ابراهیم رئیسی: اگر در جامعه فساد مشاهد کردید آن را پای انقلاب ننویسید/ کنوانسیون‌هایی که به ضرر مردم باشد را قبول نخواهیم کرد

گروه سیاسی الف،   3971205119 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

ابراهیم رئیسی با یادآوری نقش روحانیت در عمل به آنچه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم عنوان کردند، یادآورشد: معظم له با بیان این بیانیه و تبیین گام دوم انقلاب اسلامی صراط المستقیم را به مردم و مسئولان نشان دادند.

ابراهیم رئیسی: اگر در جامعه فساد مشاهد کردید آن را پای انقلاب ننویسید/ کنوانسیون‌هایی که به ضرر مردم باشد را قبول نخواهیم کرد

به گزارش ایسنا، تولیت آستان قدس رضوی  در اجتماع عظیم حوزیان با عنوان حوزه و گام دوم انقلاب اسلامی که در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: مسئولان و مردم باید برای این بیانیه اهمیت جدی قائل شوند ، روحانیون نیز باید به جامعه در مواقع حساس و ضروری کشور هشدار بدهد.

وی تصریح کرد: دولت و جامعه اسلامی باید به عملکرد این انقلاب باز نگاهی بکنند و ببینیم که در طول این چهل سال گذشته چه پیشرفت هایی داشتیم و در چه مواردی شکست خورده ایم.

وی ادامه داد: انقلاب و روحانیون مبداء و حامی انقلاب بوده اند و سرنوشت روحانیت و انقلاب به هم گره خورده است و کسی این انقلاب را رهبری کرده است که خود از طلاب حوزه علمیه قم بوده است.

 رئیسی در ادامه بیان کرد:حوزه های علمیه باید اطلاعات لازم را از جامعه و زندگی خود  و مردم داشته باشند و یکی از موارد که چندین سال مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند همین گزینه است.

وی گفت: در حوزه های انقلابی باید با تفکر های ضد انقلابی مقابله بشود، همان تفکراتی که نمی خواهد ، مشکلات مردم در جامعه رفع بشوند ، عده ای در حال تلاش هستند که این حوزه ها به مردم کمک نکنند .

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: مسئله زمان شناسی که در  عصر کنونی، خیلی مهم و حساس است ، امام راحل و مقام معظم رهبری یک زمان شناس حرفه ای و واقعی بوده و هستند ، مقام معظم رهبری چندین بار هشدار هایی درباره فتنه ها و انحرافات داده اند و این یک زمان شناس واقعی محسوب می شود و این زمان شناسی برای همه طلاب خیلی مهم و اساسی است که باید آن را در حرفه خود استفاده بکنند.

 رئیسی گفت: گام دوم انقلاب باید در عمل به مردم نشان داده بشود، شعار ندهیم، بلکه در عمل امید به آینده را به مردم نشان بدهیم.

وی تصریح کرد: در چند وقت گذشته ، دوران سختی به مردم متحمل شده است و این راه همچنان برای مردم در سختی در حال عبور است، اما یک امید برای این مردم از طرف رهبر انقلاب اسلامی وجود دارد ؛چراکه ایشان در پاسخ به یک جوان انقلابی در حرم رضوی  فرموند آینده این کشور روشن و نورانی است و اصلا نگران نباشید، این دوران بزودی سپری خواهد.

وی خاطر نشان کرد: عده ای در جامعه و فضای مجازی در حال تلاش هستند که رژیم طاغوت و جنایت هایی که آنها در این کشور انجام داده اند را تطهیر کنند ، اما عده ای زمان آنها را درک نکردند و نمی دانند که آن رژیم و خاندان شاه(پدر و پسر) چه جنایتی علیه ملت ایران انجام دادند.

وی با توجه به اینکه ۲۲ بهمن نقطه جوشان چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بوده است بیان کرد: جوانان ، حوزویان و رسانه ها ، دستاورده های انقلاب اسلامی را برای ملت بازگو کنند که این کشور چه بوده و در حال حاضر چه خدماتی را ارائه می کنند و در گام دوم انقلاب اسلامی، صحفیه نور امام خمینی(ره) را برای مردم بازگو کنیم، که سخنان امام راحل در عصر کنونی بسیار مهم و ارزشمند است.

رییسی ادامه داد: گام دوم انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبری تاکید کردند را باید در حوزه های علمیه طلاب ما بیاموزند و آن آموخته خود را برای مردم بازگو کنند ، اگر اینگونه نباشد در تبیین گام دوم رهبری کوتاهی کرده ایم.

وی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در خصوص گام دوم انقلاب بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه در تلاش باشند که این سخنان ارزشمنده مقام معظم رهبری در  خصوص دهه پنجم انقلاب و گام دوم این حکومت را به خوبی برای مردم و جوانان تبیین کرده و منتشر نمایند.

وی به نقش روحانیت در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: کمترین دریافت حقوق در کشور ، متعلق به طلاب و روحانیت است و این شاگردان امام صادق(ع) با تمام تخریب های که علیه آنها انجام داده اند، ایستادگی کرده اند ، چون با رمز و الگو از شهدایی که روحانیت تقدیم نظام کرده است آشنا بوده ،لذا  در کنار این انقلاب همچنان هستند و این راه خود را ادامه می دهند.

وی در ادامه گفت: روحانیت از جنس مردم هستند ، آنها در کنار مردم زندگی می کنند لذا دغدغه مردم نیز همان دغدغه روحانیت محسوب می شود و اگر هم احساس مسئولیت می کنند به خاطر این است که روحانیت زندگی ساده و همانند مردم دارند و هیچ وقت اشرافیگری را قبول ندارند و خودشان را بالاتر از مردم

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی بیان کرد: روحانیت باید در اقتصاد مقاومتی با جدیت وارد میدان شوند ، عده ای از مسئولان باید به اقتصاد مقامتی توجه بیشتری داشته باشند ، وگرنه نگاه کردن به دست بیگانه هیچ سودی برای کشور ندارد و آینده این حکومت اسلامی در دستان جوانان این مرز و بوم  به اوج می رسد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی هیچ زمانی  در مقابل فساد چشم پوشی و کوتاهی نمی کند ، اگر در جامعه فساد را مشاهد کردید آن را پای انقلاب ننویسید ، بلکه بدانید انقلاب درباره فساد کوتاه نخواهد آمد.

وی بیان کرد: زندگی انقلابی در جامعه جمهوری اسلامی وجود ندارد ، متاسفانه تشریفات و اشرافی گری در جامعه به چشم می خورد ، امام ، رهبری و تمام مراجع تقلید تاکید دارند که زندگی ساده و در کنار مردم  سبک زندگی انقلابی این حکومت محسوب می شود.

 رئیسی گفت: عده ای فکر می کنند ما  مخالف برخی از کنوانسیون‌ها هستیم؛  اینطور نیست ، اگر آنها به نفع مردم باشد ما آن را قبول می کنیم، اما اگر به ضرر مردم باشد آن را قبول نخواهیم کرد.

وی اشاره کرد: دولتمردان در این شرایط کنونی باید مراقب بیشتری انجام بدهند که دشمن به این مردم و حکومت ضربه وارد نکند ، باید در این شرایط که دشمن استقلال این جامعه را هدف قرار داده است به نفع مردم و این نظام تلاش کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: دولتمردان به لبخند دشمن اعتماد نکنند ، دشمن برای این حکومت نقشه های فراوانی کشیده است ، و دشمن برای ما فرقی ندارد چه کسی است و در مقابل آنها ایستادگی کرده ایم و از آرمان های این انقلاب، امام و شهدا دفاع خواهیم کرد.

وی در پایان بیان کرد: در جامعه کسی ولایی محسوب می‌شود که پشت سر امام و رهبری حرکت کند ، وگرنه در هر لباسی باشد برای ملت ایران غیر ولایی محسوب می‌شود و امیدواریم به برکت شهدا و امام راحل(ره) ، دهه پنجم را هم به خوبی سپری کنیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۹۰۹۶۳۱۳:۲۷:۵۶ ۱۳۹۷/۱۲/۵
به پای چه کسی بنویسیم شفاف بگویید تا بدانیم !
احسان۷۹۱۱۰۳۱۴:۲۳:۳۳ ۱۳۹۷/۱۲/۵
به پای اهل تکرار بنویسید
جواد۷۹۱۳۸۹۱۶:۰۴:۰۰ ۱۳۹۷/۱۲/۵
بهترین دوران اقتصادی بعداز انقلاب را بله به پای صاحب تکرار مینویسیم
ناشناس۷۹۱۱۴۹۱۴:۳۵:۴۰ ۱۳۹۷/۱۲/۵
ایشان درست گفته، فسادها و مشکلات به پای اصل انقلابی که مردم در سال 57 کردند نیست، به پای کسانی است که بعد از آن انقلاب را مدیریت و هدایت کرده اند.
محمد قاسمی۷۹۱۱۹۳۱۴:۵۵:۰۵ ۱۳۹۷/۱۲/۵
هرکس میخواد باشه فقط مسئولین نباشن
ناشناس۷۹۱۲۴۶۱۵:۰۹:۰۰ ۱۳۹۷/۱۲/۵
به پای نجومی بگیران ذخایر نظام !!! بنویسید.
ناشناس۷۹۱۶۱۱۱۸:۲۱:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۵
چشممان را بر روی املاک نجومی می بندیم و به پای نجومی بگیران می نویسیم
ناشناس۷۹۱۳۳۶۱۵:۳۴:۴۲ ۱۳۹۷/۱۲/۵
پای انقلاب نمی نویسیم پای مقاماتی که انقلاب را برای خود به یغما برده اند می نویسیم
ناشناس۷۹۲۱۱۴۰۱:۰۸:۴۰ ۱۳۹۷/۱۲/۶
به پای آنانی که انقلاب را برای خود و خانواده و ............. بطور کامل مصادره کردند و همگی باهم و در کنار هم بر سر سفره آن نشسته اند و طبقه اربابان جدید را ایجاد کردند .
ناشناس۷۹۰۹۸۹۱۳:۳۷:۰۱ ۱۳۹۷/۱۲/۵
یک سوال از جناب رئیسی دارم چرا کنوانسیون های بینالمللی برای مردمان کل دنیا ضرر ندارد و ضررش به مردم چند کشور انگشت نما می رسد.
ناشناس۷۹۱۳۶۱۱۵:۴۷:۳۸ ۱۳۹۷/۱۲/۵
تمام کنوانسیون ها به نفع چند کشور خاص و بقیه هم مثل قبل (البته اگه بقیه کشورها نخواند مستقل باشند ) ولی اگه اظهار استقلال کنند تحریم میشند
ناشناس۷۹۱۶۲۱۱۸:۲۴:۱۸ ۱۳۹۷/۱۲/۵
چند پرسش دیگر. سهم آستان قدس در اقتصاد کشور چند درصد است؟
ناشناس۷۹۱۰۶۸۱۴:۰۷:۱۶ ۱۳۹۷/۱۲/۵
خیالتون راحت ، ما همه رو به پای امریکا و اسراییل و کلا استکبارجهانی مینویسیم
ناشناس۷۹۱۰۷۶۱۴:۱۰:۰۶ ۱۳۹۷/۱۲/۵
لابد به حساب امریکا واسراییل بنویسیم !!؟
احمد۷۹۱۱۹۰۱۴:۵۴:۲۹ ۱۳۹۷/۱۲/۵
نه عزیزم . بنویسید به حساب لیبرال هایی که در کشور کار آمریکا و اسراییل را راحت تر می کنند و موقع پاسخ گویی همون لیبرال ها مشکل را به جای اینکه به گردن بگیرند می اندازند گردن آمریکا و اسراییل . بعد هم شما فکر می کنید امثال ما با آن ها همفکر هستیم .
ناشناس۷۹۱۵۲۴۱۷:۲۱:۲۱ ۱۳۹۷/۱۲/۵
اینجوری باشه که در نتیجه همه ایران لیبرال هستند.
ناشناس۷۹۱۸۱۱۲۰:۴۴:۵۳ ۱۳۹۷/۱۲/۵
احمد جان لطفا لیبرال برای من تعریف کن
شمالی۷۹۱۹۴۵۲۲:۲۱:۳۵ ۱۳۹۷/۱۲/۵
مینویسیم بحساب کسی که نمیتواند انقلاب ومردم وکشورودین وبیت المال رااداره کند
ناشناس۷۹۲۰۸۴۰۰:۳۶:۰۷ ۱۳۹۷/۱۲/۶
به نام پیاده نظام صهیونیست ها و غرب زده های داخلی بنویسید
ناشناس۷۹۱۱۰۲۱۴:۲۳:۰۹ ۱۳۹۷/۱۲/۵
همه رو به پای دشمن ملت ایران می نویسیم
الف ر۷۹۱۱۸۲۱۴:۵۰:۵۳ ۱۳۹۷/۱۲/۵
جناب آقای رئیسی امیدوارم مسول یکی از این قوا بشی که حتما هم میشوی تا دست غارت گران را از مچ قطع کنی ما که از این تبعیض ها وستم به ستوه آمدیم
ناشناس۷۹۱۱۸۷۱۴:۵۳:۴۸ ۱۳۹۷/۱۲/۵
پس به چی انقلاب دل خوش کنیم
ناشناس۷۹۱۲۴۴۱۵:۰۸:۳۷ ۱۳۹۷/۱۲/۵
ماشاالله بعد از انتخابات ایشون بیشتر از رئیس جمهور سخنرانی می کنه.
ناشناس۷۹۱۲۴۷۱۵:۰۹:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۵
چه بگوئید چه نگوئید چه بخواهید چه نخواهید تمام مسائلی که برای مردم در این چهل سال اتفاق افتاده به حساب روحانیت و انقلاب نوشته شده ومیشود امام هم راجع به ان تذکر داده بود رجوع شود به وصیت نامه امام مگر میشود به نقل از اقای بهمنی به اندازه دارائی کل کشور اقا زاده ها پول مردم را برده اند
ناشناس۷۹۱۳۰۱۱۵:۲۲:۵۰ ۱۳۹۷/۱۲/۵
جناب آقای رییسی الان سردمداران انقلاب که شما نیز هستید مسوولیت هدایت کشور به سمت خوبی و عدالت را دارید ،الان مردم از شما انتظار دارند که در عمل نشان دهید به خاطر مردم با فساد و مسوولین متخلف مبارزه می کنید...
ناشناس۷۹۱۳۴۵۱۵:۳۹:۰۶ ۱۳۹۷/۱۲/۵
خوبیاش به پای خودشون بدیهاش به پای بقیه.
ناشناس۷۹۱۳۹۶۱۶:۰۶:۴۵ ۱۳۹۷/۱۲/۵
من بعنوان یک نفر از این مردم، مشکلی با کنوانسیونهای بین المللی ندارم، لطفا به آنها ملحق شوید و از بنده مایه نگذارید
ناشناس۷۹۱۴۱۸۱۶:۲۱:۴۸ ۱۳۹۷/۱۲/۵
فساد های داخلی به پای انقلاب نوشته میشود نه به پای ترامپ چرا خودمان را فریب میدهیم مگر انقلاب پناه بیچارگان نیست
ناشناس۷۹۱۴۲۲۱۶:۲۳:۰۱ ۱۳۹۷/۱۲/۵
زمان طاغوت هم فساد زیاد بود و به پای شاه و اشرف و خاندان سلطنت نوشته میشد و مردم انتظار داشتند در سایه حکومت اسلامی فساد ریشه کن شود.
ناشناس۷۹۱۴۵۱۱۶:۳۹:۲۲ ۱۳۹۷/۱۲/۵
لطف فرموده از سمت مردم صحبت نکنید.
امین۷۹۱۴۵۵۱۶:۴۰:۲۱ ۱۳۹۷/۱۲/۵
پس,واسه چی انقلاب شد؟؟؟
ناشناس۷۹۱۴۶۰۱۶:۴۳:۲۸ ۱۳۹۷/۱۲/۵
به پای مردم بنویسیم شما راضی می شوید؟!
ناشناس۷۹۱۴۶۶۱۶:۴۵:۳۳ ۱۳۹۷/۱۲/۵
ملت چرا اختلاس کردید چرا بیت المال رو دزدیدید که دل مسئولین مظلوم نظام به درد بیاد
ناشناس۷۹۱۵۰۳۱۷:۰۵:۲۸ ۱۳۹۷/۱۲/۵
شما ناراحت نشو مینویسیم پای مردم بدبخت
ناشناس۷۹۱۶۵۷۱۸:۴۵:۵۵ ۱۳۹۷/۱۲/۵
فساد تقصیر منه !! من معذرت خواهی میکنم
وطن پرست۷۹۱۷۴۷۱۹:۵۸:۵۰ ۱۳۹۷/۱۲/۵
خوشم میاد طرز فکر لیبرال پرستا رو از اون ور اب خوب دارن سمت و سو میدن !!از کامنتا قشنگ معلومه .بعد ادعای آزادی خواهی و ملی بودن هم دارن واقعا که خنده داره :))))
ناشناس۷۹۱۷۵۴۲۰:۰۵:۳۱ ۱۳۹۷/۱۲/۵
به جای تجمع و ایجاد هزینه از جیب مردم و بیان حرف تکراری، به فکر مردم فقیر باشید
ناشناس۷۹۱۸۱۳۲۰:۴۵:۳۶ ۱۳۹۷/۱۲/۵
رشد طلاق و تعداد زندانیها و رشد اعتیاد و فساد و رشوه و دزدی و اختلاس و کودک آزاری و نابودی محیط زیست و جنگلها و ... را به پای اسراییل و آمریکا مینویسیم!!!!!!!!!
ناشناس۷۹۱۸۲۰۲۰:۵۳:۱۸ ۱۳۹۷/۱۲/۵
حیف شد.!! من اشتباه کردم که به ایشان در انتخابات ریاست جمهوری رای ندادم. ایشان از همه روسای جمهور واقع بین تر هستند.
ناشناس۷۹۱۸۷۵۲۱:۳۷:۰۵ ۱۳۹۷/۱۲/۵
جناب رئیسی تو زندگی ات گرسنگی کشیدی؟
مهدی1001۷۹۲۰۷۳۰۰:۲۱:۳۴ ۱۳۹۷/۱۲/۶
به پای خودمون می نویسیم. شما که تقصیری ندارید.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

  2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

  3. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

  4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

  5. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

  6. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

  7. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

  8. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

  9. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

  11. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

  12. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

  13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

  14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

  15. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

  16. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

  17. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

  18. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

  19. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

  20. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

  21. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

  22. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

  23. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

  24. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

  25. چرا «سریال دل» به دل کسی ننشست؟

  ابر آروان

  آخرین عناوین