توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

گروه اقتصادی الف،   3971030167 ۶۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

مدتی است که توزیع گوشت‌ یخ‌زده برزیلی با کارت ملی در فروشگاه‌ها و تعاونی‌های مصرف شیراز آغاز شده؛ اما مردمی که برای خرید گوشت منجمد از ساعت 5 صبح مجبور به نوبت گرفتن هستند، گلایه‌های فراوانی از نوع برخورد مسوولان دارند.

به گزارش فارس، به دلیل وجود خشک‌سالی چندساله در کشور و بالا رفتن قیمت غذای دام و همچنین افزایش دستمزد کارگران و کشتارگاه‌ها، دولت به واردکنندگان اجازه‌ واردات گوشت با ارز 4200 تومانی را داده است.

روند افزایشی قیمت گوشت قرمز در کشور باعث شده است که مردم به سمت گوشت‌های یخ‌زده‌ی برزیلی که هفته‌ای یک‌بار در فروشگاه‌های بزرگ و تعاونی‌های مصرف توزیع می‌شود، سوق داده شوند.

بازار داغ گوشت یخ‌زده!

در شیراز هم بازار توزیع گوشت برزیلی در سرمای زمستان، داغِ داغ است. برای اطلاع از وضعیت توزیع گوشت در تعاونی‌های مصرف به یکی از این مراکز در بلوار مدرس رفتم.

از دور نیز تجمع مردم در پشت نرده‌های آبی‌رنگ این تعاونی در هوای سرد و بادهای زمستانی به چشم می‌خورد. به میان جمعیت رفتم. از جوان تا پیر، خانم و آقا در صف گوشت برزیلی بودند.

ساعت یک بعدازظهر را نشان می‌دهد که به سراغ یک خانم میان‌سال که ساعت‌هاست در صف منتظر ایستاده می‌روم. این خانم که از چند ساعت معطلی و سرپا ایستادن در سرما حسابی کلافه شده است، می‌گوید: از حدود ساعت 6 صبح امروز و در این سرما در صف بودم و چون دیر رسیدم هنوز نوبت من برای دریافت گوشت نشده است. باید صبح ساعت پنج همراه باکارت ملی در اینجا باشید تا شاید به شما نوبت برسد، البته خود مسوولین تعاونی حدود ساعت 8 می‌آیند.

این خانم کف دستش را نشان می‌دهد که مسوولین این تعاونی با خودکاری قرمز عدد 110 را نوشته بودند که نشان‌دهنده‌ی شماره‌ی نوبت او بود و ادامه می‌دهد: اول عده‌ای بدون نوبت گوشت گرفتند و رفتند و این باعث شد به ما گوشت نرسد. از صبح تا الان منتظر هستیم و مشخص نیست چه زمانی باز هم گوشت توزیع کنند.

هر کارت ملی، دو بسته گوشت!

کمی آن‌طرف‌تر خانم جوانی نشسته است. به سراغ او می‌روم تا ببینم نظرش درباره این نحوه توزیع گوشت چیست؟ از اینکه می‌فهمد خبرنگار هستم و می‌توانم حرف دلِ او را منتقل کنم خوشحال می‌شود و شروع به صحبت می‌کند: با هر کارت ملی دو بسته گوشت برزیلی با نرخ کیلویی 29 هزار تومان می‌دهند که وزن آن‌ها باهم فرق می‌کند. به عده‌ای گوشت بیشتری می‌رسد و به عده‌ای کمتر که بستگی به شانس فرد دارد.

این خانم جوان که از این همه تاخیر و معطلی گلایه داشت، می‌گفت ممکن است تا چند ساعت دیگر هم مجبور شویم در صف بمانیم و تازه حرف‌هایش گُل انداخته بود که یکی از مسوولان تعاونی مصرف، در حالی که مشغول مکالمه با تلفن همراه خود بود، بیرون آمد.

از صحبت‌هایش حدس زدم که یک ماشین تا دقایقی دیگر باری از گوشت برای تعاونی می‌آورد، اما فریاد اعتراض مردم که درخواست داشتند یک نفر جواب مشخصی به آن‌ها بدهد، حواسم را به صف جلب کرد. از این طرف و آن طرف صداها بلند شده بود که «یخ زدیم؛ پس کِی توزیع می‌کنید؟»، «چرا کسی پاسخگو نیست؟»، «یک نفر به ما بگوید بمانیم یا برویم؟»...

 

بروید، فردا بیایید!

حدسم درست بود؛ ماشینی که بار داشت کمی پایین‌تر از صف مردم ایستاد. تازه مردم امیدوار شده بودند که بعد از چند ساعت معطلی در سرما با کیسه گوشت به منزل برمی‌گردند، اما تنها چند دقیقه بعد، آقایی مسن از در تعاونی بیرون آمد و از آن‌طرف نرده‌های آبی خطاب به مردم گفت: «بروید و فردا صبح زود بیایید!»

گفتن همین یک جمله ساده کافی بود تا فریاد اعتراض مردمی که از صبح زود در صف ایستاده بودند، بلند شود: «این‌همه ایستاده‌ایم حالا می‌گویید فردا بیایید!»، «به ما گفتید بمانید، الآن می‌گویید گوشت و مرغ نیست بروید!». پیرمرد مسن هم که ظاهراً در این چند روز دیگر به شنیدن این اعتراضات عادت کرده بود، خیلی ساده و راحت پاسخ داد: «خب بمانید، ولی گوشتی نیست!»

این پاسخ پیرمرد مردم را عصبانی‌تر از قبل کرد. یکی از آقایان فریاد زد: «مگر مردم مسخره دست شما هستند» و خانمی از سمت دیگر گفت «زمان رای می‌گویند شناسنامه بیارید و رای بدهید، اما الآن ما را محتاج کمی گوشت کردند».

عده‌ای هم کارت ملی‌هایشان را تحویل داده بودند و می‌گفتند «ما کارت ملی دادیم، نوبت داریم» که ظاهراً بخت با آن‌ها یار بود و گفته شد جماعتی که کارت ملی را تحویل داده‌اند، صبر کنند و گوشت خود را تحویل بگیرند.

با این حساب، مردمی که دل به گوشت‌های برزیلی خوش کرده بودند، امروز هم همانند روزهای گذشته دست‌خالی به خانه ‌برگشتند تا فردا صبح زود ساعت 5 در سرمای زمستان به این محل بازگردند.

تعاونی‌ مصرف متعلق به بخش خصوصی است؛ به ما ربطی ندارد

اما بعد از مشاهده میدانی نحوه برخورد مسوولان تعاونی مصرف با مردم، به سراغ مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی فارس به‌عنوان متولی نظارت بر توزیع گوشت‌های برزیلی رفتم.

هدایت الله رحیمی در این خصوص گفت: این تعاونی یکی از بخش‌های تعاونی ما هست، ما در تعاونی‌های بزرگ نیز در حال توزیع گوشت هستیم و تعاونی‌های مصرف هم بخشی از آن‌ها هستند.

وی در پاسخ به این سئوال که نمی‌شود سازوکاری تعریف کرد که مردم از ساعت 5 صبح تا بعدازظهر معطل توزیع‌ گوشت  نشوند، تصریح کرد: تعاونی مصرف متعلق به بخش خصوصی است و ربطی به ادارات دولتی ندارد؛ آن‌ها ساعت کاری خود را دارند. البته ما به دنبال صفی کردن توزیع گوشت نیستیم، ولی اگر شرایط کشور به سمتی برود که این اتفاق رخ دهد، ماهم تابع آن هستیم.

کسی که 5 صبح می‌آید در صف، دلال است نه مردم!

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی فارس بابیان اینکه کسانی که از 5 صبح در تعاونی‌ها حضور پیدا می‌کنند مصرف‌کننده شخصی نیستند، مردمی که در صف ایستاده بودند را عاملان کارخانه‌های تبدیلی یا رستوران‌ها و فست‌وفودی‌ها خواند و اضافه کرد: این گوشت‌ها برای توزیع مردمی هست که هرکس از فروشگاه نزدیک به خود می‌گیرد.

رحیمی ادامه داد: این افراد معمولاً در بین تعاونی‌ها می‌گردند و به یکی دو بسته گوشت هم راضی نیستند. گوشت را می‌گیرند و بعد باقیمت بالاتری می‌فروشند! باوجوداینکه راهی نیست تا بتوانیم این افراد را تفکیک کنیم ولی ما سعی خودمان را می‌کنیم که به دست آن‌ها نرسد.

وی بیان کرد: در هر تعاونی روزانه گوشت به وزن 500 تا 600 کیلو توزیع می‌شود و دوبار برای هیچ تعاونی گوشت ارسال نمی‌شود. باید توجه داشت که وزن بسته‌بندی گوشت‌ها از قبل تنظیم شده و امکان بُرش و تنظیم مجدد نیست.

شاید مسوولین بتوانند با دلایلی گران شدن اقلام اساسی را توجیه کنند، اما به نظر می‌رسد تعریف نکردن ساختار مناسبی جهت توزیع و عدم برخورد عزتمندانه با مردم و طلبکار بودن آن‌ها، هیچ جای توجیهی ندارد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

امین۷۳۱۶۷۹۱۸:۱۵:۰۴ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
چقدر بدبختی آخه چقدر توهین آیا حق مرم ما خرید دو کیلو گوشت یخ زده هم نیست؟
ناشناس۷۳۱۷۱۸۱۸:۴۳:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
خدا انتقام این ملت رو از روحانی و دولتش و لاریجانی و مجلسش بگیره
ناشناس۷۳۱۸۳۴۱۹:۵۵:۴۰ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
لاریجانی و روحانی استعفا بدن
ناشناس۷۳۲۰۹۱۲۳:۲۴:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
کلاهشونو بالاتر بذارن این دو نفر و همراهانشون بی آبرویی تا کجا؟
ناشناس۷۳۲۲۵۲۰۵:۱۰:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۱
ملتی که شب انتخابات بدون دقت رای بدهند ناچار درمانده خواهند شد
ناشناس۷۳۲۵۸۲۰۹:۳۳:۴۸ ۱۳۹۷/۱۱/۱
این از میوه های برجام و دوستی با امریکاست. در ضمن لاریجانی یک مدیر اجرایی نیست. همین که جلوی حرکات بدتر این مجلس بنفش رو گرفته هنر کرده.
کارگر۷۳۱۸۶۳۲۰:۱۴:۵۰ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
کلام امیر مومنان علی ( ع ) خطاب به مالک اشتر ؛ ای مالک ! اگر روزی تو را بر مسند پست و مقامی نهادند ، در حالیکه تو خود میدانی کسی بهتر از تو هست تا آن مسئولیت را به سر انجام میرساند ؛ مادامیکه در آن مسئولیت بمانی ، خیانت نموده ای .
ناشناس۷۳۲۷۰۶۱۰:۲۱:۴۷ ۱۳۹۷/۱۱/۱
کدوم یکی از اینها فکر می کنی الگوش حضرت علی که براشون می نویسی؟ نه عزیز همینا دارن ای بلارو سرمون میارن
ناشناس۷۳۲۰۷۳۲۳:۱۱:۳۱ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
یعنی فقط روحانی مقصره ؟
آینده نگر۷۳۱۷۸۷۱۹:۲۸:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
اگه آقایون مذاکره رو به تاخیر بندازن ؛ 2 ماه دیگه باید علاوه بر کارت ملی و اصل شناسنامه ، 2 تا ضامن معتبر هم ببریم برای دریافت 2 کیلو گوشت یخ زده برزیلی !
ناشناس۷۳۱۸۲۵۱۹:۵۱:۱۶ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
یا عرضه داشته باشید و مملکت رو درست کنید یا برید مذاکره کنید . مردم چقدر باید سختی و بدبختی رو تحمل کنند ؟! نجومی بگیرا که مردم رو درک نمیکنن
ناشناس۷۳۲۲۰۸۰۱:۱۹:۴۵ ۱۳۹۷/۱۱/۱
عزیزم حرف شما درسته، ولی فکر میکنی چند درصد این نجومی بگیرها هستند؟
ناشناس۷۳۱۸۴۴۲۰:۰۳:۵۹ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
این ننگ و خاری امروز نتیجه همون مذاکره ی خائنانه است دوست محترم
ناشناس۷۳۲۱۸۲۰۰:۴۵:۰۹ ۱۳۹۷/۱۱/۱
نه برادر نتیجه وجود مدیران سفارشی و وابسته است، دشمن ما ،خودمانیم نه کس دیگر
ناشناس۷۳۲۲۳۳۰۲:۳۲:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۱
ونزوئلا هم مذاکره نکرده . ولی چین و روسیه همیشه مذاکره میکنند
حیف نون عصا قورت داده مغرور پر ادعا بی عمل ولنجک نشین۷۳۱۸۱۳۱۹:۴۵:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
از گوشت یخی برزیلی با اصل کارت ملی عبور میکنیم علی برکت الله !
ناشناس۷۳۱۶۸۰۱۸:۱۸:۵۷ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
چه بر سر این کشور و ملت اومد!! عظمت و جایگاه این کشور خیلی بالاترین از این حرفهاست بخدا بد میکنید به این ملت خیلی هم بد خدا جوابتون رو میده
ناشناس۷۳۱۸۲۰۱۹:۴۸:۵۷ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
خداوکیلی جای روحانی بودم همین امشب استعفاء میدادم و حتی نمیذاشتم صبح شود . پست و مقامی که مردم رضایت نداشته باشن چه ارزشی داره !؟ مزدم دارن له میشن صدای شکسته شدن استخون مردم زیر بار گرونی داره شنیده میشه
ناشناس۷۳۱۹۸۹۲۲:۲۲:۴۸ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
اره جون خودت ...استعفا می دادی؟؟ عموم مردم به روحانی رای دادند و عموم مردم هم اگه بجاش بودن نه تمها عذرخواهی نمیکردند بلکه مثل اون طلبکار هم بودند...فرهنگ واقع بینی و انصاف کجاست
ناشناس۷۳۱۶۸۵۱۸:۲۱:۵۴ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
چرا حقارت ؟؟ عوضش آقازاده داریم که ماشین میلیاردی میبره خونه تریلیاردی باباش !!
ناشناس۷۳۱۶۹۰۱۸:۲۳:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
این وضعیت یعنی ۴۰۰ سال پیشرفت!!!!
ناشناس۷۳۱۷۳۹۱۸:۵۳:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
این نظر یعنی دریغ از یک ذره عقل
ناشناس۷۳۲۲۵۴۰۵:۱۴:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۱
روحانی مچکریییییییییییم
ناشناس۷۳۱۷۹۵۱۹:۳۱:۰۲ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
روحانی خودش گوشت یخ زده برزیلی میخوره ؟!
ناشناس۷۳۱۸۴۵۲۰:۰۴:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
خودش میخوره البته نه گوشت یخ زده
ناشناس۷۳۱۸۶۷۲۰:۱۷:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
میخوره منتهی گوشت تازه گرم
ناشناس۷۳۱۹۵۶۲۱:۴۷:۳۲ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
شکسته نفسی نکنید حداقل ده هزار سال پیشرفت کردیم تصور کنید در عصر یخبندان اینده هستیم و داریم گوشت ماموت یخ زده میخوریم امید و تفکر مثبت داشته باشید همه چی حله در ضمن به فرموده ....
ناشناس۷۳۱۶۹۳۱۸:۲۴:۵۷ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
مقصر مردم هستند چون طماع و حریص هستند و در واقع همین مردم هستند وضع کشور را خراب کردند
ناشناس۷۳۱۸۰۰۱۹:۳۵:۳۹ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
. حریص و طماع دیگه چیه ! یارو 4 تا بچه داره حریف نمیشه گوشت گرم بخره مجبوره مرخصی بگیره 5 صبح بیاد توی صف گوشت یخ زده تا شرمنده بچه هاش نشه مسئولان اگه دق کنن ؛ حق دارن
ناشناس۷۳۱۸۸۱۲۰:۲۲:۲۹ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
اینا دق حالیشونه ؟!!!
ناشناس۷۳۲۹۱۰۱۱:۳۴:۰۸ ۱۳۹۷/۱۱/۱
البته اگه غیرت داشته باشن
ناشناس۷۳۱۷۰۱۱۸:۳۰:۴۰ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
شیخ حسن قول داده بود که دیگه به عقب بر نمیگردیم ! برگشتیم به زمان جنگ
ناشناس۷۳۱۷۷۰۱۹:۱۳:۳۶ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
تحریم چه ربطی به حسن داره ؟ زمان محمود خان شما شکل گرفته
ناشناس۷۳۱۸۴۷۲۰:۰۶:۴۷ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
یه تار موی محمود می ارزه به همه کابینه این بابا
ناشناس۷۳۱۸۹۸۲۰:۴۲:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
درد و بلای محمود بخوره توی....
ناشناس۷۳۲۵۵۵۰۹:۲۷:۱۸ ۱۳۹۷/۱۱/۱
بدبختی این کشور اینه که امثال محمود و حسن میشن رئیس جمهور!!!!!
روزبهانی۷۳۱۷۹۶۱۹:۳۲:۵۴ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
بابا زمان جنگ دیگه شناسنامه نمیخواستن برای گوشت یخی
امیری۷۳۱۸۱۰۱۹:۴۳:۳۷ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
شیخ حسن مملکت رو 180 سال به عقب راند
ناشناس۷۳۱۸۹۳۲۰:۳۲:۱۳ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
آخه روحانی چه کار اجرایی توی پرونده اش داشت که شد رئیس جمهور ؟! آخه مگه اداره مملکت الکیه ؟! روحانی تا قبل از اینکه رئیس جمهور شه ، فقط 2 تا عکس یادگاری از جبهه داشت . همین
ناشناس۷۳۱۷۲۹۱۸:۴۹:۰۴ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
ظاهرا بزرگان کشور از این وضع بسیار راضی هستند.
ناشناس۷۳۱۷۳۰۱۸:۴۹:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
خجالت آوره تک تک مسئولین مقصرند متاسفم براتون که اینهمه آه پشت سرتونه........
ناشناس۷۳۱۷۴۳۱۸:۵۵:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
کسانی که به این دولت رای دادن عامل اصلی این وضع هستند.مگه قالیباف نگفت درختی که ۴سال ثمره نداده مطمئنا۴سال دیگه هم ثمر نخواهد داد...
ناشناس۷۳۲۴۴۹۰۸:۴۰:۱۱ ۱۳۹۷/۱۱/۱
احسنت
ناشناس۷۳۱۷۴۸۱۹:۰۰:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
ما هم هفته قبل رفتیم گوشت منجمد خریدیم. البته گوشت که چه عرض کنم، از 3 کیلو نصفش چربی بود. تاسف باره
سامان۷۳۱۷۵۰۱۹:۰۲:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
خودمون خواستیم اینجوری زندگی کنیم.
ناشناس۷۳۱۷۶۹۱۹:۱۳:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
اداره کشوری با این همه ثروت با این وضعیت توهمی فقط از شماها بر میاد !
ناشناس۷۳۱۷۷۳۱۹:۱۶:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
این است عزت ایرانی
ناشناس۷۳۱۸۸۶۲۰:۲۵:۰۳ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
این عزت نیست ذلت است
نهاوندی۷۳۱۷۷۶۱۹:۱۷:۴۴ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
به حال ما مردم باید گریست در قرن تکنولژی و اینترنت در ایران مردم را با دو کیلو گوشت یخی اونهم با نشون دادن کارت ملی سر کار گذاشتند!!!!!!!!!!!!
ناشناس۷۳۱۸۰۵۱۹:۴۰:۳۹ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
با تشکر از تدبیری ها که عزت ایرانیان را احیا کردند. متشکریم خیلی
ناشناس۷۳۲۱۳۵۲۳:۵۱:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
والا شما بی تدبیرا کاری به سر این مملکت آوردین که صدتا تدبیر هم از پس درست کردنش بر نمیاد !!!
علی طباطبایی۷۳۱۸۵۶۲۰:۰۹:۳۹ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
چه عزتی برای مردم به ارمغان آورده شد؟؟!!!!!!!!!!!!
ناشناس۷۳۱۹۰۷۲۰:۵۴:۲۳ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
.... چی شد بعداینهمه سال برای یک کیلو گوشت یخ زده باید کارت ملی بدن ملت ؟؟؟؟؟
ناشناس۷۳۱۹۳۷۲۱:۳۷:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
۴۰۰ سال پیشرفته دیگه. یه نگاه به کشورهای دیگه ی اسیا بیندازید.
ناشناس۷۳۱۹۵۱۲۱:۴۴:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
متاسفانه در شهر ما اونقدر گوشتها را زیرزیرکی رد کردن به رستورانها و... که دادستان وارد عمل شد البته این اتفاق وقتی افتاد که ملت بخاطر گرفتن گوشت یخی کارشون به گیس و گیس کشی و قمه و چاقو کشی افتاد در اون لحظات به مقام انسانیت رسیدیم
ناشناس۷۳۱۹۹۸۲۲:۲۹:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
خداوند مردم دیگر کشورها را نگهدارد.
رسول۷۳۲۱۵۵۰۰:۰۵:۲۵ ۱۳۹۷/۱۱/۱
عی بابا ساعت 11 شب رفتن به روحانی رای دادن بعضی ها!!!!
ناشناس۷۳۲۱۷۲۰۰:۲۸:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۱
بعد از چهل سال. افتخاری دیگر
رسول۷۳۲۲۱۶۰۱:۳۰:۵۹ ۱۳۹۷/۱۱/۱
خوش به حال خودم که گوشت نمی خورم. بالطبع از قیمتش هم خبر ندارم.
ناشناس۷۳۲۲۲۵۰۱:۵۷:۰۹ ۱۳۹۷/۱۱/۱
فعلا مساله غزه بسیار مهم است، البته بدحجابی هم مدتیست زیاد شده که امید است مسوولان هرچه سریعتر فکری بکنند
ناشناس۷۳۲۲۵۹۰۵:۴۲:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۱
در این مقطع حساس کنونی مواظب دشمن باشید که نفوذ نکند
ناشناس۷۳۲۴۳۱۰۸:۳۶:۳۳ ۱۳۹۷/۱۱/۱
گوشتی که زمان سابق فتوا به حرام بودنش داده بودند.!!!!!!!!! مردم به چه روزی افتادند...........
ایران۷۳۲۵۰۳۰۹:۰۷:۵۵ ۱۳۹۷/۱۱/۱
همه مسئولین مقصرند.
ناشناس۷۳۲۵۹۶۰۹:۳۹:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۱
بیایید یک بار دیگر مذاکره کنیم سپس در طویله های خود بتن ریخته و گوشت یخی از امریکا وارد کنیم.
ناشناس۷۳۲۶۶۸۱۰:۱۰:۱۷ ۱۳۹۷/۱۱/۱
بازگشت به عصر یخبندان !

پربحث‌های امروز

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 3. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 4. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 5. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 6. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 7. قراردادهای مالی خانگی را ثبت کنید تا جرائم کمتر شود

 8. جدیدترین صحنه‌سازی آمریکا علیه ایران در حادثه نفتکش‌ها

 9. تاج: لیگ برتر را برگزار نمی‎‌کنیم

 10. آلمان به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد

 11. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

 12. چرا عقب‌نشینی؟ چرخش موضع بن‌سلمان مقابل ایران؛ از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹

 13. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 14. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 15. دادستان: مردم از قوه قضائیه انتظار اجرای عدالت دارند/ از ماه آینده شاهد تحولات بزرگی در فضای مجازی خواهیم بود

 16. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 17. سخنان مادر و وکیل علیرضا شیرمحمدعلی درباره مرگ این زندانی

 18. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 19. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 20. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

 21. ترامپ: می‌دانم حملات ۱۱ سپتامبر کار چه کسی بود/حضور نظامی در خاورمیانه وحشتناک بود

 22. احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران برای نجات برجام

 23. پرواز مخترع سوئیسی با «جت بال» برفراز کوه‌های شرق ایتالیا  

 24. چین: روابط تجاری معمول ما با ایران نباید مخدوش شود

 25. روحانی: توقف برخی اقدامات در برجام، حداقل اقدام است/ توسعه روابط بانکی با دنیا بدون تصویب دو لایحه‌ در مجمع تشخیص، حاصل نمی‌شود/ دعوت به مذاکره با اعمال فشار به معنای تسلیم است

پربحث‌های دیروز

 1. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 2. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 3. مرکل: عدم پایبندی به برجام برای ایران پیامدهائی را دارد

 4. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 5. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 6. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 7. کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ادامه تحریم آمریکا و انفعال اروپا/ سرانجام برجام چه خواهد شد؟

 8. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 9. در سومین مناظره با تاجزاده/ زاکانی: هرگاه آمریکا به انسداد خورده، دوستان تاج‌زاده راه را باز کرده‌اند/ برادران خاتمی اول به توافق برسند، بعد سر مردم کلاه بگذارند

 10. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 11. دم خروس ماجرای نفتکش‌ها

 12. واکنش اصلاح‌طلبان به فراخوان قالیباف/ برکناری ۶۰ قاضی و یک پرسش از محسنی اژه‌ای/ نمره مردودی اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی

 13. ادامه «دورهمی» با مهران مدیری منتفی شد

 14. روحانی: طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند/ باید در برابر بدخواهان‌ ایستادگی کنیم

 15. وزیر نفت: شرایط امروز از دوران جنگ سخت‌تر است

 16. علت نجومی شدن دستمزد پزشکان، وکلا و دندانپزشکان چیست؟  

 17. واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به تصمیم برجامی ایران

 18. توقیف اکران «ماهمه باهم هستیم» در کرمان

 19. پیکر محمد مرسی در شرق قاهره به خاک سپرده شد

 20. واریز ارقام نجومی از سوی متهمان بانک سرمایه به حساب زنان خانه‌دار

 21. تصاویر خشن ترین ورزش جهان  

 22. مکرون: تا 8 جولای فرصت داریم تا برای حفظ توافق هسته‌ای مذاکره کنیم

 23. توافق دولت انگلیس و یک بانک ایرانی برای حل مناقشه ۱۰ ساله

 24. همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت قرار دارد

 25. عیادت محمدرضا عارف از سلطان/عکس  

پربحث‌های هفته

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 4. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 5. پرستو یا آشیانه!؟

 6. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 7. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 8. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 9. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 10. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 11. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 12. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 13. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 14. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 15. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 16. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 17. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 18. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 19. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

 20. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 21. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 22. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 23. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 24. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 25. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

پربحث‌های امروز

 1. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 2. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 3. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 4. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 5. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 6. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 7. لوازم خانگی ایرانی جایگزین کره‌ای‌ها می‌شود

 8. زنگنه: من نگفتم مشتری‌های نفتی ما جاسوس هستند

 9. توضیحات حجتی درباره افزایش قیمت لبنیات

 10. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 11. ادامه کاهش قیمت ارز/ دلار امروز چند؟

 12. تبدیل برنج خارجی به برنج گران قیمت ایرانی در ۴۰ ثانیه!  

 13. کارکنان دولت خانه‌دار می‌شوند؟

 14. مجلس در نامه‌‌ای اعلام کرد: تخلف دوباره سازمان خصوصی‌‌سازی در واگذاری «کشت‌وصنعت مغان»

 15. پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰تومانی و پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پایین

 16. نرخ سود بانکی تغییر می‌کند؟

 17. رییس بانک مرکزی: نرخ نیمایی حذف نمی شود

 18. بیت‌کوین در ایران چقدر هزینه دارد!

 19. موافقت یواشکی وزرا با بازگشت کوپن/ روحانی هنوز مخالف است

 20. دنیا به دنبال راهی برای سم‌زدایی از دلاریزه شدن

 21. وزیر نیرو: صنایع برای تولید و توسعه خود از پساب استفاده کنند

 22. حناچی: پروژه هایی داریم که از ابتدا با یک طرح مسئله غلط آغاز شد

 23. تجارت اروپا با آمریکا افزایش یافت/تجارت اروپا و چین کم شد

 24. ابلاغ آیین‌نامه پرداخت پاداش بازنشستگان و بازخرید کارکنان

 25. انتشار ارز مجازی توسط فیس‌بوک با پشتوانه اوراق قرضه

پربحث‌های دیروز

 1. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 2. دم خروس ماجرای نفتکش‌ها

 3. توافق دولت انگلیس و یک بانک ایرانی برای حل مناقشه ۱۰ ساله

 4. همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت قرار دارد

 5. مرندی: ۴۶ درصد مردم ایران در سال ۵۶ زیر خط فقر بودند

 6. نحوه تولید پلاک خودروها  

 7. دسترسی سریع به منابع مالی با اصلاح نظام یارانه‌ها در کنار تامین حداقل معیشت مردم

 8. آشفتگی بازار سیب‌زمینی و سکوت مسئولان؛ قیمت ۸۰۰۰ تومان!

 9. پشت‌پرده واردات ۲ماهه کره به اندازه ۱ سال/ واردکنندگان چگونه از حذف ارز ۴۲۰۰ خبر داشتند؟

 10. یارانه نقدی هر ایرانی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چقدر می‌شود؟

 11. زنگنه مطرح کرد: وضع فعلی بازار نفت به نفع هیچکس نیست/ موافقت مشروط ایران با تغییر زمان برگزاری نشست اوپک

 12. صدور ۵۰ هزار مجوز استخدام در وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان

 13. ۱۰ نماینده مجلس عملکرد وزیر نفت را بررسی کردند

 14. انتقاد شدید از واردات بی رویه برخی تجهیزات به کشور

 15. شنبه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل

 16. تعیین تکلیف دلار ۴۲۰۰ تومانی تا پایان این هفته تکذیب شد/ هیچگونه تصمیم یا زمانبندی خاصی اعلام نشده است

 17. سرعت قطار سریع السیر تهران-اصفهان به ۳۰۰ کیلومتر می‌رسد

 18. وزیر نیرو: بازار ۲۰۰ میلیون نفری در انتظار ایران است

 19. ارزش دلار به کمترین میزان در سه ماه گذشته کاهش یافت

 20. حذف پاداش‌ها درشستا

 21. حجم مبادلات ایران و روسیه7.4 درصد رشد داشته است

 22. آذری‌جهرمی: مخالف فعالیت پوسته‌های تلگرام بودم

 23. حراج‌های دقیقه ۹۰

 24. جایگزینی برای صادرات نفت عراق از طریق خلیج فارس وجود ندارد

 25. صنعت پوشاک کشور مشکل تامین مواد اولیه دارد/ ۹۰ درصد دکمه‌های لباس وارداتی است

پربحث‌های هفته

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. اعتراف صادقانه وزیر صنعت؛ حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم

 3. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 4. خبر خوب وزیر اقتصاد برای مردم ایران

 5. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 6. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 7. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 8. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 9. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 10. خبر حمله به دو نفتکش قیمت نفت را بیش از 2.5 دلار بالا برد

 11. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 12. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 13. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 14. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 15. پاسخ دندان شکن پکن به آمریکا: بدون توجه به شرایط به توسعه روابط خود با ایران ادامه می‌دهیم

 16. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 17. دم خروس ماجرای نفتکش‌ها

 18. ماجرای حقوق ۹۸ و تبعیض ناروا علیه حداقل بگیران/ پشت‎پرده حمایت از نجومی بگیران چیست؟+سند

 19. درخواست از مردم برای مدیریت مصرف برق/افزایش۱۰۰۰مگاواتی مصرف

 20. نرخ جدید شیرخام و لبنیات ابلاغ شد

 21. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 22. به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

 23. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 24. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 25. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

آخرین عناوین