نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

گروه اجتماعی الف،   3971103066 ۱۸ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: مجموع درآمد پزشکان متخصص در سال ۱۷ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان، پزشک عمومی ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و دندانپزشکان ۸ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان است و جمع مالیات آن‌ها ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری دیشب با موضوع همخوانی مالیات پزشکان با درآمد واقعی آنها با حضور احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور برگزار شد.

در ابتدای برنامه، جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به میزان پرداختی مالیات پزشکان گفت: با توجه به اینکه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم موضوع خدمات پزشکی جزو افتخارآفرین‌ترین حوزه‌های عرصه خدمات وعلم وفناوری کشور به حساب می‌آید که این موفقیت بدون تلاش و برنامه‌ریزی‌های بی وقفه دولت، مجلس و تمام آحاد مردم علی الخصوص نخبگان محقق نمی‌شد.

وی افزود: پزشکانی که چندین سال با تحقیق و پژوهش توانستند طبابت ما را در منطقه و سطح بین المللی زبانزد کردند و این موضوع جزو سرمایه‌گذاری‌های ما در حوزه پزشکی به حساب می‌آید.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه ۸۵ درصد خدمات بستری تاکنون در بخش دولتی انجام می‌شود، ادامه داد: با توجه به اینکه بالاترین خدمات را هم در بخش بستری وجود دارد، مالیات این ۸۵ درصد مانند حقوق و ... کسر و پرداخت می‌شود. در موسسات دیگر هم مانند بیمارستان‌ها، مراکز درمانی خصوصی و نهاد‌های دیگر مالیات پرداخت می‌شود. سازمان امور مالیاتی رقم ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده بود که مربوط به مطب‌ها و سایر مشاغل می‌شود.

در ادامه برنامه امیرآبادی فراهانی که عضو هیئت رئیسه مجلس هم هست، گفت: ما دو مصوبه در کمیسیون تلفیق در این زمینه داشتیم، ابتدا مقرر شد که تمامی بیمارستان‌ها اعم از خیریه و دولتی ۱۰ درصد از دریافتی خود را به صورت علی الحساب به سازمان امور مالیاتی تحویل دهند، مصوبه دیگر هم این بود که پزشکان مکلف هستند در مطب‌های خود مجهز به کارتخوان باشند.

*تعداد افراد جامعه پزشکی به تفکیک

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: در حال حاضر ما ۵۰ هزار ماما، ۲۵ هزار گروه‌های پرونده دار، ۱۵۰۰ نفر دکتر علوم آزمایشگاهی، ۲۰ هزار دکتر دندان ساز، ۲ هزار دندانپزشک متخصص، ۳۵ هزار داندانپزشک عمومی، ۳۶ هزار پزشک متخصص و فوق تخصص و همین طور ۸۰ هزار پزشک عمومی داریم که این آمار آخرین آمار از تعداد نیروی انسانی جامعه پزشکی است.

*آیا حقوق ماهانه هر پزشک، ۲.۲ میلیون تومان است؟!

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: در سال اخیر مسئولان مالیاتی مصاحبه‌هایی داشتند و اعلام کردند که مالیات پزشکان را ۷۰۰ میلیارد تومان تخمین می‌زنیم و بعد اعلام کردند که از این تعداد جامعه پزشکی فقط ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت کردند. بر اساس اظهارات آن‌ها از جمله رئیس سازمان امور مالیاتی تهران از میان حدود ۳۰ هزار پرونده پزشکان در تهران تنها ۱۱ هزار نفر برای عملکرد سال ۹۶ اظهارنامه ارائه کردند که میانگین اعلامی از سوی پزشکان برای هر نفر ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است که درآمد آن‌ها به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: اگر مقدار مالیات سالیانه پزشکان طبق اظهار نظر سازمان امور مالیاتی ۷۰۰ میلیارد تومان باشد با فرض اینکه ۲۰ درصد برای مالیات کسر شود عدد نهایی به ۳۵۰۰ میلیارد تومان درآمد پزشکان در سال ۹۶ می‌شودکه این عدد اگر بین ۱۳۰ هزار پزشک تقسیم کنیم میانگین درآمد هر پزشک سالیانه ۲۷ میلیون تومان می‌شود که به صورت ماهیانه هر پزشک ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان درآمد هر پزشک می‌شود که آیا هر پزشک به صورت ماهانه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان درآمد دارد؟

جهانگیری تصریح کرد:اگر یک پزشک سالیانه ۱۰۰ میلیون درآمد داشته باشد با توجه به هزینه‌های موجود که مقداری از این درآمد مشمول مالیات می‌شود مثل یک پزشک عمومی با درآمد سالانه به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان ۱۵ درصد از این مبلغ شامل مالیات می‌شود از سوی دیگر با توجه به اینکه امسال هم مقرر شد کارمندان زیر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معاف از مالیات شوند که این پزشک عمومی ذکر شده جزو افراد معاف از مالیات محسوب می‌شود.

*مالیات پزشکان عموما به متخصصان و دندانپزشکان مربوط می شود

در ادامه برنامه عرفان قمی کارشناس امورمالیاتی طی ارتباط تلفنی با بیان اینکه مالیات پزشک‌ها به صورت عمومی به متخصصان و دندانپزشکان مربوط می‌شود، گفت: اینکه ما فقط نسبت به پزشکان عمومی مانور داشته باشیم، موضوع را به انحراف می‌کشاند، از طرفی آقای پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کردند که در تخصص‌هایی مانند قلب و عروق درآمد‌های ماهیانه ۵۰۰ میلیون تومانی هم وجود دارد که بخش اصلی درآمد پزشکان مربوط به متخصص، دندانپزشک و فوق تخصص می‌باشد.

وی افزود: منابع درآمدی پزشک به ۳ بخش تقسیم می‌شود؛ ابتدا قسمت حقوق آن‌هاست که درصد کمی از مالیات را شامل می‌شود، بخش دیگر مطب پزشکان بوده که از طریق اظهارنامه مالیات‌ها صورت می‌گیرد و قسمت سوم بخش کارانه است که از این بخش مالیاتی اخذ نمی‌شود و به صورت عمومی مورد غفلت قرار می‌گیرد.

جهانگیری در پاسخ به این پرسش که چرا نیمی از پزشکان اظهارنامه را تکمیل نمی‌کنند، یادآور شد: ما با سازمان امور مالیاتی صحبت کردیم که تعدادی از پزشکان اظهارنامه خود را ارائه نمی‌دهند که استدلال‌هایی در این زمینه وجود دارد، ضمن اینکه در تهران بسیاری از پزشکان تمام وقت مشغول هستند و به صورت کلی ۷۵ هزار پزشک اظهارنامه خود را ارائه دادند در حالی که ۸۵ هزار تعداد پروانه مطب صادر شده در کشور وجود دارد.

*مالیات پزشکان ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است

امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به اینکه درآمد پزشکان متخصص در ماه حدود ۴۰ میلیون، پزشکان عمومی ۵ میلیون و دندانپزشکان ۲۰ میلیون تومان است، ادامه داد: مجموع درآمد پزشکان متخصص در سال ۱۷ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان، پزشک عمومی ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و دندانپزشکان ۸ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان است، جمع مالیات آن‌ها ۷ هزار و دویست میلیارد تومان است. البته این ارقام حدودی و حداقل نرخ است.

عرفان قمی کارشناس امور مالیاتی با اشاره به اینکه عمده مالیات برای پزشکان متخصص و دندانپزشکان است، گفت: سال ۹۴ اصلاحاتی در قانون مالیات مستقیم صورت گرفت و تبصره ماده ۱۰۰ اعلام کرد سازمان امور مالیاتی برای برخی از اصناف می‌تواند بدون اظهار نامه و بدون دریافت رسید‌های درآمدی مالیات تعیین کند، شرطی که در تبصره ماده ۱۰۰ است شامل قشر پزشک نمی‌شود، زیرا میانگین درآمد‌ها ۳۰ میلیون به بالا است.

*تفاهم نامه‌های غیرقانونی بین نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی ادامه دارد

وی با اشاره به تفاهم نامه‌های غیرقانونی بین نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: تا سال ۹۳ این تفاهم نامه‌های غیرقانونی امضا می‌شد، سال ۹۳ دیوان عدالت اداری حکم می‌دهد که از این به بعد این تفاهم نامه‌ها غیرقانونی است، اما با این وجود از سال ۹۳ تاکنون این تفاهم نامه‌های غیرقانونی امضا و براساس آن مالیات گرفته می‌شود.

این کارشناس امور مالیاتی با اشاره به اینکه کارانه کاملا غیر شفاف است، افزود: صنوف پر درآمد فرار‌های مالیاتی گسترده دارند، قانونگذار باید پاسخ بدهد که چرا چنین اختیاری را به سازمان امور مالیاتی داده است و بدون بررسی مدارک طی تفاهم نامه‌ای مالیات باید از آن‌ها اخذ شود.

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه ۱۱ هزار پزشک بالای ۲۰ میلیون در آمد دارند که اظهار نامه مالیاتی ارائه داده اند، گفت: ما از تمام شفاف سازی‌ها برای تمام اقشار حمایت می‌کنیم، کسانی بودند که سال گذشته ۶۰۰-۴۰۰ میلیون مالیات پرداخت کرده‌اند.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: بر اساس استناد سازمان نظام پزشکی در حال حاضر الزام قانونی لازم برای نصب کارت خوان در مطب وجود ندارد، نبود الزام قانونی برای نصب کارت خوان از سوی مسئولین وزارت بهداشت مطرح شده است، سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرده است که خوشحال می‌شویم اگر کسی الزام قانونی این موضوع را به وزارت بهداشت اعلام کند، لذا ما در کمیسیون تلفیق مجلس در این رابطه قانون وضع کرده‌ایم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۳۶۸۰۱۱۲:۳۱:۰۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳
مالیات فقط باید از حقوق کم بشه و لاغیر خیلی ناراحتید برید عطاری خودتون رو درمان کنید و مطب و بیمارستان نیایید.برخی مردم قدر نشناس به جای سپاس از زحمات پزشکان مرتبط در پی ضربه زدن به این قشر فرهیخته هستند. باید خداتون رو شکر کنید در هوایی تنفس میکنید که پزشکان نیز در اون زندگی میکنن واقعیت دردناکی هست اما پزشک کلا افق دید و فرهنگش فرسنگ ها با عوام فاصله و سبقت داره. زندگی با مردمی با سطح فرهنگ پایین و البته حسود همین عواقب رو هم داره امیدوارم اجازه مهاجرت بدن. خسته شدم از بس توهین شنیدم
ناشناس۷۳۷۴۳۱۱۸:۰۲:۵۱ ۱۳۹۷/۱۱/۳
اتفاقا پزشکان مثل شما سطح فرهنگ پایینی دارند مخصوصا به خاطر غرور، زیرمیزی گرفتن، فرار از پرداخت مالیات و کم سوادی و دانش پایین که همه اینها بصورت گسترده در بین پزشکان هست. از نظر هوشی هم سطح بالایی ندارند چون عمدتا کارشون حفظ مطالب هست.
ناشناس۷۳۷۴۴۲۱۸:۰۹:۵۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳
حتما تشریف ببرید آقای دکتر! از نظر ما هر کسی لیاقت خدمت به ملت خردمند ایران را ندارد.
شهروند۷۳۷۴۹۲۱۹:۰۳:۳۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳
حتما برو بکباردیگه سوگتدنامه پزشکیت رو بخون نیازداری!!!
ناشناس۷۳۷۵۱۵۱۹:۲۳:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
با پول نفت و رایگان تحصیل کردی معلومه خسته شدی عزیز!؟؟ مرفتی کالج بعد از پرداخت هزینه های کمر شکن می رفتی بیمارستان با حداکثر سه برابر حقوق پرستار زندگی می کردی اون موقع می فهمیدی که همین جا که هستی برای سر شما زیاد است ،" ایران بهشت متخصصین "
ناشناس۷۳۷۵۶۷۲۰:۱۲:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳
از پول این مردم تحصیل کردی حالا میخوای بری ؟؟؟ بدون مدرک پزشکی تشریف ببر هر جا دلت خواست اجازه بدن پزشک وارد بشه ببینیم کجای دنیا میگیرن شما ها رو
امید۷۳۷۶۳۶۲۰:۵۷:۵۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳
اینکه باید مالیات بدی توهینه؟ خوش اومدی برادر، پاتو از این کشور بزار بیرون تا خودبزرگ بینیت نابود بشه.
ناشناس۷۳۷۶۵۲۲۱:۰۶:۳۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
ترو خدا اجازه مهاجرت به این آقای ظاهرا فرهیخته بدین! ما باید شکر کنیم که در هوایی تنفس میکنیم که مثل شما کوته فکری در آن فضا طبابت می کند؟ شما برو طبابت و طبیب بودن رو از پروفسور شمس و دکتر قریب و دکتر یحیوی و دکتر یلدا یادبگیر بعد بیا اینجا پیش ملت بزرگ ایران، خودت را کوچک کن.
ناشناس۷۳۷۸۳۲۲۳:۴۸:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
کاملا مشخص است این فرد پزشک نیست
ناشناس۷۳۶۸۸۴۱۲:۵۹:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
بندگان خدا دستفروشان هم کارت خوان دارند
ناشناس۷۳۶۸۹۷۱۳:۰۲:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
روی هوا و محاسبات ذهنی چرا ؟ اگه آمار تفکیکی رو داری خوب اقدام کن مطابق قانون برو جلو و مالیاتشو بگیر اگه نداری مگه با ضرب چند تا عدد ذهنی میشه به عدالت رسید هر طرح یکجانبه ای سرانجامش شکست هست بجای این کارا و تخریب ذهن مردم ضمن اصلاح قانون مالیات سیستمی که شامل همه اقشار و اصناف بشه درست کنید اگه نمی تونید ۴تا کارشناس از کشورهایی که خوب مالیات میگیرند مثل سوئد بیارین کارا رو براتون سر وسامان بده
ناشناس۷۳۶۹۵۹۱۳:۲۱:۳۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳
مالیات پزشکان باید حداقل ده برابر شود و این پول به فقیران و یارانه نیازمندان اضافه شود!
ناشناس۷۳۷۴۳۰۱۸:۰۱:۲۹ ۱۳۹۷/۱۱/۳
فقرا و نیازمندان بهتر کار کنند تا نیازمند کمک نباشند....واقعیت اینه که فرهنگ کار کردن و تلاش کردن را تو این کشور از بین بردند...همه چشمشون به کمکه به جای اینکه خودشون کار کنند منتظر هستند دسترنج دیگران را بهشون بدن بخورن...کار کردن در این کشور یه ارزش نیست ولی مفت خوری شده هنر...
علی۷۳۶۹۹۸۱۳:۳۳:۱۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳
هرچقدر مالیات از پزشکان بگیرید باز ماهیانه بالای ۳۰ میلیون درآمد دارن
ناشناس۷۳۷۱۳۶۱۴:۴۹:۲۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
: وزارت اقتصاد و دارایی، می‌تواند اطلاعات مالی هر کسی را داشته باشد و به واسطه اینکه به حسا‌ب های بانکی اشخاص و افراد دسترسی دارد، می‌تواند به راحتی آب خوردن این اطلاعات را به دست آورد....از این طریق گردش مالی هر فرد با کد ملی مشخص .مالیات قابل اخذ است چه پزشک چه مهندس چه بازاری چه معلم .وچه ...چرا از این طریق عمل نمیشه ؟؟؟؟؟؟ جواب معلوم است.چون دست خیلی از افراد صاحبان قدرت ومیز و نزدیکانشان رو میشود .پس میان با سرو صدا مالیات پزشکان را علم می کنن تا افکار عمومی منحرف شود گروهای صنفی و شغلی مختلف را روبروی هم قرار می دهند تا مطالبه اصلی فراموش شود
ناشناس۷۳۷۴۰۰۱۷:۴۳:۳۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳
درضمن آرایشگران بانوان یادتون نره در روز میلیون ها تومان درآمد دارن بدون هیچ نرخ مصوب و مالیاتی....!
ناشناس۷۳۷۴۳۵۱۸:۰۴:۵۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳
شما توی کشورهای پیشرفته وقتی مثلا سرما بخورید بسیار به سختی به شما دارو میدن مگر اینکه وضع خیلی وخیمی داشته باشید. اما توی ایران برای یک سرماخوردگی ساده پزشکان کیلویی دارو تجویز میکنن. یعنی پزشکانی با این سواد پایین که هنوز نمیدونن دارو چقدر زیانباره و فقط باید برای موارد ضرروی تجویز بشه. اونوقت این پزشکان کم سواد تازه فکر میکنند خیلی هم باید جامعه ازشون متشکر باشه.
ناشناس۷۳۷۴۵۵۱۸:۱۹:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳
چند هزار میلیارد پول صرف امور به اصطلاح فرهنگی میشه که هیچ بازدهی نداشته ...چرا از اونا که به اسم موسسه های فرهنگی پول میگیرن حساب کشی نمیشه...زمانی یه دولت میتونه خوب مالیات بگیره که خودش حساب و کتابش شفاف باشه...عدالت و شفافیت همیشه کنار هم هستند...

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 6. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 7. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 10. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 11. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 12. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 13. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 14. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 15. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 16. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 17. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 18. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 19. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 20. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 21. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 22. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 23. مصاحبه ظریف با شبکه سی ان ان  

 24. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 25. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

پربحث‌های دیروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 3. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 4. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 5. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 6. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 7. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 8. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 9. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 10. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 11. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 12. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 13. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 14. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 15. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 16. هنر تغییر محاسبات

 17. کشف ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری از خانه یک روستایی!

 18. دولت حزب اللهي و جوان

 19. خودکشی نافرجام ۲دختر در مشهد  

 20. خانه سبز  

 21. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 22. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 23. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 24. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 25. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 7. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 8. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 9. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 10. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 11. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 12. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 13. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 14. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 15. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 16. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 17. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 18. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 19. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 20. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 21. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 22. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 23. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 24. ساختمان های کره شمالی‎  

 25. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

پربحث‌های اخیر

 1. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 2. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 3. جزئیات طرح اصلاح قانون سربازی اعلام شد

 4. پنج ماه پس از واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد؛ «علوم و تحقیقات» همچنان بدون گاردریل

 5. واردات 332 قلم تجهیزات پزشکی ممنوع است

 6. فرودگاه امام کانون اصلی ملخ‌های جنوب غرب تهران

 7. متن درس خارج فقه رهبر انقلاب در موضوع «غناء» منتشر شد

 8. واکنش محیط زیست به ادعای کم شدن تولید پسماند تهران

 9. اقدام عجیب اینستاگرام علیه روزه داری! + عکس

 10. سخنگوی قوه قضائیه درباره اهانت یک مداح به مقدسات اهل سنت: وی در دادسرا حضور دارد/ اقدام او را عامدانه می‌دانیم

 11. شهرداری تهران: برای طوفان امروز آماده‌ایم

 12. جاده چالوس یک طرفه می‌شود

 13. ابلاغ بخشنامه رئیس قوه قضاییه درباره اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت لیالی قدر و عید فطر

 14. با هر سلیقه‌ای در تهران خوش بگذرانید

 15. وکیل‌مدافع بابک زنجانی: منفرد مظلوم‌نمایی می‌کند/ منفرد: زنجانی گفت ۴ وزیر پشت من هستند

 16. شهردار تهران تذکر گرفت

 17. وزش بادهای شدید در تهران ادامه دارد

 18. پیش‌بینی وزش باد شدید در ۹ استان

 19. پنجمین جلسه دادگاه علیرضا زیباحالت منفرد آغاز شد

 20. سقوط آزاد از ۹ طبقه/ چالش اینستاگرامی یا بازی با مرگ؟ + عکس

 21. چهارمین جلسه دادگاه «محمدهادی رضوی» شروع شد

 22. اعلام جدیدترین آمار "ایدز" در کشور / نیمی از مبتلایان در گروه سنی 20 تا 35 سال

 23. 5413 شهر و روستای کشور از سیل آسیب دید

 24. مهم‌ترین علت گرایش دانشجویان به مصرف مواد مخدر چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 2. ساخت ۱۶ بند برای مقابله با سیل در شهرستان قلعه گنج

 3. توقیف ۱۲ هزار خودروی لاکچری در سال ۹۷ به خاطر "دور دور"

 4. فردا هوای تهران «پس» است، شهروندان مراقب باشند

 5. تمدید مهلت ثبت‌نام فرهنگیان مقیم خارج از کشور

 6. جذب 4000 نیروی آتش‌نشانی در کشور

 7. فروش سوالات امتحانی و کنکور دامی برای خالی کردن حساب‌ها

 8. 2سال زندان در انتظار فرزندانی که نفقه پدر و مادرشان را نپردازند

 9. کشف ماده‌ای عجیب در جو خورشید

 10. اخاذی از دختران جوان با شیوه جن‌گیری

 11. رشد ۶۰ میلیونی جمعیت کشور در ۶۰ سال

 12. 6 مدل شال و روسری مد روز را بشناسید

 13. دستورالعمل پرداخت مالیات پزشکان ابلاغ شد

 14. علت در خود فرو رفتگی فرزندان چیست؟

 15. ماجرای «آیت‌الله» خواندن امام جمعه شهرکرد چه بود

 16. تمدید مهلت طرح ترافیک خبرنگاری تا ۱۵خرداد

 17. جزئیات افزایش حقوق سربازان

 18. افزایش نسبی ذرات معلق در هوای تهران

 19. صدا و سیما قبل از تبلیغ مواد آرایشی و بهداشتی از وزارت بهداشت تاییدیه بگیرد

 20. اعلام شهریه مدارس غیردولتی شهر تهران/ ۱۵ میلیون تومان بالاترین نرخ شهریه

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. صدای خاموش تجرد قطعی

 3. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 4. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 5. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 6. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 7. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 8. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 9. هادی رضوی در دادگاه: من مفسد اقتصادی نیستم/ از سرمایه‌گذاری با پول معلمان برای خرید خودروهای لوکس تا سفر به ۵۰ کشور

 10. دردسرهای قولنامه، صدای رئیس قوه را هم درآورد

 11. هادی رضوی در دادگاه: اروپاگردی در کار نبوده، من کاسب و بازرگان بودم

 12. حقوق شهردار تهران چقدر است؟ + جدول

 13. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 14. دستگیری ۳۰ مرد و زن در کلاس مختلط یوگا

 15. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 16. فیلترینگ اینستاگرام؛ آری یا خیر؟

 17. کاهش پخش یک تبلیغ تلویزیونی در پی درخواست‌های مردمی

 18. تجملات لاکچری‌پسند ازدواج؛ از خواستگاری خانم بازیگر در زیر آب تا پرواز عروس هنگام عقد

 19. عذرخواهی شبکه ۵ از پخش توهین یک مداح به اهل سنت

 20. آخرین وضعیت جمعیتی ایران تا سال ۱۴۳۰ / کشوری سالخورده می‌شویم!

 21. قدیمی‌ترین سکونتگاه انسان در ایران کجاست؟

 22. رئیس قوه قضائیه: افزایش اعتماد مردم به نظام موجب اقتدار ملی خواهد شد

 23. نیابت قضایی به دادستان شیراز برای دستگیری خانم تک‌خوان ابیانه

 24. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 25. خطیب جمعه اصفهان: اطلاعیه دادستان اصفهان مطابق قانون و فتوای مراجع بود

آخرین عناوین