این مرد دخترتان را باحجاب می‌‌کند

گروه اجتماعی الف،   3971129011 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

کارشناسان تربیتی عقیده دارند، بخش قابل ملاحظه‌ای از پایبندی دختران به حجاب و عفاف، به رفتار و اعمال تربیتی پدرانشان مربوط می‌شود.

فارس نوشت: تا همین چند دهه قبل تصور عامه مردم بر این بود که «تربیت بچه فقط با مادره» حالا اگر این بچه، دختر هم بود که جای هیچ شک و شبهه‌ای در این امر باقی نمی‌ماند. درست است که مادر در خانواده، نقش اصلی تربیت فرزندان را به عهده دارد اما وظیفه مادر، به معنی برداشتن این مسئولیت از روی دوش پدران نیست. تا جایی که در بعضی از موارد تربیتی حتی نقش و رفتار پدران، اثرگذاری بیشتر و بهتری دارد و تربیت را به نتیجهٔ مطلوب‌تری می‌رساند.
 
مختصات و مقتضیات سبک زندگی و تربیت به کلی تغییر کرده است. نه اینکه آدم‌ها و نیازهایشان عوض شده باشد، بلکه آگاهی در زمینه روانشناسی و تربیت کودک، رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است. حالا دیگر همه می‌دانیم که مادر به تنهایی نمی‌تواند نتیجهٔ مطلوب تربیتی را به دست بیاورد و تا چه اندازه پدران می‌توانند در این زمینه مسئول و اثرگذار باشند. با این تصور، عجیب نیست که بگوییم بخش قابل ملاحظه‌ای از پایبندی دختران به حجاب و عفاف به رفتار و اعمال تربیتی پدرانشان مربوط می‌شود.

تناقض‌ها را پیدا کنید

اگر مردی هستید که دوست داشتید همسرتان محجبه باشد، اما هنگام انتخاب همسر با خودتان گفته‌اید: « بعداً حجابش را درست می‌کنم» و از کنار نوع حجاب و پوشش همسرتان به سادگی عبور کرده‌اید و در زندگی «نشد» و «نتوانستید» پوشش و حجاب همسرتان را تغییر بدهید و حالا که دختردار شده‌اید می‌خواهید او را فردی محجبه بار بیاورید، کارتان حسابی سخت است. چون هنگام انتخاب همسر باید به این نکته بسیار مهم دقت می‌کردید که این تناقضات کارتان را در آینده سخت می‌کند. بچه‌ها آینهٔ رفتار والدینشان هستند نه بردگانی که فقط «چشم» بگویند و خواسته‌هایمان را اجرا کنند. اگر در خانه شما چنین تناقضی حاکم است،‌ در قدم اول با همسرتان حرف بزنید و از او بخواهید به خاطر آینده دخترتان،‌ نوع پوشش و حجاب خود را بر مبنای توصیه‌های دینی تغییر بدهد.

دخترتان را ببینید و به او افتخار کنید

نظر و نگاه پدر برای دختر بسیار مهم است. اینکه شما او را می‌بینید، متوجه رفتارهای عفیفانه‌اش هستید و بابت حجابی که در ظاهر دارد و عفتی که در رفتارش به خرج می‌دهد به او افتخار می‌کنید، می‌تواند او را در مسیری که در پیش گرفته قدرتمندتر کند. با تکرار روزانهٔ جملات انگیزه دهنده و گاه به گاه دادن هدایای ساده به دخترتان بفهمانید که او را می‌بینید و بابت این رفتارش قدردان او  هستید و به او افتخار می‌کنید. به او بگویید: «هر وقت تو را توی حجاب می‌بینم، حسابی بهت افتخار می‌کنم» ، «از اینکه تو اینقدر پاک و سالم زندگی می‌کنی، به خودم می‌بالم» با خودتان فکر نکنید که فقط با رفتارتان می‌توانید موضوع را به او منتقل کنید. با او حرف بزنید و به صورت کلامی بگویید که دوستش دارید.

شما باید از ظاهر دخترتان هم تعریف کنید

تا وقتی دختربچه‌ها به سن بلوغ نرسیده‌اند، معمولاً ظاهرشان از طرف همه مورد توجه و ستایش قرار می‌گیرد که: چه بچهٔ نازی! چه موهای زیبایی و... اما همین که دخترها پا به سن بلوغ می‌گذراند و به سن تکلیف می‌رسند، بخاطر نوع حیایی که در سبک زندگی ما جاری است، این توجهات کمرنگ می‌شود. این که به‌عنوان پدر، از ظاهر دخترتان تعریف کنید بسیار کار خوبی است. علت آرایش‌های تند و پوشش‌های زننده دوران نوجوانی و جوانی، معمولا چیزی نیست جز فریاد اعتراض «من را ببینید»! اگر شما این خواسته را پیش از اینکه تبدیل به اعتراض از طریق نوع پوشش و آرایش شود، بشنوید و رعایت کنید، بخشی از تربیت را به خوبی انجام داده‌اید. از دخترتان تعریف کنید؛ نه فقط از رفتارهایش، بلکه از ظاهرش هم. شما پدر او هستید! به او بگویید چه موهای زیبایی دارد و یا چقدر با این رنگ و لباس خوشگل شده است و جملاتی از این دست. این محبت و توجه، خاصه از سمت پدر، دختر را از احتیاج به توجه دیگران و جنس مخالف بی‌نیاز می‌کند و اعتماد به نفس او را بالا می‌برد.

دخترتان را در آغوش بگیرید

شما اولین و قدرتمندترین تکیه‌گاه مردانه برای دخترتان هستید. بسیاری از ناهنجاری‌های اخلاقی که در دختران بروز می‌کند ناشی از کمبود محبت و نداشتن پشتیبانی قوی و عاطفی است. شاید شما به عنوان یک مرد نتوانید این مسئله را به خوبی درک کنید، اما اگر پدری مهربان، صبور، قوی و همدل باشید، نصف راه تربیت دخترتان را رفته‌اید. بنابراین از در آغوش کشیدن دختران خود احساس شرم نکنید. او را بارها و بارها در هر سنی که هست، به آغوش بگیرید، ببوسید و مورد عنایت و محبت پدرانه خودتان قرار دهید.

برای خانه قانون داشته باشید

درست است که در خانه و در میان محارم، قوانین و حد و حدود پوشش و حجاب تغییر می‌کند اما هرگز به کلی برداشته نمی‌شود. یعنی دخترها در خانه جلوی پدر و برادرشان نیازی نیست حدود حجاب را که در جامعه رعایت می‌کنند، داشته باشند اما قرار هم نیست به کل بی‌خیال نوع پوشش بشوند. شما می‌توانید این قوانین نانوشته را با آرامش و محبت و با تایید و مخالفت‌های منطقی برای دخترتان جا بیندازید. همچنین به حریم خصوصی او احترام بگذارید. هنگام ورود به اتاقش در بزنید و به او بگویید که می‌خواستید مطمئن شوید از لحاظ ظاهر و پوشش، آمادگی ورود شما به اتاق را داشته است.

شما جهت دهنده هستید

بچه‌ها از ما الگو می‌گیرند و ارزش‌های ما برای آن‌ها تبدیل به ارزش می‌شود. این جمله را شاید آنقدر شنیده‌اید که دیگر اثر آن را جدی نمی‌گیرید. اما این یک امر مسلم و بدیهی تربیتی است. وقتی حجاب و عفاف دخترانتان برای شما مهم است،حتماً باید به عنوان مرد خانواده،‌ خودتان نیز در نوع پوشش و رفتارتان نزد زنان نامحرم، حدود شرعی را مراعات کنید تا دختر شما در عمل ببیند که پدرش به آنچه می‌گوید عامل نیز هست. از طرفی روابط و رفت و آمدهای‌تان با اقوام و دوستانی که رعایت حجاب و عفاف برای آن‌ها اولویت دارد را بیشتر کنید و با اینگونه خانواده‌ها بیشتر در تماس باشید.

 

در مقابل دیگران از حجاب دخترتان حمایت کنید

گاهی ممکن است در جایی یا جمعی حضور داشته باشید که دخترتان بابت حجابش از افراد آن جمع بازخورد منفی بگیرد. اگر حس کردید چنین اتفاقی افتاده است،‌ با صدای بلند در جمع، حمایت خود را از حجاب دخترتان اعلام کنید و همان‌جا از او به خاطر حجابش قدردانی کنید و اعلام کنید که به پوشش باحجاب او به عنوان پدرش افتخار می‌کنید. این حمایت شما می‌تواند همان اندک اثر منفی بازخوردهای آن جمع را دفع کند.

با دختران به خرید بروید

یکی از راه‌های کنترل پوشش دختران،که از وظایف والدین است، مدیریت خرید لباس آن‌ها از ابتدای امر است. از کسی که لباس نامناسبی دارد، نمی‌توان انتظار حجاب مناسب داشت. از طرفی، خرید کردن در سن نوجوانی به همراه پدر،‌ می‌تواند برای دختران جذابیت خاصی داشته باشد. بنابراین هرچند وقت یک‌بار دختر خودتان را با روی خوش به خرید ببرید و در انتخاب لباس، مانتو، شلوار و چادر میزان و نوع حجاب آن لباس را در نظر بگیرید و همان‌جا برای دخترتان از مزایای استفاده از آن لباس‌ها حرف بزنید.

نگاه خودتان را کنترل کنید

همهٔ دختران جامعه را به چشم دختر خودتان ببینید. حجاب و عفاف در مردان و زنان دو عامل کاملاً به هم پیوسته است. نمی‌شود از زنان توقع حجاب داشت و مردان را به حال خود رها کرد. شما به عنوان یک پدر دختردار، نگاهتان را در جامعه کنترل کنید و همه را به چشم ناموس خود ببینید تا دیگران هم به دختر شما به همین چشم نگاه کنند.

عفاف در رفتار را به دختر خود آموزش بدهید

عفاف و حجاب تنها منحصر به پوشاندن مو و رعایت حدود آن نیست. رفتار عفیفانه داشتن لازم و ملزوم حجاب است. بخشی از رفتار عفیفانه دختر شما نیز مربوط به ادب در کلام است. مراقب باشید که جلوی دخترتان از چه کلمات و جملاتی استفاده می‌کنید. نباید ادبیات احیانا نامناسبی را که شاید هنگام حضور در جمع دوستانتان استفاده می‌کنید در خانواده و جلوی دختر و همسرتان به کار ببرید. زیرا نوع و محتوای کلام اعضای یک خانواده شباهت زیادی به هم دارد. بنابراین دختر شما بخش زیادی از عفت در کلامش را از نوع گفتار و ادبیات شما یاد می‌گیرد.

دخترتان را از خانه فراری ندهید

در محیط خانه و خانواده آنقدر سخت‌گیر نباشید که دخترتان به دنبال راه فراری برای نفس کشیدن باشد. به هر حال نوع پوشش در خانه و در میان خانواده باید تفاوت‌هایی با بیرون از خانه داشته باشد؛ اگر چه که رعایت حد و مرزها هم اهمیت دارد. پس اگر دخترتان به لوازم و لباس‌هایی علاقه دارد که استفاده از آن‌ها بیرون از خانه و در مقابل نامحرم مجاز نیست، چه عیبی دارد که اجازه دهید از آن‌ها در خانه استفاده کند و از زیبایی‌اش لذت برده و سرشار شود و دیگر نیازی به خودنمایی در بیرون از خانه نداشته باشد. فراموش نکنید که حس زیبایی‌شناختی در زنان بیشتر است و نباید و نمی‌توان این حس را در آنها سرکوب کرد. دخترها به گیره‌های مو، لاک، لباس‌های رنگی، دامن و ... علاقه دارند، اجازه دهید در محیط خانه از آن‌ها استفاده کنند و حتی در خرید آن‌ها برایش پیش‌قدم شوید، اما از همان دوران کودکی برای دخترتان توضیح بدهید که محل استفاده این لوازم و این‌گونه لباس‌ها فقط در خانه است نه جلوی چشم نامحرم یا در خارج از خانه.  

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علی۷۸۱۰۴۷۰۷:۳۷:۱۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
پس با توجه به اینکه خانمها بیشتر به تعالیم مذهبی اعتقاد دارند نسل بعدی دختران معلوم شد حجابشون
علی۷۸۱۰۵۹۰۷:۴۶:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
کاملا درسته
ناشناس۷۸۱۰۶۴۰۷:۴۹:۰۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
من با نویسنده موافق نیستم چون دلم نمی خواد دخترم با حجاب باشه
ناشناس۷۸۱۱۲۶۰۸:۲۴:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
برای چی ؟
ناشناس۷۸۱۱۵۳۰۸:۴۳:۱۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
حجاب ، عقیده ، ایدئولوژی و امثال اینها را باید خود کودک با دریافت خود که بر اثر آموزشهای درست به دور از فشار جامعه و اطرافیان باشد برای خود برگزیند.
رضا۷۸۱۱۹۴۰۹:۰۸:۵۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
سلام، خیلی خوب و کاربردی بود. متشکرم
dayani۷۸۱۲۴۴۰۹:۳۶:۵۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
از انسانی که خود باید تفکر کند و راه خود را پیدا کند، دست آموزی می سازید که نتیجه ظاهریش حجاب و نتیجه باطنیش به شخصیت دست سازش وابسته است.
ناشناس۷۸۱۲۸۵۰۹:۵۹:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
من به توانمندی و تلاش دخترم افتخار می کنم نوع پوشش انتخاب خودشه و من به انتخابش احترام می ذارم
ناشناس۷۸۱۳۳۶۱۰:۱۵:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
مشکل مملکت اینها نیست..
ناشناس۷۸۱۳۶۴۱۰:۲۴:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
خوب بود خوشمان امد گرچه من حجابو از خودم دارم و شایدم تا حدی از مادرم یاد گرفتم تا پدرم و اینجا تو آلمان حجاب مناسبی دارم اما این متن هم کاملا درست بنظر میرسید...
ناشناس۷۸۱۴۱۴۱۰:۴۴:۵۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
حجاب الزاما باعث عفاف نمی شه و به معنی عفاف هم نیست همه این موضوع را به خوبی می دونن
ناشناس۷۸۱۴۴۱۱۰:۵۵:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
عملکرد و رفتار عزیزان گشت ارشاد، تمام این سیاستهای مثلا فرهنگی و تبلیغی در مورد حجاب را خنثی میکند. حالا خود دانید
ناشناس۷۸۱۴۴۲۱۰:۵۶:۳۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
زنان خود دارای حق تشخیص و انتخاب هستند و نیازی هم به آقابالاسر ندارند
ناشناس۷۸۱۴۴۵۱۰:۵۷:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
روند تحول حجاب از ابتدای انقلاب تا الان نشان میدهد، دیر یا زود، مرگ سیاست حجاب اجباری و حکومتی اعلام خواهد شد
ناشناس۷۸۱۴۸۹۱۱:۱۶:۰۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
راهکارهای خیلی خوب و کاربردی را برای پدرها درمقابل دخترانشان یاد داده... به امید روزی که همه یاد بگیریم رفتار مناسب با فرزندانمان داشته باشیم و خوب هم عمل کنیم
یک ایرانی۷۸۱۵۰۱۱۱:۲۳:۳۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
نمیشه و به معنای تمام پوشش حجابی که شما برای جامعه میخواین خواست شماست هیچ وقت هیچ چیز با خواست شخص پیش نمیره
ناشناس۷۸۱۵۱۷۱۱:۳۰:۱۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
دخترانی که زیر سن قانونی مجبور به پوشیدن چادر می شوند، وقتی به سن بلوغ می رسند همه چیز را رها می کنند.
حامد۷۸۱۵۴۱۱۱:۳۷:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
بسیار مفید و قابل استفاده و عمل
ناشناس۷۸۱۵۷۸۱۱:۴۹:۱۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
حجاب نباید اجباری باشد.
ناشناس۷۸۱۵۹۴۱۱:۵۳:۱۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
برخی از مردان و زنان با حجاب اجباری مخالف هستند چرا متن و مقاله ای از دلایل و نقطه نظرات آنها چاپ نمی شه ؟/
reza۷۸۱۶۰۶۱۱:۵۶:۵۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
مغزتان را با حجاب کنید مشکل حله
ناشناس۷۸۱۹۰۷۱۳:۵۶:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
بهتر است انسانیت و عشق به کودکان آموزش داده شود نه تنفر و تحجر لا اکراه فی الدین

پربحث‌های امروز

 1. استخراج بیت‌کوین، قاچاق انرژی الکتریکی است/ نرخ استخراج هر بیت‌کوین در جهان ۷ هزار دلار است

 2. حکیم به آمریکا: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معنوی میلیون‌ها انسان در سرتاسر جهان است

 3. ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج-تهران

 4. آیا خودرو ارزان می‌شود؟/ علت نوسانات قیمت خودرو

 5. استفاده از کارت سوخت چه زمانی عملیاتی می‌شود؟

 6. قوی‌ترین و پیشرفته‌ترین پهپاد‌های نظامی دنیا  

 7. رئیسی: وقتی ایستادگی کنیم دشمن عقب نشینی می‌کند

 8. مراسم تشييع پيكر مطهر ١٥٠ شهيد دوران دفاع مقدس

 9. بازخوانی حادثه ششم تیر ۱۳۶۰؛ از ترور تا تحریم

 10. پرسپولیسی‌ها به قطبی راضی شدند؟

 11. نماینده دموکرات: بولتون و پمپئو می‌خواهند آمریکا را به جنگ با ایران بکشانند

 12. قاچاق قرص متادون با مجوز مرکز ترک اعتیاد!

 13. سکته قلبی چگونه رخ می‌دهد؟

 14. افزایش بودجه مرکز اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران

 15. ۳ روش طبیعی برای سلامت و تقویت مو

 16. تصویری دردناک از دختران وزنه‌بردار

 17. آقای رئیسی لطفا ما را امیدوار نگه دارید!

 18. عوارض چاقی برای کودکان

 19. رونمایی ارتش یمن از جدیدترین موشک ها و پهپادها

 20. حاجی‌بابایی: دریافت کنندگان حقوق های نجومی، ۱۸ درصد به حقوقشان اضافه شده/ قانون اصلاح شود

 21. ترامپ: در سفر آسیایی با کیم دیدار نمی کنم

 22. فیلم‌های تلویزیون در ایام شهادت

 23. نگاهی به نمایشگاه‌های هنری آخر هفته

 24. کارشناسان مطرح آمریکا: ترامپ شکست را به خود تحمیل می‌کند

 25. موضع نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا درباره برجام

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیات حادثه در زندان فشافویه/ قتل علیرضا شیرمحمدعلی در ۹۰ ثانیه

 2. سفارت بریتانیا در تهران: اوضاع اقتصادی در ایران در حال وخیم شدن است

 3. توکلی: وضعیت خراب است ولی بن‌بستی وجود ندارد/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 4. درباره برخورد پلیس با دختری در پارک تهرانپارس/ کاهش تنش، وظیفه پلیس آموزش دیده

 5. در حاشیه انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب

 6. درباره #امیر_جعفری

 7. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 8. سکانس جنجالی در رسانه ملی درباره مصونیت اطرافیان مسئولین  

 9. ترامپ: برای مذاکره با ایران خیلی مشتاقیم/ بسیاری از دوستانم ایرانی هستند/ آن‌ها مردمان خارق‌العاده‌ای هستند

 10. اعتراف وزیر خزانه داری آمریکا به استفاده از FATF برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها

 11. ترامپ: امیدوارم جنگی با ایران اتفاق نیفتد

 12. ربیعی: صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند/ روحانی درباره اتفاق تهرانپارس با وزیر کشور صحبت کرده است

 13. یک ورزشکار دیگر به ایران بازنگشت

 14. عوارض «مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌ زیست خوزستان  

 15. نشست شورای امنیت؛ فرانسه: پایان برجام عقب‌گردی خطرناک خواهد بود/ انگلیس: به ایران توصیه می‌کنیم از محدودیت‌های برجام فراتر نرود

 16. نوبخت: مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کردیم

 17. بالاترین مدال افتخار ارتش آمریکا بر گردن سرباز سابق جنگ عراق  

 18. جزئیات ۵ برنامه دولت برای بازار مسکن/ امتیاز ویژه دولت به کارمندان در طرح «تام‌کاد»

 19. واکنش کاربران توییتر به تحریم ظریف؛ چیز عجیبی نیست/ دیدی نمی‌شود؟/ آقای ترامپ در تهران فقط نظامیان با تو سخن می‌گویند/ ادعای مذاکره آمریکا، نمایشی است  

 20. عملیات جمع آوری پل گیشا  

 21. چهره دستوری مقام فرانسوی مقابل نماینده عربستان  

 22. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 23. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 24. ماکرون: با آمریکا به دنبال عقد توافقی دقیق‌تر با ایران هستیم

 25. همتی: صادرات نفت در حال افزایش است/ تحریم‌ها تاثیری بر بازار ارز نداشت

پربحث‌های هفته

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 3. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 4. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 5. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 6. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 7. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 8. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 9. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 10. هزينه‌هاي يك دروغ!

 11. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 12. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 13. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 14. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 15. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 16. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 17. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 18. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 19. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 20. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 21. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 22. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 23. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 24. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

 25. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیات حادثه در زندان فشافویه/ قتل علیرضا شیرمحمدعلی در ۹۰ ثانیه

 2. درباره برخورد پلیس با دختری در پارک تهرانپارس/ کاهش تنش، وظیفه پلیس آموزش دیده

 3. توریست گمشده به آغوش خانواده بازگشت

 4. واکنش وزیر ارتباطات به صحبت‌های امیر جعفری

 5. محسن افشانی دستگیر شد

 6. طرح ترافیک جدید پنجشنبه‌ها هم اجرا می‌شود

 7. اسماعیلی: دیدار نمایندگان با بابک زنجانی سال گذشته انجام شد/چرا درباره دیدار نمایندگان وزارت نفت چیزی نمی‌گویند؟

 8. جلسه دادگاه متهمان بانک سرمایه/ روایت متهم از مهمانی مبتذل حسین هدایتی/ پشت پرده مطرح شدن نام علی پروین در دادگاه

 9. پلیس راهور: چرا جاده‌های چالوس و هراز باید تنها برای تهرانی‌ها باشد؟

 10. سخنگوی قوه قضائیه خبر داد: تعیین زمان دادگاه «نجفی» تا ۲ روز آینده

 11. واکنش ابتکار به کودک آزاری در بوشهر

 12. کشف ۲ تن و ۵۰۹ کیلوگرم مواد مخدر از قاچاقچیان مسلح

 13. اعمال محدودیت های ترافیکی در راههای مازندران

 14. محورهای شمال زیر بار ترافیک رفت

 15. راه‌اندازی سامانه ورود الکترونیک وکلا در مجتمع‌های قضایی تهران

 16. جاده چالوس یک طرفه می‌شود

 17. جزئیات ورود ارتش به موضوع محیط زیست

 18. محک بازار خود را در قدیمی‌ترین محله تهران برگزار می‌کند:

 19. جزئیات حداقل و حداکثر حقوق سربازان با درنظر گرفتن شرایط خدمت

 20. دیدار هیأت سازمان زندان‌ها با پدر و مادربزرگ مرحوم شیرمحمدعلی

 21. آخرین وضعیت هوای تهران

 22. کمبود ۱۲ هزار کلاس درس در تهران

پربحث‌های هفته

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 3. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 4. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 5. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 6. جزئیات حادثه در زندان فشافویه/ قتل علیرضا شیرمحمدعلی در ۹۰ ثانیه

 7. درباره برخورد پلیس با دختری در پارک تهرانپارس/ کاهش تنش، وظیفه پلیس آموزش دیده

 8. واکنش پلیس تهران به هنجارشکنی 5 دختر و پسر در تهرانپارس

 9. بیانیه شش تشکل فرهنگیان درباره انتصاب سرپرست جدید آموزش و پرورش/ آقای رییس جمهور فرهنگیان نگرانند!

 10. طرح ترافیک جدید تهران آغاز شد + نقشه

 11. سابقه‌دار بودن زن هنجارشکن خیابان گلسار

 12. کارت ملی قدیمی اعتبار ندارد

 13. برخورد با مأموران ناجا در ماجرای تهرانپارس در پی دریافت گزارش جدید متوقف شد

 14. ضرب‌الاجل شهرداری تهران برای ثبت‌نام پایتخت‌نشینان در سامانه "تهران من"

 15. رئیس قوه‌قضاییه با مترو به محل کار خود رفت/ عکس  

 16. دادستان کل کشور: یک مدیر وزارت نفت بازداشت شد

 17. دادستان کشور: «علاءالدین» متواری است/ معلوم نیست به چه شکل از زندان آزاد شده

 18. توریست گمشده به آغوش خانواده بازگشت

 19. کلیات سند حجاب و عفاف تصویب شد

 20. چادر دیگر لباس متهمان نیست

 21. واکنش وزیر ارتباطات به صحبت‌های امیر جعفری

 22. محسن افشانی دستگیر شد

 23. طرح ترافیک جدید پنجشنبه‌ها هم اجرا می‌شود

 24. انتقاد یک مرجع تقلید از کوتاهی برخی مسئولان در مسئله حجاب

 25. تولیت آستان قدس رضوی با اتوبوس به حرم مطهر رضوی مشرف شد  

آخرین عناوین