تشدید شکاف میان تکفیری‌ها

گروه جهان الف،   3971030212

سرکرده گروه تروریستی حرکه نور الدین الزنکی که حدودا دو هفته قبل بعد از شکست کامل در برابر باند تروریستی تحریر الشام مجبور به فرار از ادلب شد، بالاخره سکوت خود را شکست و در مورد سقوط قلمرو خود و مصاحبه اخیر الجولانی واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم، ابو محمد الجولانی موسس جبهه النصره و سرکرده گروه تروریستی هیئت تحریر الشام هفته قبل در مصاحبه‌ای که توسط مرکز الامجاد (وابسته به النصره) منتشر شد، به الزنکی حمله کرده و علت حمله به آنان را «مذاکرات پنهانی الزنکی با روسیه» خواند! این در حالی است که پیش از این و در آغاز سال جدید میلادی، بهانه وی برای تجاوز به قلمرو الزنکی در غرب استان حلب، «خونخواهی» برای کشته شدن دو عنصر النصره توسط عوامل الزنکی در یک درگیری خانوادگی در شهرک «تلعاده» عنوان شده بود.

حالا توفیق شهاب الدین سکوت خود را شکست و بعد از دو هفته، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر پاسخ الجولانی را داد. در ادامه این گزارش، بخش‌های عمده پاسخ توفیق شهاب الدین را می‌خوانید:

1. علت مشارکت الزنکی در تاسیس تحریر الشام و خروج از آن

سرکرده گروه تروریستی حرکه نور الدین الزنکی در پاسخ خود، ابتدا مقدمه‌ای در ضرورت پاسخگویی به دروغ‌ها بیان کرد و سپس در قسمت اول پاسخ خود به ماجرای مشارکت الزنکی در تاسیس سازمان تروریستی هیئت تحریر الشام پرداخت و در ادامه علت خروج الزنکی از تحریرالشام را بیان کرد: «اصلی‌ترین انگیزه ما برای مشارکت در تاسیس تحریر الشام، ممانعت از درگیری و جنگ داخلی میان گروه‌های مسلح معارض بود. ما همین موضوع را به عنوان شرط حضور در تشکیلات جدید بیان کردیم و بر این اساس وارد هیئت تحریر الشام شدیم. ضمن این‌که در آن روزها گروه [تروریستی] "فتح الشام" (جبهه النصره سابق) به صورت روزمره هدف حملات هوایی ائتلاف [آمریکا] قرار می‌گرفت و این حملات بعد از تاسیس تحریر الشام به طور کامل متوقف شد.»

توفیق شهاب الدین در ادامه به ماجرای خروج الزنکی از تحریرالشام - که دقیقا مقارن بود با حملات سریع و سراسری النصره به احرار الشام در تابستان گذشته - اشاره کرد: «در آن روز الجولانی با مصوبه شورای مرکزی تحریر الشام و شورای افتاء شرعی مخالفت کرد. او عزم خود را برای جنگ علیه احرار الشام جزم کرده بود و برای این کار علاوه بر آماده‌سازی طرح و نقشه قبلی، بارها با من رایزنی کرد تا موافقت مرا جلب کند؛ اما من درباره به عواقب این اقدام هشدار می‌دادم. بعد از این‌که شاهد بودیم تشکیلات جدید (تحریر الشام) نمی‌تواند میل الجولانی برای سرکوب گروه‌های معارض را مهار کند، در بیانیه‌ای رسمی خروج خود را اعلام کردیم. در همان بیانیه، به صراحت علت خروج الزنکی "ناامیدی از اجرا و تحکیم شریعت اسلام توسط تحریر الشام" و "بغی و حمله به احرار الشام" عنوان شد.»

2. رسوایی الجولانی در قضیه تلعاده

سرکرده گروه تروریستی حرکه نور الدین الزنکی در ادامه به ماجرای حمله اخیر النصره به آن‌ها و سقوط قلمرو الزنکی پرداخت. در آن زمان، النصره به بهانه خونخواهی دو نفر از تروریست‌های وابسته به خود به الزنکی حمله کرد. این دو نفر در جریان یک درگیری خانوادگی توسط عناصر الزنکی در شهرک تلعاده (واقع در قلمرو الزنکی در غرب استان حلب) به قتل رسیدند. بعد از قتل آن‌ها، شیوخ شلفی و تکفیری منطقه برای پیگیری قتل پادرمیانی کردند و در نهایت، «شیخ رامز ابو المجد» مفتی عام شرعی گروه تروریستی «جبهه انصار الدین» به عنوان قاضی از سوی تحریر الشام و الزنکی پذیرفته شد. ضمن این‌که مقرر گشت «عمر حذیفه» مفتی شرعی گروه تروریستی «فیلق الشام» نیز برای قضاوت و داوری «شیخ رامز» را همراهی کند. با این حال، النصره در حالی که سند پذیرش احاله پرونده به «رامز ابو المجد» و «عمر حذیفه» را امضا زده بود، در ابتدای سال جاری میلادی به صورت شبانه و گسترده به قلمرو الزنکی حمله کرد و بعد از چند روز نبرد سنگین توانست تمام قلمرو این گروه تروریستی را تحت سیطره خود قرار دهد.

حالا توفیق شهاب الدین برای نخستین بار، ماجرای سقوط کامل الزنکی و فرار خود را شرح می‌دهد: «در قضیه تلعاده، حرکت نور الدین الزنکی یک دادگاه داخلی برای بررسی پرونده قتل تشکیل داد. در ادامه نیز با تشکیل یک هیئت شرعی مرضی الطرفین برای بررسی این پرونده، ما نهایت همکاری را با هیئت مذکور داشتیم و این نکته را رهبر احرار الشام، رهبر شرعی انصار الدین و مفتی شرعی کل فیلق الشام تایید کرده‌اند. هر سه نفر صراحتا در بیانیه‌های خود اعلام کردند الزنکی تمام افراد مرتبط و متهم در این پرونده را فورا به هیئت مذکور تحویل داد و نهایت همکاری را با قاضی‌های مرضی الطرفین داشت. فکر می‌کنم شهادت همین سه نفر کفایت کند تا دروغگو و کذاب در این ماجرا مشخص شود. اما جالب است که در جریان ترور "البرشه" (از فرماندهان شاخص الزنکی) در همین شهرک تلعاده، تحریر الشام در بیانیه‌ای علت ترور را اختلافات خانوادگی خواند که ارتباطی با اختلاف میان تحریر الشام و الزنکی ندارد؛ اما در جریان اخیر و کشته شدن دو عنصر معمولی و پیاده‌نظام، ماجرا را به اختلاف میان دو تشکیلات تسری می‌دهد؟!»

3. اتهام رایزنی با روسیه

توفیق شهاب الدین در ادامه به اتهام «رایزنی با روسیه» رسید که اخیرا الجولانی در مصاحبه‌ای آن را عنوان کرده بود: «و بالاخره می‌رسیم به انگیزه اصلی نگارش این توییت‌ها یعنی اتهام رایزنی با روسیه که بزرگ‌ترین و خطرناک‌ترین اتهام علیه الزنکی است.»

او در این مورد، پاسخ خود را در پنج بخش بیان کرد:

«اول از همه باید در این مورد به آیه قرآن استناد کنیم که در آن تصریح شده که حتی اگر کافری از ترس مرگ و شمشیر به صورت لسانی و ظاهری اسلام آورد باید در امان باشد و اجدی حق ندارد او را غیرمومن بخواند. این قاعده حتی در مورد کفار هم صادق است. فراموش نکنید ما (الزنکی) سازمانی بودیم که 1500 کشته در خلال هشت سال گذشته داشته‌ایم.»

حج توفیق در قسمت دوم پاسخ خود، ماجرای عقب‌نشینی سراسری و واگذاری بخش شرقی ادلب به ارتش سوریه را یادآوری کرد: «دوم این‌که باید در نظر داشت که ببینیم چه کسی سزاوار این اتهام‌افکنی است؟ الزنکی از بدو تاسیس خود حتی یک متر هم در برابر ارتش و نظام سوریه عقب‌نشینی نکرده است؛ اما تحریر الشام از بدو تاسیس عملیاتی را آغاز نکرده مگر این‌که در ادامه دستور عقب‌نشینی گسترده داده و نسبت به پیش از عملیات نیز منطقه وسیعی را به قلمرو ارتش سوریه اضافه کرده است! به راستی که ماجرای تسلیم و واگذاری 300 روستا و شهرک واقع در شرق خط راه آهن هنوز فراموش نشده است. ماجرای افشای خبر مذاکرات تحریرالشام (النصره) با فرماندهان روس در شهرک ابودالی هنوز در خاطر همگان مانده است.»

رهبر الزنکی در بخش سوم پاسخ خود تلاش کرد تا سازمان تحت رهبری خود را مستقل جلوه داده که تاوان مقاومت در برابر اوامر خارجی را می‌پردازد! «الزنکی تحت فشار شدید برخی کشورها قرار داشت تا فقط از مرکز تحقیقاتی البحوث العلمیه (دروازه غربی شهر حلب) عقب‌نشینی کند. با این حال ما هرگز زیر بار این فشار نرفتیم و این مرکز را مانند ناموسی برای مناطق تحت سیطره معارضین دانستیم. اما تحریر الشام سازمانی است که فرودگاه نظامی [ابو الظهور] را بدون درگیری و حتی بدون انهدام جنگنده‌ها و تسلیحات داخل آن به ارتش سوریه واگذار کرد. آن‌ها گروهی هستند که لاشه‌های هواپیماهای موجود در فرودگاه نظامی تفتناز را سوار کامیون کرده و از طریق پایانه مرزی مورک به ارتش سوریه تحویل دادند.»

توفیق شهاب الدین در قسمت چهارم پاسخ خود الزنکی را مبرا از هرگونه اتهامی مبنی بر مذاکره و توافق با نظام سوریه دانست: «جبهاتی که ما در آن حضور داریم حتی یک روز هم آتش بس نداشته و آرام نبوده است. اما در مقابل مناطقی که تحریر الشام با ارتش سوریه هم‌مرز می‌باشد در اکثر اوقات کاملا آرام بوده و مرزبانی نیز به امری تشریفاتی و حتی تجاری تبدیل شده است.»

او در بخش پنجم و پایانی پاسخ خود با اشاره به قاعده «ارائه دلیل از سوی مدعی» خواستار ارائه ادله و اسناد اتهام رایزنی با روسیه شد: «لعنت خدا بر دروغگویان. ادله خود را ارائه دهید تا رو سیه شود هر که در او غش باشد! چرا وقتی حکم شرعی برای حمله به الزنکی را دادید، اشاره‌ای به این اتهام نداشتید؟ چرا حتی در رسانه‌های خود و در سیاهنمایی و اتهام‌زنی علیه الزنکی نیز چنین ادعایی را مطرح نکردید؟»

پربحث‌های اخیر

 1. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 2. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 3. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 4. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

 5. ظریف : پیشنهاد امضای تعهدنامه عدم تجاوز به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دادیم

 6. ناگفته‌های خانم ناظم از آشپزی برای دانش‌آموزان مدرسه‌ای دورافتاده/ اینجا با حلبی‌آباد هیچ فرقی ندارد!+ عکس

 7. واژه غلط "تماشاگرنما" را چه کسی به فوتبال ایران آورد؟

 8. هیچ تصمیمی در صنعت خودروسازی بدون دخالت دولت گرفته نمی‌شود

 9. "دوشنده مشکله هرآن علی علی سسله"  

 10. ماجرای حضور قوچان نژاد در پرسپولیس چیست؟

 11. گفتار ۵ اندیشمند غیرمسلمان در مورد امام علی (ع) ‏

 12. افزایش واردات نفت چین از ایران

 13. کودکان بدغذا را چگونه غذاخور کنیم؟

 14. نگاه امیرالمومنین(ع) به «ژن‌های خوب»/ حکومت علوی با مفسدان و اختلاسگران و اشرافی‌گران چگونه برخورد می‌کرد؟

 15. اهدای خون در شب ۲۱ رمضان  

 16. حمایت از ۶۰۰ هزار واحد تولیدی کوچک برای رسیدن به رونق تولید/ دولت برای تولیدکنندگان کوچک برنامه تشویقی در نظر بگیرد

 17. نبض اقتصاد جهان میان امواج تنگه هرمز/ پروژه عربستان و امارات برای دور زدن شاهراه انتقال نفت در ایران به کجا رسید؟

 18. زنگ خطری که با ۵ هشدار «سید حسن نصرالله» به صدا درآمد/ بوی خطر به مشام می‌رسد!

 19. برانکو: اگر وزیر پرسپولیسی است باید به آن افتخار کند/ مربیان کروات موفق‌تر بودند یا پرتغالی‌ها؟!

 20. کلیپ احساسی و جذاب رمی‌ها به مناسبت وداع با دروسی   

 21. تیراندازی در مراسم شب قدر در کرمانشاه/ رییس پلیس آگاهی اسلام آبادغرب به شهادت رسید+ عکس

 22. زوایایی پنهان از شب قدر که شاید از آن‌ها بی‌خبر باشید

 23. مراسم سوگواری شهادت حضرت امیرالمؤمنین در حسینیه امام خمینی(ره)

 24. آتش‌سوزی کارگاه تولید کفش در خیابان سپهسالار تهران+ عکس

 25. بقایی و مشایی از اوین به مرخصی آمدند

پربحث‌های دیروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 6. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 7. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 10. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 11. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 12. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 13. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 14. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 15. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 16. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 17. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 18. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 19. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 20. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 21. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 22. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 23. مصاحبه ظریف با شبکه سی ان ان  

 24. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 25. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 6. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 7. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 8. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 9. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 10. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 11. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 12. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 13. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 14. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 15. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 16. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 17. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 18. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 19. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 20. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 21. ساختمان های کره شمالی‎  

 22. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 23. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 24. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 25. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

پربحث‌های اخیر

 1. نبض اقتصاد جهان میان امواج تنگه هرمز/ پروژه عربستان و امارات برای دور زدن شاهراه انتقال نفت در ایران به کجا رسید؟

 2. زنگ خطری که با ۵ هشدار «سید حسن نصرالله» به صدا درآمد/ بوی خطر به مشام می‌رسد!

 3. عراقچی: آماده مذاکره با کشورهای حوزه خلیج فارس بر پایه احترام و منافع متقابل هستیم

 4. کارشناس‌آمریکایی: جنگ اقتصادی آمریکا، مردم ایران را هدف گرفته است

 5. انتخابات اروپا؛ ملی‌گرایان بر فهرست مورد حمایت ماکرون پیروز شدند

 6. آمریکا مدعی حمله به مواضع «الشباب» شد

 7. بالگردهای مصری به کمک صهیونیست‌ها شتافتند  

 8. چرا آمریکا سفر عبدالمهدی به واشنگتن را لغو کرد؟

 9. احتمال مشارکت نتانیاهو در کنفرانس منامه

 10. حمله به یک کلیسا در بورکینافاسو/ ۳ نفر کشته شدند

 11. یک مقام دیگر دولت ترامپ کناره‌گیری کرد

 12. ترکیه: برای دفاع از خود به «اس-۴۰۰» نیاز داریم

 13. سندرز: آزمایش‌های موشکی اخیر کره‌شمالی باعث آزار ترامپ نشده است

 14. روحانی به میشل عون: تنها راه مقابله با متجاوزین، ایستادگی و مقاومت است

 15. انفجار در شهر «هالبرشتات» آلمان/ منازل اطراف تخلیه شدند

 16. ترامپ: رسانه‌ها و دموکرات‌ها از من عذرخواهی کنند

 17. گراهام: با فروش سلاح به سعودی‌ها مخالفم

 18. ایاد علاوی در دیدار با ظریف چه گفت؟

 19. انتقاد «پیونگ‌یانگ» از رزمایش‌های اخیر آمریکا و کره جنوبی

 20. ظریف: پیمان منطقه‌ای عدم تجاوز را در عراق پیشنهاد کردم

 21. سخنگوی کاخ سفید: ترامپ و کیم درباره بایدن هم‌نظرند

 22. هیچ کس نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در الجزایر نشد

 23. موضعگیری عراقچی در مسقط درباره هرگونه گفتگو با آمریکا

 24. بایدن همچنان نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰

 25. معاون ظریف: آمریکا افرادی را که می‌خواهند با ایران تجارت کنند، تهدید می‌کند

پربحث‌های دیروز

 1. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 2. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 3. برنی سندرز: نمی‌گذارم ترامپ و بولتون با ایران بجنگند

 4. چرا بولتون حتی دونالد ترامپ را نگران کرده است؟

 5. عراقچی: آماده مذاکره با کشورهای حوزه خلیج فارس بر پایه احترام و منافع متقابل هستیم

 6. کارشناس‌آمریکایی: جنگ اقتصادی آمریکا، مردم ایران را هدف گرفته است

 7. انتخابات اروپا؛ ملی‌گرایان بر فهرست مورد حمایت ماکرون پیروز شدند

 8. آمریکا مدعی حمله به مواضع «الشباب» شد

 9. بالگردهای مصری به کمک صهیونیست‌ها شتافتند  

 10. چرا آمریکا سفر عبدالمهدی به واشنگتن را لغو کرد؟

 11. احتمال مشارکت نتانیاهو در کنفرانس منامه

 12. حمله به یک کلیسا در بورکینافاسو/ ۳ نفر کشته شدند

 13. یک مقام دیگر دولت ترامپ کناره‌گیری کرد

 14. ترکیه: برای دفاع از خود به «اس-۴۰۰» نیاز داریم

 15. سندرز: آزمایش‌های موشکی اخیر کره‌شمالی باعث آزار ترامپ نشده است

 16. روحانی به میشل عون: تنها راه مقابله با متجاوزین، ایستادگی و مقاومت است

 17. انفجار در شهر «هالبرشتات» آلمان/ منازل اطراف تخلیه شدند

 18. ترامپ: رسانه‌ها و دموکرات‌ها از من عذرخواهی کنند

 19. گراهام: با فروش سلاح به سعودی‌ها مخالفم

 20. ایاد علاوی در دیدار با ظریف چه گفت؟

 21. انتقاد «پیونگ‌یانگ» از رزمایش‌های اخیر آمریکا و کره جنوبی

 22. ظریف: پیمان منطقه‌ای عدم تجاوز را در عراق پیشنهاد کردم

 23. سخنگوی کاخ سفید: ترامپ و کیم درباره بایدن هم‌نظرند

 24. هیچ کس نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در الجزایر نشد

 25. موضعگیری عراقچی در مسقط درباره هرگونه گفتگو با آمریکا

پربحث‌های هفته

 1. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 2. ترامپ: کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شوم/ جنگ به اقتصاد ضربه می‌زند

 3. هانی‌زاده: آمریکایی‌ها فهمیدند تهدیدات نظامی علیه ایران کارساز نیست/ عربستان به دنبال ائتلاف ضدایرانی در منطقه است/ ترامپ می‌خواهد معامله قرن را تا ماه آینده عملیاتی کند

 4. ترامپ: اگر ایران آماده مذاکره نیست، تماس نگیرد

 5. فرانسه: هیچ ضرب‌الاجلی را برای اجرای برجام نمی‌پذیریم

 6. ادعای ترامپ: ایران هر وقت آماده باشد با ما تماس خواهد گرفت

 7. چند سال دیگر باقی مانده؟!

 8. ترامپ: 1500 نظامی آمریکایی به خاورمیانه اعزام می‌شوند

 9. شلوار ترامپ سوژه رسانه‌ها شد/عکس  

 10. «سهامداران جنگ» و حادثه بغداد

 11. قنادباشی: کشورهای مرتجع عربی دنبال ایجاد صف‌بندی جدیدی علیه ایران هستند/ ایران هیچ‌گاه به دنبال جنگ نبوده و نیست/ پشت چهره برخی مقامات عربی ترس و نگرانی وجود دارد

 12. «ترزا می» استعفا کرد

 13. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 14. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 15. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 16. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

 17. ظریف: با عهدشکنان مذاکره نمی‌کنیم  

 18. ظریف: وقت آن است ترامپ لجنزار را بخشکاند

 19. سندرز: باید به رژیم مستبد و قاتل سعودی بگوییم با ایران مذاکره کند

 20. ظریف: لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید

 21. شاناهان: حضور نیروهای آمریکایی در منطقه برای جنگ با ایران نیست

 22. ۵۱ میلیون خانوار آمریکایی هزینه غذا و اجاره ندارند

 23. برنی سندرز: نمی‌گذارم ترامپ و بولتون با ایران بجنگند

 24. چرا بولتون حتی دونالد ترامپ را نگران کرده است؟

 25. پامپئو: ایران هیچ‌کدام از خواسته‌های دوازده‌گانه ما را اجرا نکرده است/ اتهام‌زنی در ارتباط با حادثه فجیره

آخرین عناوین