نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

گروه اجتماعی الف،   3971102116 ۲۳۷ نظر، ۹ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

کمیسیون تلفیق مصوباتی درباره مالیات پزشکان در راستای عدالت مالیاتی در کشور تصویب کرد و تا این قشر پردرآمد نیز مانند بقیه سایر اقشار مالیات خود را پرداخت کنند، اما لابی‌هایی در مجلس شکل گرفته است که این مصوبات را حذف کند و برخی فرار مالیاتی پزشکان را قبول ندارند. نظر شما در این مورد چیست؟

به گزارش الف، کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ در حین بررسی این لایحه دو مصوبه را به تصویب رساند که براساس مصوبه اول پزشکان ملزم به استفاده از پایانه های فروشگاهی یا همان دستگاه پوز (کارتخوان) در مطب خواهند شد و براساس مصوبه دوم مالیات علی الحساب ۱۰ درصدی از درآمد پزشکان در مراکز درمانی برداشته می شود.  نکته کلیدی هر دو مصوبه کمیسیون تلفیق این است که موجب شفافیت درآمد پزشکان می‌شود و جلوی فرار مالیاتی گسترده این قشر پردرآمد را می گیرد.

پس از تصویب این مصوبه در کمیسیون تلفیق مجلس، جامعه پزشکی (پزشکان) برای حذف آن اقدامی به لابی کرده تا بتوانند با تحت فشار قرار دادن اعضای کمیسیون تلفیق مجلس، مصوبات این کمیسیون درباره مالیات پزشکان که موجب شفافیت درآمد پزشکان می شود و جلوی فرار مالیاتی گسترده آنها را می گیرد، را حذف کند.

 • بیشتر بخوانید:

لابی سنگین برای لغو مالیات پزشکان

رقم فرار مالیاتی پزشکان معادل یارانه ۱۲میلیون ایرانی در سال است

عباس گودرزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در این باره می‌گوید: هم‌اکنون مبلغی که سازمان امور مالیاتی اعلام کرده جامعه پزشکی مالیات پرداخت می‌کنند، ۱۵۰ میلیارد تومان است، سازمان امور مالیاتی ادعا می‌کند رقم واقعی باید ۷۰۰ میلیاردتومان باشد اما نه ۱۵۰ میلیاردتومان صحیح است و نه ۷۰۰ میلیاردتومان، چراکه با عدد ۱۵۰ میلیاردتومان یعنی هر پزشک درآمدش یک میلیون تومان است و با عدد ۷۰۰ میلیارد تومان یعنی هر پزشک درآمدش دومیلیون‌ و 200 هزار تومان است که هیچ‌کدام از این اعداد واقعی نیست. مرکز پژوهش‌‌های مجلس شورای اسلامی گزارش داده ۶۸۰۰ میلیارد تومان رقم واقعی مالیاتی است که باید از جامعه پزشکی پرداخت کند.

البته محمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در این باره با بیان اینکه مسئله فرار مالیاتی اصلا درست نبوده و سازمان نظام پزشکی همکاری همه جانبه با سازمان مالیات می‌کند، می‌گوید: اخذ ۱۰ درصد از درآمد پزشکان تحت عنوان مالیات علی الحساب مطرح شده است که این مسئله در هیچ کجای دنیا اجرایی نشده است.

موضوع فرار از مالیاتی پزشکان در حالی است که حتی کارگران و کارمندانی با درآمدهای پایین مالیات پرداخت می‌کنند، و پزشکان هم باید متناسب با درآمدشان مالیات بدهند؛ البته این قشر پردرآمد برای فرار از مالیات روش‌های مختلفی اتخاذ می‌کنند که قرار ندادن کارتخوان در مطب خود، ثبت نکردن کارتخوان به نام خود و ارائه ننمودن اظهارنامه مالیاتی بخش‌هایی از آن است.

نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و خوداری آن‌ها از نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟؛ چرا پزشکان متناسب با درآمد بالایی که دارند، مالیات پرداخت نمی‌کنند و از شفافیت گریزان هستند؟

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۳۴۹۲۵۱۳:۱۶:۱۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
هیچ جای دنیا پزشکان این قدر با سایر اقشار فاصله طبقاتی ندارند درآمد یک پزشک را با درآمد یک دکترای مهندسی از دانشگاه شریف مقایسه کنید متوجه می شوید. همین ثروت موجب افزایش قدرت و نفوذی شده که خیلی راحت کارت خوان ندارند و فرار مالیاتی می کنند!
قمی۷۳۵۲۳۱۱۵:۰۳:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
کارخوان براحتی راهکار فرار دارد راهکار کارساز که مافیای پزشکان نفوذ کرده در وزارت بهداشت و نظام پزشکی مانع آن است چیست؟ باید سرنسخه پزشکان و دفترچه بیماران کد دار شود و در سامانه یکپارچه اینترنتی ثبت شود تا بعد از ثبت داروخانه بتواند دارو را بدهد یا فرد سایر خدمات پزشکی بگیرد چون فقط با این راهکار است که میتوان فهمید پزشک چند بیمار دیده است آنوقت میشود مالیالتش را حساب کرد. رسانه ها این اقدام کارگشا را مطالبه گری کنند تا قانون شود و در تمام مطبها و درمانگاهها و بیمارستانها این سامانه راه اندازی شود. منتظریم
ناشناس۷۳۵۲۷۶۱۵:۲۰:۵۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
درود به هموطن قمی مجلس چکار میکند؟ اینم راهکار اساسی
ناشناس۷۳۵۳۹۹۱۶:۲۳:۵۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
به نظر من با توجه به اینکه دولتها هیچ گزارشی از ریز هزینه کرد مالیاتها و سایر درامدها به مردم ارائه نمیکنند، همه مردم باید تلاش کنند تا از دادن مالیات فرار کنند.
ناشناس۷۳۵۵۱۵۱۷:۲۶:۴۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
ضمنا بهتره مبلغ مالیاتشون به صورت پلکانی محاسبه شود و از یک عددی به بالا (مثلا از 30 میلیون به بالا) تا 50 یا 60 درصد درآمدشون به عنوان مالیات محاسبه شود.
محمد۷۳۶۲۱۶۰۸:۵۰:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۳
بنظر روش مطلوب ودقیقی است ولی کمی اولش با دشواری همراه خواهد بود
حسین۷۴۱۲۸۹۱۰:۵۰:۰۹ ۱۳۹۷/۱۱/۶
مالیات در شرایط اقتصاد سالم خیلی خوبه ولی تو کشور ما با توجه به اینکه مالیاتی که ما میدیم و از حقوقات ما و از جیب ما و زن و بچه داده میشه معلوم نیست کجا و به چه شکلی هزینه میشه و شفافیتی تو هزینه کرد مالیات توسط مسئولین دولت وجود نداره با دادن مالیات توسط پزشک و غیر پزشک مخالفم.
ناشناس۷۳۵۲۵۵۱۵:۱۴:۱۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
همه جای دنیا درامد پزشکان چند برابر مردم عادیست کافیست گوگل کنید
ناشناس۷۳۵۳۲۳۱۵:۴۸:۳۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
شعار نده . اگر چنین بود که هر سال تعداد زیادی از پزشکان اروپا و آمریکا بخاطر دستمزد و درآمد کم راهپیمائی و اعتراض نمیکردند . در کشورهای دیگر هر اندازه درآمد بیشتری داشته باشی مالیاتت تصاعدی میره بالا و از حدی بیشتر باید 90 درصد آنرا مالیات بدی .
ناشناس۷۳۵۳۲۴۱۵:۴۸:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
مجید جان که یا پزشکی یا پسر پزشک؟ چند برابر؟ دو برابر سه برابر ... و یا هزار برابر؟؟؟
علی۷۳۵۳۲۵۱۵:۴۸:۵۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
ممنون از شما پزشک عزیز
ناشناس۷۳۵۳۹۷۱۶:۲۲:۵۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
چند برابر مردم عادی نه بهترین مهندسان کشور چرا مالیات نمیدن؟!##!
ناشناس۷۳۵۴۶۵۱۶:۵۸:۰۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
در آمریکا بطور متوسط درآمد پزشک حدود 5 تا 10 برابر درآمد کارگره. در ایران دهها برابر!
ناشناس۷۳۶۳۵۴۰۹:۴۹:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳
درامد کارگر توی امریکا به طور متوسط سالانه 20 هزار دلاره درامد پزشک عمومی 180 هزار دلار بعضی تخصص ها مثل نوروسرجری 600 هزار دلار سفاهت خودتون رو توی کامنت ها نشون ندید
ناشناس۷۳۶۶۱۰۱۱:۲۲:۱۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
خب سفاهت عزیز 10 برابر 20 هزار دلار میشه 200 هزار دلار خودتم میگی درآمدشون 180 هزار دلاره! بعد چرا با کارگر مقایسه میکنی؟؟؟ با مهندس ها مقایسه کن!
ناشناس۷۳۷۸۰۸۲۳:۱۹:۵۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
در آمد کارگرها 20 عزار دلاره؟بلدی سرچ کنی؟
ناشناس۷۳۸۸۶۴۱۴:۵۳:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۴
نابغه جان ایشون گفته پزشکان (به طور کلی فارغ از متخصص و عمومی) 5 تا 10 برابر در حالی که فقط عمومی ها تقریبا 10 برابر هستن که واضحه همه عمومی نیستند!.توی ایران میانگین 10 تومن برای عمومی ها توهمی بیش نیست. در ضمن مهندسانم توی امریکا به طور میانگین نصف پزشکان عمومی دریافتی دارند و حدود 90 هزارتاست
ناشناس۷۳۵۹۹۳۰۱:۰۳:۳۵ ۱۳۹۷/۱۱/۳
مثلا چند برابر؟ یک بار از یک همکار آلمانی که پروفسور دانشگاه هست پرسیدم یک جراح نسبتا سرشناس چند برابر تو درآمد دارد. گفت دو الی سه برابر. گفت تو چطور؟ گفتم دست کم ۵۰ برابر. مگر یک طبیب اندازه چند استاد دانشگاه‌ ارزش افزوده ایجاد می‌کنه که به اندازه ۵۰ یا حتی ۱۰۰ نفرشان باید درآمد داشته باشد؟؟؟؟؟؟؟؟ حتی در آمریکا هم یک جراح معروف حدود ۷۵۰ هزار دلار درآمد دارد که معادل ۵ پروفسور دانشگاه استنفورد است!!
ناشناس۷۳۶۱۴۸۰۸:۱۷:۰۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳
علیرغم اینکه پزشکان دارای بالاترین در امدها هستند ولی متاسفانه یکی از کمترین مالیاتها( به نسبت درامدشان) را میپردازند. چرا یک کارمند با حقوق 3 میلیونی قبل از دریافت حقوقش مالیات ان کسر میگرددولی پزشکانی با درامدهای نجومی و حتی دهها یا صدها میلیونی نباید مالیات بدهند؟؟ چرا پزشکان از نصب کارتخوان واهمه دارند؟ تازه زیر میزی را هم که جدا میگیرند؟؟
ناشناس۷۳۶۲۱۷۰۸:۵۰:۵۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
چهار برابر نه صد برابر یا هزار برابر! همه جای دنیا پزشک مسوولیت دارد و وقتی قصور می کندیا تقلب یا ... برای همیشه از طبابت محروم می شود
ناشناس۷۳۷۶۱۹۲۰:۵۰:۴۵ ۱۳۹۷/۱۱/۳
اره بابا تازه اعدامم میشن سر قصور
گدا با حقوق نجومی / بازنشسته۷۳۵۲۵۷۱۵:۱۵:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
الان دیگه گداهای سر چهارراه هم مجهز به دستگاه کارتخوان هستن اونوقت بعضی از این تاجران سلامت ؛ زیر بار نصب دستگاه کارتخوان در مطبشون نمیرن
ناشناس۷۳۵۶۶۲۱۹:۴۳:۳۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
کاری به اینکه کی راست میگه ندارم ....اما من تا حالا با اینکه مراجعه به مطب زیاد داشتم ندیدم کارتخوان نداشته باشن
ناشناس۷۳۶۴۰۳۱۰:۰۷:۱۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
اون کارتخوان هایی که دید حتما به اسم وابستگانشون ثبت شده نه خود دکتر
ناشناس۷۳۵۶۹۴۲۰:۱۵:۵۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
وانتی میوه فروش و دستفروش کنار خیابان و پیک رستوران کارتخوان دارن و شگفتا پزشکان ما انقدر از تکنولوژی دورن
علی۷۳۵۳۰۵۱۵:۳۷:۲۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
دکترای مهندسی نه یک شب بیخوابی کشیده نه به اندازه متخصص درس خونده . نه دو بار طرح رفته.یک دهم پزشک هم استرس نداره نبایدم مثل متخصص درآمد داشته باشه
ناشناس۷۳۵۳۶۴۱۶:۰۱:۵۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
کل اون دستگاههایی که تو پزشک استفاده می کنی رو یه همچین مهندسایی ساختن اخوی
ناشناس۷۳۶۰۰۴۰۱:۲۳:۳۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
بله مثلا دستگاه های MRI رو هم احتمالا مهندسین نخبه شریف ساختن!
رضا صدر۷۳۶۲۵۰۰۹:۰۱:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
نه دستگاه mri و fmri خودشون پا درآوردن اومدن توی بیمارستن به مردم خدمات می دن. برق بیمارستن هم معلوم نیست از کجا میاد.نیروگاه و میادین استخراج نفت و گاز کشکه.آب خودش می یاد به بیمارستان می رسه.ساختمان بیمارستان و راه رسیدن به بیمارستان رو هم که خود پزشکا ساختن.کارگر و مهندس و معلم نیروی نظامی و کشاورز ،کمتر از پزشک درس خوندن.بی خوابی نکشیدن باید برن بمیرن.پزشکان هم استقلال و تمامیت ارضی دارن.
ناشناس۷۳۶۳۷۰۰۹:۵۷:۱۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳
اره عزیزم مهندس ساخته تو هم بساز بده به ما پزشکان پولش رو بگیر نوش جونت.مهندسانی که توی طراحی سیستم های پزشکی هستند اتفاقا درامد بسیار بالایی دارند و پروژه های بسیار خوبی میگیرند نمونه ای که میشناسم دکتر مهران جاهد که درامد بسیار خوبیم از این کار داره شما هم به این حد توانایی برسید نوش جونتون
حسن۷۳۵۳۸۶۱۶:۱۳:۲۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
سلام هم درس خونده و هم بسته به نوع کارش هم استرس شغلی داره و هم ..... یک مهندس در عوض کاری که میکنه و با توجه به درامد کمی که در عوض کارش میگیره ،تا بیست سال هم اون کار رو باید تضمین کنه ولی پزشکان محترم چی .... پس لطفا دیگر به مهندسین توهین نکنید
ناشناس۷۳۵۴۰۱۱۶:۲۵:۰۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
ریاضی مهندسی میدونی یعنی چی که صحبت از بی خوابی می کنی؟!
ناشناس۷۳۶۰۱۸۰۱:۵۸:۴۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
خوب میرفتی پزشکی میخوندی! چرا نرفتی؟
ناشناس۷۳۶۸۲۸۱۲:۳۹:۳۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳
واسه اینکه وجدان داشتم .
ناشناس۷۳۶۳۷۷۰۹:۵۸:۵۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
ریاضی مهندسی درسی هست که دوستان دانشگاه ازادی که دیپلم با تک ماده گرفتند و مهندسی بدون کنکور رفتند دارند پاس میکنند.
ناشناس۷۳۵۴۰۸۱۶:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
دکترای مهندسی 10 سال دروس تحلیلی سخت خونده اونوقت شما از روی هوا برای خودت نظر بده!
ناشناس۷۳۶۰۲۲۰۲:۰۸:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
یکی را گفتند عالم بی عمل به چه ماند؟ گفت به زنبور بی عسل. زنبور درشت بی مروت راگوی باری چو عسل نمی‌دهی نیش مزن
ناشناس۷۳۶۰۳۵۰۲:۵۹:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳
شما هم خوبید. نمی دونم پس چرا اینقدر احساس کمبود می کنید؟ این دکترای مهندسیتون رو ببرید بقالی سر کوچه یه سطل ماست بهتون نمیده. باید کار کنید و خروجی ملموس داشته باشید.
ناشناس۷۳۶۸۳۳۱۲:۴۲:۰۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳
جناب آقا دکتر . مملکت همیشه همینگونه نخواهد ماند . دنیا تغییر کرده پس روزی را ببین که تو هم زندگی یک پزشک هندی را خواهی داشت .
ناشناس۷۳۵۴۷۰۱۶:۵۹:۳۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
فقط توی ایران پزشکان بی خوابی میکشن؟ بعد هم اینجور حساب کنی کار سربازان لب مرز از کار پزشکان خیلی سخت تره! درسی هم که پزشکان میخونن عمدتا حفظیه درحالیکه درسی که مهندسان میخونند عمیق و فهمیدنیه!
علي۷۳۵۵۰۲۱۷:۱۶:۵۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
این آقا مطمنم نمیدونه مهندسی یعنی چی- مغز ترین افراد رفتن ریاضی و مهندسی- برا همون تو فک میکنی شب نخوابی ندارن- پزشکها اکثر مغزشون مث کامپیوتری بود که میلیاردی ویروس داش از بس کند ذهن بودن برا همون برا یه مسله کوچیک شب نخوابی داشتن ...بعدش دکتری مهندسی دو سال بیشتر از یک فوق تخصص میخونه- در ضمن در هیچ جای دنیا درآمد پزشکان هزار برابر جامعه نیس
ناشناس۷۳۶۰۲۱۰۲:۰۴:۱۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳
خروجی این دکتری های مهندسی چیست؟ چند تا محصول صنعتی ایرانی هست که در دنیا خواهان و خریداری داشته باشد و برای کشور آبرویی به همراه آورده باشد؟ چرا این مغز های مهندسی توان آن را ندارند که مردم را از وانت نیسان 40 سال قبل و پراید عهد عتیق رها کنند؟ چرا نمی توانند یک بزرگراه 120 کیلومتری شمال را بعد از چند دهه بسازند؟ حالا شما دلت رو خوش کن که در ریاضیات مهندسی استاد هستی، این وقتی ارزش دارد که خروجی داشته باشد، نه اینکه فقط به درد تدریس در موسسات آمادگی آزمون دکتری بخورد. یکی را گفتند عالم بی عمل به چه ماند؟ گفت به زنبور بی عسل. زنبور درشت بی مروت راگوی باری چو عسل نمی‌دهی نیش مزن به جرئت میگم که بیشتر این اساتید مهندسی نسل جدید، حتی در زمینه تئوری هم چندان با سواد نیستند و تدریس براشون بیشتر جنبه حفظی پیدا کرده و از طراحی یک سوال امتحانی هم عاجز هستند و سوالات امتحانات رو از منابع خارجی و حتی بدون توانایی در تغییر در آن طرح می کنند. آنهایی هم که چیزی در چنته دارند هیچ فرصتی را برای مهاجرت به خارج از دست نمی دهند. ایران در زمینه پزشکی در تراز کشورهای پیشرفته قرار دارد و در این زمینه بی نیاز از خارج از کشور است. در زمینه صنعت و مهندسی چطور؟ متاسفانه امروز درآمد ربطی به سختی در درس خواندن و حتی کار کردن ندارد، آیا یک دکترای مهندسی قبول میکند که درامدش یک دهم یک کارگر معدن باشد، با توجه به سختی غیر قابل تصور کار در معادن؟ حسادت و نفرت پراکنی دردی رو دوا نمی کند، به نظرتون پزشکی که بعضی از این کامنت ها رو می خونه، حداقل به شکل ناخود آگاه تاثیر منفی در رابطش با بیمار که ممکنه خود شما باشید نمی گذاره؟ به وضوح در این کامنت ها و امتیازات مثبتی که به اون ها داده میشه عقده و حسادت مشهوده و بیشتر احساسیه تا منطقی و این میزان احساسات منفی در جامعه باعث تاسفه. ضمنا به نظر من نوابغ و نخبه ها باید بیشتر به سمت رشته های علوم انسانی هدایت بشن ولی در کشور ما برعکس هست.
ناشناس۷۳۵۷۹۶۲۱:۳۱:۳۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
اگر دکترا مغز یک مهندس یا رشته ریاضی را داشتن نیاز به شب نخوابیدن ها نبود . در ضمن نشون میده رشته شما بجای هوش بیشتر حافظه لازم داره که شب نخوابی دارید .
مهندس۷۳۹۵۷۳۰۷:۵۶:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۵
علی جان شما فکر میکنی مهندسها شب کتابشون میذارن زیر سرشون و میخوابن و صبح مطالب کتاب به مغزشون رسوخ میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
؟۷۳۵۴۳۲۱۶:۴۲:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
چرا فرار مالیاتی؟ در اروپا مالیات بر اساس درآمد از همه پزشک و غیر پزشک، تاجر ، کارمند و ... گرفته میشه مردم در آن کشور ها میدانند که مالیات کجا هزینه میشه و چرا ؟ در آن کشور ها ارگان و نهادی نیست که درآمد داشته باشه و مالیات نده !!! میزان مالیات داده شده کاملا شفاف و مشخص است ... حمله به پزشکان که برادران وخواهران ‌و فرزندان شما هستند جز ایجاد ناامیدی در پزشکان که مشغول خدمت هستند نتیجه ایی ندارد در مطب من پرداخت ویزیت اجباری نیست کارت خوان دارم ولی بیمارانی دارم که کارت ندارند !! پول ندارند که کارت داشته باشند مارا با هجمه های هدف دار افرادی که با ساختن حاشیه خود را ایمن نگه میدارند دلسرد نکنید
ناشناس۷۳۵۸۶۷۲۲:۴۲:۲۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
ما از شما پزشک نوعدوست درد آشنا سپاس داریم. اما با یک گل و حتی صدگل هم بوستان نخواهیم داشت.
ناشناس۷۳۵۶۳۳۱۹:۱۶:۵۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
الان مهمان خانه دارها موظف شدن فقط کارتخوان بکشن و پول نقد قبول نکنن و به هیچ وجه پول نقد نمیگیرن حتی اگه التماس کنین. چرا نمیشه با پزشک ها همین کار رو کرد؟ چرا اگه یه کارمند دولت پول بگیره اسمش میشه رشوه ولی اگه یه پزشک پول بگیره اسمش میشه زیرمیزی و علنا هم سایر پزشکان در مصاحبه ها ازش حمایت میکنن؟ چرا اگه یه مهندس خانه ای که ساخته بریزه باید دیه بده و به دادسرا فرستاده میشه ولی اگه یه پزشک باعث مرگ شخصی بشه اسمش میشه قصور و توسط صنف خودش محاکمه میشه؟ چرا فقط پزشکان و وزارت بهداشت علاوه بر حقوق، کارانه هم میگیرن که گاها چند ده برابر حقوقشونه (در مورد برخی پزشکان) و سایر کارمندان لشکری و کشوری فقط حقوق خالی میگیرن؟
ناشناس۷۳۵۶۳۶۱۹:۱۸:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
در اروپا حقوق یک پزشک 3 برابر یک کارگر است و در ایران درآمد یک پزشک متخصص 1000 برابر یک کارگر است. در اروپا از پزشک 70 درصد مالیات میگیرن و از کارگر هیچ مالیاتی نمیگیرن. در ایران از پزشک مالیات نمیگیرن (نمیتونن بگیرن چون دورشون میزنن) و از کارگر 10 درصد مالیات میگیرن.
ناشناس۷۳۷۳۶۱۱۷:۰۸:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۳
اوج بیسوادی و کم هوشی خطرناک و مریض گونه رو میشه توی این کامنت و مثبت زنندگان بهش دید.طبق این کامنت مشعشع فرض کنید حقوق کارگر ساده هزار دلار هست پس پزشک ۳ هزار دلاره اونوقت پزشک عزیز باید ۷۰ درصد مالیات بده یعنی ۹۰۰ دلار بگیره یعنی کمتر از کارگر!! اونوقت این پزشکان عزیز احتمالا دچار اختلالات متعدد روانی هستند که نزدیک به یک دهه تلاش شبانه روزی میکنند تا کمتر از یک کارگر ساده دریافتی داشته باشند!اونم توی غرب سرمایه دار!احتمالا شاکی از "فرار مغزها" و عدم حمایت از خودتونم هستید نه؟!
ناشناس۷۳۷۸۸۴۰۰:۳۷:۰۹ ۱۳۹۷/۱۱/۴
توهین نکن . جناب آقا دکتر . مملکت همیشه همینگونه نخواهد ماند . دنیا تغییر کرده پس روزی را ببین که تو هم زندگی یک پزشک هندی را خواهی داشت .
ناشناس۷۳۹۳۸۴۲۲:۴۳:۴۵ ۱۳۹۷/۱۱/۴
از چی خجالت بکشم دقیقا؟ چیه کامنتم غلط بود که ازش خجالت بکشم؟ 3 برابر هزار نمیشه 3 هزار؟ 30 درصدش نمیشه 900 تا ؟ نباید با افرادی که نمیتونند یک تحلیل ساده کامنت رو انجام بدند برخورد تندی داشت؟!
ناشناس۷۳۷۸۸۷۰۰:۳۷:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۴
خجالت بکش .
ناشناس۷۳۷۸۹۲۰۰:۳۹:۵۴ ۱۳۹۷/۱۱/۴
اگر یک ذره منطق داشتی از این موج نفرت ملی شبها توی خواب کابوس میدیدی .
ناشناس۷۳۹۳۷۴۲۲:۳۵:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۴
ترجیح میدم که هرگز توسط افرادی که یک محاسبه سرانگشتی ساده رو نمیتونند انجام بدند و عادت به معدوی حرف زدن دارند بامنطق به نظر نیام.
ناشناس۷۳۹۷۳۹۱۱:۳۷:۰۳ ۱۳۹۷/۱۱/۵
باورکنین کابوس میبینیم از عمق ... حقارتی که پشت نظراتتون هست
ناشناس۷۳۶۷۵۳۱۲:۰۷:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳
سلام جناب الف قبلن هم نوشتم که تنها راه اخذ مالیات از دکترها و یا کلا این صنف مثه بیمارستان - درمانگاه و موسسات پزشکی و دندانپزشکی و روانپرشکی و دکتر حیوانات و .... این نیست که دستگاه پوز پرداخت الکترونیکی بزارین توی مطب چون دکتر میگه مریضای عزیز امروز سیستم قطعه و پرداخت نقدی انجام بدین هر کسی هم پول نداره بره از بانک بغل پول بگیره بیادش و مریض هم برای اینکه نوبتش رو از دست ندهد مجبوره بدود بره از ATM پول نقد بگیره باید بروش معکوس برای گرفتن مالیات از دکترها اقدام کرد کد ملی دکتر + کد ملی همه خانوادش رو امور مالیاتی بگیره بکمک سیستم املاک و زمین شهری و خودروسازی و ثبت احوال و ..... که همه با هم وصل هستن دارایی دکتر و خانوادش بدست بیاد مثلا 2 خونه در تهران دارن و 3 تا ماشین دارن و یک ویلا در شمال سال بعد و یا سالهای بعد هر اندازه به این داراییها یا پول و سپرده در بانک اضافه شد 10 درصد مالیات اخذ میشود
دکتر۷۳۷۰۸۵۱۴:۲۴:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
دل خوش مدار که این مالیات نیز خرج شما نگردد..
دکتر ( ر. ف)۷۳۴۹۳۲۱۳:۲۱:۳۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
رفتار یک اقلیت پزشک تاجر مسلک را به همه این قشر نسبت ندهید... به فکر ۱۵ هزار پزشک عمومی بیکار باشید که وزیر اشرافی روحانی ، برای انها در پزشک خانواده برنامه ای نداشت...
ناشناس۷۳۵۱۱۷۱۴:۱۶:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
اون 15 هزار پزشک خودشون یه کمکی بکنند و با لابی و تجمعات قوانیینی تنظیم کنند تا جلوی این همه تبعیض گرفته شود
ناشناس۷۳۵۲۷۱۱۵:۱۸:۴۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
15 هزار پزشک عمومی اگه واقعا دنبال کار خوب و پر درآمد هستند، چرا نمی رن مناطق نمی گم محروم بلکه میگم غیر تهران و شهرهای بزرگ... هر شهرستانی برید و هر روستایی برید، براتون کار هست...
ناشناس۷۳۵۶۶۳۱۹:۴۶:۲۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
میشه یه چند تا را نام ببری!!!!!
ناشناس۷۳۵۲۸۸۱۵:۲۶:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
در مناطق محروم براشون کار هست ولی دوست دارند تو مراکز استان بمونن
ناشناس۷۳۵۶۴۳۱۹:۲۴:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
15 هزار پزشک عمومی افسانه ای است که صنف پزشکان درست کرده اند تا با بهانه آن مجبور به افزایش تعداد بسیار کم پزشکان در ایران نشوند و انحصار را حفظ کنند . الان پزشکان عمومی هم زیر ماهی 30 میلیون تومان درآمد ندارند.
دکتر ف ن.۷۳۵۳۳۱۱۵:۵۲:۲۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
دوست عزیز ر ف که حتما پزشک عمومی هستید و در دنیا به شما می گویند GP که شاید معادل فارسی آن کارورز عمومی باشد(General practitioner) نه پزشک عمومی؟ چرا دولت باید هزینه پزشکان مازاد را بدهد. پس اینهمه مهندس بیکار را هم دولت باید برایشان شغل ایجاد کند. اگر بیکاری برو کار دیگری کن. چرا دولت باید برای شما شغل ایجاد کند
ناشناس۷۳۵۴۷۱۱۷:۰۰:۲۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
مشکل همین پزشکان متخصص هستند که با نفوذشون جلوی کار پزشکان عمومی رو گرفتند و عوضش خودشون درآمد کلان کسب میکنند!
ناشناس۷۳۵۸۷۲۲۲:۴۷:۱۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
دکتر جان بابت بیکاری همکاران خودتان از مردم و جامعه گلایه نداشته باشید حتی از دولت و مجلس هم. این همکاران خود شما هستند که مجوز مطب را رانت دانسته و از واگذاری اجازه آن به دیگر همکاران خود واهمه دارند.
صادق۷۴۱۲۹۳۱۰:۵۱:۰۹ ۱۳۹۷/۱۱/۶
تازه شدن مث بقیه بیکارها.چرا فقط ناراحت پزشکایی؟
ناشناس۷۳۴۹۳۳۱۳:۲۲:۱۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
سازمان مالیاتی فقط چسبیده به ضعفا و حقوق بگیران از پزشکان واهمه داره و حساب میبره یارو دکتره 2 دقیقه ویزیت میکنه 600000 تومن میگیره ! این مالیات نداره !؟
هاشمی۷۳۵۱۳۹۱۴:۲۲:۲۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
گل گفتی
الف ر۷۳۵۳۲۹۱۵:۵۰:۴۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
تمام ان مصیبت ناشی از ضعف سازمان مالیاتی چه از نظر قانونی و چه از نظر نیروی انسانی آن سازمان است متاسفانه در سالهای اخیر فساد در این سازمان ....خودم مواردی را به مراجع ان سازمان گفتم هیچ اثری نکرد حتی خودم احساس ناامنی کردم
ناشناس۷۳۵۶۶۸۱۹:۵۲:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
از این مبلغی که بابت ویزیت گفتید معلومه که خیلی پرتید
ناشناس۷۳۷۸۹۹۰۰:۴۴:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۴
بی ادب .
ناشناس۷۳۴۹۳۴۱۳:۲۳:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
بعضی از پزشکان واقعا درآمد بی حد و حصری دارند نوش جانشان فقط مالیاتش را بدهند
مسعود۷۳۵۴۳۱۱۶:۴۲:۲۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
این درآمد بی حد و حصر را در سایه انحصار دولتی به دست آوردند اگر دولت جلوی رشته پزشکی و تخصص‌های آن را باز کند و سهمیه تعیین نکند، درآمد پزشکان هم نزدیک کارمندان ساده ادارات می‌شود
ناشناس۷۳۵۵۰۴۱۷:۱۸:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
فقط مالیات بدهند کافی نیست باید درآمد شون هم مانند خیلی از تحصیل کرده ها باشه حداکثر دو یا سه برابر نه چند صد برابر قطعا دود اختلاف طبقاتی زیاد به چشم تمام افراد جامعه خواهد رفت
مرتضی@۷۳۴۹۳۵۱۳:۲۳:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
پزشکا خیلیاشون دیگه طبیب نیستند، تاجرن بخدا خیلی اوضاع مطبا خرابه . واقعا باید یه فکری بردارن . چرا نظارت بر پزشکان ایقد ضعیفه ؟؟؟ چرا همه مردم ایقد جلوشون خم و راست میشن ؟؟ هم پول بهشون میدیم یه عالمه، هم حلوا حلواشون میکنیم مشکل فرهنگی هم داریم ما متاسفانه
ناشناس۷۳۴۹۳۷۱۳:۲۴:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
با درآمدهای میلیاردی نخوان مالیات بدن یعنی انسانیتشون صفره اینها پای عواطف انسانی هم به میان بیاد جنبه های اقتصادیشون چشمشونو کور میکنه بنابراین ضمن اجباری کردن کارتخوان باید از گرفتن هرگونه وجه نقد هم محروم بشن و ده درصد مالیات هم کمه باید بیشتر پرداخت کنن به عبارتی هرکه بامش بیش برفش بیشتر در غیراینصورت همون فقط اعدام فکر خوبیه
محمد قاسمی۷۳۴۹۳۸۱۳:۲۴:۳۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
جامعه ای که به تبعیض بی تفاوت و به حجاب و استادیوم و کنسرت حساسه (هر دو طرف) فرقی براش نداره کی سرش کلاه بذاره به قول یه خواننده رپ: این بود هدف و راه؟
دوست۷۳۴۹۴۲۱۳:۲۵:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
یعنی دلیل اش سوال می خواد دوست ندارند مثل بقیه مردم مالیات بدند
رجب۷۳۴۹۴۶۱۳:۲۶:۳۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
با سلام جهت اطلاع برای تصمیم گیری و رسیدگی بهتر بعضی از پزشکان محترم که در مطب کارهایی مثل گرفتن انواع نوار و اسکن و اکو و تزریق و آندو و غیره انجام می دهند پولش را می گویند قبل از نوبت به کارت دیگری بجز کارت پزشک واریز نموده و فیش آن را می گیرند ( به نام بستگان و خانواده )
حسابدار۷۳۴۹۴۸۱۳:۲۷:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
این طرح تحول سلامت ؛ پزشکان رو فربه کرد طرح سلامت نبود ؛ طرح تحول جیب پزشکا بود . پزشک توی ماه فقط 80 میلیون تومن کارانه میگرفت !!!! حالا حقوق اش به کنار ! وزارت بهداشت تمام بودجه طرح تحول سلامت رو میریخت توی جیب پزشکا
ناشناس۷۳۵۲۹۴۱۵:۲۹:۲۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
یه پسوند "متخصص" هم بعد از کلمه پزشک بزارید!!! پزشک عمومی هستم و 4.5 میلیون در ماه حقوق می گیرم. به اندازه دوستم که در دانشگاه خوارزمی استاد دانشگاه است.
ناشناس۷۳۵۴۳۴۱۶:۴۳:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
اگر به شهرستان تشریف ببرید حقوقی دوسه برابر دریافت خواهید کرد
ناشناس۷۳۵۵۵۵۱۸:۱۹:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
من ارشد برق از شریف دارم 4 تومان میگیرم برای 240 ساعت کار در ماه. شما 6 تومان میگیری برای چند ساعت در ماه؟
مجید۷۳۵۷۰۴۲۰:۲۵:۲۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
منم لیسانسیه زمان شاه و بازنشسته با 30 سال خدمت دولتی 2/4 میلیون میگیرم که حق فرزند و همسر هم توشه .
ناشناس۷۳۴۹۵۳۱۳:۲۸:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
مالیات دهندگان خودشان مالیات ندهندگان رو بایکوت کنند !
ناشناس۷۳۴۹۵۴۱۳:۲۹:۰۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
باید تمام پزشکان دستگاه کارتخوان نصب و در صورت استنکاف ؛ پروانه طبابت شون باطل گردد
ناشناس۷۳۴۹۶۴۱۳:۳۱:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
80 % پزشکان رو باید پول بهشون بدی تا جواب سلام ات رو بدن . اینقدر مغرورن ! انگار که از آسمون افتادن ! ازشون مالیات بگیرید
ناشناس۷۳۹۷۱۳۱۱:۰۸:۵۶ ۱۳۹۷/۱۱/۵
حق دارن با خوندن این کامنت ها کاملا مشخصه که لیاقت جواب سلامم برخی ندارین
مهندس سخت ابزار با مدرک فوق لیسانس و تخصص فلایت سیمولاتور هواپیما۷۳۴۹۶۵۱۳:۳۱:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
چهل سال از انقلاب گذشته . اگر در این مدت با تصویب قانونی جامع در مجلس دولت را موظف میکردیم تا هر سال تعداد مشخصی از محصلین باهوش و زرنگ روستایی با معدل بالا در سراسر کشور را را انتخاب و بدون کنکور راهی دانشکده های پزشکی میکرد و با پرداخت هزینه تحصیلی از آنها تعهد نامه میگرفت که 15 سال موظف به خدمت در روستای خود و 15 سال در شهرهای استان خود باشد امروز علاوه بر اینکه همه روستاها و شهرستانهای کوچک کشور دارای پزشک بود ، اکنون شاهد ترک تازی های پزشکانی نبودیم که پس از پذیرش در پزشکی (بطور پیوسته ، تنبل ترین دانشجو نیز دوش به دوش دانشجویان ساعی و درس خوان) پس از شش سال مدرک دکترا را دریافت و حالا: نه فقط پزشکان مجرب ، فوق متخصص و کم تعداد ما ، بلکه یک پزشک عمومی که تازه فارغ التحصیل شده نیز از نصب کارخوان در مطلب‌ سر باز میزند .
ناشناس۷۳۴۹۶۶۱۳:۳۱:۵۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
نظر مگه مهم هست بیمارستان لاله در صندوق کارتخوان را برداشته میگه پول نقد اقایان و خانمها از همب بیشتر در امد دان اما مالیات نمیدن
پرستار۷۳۴۹۷۳۱۳:۳۴:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
درآمد ده ها میلیونی ماهانه دارند چرا نباید مالیات بدهند ؟! هر کدومشون هم که مالیات ندادند باید از درب ورودی مطبشون آویزان شوند
ناشناس۷۳۴۹۷۵۱۳:۳۴:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
پزشکان نباید مالیات بدن چون تعرفه ها واقعی نیست و مالیات گیرنده ها توان مدیریت ندارند
ناشناس۷۳۴۹۷۸۱۳:۳۵:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
بسیار کار صحیح و درستی است ، پزشکان باید ممنون نظام باشند که تقریبا حداقل مالیات را میپردازند و بخصوص متخصصان ووجراحان حرفه ای و معروف هم هستند که درامدهای نجومی دارند
ناشناس۷۳۴۹۷۹۱۳:۳۵:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
نظرم اینه که پزشکان فراری به مناطق محروم تبعید شوند
ناشناس۷۳۵۱۲۸۱۴:۱۹:۲۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
الآن پزشک بره منطقه محروم تازه بلطف طرح تحول سلامت هاشمی مستعفی درآمدش بخاطر سختی کار دوبل میشه!!!
ناشناس۷۳۴۹۸۰۱۳:۳۵:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
این جماعت مغرور رو از دادن مالیات بی نصیب نفرمائید .
seyed jazayeri۷۳۴۹۸۲۱۳:۳۶:۱۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
با سلا م دکترها زرنگتر از این حرفها هستند دیروز پزشکی رفتم که کارتخوان داشت اما کارتخوان به نام فرد دیگری بود و پولها به حساب شخص دیگر واریز میشد و اقا دکتر ما به اصطلاح پرفسور هم میورد با پولهای بدون مالیات دادند حالش را می برد درحالیکه من و امثال من مالیات دادیم تا با پول ما بروند دانشگاه درس بخوانند و این چینین حق رما را بدهند
پزشک عمومی بازنشسته۷۳۵۱۸۳۱۴:۴۲:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
قابل توجه مجلس شورای اسلامی . این فرمایش هموطن ما را باید قبل از نصب کارت خوان به گونه ای در قانون لحاظ کنید چنانچه پزشکی مبادرت به چنین خلافی نمود، علاوه بر جریمه سنگینو دو برابر شدن مالیات آن سال ، دو سال یا بیشتر اجازه کار نداشته باشد .
شهروند۷۳۵۳۹۰۱۶:۱۵:۰۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
همشون توی دولت ومجلس نفوذ دارن کسی حریفشون نیست ندادن مالیات یه نوع دزدیه باید به عنوان جرم باهاش برخوردبشه
ناشناس۷۳۴۹۸۳۱۳:۳۶:۲۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
در بسیاری از مطب ها تا چند ساعت اول کاری به بهانه قطع بودن کارتخوانها فقط پول نقد دریافت میکنند و فقط در ساعات آخر کاری اقدام به استفاده از کارتخوانهای متعدد با اسامی مختلف، جهت عدم تجمیع کل درآمد می کنند. این است فرار مالیاتی.
ناشناس۷۳۴۹۸۹۱۳:۳۷:۴۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
دندانپزشک من ۴ سال پیش مطبش را بست و از آن به بعد در طبق دوم منزلش کارش را ادامه داد( بدون تابلو). او فقط تراول ۵۰ هزار تومانی می گیرد و اغلب هزینه هر بار کارش چند میلیون است...کارت خوان ندارد....بندرت بیمار جدید قبول می کند و بیمار جدید حتما باید معرف داشته باشد. ایشان یک ریال مالیات نمی دهد و تازه عضو هیئت علمی هم هست اما مثل آب خوردن از دادن مالیات فرار می کند!
ناشناس۷۳۵۱۹۰۱۴:۴۴:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
بنده فوق متخصصی را میشناسم که اصلا بیمار جدید قبول نمیکند و همینگونه که هموطن ما گفت پول پارو میکند .
ناشناس۷۳۴۹۹۱۱۳:۳۸:۳۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
این بزرگواران مالیات میدن، خوبشم میدن البته به ممالک اروپایی و آمریکایی که میزبان کل درآمد و سرمایه ی اینها هستند.
ناشناس۷۳۴۹۹۲۱۳:۳۸:۵۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
چون تعداد پزشکان کمه و پزشک به اندازه کافی تربیت نکردید پس حالا طلب کار نباشید. در جهان سوم درامد پزشک زیاده
ناشناس۷۳۵۱۳۵۱۴:۲۱:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
باید برای مدت ده سال دانشگاه های آزاد شهرستان ها و پیام نور و غیرانتفاعی مجوز اعطای مدرک پزشکی پیدا کنند تا فیس پزشکان خالی و به اوضاعی بیفتند که امروز مهندسین افتاده اند!!
ناشناس۷۳۵۱۶۴۱۴:۳۴:۱۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
از قضا پزشک به اندازه کافی و بیش از نیاز داریم ، حتا تعداد انبوهی از فارغ التصیلانشان بیکار هستند .. اشکال اینجاست که آقایون چسبیدند به تهران ، مراکز استانها و نمیخواهند در نقاط محروم خدمت کنند !
ناشناس۷۳۵۱۹۴۱۴:۴۶:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
کی میگه پزشک کمه . ما کلی فارغ التحصیل بیکار داریم که عده زیادی با مدرک دکترا پز میدن و کار دیگری میکنند .
حسن۷۳۴۹۹۴۱۳:۴۰:۲۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
سلام چون بیشتر عادت دارن پول بگیرن البته نه تمامی پزشکان . باید توجه داشت که بعد از نصب دستگاه کارت خوان در مطب حتما ازش استفاده بشه .چونکه خیلی از پزشکان با وجود دستگاه کارت خوان به صورت نقدی حساب میکنن
امیر۷۳۵۰۱۰۱۳:۴۶:۰۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
تا زمانی که اختیار افزایش پزشک متخصص در اختیار سازمان نظام پزشکی باشد چون چاقو دسته خود را نمی برد به خاطر منافع صنفی نخواهند گذاشت پزشک متخصص در کشور مانند رشته های مهندسی فزونی یابد لذا اصطلاحا لابی پزشکان می تواند خواسته های خود را بر مملکت تحمیل نماید همچنین گرفتن مالیات از پزشکان باید به نحوی باشد که درامد یک پزشک در یک سال نباید بیشتر از یک و نیم برابر سایر همترازان علمی باشد مگر اینکه ان پزشک مبدع شیوه نوینی در علم پزشکی باشد
ناشناس۷۳۵۴۵۲۱۶:۴۸:۵۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
دست وزارت بهداشته نه نظام پزشکی...اگه بخوان ظرفیت پزشکی (عمومی و متخصص) رو زیاد کنن وزارت بهداشت باید تصویب کنه.
ناشناس۷۳۵۰۱۱۱۳:۴۶:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
یه پزشک متخصص خون میشناسم ( هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ) در جواب بیمار اش که مبتلا به سرطان خون بود و در بیمارستان بستری بود و ازش سئوال کرده بود ؛ آقای دکتر : امکان مبتلا شدن فرزندانم به این بیماری در آینده وجود دارد پاسخ داده بود : شما باید بیایی مطب ام ؛ ویزیت پرداخت کنی ؛ شما اونور میز بشینی و من اینور ! اونوقت جواب سئوال ات رو میدم !!!! بیمار این پزشک بعد از مدت کوتاهی که در بیمارستان بستری بود به رحمت خدا رفت . ای ننگ بر توی پزشک . همین تیپ پزشکا هستن که از امکانات مملکت استفاده میکنن و از پرداخت مالیات هم خودداری میکنن پزشکانی که متاسفانه پول را میپرستند !
ناشناس۷۳۵۲۱۶۱۴:۵۵:۱۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
چه ماجرای غم انگیزی
ناشناس۷۳۵۰۱۲۱۳:۴۷:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
سایت محترم الف خواهشمند است اگر ممکن است نظر بنده را نیز اعلام بفرمایید یکبار برای همیشه اینکار باید شروع شود و هر فرد ۱۸ سال به بالا اظهارنامه ای مبنی بر لیست اموال و داراییهایش را و افراد زیر ۱۸ سال توسط ولی انها اعلام شود . در ارتباط با مالکیت اموال و داراییهای خارج از عرف و زیاد و نجومی سازمان بازرسی کشور در ارتباط با مشروعیت ان اموال و سازمان مالیاتی در ارتباط با مالیاتهای پرداختی ان شخص رسیدگی نماید . هر ۵ سال افراد این اظهارنامه را به مراجع لازم بدهند ، این اولین قدم به سمت شفافیت و اقتصاد سالم و مردمی و عدالت اجتماعی است ، که ۴۰ سال تاخیر یافته است ، اعلام میکنند خروج سرمایه میشود ، تابعیت مضاعف را نیز ممنوع اعلام کنید البته به برکت اختلافات سیاسی در ارتباط با برجام اکنون خروج سرمایه خوشبختانه از ان طرف تحت کنترل و مراقبت است ( از ناحیه کشور ما که تا کنون کاری نشد و ملیاردها دلار مشروع و نامشروع و دزدی از بیت المال روانه غرب و کانادا وووو شد ) بهر حال با برسمیت شناخته نشدن تابعیت مضاعف خروج سرمایه و خروج مغزها نیز به کندی انجام خواهد شد .
ناشناس۷۳۵۰۱۶۱۳:۴۸:۰۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
مگه نظر ما مهمه ؟
ناشناس۷۳۵۰۱۷۱۳:۴۸:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
مالیات پرداخت کنند که چه بشود؟ پرداخت کنند یا نکنند چه فرقی به حال مردم دارد؟ غیر ازین است که پول مالیات را از بیمار می گیرد و میریزد در جیب دولت؟
ناشناس۷۳۵۲۰۴۱۴:۴۸:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
اگر دولت دولت باشد و وزیر و مدیر کل آن نجومی بگیر نباشد . جیب دولت میشود جیب ملت . مانند دولت مرحوم شهید رجائی .
وهابی۷۳۵۰۳۰۱۳:۵۰:۱۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
روش دیگه ای که برای فرار از مالیات دارند، وصل کردن کارت خوان به حساب منشی هاست، یا افرادی غیر از خودشون، وقتی فشار تحصیل کرده ما به این راحتی و به وحدت راحت دزدی میکنه، چه توقعی از یک فرد معمولی می‌ره؟! یا از یک مدیر و...
ناشناس۷۳۵۲۱۱۱۴:۵۱:۲۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
مجلس باید برای چنین تخلفاتی از جانب پزشکان جریمه فوق سنگینی تصویب نماید .
ناشناس۷۳۵۰۳۸۱۳:۵۴:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
پزشک قشر نخبه جامعه هست. به جای اینکه به پزشکان امتیازات ویژه و مصونیت های مختلف داده بشه میخان از این فرهیختگان برای رفاه بیشتر عوام مالیات بگیرن ما پزشکان خاستار موارد زیر بدون قید و شرط و فوری هستیم: 1- هم طراز کردن کارانه ها و حقوق با متوسط نرم جهانی ( به عنوان شاخص ایالات متحده یا کانادا) 2- پرداخت به موقع و بدون کسورات بی مورد 3- دادن مصونیت قضایی خاص به پزشکان تا بدون دغدغه درمان کنند 4- وضع قوانین مجازات سنگین در صورت توهین به پزشک در محیط های مجازی و حقیقی 5- اختصاص کارت های تردد ویژه به پزشکان 6- معافیت مالیاتی کامل پزشکان 7- حق انتخاب محل خدمت 8- محدودیت ورودی های پزشکی به منظور حفظ کیفیت و جلوگیری از ورود دانش آموختگان مراکز بی کیفیت خارجی به چرخه درمان 9- داینامیک شدن کارانه و حقوق 10- اختصاص مسکن و خودروی در شان پزشکان جوان در بدو ورود به کار
دبیر ریاضی۷۳۵۲۲۸۱۵:۰۲:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
شما پزشکان که بطور پیوسته در عرض 6 سال یک مدرک دکترا میزارن کف دستتون آیا نخبه تر هستید یا آن مهندس الکترونیک که پیرش درآمده تا کارشناسی ارشد بگیرد و با ساخت چند دستگاه بیمارستانی و 8 سال تجربه کار ، معلوم نیست کِی موفق به دریافت مدرک دکترا خواهد شد؟ جناب دکتر... ممکنه بگی آیا اینهمه تجهیزات بیمارستانی و آزمایشگاهی در جهان را پزشکان میسازند یا مهندسین الکترونیک ، سخت ابزار و نرم ابزار؟ شما که سهلید . پزشکان زبده امروز در جهان ، بدون تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی ساخته دست مهندسین هیچی نیستند .
ناشناس۷۳۶۰۳۱۰۲:۳۲:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
به جز پزشکان کدام قشر تحصیلکرده دیگر مجبور به خدمت در نقاط دور افتاده هست؟ حتی پزشکان فارغ التحصیل دانشگاه آزاد که هیچ هزینه ای از بیت المال برایشان نشده هم مجبور به چندین سال طبابت در نقاط دور افتاده هستند. آیا مثلا مهندسان عمرانی که از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده اند، حاضرند چند سال برای ساخت و بازسازی مسکن در نقاط محروم خدمت کنند؟ (یا سایر رشته ها بنا به تخصص خود) کسی نگفت مهندسین بد هستند!! وجود همه مشاغل و تخصص ها در جامعه ضروری هست. بهتر است حسادت رو کنار بگذارید و منطقی بحث کنید خصوصا که معلم هستید. ضمنا سخت افزار و نرم افزار درست هست نه سخت ابزار.
ناشناس۷۳۶۴۱۴۱۰:۱۰:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
اولا پزشکی 7 سال تمام وقته شامل 290 واحد که اگه نمیدونی بدون واحد بر اساس ساعات اموزشیه نه مثل اغلب مهندسین پایان نامه میدون انقلابی.دوما بله مهندسین این دستگاه ها رو میسازند و اتفاقا درامد بسیار خوبی دارند حتی توی همین ایران ولی مهندسین درست و حسابی نه هر الاف مهندس دانشگاه ازادی
ناشناس۷۳۶۸۵۹۱۲:۵۲:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
فکر کردی توی پزشکا کم الاف پزشک داریم که خودشونو قاطی پزشکای خوب و انگشت شمار کردن و سوء استفاده میکنن؟
ناشناس۷۳۵۳۳۵۱۵:۵۳:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
پزشک نخبه تره یا مهندسی که تجهیزات بیمارستانی-آزمایشگاهی اختراع میکنه ؟
ناشناس۷۳۶۰۳۳۰۲:۳۸:۰۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳
البته که مهندسین نخبه مونتاژ کننده پراید.
ناشناس۷۳۷۹۰۳۰۰:۴۹:۵۷ ۱۳۹۷/۱۱/۴
خونتونم عوض کنند ، خوی شما عوض نخواهد شد . تا کی بی ادبی و تا کی توهین به ملت . یعنی اینهمه انزجار و گلایه یک ملت براتون مهم نیست ؟
ناشناس۷۳۵۳۶۵۱۶:۰۲:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
البته نخبه در پول پارو کردن ! علاوه بر درآمد پزشکی نخبه در ساخت و ساز ! سالانه چند سفر خارجی و نخبه در ریختن ارز مملکت به جیب بیگانه !
ناشناس۷۳۵۴۴۳۱۶:۴۶:۵۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
برو همان امریکا و کانادا طبابت کن قول میدم حتی مدرک و تخصص ات را تایید نمی کنند .... از دانشگاه بسیار ضعیف کشور و کشورهای ... مدرک گرفتی و ادعای همتراز با کانادا و امریکا را داری . فعلا شما استاندارد زمان طبابت و ویزیت را رعایت کن بعد صحبت کن .... شخصاً در صورت بیماری به افرادی مثل شما و سایر پزشکان بی تربیت مراجعه نمی کنم .... لازم باشه به پزشکان مودب و با شخصیت مراجعه می کنم و تا دلت بخواد در تخصص مختلف پزشک خوب و حاذق و مومن و مسلمون هم در کشور داریم
ناشناس۷۳۶۰۰۶۰۱:۲۴:۰۱ ۱۳۹۷/۱۱/۳
اگر در خارج از این مملکت محلی از اعراب داشتن فکر میکنی اینجا می‌موندن؟ خارج برای سالی یک دو ماه تفریح شون فقط خوبه. وگرنه محل سگ هم به این خودشیفته ها نمیذارن.
مسعود۷۳۵۴۵۸۱۶:۵۲:۵۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
پزشک دقیقا چه ویژگی داره که بهش گفته می‌شه نخبه ؟ یک سری درس حفظ کردنی رو به شدت زیاد خونده تا دانشگاه قبول شده در طول تحصیل هم به همین شکل به شدت درس خونده تا تخصص گرفته نخبه اونی هست که اختراع یا ابداعی داره نه کسی که تنها هنرش حجم زیاد درس خواندن بوده و به لطف محدودیت ورودی دانشگاه و محدودیت ورودی تخصص فکر می‌کنه خیلی نخبه هست
ناشناس۷۳۶۰۳۲۰۲:۳۶:۲۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳
از این جهت نخبه بوده که تونسته مسیر درستی رو انتخاب کنه و اون قدر موفق باشه که موجب حسادت بقیه بشه.
ناشناس۷۳۶۸۸۱۱۲:۵۸:۴۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳
دوست عزیز... خواهش میکنم احساساتی نشید و از روی احساسات پاسخ ندید . پاسخ باید قانع کننده باشد . جامعه از شما گله مند است . انتقاد دارد از فرار مالیاتی و برخورد متکبرانه شما .
ناشناس۷۳۵۴۹۵۱۷:۱۳:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
میخوای حرص مردم رو در بیاری اما بهت اعلام میکنم که بزودی به نام مردم و به کام اقلیت اصلی از شما مالیات گرفته خواهد شد. پول ها ته کشیده ..
ناشناس۷۳۶۰۰۳۰۱:۲۱:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۳
نخبه جون توی همین چند خط غلط های املایی ات رو یک مرور بکن. کاسه کوزه ات رو هم جمع کن خودشیفته درجه ۵!!! توی همین آمریکا هم یک پزشک معروف به اندازه ۵ پروفسور استنفورد درآمد داره. اما اینجا شما به اندازه ۱۰۰ پروفسور درآمد دارین. مگه اندازه چند پروفسور ارزش برای جامعه تولید می‌کنی خودشیفته؟؟؟
ناشناس۷۳۶۴۴۳۱۰:۲۷:۱۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳
می خوای سه دونگ از مملکت هم بزنیم به اسمتون که خدای نکرده ناراحت نشید
عباس۷۳۵۰۳۹۱۳:۵۴:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
باسلام،حتمافرارمالیاتی دربین پزشکان رایج میباشدوعدم استفاده ازکارتخوان توسط تعدادبسیاری ازپزشکان باعث عدم شفافیت درمحاسبه درآمدپزشکان میباشدضمن اینکه پولهای زیرمیزی و...درمطب پزشکان وجوددارد و متاسفانه هیچگونه نظارتی ازسوی دستگاههای نظارتی وجودنداردمخصوصادرمورداتباع خارجی که جهت درمان به ایران میآیندواین خودباعث بی اعتنائی پزشکان به بیماران ایرانی میشودونیزموجب سوءاستفاده منشیهای مطب ودلالان معرفی کننده آنهامیشودوالبته موارددیگرکه دراین مقال نمیگنجدفقط همین بس که وضعیت مطبهای پزشکان مخصوصادرشهرهای مرزی کاملا ضدحقوق شهروندی وانسانی میباشد.والبته آنچه که به جای نرسدفریاداست.
حسن۷۳۵۰۴۰۱۳:۵۴:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
من نمیدونم واقعا اینا خوابن یا خودشون رو به خواب میزنن؟ شما ببینید درآمد یک پزشک متخصص معمولی مثلا توی اهواز چقدره؟ اگه ویزیت 30 تومن باشه و فقط این پزشک زمانی که در مطب خودش هست 20 نفر رو ویزیت کنه میشه 600 هزار تومن و در ماه اگه فقط 20 روز کار کنه میشه 12 میلیون.تازه این به غیر از پول عمل جراحی و تدریس و هزار درآمد دیگه ای هست که آقایون دارن. خب اگه متوسط هر هفته 2 عمل جراحی انجام بده که هر عمل هم 5 میلیون تومن بگیره در ماه میشه 40 میلیون.خب تا حالا درآمد ماهیانه شون شد 52 میلیون.اونوقت چطور سازمان امور مالیاتی که پدر بازاریها و کارمندان دولت و حتی دستفروشها رو درمیاره میان میگن مالیات جامعه پزشکی 150 میلیارد تومنه؟؟؟!!!!!کار از ریشه خرابه.آقایون مردم ایران کم حافظه هستن ولی نسل جدید همه مسائل رو به دقت نگاه میکنه.
ناشناس۷۳۷۰۹۳۱۴:۲۷:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
با پدیده ای مواجه هستیم که نمیدونه همه پزشکان جراح نیستند و ایضا عضو هیئت علمی و اینکه پزشک معروفی که احتمالا با بیسوادی خودتون بزرگش کردید قابل تعمیم به بقیه پزشکان نیست
آریان۷۳۹۵۸۴۰۸:۲۵:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۵
من در ملبورن زندگی میکنم. اینجا سیستم مالیاتی قدرتمندی داره که کمتر کسی میتونه از دادن مالیان فرار کنه. پزشکان هم همینطور. متوسط درآمد معلم 80 هزار دلار، مهندس ها 90 هزار دلار و پزشکان عمومی 120 هزار دلاره. یه فرد باغبان هم مثلا درامدی در حدود 40-50 هزار در ماه رو داره. اما اون فرد باغبان مثلا 15 درصد مالیات میده. معلمش 25 درصد و پزشک عمومی و متخصص از 30 تا 50 درصد مالیات میدن. این وظیفه دولت هستش که با سخت گیری کاری بکنه هیچ فردی از دادن مالیات فرار نکنه.
علی۷۳۵۰۴۶۱۳:۵۶:۵۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
مگر فقط پزشکان از مالیات فرار میکنند؟ در این مملکت فقط حقوق بگیران مالیات واقعی را پرداخت میکنند و سایر مشاغل و سرمایه دار ها و بازاریان فرار مالیاتی دارند. آنکس که باید کنترل کند وظیفه اش را درست انجام نمیدهد.
ناشناس۷۳۵۲۳۵۱۵:۰۵:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
آن سرمایه دار ادعای تحصیل و فهم و سواد نداره . شما که فیس و افاده صد منی داری چرا !؟
علی۷۳۵۳۷۱۱۶:۰۴:۲۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
بد نیست قبل از هیجان زده شدن و پاسخ غیر منطقی دادن یکبار دیگر کامنت من را مرور می‌کردید تا از جمله دوم متوجه میشوید که من هم یک حقوق بگیر هستم و پزشک نیستم و از آنها طرفداری نمیکنم . منظور من این بود که سیستم اجرایی موجود یا توان کنترل مالیات را ندارد یا تمایلی به آن نشان نمیدهد. چگونه است که در غرب دولت قادر است تا شاهی آخر مالیات را دریافت نماید ولی ما که ادعای مدیریت جهانی داریم نمیتوانیم؟
دبیر ریاضی۷۳۵۰۴۷۱۳:۵۷:۰۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
باید همانند سایر رشته های تحصیلی همانند مهندسی ، دکترای پیوسته برای پزشکان حذف و با جذب دانشجوی ناپیوسته پزشکی ، پس از طی 4 سال ، یک پزشک عمومی خوب با مدرک کارشناسی تربیت و او را روانه زادگاهش نموده و پس از پنج سال خدمت در روستاها و شهرستانهای محروم ، به او اجازه ادامه تحصیل در مقطع دکترا و تخصص داده شود . بنده کاری با رشته های بقول معروف شنگول و منگول ندارم که هر سال کرور کرور دکترا تولید میکنند. عرضم با رشته های مهندسی و فارغ التحصیلان با سواد است . مگر در این رشته ها به سادگی میشود کارشناسی ارشد و دکترا گرفت؟ پیر میشه آدم . در حالیکه اکنون طرف به محض پذیرش در یکی از دانشکده های پزشکی (فارغ از تعداد محدودی جوان عاشق پزشکی که باعث افتخار ایران هستند) ، بقیه پس از پاس نمودن واحدها با نمره پائین (پس از 6 سال) موفق به کسب مدرک دکترا میشوند و نتیجه همین است که می بینیم یعنی: در سطح کشور مواجه هستیم با تعداد کثیری فارغ التحصیل پزشکی بیکار. و آنهایی هم که کار دارند اینگونه حقوق هموطنان خود را پایمال میکنند غافل از اینکه همین تجهیزات پیشرفته ای که آقایان از آنها چه در آزمایشگاه و چه مطب و بیمارستان استفاده میکنند توسط مهدسین الکترونیک و ایده های مهندسی پزشکی است . از سرور گرامی جناب دکتر توکلی تمنا دارم این ایده را در قالب طرحی به مجلس شورای اسلامی تقدیم نمایند . متشکرم
ایلامی۷۳۵۰۴۹۱۳:۵۷:۱۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
چشم پزشک متولد ۱۳۶۷ میشناسم خداشاهده ماهی ۴۰ میلیون درآمدشه، این چه عدالتیه؟!باید تعداد پزشکان رو زیاد کنید تا از انحصار در بیاد.
علب۷۳۵۲۴۵۱۵:۰۸:۱۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
وقتی جنابعالی داشتید حال میکردین اون بابا داشت درس میخوند. عدالت واقعی همینه که ایشون بخاطر تلاش بیشتر درآمد بیشتری از شما داشته باشه
مخترع و سازنده تجهیزات آزمایشگاههای پزشکی۷۳۵۳۱۲۱۵:۴۱:۲۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
یعنی همه مهندسین در رشته های مختلف با مدارک کارشناسی ، ارشد و دکترا در تخصص های مختلف حال میکردند و شما که 6 ساله با هر نمره ای مدرک دکترا بهت میدن درس خوندی . یادت باشه اگه مهندسی اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات بیمارستانی ، آزمایشگاهی نکنند شما پزشکان ول معطلید . کاری نداره ایندفعه تجهیزاتتون خراب شد خودتون تعمیرش کنید !
علی۷۳۵۹۷۷۰۰:۴۲:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
اولا ۶ سال نیست و ۷ ساله. ثانیا متخصص ۴ سال دیگه هم خونده. خوب شما هم اگه مریض شدید به این دستگاههایی که اختراع کردین بگین معالجتون کنن
ناشناس۷۳۷۹۰۸۰۰:۵۴:۳۹ ۱۳۹۷/۱۱/۴
علی آقای پزشک و یا فرزن یک پزشک....هموطن شما سئوال منطقی کرد . پس احساساتی نشو . پاسخ منطقی بده .
ناشناس۷۳۵۳۴۴۱۵:۵۶:۰۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
ای جانم زدی تو خال این جماعت همیشه طلبکار
مهندس ارشد الکترونیک و متخصص تجهیزات بیمارستانی۷۳۵۳۵۵۱۵:۵۸:۵۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
شما پزشکان ، به ویژه متخصصین و فوق متخصصین، بدون تجهیزات ساخت مهندسین الکترونیک، سخت افزار و نرم افزار ، حتا 20 درصد هم کارایی نخواهید داشت . راست میگید تجهیزاتتون را خودتون تعمیر کنید !
ناشناس۷۳۵۸۱۰۲۱:۴۴:۴۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
نیم درصد هم کارایی ندارند اکثرا
ناشناس۷۳۷۶۲۲۲۰:۵۴:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۳
تجهیزات شما بدون پزشک صفر درصد هم کارایی نداره
ناشناس۷۳۷۹۱۰۰۰:۵۶:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۴
دور نیست آن روزی که در این مملکت نیز پزشکان ما حال و روز پزشکان هندی را پیدا کنند !
ناشناس۷۳۷۹۱۴۰۰:۵۸:۲۸ ۱۳۹۷/۱۱/۴
یعنی الان شما پاسخ دادی . اونم منطقی !
مهندس نرم‌افزار۷۳۵۴۷۶۱۷:۰۲:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
شما اگر ۶ سال درس خوندی رشته‌های دیگری هست که فرد در تمام طول کارش باید مطالعه کند و دانش خودش را به روز نگه دارد نه تنها ۴ سال اولیه، بلکه چند ده سال بعدی را هم باید کار کند تا عقب نماند ولی یک پزشک ۶ سال درس می‌خواند و فکر می‌کند کوه را جابجا کرده و انتظار هم دارد که مردم جلویش دلا راست شوند که شش سال درس خوانده تازه فرض کنیم ۶ سال کلی زحمت کشیده، بابت ۶ سال زحمت چه نسبتی به کسی که مثلا ۱۰ سال دکترا در رشته دیگر گرفته باید درآمد داشته باشد ؟ دو برابر ؟ ۴ برابر ؟ ۲۰ برابر ؟ ۱۰۰ برابر ؟
ناشناس۷۳۶۴۲۱۱۰:۱۵:۳۵ ۱۳۹۷/۱۱/۳
ایشون فوق العاده نخبه بوده که با 30 سال متخصص چشمه چون 25 سالگی عمومی گرفته قطعا استریت شده که کار بسیار سختیه الانم بورد داره و هیئت علمیه
ناشناس۷۳۷۹۲۰۰۱:۰۵:۰۲ ۱۳۹۷/۱۱/۴
خوب به جمله این خود نخبه پندار توجه کنید: « قطعا استریت شده که کار بسیار سختیه الانم بورد داره » حالا ازش بخواد اونو به فارسی براتون توضیح یا ترجمه کنه . پدر بیامرز این واژه های یک پزشک است که زبان مادریش انگلیسی است .
ابو۷۳۵۰۵۱۱۳:۵۸:۱۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
باید مجلس که نماینده مردم است محکم در مقابل این قشر زیاده خواه که در واقع میخواهند حق ملت را تضییع کنند بایستند ودر صورتیکه اسیر لابی انها شده وکوتاه بیایند مدیون تمام مردم خواهند بود .
رضا۷۳۵۰۵۷۱۳:۵۹:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
نصب کارت خوان در مطب ها یکی از بهترین ابزارها برای ایجاد شفافیت در درآمد پزشکان و کسب مالیات عادلانه می باشد البته نهاد نظارتی باید مواظب باشد تا کارت خوان حتما به اسم پزشک ثبت شود نه به اسم منشی و اشخاص دیگر.
منتظر جواب هستم 41 ساله از تهران۷۳۵۰۶۴۱۴:۰۱:۵۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
پول پارو میکنن و روزی 200 نفر رو میفرستن بهشت زهرا اونوقت از دادن مالیات هم فرار میکنن . به نظر شما کاربران محترم نباید اینا رو برعکس آویزون کرد ؟
نصرآبادی۷۳۵۱۸۵۱۴:۴۳:۲۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
با آویزون کردن برعکس این قشر از جامعه 100% موافقم
ناشناس۷۳۷۶۳۲۲۰:۵۶:۳۱ ۱۳۹۷/۱۱/۳
باشه عزیز من از این به بعد مریض شدی و یا مثلا تصادف کردی و خونریزی شدید داشتی دست بهت نمیزنیم
هوشنگ۷۳۵۰۶۶۱۴:۰۲:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
خیلی زشت است که در جامعه می بینیم یک سبزی فروش ساده یا یک وانت هندوانه فروش روی تکه مقوایی نوشته است کارتخوان موجود است. اما در مطب یک پزشک فوق تخصص می گویند کارتخوان نداریم پول نقد بده. این فاجعه است که یک پزشک در روز 50 مریض ویزیت می کند و حداقل 2.5 میلیون در روز فقط درآمد ویزیت دارد اما نمی خواهد مالیاتش را بپردازد در ضمن مریضها را هم برای تهیه پول نقد الاخون بالاخون می کند.
حسین۷۳۵۰۸۰۱۴:۰۶:۰۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
من فقط چندتا سوال دارم، چرا باید تعداد پزشکان کنترل بشه و اجازه افزایش پذیرش عملا داده نشه سوال دومم هم اینه که چرا این قشر باید درآمدشون (سطح دستمزدشون) نسبت به مشاغل دیگه بیشتر باشه دوستان اگه حضور ذهن داشته باشن، تا سال ۹۱، ۹۲ اکثر دانش آموزان قوی تر در رشته ریاضی ازمون میدادن نکته دیگه ای که هست اینه که بقیه رشته های مهندسی در دانشگاه های خوب هم به اندازه پزشک ها در حین تحصیل سختی میکشن
ناشناس۷۳۶۴۳۶۱۰:۲۴:۵۴ ۱۳۹۷/۱۱/۳
چون همه رشته ها باید ظرفیتش کنترل بشه اینکه مهندسی نشده و هر کور و کچلی مهندس شده غلطه. درامد پزشکان به طور میانگین در تمامی جهان از میانگین مهندسین به مراتب بالاتره.درسته کنکور دهنده های تجربی بیشتر بودند و هستند ولی مثلا برای پذیرفته شدن توی پزشکی روزانه رتبه منطقه یک نهایتا باید 1000 باشه اونم شهر هایی مثل جیرفت و بم که میشه کمتر از 1 درصد شرکت کنندگان ولی با همین کمتر از یک درصد شما شریف هم مهندسی قبول میشید
ناشناس۷۳۵۰۸۲۱۴:۰۶:۱۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
نظرم مثبت به نظرم همه بایستی فرار مالیاتی انجام دهند. وقتی هزینه بیمه و مالیات و سایر هزینه های دولتی از دریافتی کم میشه آدم یه چیزی هم بدهکار می شه چاره ای میمونه. متاسفانه این ادراجات زالویی (بیمه و مالیات) یک تعداد کارمند استخدام کردند و بهشون گفتن حقوقتون از جیب مردم بکشید بیرون. مالیات فقط و فقط بایستی از دلال گرفته بشه و بس نه از متخصص و تولید کننده، که متاسفانه از انجای که هیچی مون رو حساب و کتاب نیست بر عکسه.
محمد۷۳۵۰۸۵۱۴:۰۷:۵۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
بنده هم شاهد بودم که آقایان یا خانم های پزشک از پوز بخاطر فرار مالیاتی استفاده نمی کنند باید از هر ابزاری که ممکن است برای جلوگیری از فرار مالیاتی استفاده کنند.از جمله قرار دادن پز هر چند این پز هم ممکنه بنام دیگران باشد ولی حتما" راههای برای جلوگیری از فرار وجود دارد.نبود پز علاوه بر فرار مردم هم بزحمت می افتند
ناشناس۷۳۵۲۸۶۱۵:۲۵:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
قابل توجه قانوگذار و دولت محترم .
ناشناس۷۳۵۰۹۵۱۴:۱۰:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲
دزدی در روز روشن و در کمال آرامش و حس خود برتر پنداری
ناشناس۷۳۵۰۹۶۱۴:۱۱:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
یعنی کشور ودولت اینقدر عاجز هست یه کارت خوان نمیتونه در مطب دکتر نصب کنه ومامور نداره که نظارت کنه.واقعا یه وقتایی آدم دلش میسوزه که تو این کشور زندگی میکنه.هرکی زور وقدرت داره باید هر کار دلش خواست انجام بده.
ناشناس۷۳۵۰۹۸۱۴:۱۱:۱۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
نصب مهم نیست! استفاده مهم است! گیشه های بیمارستان ها و کلینیک ها همگی کارت خوان دارند، یک خودپرداز هم همان بغل گذاشته اند و وقتی کارت می دهی می گویند نقد بگیر از دستگاه! البته نه در همه موارد، من در درمانگاه ندا در چیذری برای عکس دندان کارت کشیدن برای اسکن از پا نقد گرفتم!
ناشناس۷۳۵۲۰۳۱۴:۴۸:۴۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
کاملا درسته باید پرداخت نقدی مممنوع بشه
مجید۷۳۵۱۰۲۱۴:۱۱:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
حکومت محترممان گویا واقعا در نظر دارد کشورمان را از دست مستضعفان پاکسازی نماید .متاسفانه اکثر مالیات واقعا بیجا و بیمورد از افراد بیچاره و کم در آمد گرفته میشود و طبق معمول کشورمان افراد و شرکتهای خاص ، بنحوی مالیات مناسب پرداخت نمیکنند و البته خوب کاری میکنند . بعنوان مثال اینجانب بعد از بازنشستگی مغازه ای را که قبلا داشتم دایر نمودم تا مشغول باشم ولی دارائی بیش از کل درآمدم ( بدون احتساب هیچ هزینه ای بابت خودم و ایاب وذهاب و آب و برق و تلفن و ... ) به زور از من مالیات گرفت . در نتیجه مغازه را بستم و بعد از مدتی به اجاره دادم و حالا بیش از کل مبلغ اجاره دریافتی سالانه مطالبه مالیات نموده است ( بعلت اینکه قیمتهای اجاره بصورت دفترچه ای مشخص شده است . از شاهکار های این دفتر قیمت این که قیمت اجاره هر متر مغازه در بر خیابان یا زیر زمین انتهای پاساژ یکسان است . در حالی که در واقعیت 800% باهم فرق دارند . ) و اعتراض هم داده ام ولی چون همه اعتراض میدهند در نتیجه تعداد پرونده ها به اندازه ای است که رسیدگی به آنها چندین سال بطول خواهد کشید و بعدا مطالبه جریمه خواهند کرد .
ناشناس۷۳۵۱۰۴۱۴:۱۲:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
قطعا لازم است ریشه یک سری از مشکلات جامعه بر می گردد به درآمد بالای پزشکان که آن هم بر می گردد به لابی سنگین این قشر در عدم تصویب قوانین قوی که منجر به محدودیت درآمد آنها گردد. از یک طرف با کاهش ظرفیت پذیرش در این رشته ها عملا محدوده امنیت شغلی و انحصاری برای خود قائل شده اند از طرفی با ایجاد مراکز درمانی خصوصی هر چه دلشان بخواهد دریافت می کنند حتی برای ارائه خدمات در مراکز در مانی دولتی تاقچه بالا می گذارند و یا با دریافت کارانه های ماهانه چند صد میلیونی تافته جدا بافته می باشند. هجمه ای که برای قبولی در رشته های پزشکی و وابسطه به آن دیده می شود ناشی از بی عدالتی در درآمد و عدم وصول مالیات از این قشر است باید پزشکی از حالت خصوصی به حالت دولتی و با نظارت شدید درآید و پزشکان درآمد مشخص و متعارفی نسبت به بقیه اقشار داشته باشند ضمنا اجرای سیستم ارجاع پیگیری گردد و ضعف های آن برطرف شود. البته بخشی از پزشکان خادم و دلسوز که هدفشان خدمت بوده و تاجر مسلک نبوده و درآمد بالا را هدف شغلی خود قرار نداده اند اجرشان با خداوند است.
پروفسور بالتازار۷۳۵۱۱۶۱۴:۱۶:۲۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
من کلا معتقدم وقتی این بچه های ریاضی فیزیک (نه هنرستانی ها) بودن که همیشه خدا در دوره دبیرستان سوگلی مدیرها بودن و ازشون بعنوان مغزمتفکر مدرسه یاد میشده و در دانشگاه هم اگر دروس بمراتب سخت تر از طب نخونده باشن قطعا راحت تر هم نبوده ، حالا چرا باید یک پزشک عمومی یا G.P که عملا سطح تحصیلیش معادل فوق لیسانس رشته های مهندسیه اقلا 3-2 برابر یک مهندس ارشد دربیاره؟؟!!
حسن۷۳۵۱۲۲۱۴:۱۷:۵۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
جمع کنید این بساط مسخره رو.هر دفعه یکیو سوژه میکنید.
ناشناس۷۳۵۲۴۶۱۵:۰۸:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
آره خب ! هم شما و هم بازیگران (سینما تلویزیون) خود هنرمند پندار از آسمون افتادین زمین !
ناشناس۷۳۵۲۹۶۱۵:۳۱:۲۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
شکی نیست با همین منطق پزشکی را انتخاب کردی .
ali۷۳۵۱۴۳۱۴:۲۴:۲۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
مهمترین اقدامی که میتوان در جهت جلوگیری از اجحاف برخی پزشکان بی انصاف در حق مردم انجام داد ایجاد ظرفیت در موسسات آموزش عالی و دانشگاههای علوم پزشکی میباشد. وقتی تعداد پزشکان در جامعه بالا باشد رقابت بیشتر میشود و در نهایت مردم از شکسته شدن نرخ خدمات پزشکی منتفع میشوند. دست مافیای پزشکی در کشور بایستی قطع شود.
ناشناس۷۳۵۱۴۷۱۴:۲۵:۵۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
ما علاوه بر تعداد زیادی فارغ التحصیل پزشکی بیکار ، چند گونه پزشک در کشور داریم : 1- پزشکان عمومی که تعدادشان کم هم نیست و جالبتر اینکه بدانیم این عزیزان در اقصا نقاط کشور ، نقاط محروم و دور افتاده در حال خدمت بوده ، باعث خیر و برکت زیادی برای هموطنان خود هستند ، نام دکتر را یدک میکشند اما درآمد آنچنانی ندارند . 2- پزشکان متخصص در رشته ها داخلی ، کودکان و رشته های متوسط..... ( که 70 درصد پزشکان ما را تشکیل میدهند) ، درآمد خوبی دارند ، علاوه بر کار در بیمارستانها و کسب درآمد ، اما از نصب کارخوان در مطب‌ خصوصی سر باز زده و علاوه بر ایجاد زحمت برای بیمار ، میشود گفت به موازات نادیده گرفتن شخصیت بیمار از مالیات دقیق نیز فرار میکنند ! 3- دندان پزشکان که خود قصه پر غصه ای برای کشور دارند و بازخورد آنرا میتوان در جامعه و دندانها خراب اکثریت هموطنان مشاهده نمود ! 4- پزشکان فوق متخصصِ جراح ، مجرب ، کار بلد و مفید که تعدادشان زیاد هم نیست . دولت باید به شیوه ای خاص هوای این عزیزان را داشته باشد تا ملت بتوانند از خدمت آنان بهره مند شوند لذا با توجه به تعداد کم آنها ، چنانچه اقدام به نصب کارخوان در مطب‌های خود نمایند ، در زمان دریافت مالیات از تخفیف ویژه ای برخوردار شوند .
ناشناس۷۳۵۷۶۸۲۱:۰۹:۵۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
احتمالا نسبتی با جراح ها نداری؟ داخلی ها و اطفالی ها کمترین درآمد رو تو متخصص ها دارن چون جراحی نمی کنن.
بهزاد۷۳۵۱۵۸۱۴:۳۰:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
سلام.پزشک هم ماننداحادجامعه میبایست مالیات متاسب بادرامدش بدهد.وازاین قشرتحصیلکرده غیرازاین انتظار به گفته رسانه ها لابی سنگین نداریم.که درابادانی کشور سهم بیشتری داشته باشند.وموضوع کارتخوان خیلی نمیتواندمفیدباشدولی درکنارنسخه های نوشته شده /رهگیری انها که خیلی ساده میباشد قابل دسترس تر میباشد.
رضا۷۳۵۱۸۰۱۴:۴۱:۲۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
هر جا انحصار باشد فساد هم در جنبه های گوناگون حتما هست. فساد در جامعه پزشکی از وقتی اغاز شد که این قشر در امر اموزش و درمان برای خودش انحصار ایجاد کرد و شعار پرورش و بکارگیری فقط پزشک بومی را داد. اگر متولی اموزش پزشکی و درمان یک نهاد بی طرف می بود و بکارگیری پزشکان غیر. ایرانی مانند هندی و پاکستانی در قبل از انقلاب و مانند بقیه کشورهای عالم ممنوع نمی شد این همه فساد مالی و خطای پزشکان در جامعه پزشکی شکل نمی گرفت. اکنون و ضع به گونه ای شده که در بسیاری از شهرهای متوسط و بعضا بزرگ ایران نه تنها پزشکان از جیب مردم کسب درامد کلان می کنند و مالیات هم نمی دهند بلکه عمده سرمایه نقدی این شهر ها نیز در حساب و جیب پزشکان بلوکه شده و ان را در هیچ کار تولیدی وارد نمی کنند. و این سرمایه کلان یا در خدمت دلالی در بازار مسکن و یا جهت زندگی لوکس زن و فرزندان به خارج از کشور منتقل می شود و جوان ها در این شهرها بدلیل عدم سرمایه گذاری در تولید و صنعت بیکارند.
اقتصاددان۷۳۵۱۹۷۱۴:۴۷:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
متاسفانه قوانین پرداخت مالیات در ایران هنوز دقیق و جامع تدوین نمی شود. به عنوان مثال چند سال قبل قانونی تصویب شد که فرزندان شهدا از پرداخت مالیات حقوق معاف شدند. ضمن احترام فراوان به شهدای عزیز و یادگاران انها باید عرض کنم بهتر بود مجلس قانون را طوری تدوین می کرد که مثلا اگر افراد عادی سقف معافیت مالیاتی انها 2 میلیون تومان در ماه است برای عزیزان فرزندان شهدا سقف معافیت مالیاتی دو برابر یعنی 4 میلیون تومان مشخص می شد که برای 90 درصد فرزندان شهدا جوابگو بود. ولی الان مثلا فرزند عزیز شهیدی که ماهی 15 میلیون تومان حقوق و مزایا دارد هم از پرداخت مالیات معاف است که به نظر من ایشان با دریافت چنین حقوقی باید مالیات بپردازد.
ناشناس۷۳۵۲۰۱۱۴:۴۷:۵۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
اول اینکه کسی زورش به مافیای پزشکها نمیرسه دوم اینکه کارتخوان هم بیاد اینها کارتخوان را به اسم دیگران اونجا میذارن و فرار مالیاتی می کنند ضمن اینکه ویزیت را هم گران می کنند شما هنوز پزشکها رو نمی شناسید نه به لحاظ شخصیتی و طمع نه به لحاظ مافیایی که درست کرده اند اینها حتی دنبال این بودند بیمه ها را تحت کنترل خودشون دربیارن حتی رفتن سمت اینکه عطاری ها رو هم تحت اختیار دربیارن و.. مافیاش قویتر از این حرفها است
علی۷۳۵۲۲۶۱۵:۰۱:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲
تازگیها هر شخص یا سایتی میخواد معروف بشه به پزشکان حمله میکنه. غافل از اینکه توهین به پزشکان نتیجه ای جز آسیب به سلامت مردم نداره. بقیه اصناف چقدر درآمد دارند و مالیات میدند. آرایشگرها و وکلا و طلافروشها و معلمان خصوصی و... مالیات میدن؟ نمیدونم تا چه زمانی برای منحرف کردن ذهن مردم پزشکان رو سیبل قرار میدن. واقعا برای سایت الف متاسفم
ناشناس۷۳۵۲۹۳۱۵:۲۹:۰۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
بفرمائید این هم منطق آقایون . توقع دارید با این منطق یک پزشک دلش برای جامعه بسوزه؟ گیریم یکی برای کسب شهرت چنین کاری بکنه . از خودت نپرسیدی که مردم چرا با او همکاری میکنند؟ این کامنتها و گله ها یعنی نارضایتی عمومی ملت از جامعه پزشکی .
ناشناس۷۳۵۴۴۸۱۶:۴۸:۱۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
حسادت جواب شماست
ناشناس۷۳۶۹۱۹۱۳:۰۸:۱۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳
حسادت به چی؟ چرا مردم هندوستان که فقیر تر از ما هستند چنین حسی به پزشکان خود ندارند؟ کمی فکر کن . احساساتی هم نشو .
ناشناس۷۳۵۲۶۰۱۵:۱۵:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
.همه باید مالیات بدهند.الان طرف یه اپارتمان کوچولو میخره بیست روز دیگه میفروشه صد میلیون سود میکنه بدون اینکه مالیات بده.مسیولین باید جلوی دلالی و قاچاق را بگیرن.دولت از یه کارمند و بقال ووووو میگیره ولی یه عده تو این مملکت با دلالی دارن پول پارو میکنن.مالیات هم نمیدن
ناشناس۷۳۵۲۷۳۱۵:۱۹:۴۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
وقتی یک وزیر مولتی ملیاردر شد وزیر بهداشت که خودش هم پزشک بود، وضع اینی شد که می بینیم...
شیون۷۳۵۲۷۷۱۵:۲۰:۵۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
این ها پزشک نیستن بلکه یه مشت کاسبن که بیماران رو به چشم مشتری میبینن تازه حاضر به دادن مالیات هم نیستن وقتی بالاترین قشر تحصیل کرده یه جامعه اینجور آدمها باشن وای به حال دلالهای تو بازار!!!!!!!!!
ناشناس۷۳۵۲۸۵۱۵:۲۵:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
به نظر من پزشکان کار صحیحی می کنند که مالیات نمی دهند ، دولتی که به کارمندانی با هشت دقیقه کار مفید در روز حقوق می ده را ما نباید خرجشو بدیم، بقیه اصناف هم باید یاد بگیرند
ناشناس۷۳۵۳۷۶۱۶:۰۷:۲۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
آنوقت به تو چی میرسه ؟
ناشناس۷۳۵۳۰۲۱۵:۳۴:۱۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
صنف پزشکان یکی از بزرگترین مافیایی این مملکت می باشند،آنها آموزش را از وزارت علوم گرفته و خودشتان از مرحله آموزش تا بازار کار و چارت حقوق و کلا همه چیز مربوط به حوزه سلامت را بصورت انحصاری در اختیار گرفته اند و مانند ایران خودرو که با عدم تولید خودرو، ملت را مجبور به خرید سمند 60 میلیونی می کنند، آنها هم با عدم پرورش تعداد کافی پزشک ملت را مجبور به پرداخت وزیت های نجومی و دستمزدهای افسانه ای برای درمان می کنند، بعنوان مثال یک متخصص برای 10 دقیق ویزیت 70 هزار تومان طلب می کند و برای یک عمل 1 ساعته 10 تا 20 میلیون تومان..... این اعداد نجومی فقط در بازارهای انحصاری مانند پزشکان، خودرو، مجریان صدا و سیما و امثالهم پیدا می شوند
ناشناس۷۳۵۳۷۷۱۶:۰۷:۵۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
همه باید مالیات بدن پزشکی یه حرفه است قرار نیست از حرفه خودش بعنوان اسلحه استفاده بکنه وکسی هم تعهد نداده شما که پزشک میشی درآمد میلیونی داشته باشی باید انقلابی عمل کنین تمام کسانی که ثروت چندین میلیار دی دارند منبع را اعلام کنن ثروت وزیر بهداشت سابق ووزیر صنعت سابق برای من معماست
ناشناس۷۳۵۳۸۹۱۶:۱۵:۰۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
ای کاش برای هر موضوعی شبیه به این، یک برنامه مثل نود برگزار میشد که شفاف و بی پرده سوال میکرد
ناشناس۷۳۵۴۲۱۱۶:۳۱:۲۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
ما وقتی می توانیم از فرار مالیاتی یک قشر صحبت کنیم که توانسته باشیم جلوی فرار مالیاتی اقشار دیگر را گرفته باشیم وقتی دولت چندین سال است از راه اندازی صندوقهای فروشگاهی هراس دارد و قادر به راه اندازی آن نیست و تعداد زیادی مشاغل که با این صندوقها شفاف سازی می شوند فرار مالیاتی دارند چراکه تعداد این مشاغل زیاد است و احتمال نارضایتی بالایی را می دهد چرا باید به اقشار دیگر فشار بیاوریم که اصولا اگر عدالت اجتماعی در گرفتن مالیات رعایت نشود هیچوقت با یک پوز شفاف سازی انجام نمی شود و بیشتر باعث پیدا شدن راههایی برای فرار از این خواهد شد
ناشناس۷۳۵۵۶۵۱۸:۲۹:۱۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲
استدلالتون کاملا بی ربط ...ه. اگه یه نفر چراغ قرمزا رد کرد هیچ توجیهی نیست که بقیه هم رد کنند.
ناشناس۷۳۵۴۳۶۱۶:۴۴:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
فقط باید مجوزشان لغو شود بدون هیچ امتیازی . و البته مجازات زندان و شلاق برای فراریان مالیاتی اجرا شود .
ناشناس۷۳۵۴۳۹۱۶:۴۶:۰۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲
نمونه رفتار ایرانی جماعت. چون خودش نمی تواند این درامد را داشته باشد سعی در تخریب این قشر دارد. برادر مگر از ان دلال بیسواد با ۲۰سال سن مالیات میگیرند که به پزشکان میتازید از انها که اصلا مالیات نمیدهند شروع کنید تا نوبت به پزشکان برسد
ناشناس۷۳۶۹۳۰۱۳:۱۱:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۳
آن دلال بیسواد نه ادعایی داره . نه فیس و افاده ای. نه تکبری .
ناشناس۷۳۵۴۹۷۱۷:۱۴:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲
برا چی نظرخواهی می کنین؟ اگه نظر مردم اثر داشت که اوضاع اینجور نمی شد.
ناشناس۷۳۵۵۹۸۱۸:۵۷:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
بهترین نظر !
مهندس۷۳۵۵۶۱۱۸:۲۶:۵۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
1.نسبت تعداد پزشک به جمعیت کشور در ایران یک چهارم استاندارد جهانیه. 2.ظرفیت ورود رشته های پزشکی هیچ وقت زیاد نمیشه. 3.تو مناطق محروم دسترسی به متخصص و حتی پزشک عمومی بسیار سخته. 4.بسیاری از پزشکان همزمان در بخش دولتی و خصوصی شاغلند. به خاطر زرنگی این صنف و بی عرضگی دولت
ناشناس۷۳۵۵۶۸۱۸:۳۲:۲۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲
اکثر پزشکا به مردم به چشم کارت عابر بانک نگاه می کنند.
ناشناس۷۳۵۵۸۲۱۸:۴۲:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
بنده بعنوان یک متخصص حوزه اجتماعی و روانشناسی و جامعه شناسی تحلیلی نظرم اینه سلطان پزشکان را بگیرید اعدام کنید همه چیز درست میشه حتی ویزیتاشون ارزون میشه همون راهی که برای اقتصاد رفتید و جواب داد برای پزشکانم بروید
ناشناس۷۳۵۶۱۰۱۹:۰۴:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
خوب این که کاری نداره اگه استفاده از پول کاغذی رو محدود کنید مثل کشورهای غربی این مشکل پیش نمیاد...
ناشناس۷۳۸۸۷۱۱۴:۵۷:۵۹ ۱۳۹۷/۱۱/۴
خیلی از افراد سالمند بلد نیستن از پول الکترونیکی استفاده کنند.
ناشناس۷۳۵۷۰۰۲۰:۲۳:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲
دفترچه ها دارای کد شوند و همه آزمایشگاه ها و داروخانه ها و آزمایشگاه باید گزارش دهند و فهرست فصلی سه ماهه بدهند اونوقت هیچ دکتری در نمیره ضمنا پزشکها باید کارت خوان مخصوص داشته باشند و تمام واریزها باید به این حساب باشد .
مهران۷۳۵۷۱۵۲۰:۳۷:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
به درآمد پزشک ها ساختمان سازی، واردات و غیره را هم اضافه کنید که مالیات نمیدن.
ناشناس۷۳۵۷۴۴۲۰:۵۵:۱۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
منه کارمند، هنوز حقوق واریز نشده، مالیات کسر میشه، ولی این پزشکای همیشه طلبکار اینقدر فرار مالیاتی دارن، واعجبا!!!
ابراهیمی۷۳۵۸۲۵۲۱:۵۸:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲
چند وقت پیش یکی از آشنایان در بیمارستان آتیه عمل گردن کرد و پزشک جراح از بستگان بیمار خواست تا علاوه بر صورتحساب بیمارستان ، مبلغ ده میلیون تومان را بصورت چک پول به او پرداخت نمایند . یعنی نه در بیمارستان و نه بصورت واریز به حساب بلکه نقد نقد.
ناشناس۷۳۶۴۴۷۱۰:۲۹:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
خب نمیداد میرفت بیمارستان اختر شفا یا امام.این که شما دوست دارید فرد مشخصی عملتون کنه مشکل خودتونه
ناشناس۷۳۶۹۳۸۱۳:۱۴:۱۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
و این شد منطق شما که دار و ندار بیمار را غارت کنی !
ناشناس۷۳۵۸۸۰۲۲:۵۳:۳۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲
این صفحه بیشترین اظهار نظر را داره. راستی چرا همه به موضوع درآمد پزشکان حساسند؟
ناشناس۷۳۶۹۶۰۱۳:۲۱:۵۹ ۱۳۹۷/۱۱/۳
مردم به در آمد کسی حساس نیستند . اشتباه نکنید زیرا اگر بحث درآمد باشد هستند آدم هایی که بیش از آنها درآمد دارند . بحث روی شخصیت آدم هاست . نمیشه که هم خدا را خواست و هم خرما را . پزشکان ما از یکطرف مانند مهندسین ادعای تحصیل و تخصص میکنند اما در عمل مانند یک تاجر و دلال به بیمار و جامعه نگاه میکنن . مردم از کاسب و بازاری توقع آنچنانی ندارند زیرا معتقدند آنها تحصیلات آنچنانی ندارند اما از پزشک توقع دارند علی الخصوص که قرار اینها قسم نامه ای هم دارند .
سعید کافی۷۳۵۹۲۷۲۳:۳۵:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲
فرار مالیاتی پزشکان با درامد هنگفتی که دارند محرز است ولی متاسفانه به هر دلیلی نه اداره مالیاتی عزمی برای محاسبه دقیق مالیات دارند و نه پزشکان تمایلی برای اظهار صادقانه درامد فرزند بنده منشی یکی از پزشکان قلب و عروق تبریز می باشد متاسفانه پزشکی که درامد بالای 200 میلیون در ماه فقط از مطب خودش دارد (از سایر درآمدهایش بی اطلاعم) مالیات قطعی که در خرداد ماه 97 برای عملکرد سال 96 برای درامد اظهاریش پرداخت کرد حدود 900 هزار تومان بود که از مالیات سالانه یک کارمند ساده هم کمتر است.
ناشناس۷۳۵۹۷۳۰۰:۳۶:۱۸ ۱۳۹۷/۱۱/۳
خسته نباشید می گم به تمام دوستان دغدغه مند
ناشناس۷۳۵۹۸۶۰۰:۵۵:۰۲ ۱۳۹۷/۱۱/۳
پزشکان علاوه بر دوشیدن مردم بابت حق ویزیتشون که برا یه دقیقه به اندازه یک روز حقوق یک مهندس نخبه درآمد دارند . با این پول های نجومی میرن تو کار ملک، خونه ها رو هم گرون کردند
ناشناس۷۳۵۹۹۵۰۱:۰۵:۰۹ ۱۳۹۷/۱۱/۳
این بحث ها یک چیز را نشان می دهد بحران اجتماعی که تازه دارد سر باز می کند برخی از تکبر برخی از حسادت همه همدیگر را محکوم می کند همه خود را صاحب نظر می دانند بدون اینکه اطلاعی از کم و کیف مطلب بدانند ایا در این جمع کسی به افراد بسیاری مانند سلطان سکه که دیپلم نداشت یل اقای زنجانی ریز 30 سال یا هزاران میلیونری که بدون زحمت و فقط با رانت کسب درامد دارند و مالیات هم نمی دهند از کسانی که ماشینهای انچنانی دارند چند درصدشان پزشک یا مهندس یا وکیل هستند کسی تحقیق کرده است ؟ من بعنوان یک فروشنده ماشین می گویم تخمینا کمتر از 10 درصد خریداران دارای مدارک بالای علمی هستند
علی۷۳۵۹۹۸۰۱:۰۷:۳۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳
به نظرم پزشکی در ایران شده بدوش و بساز. پول بی زبان از ملت بگیر و ساختمان بساز. بی خیال بیمار و کیفیت درمان و مردم. خواهش می کنم اولا مالیات بسته بشه و ثانیا باید ازیک سقف درآمد مالیات تا هشتاد درصد بالا بره.
ناشناس۷۳۵۹۹۹۰۱:۱۰:۵۷ ۱۳۹۷/۱۱/۳
تعرفه پزشک متخصص حدود 40هزارتومان برای حداقل 10دقیقه میباشد اما پز شکی که من مراجعه میکنم 150هزارتومان میگیرد معترض بشوی هزار تا اسمون ریسمون میکند واخرشهم طلبکار میشود وکارتخوان ندارد بیماران را سرگردان سعادت اباد میکند البته پزشکان نجیب ومردم دارهم زیاد داریم انشا اله همهرا با یک دید نسنجیم /
جواد۷۳۶۰۰۱۰۱:۱۷:۲۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
با سلام ضمن دفاع از هر گونه ایجاد بستر شفافیت. متاسفانه نکته خود بزرگ بینی در برخی از پزشکان با در امدهای میلیونی و میلیاردی باعث ایجاد فاصله طبقاتی گسترده و جدا دانستن و برتر دانستن خود از دیگران ، شده است. پارکینگ بیمارستانها و شاسی بلند های جدید و لوکس گویای این فاصله هست و نیاز به هیچ مستتد دیگری نیست
محسن۷۳۶۰۲۳۰۲:۱۳:۲۳ ۱۳۹۷/۱۱/۳
نظر من اینه که فرار مالیاتی دزدی از بیت المال است.
وحدت ملی۷۳۶۰۶۷۰۶:۰۶:۵۹ ۱۳۹۷/۱۱/۳
متاسفانه این گونه مباحث باعث تفرقه شده و همبستگی ملی را کاهش میدهد۰ نظام بایستی سیستم مالیاتی طراحی و اجرا کند که همه اقشار، مالیات قانونی درآمد خود از تمام منابع، اعم از حقوق، کسب و کار، بهره بانکی، در آمد از مستغلات، و سایر منابع را بصورت تصاعدی پرداخت کنند۰ هر فرد یا شرکتی که بخشی از درآمد خود را اظهار نکند مشمول جریمه چندین برابر و زندانی گردد۰ در چنین سیستمی افراد با در آمد کم معاف و افراد با در آمد بالا بایستی مالیات سنگین برای مازاد درآمد خود بپردازد۰
ناشناس۷۳۶۱۳۶۰۸:۰۷:۱۱ ۱۳۹۷/۱۱/۳
بسیاری از پزشکان با درآمد چند میلیونی در روز دستگاه کارتخوان ندارند تا از مالیات فرار کنند. من رفتم درمانگاه برای اینکه دکتر دستم را معاینه کند می گوید برو نوار گوش بگیر!!؟؟
صادقی۷۳۶۱۹۷۰۸:۴۰:۱۹ ۱۳۹۷/۱۱/۳
این همه فرار مغزها داریم، چرا از میان پزشکان این فرار مغزها کم است؟ برای اینکه ایران بهشت پزشکان است. در خارج نمی توانند این قدر پول در بیارند، مالیات ندهند و در برابر قصور پزشکی خود جواب ندهند. طرف اینجا مطب داره، خانواده اش تو کانادا هستند و خودش رفت و آمد داره، چرا نمی رود کانادا؟!
حسین۷۳۶۳۷۶۰۹:۵۸:۳۵ ۱۳۹۷/۱۱/۳
داداش مالیات بدن که چی بشه؟ مگه خود پزشکها دندون ندارن؟ چرا بدن دولت بخوره؟ خب دسترنج خودشون رو خودشون میخورن.اینجوری حلالتره. بعدشم این همه مالیات دارن میگیرن چه گلی سر ملت زدن؟ یارانه رو که دارن قطع میکنن.بنزین هم دارن سهمیه بندی میکنن و لیتری 5 تومن میخوان بکنن. اینم از قیمت گوشت و مرغ و مواد غذایی و ... .
ناشناس۷۳۶۴۴۲۱۰:۲۶:۵۰ ۱۳۹۷/۱۱/۳
این پزشکها که با پول وسرمایه مردم همشون اقامت کانادا امریکاد دارند بزارید کنار از هند وپاکستان پزشک بیارید به خدا به نفع همه مردمه
دبیر بازنشسته ریاضی۷۳۶۹۸۶۱۳:۲۹:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
یکی از بهترین روش ها پیشنهادی است که ایشان هموطن بزرگوار ما دادند . این کار نیم قرنه در دنیا رواج داره . یعنی با استخدام یا به کار گیری پزشک خارجی ، به نوعی در بخش درمان تنظیم بازار به وجود می آورند . ختم کلام اینکه مردم ایران از این وضعیتی که پزشکان در کشور به وجود آورده اند اصلا راضی نیستند .
کارشناس درمان۷۳۶۸۱۹۱۲:۳۷:۵۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
با سلام انتشار اخبار نادرست وپیشبینی های سیاسی از لابی وغیرو ودادن اطلاعات غلط وسوگیری ها در برخی مراجع ورسانه ها در خصوص مالیات پزشکان متاسفانه موجب نا امیدی مردم میشود پزشکان مطب دار در هر منطقه زیر نظر اداره مالیات همان منطقه قرار دارند وممیز مالیات موظف به اخذ مالیات می باشد واین کار هم در حال انجام است واگر تخلفی هم صورت میگیرد باید حوزه مالیاتی نظارت کند اکثر پزشکان در این بخش اظهار نامه میدهند در بخش دولتی هم چه حقوق دریافتی وچه کارانه وتمام دریافتی ها در یک سامانه بصورت متمرکز جمع ومالیات کلیه انها حتی تا سقف 25 الی 30در صد مالیات کسر میشود متاسفانه عده ای چه در مجلس وچه در سطح کارشناس در رسانه اطلاعات غلط ارایه کرده وفضای را مسموم مینمایند
علی۷۳۷۰۶۸۱۴:۱۸:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۳
متاسفانه پزشکان جان و سلامتی مردم را گرو میگیرند تا مال و نتیجه زحمت عمرشان را ببرند، برعکس تعریفی که از گذشته از حکیم و طبیب شده است.
ناشناس۷۳۷۶۴۸۲۱:۰۵:۰۱ ۱۳۹۷/۱۱/۳
الان خیلیها فرار مالیاتی دارن مهندسها و فروشندگان و ۰۰۰۰۰فقط پزشک ها نیستن.در ضمن الان به فرض از پزشکا مالیات ۱۰۰ درصدی بگیرن چه دردی از من پرستار درمان میشه؟؟
ناشناس۷۳۸۲۱۰۰۹:۲۴:۵۴ ۱۳۹۷/۱۱/۴
اگه دستگاه کارتخوان در مطب پزشکان اجباری بشه از فردا پزشکان فقط با پول نقد ویزیت میکنن. من نمیدونم تو مملکتی که ریگی رو تو هوا میگیریم آیا نمیشه در امد پزشکان رو رصد کرد؟؟؟ تو این مملکت کسی به فکر مالیات دادن نیست ما کارمندا هم دیگه راهی برای فرار مالیاتی نداریم وگرنه اینکارو میکردیم. بهترین راه اینه که پلیس اقتصادی و مالیاتی با قدرتی مثل وزارت اطلاعات تشکیل بشه و در گرفتن مالیات به هیچ کس رحم نکنه.
ناشناس۷۳۹۳۵۵۲۲:۱۱:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۴
حقوق کارگر که بماند حقوق یه کارمند با هر مدرکی حتی دکترا ماهانه از 3 نهایتا 4 میلیون بیشتر نیست ولی پزشکان در دفتر نوبتشان که نگاه کنی هر عصر تا شب بیش از 70 یا 80 نفر ویزیت می کنند حقوقشان بماند حالا هر نفر شما حساب کن 35000 یعنی هر شب معادل حقوق یه کارمند

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 6. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 7. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 10. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 11. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 12. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 13. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 14. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 15. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 16. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 17. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 18. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 19. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 20. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 21. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 22. مصاحبه ظریف با شبکه سی ان ان  

 23. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 24. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

 25. چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و تعدادی از متهمان بانک سرمایه  

پربحث‌های دیروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 3. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 4. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 5. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 6. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 7. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 8. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 9. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 10. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 11. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 12. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 13. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 14. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 15. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 16. هنر تغییر محاسبات

 17. کشف ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری از خانه یک روستایی!

 18. دولت حزب اللهي و جوان

 19. خودکشی نافرجام ۲دختر در مشهد  

 20. خانه سبز  

 21. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 22. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 23. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 24. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 25. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 7. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 8. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 9. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 10. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 11. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 12. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 13. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 14. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 15. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 16. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 17. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 18. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 19. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 20. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 21. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 22. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 23. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 24. ساختمان های کره شمالی‎  

 25. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

پربحث‌های اخیر

 1. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 2. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 3. جزئیات طرح اصلاح قانون سربازی اعلام شد

 4. پنج ماه پس از واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد؛ «علوم و تحقیقات» همچنان بدون گاردریل

 5. واردات 332 قلم تجهیزات پزشکی ممنوع است

 6. فرودگاه امام کانون اصلی ملخ‌های جنوب غرب تهران

 7. متن درس خارج فقه رهبر انقلاب در موضوع «غناء» منتشر شد

 8. واکنش محیط زیست به ادعای کم شدن تولید پسماند تهران

 9. اقدام عجیب اینستاگرام علیه روزه داری! + عکس

 10. سخنگوی قوه قضائیه درباره اهانت یک مداح به مقدسات اهل سنت: وی در دادسرا حضور دارد/ اقدام او را عامدانه می‌دانیم

 11. شهرداری تهران: برای طوفان امروز آماده‌ایم

 12. جاده چالوس یک طرفه می‌شود

 13. ابلاغ بخشنامه رئیس قوه قضاییه درباره اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت لیالی قدر و عید فطر

 14. با هر سلیقه‌ای در تهران خوش بگذرانید

 15. وکیل‌مدافع بابک زنجانی: منفرد مظلوم‌نمایی می‌کند/ منفرد: زنجانی گفت ۴ وزیر پشت من هستند

 16. شهردار تهران تذکر گرفت

 17. وزش بادهای شدید در تهران ادامه دارد

 18. پیش‌بینی وزش باد شدید در ۹ استان

 19. پنجمین جلسه دادگاه علیرضا زیباحالت منفرد آغاز شد

 20. سقوط آزاد از ۹ طبقه/ چالش اینستاگرامی یا بازی با مرگ؟ + عکس

 21. چهارمین جلسه دادگاه «محمدهادی رضوی» شروع شد

 22. اعلام جدیدترین آمار "ایدز" در کشور / نیمی از مبتلایان در گروه سنی 20 تا 35 سال

 23. 5413 شهر و روستای کشور از سیل آسیب دید

 24. مهم‌ترین علت گرایش دانشجویان به مصرف مواد مخدر چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 2. ساخت ۱۶ بند برای مقابله با سیل در شهرستان قلعه گنج

 3. توقیف ۱۲ هزار خودروی لاکچری در سال ۹۷ به خاطر "دور دور"

 4. فردا هوای تهران «پس» است، شهروندان مراقب باشند

 5. تمدید مهلت ثبت‌نام فرهنگیان مقیم خارج از کشور

 6. جذب 4000 نیروی آتش‌نشانی در کشور

 7. فروش سوالات امتحانی و کنکور دامی برای خالی کردن حساب‌ها

 8. 2سال زندان در انتظار فرزندانی که نفقه پدر و مادرشان را نپردازند

 9. کشف ماده‌ای عجیب در جو خورشید

 10. اخاذی از دختران جوان با شیوه جن‌گیری

 11. رشد ۶۰ میلیونی جمعیت کشور در ۶۰ سال

 12. 6 مدل شال و روسری مد روز را بشناسید

 13. دستورالعمل پرداخت مالیات پزشکان ابلاغ شد

 14. علت در خود فرو رفتگی فرزندان چیست؟

 15. ماجرای «آیت‌الله» خواندن امام جمعه شهرکرد چه بود

 16. تمدید مهلت طرح ترافیک خبرنگاری تا ۱۵خرداد

 17. جزئیات افزایش حقوق سربازان

 18. افزایش نسبی ذرات معلق در هوای تهران

 19. صدا و سیما قبل از تبلیغ مواد آرایشی و بهداشتی از وزارت بهداشت تاییدیه بگیرد

 20. اعلام شهریه مدارس غیردولتی شهر تهران/ ۱۵ میلیون تومان بالاترین نرخ شهریه

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. صدای خاموش تجرد قطعی

 3. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 4. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 5. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 6. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 7. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 8. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 9. هادی رضوی در دادگاه: من مفسد اقتصادی نیستم/ از سرمایه‌گذاری با پول معلمان برای خرید خودروهای لوکس تا سفر به ۵۰ کشور

 10. دردسرهای قولنامه، صدای رئیس قوه را هم درآورد

 11. هادی رضوی در دادگاه: اروپاگردی در کار نبوده، من کاسب و بازرگان بودم

 12. حقوق شهردار تهران چقدر است؟ + جدول

 13. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 14. دستگیری ۳۰ مرد و زن در کلاس مختلط یوگا

 15. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 16. فیلترینگ اینستاگرام؛ آری یا خیر؟

 17. کاهش پخش یک تبلیغ تلویزیونی در پی درخواست‌های مردمی

 18. تجملات لاکچری‌پسند ازدواج؛ از خواستگاری خانم بازیگر در زیر آب تا پرواز عروس هنگام عقد

 19. عذرخواهی شبکه ۵ از پخش توهین یک مداح به اهل سنت

 20. آخرین وضعیت جمعیتی ایران تا سال ۱۴۳۰ / کشوری سالخورده می‌شویم!

 21. قدیمی‌ترین سکونتگاه انسان در ایران کجاست؟

 22. رئیس قوه قضائیه: افزایش اعتماد مردم به نظام موجب اقتدار ملی خواهد شد

 23. نیابت قضایی به دادستان شیراز برای دستگیری خانم تک‌خوان ابیانه

 24. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 25. خطیب جمعه اصفهان: اطلاعیه دادستان اصفهان مطابق قانون و فتوای مراجع بود

آخرین عناوین