چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

گروه سیاسی الف،   3971103117 ۱۰ نظر، ۲۳ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

نامه وزرا به رهبری درباره CFT

چند روز پیش خبری مبنی نامه هشت تن از وزرا به رهبری درباره لوایح پالرمو و CFT در محافل خبری پیچید. ابتدا برخی این نامه را تهدید به استعفا تعبیر کردند. اما برخی دیگر از نمایندگان آن نامه را صرفا به توصیه برای تسریع در تصویب تعبیر کردند. در روزهای بعد اخبار دیگری هم از این نامه منتشر شد.

بیشتر بخوانید:

شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

جزئیات نامه تعدادی از وزرا به رهبری درباره CFT و پالرمو به روایت مطهری

امروز محمود واعظی در جمع خبرنگاران درباره محتوای این نامه گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم ارتباط وزرا با دفتر مقام معظم رهبری یک روال معمولی است. برخی وزرا در نامه ای که دو هفته قبل به دفتر مقام معظم رهبری فرستادند موضوع چهار لایحه را مطرح کردند. در این نامه گزارشی از جمع بندی در جلسات بود که خدمت مقام معظم رهبری ارسال شد.

واعظی ادامه داد: مقام معظم رهبری پاسخ نامه را دادند و متاسفم برای رسانه‌ها که اختلاف بین کابینه دولت و دفتر رهبر انقلاب را مطرح کردند. مطلب رهبری رهنمودی بود که برای ما بسیار مفید است.

واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند

اما یکی از مخالفان تصویب این لوایح، واکنش جالبی به این نامه نشان داد. سیدیاسر جبرئیلی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «به خاطر داشته باشیم، فردا که خسارات FATF آشکار شد، همین جماعت آن را "تصمیم نظام" خواهند خواند، چنانکه در قصه برجام چنین کردند. اعضای دولت آقای روحانی نه حاضرند تضمین بدهند که با اجرای FATF مسئله مبادلات بانکی ما حل خواهد شد، و نه حاضرند تضمین بدهند که با اجرای FATF مشکلی برای کشور پیش نخواهد آمد، بلکه صرفاً می‌گویند اگر دستورات FATF اجرا نشود، مشکلات بیشتر خواهد شد!»

جبرئیلی: مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق صدا و سیما هم درباره این نامه در توییتی نوشت:

***

کاسبان دوقطبی‌سازی

روزنامه کیهان در گزارشی درباره سخنان چند روز پیش رئیس‌جمهور نوشت: «دو روز پیش آقای روحانی در جمع وزیر و مدیران وزارت ارتباطات در اقدامی مسبوق به سابقه با ایجاد دو‌گانه‌‌های کاذب و بازی با الفاظ، به موضوعاتی همچون فیلترینگ، حجاب، شادی مردم، فضای مجازی پرداخت...

متاسفانه در 5 سال اخیر در دولت روحانی، هر زمان که فصل پاسخگویی فرا می‌رسد و افکار عمومی منتظر شنیدن گزارش عملکرد است، رئیس‌جمهور در یک سخنرانی جنجالی به دوگانه‌سازی و یا به عبارتی، دوقطبی کردن فضای جامعه اقدام می‌کند. نکته قابل تامل اینجاست که اکثریت مطلق دوقطبی‌های مذکور، القایی و ساختگی است و براساس واقعیت‌های جامعه شکل نگرفته‌اند و چه‌بسا اصلا وجود خارجی ندارند...

این قبیل جنجال‌سازی‌های مهندسی شده، علاوه‌بر ایجاد حواس‌پرتی در بخشی از جامعه، میان مردم شکاف ایجاد کرده و چه‌بسا ممکن است بخش‌هایی از جامعه را مقابل یکدیگر قرار داده و یکپارچگی میان مردم را خدشه‌دار کند...

با عرض پوزش متاسفانه آقای روحانی هنوز گمان می‌کند که رقابت‌های انتخاباتی تمام نشده و باید با اظهارات جنجالی، رای مردم را جلب کرد. این در حالی است که فصل وعده‌ها و رقابت‌های انتخاباتی خیلی وقت است که تمام شده و اکنون زنگ حساب است.»

***

چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟

در ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه، دولت موظف شده است طی یک‌سال سامانه‌ای راه‌اندازی کند که در آن حقوق تمامی مدیران قوای سه‌گانه، نهادهای عمومی غیردولتی و نهادها و سازمان‌های زیرنظر رهبری را برای نظارت دستگاه‌ها نظارتی و عموم مردم بارگذاری کند.

بیشتر بخوانید:

ماده ۲۹ برنامه ششم؛ پوسته سخت مبارزه با فساد/ اجرای قانون؛ انتظاری که مردم دارند

وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

اکنون ۱۰ ماه از مهلت قانونی دولت گذشته است اما خبری از اقدام دولت نیست. علی لاریجانی، رئیس مجلس صبح امروز در جلسه کمیسیون تلفیق حاضر شده و گفته است: دریافتی‌ها و حقوق مدیران باید طبق قانون برنامه ششم بر روی سایت بیاید. شرکت‌های دولتی هم بر اساس این قانون باید حقوق مدیران را بر روی سامانه قرار دهند. دولت این سایت را راه‌اندازی کرده اما هنوز کامل نشده است. اجرای این قانون آرامش ایجاد می‌کند. دولت را در بودجه سال ۹۸ ملزم کنید که این الزام را کامل کند.»

لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

اولا از آقای لاریجانی باید پرسید مگر دولت در برنامه ششم ملزم نشده بود این سامانه را اجرا کند، پس چه نیازی به الزام دوباره در قانون بودجه ۹۸ است؟ اگر دولت بنا داشت این قانون را اجرا کند همان قانون برنامه برایش کفایت می‌کرد. اگر بنای مجلس به مقابله با این بی‌قانونی دولت بود باید از ظرفیت‌های قانونی خویش در جهت مواخذه انصاری و روحانی استفاده می‌کرد.

مضافا اینکه پاسخ لاریجانی به این سخنان انصاری، معاون رئیس‌جمهور چیست؟ انصاری در ۲۴۵ دی‌ماه گفته است: «خوشختانه با پیگیری‌هایی که صورت گرفت و همراهی خوبی که مجلس شورای اسلامی انجام داد اخیرا مجلس اطلاعات خود را به عنوان اولین قوه خارج از دولت در سامانه بارگذاری کرد و هم اکنون اطلاعات پرداخت‌های نمایندگان و کارکنان مجلس در سامانه وجود دارد اما سازمان‌های وابسته به مجلس شورای اسلامی از جمله مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات هنور در سامانه بارگذاری نکرده‌اند.»

لاریجانی اگر دلسوز آرامش مردم است به دستگاه‌های زیرنظر مجلس دستور دهد اطلاعات حقوق پرداختی در مجموعه‌شان را در این سامانه بارگذاری کنند.

متاسفانه به‌نظر می‌رسد یک تبانی خطرناک میان سه قوه کشور برای شفاف نشدن حقوق مدیران شکل گرفته است و این نشان می‌دهد ظاهرا حقوق‌های نجومی همچنان پرداخت و دریافت می‌شود.

***

مناظره دوم تاج‌زاده و زاکانی برگزار شد

امروز مناظره دوم علیرضا زاکانی و مصطفی تاج‌زاده برگزار شد. متاسفانه دو طرف این مناظره مانند مناظره اول صرفا به‌دنبال حقانیت خویش بودند و این مسئله راه‌ گفت‌وگوی حقیقی را مسدود می‌کند. مضافا اینکه این مناظره، وحدت موضوعی مناظره اول را نداشت و این منافع آن را کمتر می‌کرد. تا زمانی‌که دو طرف، رویکرد دیگری در این مناظره‌ها اتخاذ نکنند اوضاع به همین منوال خواهد بود. با این حال، خواندن متن این مناظره، خالی از لطف نیست:

تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

***

نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی کالاهای اساسی

دبیر شورای نگهبان در جلسه امروز با بیان اینکه مدتی است گرانی‌های مکرر کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است، تصریح کرد: نباید عملکرد مسئولان به صورتی باشد که مردم احساس کنند که مسئولان نمی‌خواهند و یا نمی‌توانند روند گرانی‌ها را مهار کنند.

جنتی با انتقاد از بی‌توجهی به گرانی‌های مکرر از سوی مسئولان تاکید کرد: در همین زمینه قاچاق دام زنده از کشور وضع غیرقابل قبولی را از جهت تامین گوشت قرمز برای مردم ایجاد کرده است.

دبیر شورای نگهبان با قدردانی از نجابت مردم شریف ایران اظهار امیدواری کرد با تلاش و توجه بیشتر مسئولان اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم سامان یابد.

***

سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

سیدرضا صالحی امیری، وزیر سابق ارشاد و رئیس کمیته ملی المپیک و از نزدیکان رئیس‌جمهور درباره سرمایه اجتماعی دولت به انتخاب گفت: «ما در تحلیل سرمایه اجتماعی دو سطح داریم: سطح اول این است که با ظهور یک پدیده، سرمایه اجتماعی افزایش پیدا می‌کند مثل برجام، یا با بروز پدیده‌ای مثل افزایش نرخ ارز، گرانی و تورم، سرمایه اجتماعی کاهش پیدا می‌کند. این یک امر طبیعی و قطعی است، اما پاسخ ما به این سوال که آیا امکان بازسازی سرمایه اجتماعی وجود دارد، مثبت است.

معتقدم که جامعه در فضای فعلی دچار نوعی نارضایتی نسبت به وضعیت معیشتی و اقتصادی است. اگر دولت بتواند دو عامل انسجام در سطح ملی و کارآمدی در سطح اقتصادی را به اثبات برساند، اعتماد قابل بازسازی است. باید توجه داشت که مسئله اعتماد اجتماعی و سرمایه اجتماعی را به‌عنوان یک متغیر مستقل غیرقابل بازگشت تعریف نمی‌کنیم. اگر بخواهم صریح و شفاف سخن بگویم، معتقدم که افول سرمایه اجتماعی دولت غیرقابل‌انکار است، اما این سرمایه اجتماعی با پرداختن به دو بحث انسجام و کارآمدی قابل بازسازی و احیا است. بر این باورم که آقای دکتر روحانی ظرفیت بازسازی شرایط فعلی برای بازگشت به شرایط مطلوب را دارد. به عنوان مثال در همین دو ماه اخیر، ثباتی نسبی در بازار ارز شکل گرفت و می‌بینیم که این سرمایه به‌‌تدریج در حال بازسازی است.

از نظر من، نگرانی و تهدید اصلی، از دست رفتن سرمایه اجتماعی است به نحوی که قابل بازسازی نباشد. با ایجاد اصلاحات در فضای اقتصادی و تغییر وضعیت سفره مردم و بهبود وضعیت معیشت و اشتغال جامعه بلافاصله امکان بازسازی سرمایه اجتماعی وجود دارد.»

به‌نظر می‌رسد سرمایه اجتماعی دولت قابل ترمیم باشد به‌شرطی دولت در جهت بهبود معیشت مردم اقدامات عملی انجام دهد و فقط شعار ندهد.

عناوین مرتبط

۴ خرداد ۱۳۹۸«کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸
۱ خرداد ۱۳۹۸محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸دیدار نمایندگان خاص با رئیس جمهور/ترجیح باهنر به واعظی توسط اصلاح طلبان/ روحانی قدرت مطلقه می‌خواهد؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ در افطاری قالیباف چه گذشت؟/ نظر ابطحی درباره دیدار رهبری/ محمد مطهری: مردم را به لجبازی کشانده‌ایم

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۳۷۵۹۲۲۰:۳۵:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۳
دولتی ها و رسانه هایشان صبح تا شب دم از شفافیت می زنند..اما حتی سامانه حقوق مدیران را هم هنوز راه اندازی نکردن !!
ناشناس۷۳۷۶۲۸۲۰:۵۵:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۳
از شهروندان مرزنشین کشور هستم، از قول ما به آقای رئیس‌جمهور بگویید از زمان انتخابات و تبلیغات انتخاباتی زمان زیادی می‌گذرد. الان زنگ حساب است. چرا ایشان مرتب برای مردم انشاء می‌خوانند و صحبت از باید و نباید می‌کنند؟
ناشناس۷۳۷۶۲۹۲۰:۵۶:۰۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳
به نظر می‌رسد بعضی از سوءمدیریت‌های دولت عمدی بوده و باهدف ناراضی و عصبانی ساختن مردم صورت می‌گیرد. مشکلات کشور در این دولت چند برابر شده و بسیاری از نخبگان و دانشمندان کشور دل و دماغ کار را ندارند. بعضی از دولتی‌ها می‌خواهند کاری بکنند که ملت از ادامه راه مایوس بشود.
ناشناس۷۳۷۶۳۳۲۰:۵۶:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳
مدت‌ها است که در اخبار خبر قاچاق دام زنده شنیده می‌شود اما چرا به جای برخورد با قاچاقچیان، روند ادامه قاچاق گوسفند به خارج از کشور ادامه دارد؟ قابل پذیرش نیست که تاکنون با قاچاق گوسفند به طور جدی برخورد نشده است.
ناشناس۷۳۷۶۳۹۲۰:۵۸:۴۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
به دولتمردان عرض می‌کنم ما فرزندان شعب ابی‌طالبیم و از تحریم هراسی نداریم. آنهایی باید هراس و ترس داشته باشند که حقوق نجومی می‌گیرند برای اینکه مثلاً حقوق 30-40 میلیونی‌شان به یک سوم کاهش می‌یابد بدن‌شان به لرزه می‌افتد.
ناشناس۷۳۷۷۱۰۲۱:۴۳:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و به تحریم مربوط نیست .
ناشناس۷۳۷۷۶۹۲۲:۴۰:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
داداش کجای کاری دولت خودش اصل تحریم و گرونیه
ناشناس۷۳۷۸۱۲۲۳:۲۲:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۳
ولی ما فرزندان ایران نگرانیم.
ناشناس۷۳۷۶۴۰۲۰:۵۹:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
قبل از دولت یازدهم و دوازدهم مردم این قدر به دنبال گوشت و مرغ برزیلی و یخ‌زده نمی‌گشتند. ولی ولنگاری مدیریتی و رها کردن بازار باعث شده که حتی گوشت با این کیفیت هم پیدا نشود.
ناشناس۷۳۷۷۰۴۲۱:۳۸:۱۱ ۱۳۹۷/۱۱/۳
وقتی بخش زیادی از اقتصاد کشور دست خصولتیهاست که اصلا مالکیت این شرکتها شفاف نیست انتظار دارین حقوق مدیران شفاف باشه؟

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 3. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 4. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 5. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 6. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 7. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 8. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 9. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 10. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 11. ارزان‌ترین وگران‌ترین قیمت بنزین در جهان + جدول

 12. چرا بولتون حتی دونالد ترامپ را نگران کرده است؟

 13. برنی سندرز: نمی‌گذارم ترامپ و بولتون با ایران بجنگند

 14. جزئیات طرح اصلاح قانون سربازی اعلام شد

 15. کتک‌کاری دوباره در فوتبال بانوان/ پای مردان هم به درگیری باز شد!

 16. رکود سنگین در انتظار بازار مسکن

 17. نرخ اجاره مسکن در تهران  

 18. چگونه از تهدید تحریم نفت فرصت بسازیم؟   

 19. جلسه ویژه کمیسیون عمران برای ساماندهی بازار مسکن با حضور اسلامی

 20. ‌استاندارد خودروهای داخلی در سراشیبی پرپیچ و خم کیفیت؛ وقتی کیفیت فدای مصلحت می‌شود

 21. واردات 332 قلم تجهیزات پزشکی ممنوع است

 22. جزییات تازه از ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/ دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار+ سند

 23. کواکبیان: ما اصلاح‌طلبان اکثریت مجلس نیستیم

 24. پرسپولیس قهرمان چقدر پاداش می‌گیرد؟

 25. چند درصد ایرانی‌ها گوشی هوشمند دارند؟

پربحث‌های دیروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 3. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 4. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 5. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 6. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 7. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 8. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 9. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 10. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 11. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 12. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 13. هنر تغییر محاسبات

 14. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 15. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 16. کشف ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری از خانه یک روستایی!

 17. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 18. دولت حزب اللهي و جوان

 19. خودکشی نافرجام ۲دختر در مشهد  

 20. خانه سبز  

 21. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 22. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 23. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 24. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 25. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 3. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 4. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 8. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 9. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 10. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 11. آقای ظریف این هم بجا نبود

 12. صدای خاموش تجرد قطعی

 13. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 14. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 15. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 16. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 17. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 18. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 19. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 20. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 21. ساختمان های کره شمالی‎  

 22. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 23. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 24. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 25. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

پربحث‌های اخیر

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 5. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 6. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 7. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 8. جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست لاریجانی برگزار می شود

 9. کواکبیان: ما اصلاح‌طلبان اکثریت مجلس نیستیم

 10. مجلس با افزایش تعداد نمایندگان مخالفت کرد

 11. نقوی حسینی: روحانی گفت که مسئولیت برجام را می‌پذیرد

 12. دستور لاریجانی برای پیگیری موضوع مدارس لاکچری

 13. روحانی از برهم صالح برای سفر به ایران دعوت کرد

 14. تشکر رئیس مجلس از علی مطهری

 15. هر کس باد بکارد طوفان درو می‌کند

 16. اعلام ۴ کاندیدا برای نایب رئیسی مجلس

 17. لاریجانی، عارف و ابطحی کاندیدای ریاست مجلس شدند

 18. آغاز رای گیری برای انتخابات هیأت رئیسه مجلس

 19. آغاز نشست مجلس برای انتخاب هیأت رئیسه پارلمان

 20. اعضای ۲ فراکسیون سیاسی مجلس با لاریجانی دیدار کردند

 21. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 22. نامه فراکسیون اهل سنت رهبر انقلاب درباره مداحی پخش شده از شبکه پنج

 23. خاموشی: باقدرت و عزت از آمریکا عبور خواهیم کرد

 24. رئیس جدید مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران معرفی شد

پربحث‌های دیروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 3. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 4. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 5. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 6. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 7. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 8. هنر تغییر محاسبات

 9. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 10. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 11. دولت حزب اللهي و جوان

 12. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 13. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 14. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

 15. اسامی نامزدهای ۳فراکسیون سیاسی مجلس برای انتخابات هیئت رئیسه/جدول

 16. نماینده مجلس خطاب به روحانی: دست از لجبازی بردارید/ شما بیشترین قانون شکنی را داشته‌اید!

 17. جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست لاریجانی برگزار می شود

 18. واکنش نوبخت به انتخاب علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت  

 19. نامه فراکسیون اهل سنت رهبر انقلاب درباره مداحی پخش شده از شبکه پنج

 20. خاموشی: باقدرت و عزت از آمریکا عبور خواهیم کرد

 21. رئیس جدید مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران معرفی شد

 22. آخرین وضعیت طرح عدم کفایت سیاسی و استیضاح رئیس جمهور

 23. برگزاری مراسم سوگواری حضرت امیرالمؤمنین در حضور رهبر انقلاب

 24. گزینه‌های فراکسیون امید برای انتخابات هیئت‌رئیسه نهایی شد

 25. چرا حاجی‌بابایی کاندید ریاست مجلس نشد؟

پربحث‌های هفته

 1. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 2. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 3. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 4. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 5. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 6. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 7. آقای ظریف این هم بجا نبود

 8. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 9. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 10. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 11. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 12. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 13. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 14. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 15. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 16. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 17. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 18. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 19. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 20. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 21. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 22. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 23. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 24. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 25. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

آخرین عناوین