هزینه­ و نصب دوربین برای افزایش احساس امنیت، به نحو مطلوب همکاری نمی‌­کنند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 2. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 3. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 4. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 5. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 6. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 7. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 8. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 9. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 10. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 11. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 12. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 13. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 14. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 15. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 16. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 17. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 18. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 19. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 20. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 21. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 22. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

 23. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 24. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 25. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

پربحث‌های هفته

 1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 2. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 3. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 4. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 5. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 6. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 7. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 8. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 9. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 10. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 11. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 12. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 13. انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟

 14. شورای نگهبان و چالش بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ شورا به ابهامات پاسخ دهد

 15. «پول‌کراسی» در انتخابات؛ نتیجه لجاجت مجلس/ مخالفان شورای نگهبان یک سوزن هم به خود بزنند

 16. جایزه ۳ میلیون دلاری برای سر ترامپ

 17. جبهه پایداری و انتخابات پیش رو    

 18. رهبر معظم انقلاب: باید قوی شویم/ دشمن از حادثه هواپیما خوشحال شد/ پاسخ موشکی سپاه و تشییع میلیونی سردار سلیمانی از ایام الله است

 19. حرکت اول تحول در گام دوم انقلاب 

 20. احمد توکلی: روی پای خود ایستادن به معنای قطع رابطه با دنیا نیست/ روحانی فرافکنی می‌کنند

 21. ظریف: در صورت ارسال پرونده ایران به شورای امنیت از NPT خارج می‌شویم

 22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: موشک اصلی پنهانکاری ۳روزه بود/ چرا اجازه پرواز در شرایط جنگی صادر شد؟/ اعتماد عمومی باید احیا شود/ این روزها نباید تفرقه داشته باشیم

 23. گلایه آیت الله جنتی از رییس جمهور/ دلیل انتقاد محسن هاشمی از فتاح/ ترکان: دولت آدم های درجه یک را به کار نگرفته است

 24. کدام آقازاده‌ها در زندان هستند؟ + تصاویر

 25. آیا سخنان رهبری تکراری و معمولی بود؟

آخرین عناوین