جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

گروه سیاسی الف،   3971102119 ۷۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه عده‌ای رانتخوار ممکن است خودشان را قاطی مدیران دولتی کرده و از موقعیت خود سوءاستفاده کنند گفت: این افراد با قاطعیت حذف می‌شوند چرا که باید نظام اسلامی را از فساد پاک کرد و این کار را انجام می‌دهیم.

جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری صبح امروز در آئین افتتاح کارخانه فولادسازی بردسیر با بیان اینکه باعث افتخار است که در استان کرمان حضور پیدا کردم اظهار داشت: در آستانه سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب و طی دو روز پروژه‌های بسیار خوبی در استان کرمان افتتاح شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال از شرایط ویژه‌ای از انقلاب روبه‌رو هستیم و آمریکا در چهل سال گذشته از هیچ دشمنی علیه کشور ما دریغ نکرده است یادآور شد: آمریکا تمام تلاش خود را کرده تا انقلاب اسلامی ایران به نتیجه نرسد و در زمان جنگ تحمیلی عراق علیه ما، آمریکا مستقیم وارد شد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم‌هایی علیه کشور ما داشتند به بهانه هسته‌ای داشتند و بعدها معلوم شد که همه اینها بهانه‌ای بیش نبوده است گفت: با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا حتی توافقنامه برجام را بر هم زدند.

وی با اشاره به اینکه همه این اتفاقات تاییدی بر این است که هدف آمریکا فروپاشی ایران است افزود: به دلایلی نمی‌توانیم خیلی از کارهایی را که آمریکا علیه کشور ما انجام داده را بازگو کنیم و آنها را برای مردم توضیح بدهیم.

جهانگیری با بیان اینکه امروز در یکی از مراکز اقتصادی مهم در کشور هستیم و آمریکا خواهد دید که با وجود تحریم سختی که علیه کشور ما از سال 91 ایجاد کرده است باز هم ما پیروز شدیم و توانستیم تولید فولاد را افزایش دهیم عنوان کرد: خزانه‌داری آمریکا یک کار سازماندهی‌شده علیه ایران انجام داد و بیش از 400 نفر در دفتر خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های علیه ایران را مدیریت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شرایط برای ما سخت و دشوار شد و بارها اعلام کردیم بیان کرد: اما سرافرازانه به مردم می‌گوییم که می‌توانیم این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم  و طوری حرکت کنیم که آمریکا به هدف خود نرسد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مهم‌ترین پیام جشن‌های 22 بهمن امسال این است که ایران افق خود را بسیار دورتر ترسیم کرده و تحریم‌ها هیچ اثری در عزم مردم ایران ندارد گفت: مهم‌ترین رسالتی که امروز بر دوش قوای سه گانه است تقویت امید در جامعه و بین مردم است چرا که آمریکا به دنبال ایجاد ناامیدی در بین مردم است.

وی با اشاره به اینکه ما بر مشکلات کشور اشراف کامل داریم و می‌دانیم مردم با چه مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند گفت: ما برای برون رفت از این مشکلات برنامه داریم و مطمئن باشید که از این شرایط عبور خواهیم کرد.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکا نمی‌خواهد بپذیرد که ایران به کمک جوانان متخصص خود در حال پیشرفت است افزود: یکی از کارهای مهم جریان توسعه‌ای کشور است که زمینه‌های مختلفی دارد و محورها و اولویت‌های توسعه کشور مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه ایران ذخایر اول نفت و گاز دنیا را دارد و کشوری که انرژی و نیروی انسانی متخصص دارد هیچ وقت شکست نمی‌خورد گفت: امروز توانمندی ایران بسیار زیاد است و به نقطه‌ای رسیده‌ایم که به‌تنهایی پروژه‌ها را خودمان انجام می‌دهیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در فولاد و یا نیروگاه‌سازی به یک قدرت در دنیا تبدیل شدیم عنوان کرد: آمریکا بداند که ایران قابل تحریم نیست و با ما نمی‌تواند مقابله کند و ما ملت ایران با اتکا به ظرفیت‌های داخلی خودمان مسیر انقلاب را ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه اگر ضعفی در مسئولی مثل من وجود دارد حق ندارم بگویم ما نمی‌توانیم افزود: قدردان بخش خصوصی هستیم که بدون اتکا به پول دولت کارهای بزرگی در کشور انجام دادند و ما حمایت از تولید و سرمایه‌گذار را وظیفه خود می‌دانیم.

جهانگیری با بیان اینکه عده‌ای رانتخوار ممکن است خودشان را قاطی مدیران دولتی کرده و از موقعیت خود سوءاستفاده کنند اما این افراد با قاطعیت حذف می‌شوند تصریح کرد: باید نظام اسلامی را از فساد پاک کرد و این کار را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان ظرفیت‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف از جمله نیروی انسانی دارد گفت:  چپ و راست برای روزهای انتخابات است و بعد از انتخابات هدف همه ما توسعه کشور و رفع مشکلات مردم است.