حاج علی اکبری: رهبری شدیداً به جوانان دلبسته اند/ 22 بهمن یک هشدار جانانه به «کم‌گذاران» و نفوذی‌ها بود

گروه سیاسی الف،   3971126075 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

خطیب نماز جمعه تهران، بیانیه گام دوم انقلاب که اخیراًٌ از سوی رهبر انقلاب صادر شده است را تبیین کرد.

حاج علی اکبری: رهبری شدیداً به جوانان دلبسته اند/ 22 بهمن یک هشدار جانانه به «کم‌گذاران» و نفوذی‌ها بود

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران با بیان اینکه ملت ایران در هفته گذشته، یکی از زیباترین جلوه‌های تقوای جمعی را به نمایش گذاشت، گفت: از ملتی که از چنگال فرعونیان نجات یافته و طعم آزادی و استقلال را می‌چشد و در پرتو استقرار ولایت الهی به بسیاری از آرزوهای خود می‌رسد و در مسیر فتح قله‌های بزرگ قرار می‌گیرد به مناسبت تقوای جمعی، انتظار یک شکر بزرگ جمعی می‌رود.


وی ادامه داد: جامعه‌ای که یوم‌الله را درک کرد و بزرگترین نعمت خدا؛ یعنی آزادی از چنگال فرعون و قرار گرفتن در سایه‌سار ولایت الهی، قرار گرفت، به او فراخوان داده می‌شود که به تقوایی فراخوان می‌شود که متجلی در شکر است. در این صورت، ظرفیت‌های مادی و معنوی را برکت می‌دهد

خطیب موقت نمازجمعه تهران اضافه کرد: ملت ایران ملتی هستند که نعمت بزرگ شامل آنها شده است و ملت عزیز ما حق تقوا را در شکر نعمت ولایت الهی به‌جا آورد، ملت ایران یک ملت قدرشناس و شاکر است.

حاج‌علی اکبری صبر و شکر را دو بالی دانست که ملت را به سوی قله‌های شرف و کرامت حرکت می‌دهد افزود: دو ستون اصلی شکل‌گیری یک امّت برگزیده و مفتخر به ولایت الهی صبر و شکر است؛ صبر، ملت انقلاب کرده و به ولایت الهی رسیده را در برابر آفت‌ها و چالش‌ها حفظ می‌کند؛ و شکر، ظرفیت‌های یک ملّت را شکوفا می‌کند و آن ها را در مسیر تعالی قرار می‌دهد. این دو، بال‌های پرنده خوشبختی ملت را تامین می‌کند و به سوی قله‌های افتخار پرواز می‌دهد.

وی عنوان کرد: ملت ما در چله گذشته، هم صبور بود و هم شکور، نماد شکر ملّی ملّت ایران، هر سال 22 بهمن بوده و 22 بهمن چهلمین سال انقلاب، در بین سال‌های قبل، جلوه بدیعی داشت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: در میان نبرد سنگین رسانه‌ای و در بین چالش‌ها و دشمنی‌ها و تحریم‌ها و شرایط دشوار اقتصادی و شرایط خاص آب و هوای روز 22 بهمن، یک حماسه فاطمی را ملت عزیز ما آفریدند و همه آمدند. یک 22 بهمن بی‌نظیر بود. همه به این اعتراف کردند.

حاج‌علی اکبری اضافه کرد: شمارندگان جمعیت‌های ما در داخل و خارج، بر کیفیت و کمیت این حضور سرافرازنه اعتراف کردند، همه آمدند؛ از همه اقوام و سلیقه‌ها و نسل‌ها؛ جوی‌هایی بودند که به دریا پیوستند. به نظر می‌رسید شهدا هم در بین ملّت هستند. 22 بهمن امسال حال و هوای عجیبی داشت؛ می‌شد حضور شهدا را درک کرد.

وی حضور نسل جوان در 22 بهمن امسال را شگفتی‌ساز توصیف کرد و گفت: 22 بهمن امسال یک سجده شکر ملّی و دو رکعت سجده شکر به ساحت قدس ربوبی، از سوی ملّتی صبور، خوش‌فکر و با وفا و یک عرض ادب به ساحت مقدس ولی الله اعظم به عنوان کارگردان انقلاب و صاحب اصلی این انقلاب بود؛ یک خداقوت عاشفانه به رهبری حکیم بود؛ یک دست‌مریزاد هوشیارانه به خادمان مردم و یک بوسه عارفانه بر جبین خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جانبازان و یک لبخند مهر به مستضعفان عالم؛ و در عین حال، یک طوفان خشم و یک سیلی به‌یادماندنی بر چهره سیاه شیاطین و دشمان ملّت و یک تحقیر تاریخی برای دشمنان و یک هشدار جانانه برای خائنان و «کم‌گذاران» و نفوذی‌ها و ناراضی‌تراش‌ها بود.

حاج‌علی‌اکبری اظهار داشت: حقیقتاً حماسه بزرگی بود و امیدواریم خداوند ملّت عزیز را به خاطر این صبوری و شکر و به خاطر این وفا و صفا در زمره سپاهیان و انصار امام عصر(عج) قرار دهد.

وی به حادثه تروریستی خاش اشاره کرد و گفت: سبزپوشان امنیت و پاسداران رشید و شجاع و دلاوری که تامین کنندگان امنیت کشور امام عصر(ع) هستند، در ماجرای خاش و زاهدان به شهادت رسیدند. خدا این عزیزان را به لطف الهی را در عالی‌ترین درجات و با امام و شهدا، محشور و دست جنایتکاران را رسوا و آنها را هرچه سریع‌تر به قهر الهی مبتلال کند.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران  به بیانیه راهبردی رهبر معظّم انقلاب اشاره کرد و گفت: در آستانه چلّه دوم انقلاب اسلامی، خداوند هدیه‌ای بسیار بزرگ و دوست‌داشتنی به ما داد که امیدوارم خداوند متعال توفیق قدرشناسی از آن را به ما عنایت بفرماید. رهبر حکیم و عالیقدر در پاسخ به این سوال که در ادامه راه چگونه می‌توانیم شکرگزار انقلاب کبیر اسلامی باشیم، در قالب یک بیانیه به‌عنوان گام دوم انقلاب اسلامی به ملّت شریف و عزیز و باوفای ما هدیه دادند. 

وی ادامه داد: صادرکننده این بیانیه یک رهبر الهی، نورانی، عارف، باصفا، شجاع، ولی فقیه زمان، دارای تجربه عالی مدیریت ولایی، حکیم، ژرف‌نگر، مصلح، یک مجاهد کارکشته پیر، با بیش از 55 سال سابقه مجاهدت؛ در اوج فرزانگی و فرهیختگی با اشراف تاریخی، با شناخت از جهان معاصر و تاریخ ملّت‌ها، سرشار از مهربانی و احساس پدری و بهره‌مند از قلم استوار است.

امام‌جمعه موقّت تهران ادامه داد: آرزوهای بزرگ ملت عزیز ایران و آرمان‌ها؛ همچنین مسیر طی شده و شرایط کنونی و مسیر پیش رو را رهبر انقلاب در نقشه‌راهی روشن، خلاصه‌ کرده‌اند و در اختیار ملت عزیز و عالیقدر ایران قرار داده‌اند. در شرایطی که بحمدلله ملّت ما از دستاوردهای عظیم انقلاب و به تعبیر زیبای ایشان، از خون‌آوردها بهره‌ای وافر دارد؛ چالش‌ها، بحران‌ها و آسیب‌ها و غفلت‌هایی را پشت سر گذاشته؛ پیروزی‌ها و فتوحات فراوانی را هم‌ به‌دست آورده، آماده انتقال میراث عظیم انقلاب اسلامی در نقطه آغاز شکوفایی و درخشش خود در چهل سال اول به نسل جوان جدید با طراوت و از راه رسیده است؛ در آستانه قرن پانزدهم که به اذن الله و به لطف پروردگار متعال، قرن طلوع و استقرار تمدن نوین اسلامی به دست باکفایت ملّت عزیز و شریف ملّت ایران خواهد بود.

حاج علی اکبری با بیان اینکه در این بیانیه رهبر عزیزمان، امید واقع‌بینانه و خوش‌بینی مومنانه را به‌عنوان رکن و روح اصلی که برخاسته از خودآگاهی، خودباوری و ایمان به خدای متعال و شناخت سنت‌های الهی و تجربه شگرف انقلاب اسلامی است مدنظر قرار داده‌اند، تصریح کرد: شرایطی درست در نقطه مقابل تحقیر تاریخی و ملّی که ملت ایران بر اثر حاکمیت مستکبران و دستگاه ستم‌شاهی به آن مبتلا شده بود و سالها به او تحمیل کرده بودند مبنی بر اینکه نمی‌شود و نمی‌توانید، این روح خودباوری به ملّت ما برگشت و خلاصه شد در این پیام و بیانیه نورانی که توانستیم و می‌شود و خواهیم توانست.

وی اظهار داشت: این پیام نورانی، ویژگی‌ها و ابعاد بسیار جالب و قابل توجهی دارد؛ از یک سو، عقلانیت و حکمت و ژرف‌نگری بر این بیانیه حاکم است؛ بسیار پخته، نغز، مستدل، منطقی و مستند؛ هم مستند به سنت‌های الهی و هم مستند به تجربه‌های روشن تاریخ مبارک انقلاب اسلامی است و از طرف دیگر، شما با یک بیانیه و منشور جامع روبه‌رو هستید. یک جامعیت کم‌نظیر؛ هم بُعد فقاهتی و الهی دارد، هم بُعد تمدّنی و تاریخی دارد؛ هم بُعد جامعه‌شناختی دارد و هم دارای بُعد تربیتی و هم دارای بُعد آسیب‌شناسانه و هم دارای ویژگی‌ جهادی و حماسی است. 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با بیان اینکه زیبایی و رَوایی پیام رهبر انقلاب فوق‌العاده است، تصریح کرد: بدون تکلف این بیانیه مملو از آرایه‌های هنری است؛ زیباترین واژه‌ها؛ واژه‌های خوش‌ساخت، ترکیت‌های بدیع، استعاره‌های استادانه، متنی عمیق، آرام، روان و دلنشین و البته فشرده و خلاصه را به‌عنوان نقشه راه ملّت ایران در دسترس من و شما و جامعه جوان عزیزمان قرار دادند.

حاج علی اکبری گفت: ویژگی بعدی این بیانیه نورانی این است که یک روایت متفاوت، خلاقانه، نوآورانه و هنرمندانه و بدیع از انقلاب کبیر اسلامی است. تبیین فوق‌العاده، دلبرانه و افتخارآمیز و در عین حال عمیقی که در این بیانیه نسبت به انقلاب انجام شده، یک روایت به‌روز و پیش‌برنده؛ فعّال و مستند و باورپذیر و واقع‌بینانه و منصفانه در اختیار ملّت عزیز ماست.

وی با بیان اینکه در عین حال این بیانیه آرمان‌گرا، افق‌گشا و مسئولیت‌آفرین است، تصریح کرد: این پیام، سرشار از آرمانخواهی و سرشار از امید و طراوت است. تکلیف را روشن می‌کند.

حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: نکته بسیار بدیع و زیبایی که در این بیانیه نهفته است مسئله انتقال هوشمندانه میراث عظیم انقلاب به نسلی است که دارد از راه می‌رسد؛ این آن نقطه چالشی همه انقلاب‌هاست که اگر ملّتی بتواند میراث خودش را از نسل انقلاب‌کننده و موسس به نسل ادامه‌دهنده، به‌شایستگی بسپرد به نتایج عالی دست‌پیدا کرده و این از ویژگی‌های این بیانیه نورانی است.

وی صداقت و صراحت انقلابی بیانیه رهبر انقلاب را مورد اشاره قرار داد و گفت: این بیانیه متواضعانه و صادقانه، کاستی‌ها و نقص‌ها را می‌پذیرد و انعطاف انقلابی را به عنوان یک روش نقد و بررسی دشواری‌ها و آسیب‌ها پیش رو قرار می‌دهد و فاصله گرفتن از روح و حقیقت انقلاب و عمل انقلابی و مدیریت انقلابی را علّت چالش‌ها و غفلت‌های پشت سر گذاشته شده می‌بیند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه پیام روشن این بیانیه آن است که برای پیشرفت بیشتر، باید انقلابی‌تر بمانیم، افزود: مقام معظم رهبری در چند توصیه، رسالت امت را ترسیم کردند که اعم از توجه به علم و پژوهش، اقتصاد مقاومتی، استقلال، آزادی، عدالت، مبارزه با فساد و سبک زندگی است.

وی با اشاره به اینکه این بیانیه با یک پرداخت فوق‌العاده در 6100 واژه نوشته شده است، گفت: در تمام این بیانیه، عواطف سرشار رهبر معظم انقلاب نسبت به امت و به ویژه جوانان دیده می‌شود و دشمنان به کوری چشمشان ببینند زمانی که درباره فروپاشی نظام جمهوری اسلامی صحبت می‌کنند، رهبر معظم انقلاب نقشه راه 40 سال آینده را برای ملت اسلامی ترسیم کردند و پیام روشنی برای دشمنانی دارد که در سیرک مسخره ورشو نشستند، گفتند و شنیدند.

علی‌اکبری با تاکید بر اینکه این بیانیه برای مسئولان و مدیران هم پیام زیادی دارد، اظهار داشت: باید مدیران شرایط را برای حضور نسل جوان و انقلابی فراهم کنند و باید خود را به نصاب یک مدیر جهادی، ساده‌زیست، فسادستیز و عدالتخواه برسانند.مقامات و مسئولان باید خطوط اصلی این نقشه پرافتخار را در سیاستگذاری‌ها و قانونگذاری‌های خود مورد توجه قرار دهند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری شدیداً به جوانان دلبسته هستند و بسیار خوب، آنان را می‌شناسند و بهتر از هر کسی از رویش‌های عظیم انقلاب در تربیت یک نسل جوان متفاوت باخبر هستند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبری گفت: ما حدود 36 میلیون جمعیت در آستانه 40سالگی داریم و این آمار به کوری چشم دشمنانی است که اغلب گرفتار پیری جمعیت هستند و امیدواریم جوانان ما به میدان آیند و نگذارند این بیانیه بایکوت شود و روی زمین بماند و باید با تکیه با تجارب نسل گذشته، وارد میدان شوند.

امام جمعه موقت تهران در پایان ضمن تشکر از همه کسانی که در اقصی نقاط دنیا جشن 40 سالگی انقلاب را برگزار کردند، خاطرنشان کرد: به طور ویژه از سید مقاومت که به شایستگی به میدان آمد، تشکر می‌کنم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۷۶۰۲۰۱۴:۲۹:۰۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
" کم گذاران " کیا ان دقیقا ؟
لیسانس کشاورزی 37 ساله مجرد بیکار نون خور بابای بازنشسته ام۷۷۶۰۲۳۱۴:۳۲:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
من الان به بسیاری از آرزوهای خودم رسیدم !
یونس زیاد گذار۷۷۶۰۲۹۱۴:۳۹:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
تعداد کم گذاران خیلی کمه توی کشورمون
ناشناس۷۷۶۰۳۱۱۴:۴۱:۰۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
کم گذاران ، بیماراند
ناشناس۷۷۶۰۶۸۱۵:۱۷:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
پس چرا همه پستای مملکت رو پیرها دارند؟؟!!
ناشناس۷۷۶۰۷۱۱۵:۱۹:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
بیکاری جوانان گویای واقعیت است.
ناشناس۷۷۶۱۳۹۱۶:۴۱:۰۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
دلبستگی بجای خود جوانان کار میخواهند آینده می خواهند امید می خواهند
ناشناس۷۷۶۲۴۳۱۸:۴۸:۱۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
جوانان همان کسانی که کمترین سهمی در این کشور و اداره ی آن ندارند

پربحث‌های دیروز

 1. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 2. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

 3. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 4. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 5. ۱۱ سنگ بزرگ پیش پای ایران و چین برای همکاری اقتصادی

 6. نیویورک تایمز: ابلیس ترامپ واگیر است

 7. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 8. جبهه پایداری و انتخابات پیش رو    

 9. ولیعهد دبی در مراسم فارغ التحصیلی پلیس

 10. آیا سخنان رهبری تکراری و معمولی بود؟

 11. کدام دادگاه باید به بی‌تدبیری‌های پرتلفات شما رسیدگی کند؟

 12. بازداشت مفتی داعش و بردارش در موصل + عکس

 13. ادعای پمپئو: ترور سلیمانی قطعا قانونی بوده!

 14. جو سنگین علیه ترامپ بعد از دروغگویی درباره تلفات انتقام موشکی ایران

 15. تصویری از مقام بلندپایه ارتش در مناطق سیل زده چابهار

 16. وزیر صنعت: برای حل مشکلات کشور باید وقت بگذاریم و تدبیر کنیم/ توانایی عبور از شرایط سخت امروز را داریم

 17. گاوبازی به سبک هندی

 18. پشیمانی زودهنگام از تحریم جشنواره‌ها

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 3. سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

 4. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 5. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 6. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 7. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 8. سرلشکر سلامی: هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام؛ هیچ وقت/ آرزویی جز تکه‌تکه شدن پای امنیت و رفاه مردم نداریم

 9. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 10. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 11. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 12. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 13. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 14. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 15. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 16. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 17. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 18. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 19. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 20. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 21. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 22. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

 23. گزارش پایگاه خبری الجزیره از شلیک های تصادفی به هواپیماهای مسافربری در جهان

 24. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 25. باید دوباره جبران کنیم

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 3. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 4. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 5. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 6. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 7. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 8. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 9. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 10. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 11. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 12. باید دوباره جبران کنیم

 13. درخواست پیگیری پرونده نمایندگان متخلف از قوه قضاییه/ تشکر دیده بان شفافیت از شورای نگهبان

 14. یادداشت جدید عباس عبدی درباره سناريوهای احتمالی سقوط هواپیما

 15. احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه/ توضیح شمخانی درباره طولانی‌شدن اعلام دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی/مسئولیت لغو پروازهای مسافری برعهده کدام نهاد بود؟

 16. امان از دروغ / با تاسیس انجمن‌های مردم نهاد دروغ‌ را از جامعه ریشه‌کن کنیم...

 17. آیا وزارت خارجه می‌تواند سفیر بریتانیا را از ایران اخراج کند؟

 18. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

 19. سناريويی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ ارائه پیشنهاد به حسام‌الدين آشنا برای استعفا/ توصیه علم‌الهدی به اخراج سفیر انگلیس/ کدام روسای کمیسیون‌های مجلس تایید یا رد صلاحیت شدند؟

 20. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 21. رهبر معظم انقلاب: باید قوی شویم/ دشمن از حادثه هواپیما خوشحال شد/ پاسخ موشکی سپاه و تشییع میلیونی سردار سلیمانی از ایام الله است

 22. روایت کاربران «الف» از مهم ترین ویژگی شهید قاسم سلیمانی

 23. روایت شریعتمداری از صداقت مثال‌زدنی در حادثه تلخ!

 24. یک منبع آگاه در گفتگو با الف: انگلیس سفیرش را از تهران برای بازخواست فراخواند

 25. روحانی: موشک‌باران عین‌الاسد پنتاگون را ۲۴ ساعت بیدار نگه داشت/ اگر از برجام خارج می‌شدیم وارد باتلاق شده‌بودیم

آخرین عناوین