عیدی کارکنان دولت تعیین شد

گروه اقتصادی الف،   3971107183 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هیات وزیران اجازه داد مبلغ ۱۰ میلیون ریال به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) از محل بودجه مصوب دستگاه­های اجرایی پرداخت شود.

عیدی کارکنان دولت تعیین شد

به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیات وزیران در جلسه عصر امروز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، میزان پاداش آخر سال (عیدی) کارکنان دستگاه‌های اجرایی، نیرو‌های مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه­های اجرایی مشمول قوانین خاص را تعیین کرد.

هیات وزیران به دستگاه‌های اجرایی، نیرو‌های مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه­های اجرایی مشمول قوانین خاص اجازه داد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) اعضای هیات علمی دانشگاه‌­ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که بطور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ۱۰ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۷ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه­های اجرایی پرداخت نمایند.

پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۷ بوده و در هر حال میزان عیدی این­گونه افراد از ۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

علاوه بر این، میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق­های بازنشستگی کشوری، سارمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی نیز به مبلغ ثابت ده میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذیربط قابل پرداخت است.

لازم به ذکر است خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب‌­نامه، تمام وقت محسوب می­شود و معلمان حق‌­التدریس نیز نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب‌­نامه خواهند بود.

شرکت‌های دولتی موظفند از پرداخت هر نوع مبلغی تحت عنوان عیدی یا عناوین مشابه علاوه بر مبلغ مذکور به مدیران و اعضای هیات مدیره خودداری نمایند و سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت‌ها مکلفند نظارت لازم در این خصوص اعمال نمایند.

آغاز بررسی لایحه شفافیت

بررسی لایحه شفافیت در هیات دولت آغاز شد. این لایحه با اهدافی همچون ارتقای اعتماد عمومی و افزایش سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، ارتقای سطح شفافیت و حمایت و تقویت آن، شفافیت در تمامی حوزه ها، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و ایجاد ظرفیت پاسخگویی و نیز تحقق اقتصاد سالم و پویا تهیه شده است.

لایحه مذکور اکثر حوزه‌های امور عمومی اعم از اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به صورت یکپارچه در برمی گیرد. رویکرد پیشگیرانه و تاکید بر جنبه‌های اعلامی موضوع، پیش بینی احکام یکپارچه و واحد برای تمامی اشخاص مشمول و تاکید بر ابعاد فرهنگی شفافیت (به دور از چارچوب‌های تنگ و خشک حقوقی یا قضایی)، از مهم‌ترین ویژگی‌های این لایحه هستند.

تصویب آیین نامه الحاق ایران به کنوانسیون لغو ضرورت تصدیق رسمی اسناد دولتی بیگانه

هیات وزیران در ادامه، آیین نامه اجرایی قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون لغو ضرورت تصدیق رسمی اسناد دولتی بیگانه (آپوستیل) را به تصویب رساند.

دولت این تصمیم را با توجه به ضرورت لازم الاجرا شدن کنوانسیون، یکسان سازی شکلی تایید تمامی اسناد در قالب صدور برگ نمونه تاییدیه، حصول اطمینان از اصالت و اعتبار اسناد رسمی و بالا بردن امنیت اصالت آن‌ها و تسریع در تایید اسناد از طریق فرآیند مبتنی بر کنوانسیون اتخاذ کرد.

از جمله مزایای الحاق به کنوانسیون مذکور می‌توان به روان سازی و کوتاه کردن روند تایید و اعتباربخشی به اسناد رسمی، فراهم آوردن مکانیسمی برای شناسایی و تشخیص ساده هرگونه جعل، صرفه‌‏جویی در وقت و هزینه‏‌های مترتب بر تصدیق اسناد و جذب سرمایه گذاری خارجی و جلوگیری از خروج ارز از کشور اشاره کرد.

آیین نامه یاد شده شامل اسناد مشمول آیین نامه، نحوه تایید و پذیرش اسناد بیگانه در کشور، چگونگی تایید اسناد داخلی و سایر مقررات مربوط می‌باشد.

تصویب یکی از آیین نامه‌های قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور

هیات دولت همچنین آیین نامه چگونگی ایجاد واحد‌ها و شعب آموزش عالی با مشارکت دانشگاه‌های معتبر بین المللی و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و فنی و حرفه‌ای و دانشگاه جامع علمی- کاربردی در داخل کشور در چارچوب سیاست‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی و نحوه سرمایه گذاری مشترک، تسهیل تعاملات ارزی و تردد اعضای هیات علمی و دانشجویان، آیین نامه اجرایی موضوع این بند را به تصویب رسانید.

این آیین نامه برای دستیابی به اهداف زیر تدوین شده است:

الف- حرکت در مرز‌های دانش و تبادل نظام‌مند دانش نوین

ب- ارتقاء سطح عملکرد کیفی موسسه

پ- توسعه خلاقیت و نوآوری در کشور با بهره گیری از ظرفیت‌های بین المللی

ت- قرار گرفتن موسسه در چرخه بین المللی تبادل دانش و اثرگذاری بر آن

ث- گسترش دیپلماسی علمی و فناوری

ج- اجرای تمهیدات لازم برای گردش نخبگان

تصویب یک آیین نامه اجرایی قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه

هیات وزیران در ادامه کلیه شرکت‌های دولتی و نهاد‌های عمومی غیردولتی و شرکت‌های وابسته و تابعه به استثنای صندوق‌های بیمه و بازنشستگی را موظف نمود به منظور حمایت از پژوهش‌های مساله محور و تجاری سازی پژوهش و نوآوری، معادل حداقل سه درصد از سود قابل تقسیم سال قبل خود را برای مصرف در امور تحقیقاتی و توسعه فناوری در بودجه سالانه، زیر نظر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری منظور نمایند. در این راستا هیات دولت آیین نامه اجرایی این بند را تصویب نمود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۴۴۲۴۳۲۱:۵۲:۲۴ ۱۳۹۷/۱۱/۷
آخرش حرف خودتان را عمل کردید، اگر دو ونیم میلیون می دادید قدرت خرید عیدی حفظ شده بود. امید وارم افزایش حقوق دیگه این طور قدرت خرید را نادیده نگیرید اجناس سه برابر شده.
ناشناس۷۴۴۲۵۴۲۱:۵۹:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۷
با این یک میلیون تومان مشکل هزینه های عید حل شد!
ناشناس۷۴۴۲۵۷۲۲:۰۰:۳۴ ۱۳۹۷/۱۱/۷
امان از بی عدالتی بهمن 95 با عیدی خود که 770 بود یک نیم سکه خریدم صد تومان هم زیاد ی ماند الان ربع سکه هم نمیشه هی روزگار
مجید۷۴۴۲۶۰۲۲:۰۱:۵۴ ۱۳۹۷/۱۱/۷
چرا دولت میخاد ولخرجی بکنه ! برابر قانون تقریبا 930 هزارتومان میشه . یعنی تقریبا هزینه خرید 3 کیلو شیرینی قرابیه که ما ترکها در عید میزاریم با 2 کیلو پسته .
ناشناس۷۴۴۲۶۷۲۲:۰۶:۱۵ ۱۳۹۷/۱۱/۷
وای چقدر زیاد!
میثم۷۴۴۳۷۱۰۰:۰۸:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۸
راضی به زحمت نبودیم
ناشناس۷۴۴۴۱۵۰۲:۲۶:۰۱ ۱۳۹۷/۱۱/۸
من از طرف مسوولین خجالت میکشم
ناشناس۷۴۴۴۱۶۰۲:۳۷:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۸
۱ میلیون تومان وای چقدر زیاد اونوقت خود وزرا چقدر؟ ۲۰۰ میلیون
ناشناس۷۴۴۴۵۵۰۷:۱۱:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۸
واقعا امسال با یک میلیون چه کار میشه کرد؟؟؟عید با یک میلیون . هر وعده دعوت از خانواده 4 نفره برای یک وعده غذا دست کم 500 تومن هزینه داره .
ناشناس۷۴۴۴۷۵۰۷:۵۰:۳۰ ۱۳۹۷/۱۱/۸
ای کاش نه عیدی می دادید نه افزایش حقوق، ولی ریال 300 درصد سقوط نمی کرد،
کارمند مظلوم۷۴۴۵۳۷۰۸:۴۴:۰۱ ۱۳۹۷/۱۱/۸
آرامش کارمندان ایرانی --- پاداش سه میلیون تومانی
ناشناس۷۴۴۵۷۸۰۹:۱۱:۳۴ ۱۳۹۷/۱۱/۸
مجلس از دولت یاد بگیرید، بدونِ این که صد بار مصاحبه کند ده درصد بیشتر از قانون، عیدی را پرداخت کرد شما هزار بار میگید افزایش حقوق 20 درصد است و بعد 95 درصد افراد ده درصد شاملشون شد. مجلس بداند افزایش حقوق بالای 35 درصد باید باشد
بچه 40 ساله۷۴۴۶۱۶۰۹:۴۰:۰۲ ۱۳۹۷/۱۱/۸
در گذشته نه چندان دور عیدی معادل یک سکه بود الان معادل 10 کیلو پشکل!
ناشناس۷۴۴۶۶۷۱۰:۱۴:۲۹ ۱۳۹۷/۱۱/۸
یک ملیون تومان!!! دمتون گرم کلی از مشکلاتمون حل میشه
ناشناس۷۴۴۶۹۱۱۰:۲۷:۱۲ ۱۳۹۷/۱۱/۸
دستتون درد نکنه با این 10 میلیون ریال ما رو ذوق مرگ کردید الان زنگ زدم همه فامیل رو برای ابگوشت خوران دعوت کردم
ناشناس۷۴۴۶۹۳۱۰:۲۸:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۸
دولت اینطوری با قلب ما بازی نکنه ما جنبه این همه ذوق و شوق رو نداریم 1 میلیون تومااااااااان = 2 کیلو پسته +2کیلو گوشت+4کیلو مرغ+5 تا سنگگ تازه دو رو

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. قانون، قاتل رومینا!؟

  2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

  3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

  4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  5. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

  6. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

  7. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

  8. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

  9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

  10. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  11. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

  12. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

  13. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

  14. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

  15. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

  16. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

  17. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  18. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

  19. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

  20. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

  21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  22. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

  23. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

  24. اعترافات پدر «رومینا» دختر ۱۴ ساله تالشی

  25. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

  آخرین عناوین