نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

گروه جهان الف،   3971103134 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

روزنامه رای الیوم در مطلبی به دلایل پیروزی ایران در برابر آمریکا علی‌رغم هجمه‌‌ها، اقدامات و فشارهای واشنگتن بر ضد کشورمان پرداخت.

روزنامه الکترونیکی رای الیوم در یادداشتی نوشت: آمریکا از سال ۱۹۷۹ تلاش می‌کند اراده ایران را درهم بشکند و نظامی را که پس از سرنگونی شاه در ایران به وجود آمده است نابود سازد. از آن زمان تاکنون آمریکا با صهیونیست‌ها و برخی کشور‌های عربی همکاری می‌کند تا علیه نظام ایران توطئه‌چینی کند و همواره این کشور را در معرض تهدید به جنگ یا حتی در زمان صدام در عراق در معرض جنگ قرار داده است.

در این یادداشت آمده است: جنگ صدام با ایران به شکست منتهی شد و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و توطئه‌های کشور‌های عربی نیز به نتیجه مطلوب نرسید. انتظار می‌رفت آمریکایی‌ها و مزدوران عربشان درس گرفته باشند و بدانند که سیاست‌هایشان منجر به افزایش صلابت و استحکام نظام ایران شده است و باید به دنبال راه‌های دیگری باشند و از تهدید دست بردارند. اما آمریکایی‌ها درس نگرفته‌اند و نمی‌خواهند درس بگیرند و مجدداً به تحریم و تهدید و خشک کردن منابع مالی متوسل شده‌اند. آمریکایی‌ها معمولاً به جای اندیشه به عضلاتشان اتکا دارند. عرب‌ها نیز غالباً به جای اتکا بر اندیشه بر کینه‌هایشان متکی هستند.

نویسنده این مطلب با اعلام اینکه هدف از نوشتن این یادداشت بررسی نقاط ضعف و قوت طرفین معادله است، نوشت: می‌خواهیم شرح دهیم که چرا ایران از این دور تقابل با آمریکا نیز پیروز خارج خواهد شد. 

نقاط قوت ایران:

۱- تجربه نشان می‌دهد که ایران پس از روبرو شدن با هر بحران قویتر شده است؛ ایران پس از جنگ عراق وضع بهتری داشت و به علت روبرو شدن با توطئه‌های عربی دانش و تجربیات بسیاری کسب کرد. ایران با ائتلاف غربی متشکل از فرانسه و انگلیس و آمریکا مواجه بود، اما در برابر تحریم‌های آن‌ها به زانو درنیامد. از همه مهمتر آنکه واکنش ایران در برابر این مسائل، تلاش برای خودکفایی و افزایش توانمندی هایش بود. ایران بر دو موضوع تمرکز کرد که شامل توسعه سبد غذائی مردم این کشور و توسعه توان نظامی برای تامین امنیت شهروندان و کشور بود.

۲- نظام ایران از پایگاه مردمی قوی برخوردار است و برای دفاع از خود تا سرحد مرگ آمادگی دارد؛ نظام ایران نظامی دینی با دستمایه دموکراتیک برپایه اصول اخلاقی و حیاتی دین اسلام با اتکا به فقه شیعه است. خیل عظیمی از متدینان در ایران از نظام حمایت می‌کنند. 

۳- آمریکا قادر نیست تحریمی تمام عیار و جهانی علیه ایران به اجرا بگذارد؛ زیرا برخی کشور‌های جهان اراده‌ای مستقل از آمریکا دارند. روسیه و چین و هند تا حدی حاضر نیستند اقدامات و تحریم‌های آمریکا را بپذیرند و انتظار نمی‌رود در این خصوص تعهدی بدهند.  برخی کشور‌های دیگر نظیر ترکیه و عراق در پذیرش درخواست‌های آمریکا مردد هستند. از سوی دیگر برخی کشور‌های جهان در تلاش هستند خود را از دست دلار و بانک‌های تحت کنترل آمریکا خلاص سازند. اگرچه هنوز این اتفاق نیفتاده است، کشور‌های بسیاری در صدد خلاصی از نظارت‌های مالی و پولی آمریکا هستند.

۴- ایران از توان نظامی بازدارنده برخوردار است؛ اگر دشمنان ایران اطمینان داشتند که به پیروزی خواهند رسید از مدت‌ها پیش با ایران وارد جنگ می‌شدند. احتمال وقوع جنگ وجود دارد، اما آمریکا و متحدانش می‌دانند که با چه خطراتی مواجه هستند. به ویژه آنکه پایگاه‌های نظامی آمریکا در تیررس ایران قرار دارند. ده‌ها هزار نظامی آمریکایی نیز در کشور‌های اطراف ایران به ویژه کشور‌های عربی بسر می‌برند. ایران از توان نظامی دریایی عظیم و موشک‌های سطح به سطح و زمین به زمین و زمین به هوا برخوردار است و قادر است خسارت سنگینی به آمریکا وارد سازد. ایران با حمله به تاسیسات نفتی کشور‌های عربی در منطقه خلیج (فارس) می‌تواند در جهان بحران نفتی ایجاد کند. کافیست ایران یک ناو آمریکایی را غرق کند تا مخالفان جنگ در آمریکا به راه بیافتند.

۵- منطق ایران در عرصه بین‌المللی از منطق آمریکا قویتر است؛ از نظر دیپلماتیک و سیاسی مواضع ایران در جهان در مقایسه با آمریکا از مقبولیت بیشتری برخوردار است، زیرا ایران به قطعنامه‌های شورای امنیت پایبند است. کشور‌های اروپایی که برجام را امضا کرده‌اند همچنان به آن پایبند هستند و از آمریکا می‌خواهند همچنان در برجام باقی بماند. این کشور‌ها اگرچه در برابر آمریکا سرکشی نمی‌کنند، از تائید سیاست‌های آمریکا علیه ایران نیز خودداری می‌کنند.

این روزنامه در بخش دیگری در اشاره به ضعف‌های آمریکا نوشت:

۱- مردم آمریکا علاقه‌ای به ورود کشورشان به جنگی تازه ندارند؛ قانونگذاران آمریکایی نیز نمی‌خواهند این کشور را وارد ماجراجویی نظامی تازه‌ای کنند. در صورتی که ترامپ بخواهد به توصیه بولتون وارد جنگ با ایران شود قانونگذاران آمریکایی حاضر نخواهند شد بودجه‌ای برای جنگ تصویب کنند. آمریکا در جنگ افغانستان و عراق متحمل شکست شد و در سوریه و یمن نیز با شکست مواجه است. این کشور هزینه سنگینی صرف جنگ کرده و بدون دلیل جان شهروندان آمریکایی را به خطر انداخته است. شاید دولت فدرال آمریکا هنوز درس نگرفته باشد، اما ملت آمریکا از جنگ خسته شده‌اند و دیگر حاضر نیستند وارد جنگی شوند که احتمالاً بسیار خشونت بارتر و خونین‌تر از جنگ‌های قبلی خواهد بود.

۲- موقعیت جغرافیایی و ترکیب جمعیتی ایران عامل بازدارنده‌ای در برابر آمریکا است و برای آغاز جنگ دلگرم کننده نیست؛ ایران با یک میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع و جمعیت بیش از ۷۰ میلیون نفری کشور بزرگی به شمار می‌آید. آمریکا برای جنگ با عراق به دو هزار فروند هواپیما نیاز داشت و برای جنگ با ایران باید بیش از دوبرابر این تعداد هواپیما در اختیار داشته باشد. افزون بر این آمریکا قادر نیست با پیاده کردن نیرو‌های چتر باز به سمت شهر‌های ایران پیشروی کند؛ زیرا ایران با کشور‌های عربی خلیج (فارس) مرز زمینی ندارد. تنها منفذ شبه‌زمینی از سمت کویت است.

۳- ایرانی‌ها افراد باهوشی هستند و خود را برای جنگ احتمالی با آمریکا و رژیم صهیونیستی با همکاری سعودی آماده کرده‌اند؛ آن‌ها مواضع نظامی و هسته‌ای مستحکم زیرزمینی احداث کرده‌اند که از گزند بمب‌ها و موشک‌های آمریکایی در امان هستند. آمریکایی‌ها اطمینان ندارند که اطلاعاتشان درخصوص مواضع نظامی واقعی ایران صحت داشته باشد زیرا ایرانی‌ها در فریب نظامی متبحرند. آمریکایی‌ها از توان نظامی واقعی ایران بی خبرند.

۴- ایران قادر است دوستان آمریکا و پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد؛ آمریکا حساب ویرانی تاسیسات نفتی در منطقه و مسئله امنیت نفتکش‌ها را در تنگه هرمز در نظر دارد. این مسئله موجب می‌شود آمریکا از سوی کشور‌های جهان تحت فشار باشد و از هرگونه اقدام نظامی احتمالی علیه ایران خودداری کند. آمریکا حتی قادر نیست مانع از عبور نفتکش‌های ایرانی که نفت ایران را به کشور‌های مختلف جهان حمل می‌کنند شود؛ زیرا نگران است که حمل و نقل دریایی در تنگه هرمز متوقف شود.

۵- ضعف موضع بین‌المللی آمریکا عامل بازدارنده دیپلماتیک برای این کشور به شمار می‌آید؛ آمریکا در خصوص برجام از حمایت بین‌المللی برخوردار نیست. کشور‌های جهان حامی تحریم ایران نیستند. این موضوع حتی شامل کشور‌های اروپایی که همواره از آمریکا جانبداری کرده‌اند، می‌شود. اکنون اروپا به دنبال گریزگاهی برای حفظ روابط خود با تهران و خودداری از مشارکت در تحریم‌های آمریکا است. به نظر می‌رسد جهان از ترامپ و اقدامات بی‌حساب و آشفته‌ساز او متنفر است. اگر آمریکا طرفدارانی داشته باشد فقط صهیونیست‌های یهودی و صهیونیست‌های عرب هستند.

در انتهای این یادداشت آمده است: برخی جریان‌ها نیز در آمریکا بی‌تفاوت ننشسته‌اند. به همین علت معتقدم تحریم‌ها علیه ایران به شکست خواهد انجامید. احتمال وقوع جنگ نیز بسیار ضعیف است.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

عبدالله۷۳۷۳۶۲۱۷:۱۰:۵۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
فعلا که جنگ اقتصادی مردم رو بیچاره کرده است.اما اقایان را هیچ فکری به حال ملت نیست مگر دو کیلو گوشت یخ زده!!!
ناشناس۷۳۷۴۰۱۱۷:۴۳:۴۵ ۱۳۹۷/۱۱/۳
اره با دلار 12 تومنی فشار تورمی 100% - تحریم ها شکست خورده !
ناشناس۷۳۸۱۸۳۰۹:۱۴:۱۸ ۱۳۹۷/۱۱/۴
هر طرح و بر نامهای اگه به اون هدفی که براش در نظر گرفته شده نرسه یعنی شکست خورده ،هدف این تحریمها هم تسلیم ایران هست و اگر ایران بتونه مقاومت کنه و تسلیم نشه یعنی تحریمها شکست خورده حالا گیریم که یک فشار اقتصادی مضاعفی هم بر ما تحمیل کنند ولی این پیروزی برا اونها محسوب نمی شه بخه هر حال مقاومت کردن هزینه داره
امید۷۳۷۴۱۴۱۷:۵۳:۱۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
بسم الله الرحمن الرحیم ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص. خداوند دوست دارد کسانی را که در راه او جهاد می کنند گویا که پاره های آهنند. سوره صف آیه ۴
پورامینی۷۳۷۴۶۳۱۸:۲۸:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
درموضوع تحریمها گام نخست شناخت راهبرد حریف ذیل مفهوم رشد اقتصادی وحفظ هویت واستقلال کشور می باشد راهبرد مقطعی که شامل سلب استفاده از فرصتهای مبتنی بر برنامه وتخلیه منابع ارزی از طریق رشد مصرف گرایی وراهبرد کلی بالابردن هزینه ها تا تحقق عدم امکان استفاده بهینه ازظرفیتهای داخلی وبطور همزمان رشد مصرف غرب گرایانه تاتقلیل بهره مندی ازمحصولات تولیدی نو فناورانه
پورامینی۷۳۷۴۷۳۱۸:۳۹:۴۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
برداشتی ازنوشته های نامبرده تقدیم کاربران و..گردید و بنا به گفته ایشان این رویه از نیمه دوم قرن هیجدهم بمنظورتحت فشار قرار دادن کشور ایران متداول بوده و به کار برده شده است
ناشناس۷۳۷۴۹۴۱۹:۰۴:۲۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳
امسال جنگ میشه .. چرا فکر می کنید نتانیاهو این فرصت استثنایی ترامپ رو از دست خواهد داد؟؟؟
ناشناس۷۳۷۶۶۵۲۱:۱۶:۲۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
شروع جنگ با ایران آغاز نابودی اسرائیله. 1000تا نه 100تا نه کافیه 1 موشک به تلاویو برخورد کنه نیمی از جمعیت اسرائیل برمیگردن خونه هاشون.
ناشناس۷۳۷۷۰۸۲۱:۴۰:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳
در صورت وقوع جنگ حزب الله لبنان مرکز اتمی دیمونا در قلب اسرائیل را هدف قرار خواهد داد پس دشمن هرگز چنین حماقتی (جنگ) نمی کند.
مهران از برلين۷۳۷۷۱۵۲۱:۴۷:۵۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
امیدوارم که برای زیر دریایی های اسرائیلی که مجهز به موشک با کلاهک های اتمی هستند و در دریای عمان در حال گشت زنی هستند هم یک جواب دندان شکن داشته باشید.
ناشناس۷۳۸۱۹۰۰۹:۱۵:۵۵ ۱۳۹۷/۱۱/۴
داریم
ناشناس۷۳۸۷۵۲۱۳:۴۰:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۴
بعد از جنگ جهانی دوم که امکانات خبری مانند امروز وجود نداشت دیگر هیچ کشوری از سلاح اتمی استفاده نکرده است و اینگونه سلاحها بیشتر نقش بازدارندگی دارند. استفاده از سلاح اتمی برابر است با نابودی کامل و قطعی اسراییل چون حتی مخالفین و منتقدین حکومت هم حاضر به کشتار جمعی هم وطنان بی گناه نخواهند بود و قطعا هزاران هزار موشک بر سر شهر های اسراییل فرود خواهد آمد و صدای مخالفت و حدف صهیونیست ها فراتر از ایران و جهانی خواهد شد
ناشناس۷۳۷۷۶۷۲۲:۴۰:۱۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳
طبق روایت تورات عهد عتیق مردمانی از پارت اسراییل را نابود میکنند
ناشناس۷۳۸۰۴۹۰۶:۵۳:۰۳ ۱۳۹۷/۱۱/۴
خودت داری میگی عهد عتیق
ناشناس۷۳۷۹۲۱۰۱:۰۶:۲۱ ۱۳۹۷/۱۱/۴
اسراییل و آمریکا هم فقط تماشا می کنند تا نابودی کامل !!
ناشناس۷۳۷۷۳۰۲۲:۰۴:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳
این بابا کاتولیک تر از پاپ است ، یا صهیونیست تر از نتانیا
ناشناس۷۳۷۵۷۱۲۰:۱۵:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳
دولت مردان ما ده ها سال در یک اشتباه استراتژیک قرار داشتن که فکر می کردن دشمن تنها فقط از راه نظامی می خواهد به نظام حمله کند و ان را از بین ببرد عافل از اینکه در بعد روانی که همان اقتصاد و فشار بر معیشت و کار و تورم است با کمترین هزینه بیشترین منفعت و ضربه را میزند . دشمن بسیار باهوش است اگر که ما را در مرداب خودساخته گرفتار کند.
ناشناس۷۳۷۶۶۶۲۱:۱۶:۳۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
هیچکدام از ۵ بند این مقاله را قبول ندارم بخصوص بند ۲ مربوط به نقاط قوت ایران
ناشناس۷۳۸۲۰۹۰۹:۲۴:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۴
بعععله!!!! و علت اینکه تا حالا به ایران حمله نکردند اینه که خیلی ادمهای خوبی هستند و دلشون برا ایران می سوزه و اصلا انگیزهای هم برا حمله به ایران نداشتند!!!!!!
پویا۷۳۸۳۶۹۱۰:۳۳:۱۷ ۱۳۹۷/۱۱/۴
من ;یک نفرم که تا سرحد مرگ برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی امادگی دارم.
ناشناس۷۳۷۷۶۱۲۲:۲۸:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
هندوانه های خوبی بود برای زیر بغل
دلارام۷۳۷۸۸۲۰۰:۳۶:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۴
جنگ نظامی ، صدرصد نمیشه ،تل اویو وحیفا درتیررس موشک های ایران وحزب الله لبنان است وامریکا میمیره خون از دماغ یک یهودی بیاد .ولی درجنگ اقتصادی خیلی اذیت میشیم چون روحانی هیچ برنامه اقتصادی نداره والبته تحریم ۳۰ درصد بیشتر روی اقتصاد تاثیر نداره بقیه اش بی عرضگی افرادپیروخسته و.... کابینه است .
ناشناس۷۳۸۰۰۶۰۴:۰۱:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۴
کشوری که بعد از چهل سال هنوز نمیتونه گوشت گوسفند خودش را تامین کنه چطوری میتونه الگوی بقیه کشورها باشه و ادعای استقلال کنه؟ کشوری به این بزرگی، این همه منابع، این همه زمین، خاک، مگه چند درصد از خاک این مملکت کویری و غیرقابل کاشت هست؟!!! مگر چقدر زمین لازمه؟ یک استان این مملکت بصورت صنعتی و علمی پرورش گوسفند بده کل این مملکت را میتونه تامین کنه که هیچ، صادرات هم میتونه بکنه، مگه بقیه کشورها مثل قرقیزستان چیکار میکنن که میتونن به ما صادر کنن؟ این مملکت چیش از قرقیزستان کمتره؟
ناشناس۷۳۸۰۴۱۰۶:۱۹:۰۱ ۱۳۹۷/۱۱/۴
به این تحلیل های الکی دل خوش نکنید به دنبال شناخت نقاط ضف ورفع اون باشید
ناشناس۷۳۸۱۴۲۰۸:۴۲:۰۳ ۱۳۹۷/۱۱/۴
وضعیت اقتصادی خوبی نداریم ولی خدا رو شکر با عزت زنده ایم و تا زنده هستیم نخواهیم گذاشت پای بیگانه به این کشور باز بشه حساب و کتاب افراد نالایق و تفرقه افکن داخلی رو هم به موقع کف دستشون میذاریم.دشمن باید بدونه ایرانی در مقابل دشمن خارجی شکی به خودش راه نمیده علی الخصوص اگه پای آمریکا-اسراییل یا عربستان سعودی یا هر کشوری که از اینا حمایت کنه در میان باشه-تا زمانی که غلطی نکردند کاری باهاشون نداریم ولی خدا نکنه روزی بیاد که بخوان فکرهای غلطی رو به سرشون راه بدن و عملی کنن اونوقت می بینن که ایرانی یعنی چی و یه فرد عادی و عامی از مردم چه فرقی با سرباز تا دندان مسلح اونا داره البته ما هم آسیب می بینیم ولی دیگه اوضاع بر منوال خواست اونا پیش نمیره
مازندرانی۷۳۸۱۸۴۰۹:۱۴:۳۴ ۱۳۹۷/۱۱/۴
آمریکا نیازی به جنگ با ایران ندارد .اختلاس وفساد و....باعث میشود پایگاه مردمی ضعیف شود واین یعنی همون چیزی که آمریکا میخواد.

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 3. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 4. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 5. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 6. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 7. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 8. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 9. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 10. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 11. ارزان‌ترین وگران‌ترین قیمت بنزین در جهان + جدول

 12. چرا بولتون حتی دونالد ترامپ را نگران کرده است؟

 13. برنی سندرز: نمی‌گذارم ترامپ و بولتون با ایران بجنگند

 14. جزئیات طرح اصلاح قانون سربازی اعلام شد

 15. کتک‌کاری دوباره در فوتبال بانوان/ پای مردان هم به درگیری باز شد!

 16. رکود سنگین در انتظار بازار مسکن

 17. نرخ اجاره مسکن در تهران  

 18. چگونه از تهدید تحریم نفت فرصت بسازیم؟   

 19. جلسه ویژه کمیسیون عمران برای ساماندهی بازار مسکن با حضور اسلامی

 20. ‌استاندارد خودروهای داخلی در سراشیبی پرپیچ و خم کیفیت؛ وقتی کیفیت فدای مصلحت می‌شود

 21. واردات 332 قلم تجهیزات پزشکی ممنوع است

 22. جزییات تازه از ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/ دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار+ سند

 23. دلار در کانال ۱۳ هزار تومان

 24. زیر شهر تهران خالی است  

 25. علی‌ علیپور در رادار تیم یونانی

پربحث‌های دیروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 3. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 4. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 5. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 6. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 7. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 8. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 9. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 10. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 11. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 12. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 13. هنر تغییر محاسبات

 14. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 15. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 16. کشف ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری از خانه یک روستایی!

 17. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 18. دولت حزب اللهي و جوان

 19. خودکشی نافرجام ۲دختر در مشهد  

 20. خانه سبز  

 21. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 22. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 23. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 24. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 25. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 3. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 4. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. آقای ظریف این هم بجا نبود

 8. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 9. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 10. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 11. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 12. صدای خاموش تجرد قطعی

 13. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 14. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 15. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 16. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 17. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 18. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 19. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 20. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 21. ساختمان های کره شمالی‎  

 22. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 23. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 24. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 25. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

پربحث‌های اخیر

 1. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 2. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 3. چرا بولتون حتی دونالد ترامپ را نگران کرده است؟

 4. برنی سندرز: نمی‌گذارم ترامپ و بولتون با ایران بجنگند

 5. قطع همکاری برخی شرکت‌ها با هوآوی بخاطر ترس از آمریکا

 6. نصرالله: پیروزی سال ۲۰۰۰ نبود ترامپ جنوب لبنان را هم به اسرائیل می‌داد

 7. ماس: اروپا به تعهداتش در برجام عمل می‌کند و از ایران هم همین انتظار را دارد

 8. تظاهرات اسرائیلی‌ها در تل آویو علیه نتانیاهو

 9. سلفی ترامپ و نخست‌وزیر ژاپن در زمین گلف  

 10. وزیر خارجه آلمان: نجات برجام کار ساده‌ای نیست

 11. یمن پهپاد سعودی را سرنگون کرد + عکس

 12. ترامپ: نگران آزمایش‌های موشکی کره‌شمالی نیستم

 13. نامه‌ مقامات سیاسی و نظامی سابق آمریکا به ترامپ درباره ایران

 14. بولتون: خواهان برگزاری مجدد مذاکرات با کره شمالی هستیم

 15. شورای نظامی سودان: از عربستان در برابر حملات حمایت خواهیم کرد

 16. نروژ: نمایندگان دولت و مخالفان ونزوئلا هفته آینده برای ادامه مذاکرات به اسلو برمی‌گردند

 17. ظریف با برهم صالح دیدار کرد

 18. طهرانچی: حداکثر افزایش شهریه دانشگاه آزاد ۱۵ درصد است

 19. فرودگاه بین‌الملی «الحدیده» یمن گلوله‌باران شد

 20. هشدار وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی به «نتانیاهو»

 21. واکنش چین به اقدام آلمان در مورد شهروندان هنگ کنگی

 22. ظریف با عادل عبدالمهدی دیدار کرد

 23. قاضی آمریکایی حکم توقف ساخت دیوار مکزیک را داد

 24. کویت: اوضاع منطقه حساس و بسیار خطرناک است

 25. کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه به آب انداخته شد

پربحث‌های دیروز

 1. ۵۱ میلیون خانوار آمریکایی هزینه غذا و اجاره ندارند

 2. قطع همکاری برخی شرکت‌ها با هوآوی بخاطر ترس از آمریکا

 3. نصرالله: پیروزی سال ۲۰۰۰ نبود ترامپ جنوب لبنان را هم به اسرائیل می‌داد

 4. ماس: اروپا به تعهداتش در برجام عمل می‌کند و از ایران هم همین انتظار را دارد

 5. طهرانچی: حداکثر افزایش شهریه دانشگاه آزاد ۱۵ درصد است

 6. فرودگاه بین‌الملی «الحدیده» یمن گلوله‌باران شد

 7. هشدار وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی به «نتانیاهو»

 8. واکنش چین به اقدام آلمان در مورد شهروندان هنگ کنگی

 9. ظریف با عادل عبدالمهدی دیدار کرد

 10. قاضی آمریکایی حکم توقف ساخت دیوار مکزیک را داد

 11. کویت: اوضاع منطقه حساس و بسیار خطرناک است

 12. کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه به آب انداخته شد

 13. مقام آمریکایی: قطر در کنفرانس بحرین شرکت می‌کند

 14. عراقچی از یکشنبه به عمان، کویت و قطر سفر می کند

 15. جزئیات جدیدی از انفجار در «لیون» فرانسه

 16. هشدار وزیر دفاع ترکیه به «یونان» و «قبرس»

 17. ترامپ خواستار موازنه تجاری با ژاپن شد

 18. ظریف وارد بغداد شد

 19. سازمان ملل: نگران وضعیت مناطق مسلمان‌نشین میانمار هستیم

 20. مسکو خواستار برگزاری کمیسیون اجرایی برجام در اسرع وقت شد

 21. ترکیه در شمال عراق حمله هوایی کرد

 22. اهانت یک شرکت آمریکایی به پرچم افغانستان  

 23. ترامپ برای سفری چهار روزه وارد توکیو شد

 24. ترامپ وارد ژاپن شد

 25. نوری مالکی: ایران خواهان جنگ نیست

پربحث‌های هفته

 1. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 2. ترامپ: کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شوم/ جنگ به اقتصاد ضربه می‌زند

 3. هانی‌زاده: آمریکایی‌ها فهمیدند تهدیدات نظامی علیه ایران کارساز نیست/ عربستان به دنبال ائتلاف ضدایرانی در منطقه است/ ترامپ می‌خواهد معامله قرن را تا ماه آینده عملیاتی کند

 4. ترامپ: اگر ایران آماده مذاکره نیست، تماس نگیرد

 5. فرانسه: هیچ ضرب‌الاجلی را برای اجرای برجام نمی‌پذیریم

 6. ادعای ترامپ: ایران هر وقت آماده باشد با ما تماس خواهد گرفت

 7. چرا ترامپ از سناریوی جنگ طلبان علیه ایران عقب نشینی کرد؟

 8. چند سال دیگر باقی مانده؟!

 9. ترامپ: 1500 نظامی آمریکایی به خاورمیانه اعزام می‌شوند

 10. شلوار ترامپ سوژه رسانه‌ها شد/عکس  

 11. «سهامداران جنگ» و حادثه بغداد

 12. نامزد خاشقچی در آغوش نانسی پلوسی  

 13. قنادباشی: کشورهای مرتجع عربی دنبال ایجاد صف‌بندی جدیدی علیه ایران هستند/ ایران هیچ‌گاه به دنبال جنگ نبوده و نیست/ پشت چهره برخی مقامات عربی ترس و نگرانی وجود دارد

 14. «ترزا می» استعفا کرد

 15. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 16. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 17. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

 18. رئیس‌جمهور عراق: در سختی‌ها در کنار ایرانی‌ها خواهیم ایستاد

 19. ظریف: با عهدشکنان مذاکره نمی‌کنیم  

 20. ظریف: وقت آن است ترامپ لجنزار را بخشکاند

 21. سندرز: باید به رژیم مستبد و قاتل سعودی بگوییم با ایران مذاکره کند

 22. ظریف: لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید

 23. شاناهان: حضور نیروهای آمریکایی در منطقه برای جنگ با ایران نیست

 24. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 25. ۵۱ میلیون خانوار آمریکایی هزینه غذا و اجاره ندارند

آخرین عناوین