سربازان و افسران آمریکایی چقدر حقوق می‌گیرند؟

گروه جهان الف،   3971202019 ۹ نظر، ۱۵ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

سربازان و افسران ارتش ایالات متحده بر اساس درجه خود چقدر حقوق دریافت می‌کنند؟برای پاسخ این سوال با همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران جوان، پاسخ به این سوال به درجه این افراد، زمان حضور در ارتش، مکان خدمت، تعداد اعضای خانواده و تخصص کاری آن ها و البته معیارهای دیگری بستگی دارد. علاوه بر حقوق ثابت، مزایای دیگری مانند بیمه سلامت دولت و دریافتی هایی که از پرداخت مالیات معاف است نیز به نیروهای نظامی ایالات متحده کمک می کند که مقدار دریافتی قابل توجهی داشته باشند. بر این که درکی ملموس از حقوق سربازان آمریکایی داشته باشید در ادامه دریافتی ثابت این سربازان را بر اساس درجه هایشان ارائه کرده ایم.

درجات و حقوق سربازان ارتش ایالات متحده

هر بخش از ارتش ایالات متحده قوانین خاص خود برای ترفیع گرفتن یا تمدید دوره خدمت را دارد که باعث می شود طول دوره خدمت سربازان در هر بخش متفاوت باشد. با ما همراه باشید تا شما را با حقوق ثابت سربازان آمریکایی در درجات و رتبه های مختلف آشنا کنیم. لازم به ذکر است که اعداد گفته شده تنها مربوط به حقوق ثابت بدون مزایا بوده و نکته مهم این که علاوه بر درجات نظامی مرسوم در سراسر دنیا، دسته بندی حقوقی نیز نقش مهمی در حقوق دریافتی سربازان داشته و ترفیع در این دسته بندی ها بر اساس معیارهای مختلفی (و نه تنها سابقه خدمتی) اتفاق می افتد.

دسته E-1: حقوق دریافتی سالیانه ۲۰٫۱۷۲ دلار

دسته E-1 پایین ترین درجه در ارتش ایالات متحده محسوب می شود که سربازان به اصطلاح صفر و تازه به استخدام واحدهای نظامی درآمده را در سه بخش ارتش کشور به شمار می آید. این سربازان در واقع دوره آموزشی را گذرانده و پس از ۶ ماه آموزش به طور اتوماتیک به درجه بالاتر دست پیدا می کنند. حقوق پایه ماهانه سربازان دوره آموزشی ۱٫۵۵۴ دلار به ازای هر ماه است و پس از ۴ ماه، حقوق آن ها به ۱٫۶۸۱ دلار به ازای هر ماه خدمت افزایش پیدا می کند. ارتش می تواند سربازان را به دلایل انضباطی به این رتبه تنزل دهد.

دسته E-2: حقوق دریافتی سالیانه ۲۲٫۶۰۸ دلار

بعد از ۶ ماه دوره آموزشی، سربازان وارد شده به خدمت ارتش ایالات متحده به طور خودبخود به این درجه می رسند و با این درجه نظامی، حقوق آن ها به ۱٫۸۸۴ دلار برای هر ماه خدمت افزایش می یابد.

دسته E-3: حقوق دریافتی سالیانه ۲۳٫۷۷۲ دلار

ترفیع درجه و بدست آوردن درجه E-3 به طور اتوماتیک و پس از یک سال خدمت در ارتش کشور محقق می شود. حقوق پایه در این درجه ۱٫۹۸۱ دلار برای هر ماه است که بعد از گذشت یک سال خدمت، هر ماه ۴۲۷ دلار به آن اضافه می شود. درجه این گروه معادل سرباز یکم در یگان های مختلف زمینی، دریایی و هوایی است.

دسته E-4:حقوق دریافتی سالیانه ۲۷٫۶۸۴ دلار

اگر چه مدت زمان خدمت در واحدهای مختلف ارتش ایالات متحده برای رسیدن به درجه ای خاص متفاوت است اما سربازانی که وارد دسته E-4 می شوند معمولاً سابقه دستکم دو سال حضور در ارتش کشور را دارا هستند. از درجات اصلی این رده می توان به سرجوخه یا افسران درجه سه اشاره کرد. کسانی که در عرض دو سال وارد این دسته شوند، دستمزد ماهیانه به ۲٫۳۰۷ دلار افزایش می یابد. گروهی از سربازان تنها بعد از یک سال ماندن در این دسته به دسته بالاتر می روند اما کسانی که در این دسته باقی بمانند، پس از سه سال خدمت در ارتش ماهیانه ۲٫۴۳۲ دلار دریافت می کنند.

دسته E-5: حقوق دریافتی سالیانه ۳۲٫۱۳۶ دلار

از این دسته به بعد دیگر ترفیعات به صورت اتوماتیک رخ نمی دهد اما سربازان می توانند با کمی بیش از ۳ سال خدمت در ارتش کشور به این دسته بندی برسند. گروهبان ها معمولا در این دسته قرار می گیرند. افراد حاضر در دسته E-5 ماهیانه ۲٫۶۷۸ دلار حقوق دریافت می کنند. هر سرباز آمریکایی دستکم ۳ سال را در این دسته بندی باقی می ماند. اگر چه درجه آن ها در این مدت تغییر نمی کند اما با افزایش سال خدمت، حقوق ماهیانه آن ها نیز افزایش می یابد. ۴ سال پس از ورود به ارتش، یک سرباز حاضر در دسته E-5 ماهیانه ۲٫۸۰۴ دلار حقوق دریافت می کند. بعد از ۶ سال خدمت بار دیگر حقوق آن ها افزایش پیدا کرده و اگر چه ترفیعه درجه ای صورت نگرفته اما حقوقشان به ۳٫۰۰۱ دلار در ماه می رسد.

دسته E-6: حقوق دریافتی سالیانه ۳۹٫۰۴۸ دلار

به ندرت پیش می آید که یک سرباز آمریکایی در کمتر از ۶ سال بتواند به این دسته حقوقی برسد که معمولاً سرگروهبان ها و افسران درجه یک را شامل می شود. هر سرباز این دسته با دستکم ۶ سال خدمت در ارتش ایالات متحده می تواند ماهی ۳٫۲۵۴ دلار حقوق دریافت نماید. بعد از دو سال دیگر، این عدد به ۳٫۵۴۳ دلار در ماه رسیده و سالانه به ۴۲٫۵۰۰ دلار می رسد. رسیدن به دسته حقوقی بالاتر، E-7، به ندرت پیش از ۱۰ سال خدمت در ارتش رخ می دهد اما مواردی نیز از آن دیده شده است. اگر تا آن زمان سرباز حاضر در دسته E-6 به دسته حقوقی بالاتر ترفیع پیدا نکند نیز حقوق او افزایش یافته و به ۳٫۶۵۶ دلار در ماه خواهد رسید. افزایش حقوق بعدی آن ها پس از ۱۲ سال خدمت در ارتش رخ می دهد و آنگاه است که حقوق آن ها به ۳٫۸۷۵ دلار در ماه افزایش داده می شود.

دسته E-7: حقوق دریافتی سالیانه ۴۷٫۳۴۰ دلار

رسیدن به دسته حقوقی E-7 که یکی از بالاترین درجه های گروهبانی را شامل می شود با کمتر از ۱۰ سال خدمت به ندرت دیده می شود اما امکان پذیر است. کسانی که به این درجه حقوقی برسند ماهیانه ۳٫۹۴۵ دلار حقوق دریافت کرده و پس از رسیدن به سالگرد دهمین سالگرد خدمتشان، حقوق آن ها به ماهی ۴٫۰۷۲ دلار افزایش داده می شود. برخی از سربازان در این دسته حقوقی بازنشسته می شوند که در این صورت حقوق دریافتی آن ها هر دو سال یکبار افزایش یافته تا وقتی که زمان بازنشستگی فرا رسد. وقتی که این سربازان به ۲۰ سال خدمت برسند، حقوق دریافتی آن ها به ۴٫۷۹۸ دلار در ماه یا سالیانه ۵۷٫۵۷۶ دلار رسیده است.

درجات و حقوق سربازان ارتش ایالات متحده

ارتش ایالات متحده مدت زمانی که هر سرباز می تواند با درجه ای خاص خدمت کند را مشخص کرده است. بر اساس قانونی که به «ارتقاء یا اخراج» (up or out) مشهور است، اگر سربازی نتواند به دسته حقوقی و درجه ای بالاتر برسد دوره خدمت آن ها تمدید نخواهد شد. اگر چه طول این دوره بین شاخه های مختلف ارتش متفاوت است اما در نیروی دریایی، پایان دوره خدمت در ۲۴ سالگی ورود به ارتش رخ می دهد. سربازی که با این دسته بندی ۲۴ سال خدمت کرده باشد ماهیانه ۵٫۰۶۹ دلار حقوق دریافت می کند.

دسته E-8: حقوق دریافتی سالیانه ۵۵٫۸۸۴ دلار

برخی از سربازان ممکن است با تنها ۱۲ سال خدمت به این دسته حقوقی و درجه ای برسند که حقوق ماهیانه ۴٫۶۵۷ دلار را برای آن ها در پی دارد. سربازانی که با درجه E-8 و پس از ۲۰ سال خدمت بازنشسته شوند ماهیانه ۵٫۳۷۴ دلار و سالیانه ۶۴٫۴۸۸ دلار حقوق دریافت می کنند. اگر بعد از این دوره بار دیگر در ارتش بمانند هر دو سال یکبار ترفیع درجه و حقوق دریافت خواهند کرد. قانون «ترفیع یا اخراج» مانع از آن می شود که سربازان دارای درجه سرگردی بیش از ۲۹ سال در ارتش بمانند.

دسته E-9: حقوق دریافتی سالانه ۶۶٫۹۶۰ دلار

سربازان این دسته معمولاً بین ۱۵ تا ۳۰ سال سابقه خدمت دارند اگر چه برخی از افراد که مناصب ویژه ای دارند ممکن است با این رتبه، سابقه بیش از ۳۰ سال خدمت را نیز داشته و همچنان در ارتش مانده باشند. کسانی که با ۱۵ سال خدمت به دسته E-9 وارد شده باشند ماهیانه ۵٫۵۸۰ دلار حقوق دریافت می کنند. در سال شانزدهم خدمت، حقوق ماهیانه این افراد به ۵٫۷۵۸ دلار افزایش می یابد. بعد از ۲۰ سال خدمت حقوق ماهیانه این دسته به ۶٫۲۲۷ دلار در ماه رسیده و زمانی که افراد این دسته واجد شرایط بازنشستگی شوند حقوق سالانه آن ها به ۷۴٫۷۲۴ دلار می رسد. برخی از شاخه های ارتش ایالات متحده به سربازان این دسته بندی اجازه می دهند که تا ۳۲ سال نیز در خدمت باقی بمانند که در این صورت آن ها ماهیانه ۷٫۴۷۵ دلار و سالیانه ۸۹٫۷۰۰ دلار حقوق دریافت می کنند.

دسته O-1: حقوق دریافتی سالیانه ۳۸٫۲۵۶ دلار

در مقایسه با سربازانی که تجربه خدمتی مشابهی دارند، افسران ارتش ایالات متحده حقوق قابل ملاحظه تری دریافت می کنند. افسری که تازه وارد خدمت شده و در دسته O-1 قرار دارد ماهیانه به طور ثابت ۳٫۱۸۸ دلار حقوق دریافت می کند.

دسته O-2: حقوق دریافتی سالیانه ۵۰٫۲۰۸ دلار

افسران ارتش ایالات متحده پس از دو سال خدمت به طول اتوماتیک به این دسته ترفیع می کند و یکی از بالاترین افزایش حقوق های ارتش ایالات متحده در این بین اتفاق می افتد. هر افسر آمریکایی که در دسته بندی درجه ای O-2 قرار دارد ماهیانه ۴٫۱۸۴ دلار حقوق دریافت می کند که به صورت سالانه به ۵۰٫۲۰۸ دلار بالغ می شود.

دسته O-3: حقوق دریافتی سالیانه ۶۸٫۰۵۲ دلار

افسران ارتش ایالات متحده پس از سه سال خدمت به افزایش حقوق دست پیدا می کنند و پس از ۴ سال خدمت به صورت اتوماتیک به دسته بعدی منتقل می شوند. ستوان و سروان های جدید ارتش ایالات متحده با ۴ سال سابقه خدمتی ماهیانه ۵٫۶۷۱ دلار حقوق دریافت می کنند و هر دو سال یک بار حقوق آن ها افزایش داده می شود.

دسته O-4: حقوق دریافتی سالیانه ۸۶٫۸۳۲ دلار

وقتی که افسران ارتش به درجه O-4 می رسند دستکم سابقه حضور ۱۰ ساله در ارتش ایالات متحده را دارند. یک فرمانده ارتش با درجه ستوان یا سروان و یک دهه سابقه حضور در ارتش، ماهیانه ۷٫۲۳۶ دلار حقوق دریافت می کند که به صورت سالیانه کمی کمتر از ۸۶٫۸۳۲ دلار است. با افزایش دوره خدمتی، هر دو سال یکبار این حقوق افزایش داده می شود. حقوق درفاتی این دسته در عدد ۸٫۰۷۴ دلار در ماه به پایان می رسد از این رو افسرانی که که در این دوره با توجه به مزایا و دریافتی های دیگر بیش از ۱۰٫۰۰۰ دلار حقوق در ماه حقوق می گیرند باید به دسته O-5 ارتقا داده شوند.

دسته O-5: حقوق دریافتی سالیانه ۱۰۵٫۰۱۲ دلار

قبل از رسیدن به دسته حقوقی O-5، افسران ارتش معمولاً ۱۷ سال سابقه خدمت را دارند. تا هجدمین سال استخدام شدن در ارتش، آن ها ماهیانه ۸٫۷۵۱ دلار حقوق به خانه می برند. بعد از ۱۸ سال خدمت در ارتش، افسران سالانه ۱۰۸٫۰۰۰ دلار حقوق دریافت می کنند. سرهنگ هایی که نشان کامل ندارند در این دسته قرار می گیرند.

دسته O-6: حقوق دریافتی سالیانه ۱۳۰٫۰۹۲ دلار

سرهنگ های دارای ستاره کامل که با عنوان «پرنده کامل» از آن یاد می شود یا سروان های نیروی دریایی با متوسط ۲۲ سال خدمت در ارتش، ماهیانه ۱۰٫۸۴۱ دلار حقوق دریافت می کنند. افسرانی که به درجه ژنرالی یا دریاسالاری ترفیع پیدا نمی کنند باید پس از ۳۰ سال خدمت بازنشسته شوند. در این زمان حقوق ماهیانه آن ها به ۱۱٫۶۶۸ دلار رسیده که معادل ۱۴۰٫۰۰۰ دلار به طور سالیانه است.

دسته O-7: حقوق دریافتی سالیانه ۱۵۵٫۸۲۰ دلار

در این دوره است که ستاره به درجات روی شانه افسران ارتش اضافه می شود. رسیدن به درجه ژنرالی یا دریاسالاری به مولفه های متعددی از جمله وجود شغل و یا منصب خالی بستگی دارد. هر یک از این درجات به پیش نیازهای اجباری خود نیاز دارد و شبیه سیستم تمدید دوره خدمتی «ترفیع یا اخراج»، افسران نیز باید یا موفق به رسیدن به درجه بالاتر شده و یا بازنشسته شوند. افسرانی که کمتر از ۵ سال در درجه سرگردی باقی مانده باشند بعد از ۳۰ سال خدمت بازنشسته شوند. در این مرحله آخرین حقوق آن ها ماهیانه ۱۲٫۹۸۵ دلار خواهد بود.

دسته O-8: حقوق دریافتی سالیانه ۱۸۴٫۵۷۲ دلار

ژنرال ها و دریاسالارهای دارای دو ستاره باید در ۳۵ اُمین سال خدمت خود بازنشسته شوند. در این مرحله، آن ها ماهیانه ۱۵٫۳۸۱ دلار حقوق دریافت می کنند که به صورت سالیانه به ۱۸۴٫۵۷۲ دلار می رسد.

دسته O-9: حقوق دریافتی سالیانه ۱۸۹٫۶۰۰ دلار

حقوق دریافتی افسران ارتش ایالات متحده بر اساس قانون تعیین و محدود شده است. ژنرال ها و دریاسالارهای سه و چهار ستاره ای که به اندازه کافی در ارتش باقی بمانند بیشترین میزان دستمزد ارتش را بر اساس قانون اساسی ایالات متحده دریافت می کنند. جدای از حقوق و مزایای دیگر، حقوق ثابت این افسران ماهیانه ۱۵٫۸۰۰ دلار است که سالیانه به عدد ۱۸۹٫۶۰۰ دلار می رسد.

دسته O-10: حقوق دریافتی سالیانه ۱۸۹٫۶۰۰ دلار

بدون توجه به سال های خدمت در ارتش، وقتی که یک افسر ارتش به درجه ژنرالی یا دریاسالاری با ۴ ستاره می رسد دیگر حقوق دریافتی آن ها افزایش نیافته و در ماهی ۱۵٫۸۰۰ دلار به پایان می رسد.

مزایا و دریافتی های اضافه ای که حقوق سربازان و افسران ارتش را افزایش می دهد

حقوق ماهیانه سربازان ارتش ایالات متحده، به خصوص در درجات پایین، ظاهراً بسیار ناچیز به نظر رسیده و حدود ۲۰٫۰۰۰ دلار در سال است. اما سربازان مزایا و دریافتی های اضافی دیگری نیز دارند که به طور قابل ملاحظه ای دریافتی های آنان را افزایش می دهد. برای مثال بیمه سلامت موسوم به «TRICARE Prime» که برای تمامی سربازان ارتش مجانی است، سالیانه ۶٫۸۹۶ دلار برای آن ها پس انداز در پی دارد. وقتی که سربازان به درجه ای برسند که اجازه زندگی در خارج از پادگان های نظامی را داشته باشند، یک مبلغ اضافه برای تامین مسکن به دریافتی آن ها اضافه می شود که مبلغ آن به مکان زندگی و داشتن یا نداشتن فرزند بستگی دارد. همچنین آن ها کمک هزینه غذایی دریافت کرده و در مناطقی که هزینه زندگی در آن ها بالاست نیز مقداری دیگر کمک هزینه دریافت خواهند کرد. هزینه هایی نیز برای خرید لباس و یونیفرم های نظامی در اختیار سربازان قرار می گیرد. هر بخشی از دریافتی های سربازان ارتش ایالات متحده که زیر عنوان «فوق العاده» یا «کمک هزینه» (allowance) بیاید از پرداخت مالیات معاف خواهد بود. از این رو سربازان ارتش ایالات متحده تنها برای دو سوم از حقوق خود به دولت مالیات می پردازند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

فرهاد۷۸۶۵۴۰۰۷:۵۸:۲۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲
سربازان ما هم ماهانه 150000 تومان حقوق می گیرند،به عبارتی سالانه1800000 تومان!!!!!!!!!!!!!!!!تفاوت را احساس کنید.
ناشناس۷۸۶۵۴۲۰۸:۰۰:۱۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲
چقدر شفاف و منظم. هرکس بخواد وارد یک شغل بشه تا زمان بازنشستگیش رو میتونه حساب کنه و بعد تصمیم به این کار بگیره.
محسن۷۸۶۵۷۱۰۸:۳۹:۲۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲
هدف از درج این اخبار چیست ؟ یعنی حقوق سرباز صفر آمریکایی ، برابر حقوق نجومی ( بیش از ۲۰ میلیون تومان در ماه ) در کشور ما است ؟
ناشناس۷۸۶۵۷۸۰۸:۴۲:۱۹ ۱۳۹۷/۱۲/۲
منم 250 دلار در ماه حقوق میگیرم ما هیچ ما نگاه!
ناشناس۷۸۶۵۸۰۰۸:۴۳:۵۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲
کجا ثبت نام میکنن؟! :)
ناشناس۷۸۶۶۳۶۰۹:۲۷:۱۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲
حقوق کارمندها امریکا ده رابر ایرانیان است
ناشناس۷۸۶۶۸۷۱۰:۰۲:۵۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲
خوب که چی ؟ دانستنیهای صد من یه غاز
ناشناس۷۸۶۷۶۲۱۰:۵۱:۰۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲
پایه حقوق است
ناشناس۷۸۶۸۱۳۱۱:۲۲:۰۵ ۱۳۹۷/۱۲/۲
نصف مردم آمریکا فقیر مطلق و زیر خط فقر هستند !!!

پربحث‌های امروز

 1. صدای خاموش تجرد قطعی

 2. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 3. مرگ غم انگیز مادر و پسر در شب چهلم

 4. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 5. بی‌توجهی به پیام‌های تصویری که می‌فرستیم

 6. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 7. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 8. دستگیری 2 زورگیر که گوش طعمه‌هایشان را می‌بریدند

 9. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 10. ماجراهای تاسف بار و دردناک زن 48 ساله: شوهرم می خواهد طلاقم دهد

 11. اگر حسین هدایتی پرسپولیس را خریده بود، الان این تیم چه وضعی داشت؟

 12. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 13. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 14. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 15. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 16. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 17. چه کسانی خودرو را گران کردند؟

 18. برنامه تعطیلی سینماها در شب‌های قدر

 19. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 20. هشدار درباره دریافت پیام‌هایی که شماره حساب دارند

 21. رمزعبور کاربران گوگل در معرض دسترسی هکرها!

 22. پاکستان یک موشک بالستیک جدید آزمایش کرد

 23. نیمی از سرطان‌ها قابل پیشگیری است

 24. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

 25. انتقاد تند همسر ناصر حجازی از مجری شبکه سه

پربحث‌های دیروز

 1. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 2. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 3. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 4. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 5. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 6. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 7. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 8. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 9. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 10. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 11. فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!  

 12. مادر تهرانی به زندگی خود و پسرش پایان داد

 13. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 14. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 15. خطر محرومیت از میزبانی و پاداش‌های فیفا در انتظار فوتبال ایران/ "با این شرایط فقط باید جام رمضان را برگزار کنیم!"

 16. مطالباتی فراتر از اینستکس

 17. ظریف: آمریکا باید جنگ اقتصادی علیه ایران را متوقف کند

 18. همتی به ادعای نامه‌نگاری هادی رضوی با بانک مرکزی پاسخ داد

 19. مهم‌ترین انگیزه‌ "شریعتمداری" برای وزیر رفاه شدن

 20. وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است

 21. رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ گاهی اشتباه کارگزاران در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند/الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور

 22. پهلوی چگونه بحرین را واگذار کرد؟

 23. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 24. ورود گردشگران به ابیانه بدون راهنمای محلی ممنوع شد + عکس

 25. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. حضور دو بازیگر مشهور در افطاری احمدی‌نژاد  

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 7. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 8. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 9. افشاگری دختری که همراه مهدی قائدی در ارابه مرگ بود/ خانم «ل» سکوت خود را شکست!

 10. صدای خاموش تجرد قطعی

 11. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 12. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 13. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 14. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 15. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 16. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 17. کشف اسکلت ۲۰۰۰ ساله شاهزاده ایرانی  

 18. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 19. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 20. اظهارات عجیب استاندار خوزستان درباره کمک رسانی در سیل  

 21. بخشی از حقوق‌بگیران از مصوبات حقوق سال ۹۸ مستثنی شدند+سند

 22. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 23. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 24. نسخه‌ای برای درمان اقتصاد

 25. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

پربحث‌های اخیر

 1. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 2. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 3. پاکستان یک موشک بالستیک جدید آزمایش کرد

 4. اظهارات مضحک سفیر آمریکا در اسرائیل

 5. پلیس بد سیاست خارجی آمریکا

 6. پمپئو ادعاهای ضد ایرانی خود را تکرار کرد

 7. ترزا می احتمالا فردا استعفای خود را اعلام می‌کند

 8. آمریکا نظامیان خود را در عراق افزایش می‌دهد

 9. دلیل کناره گیری وزیر مهاجرت هلند

 10. ترامپ: دموکرات‌ها آمریکا را متلاشی می‌کنند

 11. سناریوی تکراری غرب برای فرار از شکست در سوریه

 12. چرا ترامپ مودب شده است؟

 13. چین، آمریکا را تهدید کرد

 14. نماینده آمریکایی: استیضاح ترامپ غیرقابل اجتناب است

 15. کره‌شمالی: تشنه مذاکره با آمریکا و برداشته شدن تحریم‌ها نیستیم

 16. سناتور وارن: بحران اخیر با ایران نتیجه مستقیم اقدامات ترامپ است

 17. خشم صهیونیست‌ها از دیدار نماینده سازمان ملل با معاون نصرالله

 18. درخواست آلمان از ترکیه درباره خرید سامانه اس-۴۰۰

 19. ترامپ اختیار آغاز جنگ را نخواهد داشت

 20. بازرس تسلیحاتی سابق سازمان ملل : آمریکا دنبال جنگ با ایران نیست

 21. نظر چامسکی درباره شخصیت ترامپ و چرایی فشار آمریکا علیه ایران

 22. رایزنی نخست وزیر عراق با امیر کویت

 23. توضیحات یوسف بن علوی درباره سفر اخیرش به تهران

 24. سفارت آمریکا در بغداد: عراق می‌تواند از ایران انرژی خریداری کند

 25. ترامپ: گزارش مولر تلاش‌ها برای سرنگونی من را ناکام گذاشت

پربحث‌های دیروز

 1. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 2. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

 3. شاناهان: حضور نیروهای آمریکایی در منطقه برای جنگ با ایران نیست

 4. پامپئو: ایران هیچ‌کدام از خواسته‌های دوازده‌گانه ما را اجرا نکرده است/ اتهام‌زنی در ارتباط با حادثه فجیره

 5. روسیه: آمریکا مسبب تشدید وخامت اوضاع درباره برجام و ایران است

 6. کره‌شمالی جو بایدن را "بی‌شعور" خواند

 7. آلمان: برای حل اختلافات با ایران تلاش می‌کنیم

 8. کابینه سعودی: هر اقدامی را برای جلوگیری از جنگ انجام می‌دهیم

 9. خشم صهیونیست‌ها از دیدار نماینده سازمان ملل با معاون نصرالله

 10. درخواست آلمان از ترکیه درباره خرید سامانه اس-۴۰۰

 11. ترامپ اختیار آغاز جنگ را نخواهد داشت

 12. بازرس تسلیحاتی سابق سازمان ملل : آمریکا دنبال جنگ با ایران نیست

 13. نظر چامسکی درباره شخصیت ترامپ و چرایی فشار آمریکا علیه ایران

 14. رایزنی نخست وزیر عراق با امیر کویت

 15. توضیحات یوسف بن علوی درباره سفر اخیرش به تهران

 16. سفارت آمریکا در بغداد: عراق می‌تواند از ایران انرژی خریداری کند

 17. ترامپ: گزارش مولر تلاش‌ها برای سرنگونی من را ناکام گذاشت

 18. آلمان پناهجویان اخراجی را به افغانستان بازگرداند

 19. نشست استماع کیفرخواست نتانیاهو ۳ ماه به تأخیر افتاد

 20. سنای آمریکا ممنوعیت اقدام نظامی علیه ایران را بررسی می‌کند

 21. اولتیماتوم مشاور ترامپ به فلسطینی‌ها درباره نشست «منامه»

 22. فرانسه هم درباره حملات ادعایی شیمیایی به سوریه هشدار داد

 23. لقب پیونگ‌یانگ به «جو بایدن»؛ شخصی احمق با بهره هوشی پایین

 24. عربستان سعودی نیز در نشست ضد فلسطینی منامه شرکت می‌کند

 25. یک سناتور دیگر ادعای ترامپ علیه جان کری و ایران را تکرار کرد

پربحث‌های هفته

 1. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 2. پوتین درباره ایران دقیقا چه گفت؟

 3. ترامپ: کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شوم/ جنگ به اقتصاد ضربه می‌زند

 4. ترامپ: تصمیم نهایی درباره ایران را خودم خواهم گرفت

 5. ایران در برابر سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا منفعلانه رفتار نمی‌کند

 6. ژاپن «خویشتنداری» ایران را خواستار شد

 7. پاسخ اسپانیا به فراخوان ناو جنگی این کشور از همراهی با ناو امریکایی

 8. اخبار ضدونقیض درباره وضعیت همسر بشار اسد

 9. خطوط وساطت آمریکا با ایران...

 10. ترامپ: اگر ایران آماده مذاکره نیست، تماس نگیرد

 11. همراهی دوباره انگلیس با دروغ‌پردازی‎های آمریکا علیه ایران

 12. فرانسه: هیچ ضرب‌الاجلی را برای اجرای برجام نمی‌پذیریم

 13. عضو فعال تیم ب جا زد

 14. ادعای ترامپ: ایران هر وقت آماده باشد با ما تماس خواهد گرفت

 15. چرا ترامپ از سناریوی جنگ طلبان علیه ایران عقب نشینی کرد؟

 16. چند سال دیگر باقی مانده؟!

 17. «سهامداران جنگ» و حادثه بغداد

 18. نامزد خاشقچی در آغوش نانسی پلوسی  

 19. واشنگتن پست: ترامپ از مشاوران ارشدی که آمریکا را به سوی تقابل با ایران می برند ناامید شده است

 20. قنادباشی: کشورهای مرتجع عربی دنبال ایجاد صف‌بندی جدیدی علیه ایران هستند/ ایران هیچ‌گاه به دنبال جنگ نبوده و نیست/ پشت چهره برخی مقامات عربی ترس و نگرانی وجود دارد

 21. ادامه مواضع ضدونقیض ترامپ همزمان با درخواست مکرر برای مذاکره با ایران

 22. ظریف: تنها راه حفظ برجام عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران است

 23. عقب‌نشینی ترامپ از لفاظی علیه ایران

 24. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 25. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

آخرین عناوین