نامه دانشجویان علوم پزشکی به رئیس مجلس شورای اسلامی؛ فشار نظام پزشکی برای اجرا نشدن قانون مالیات

گروه اقتصادی الف،   3971104099 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
 فشار نظام پزشکی برای اجرا نشدن قانون مالیات

در نامه بسیج دانشجویی چند دانشگاه علوم پزشکی کشور خطاب به رئیس مجلس آمده است: خبرهایی مبنی بر لابی سازمان نظام پزشکی و برخی پزشکان به دنبال فشار بر نمایندگان محترم مجلس رسیده است تا بند مذکور از بودجه کشور در سال ۹۸ حذف شود.

به گزارش فارس، بسیج دانشجویی چند دانشگاه مطرح کشور با ارسال نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی  خواستار رسیدگی به مساله فرار مالیاتی در میان پزشکان شدند.

متن این نامه بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر علی لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

سالهاست موضوع فرار مالیاتی در کشور مطرح است و یکی از صنف‌هایی که به طور چشمگیری از دادن مالیات فرار می‌کنند پزشکان هستند و یکی از نشانه‌های آن عدم نصب کارتخوان در بسیاری از مطب‌ها و مراکز درمانی است.

خبرهایی از تصویب قوانینی پیشرفته برای جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان به گوش می‌رسد که نشان دهنده عقلانیت و اقتدار مجلس محترم است. این تصمیم از جهات مختلف برای کشور و مردم حائز اهمیت است؛

اولاً هر کشور برای رسیدن به رشد و توسعه نیاز به نظام کارآمد مالیاتی دارد که با وضع این قانون جلوی یکی از خلا های مالیاتی و مسیر های مشخص فرار مالیاتی از طریق نگذاشتن کارتخوان در مطب پزشکان گرفته می شود.

دوم اینکه تصویب این قانون حس عدالت را بین اقشار جامعه بیشتر می کند. چطور قابل قبول است کارگر و کارمند و پرستار در همان فیش حقوقی دریافتی اندکشان، پرداخت مالیات داشته باشند ولی برخی پزشکان با کارانه زیاد و دریافت های کلان از این مهم طفره بروند؟

سوم اینکه در شرف رسیدن به افق 1404 پیشرفت ایران اسلامی، این وهن جامعه پزشکی و جمهوری اسلامی است که در آن دست فروش کارتخوان داشته باشد ولی پزشک با عدم نصب کارتخوان به دنبال بی نظمی و فرار از مالیات باشد. گویا که بخشی از جامعه پزشکی دچار عقب ماندگی تاریخی شده است.

چهارم اینکه در شرایط جنگ اقتصادی دولت باید برای رفع وابستگی به نفت و منابع نفتی در جهت بهبود نظام مالیاتی اهتمام ویژه بورزد و مخارج کشور را از طریق مالیات تامین کند. به عنوان پیشنهاد از دولت محترم درخواست داریم که از مالیات پزشکان برای بهبود نظام سلامت و مشکلات آن هزینه نماید تا بتوان از مالیات خادمین سلامت برای بهبود سلامت استفاده کرد.

اما متاسفانه خبرهای نامیمونی مبنی بر اینکه لابی سازمان نظام پزشکی و برخی پزشکان با آوردن توجیه‌هایی موهن به عقل و شعور جامعه و حتی با تهدید به دنبال فشار بر نمایندگان محترم مجلس هستند تا بند مذکور از بودجه کشور در سال ۹۸ حذف شود. البته از سازمان صنفی نظام پزشکی که به جای عمل به وظایف نظارتی خود، تبدیل به محلی برای لابی‌گری پزشکان فراری از مالیات شده است، انتظاری بیش از این نمی رود ولی انتظار ما از مجلس به عنوان راس امور و از نمایندگان شجاع مردم این است که به اقتضای شرایط تحریم و عدالت مالیاتی حکم کنند و در برابر این فشارها بایستند.

ما دانشجویان و فرزندان انقلاب اسلامی حامی این طرح هستیم و اعلام می داریم همه باید به قانون و شفافیت تمکین کنند و از نمایندگان محترم ملت می خواهیم با حفظ اقتدار مجلس و بدون تاثیر گرفتن از لابی‌های قدرت و ثروت، براساس منافع ملی تصمیم گیری نمایند.

باید دید که مجلس محترم از میان دو راهی مردم‌سالاری و اندک سالاری یا از میان پزشک سالاری و قانون سالاری جانب کدام را می‌گیرد. منافع اندکی از جامعه که از نظم و قانون گریزانند اولویت دارد یا منافع جامعه‌ای که خواستار نظم و قانون و شفافیت است؟

و من الله التوفیق

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد»

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۳۸۵۳۷۱۱:۴۷:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۴
متاسفانه بزرگترین فرار مالیات بجای ....و مفسدان اقتصادی از سوی پزشکان انجام می شه و کارشون واقعا تخلفه الان دکه سیگار فروش پوز داره فوق تخصص بخاطر مشخص نکردن درآمد دستگاه پوز نداره تازه چند مریض رو با هم ویزیت می کنن به صورت آزاد ویزیت می کنند و با دفترچه های درمانی قرار داد نمی بندند و هیچ قانونی نداریم که به جای حمایت از مریض همیشه از پزشکان حمایت می کنه واقعا متاسفم
ناشناس۷۳۸۵۶۰۱۱:۵۷:۵۴ ۱۳۹۷/۱۱/۴
پزشکان هرگز مالیات نمیدن چون در سطوح مختلف مملکت نفوذ دارن.
ناشناس۷۳۸۶۳۶۱۲:۳۱:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۴
کلا فلسفه وجودی نظام پزشکی همینه.
اسدی۷۳۸۶۵۱۱۲:۴۰:۲۵ ۱۳۹۷/۱۱/۴
دستمزد دریافتی آرایشگاههای زنانه بابت آرایش عروس از دستمزد عمل جراحی پزشکان هم بیشتر است.
ناشناس۷۳۹۵۰۳۰۱:۳۷:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۵
خب از اونم بگیرند مالیات
ناشناس۷۳۹۵۱۲۰۲:۱۸:۳۴ ۱۳۹۷/۱۱/۵
چه ربطی داشت.
ناشناس۷۳۸۶۷۹۱۳:۰۲:۵۵ ۱۳۹۷/۱۱/۴
بله دقیقا و عمیقا با این نامه موافق هستیم واگه ازاین قشر مالیات نگیرن مردم عادی هم دیگه انگیزه ای برای دادن مالیات نخواهند داشت واین ظلم اشکار به قشر کم درامد هست که از حقوق ناچیزشون مالیات دریافت میشه
ناشناس۷۳۸۷۱۶۱۳:۲۱:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۴
به مافیای پزشکی باید پایان داده بشه
ناشناس۷۳۸۷۵۱۱۳:۴۰:۲۷ ۱۳۹۷/۱۱/۴
سلام . اموزش پزشکی باید به اموزش عالی سپرده شود . تعداد دانشجویان پزشکی باید و باید زیاد شود . سلامتی انسان عرصه تجارت نیست.
ناشناس۷۳۸۸۰۷۱۴:۱۶:۱۵ ۱۳۹۷/۱۱/۴
رقم فرار مالیاتی پزشکان 7200 میلیارده. این مالیات 10 درصد درآمدشونه که یعنی در سال 72000 میلیارد درآمد پزشکانه ایرانه. اگر این عدد بر تعداد پزشکان که حدود 100 هزار نفر هستند تقسیم بشه نتیجه میده که هر پزشک در ایران در یک سال به طور متوسط 720 میلیون تومان درآمد داره. یا هر پزشک در ایران به طور متوسط 60 میلیون در ماه درآمد داره.
ناشناس۷۳۸۸۱۲۱۴:۱۷:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۴
اصلا نظام پزشکی رو درست کردن برای همین لابی ها. به همین دلیله که یه کشور 80 میلیونی فقط 100 هزار پزشک داره. اونم تو قرن بیست و یک واقعا باعث خجالته این انحصاری که در پزشکی ایران درست شده.
ناشناس۷۳۸۸۱۳۱۴:۱۸:۳۹ ۱۳۹۷/۱۱/۴
باید یکی مثل مصدق بیاد و پزشکی رو ملی اعلام بکنه.
ناشناس۷۳۸۸۱۶۱۴:۲۰:۲۶ ۱۳۹۷/۱۱/۴
پزشکی که در یک بیمارستانی کار میکند و بقول اینا کارانه چند ده میلیونی میگیرد به فرض درست بودن این ارقام کافی بود قبل از تشویش فکر مردم برن از همون بیمارستان بپرسند که چگونه به صورت تصاعدی اول مالیات رو کم میکنند بعد کارانه رو پرداخت میکنند فرار مالیاتی تنها میتونه ویزیت و امور مطب اتفاق بیفته وگرنه درآمدهای یک پزشک توی بیمارستان و درمانگاهها چه دولتی و چه خصوصی دقیقا مشخصه اگه قانون مالیات مشکل داره یا کارشناسان اداره مالیات کارشون رو درست انجام نمیدن اون مشکل جای دیگه هست
ناشناس۷۳۸۹۴۲۱۵:۳۷:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۴
اول مالیات وزیر سابق و دوستان پزشکش محاسبه و اخذ شود بعد سراغ لابی های قدرت و خود نمایندگان و بعد وزرای محترم بعد شهرداران و آسیاب به نوبت...
ناشناس۷۳۹۰۱۳۱۶:۲۰:۳۵ ۱۳۹۷/۱۱/۴
باز کنید دروازه های کشور رو که پزشک خارجی بیاد ببینیم میخوان چه کنند!
موسی۷۳۹۱۳۴۱۸:۲۸:۲۴ ۱۳۹۷/۱۱/۴
مالیات بگیرن ولی افزایش حقوق شان هم متناسب افزایش حقوق بقیه کارکنان باشه ..
ناشناس۷۳۹۱۶۹۱۹:۰۹:۰۲ ۱۳۹۷/۱۱/۴
عمیقا از ناآگاهی مخاطبین متاسفم مگر فرار مالیاتی برای شغل خاصی است که گیر به پزشکان داده اید الان بسیاری از پزشکان کشور را ترک کرده‌اند می خواهید کارکرد پزشکان را از بین ببرید فرار مالیاتی باید کلا ریشه کن و مجازات سنگینی برای آن گذارده شود این بی عرضگی مجلس و دولت چه ربطی به پزشکان دارد ؟
ناشناس۷۳۹۲۳۱۲۰:۰۰:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۴
اینا خجالت نمیکشن لابی گری هم میکنن مالیات هم نمیدن طلبکار هم هستن هیچ کجای دنیا اینچنین بی قانونی نیست
یک انقلابی۷۳۹۲۳۶۲۰:۰۸:۱۹ ۱۳۹۷/۱۱/۴
کشور 80 میلیونی 70 هزار پزشک 20 هزار دندانپزشک دارد در صورتی که باید 500 هزار پزشک داشته باشد و100 هزار دندانپزشک انحصار رشته پزشکی و آموزش عالی بدست پزشکان تعیین تعرفه توسط خودشان تجارت نفوذ در دستگاه ها ومجلس برای لابی گری و طرح تحول جیب پزشکان باغارت بیش از 100 هزار ملیلیارد از بودجه کشور امکان کار در سه بخش دولتی خصوصی و تامین ایجاد نظام کارانه و وزیر شدن پزشکان بجای انکه مدیر اقتصادی وزیر بهداشت شود و نفوذ در ریاست های سازمانها بعنوان پزشک از علل این موضوع است به غیر از اینکه کارت خوان ومالیات باید گرفته شود و باید مالیات سال های قبل و تارج بیت المال واموال و ثروت سالیان قبل نیز که از کشور به پزشکان داده شده در طرح اعاده اموال .....خرج توسعه کشور شود منتشر کنید سایت الف شما باید بلندگوی ملت باشید
ناشناس۷۳۹۴۱۵۲۳:۲۴:۱۹ ۱۳۹۷/۱۱/۴
وقتی چند سال بودجه کشور را سرازیر کردند با اسم طرح سلامت به جیب پزشکان، الان بیش از هر متخصصی در کشور در آمد مال پزشکان است ولی مسئولیت خطاها و اشتباهات خود را به عهده نمی گیرند... دیگه از کیارستمی که شاخ تر نبود...
رضا۷۳۹۵۲۸۰۴:۰۸:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۵
نمیدن مالیات چون هم پول دارن هم همه جا نفوذ. حالا هرچی میخواهید نامه بنویسید. اینا قانون ....هست. هر کی زورش بیشتر

پربحث‌های امروز

 1. هزينه‌هاي يك دروغ!

 2. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 3. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 4. اجماع نظر بر سر تخلف در افزایش حقوق کارمندان

 5. اقدام به موقع وزارت نفت در شناسایی وجوه ارزی راکد نزد یکی از صرافی‌ها

 6. دستور ترامپ به مشاورانش برای عقب‌نشینی از اظهارات تند علیه ایران

 7. موگرینی: برجام عنصر اصلی حفظ امنیت و ثبات در منطقه است

 8. بورس نفت با کاهش قیمت نفت تحریمی، رونق می‌گیرد/ بعضی‌­ها از بورس انتظار معجزه دارند

 9. سود ساخت و ساز مسکن چند درصد است؟

 10. زیباترین تصاویر ثبت شده از آسمان در سال ۲۰۱۹  

 11. اولین تصاویر منتشر شده از مدل جدید پژو ۲۰۰۸

 12. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 13. کدام کشور مسئول اصلی ایجاد ناامنی در خلیج فارس است؟

 14. انتقاد نماینده مجلس از استخدام افراد خاص در وزارت نفت

 15. درباه زلزله ۷.۳ سال ۱۳۶۹ منجیل

 16. شمخانی: مرز هوایی ما خط قرمز است/ به متجاوز همواره پاسخ سخت داده و خواهیم داد

 17. چگونه آسم ناشی از استرس را کنترل کنیم؟

 18. آبتی زیر آفتاب گرم   

 19. سی ان ان: اتحادیه اروپا به دنبال تحریم ایران نیست

 20. پشت‌پرده چادرنشینی در کرمان!   

 21. نمایندگان آمریکا اختیارات جنگی ترامپ را کاهش دادند

 22. برخورد پیامبر اسلام با قاتل حضرت حمزه‌ (ع)/ آیا توبه وحشی پذیرفته می‌شود؟

 23. تاثیر مصرف ماست‌های پروبیوتیک در درمان دیابت

 24. پنتاگون: آمریکا خواهان هیچ تنش نظامی با ایران نیست

 25. تاثیر گیاهخواری بر کاهش خطر بیماری های قلبی

پربحث‌های دیروز

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 3. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 4. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 5. جدیدترین صحنه‌سازی آمریکا علیه ایران در حادثه نفتکش‌ها

 6. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 7. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 8. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 9. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 10. قراردادهای مالی خانگی را ثبت کنید تا جرائم کمتر شود

 11. آیت‌الله علوی گرگانی خطاب به ناجا: نگذارید نعمت حجاب از دست برود

 12. تاج: لیگ برتر را برگزار نمی‎‌کنیم

 13. آلمان به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد

 14. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

 15. چرا عقب‌نشینی؟ چرخش موضع بن‌سلمان مقابل ایران؛ از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹

 16. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 17. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 18. دادستان: مردم از قوه قضائیه انتظار اجرای عدالت دارند/ از ماه آینده شاهد تحولات بزرگی در فضای مجازی خواهیم بود

 19. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 20. لوازم خانگی ایرانی جایگزین کره‌ای‌ها می‌شود

 21. اعترافات دختر هنجارشکن/ نیم لیتر مشروب خورده بودم!  

 22. سخنان مادر و وکیل علیرضا شیرمحمدعلی درباره مرگ این زندانی

 23. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 24. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 25. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

پربحث‌های هفته

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 4. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 5. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 6. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 7. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 8. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 9. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 10. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 11. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 12. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 13. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 14. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 15. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 16. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 17. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 18. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 19. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 20. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 21. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 22. اقدام جالب شهردار ارومیه/ لهستانی ها شهروند افتخاری شدند!+ عکس

 23. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

 24. اعتراف صادقانه وزیر صنعت؛ حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم

 25. محمد مُرسی رئیس جمهور برکنارشده مصر فوت کرد

پربحث‌های اخیر

 1. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 2. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 3. لوازم خانگی ایرانی جایگزین کره‌ای‌ها می‌شود

 4. توضیحات حجتی درباره افزایش قیمت لبنیات

 5. اجماع نظر بر سر تخلف در افزایش حقوق کارمندان

 6. اقدام به موقع وزارت نفت در شناسایی وجوه ارزی راکد نزد یکی از صرافی‌ها

 7. کارکنان دولت خانه‌دار می‌شوند؟

 8. بورس نفت با کاهش قیمت نفت تحریمی، رونق می‌گیرد/ بعضی‌­ها از بورس انتظار معجزه دارند

 9. سود ساخت و ساز مسکن چند درصد است؟

 10. تبدیل برنج خارجی به برنج گران قیمت ایرانی در ۴۰ ثانیه!  

 11. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 12. چرا نفت در بورس به فروش نمی‌رسد؟

 13. دنیا به دنبال راهی برای سم‌زدایی از دلاریزه شدن

 14. وزیر نیرو: صنایع برای تولید و توسعه خود از پساب استفاده کنند

 15. حناچی: پروژه هایی داریم که از ابتدا با یک طرح مسئله غلط آغاز شد

 16. تجارت اروپا با آمریکا افزایش یافت/تجارت اروپا و چین کم شد

 17. ابلاغ آیین‌نامه پرداخت پاداش بازنشستگان و بازخرید کارکنان

 18. انتشار ارز مجازی توسط فیس‌بوک با پشتوانه اوراق قرضه

 19. بهای دلار اندکی کاهش یافت + جدول

 20. روسیه در ایران ماندگار شد

 21. استدلال عجیب حامیان FATF درباره اظهارات آمریکایی‌ها/ ارتباط با نوسانات قیمت ارز چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 2. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 3. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 4. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 5. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 6. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 7. لوازم خانگی ایرانی جایگزین کره‌ای‌ها می‌شود

 8. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 9. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 10. زنگنه: من نگفتم مشتری‌های نفتی ما جاسوس هستند

 11. توضیحات حجتی درباره افزایش قیمت لبنیات

 12. ادامه کاهش قیمت ارز/ دلار امروز چند؟

 13. کارکنان دولت خانه‌دار می‌شوند؟

 14. تبدیل برنج خارجی به برنج گران قیمت ایرانی در ۴۰ ثانیه!  

 15. مجلس در نامه‌‌ای اعلام کرد: تخلف دوباره سازمان خصوصی‌‌سازی در واگذاری «کشت‌وصنعت مغان»

 16. پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰تومانی و پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پایین

 17. نرخ سود بانکی تغییر می‌کند؟

 18. رییس بانک مرکزی: نرخ نیمایی حذف نمی شود

 19. بیت‌کوین در ایران چقدر هزینه دارد!

 20. موافقت یواشکی وزرا با بازگشت کوپن/ روحانی هنوز مخالف است

 21. دنیا به دنبال راهی برای سم‌زدایی از دلاریزه شدن

 22. وزیر نیرو: صنایع برای تولید و توسعه خود از پساب استفاده کنند

 23. حناچی: پروژه هایی داریم که از ابتدا با یک طرح مسئله غلط آغاز شد

 24. تجارت اروپا با آمریکا افزایش یافت/تجارت اروپا و چین کم شد

 25. ابلاغ آیین‌نامه پرداخت پاداش بازنشستگان و بازخرید کارکنان

پربحث‌های هفته

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 3. اعتراف صادقانه وزیر صنعت؛ حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم

 4. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 5. خبر خوب وزیر اقتصاد برای مردم ایران

 6. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 7. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 8. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 9. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 10. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 11. خبر حمله به دو نفتکش قیمت نفت را بیش از 2.5 دلار بالا برد

 12. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 13. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 14. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 15. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 16. پاسخ دندان شکن پکن به آمریکا: بدون توجه به شرایط به توسعه روابط خود با ایران ادامه می‌دهیم

 17. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 18. دم خروس ماجرای نفتکش‌ها

 19. ماجرای حقوق ۹۸ و تبعیض ناروا علیه حداقل بگیران/ پشت‎پرده حمایت از نجومی بگیران چیست؟+سند

 20. درخواست از مردم برای مدیریت مصرف برق/افزایش۱۰۰۰مگاواتی مصرف

 21. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 22. به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

 23. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 24. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 25. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

آخرین عناوین