شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

گروه سیاسی الف،   3971130150 ۱۶ نظر، ۸ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران

بهاره آروین، عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند این شورا با انتشار توییتی از بارگزاری مشخصات همه ۶۵۹۳۰ نفر کارکنان شهرداری تهران، حقوق و مزایای مستمر مدیران شهرداری تهران بر اساس مبلغ درج شده در حکم مدیران و اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری در سامانه شفافیت شهرداری تهران خبر داد.

با انتشار این اطلاعات در سامانه شفافیت شهرداری تهران، رسانه‌های مختلف حقوق و سفرهای خارجی برخی مدیران را منتشر کردند.

بیشتر بخوانید:

معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

حقیقتا باید به بهراه آروین دست‌مریزاد گفت که بدون حاشیه، شعار شفافیت را به‌خوبی در شورا و شهرداری تهران اجرا کرده‌اند. شفافیت، مهم‌ترین ابزار پیشگیری از فساد است و همه دستگاه‌ها و نهادها باید به این راه بپیوندند.

همانگونه که رهبری هم چند ماه پیش گفتند: «مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.»

حقوق مدیران کشور هم طبق ماده ۲۹ قنون برنامه توسعه باید تا ابتدای سال ۹۷ در سامانه‌ای شفاف می‌شد که هنوز بعد از گذشت ۱۱ ماه این سامانه راه‌اندازی نشده است.

بیشتر بخوانید:

 خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

ماده ۲۹ برنامه ششم؛ پوسته سخت مبارزه با فساد/ اجرای قانون؛ انتظاری که مردم دارند

***

دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد

بیش از دو سال است در رسانه‌ها اتهاماتی متوجه حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور شده است که منجر به بازداشت او هم شد. امروز خبر برگزاری دادگاه فریدون منتشر شد. اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون و شش نفر از مرتبطین وی در پرونده، در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت به ریاست قاضی عالیشاه برگزار شد.

در این جلسه که حسین فریدون و چهار نفر از مرتبطین به همراه وکلای خود حضور داشتند، نماینده دادستان کیفرخواست پرونده را قرائت کرد.

بیشتر بخوانید:

دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

امیدواریم این دادگاه به این پرونده رسیدگی عادلانه داشته باشد و انتساب فریدون به رئیس‌جمهور باعث تخفیف یا تشدید مجازات نشود. و البته امیدواریم دادگاه متهمین منسوب به دیگر مقامات هم برگزار شود و به اتهامات آنها هم عادلانه رسیدگی شود.

***

آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

یکی از نمایندگان مجلس چند روز پیش از تهیه طرح استیضاح رئیس‌جمهور خبر داد که تاکنون ۱۶ نفر این طرح را امضا کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

آیا نمایندگان می‌توانند رئیس‌جمهور را استیضاح کنند؟

اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

در این زمینه چند نکته به‌نظر می‌رسد:

۱- استیضاح رئیس‌جمهور از اختیارات قانونی نمایندگان مجلس است و نمی‌توان به‌سبب استفاده از اختیارات قانونی نمایندگان مجلس را شماتت کرد و از آن برآشفت. نمایندگان مجلس ممکن است به این نتیجه برسند که ادامه صدارت رئیس‌جمهور به نفع کشور نیست و بخواهند با استفاده از اختیار قانونی خود رئیس‌جمهور را استیضاح کنند.

همانگونه که رئیس‌جمهور در انتخابات توانست با رای مردم بر این مسند بنشیند، نمایندگان هم به‌موجب قانون توسط مردم انتخاب شده‌اند و حق دارند از اختیار قانونی‌شان استفاده کنند. پس این ادعا که این اقدام مقابله با جمهوریت نظام است کاملا غلط است و برعکس نمادی از جمهوریت نظام می‌تواند باشد.

۲- طبیعتا اخذ چنین تصمیم مهمی که سرنوشت کشور را دگرگون می‌کند بدون کسب اطلاع از نظر رهبری امکان‌پذیر نیست. همگان می‌دانند رهبری چنین اقدامی را در شرایط کنونی به صلاح کشور نمی‌دانند. پس سوالی که باید از این نمایندگان پرسید این است که چگونه با اطلاع از نظر رهبری دست به چنین کاری زده‌اند؟ اگر هم بگویند ما از نظر رهبری مطلع نیستیم باید از ایشان پرسید چرا از رهبری کسب اطلاع‌ نکردید؟

۳- برای اینکه طرح استیضاح رئیس‌جمهور در مجلس، اعلام وصول شود و وارد دستور مجلس شود نیاز به امضای یک سوم نمایندگان دارد و برای استیضاح رئیس‌جمهور دو سوم نمایندگان باید به آن رای مثبت دهند. قطعا یک سوم نمایندگان کنونی مجلس حاضر به امضای این طرح در شرایط کنونی نیستند و صدالبته قابل پیش‌بینی است که با ترکیب کنونی مجلس استیضاح رئیس‌جمهور رای نیاورد. پس این نمایندگان چرا قبل از طرح این ماجرا در رسانه‌ها شرایط مجلس را در نظر نگرفته‌اند؟ آیا درک این مسئله برای این نمایندگان سخت است؟

۴- پس مشخص شد که استیضاح رئیس‌جمهور فقط در رسانه‌ها مطرح شده و در این شرایط امکان ندارد در مجلس مطرح شود. اما طرح این مسئله یک اشتباه فاحش سیاسی است. صحبت از استیضاح رئیس‌جمهور در رسانه‌ها و به‌خصوص نام‌بردن از آلترناتیوها باعث شده است اصلاح‌طلبان و حامیان دولت با شلوغ‌بازی رسانه‌ای، مظلوم‌نمایی کنند.

همگان از شرایط بد اقتصاد کشور آگاهند و طبیعتا دولت را به‌عنوان مقصر اصلی این شرایط می‌شناسند اما طرح مسئله استیضاح رئیس‌جمهور باعث شده است حامیان دولت و اصلاح‌طلبان به‌جای پاسخگویی، در جایگاه مظلوم بنشینند.

مثلا روزنامه اعتماد گزارش مفصلی در این زمینه منتشر کرده که مضمون آن این است: «اینها که از صندوق رای نتوانستند رئیس‌جمهور محبوبشان را به قدرت برسانند و بعد هم نگذاشتند دولت کارش را انجام دهد، اکنون می‌خواهند از این طریق دولت جناح مقابل را ساقط کنند و دولت محبوبشان را بر سر کار بیاورند.»

بدیهی است استدلال روزنامه اعتماد غلط است چون اساسا اصولگرایان اینقدر منسجم و تشکیلاتی نیستند که بتوانند چنین طرح‌های پیچیده‌ای را اجرا کنند. به‌علاوه، این روزها ناکارآمدی دولت روحانی بر همگان عیان شده و بر سر نخواستنش دعواست. پس جناح مخالف دولت نیاز ندارد با استیضاح رئیس‌جمهور در پی کسب قدرت باشد؛ دو سال صبر می‌کند و طبیعتا با این شرایط در انتخابات ۱۴۰۰ پیروز میدان می‌شود.

شاهدیم عدم درک درست عده‌ای از نمایندگان از فضای سیاسی کشور و طرح موضوع استیضاح رئیس‌جمهور باعث شده است افرادی که باید پاسخگوی شرایط کنونی باشند در جایگاه مدعی نشسته‌اند و مهمتر از همه چیز باعث می‌شود انرژی نمایندگان، مسئولان و رسانه‌های به‌جای پرداختن به مشکلات مهم کشور به موضوع بی‌سرانجام استیضاح رئیس‌جمهور معطوف شود و این بزرگترین خیانت به کشور است.

***

معیشت مردم به پالرمو و FATF ارتباط ندارد

غلامعلی حدادعادل در گفتگو با مهر، با اشاره به اظهارات برخی دولتمردان مبنی بر اینکه در صورت عدم تصویب لایحه الحاق ایران کنوانسیون پالرمو معیشت مردم با مشکل مواجه می‌شود، اظهار کرد: اینکه سخت شدن معیشت مردم را به پالرمو و FATF منوط کنند، نوعی فرافکنی است.

وی افزود: حال که امروز این لایحه را رد نکردیم، وضع معیشت مردم خوب است؟ این فرافکنی است که این لایحه را به معیشت ارتباط دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: خود آقایان هم می‌گویند هیچ تضمینی نیست که با پیوستن به کنوانسیون پالرمو وضع بهتر شود. به هر حال مجمع تشخیص مصلحت نظام به دور از فضاسازی‌ها لوایح مربوط به FATF را بررسی می‌کند.

حداد عادل عنوان کرد: اعضای مجمع آزادانه بررسی پالرمو را انجام و به تشخیص خودشان رای می‌دهند و سیاسی و حزبی عمل نمی‌کنند. ملاک مجمع تشخیص، مصلحت کشور و نظام است و امیدواریم تصمیمی که گرفته می‌شود به سود کشور باشد.

وی تاکید کرد: پیام من این است که دولت در رابطه با پالرمو فرافکنی نکند.

***

انتشار اسناد تازه درباره نامه امام درباره مرحوم منتظری و نهضت آزادی

چند هفته پس از تشکیک علی مطهری درباره اصالت دو نامه امام خمینی درباره مرحوم آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی، موسسه تنظیم و نشر آثار امام با انتشار اسناد جدیدی اصالت این دو نامه را بیش از پیش اثبات کرد.

اسناد اصالت دونامه امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی + تصاویر

در میان اسناد تازه مترشده درباره نامه امام به مرحوم منتظری می‌توان به دستخط مرحوم هاشمی رفسنجانی، آیت‌الله خامنه‌ای، آیت‌الله امینی و آیت‌الله مشکینی درباره آن نامه اشاره کرد.

***

آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، روز گذشته با حضور در دفتر مقام معظم رهبری، گزارشی از وضعیت جسمانی خود ارائه کرد و از سمت «امامت جمعه اهواز» استعفا داد.

وی در «خطبه های نماز جمعه ۲۶ بهمن ماه اهواز» از «احتمال کناره‌گیری از سمت امامت جمعه به دلیل ضعف قوای جسمی» سخن به میان آورد.

عناوین مرتبط

۱ خرداد ۱۳۹۸محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸دیدار نمایندگان خاص با رئیس جمهور/ترجیح باهنر به واعظی توسط اصلاح طلبان/ روحانی قدرت مطلقه می‌خواهد؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ در افطاری قالیباف چه گذشت؟/ نظر ابطحی درباره دیدار رهبری/ محمد مطهری: مردم را به لجبازی کشانده‌ایم
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸تحلیل کرباسچی از تحولات جامعه و احتمال قدرت گرفتن یک پوپولیست/ داماد روحانی و انجام وظیفه دامادی/ ترکان: قاچاق بنزین تشکیلاتی است

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۸۴۴۸۳۲۱:۰۳:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
حاجی شما از یک طرف میفرمایید که مشکلات داخلی است و ناکارآمدی از دولت است از طرف دیگر میفرمایید استیضاح درست نیست اگر مشکلات داخلی است چرا دولت برکنار نمیشه؟
شهابی۷۸۴۵۰۸۲۱:۲۳:۱۱ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
الان طرح استیضاح باعث مظلوم‌نمایی و فرار از پاسخگویی دولت میشود
حمید۷۸۴۵۳۸۲۱:۴۲:۰۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
قرار نیست که رای و مظر انسانها تا آخر یکسان بماند و ممکن است در گذر زمان تغییر کند.
ناشناس۷۸۴۵۵۴۲۱:۵۲:۴۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
حناچی عالی
ناشناس۷۸۴۵۷۱۲۲:۰۸:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
امام علی دستور داده اند که کارگزاران حکومت باید در سطح فقیرترین مردم جامعه زندگی کنند. دستور امام معصوم شرعا مانند حکم الله است، مثل حکم نماز و روزه و سایر واجبات. اگر مسئولی در این مملکت است که خودرویی گرانتر از پراید سوار میشود یا در محله ای جز در جنوبی ترین نقطه تهران (اگر ساکن تهران است) زندگی میکند و حقوقی بیشتر از حداقل حقوق تعریف شده در قانون برای کارگران میگیرد حکم الله را نقض کرده و شرعا صلاحیت تصدی آن مقام و جایگاه را ندارد. نه مثل برخی مسوولان الان
شهروند۷۸۴۵۸۳۲۲:۱۸:۲۵ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران !! کدوم شفافیت ؟؟ اینا که یه حکم قلابی برای شیره مالی مردم گذاشتن !! دریافتی واقعی قرار بود در این سامانه درج بشه که بازم مردم نامحرم شناخته شدند ... انقلاب به کدامین سو می رود؟.مسیر مردم و مسیر مدیران کاملا از هم جدا شده و مدیران با حداکثر قدرت در حال پنهان کردن حقوق های نجومی خود از مردم ( نامحرمان انقلاب) هستند.
جلالی ملایری۷۸۴۵۹۱۲۲:۳۱:۳۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
لطفا طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی و بانک ها را که چندین بار است کلید خورده و عملیاتی نشده است را اجرایی کنید تا فساد های بانکی کلان مشخص شود
ناشناس۷۸۴۵۹۳۲۲:۳۴:۵۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
قانون از کجا اورده ای کلید حل مشکلات اقتصادی جامعه است لطفا این قانون را اجرا کنید تا توازن اقتصادی در جامعه ایجاد گردد این که نمی شود جامعه برای 96 درصد و اندی شب باشد و برای بقیه انقدر نور زیاد باشد که از همه جای انها بزند بیرون
ناشناس۷۸۴۵۹۴۲۲:۳۵:۵۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
تنها راه به جای استیضاح ایجاد سمت نخست وزیری است زیرا نه ما میتوانیم روحانی را استیضاح کنیم و نه حتی مجلس امریکا ترامپ را .
ناشناس۷۸۴۸۱۴۰۶:۳۱:۳۲ ۱۳۹۷/۱۲/۱
اون وقت باید اسم جمهوری رو از کشور حذف کنید و بگذارید پارلمانی...بعدشم تا سال 68 نخست وزیر بود، آیا بهتر بود؟!
ناشناس۷۸۴۶۲۳۲۳:۰۳:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
نوشته اید : بدیهی است استدلال روزنامه اعتماد غلط است چون اساسا اصولگرایان اینقدر منسجم و تشکیلاتی نیستند که بتوانند چنین طرح‌های پیچیده‌ای را اجرا کنند. به‌علاوه، این روزها ناکارآمدی دولت روحانی بر همگان عیان شده و بر سر نخواستنش دعواست. پس جناح مخالف دولت نیاز ندارد با استیضاح رئیس‌جمهور در پی کسب قدرت باشد؛ دو سال صبر می‌کند و طبیعتا با این شرایط در انتخابات ۱۴۰۰ پیروز میدان می‌شود. جناب !! مطمئن باش قبل از این که مردم تصمیم به حذف این دولت واصلاح طلبان بگیرند اصولگرایان ومخصوصا این گروه تند رو استیضاح کننده را حذف خواهند کرد !
ناشناس۷۸۴۶۶۶۲۳:۳۲:۳۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
آقای حداد عادل شما گویا دکترای فلسفه و منطق دارید؟ آیا اینکه امروز پالرمو و FATF را رد نکردیم، وضع معیشت مردم خوب است؟ سفسطه نیست؟ لا اقل میفرمودید اگر امروز که به FATF و پالرمو ملحق نیستیم مگر وضع مردم بد است؟ تا به شما بگویند بله خیلی هم بد است.
ناشناس۷۸۴۷۴۰۰۰:۴۴:۵۱ ۱۳۹۷/۱۲/۱
ای بابا فریدون رو حتی اتهامش رو نمیگن که ماستمالی شه بره این نمایندگان
ناشناس۷۸۴۸۶۳۰۷:۵۵:۵۵ ۱۳۹۷/۱۲/۱
دولت در مقابل مشکلات یک برنامه داشت انهم برجام بود که با خروج ترامپ عملا برنامه دیگری ندارد. باید یک دولت پرکار مثل قالیباف سرکار بیاید.
مسعود۷۸۴۸۸۲۰۸:۰۹:۲۷ ۱۳۹۷/۱۲/۱
مردم به وعده های روحانی رای دادند نه به خاطر اسم و نشانش،الان باید به خاطر تمام وعده های توخالی که به ملت داده و زیرش زده استیضاح بشه
ناشناس۷۸۴۹۳۳۰۸:۴۸:۲۹ ۱۳۹۷/۱۲/۱
اتصال به سیستم مالی جهانی لازم برای کشور است مثل تمام کشورهای دنیا نمی دانم چرا به ما که می رسد مشکل دار می شود.

پربحث‌های امروز

 1. صدای خاموش تجرد قطعی

 2. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 3. مرگ غم انگیز مادر و پسر در شب چهلم

 4. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 5. بی‌توجهی به پیام‌های تصویری که می‌فرستیم

 6. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 7. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 8. دستگیری 2 زورگیر که گوش طعمه‌هایشان را می‌بریدند

 9. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 10. ماجراهای تاسف بار و دردناک زن 48 ساله: شوهرم می خواهد طلاقم دهد

 11. اگر حسین هدایتی پرسپولیس را خریده بود، الان این تیم چه وضعی داشت؟

 12. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 13. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 14. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 15. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 16. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 17. چه کسانی خودرو را گران کردند؟

 18. برنامه تعطیلی سینماها در شب‌های قدر

 19. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 20. هشدار درباره دریافت پیام‌هایی که شماره حساب دارند

 21. رمزعبور کاربران گوگل در معرض دسترسی هکرها!

 22. پاکستان یک موشک بالستیک جدید آزمایش کرد

 23. نیمی از سرطان‌ها قابل پیشگیری است

 24. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

 25. انتقاد تند همسر ناصر حجازی از مجری شبکه سه

پربحث‌های دیروز

 1. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 2. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 3. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 4. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 5. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 6. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 7. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 8. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 9. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 10. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 11. فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!  

 12. مادر تهرانی به زندگی خود و پسرش پایان داد

 13. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 14. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 15. خطر محرومیت از میزبانی و پاداش‌های فیفا در انتظار فوتبال ایران/ "با این شرایط فقط باید جام رمضان را برگزار کنیم!"

 16. مطالباتی فراتر از اینستکس

 17. ظریف: آمریکا باید جنگ اقتصادی علیه ایران را متوقف کند

 18. همتی به ادعای نامه‌نگاری هادی رضوی با بانک مرکزی پاسخ داد

 19. مهم‌ترین انگیزه‌ "شریعتمداری" برای وزیر رفاه شدن

 20. وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است

 21. رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ گاهی اشتباه کارگزاران در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند/الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور

 22. پهلوی چگونه بحرین را واگذار کرد؟

 23. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 24. ورود گردشگران به ابیانه بدون راهنمای محلی ممنوع شد + عکس

 25. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. حضور دو بازیگر مشهور در افطاری احمدی‌نژاد  

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 7. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 8. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 9. افشاگری دختری که همراه مهدی قائدی در ارابه مرگ بود/ خانم «ل» سکوت خود را شکست!

 10. صدای خاموش تجرد قطعی

 11. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 12. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 13. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 14. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 15. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 16. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 17. کشف اسکلت ۲۰۰۰ ساله شاهزاده ایرانی  

 18. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 19. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 20. اظهارات عجیب استاندار خوزستان درباره کمک رسانی در سیل  

 21. بخشی از حقوق‌بگیران از مصوبات حقوق سال ۹۸ مستثنی شدند+سند

 22. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 23. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 24. نسخه‌ای برای درمان اقتصاد

 25. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 2. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 3. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 4. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 5. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 6. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 7. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 8. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

 9. روزنامه اصلاح طلب: حکم شهردار برای استاندار معزول بی اعتبار کردن دولت بود

 10. زمان نشست خبری روحانی با اصحاب رسانه

 11. دریادار فدوی:‌ آمریکا با همه دشمنی‌اش، جرأت نکرده تیری به سوی ایران شلیک کند

 12. نظر عارف درباره رقابت با لاریجانی

 13. عمان: هرگونه نزاع میان آمریکا و ایران برای کل منطقه خطرناک است

 14. حماسه دوم خرداد

 15. دلیل سفر مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان به تهران

 16. نامه ۲۸۰۰ حقوقدان به رئیس قوه‌ قضائیه پیرامون مبارزه با فساد

 17. نماینده مجلس: استانی شدن انتخابات منتفی شد

 18. سرلشکر باقری: با قاطعیت مهیای برچیدن بساط هر متجاوز و طمع کاری هستیم

 19. حسین الله‌کرم: کاسبان ترس همان کاسبان جنگ هستند

 20. چرا ادعای کمبود اختیارات از روحانی مسموع نیست؟

 21. ماجرای عکسی که در دیدار رهبری با دانشجویان کنار ایشان قرار داشت

 22. واکنش سرد ایران به پیشنهاد مذاکره دونالد ترامپ

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 24. نشست ظریف با مدیران رسانه‌ها/عکس  

 25. توییت ظریف درباره موضع مصاحبه‌اش با سی‌ان‌ان

پربحث‌های دیروز

 1. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 2. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 3. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 4. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 5. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 6. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 7. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 8. مطالباتی فراتر از اینستکس

 9. ظریف: آمریکا باید جنگ اقتصادی علیه ایران را متوقف کند

 10. مهم‌ترین انگیزه‌ "شریعتمداری" برای وزیر رفاه شدن

 11. وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است

 12. رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ گاهی اشتباه کارگزاران در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند/الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور

 13. پهلوی چگونه بحرین را واگذار کرد؟

 14. کشف سلاح جنگی در منزل مسئولان بهایی

 15. میرسلیم: ادامه مطرح کردن CFT و پالرمو ساده‌لوحی است

 16. واعظی: مذاکره در این شرایط معنایی ندارد/ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی باید احترام رئیس جلسه را حفظ کنند

 17. عکس‌های آزار دهنده یک دادگاه  

 18. نطنز؛ ‌منتظر یک فرمان تا جهش بزرگ هسته‌ای

 19. ماده ۲۹ قانون برنامه ششم و سال سوم فرار از شفافیت/ توپ سامانه اعلام حقوق مدیران در زمین وزارت اقتصاد/ کوتاهی مجلس در مقابل شانه خالی کردن دولت از اجرای قانون

 20. پنهان ماندن اطلاعات شفاف و کامل ارزهای تخصیصی و برنگشته از دید نهادهای نظارتی/ توهم طبقه بندی اطلاعات/ نارضایتی دیوان محاسبات از بانک مرکزی

 21. جنیدی: CFT و پالرمو همچنان در دستور کار مجمع قرار دارد

 22. سرلشکر باقری: باید از الگوی صبر و مقاومت قرآنی برای عبور از سختی‌ها استفاده کنیم

 23. در دیدار مسئولان و اصحاب رسانه با رئیس دستگاه قضا چه گذشت؟

 24. توئیت کدخدایی درباره اختیارات رئیس‌جمهور  

 25. عضو فراکسیون امید: تمایل روحانی به ریاست لاریجانی در مجلس است

پربحث‌های هفته

 1. حضور دو بازیگر مشهور در افطاری احمدی‌نژاد  

 2. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 3. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 4. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 5. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 6. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 7. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 8. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 9. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 10. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 11. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 12. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 13. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 14. دولت فعّال يا قوّال

 15. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 16. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 17. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 18. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 19. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 20. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 21. آیت‌الله علم‌الهدی: افزایش قیمت خرما هم مربوط به آمریکاست؟

 22. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

 23. ضرغامی: جلسات شورایعالی انقلاب فرهنگی به دلیل لج‌بازی برگزار نمی‌شود/ ماجرای تذکر به روحانی

 24. فتاح: حسرت تلفن زدن به دل ترامپ خواهد ماند/ ما تحت فشار هستیم اما آنها بیشتر تحت فشار هستند

 25. استیضاح زنگنه کلید خورد + متن طرح

آخرین عناوین