وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست؛ آخرین وضعیت زاهدان پس از حادثه شب گذشته

گروه اجتماعی الف،   3971110087

شهر زاهدان همواره به عنوان پایتخت وحدت ایران اسلامی مطرح بوده و هیچ گاه اقدامات کوری همچون حادثه انفجار شب گذشته در این شهر ذره ای از امنیت ناشی از وحدت مردم کم نکرده است.

 

مهر نوشت: زاهدان شب گذشته شاهد انفجار دو شیء صوتی بود که تلفات جانی نداشت و فقط ۴ نفر از ماموران نیروی انتظامی دچار جراحت سطحی شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان‌و بلوچستان در همین زمینه با اشاره به اینکه در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شب گذشته صدای انفجار در بلوار بعثت زاهدان شنیده شد، اظهار کرد: با بررسی‌های صورت گرفته از سوی عوامل انتظامی مشخص شد علت این حادثه پرتاب و انفجار شیء انفجاری دست ساز بوده است.

عملیات شناسایی عاملان حادثه آغاز شد

سردار محمد قنبری از حضور تیم چک و خنثی در محل حادثه خبر داد و افزود: در بررسی‌های بعدی این محل یک بسته مشکوک دیگر در همان محدوده کشف شد و عوامل انتظامی بلافاصله اقدام به تخلیه محل کردند.

وی گفت: در این عملیات قبل از خنثی کردن، شیء کشف شده منفجر و منجر به مجروح شدن سطحی سه نفر از عوامل انتظامی شد.

وی حال مجروحان این حادثه را رضایت بخش ذکر و تصریح کرد: به صورت جدی به دنبال شناسایی و دستگیری عاملان پرتاب این شیء دست ساز هستیم.

جراحت مجروحین سطحی است

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در این خصوص به مهر گفت: حادثه انفجار دو شیء صوتی در زاهدان تلفات جانی نداشت و فقط چهار نفر زخمی شدند.

به گفته فریبرز راشدی تمامی نیروهای اورژانس زاهدان در حالت آماده باش هستند و اوضاع تحت کنترل است.

اسامی مجروحان حادثه

اسامی چهار فرد مجروح عبارت است از «علیرضا میرشکار»، «محسن جلالی»، «عیسی فروغی» و «مهدی جهان تیغ».

گفتنی است؛ در حال حاضر اوضاع شهر زاهدان تحت کنترل بوده و مردم در آرامش کامل هستند و امنیت در سطح شهر برقرار است.

وحدتی که گسستنی نیست

مردم سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی نزدیک به ۴۰ سال است که گام به گام هم و دوشادوش یکدیگر برای تعالی نظام و انقلاب اسلامی تلاش کرده اند و طی این مدت هیچ گاه به هیچ کسی هم اجازه تفرقه افکنی نداده اند.

زندگی مسالمت آمیز و سرشار از اخوت و برادری بیش از  ۲۷۵ قوم و قبیله شناسنامه دار اعم از شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان این استان کشور را به پایتخت وحدت ایران اسلامی و حتی جهان اسلام تبدیل کرده است.

طی این ۴۰ سال تقویت وحدت اسلامی حول محور مشترکات دینی رمز موفقیت مردمان مسلمان سیستان و بلوچستان بوده است زیرا بنابر تاکید بزرگان دو  مذهب تشیع و تسنن دین مبین اسلام دین وحدت و برادری است.

مردم شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان در طول این ۴ دهه با جان و دل در همه صحنه های انقلاب اسلامی حضور پر شور و شعوری داشته اند که حضور در راهپیمایی ها و همچنین بیشترین مشارکت در همه ادوار انتخابات ها نمونه بارز آن است.

اما متاسفانه هر از چند گاهی عده ای مزدور که از سوی سرویس‌های بیگانه هدایت و پشتیبانی می‌شوند، با انجام اقدامات تروریستی کور به خیال خودشان سعی در برهم زدن این وحدت و برادری در استان سیستان و بلوچستان را دارند.

اما نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که پس از این حوادث عده ای از رسانه های بیگانه و عوامل معلوم الحال سعی می کنند تا بلافاصله این موضوع را دستمایه ایجاد اختلاف شیعه و سنی در پایتخت وحدت جهان اسلام یعنی استان مرزی سیستان و بلوچستان قرار دهند اما خوشبختانه همچون همیشه تیرشان به سنگ می خورد.

از همین رو مهر، پس از این حادثه با حضور در سطح شهر زاهدان که در امنیت کامل به سر می برد با چند نفر از شهروندان زاهدانی گفت و گو کرد تا نظر آن ها را هم جویا شود.

اسلام همواره همه را به صلح و همبستگی دعوت می‌کند

عبدالغفور شهنوازی یکی از شهروندان اهل سنت زاهدان، اظهار داشت: اسلام همواره همه جهانیان را به صلح و همبستگی دعوت می‌کند و این شاخصه اسلام بود که توانست آن را طی ۱۴ قرن در برابر عوامل بنیان شکن حفظ کند.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برادران و خواهران شیعه و سنی به خوبی متوجه شدند که با تعامل و آرامش و اتحاد می‌توانند به خوبی در کنار یکدیگر زندگی کننند.

این شهروند زاهدانی ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان در طول عمر با برکت ۴۰ ساله انقلاب اسلامی به راستی که همواره نماد وحدت و یکدلی مسلمانان در ایران و حتی جهان بوده است.

وی گفت: همانطور که همواره تمامی علمای شیعه و سنی‌ بارها تاکید کرده‌اند وحدت ما مربوط به یک هفته و یک سال نیست و این وحدت همیشگی است و به هیچ عنوان هم گسستنی نیست.

شهنوازی تصریح کرد: دشمنان باید بدانند که وحدت کامل در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حاکم است و ملت سرافراز ایران اسلامی با این اقدامات کور تروریستی هرگز سست و متزلزل نخواهند شد.

طوایف بلوچ همواره از مرزهای ایران عزیز پاسداری کرده اند

محمد شهرکی یکی دیگر از شهروندان زاهدانی که خودش سیستانی و از اهل تشیع است در گفت و گویی اظهار داشت: طوایف بلوچ از سالیان دور مرزدار ایران عزیزمان بوده اند و از این مملکت دفاع و پاسداری کرده اند.

وی افزود: در سیستان و بلوچستان تفاوتی بین شیعه و سنی وجود ندارد و همه ما به نوعی با هم خویشاوند هستیم و از دیرباز با یکدیگر رفت و آمد داشته ایم.

وی ادامه داد: دشمن از بدو پیروزی انقلاب اسلامی همواره به دنبال ضربه زدن به ملت ایران بوده است و در این راه از هیچ جنایتی هم فروگذار نکرده است اما خوشبختانه همواره با هوشیاری مردم نقشه های آنها با شکست مواجه شده است.

این شهروند زاهدانی گفت: ولی در حال حاضر دشمنان ایران اسلامی با توجه به سیلی هایی که از ما خورده اند از هر راهی در پی ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی با تاکید بر لزوم حفظ هوشیاری و وحدت ملت ایران در این شرایط خاص اظهار داشت: مردم ما باید بدانند که دشمنان هیچ گاه خیرخواه ما نبوده و نیستند.

انجام اقدامات کور تروریستی نشان دهنده ضعف دشمنان و اقتدار ایران اسلامی است

حامد کرد یکی دیگر از شهروندان اهل سنت زاهدان اظهار داشت: انجام این اقدامات ضدانسانی از سوی تروریست‌ها نشان دهنده ضعف آن ها و اقتدار و عظمت ایران اسلامی است.

وی افزود: مزدوران و حامیان استکبار جهانی باید بدانند که نظام جمهوری اسلامی آنقدر مقتدر است که با چنین اقدامات کوری نمی‌توانند هیچ خدشه‌ای به کشور ما وارد کنند.

وی ادامه داد: دشمنان به دلیل این که کشور در آستانه برگزاری جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب است تمام تلاش خود را برای بر هم زدن وحدت و انسجام مردم به کار بسته اند اما باید بدانند با هوشیاری ملت ایران مثل همیشه در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام خواهند ماند.

این شهروند اهل سنت زاهدانی تصریح کرد: مردم استان سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی از دیرباز به‌رغم همه تفاوت‌های مذهبی و قومی که با یکدیگر داشته‌اند، با صلح و صفا در کنار یکدیگر زندگی کرده اند و این تفاهم و همزیستی مسالمت‌آمیز همچنان هم ادامه دارد.

این اظهار نظرها تنها ذره ای از دریای بصیرت مردم ولایتمدار استان سیستان و بلوچستان بود مردمانی که با پیروی از سیره پیامبر اسلام(ص) همواره اصل اتحاد و همبستگی را مدنظر قرار داده اند و در این زمینه با انجام وصلت های خانوادگی پیوندی ناگسستنی را بین خود ایجاد کرده اند و چنان ارتباطی با هم دارند که تشخیص شیعه و سنی به راستی امکان پذیر نیست و این وحدت برای سایر مسلمانان الگو شده است.

به همین دلیل سیستان و بلوچستان همواره به عنوان مرکز وحدت ایران اسلامی شناخته شده است و امروز و در آستانه سالگرد ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی شاهد این هستیم که با لطف و عنایت پروردگار و در سایه اتحاد و همدلی ملت ایران و تحت رهبری هوشمندانه حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) روز به روز بر عزت ایران اسلامی  افزوده می‌شود.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 2. کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟

 3. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 4. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 5. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 6. تصویری معنادار از سردار سلیمانی  

 7. حقوق مزدک میرزایی در شبکه اینترنشنال  

 8. چطور کسی تخلفی به بزرگی باستی هیلز را ندید؟  

 9. فساد مالی عجیب و غریب سازمان یافته  

 10. «جوانمرد قصاب» کیست؟ + تصویر

 11. داخل شهرک باستی هیلز را ببینید  

 12. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 13. بازیگری که به شبکه «جم» پیوسته بود برمی‌گردد

 14. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 15. افشاگری بنگر از مرگ هادی نوروزی

 16. رو در رو شدن جنگنده‌های ایرانی و آمریکایی  

 17. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 18. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 19. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 20. سرنوشت نامعلوم ۲هزار سپرده بالای یک میلیارد تومان موسسه ثامن‌الحجج/ سپرده گذاران: پولمان را نمی دهند

 21. وزیر صنعت: قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز به ثبات نسبی رسیده/ مرغ با نرخ مناسب در اختیار مردم قرار می‌گیرید

 22. صفرهایی که زندگی‌مان را دگرگون می‌کند/ قیمت چاپ هر اسکناس چقدر است؟

 23. شب‌نشینی مدیری بدون محدودیت‌های صداوسیما

 24. آمریکا آبرویی برای حقوق بین الملل باقی نگذاشته است

 25. درباره بزرگترین عملیات پهپادی مقاومت یمن؛ میدان نفتی وابسته به آرامکو در آتش سوخت

پربحث‌های دیروز

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 3. کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟

 4. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 5. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 6. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 7. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 8. تصویری معنادار از سردار سلیمانی  

 9. حقوق مزدک میرزایی در شبکه اینترنشنال  

 10. چطور کسی تخلفی به بزرگی باستی هیلز را ندید؟  

 11. فساد مالی عجیب و غریب سازمان یافته  

 12. «جوانمرد قصاب» کیست؟ + تصویر

 13. داخل شهرک باستی هیلز را ببینید  

 14. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 15. بازیگری که به شبکه «جم» پیوسته بود برمی‌گردد

 16. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 17. راهزنی جدید آمریکا برای سرقت نفت ایران

 18. دولت فرصت «وزارت گردشگری» را از دست ندهد

 19. افشاگری بنگر از مرگ هادی نوروزی

 20. رو در رو شدن جنگنده‌های ایرانی و آمریکایی  

 21. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 22. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 23. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 24. سرنوشت نامعلوم ۲هزار سپرده بالای یک میلیارد تومان موسسه ثامن‌الحجج/ سپرده گذاران: پولمان را نمی دهند

 25. وزیر صنعت: قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز به ثبات نسبی رسیده/ مرغ با نرخ مناسب در اختیار مردم قرار می‌گیرید

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. ماجرای بی‌حجابی در مترو و حواشی آن؛ نظر مردم چیست؟

 5. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 6. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 7. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 8. توضیحات نیروی هوایی ارتش درباره درگیری و تیراندازی مرگبار در بیشه‌کلا

 9. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 10. چرخش ظریفانه از برجام!...

 11. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 12. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 13. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 14. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 15. قائم‌مقام شبکه سه: شاملو ضدیت آشکار با دین دارد/ شجریان هم جرأت نمی‌کند به شاملو اعتراض کند

 16. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 17. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 18. اما و اگرهای تحریم ظریف

 19. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 20. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 21. اتمام حجت نیروی انتظامی با سلبریتی‌های بدحجاب

 22. حضور رژیم صهیونیستی در ائتلاف دریایی علیه ایران بازی با آتش است

 23. آزار و اذیت زن جوان توسط ۴ نفر

 24. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 25. رتبه های برتر کنکور ، مدارس خاص و شاخص بی عدالتی آموزشی

پربحث‌های اخیر

 1. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 2. کاهش ترافیک تهران پس از حذف زوج یا فرد + نمودار

 3. معاون رئیس جمهور: اینکه دولت بتواند برای جوانانی که ازدواج می‌کنند مسکن مهیا کند، نگاه آرمانی است

 4. پاسخ شهرداری تهران به پلیس راهور

 5. پزشکان ۵ روز تا نصب کارتخوان مهلت دارند

 6. اندر مصائب رحم اجاره‌ای

 7. آغاز اجرای طرح ملی گفتگوی خانواده در کشور

 8. اعلام نتایج آزمون استخدامی ۸ دستگاه اجرایی

 9. بررسی حادثه تیراندازی درمحمودآباد درکمیسیون امنیت ملی

 10. توضیحات مشاور شهردار تهران درباره برنامه‌های «شادستان»

 11. استفاده از واژه‌های عاشقانه تاثیری در تداوم زندگی مشترک دارد؟

 12. فضای مجازی ، ضرورت آینده نگری

 13. دستگیری اعضای باند رمالی با 40 میلیارد کلاه‌برداری

 14. کشف 4900 قوطی مشروبات الکلی از یک شناور در خلیج فارس

 15. شرایط سفر اربعین اعلام شد

 16. رد طرح تعطیلی روزهای پنج‌شنبه در کمیسیون اجتماعی

 17. نفرپنجم کنکور: موسسات آموزشی به دنبال منافع خود هستند

 18. معاینه و درمان رایگان کودکان بد سرپرست توسط جمعی از پزشکان

 19. جولای «گرم‌ترین» ماه زمین

 20. پاسخ حناچی به رئیس پلیس راهور ناجا

 21. امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۸

 22. دستور ویژه رئیس قوه قضائیه برای مبارزه با فساد در کردستان

 23. سفرهای تابستانی به اوج خود رسید

 24. معافیت‌های مالیاتی در چه مواردی شامل پزشکان می‌شود؟

 25. چرا مصرف «شیشه» افزایش پیدا کرده؟

پربحث‌های دیروز

 1. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 2. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 3. کاهش ترافیک تهران پس از حذف زوج یا فرد + نمودار

 4. معاون رئیس جمهور: اینکه دولت بتواند برای جوانانی که ازدواج می‌کنند مسکن مهیا کند، نگاه آرمانی است

 5. پاسخ شهرداری تهران به پلیس راهور

 6. پزشکان ۵ روز تا نصب کارتخوان مهلت دارند

 7. آغاز اجرای طرح ملی گفتگوی خانواده در کشور

 8. اعلام نتایج آزمون استخدامی ۸ دستگاه اجرایی

 9. بررسی حادثه تیراندازی درمحمودآباد درکمیسیون امنیت ملی

 10. توضیحات مشاور شهردار تهران درباره برنامه‌های «شادستان»

 11. استفاده از واژه‌های عاشقانه تاثیری در تداوم زندگی مشترک دارد؟

 12. فضای مجازی ، ضرورت آینده نگری

 13. دستگیری اعضای باند رمالی با 40 میلیارد کلاه‌برداری

 14. کشف 4900 قوطی مشروبات الکلی از یک شناور در خلیج فارس

 15. شرایط سفر اربعین اعلام شد

 16. رد طرح تعطیلی روزهای پنج‌شنبه در کمیسیون اجتماعی

 17. نفرپنجم کنکور: موسسات آموزشی به دنبال منافع خود هستند

 18. معاینه و درمان رایگان کودکان بد سرپرست توسط جمعی از پزشکان

 19. جولای «گرم‌ترین» ماه زمین

 20. پاسخ حناچی به رئیس پلیس راهور ناجا

 21. امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۸

 22. دستور ویژه رئیس قوه قضائیه برای مبارزه با فساد در کردستان

 23. سفرهای تابستانی به اوج خود رسید

 24. معافیت‌های مالیاتی در چه مواردی شامل پزشکان می‌شود؟

 25. چرا مصرف «شیشه» افزایش پیدا کرده؟

پربحث‌های هفته

 1. ماجرای بی‌حجابی در مترو و حواشی آن؛ نظر مردم چیست؟

 2. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 3. توضیحات نیروی هوایی ارتش درباره درگیری و تیراندازی مرگبار در بیشه‌کلا

 4. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 5. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 6. اتمام حجت نیروی انتظامی با سلبریتی‌های بدحجاب

 7. رتبه های برتر کنکور ، مدارس خاص و شاخص بی عدالتی آموزشی

 8. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 9. واکنش قاضی‌عسکر به ادعای «رکن‌آبادی»

 10. وعده دوباره پلیس برای توقف شماره گذاری خودروی پراید/ آیا این بار هم پیروزی از آن خودروسازان خواهد بود؟

 11. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 12. غلامی: صرفا به خاطر صندلی خالی دکتری، نمی‌توان دانشجوی فاقد صلاحیت علمی پذیرش کرد

 13. سیر نزولی مهاجرت نفرات‌ برتر کنکور و المپیادهای علمی از کشور

 14. خروجی رتبه‌های برتر کنکور چه پیامی دارد؟

 15. «درد»های طرحی که قرار بود «درمان» کند...

 16. قوه قضائیه خود را زیر ذره‌بین می‌برد

 17. اما و اگرهای مخالفت 80 هزار دانشجو با افزایش ظرفیت‌ رشته‌های پزشکی

 18. گم شدن یک ایستگاه مترو در پایتخت + جزییات

 19. پدر طبیعت ایران درگذشت

 20. نامه ۷۹ تشکل دانشجویی به رئیسی: قوه قضائیه انحصار بازار وکالت را بشکند

 21. سخنگوی قوه قضائیه: نمی‌دانیم سالار آقاخان کجاست/ دادگاه سیف در حال برگزاری است

 22. حجت‌الله علم‌الهدی، رئیس جدید پژوهشگاه قوه قضائیه را بهتر بشناسید

 23. عضو مجمع تشخیص: کاهش جمعیت، فقر خانواده‌ها را رقم خواهد زد

 24. نامه 72 بسیج دانشجویی دانشگاههای کشور به رییسی /حق مردم در دسترسی به خدمات حقوقی و وکیل را تسهیل کنید

 25. ماجرای گردشگر آلمانی که در مازندران کتک خورد چه بود؟

آخرین عناوین