سخنگوی قوه قضائیه: موافق "دادگاه علنی" هستم

گروه اجتماعی الف،   3971102118 ۴ نظر، ۲ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
سخنگوی قوه قضائیه: موافق "دادگاه علنی" هستم

معاون اول قوه قضاییه گفت: من صددرصد موافق نظر شما هستم که دادگاه‌ها علنی برگزار شود و اگر موردی هست که یک دادگاه باید علنی برگزار شود و جا هم دارد، اما افراد را راه نمی‌دهند شما اطلاع دهید تا من پیگیری کنم.

به گزارش میزان، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی دستگاه قضا با حضور در برنامه بدون توقف به برخی سوالات پاسخ داد و در رابطه با تعیین ریاست دستگاه قضایی اظهار کرد: طبیعتاً مقام معظم رهبری وقتی که می‌خواهند فردی را برای جایگاهی نصب کنند حتماً به قانون اساسی توجه دارند کما این که ایشان از اول انقلاب هم سعی کردند در انتخاب افراد به گونه‌ای عمل کنند که آن فرد از یک حد نصاب خوبی برای آن جایگاه برخوردار باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: به طور طبیعی اگر کسی در قوه قضاییه باشد که از شرایط قانون اساسی هم برخوردار باشد بهتر از کسی خواهد بود که در بیرون قوه قضاییه است یعنی اگر هم مجتهد عادل باشد هم آگاه به امور قضایی باشد و هم مدیر و مدبر باشد طبیعتاً کسی که از قوه قضاییه باشد بهتر از فردی است که از بیرون قوه قضاییه است، چون مسلماً آن کسی که از قوه قضایه است به امور قضایی بیشتر آشنایی دارد.

وی گفت: البته برای ریاست دیوان عالی کشور شرط مجتهد عادل و آگاه به امور قضایی ملاک است، اما دوقید مدیر و مدبر برایش در قانون پیش بینی نشده است؛ لذا برای ۳ پست در قوه قضاییه این سه ویژگی مجتهد، عادل و آگاه به امور قضایی لازم است که برای دادستانی کل، ریاست قوه قضاییه و ریاست دیوان عالی کشور این سه ویژگی لازم است البته ریاست قوه قضاییه علاوه بر سه قید باید دو وصف مدیر و مدبر بودن هم داشته باشد.

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با این که آیا از شما درباره این موضوع نظرخواهی شده است گفت: اگر از بنده سوالی شود نظر خود را خواهم گفت.

معاون اول قوه قضاییه در رابطه با مهریه‌ها و زندانی شدن برخی افراد در رابطه با مهریه‌ها گفت: در ابتدا در این خصوص بنده به خانواده‌ها و جوانان توصیه می‌کنم که خودشان این موضوعات را رعایت کنند یعنی جوانی که می‌داند الان مالی ندارد و بعداً هم مال آن چنانی نخواهد داشت باید رعایت کند و مهریه‌های سنگین را قبول نکند البته گاهی خانواده‌ها این اصرار را دارند که مهریه‌ها سنگین تعیین شود یک بحث این است که باید فرهنگ سازی شود که دیگر مهریه‌های سنگین برای زوج‌های جوان تعیین نشود.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: توصیه بعدی من این است که زنان و مردان زندگی خودشان را به نحوی اداره کنند که از هم طلبکار نباشند و به یکدیگر فشار نیاورند در این راستا صدا و سیما و مجموعه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای باید کمک کنند که این موضوع فرهنگ سازی شود.

وی ادامه داد: حال در خصوص این سوال باید گفت که اگر خدای نکرده فرد محکوم به پرداخت مهریه شد در گذشته روال بر این بود که اگر شاکی درخواست زندانی شدن آن فرد را می‌کرد تا مهریه اش را طلب کند آن فرد بدهکار به زندان می‌رفت و لذا خیلی مشکل وجود داشت، اما ریاست قوه قضاییه این امر را بررسی کردند که اولاً این کار از نظر شرعی برای آن‌هایی که معسر هستند صحیح نیست و هم این که اگر می‌خواستند همان موقع این موضوع را از نظر قانونی اصلاح کنند یک مقداری زمان می‌برد لذا از مقام معظم رهبری اذن گرفتند و قرار شد افرادی که استطاعت مالی ندارند و از قبل هم مالی ندارند به زندان نروند و اگر زندان رفتند درخواست اعسار یعنی بدهند که بعد از آن هم این قانون شد.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: بنابراین اگر کسانی الان باشند که به پرداخت مهریه محکوم شوند، ولی تقاضای اعسار کنند و مشخص شود که استطاعت مالی ندارد دیگر به زندان نمی‌روند و، اما آن‌هایی هم که به این خاطر زندانی شده بودند با بخشنامه رئیس قوه قضایه آزاد شدند.

معاون اول قوه قضاییه به افزایش قیمت سکه و مشکلات به وجود آمده در پرداخت مهریه بدهکاران این موضوع اشاره کرد و گفت:، اما اخیراً ما یک بحثی داشتیم که می‌دیدیم که یک دفعه قیمت سکه به بالا و تا حدود ۵ میلیون تومان هم رفت، چون عده‌ای از خانواده‌ها بر اساس تعداد سکه مهریه‌ها را تعیین می‌کردند در این جا عده‌ای از این افراد به پرداخت سکه محکوم شده بودند و تقاضای اعسارشان هم پذیرفته شده بود که مثلاً اگر کل مهریه اشان ۱۰۰ سکه است ۱۰ سکه را اول بدهند و مابقی را به صورت اقساطی و ماهی یک عدد سکه پرداخت کنند، اما با گرانی‌های اخیر یک دفعه سکه هم گران شد و فردی هم که مثلاً درآمد کلش ۲ یا ۳ و حتی ۴ میلیون تومان هم بود دیگر نمی‌توانست همان یک سکه قسطی را هم پرداخت کند.

وی گفت: در این خصوص شکات می‌آمدند و شکایت می‌کردند که آن فرد حتی همان سکه را هم پرداخت نمی‌کند و او را زندانی می‌کردند لذا برای این افراد هم ترتیباتی اتخاذ شد که این‌ها هم از زندان آزاد شوند.

وی در ادامه به تعداد پرونده‌های دستگاه قضایی هم اشاره کرد و گفت: اکنون پرونده‌های در گردش قوه قضاییه حدود ۱۶ میلیون پرونده است که حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار و یا ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار ورودی به دستگاه قضایی است، البته این عدد به این معنی نیست که همه آن‌ها به دادگاه بروند و محکوم شوند، چون ممکن است برخی رضایت بدهند و یا منع تعقیب صادر شود لذا این ۱۶ میلیون پرونده در واقع گردش پرونده است، چون یک مرحله را طی می‌کند و چند رفت و برگشت دارد که نهایتاً می‌شود حدود ۱۶ میلیون پرونده.

سخنگوی دستگاه قضا به موضوع عدالت اجتماعی هم اشاره کرد و گفت: ما می‌خواهیم که نقش قوه قضاییه در توسعه عدالت اجتماعی و تحقق آن پررنگ‌تر شود البته عدالت اجتماعی وظیفه فقط قوه قضاییه نیست بلکه ما می‌خواهیم که در توسعه آن یک نقش پررنگ‌تر ایفا کنیم. اما این که گفته شود برگزاری دادگاه‌ها به صورت علنی جزء عدالت اجتماعی است ممکن است کاملاً درست نباشد، چون ممکن است عده‌ای بگویند که این کار خلاف عدالت است و ممکن است حق و حقوق برخی افراد ضایع شود.

معاون اول قوه قضاییه گفت: ما در اصل ۱۶۵ قانون اساسی داریم که گفته شده محاکم باید علنی باشد مگر موارد خاصی که به آن اشاره کرده است پس در قانون داریم که دادگاه‌ها باید علنی برگزار شود، اما آیا علنی برگزار شدن دادگاه‌ها با منتشر شدن روند رسیدگی آن یک چیز است یا دو موضوع جدایی از هم البته شاید به ذهن خیلی‌ها برسد که منتشر شدن همان علنی بودن است، اما خیلی‌ها از جمله شورای نگهبان معتقد است که علنی برگزار شدن مستلزم این نیست که جزئیات آن هم منتشر شود پس تا زمانی که حکم قطعی نشده است نباید مشخصات افراد منتشر شود.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: در یک مقطعی دادگاه‌ها علنی برگزار شد مثل دادگاه فاضل خداداد و یا گمرک و یا دادگاه‌های سازمان املاک تملیکی که البته خودم هم چند مورد برگزاری دادگاه علنی را داشتم، اما بعداً قانون گذار آمد و یک تبصره‌ای زد که دادگاه‌هایی که علنی برگزار می‌شود تا زمان قطعی شدن حکم امکان انتشار مشخصات متهم نیست لذا از آن موقع به بعد قانون جلوی پخش و انتشار دادگاه‌های علنی را گرفت.

وی گفت:، اما در سال‌های اخیر گفته شد که اگر دادگاه‌ها علنی برگزار شود که من هم خودم بسیار موافق آن هستم اثرات مثبتی هم برای خود قاضی دارد و هم برای مردم و دستگاه قضایی یعنی قاضی می‌بیند که همه او را نگاه می‌کنند و لذا درست و منطقی حرف می‌زند. همچنین آگاهی مردم بالا می‌رود و نیز اگر دفاعیات متهم درست باشد مردم متوجه آن می‌شوند که حق با کیست البته عکس این مطلب هم وجود دارد یعنی اگر متهم بخواهد جوسازی کند مردم می‌بینند که او حرف‌های بی ربطی در دادگاه زده است لذا برگزار شدن علنی دادگاه‌ها هم برای مردم و هم برای قوه قضاییه و هم برای قاضی دادگاه مفید است و بسیار هم بازدارنده خواهد بود البته اگر قاضی دادگاه تشخیص دهد که دادگاه غیرعلنی باشد دیگر کسی نمی‌تواند وارد جلسه شود، اما این موضوع هم وجوددارد که قاضی موظف است اعلام کند که دادگاه علنی است یا نه و اگر هم غیرعلنی برگزار می‌شود چه دلایلی دارد و باید به آن‌ها استناد کند

سخنگوی دستگاه قضا گفت: فرض کنید که دادگاه‌ها علنی برگزار شود، اما مگر همه شعبه‌ها چند صندلی دارند طبیعتاً شعبه‌های برگزار کننده دادگاه‌ها تعداد زیادی صندلی و یا جا ندارد که همه بخواهند در جلسات حاضر شوند مثلاً در زمانی که خود من رئیس مجتمع بودم با این موضوع و کمبود جا مواجه بودیم به عنوان مثال در دادگاه انقلاب ما یک سالن داریم و همین دادگاه کرباسچی که برگزار شد ما سالن نداشتیم و کلی هزینه شد و آن دادگاه به صورت علنی در دیوان عالی کشور برگزار شد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: من صددرصد موافق نظر شما هستم که دادگاه‌ها علنی برگزار شود و اگر موردی هست که یک دادگاه باید علنی برگزار شود و جا هم دارد، اما افراد را راه نمی‌دهند شما اطلاع دهید تا من پیگیری کنم.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در پایان اظهار داشت: تعیین علنی بودن دادگاه‌ها مطلقاً با قاضی نیست و قاضی باید برای برگزار غیرعلنی دادگاه دلیل بیاورد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۳۵۲۴۰۱۵:۰۶:۴۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
چنانچه سخنانتان عملی شود عالیست و انشا الله
ناشناس۷۳۵۲۴۴۱۵:۰۸:۱۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
به جا و صندلی نیاز نیست، کافی چند خبرنگار آزاد رو با دوربین و صبط صوت به دادگاه راه بدهید.
ناشناس۷۳۵۳۸۲۱۶:۱۰:۳۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
پس کی مخالفه ؟!
ناشناس۷۳۵۶۱۱۱۹:۰۵:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
ایشان صددرصد موافق هستند اما ...

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 3. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 4. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 5. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 6. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 7. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 8. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 9. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 10. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 11. ارزان‌ترین وگران‌ترین قیمت بنزین در جهان + جدول

 12. چرا بولتون حتی دونالد ترامپ را نگران کرده است؟

 13. برنی سندرز: نمی‌گذارم ترامپ و بولتون با ایران بجنگند

 14. جزئیات طرح اصلاح قانون سربازی اعلام شد

 15. کتک‌کاری دوباره در فوتبال بانوان/ پای مردان هم به درگیری باز شد!

 16. رکود سنگین در انتظار بازار مسکن

 17. نرخ اجاره مسکن در تهران  

 18. چگونه از تهدید تحریم نفت فرصت بسازیم؟   

 19. جلسه ویژه کمیسیون عمران برای ساماندهی بازار مسکن با حضور اسلامی

 20. ‌استاندارد خودروهای داخلی در سراشیبی پرپیچ و خم کیفیت؛ وقتی کیفیت فدای مصلحت می‌شود

 21. واردات 332 قلم تجهیزات پزشکی ممنوع است

 22. جزییات تازه از ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/ دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار+ سند

 23. کواکبیان: ما اصلاح‌طلبان اکثریت مجلس نیستیم

 24. پرسپولیس قهرمان چقدر پاداش می‌گیرد؟

 25. چند درصد ایرانی‌ها گوشی هوشمند دارند؟

پربحث‌های دیروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 3. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 4. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 5. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 6. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 7. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 8. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 9. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 10. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 11. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 12. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 13. هنر تغییر محاسبات

 14. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 15. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 16. کشف ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری از خانه یک روستایی!

 17. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 18. دولت حزب اللهي و جوان

 19. خودکشی نافرجام ۲دختر در مشهد  

 20. خانه سبز  

 21. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 22. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 23. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 24. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 25. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 3. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 4. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 8. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 9. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 10. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 11. آقای ظریف این هم بجا نبود

 12. صدای خاموش تجرد قطعی

 13. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 14. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 15. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 16. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 17. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 18. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 19. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 20. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 21. ساختمان های کره شمالی‎  

 22. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 23. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 24. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 25. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

پربحث‌های اخیر

 1. ساخت ۱۶ بند برای مقابله با سیل در شهرستان قلعه گنج

 2. جزئیات طرح اصلاح قانون سربازی اعلام شد

 3. واردات 332 قلم تجهیزات پزشکی ممنوع است

 4. وزش بادهای شدید در تهران ادامه دارد

 5. پیش‌بینی وزش باد شدید در ۹ استان

 6. پنجمین جلسه دادگاه علیرضا زیباحالت منفرد آغاز شد

 7. سقوط آزاد از ۹ طبقه/ چالش اینستاگرامی یا بازی با مرگ؟ + عکس

 8. چهارمین جلسه دادگاه «محمدهادی رضوی» شروع شد

 9. پنج ماه پس از واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد؛ «علوم و تحقیقات» همچنان بدون گاردریل

 10. اعلام جدیدترین آمار "ایدز" در کشور / نیمی از مبتلایان در گروه سنی 20 تا 35 سال

 11. 5413 شهر و روستای کشور از سیل آسیب دید

 12. مهم‌ترین علت گرایش دانشجویان به مصرف مواد مخدر چیست؟

 13. فردا هوای تهران «پس» است، شهروندان مراقب باشند

 14. تمدید مهلت ثبت‌نام فرهنگیان مقیم خارج از کشور

 15. جذب 4000 نیروی آتش‌نشانی در کشور

 16. فروش سوالات امتحانی و کنکور دامی برای خالی کردن حساب‌ها

 17. 2سال زندان در انتظار فرزندانی که نفقه پدر و مادرشان را نپردازند

 18. کشف ماده‌ای عجیب در جو خورشید

پربحث‌های دیروز

 1. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 2. ساخت ۱۶ بند برای مقابله با سیل در شهرستان قلعه گنج

 3. توقیف ۱۲ هزار خودروی لاکچری در سال ۹۷ به خاطر "دور دور"

 4. فردا هوای تهران «پس» است، شهروندان مراقب باشند

 5. تمدید مهلت ثبت‌نام فرهنگیان مقیم خارج از کشور

 6. جذب 4000 نیروی آتش‌نشانی در کشور

 7. فروش سوالات امتحانی و کنکور دامی برای خالی کردن حساب‌ها

 8. 2سال زندان در انتظار فرزندانی که نفقه پدر و مادرشان را نپردازند

 9. کشف ماده‌ای عجیب در جو خورشید

 10. اخاذی از دختران جوان با شیوه جن‌گیری

 11. رشد ۶۰ میلیونی جمعیت کشور در ۶۰ سال

 12. 6 مدل شال و روسری مد روز را بشناسید

 13. دستورالعمل پرداخت مالیات پزشکان ابلاغ شد

 14. علت در خود فرو رفتگی فرزندان چیست؟

 15. ماجرای «آیت‌الله» خواندن امام جمعه شهرکرد چه بود

 16. تمدید مهلت طرح ترافیک خبرنگاری تا ۱۵خرداد

 17. جزئیات افزایش حقوق سربازان

 18. افزایش نسبی ذرات معلق در هوای تهران

 19. صدا و سیما قبل از تبلیغ مواد آرایشی و بهداشتی از وزارت بهداشت تاییدیه بگیرد

 20. اعلام شهریه مدارس غیردولتی شهر تهران/ ۱۵ میلیون تومان بالاترین نرخ شهریه

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 3. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 4. صدای خاموش تجرد قطعی

 5. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 6. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 7. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 8. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 9. هادی رضوی در دادگاه: من مفسد اقتصادی نیستم/ از سرمایه‌گذاری با پول معلمان برای خرید خودروهای لوکس تا سفر به ۵۰ کشور

 10. دردسرهای قولنامه، صدای رئیس قوه را هم درآورد

 11. هادی رضوی در دادگاه: اروپاگردی در کار نبوده، من کاسب و بازرگان بودم

 12. حقوق شهردار تهران چقدر است؟ + جدول

 13. دستگیری ۳۰ مرد و زن در کلاس مختلط یوگا

 14. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 15. فیلترینگ اینستاگرام؛ آری یا خیر؟

 16. کاهش پخش یک تبلیغ تلویزیونی در پی درخواست‌های مردمی

 17. تجملات لاکچری‌پسند ازدواج؛ از خواستگاری خانم بازیگر در زیر آب تا پرواز عروس هنگام عقد

 18. عذرخواهی شبکه ۵ از پخش توهین یک مداح به اهل سنت

 19. آخرین وضعیت جمعیتی ایران تا سال ۱۴۳۰ / کشوری سالخورده می‌شویم!

 20. قدیمی‌ترین سکونتگاه انسان در ایران کجاست؟

 21. رئیس قوه قضائیه: افزایش اعتماد مردم به نظام موجب اقتدار ملی خواهد شد

 22. نیابت قضایی به دادستان شیراز برای دستگیری خانم تک‌خوان ابیانه

 23. خطیب جمعه اصفهان: اطلاعیه دادستان اصفهان مطابق قانون و فتوای مراجع بود

 24. پلنگ لوچ، ایرانی نیست

 25. ۳۵۰۰ زندانی مهریه داریم

آخرین عناوین