در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

گروه سیاسی الف،   3971029132 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

انتقاد از برخورد سخنگوی وزارت خارجه

سیدعلی میرفتاح، سردبیر روزنامه اعتماد در یادداشتی با انتقاد از برخورد سخنگوی وزارت خارجه با خبرنگار روزنامه کیهان نوشت: «این تفاوت دیدگاه باعث نمی‌شود که برخورد سخنگوی وزارت خارجه را با خبرنگار کیهان تایید کنیم یا با سکوت و رضایت چه بسا خنک شدن دل، از کنارش بگذریم. با همه احترامی که برای ظریف و آقای قاسمی قائلم، صریح و بی‌مجامله می‌گویم که خبرنگار کیهان به نمایندگی از روزنامه منتقد دولت، حق دارد از سخنگو سوال کند، زورش برسد او را بپیچاند، در حین سوال نقدش کند و از آقای قاسمی توقع جواب منطقی و بی‌شائبه و بی‌طعنه داشته باشد. فیلم طعنه قاسمی به خبرنگار کیهان را احتمالا دیده‌اید. ندیده‌اید، با همین گوشی موبایل سرچ کنید پیدا می‌کنید... مع‌ذلک توقعی که از دولت، وزارت خارجه و سخنگوی موقر و متین و خوش‌اخلاق وزارت خارجه می‌رود از فارس و کیهان و بقیه رسانه‌ها نمی‌رود. اتفاقا به نفع کشور و حتی به نفع سیاست خارجی است که در محفل سخنگو، همه صداها شنیده شود و همه گرایش‌ها بتوانند بی‌لکنت سوال کنند و احتمالا نقدهای گزنده خود را در دل سوالات بگنجانند. ضمن اینکه اگر طعنه زدن وارد ادبیات پاسخگویی شود، به دیگر عرصه‌ها نیز سرایت می‌کند و مجال گفت‌وگو را از بین می‌برد. خصوصا برای دولتی که داعیه‌دار گفت‌وگوست، قبیح است که خبرنگار کیهان را به یک چشم دیگر ببیند و از طرح سوال او ولو در دل ابراز ناخرسندی کند. وزیری که هنرش گفت‌وگوست و حتی می‌تواند تا با نمایندگان امریکا و اروپا، پرحوصله و خندان و شاداب بگوید و بشنود، وزارتخانه‌اش هم باید حوصله و تحملش را بالا ببرد و مشتاقانه سوال منتقدانش را بشنود و با خوشرویی و با بی‌اعتنایی به چپ و راست جواب بدهد.»

***

ریاست جمهوری آینده از آن اصولگرایان است؟

احمد شیرزاد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به آرمان گفت: «ممکن است ریاست جمهوری آینده از آن اصولگرایان باشد، اما شخصا فکر می‌کنم که اصولگرایی مانند احمدی‌نژاد (به‌لحاظ بُعد پوپولیستی) دیگر هرگز در تاریخ سیاسی ایران تکرار نخواهد شد. فکر می‌کنم اصلاح‌طلبان از مدیریت اجرایی خارج شوند و یک اصولگرا به قدرت برسد. اما نباید یادمان برود که روحانی هم اصولگرا بود و متحد اصلاح‌طلبان شد. اما است که در 1400 یک اصولگرایی به ریاست جمهوری برسد که ضد اصلاح‌طلبان عمل نکند هم وجود دارد. به هر حال تخریب‌هایی که علیه روحانی انجام می‌شود، امکان دست به دست شدن قدرت را فراهم می‌آورد. یک جریان سیاسی برای همیشه نمی‌تواند قدرت را در اختیار داشته باشد. اما فکر می‌کنم زمینه برای ظهور یک پوپولیست جدید مانند احمدی‌نژاد فراهم نیست. من خوشبین هستم که آن رویدادهای زمان روی کار آمدن احمدی‌نژاد، دیگر تکرار نخواهد شد.»

***

جمنا ساخته و پرداخته سپاه نبود

امروز دو مصاحبه از محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شد. باهنر به خبر‌آنلاین گفت: «یک رویکردی در مجموعه اصولگراها است که البته هزینه اش را هم دارند می پردازند، اصولا از نهادهای وابسته به نظام حمایت می کنیم. یعنی سپاه را هم بخواهیم ریز شویم، ممکن است سپاه ۱۰ کار خوب کند، دو تا کار اشتباه هم انجام دهد. یک عده آن دو کار اشتباه را عَلَم می کنند اما ما اصولگراها روی آن ۱۰ کار سینه می زنیم و طبیعی است که به این دلیل ما یکسری آرای مان را در افکارعمومی از دست می دهیم. معمولا نزد افکارعمومی نقد کردن ها، مخصوصا نقد قدرت بیشتر جذاب است تا دفاع از قدرت بنابراین این مشکل وجود دارد.

نکته دوم که من حتی درباره جمنا هم دوره گذشته دو سه مرتبه بحث کردم و یکسری اشکالات نیز به جمنا وارد می دانم اما جمنا منافع زیادی داشت. در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، ۴ کاندیدای ریاست جمهوری داشتیم که هر کدام ۱۲ درصد رای آوردند، در سال ۹۶ یک نفر ماند و ۴۰ درصد رای آورد . این خیلی قدم خوب و رو به جلویی است.

اما جمنا یک اشکالاتی هم داشت. یکی از اشکالاتش همین بود. یعنی در افکارعمومی این طور برداشت شد که اصلا جمنا ساخته و پرداخته سپاه است. علتش هم بی دقتی و کم دقتی دوستان بود. مثلا در یک منطقه کوچک ۱۰ نفر را به عنوان عضو شورای جمنا انتخاب می کردند که یکی از آنها بازنشسته سپاه بود. حال آنکه تعداد بازنشسته های سپاه در بدنه جمنا شاید دو درصد نبودند اما چون پررنگ هستند، افکارعمومی فکر می کند اصلا بساط و مغازه و دکان همه اش دست آنهاست. این یکی از اشکالات جدی جمنا بود.»

فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

باهنر در گفت‌وگوی دیگری با روزنامه سازندگی درباره مسئله حصر موسوی و کروبی گفت: «در این مسیر هر زمانی که مجموعه قضایا به سمت رفع حصر پیش رفته عده‏ای وارد شدند و اجازه نداده‌اند. اینکه پسر ایشان حرف زده باید گفت ما یکی از دلایل این مساله را خود ایشان می ‏دانیم. این دو نفر پرونده‏ای متشکل از یک مجموعه قضایا دارند. گفته‌ام و باز هم تکرار می‏کنم. من در جریان تصمیمات نیستم ولی اقل شرط رفع حصر این است که آیا این افراد بعد از آزادی باز هم می ‏خواهند علم و کتل  علیه نظام بردارند یا نه؟! باید این اطمینان به وجود بیاید. می ‏دانید که هیچ نظامی در دنیا نیست که رقیب خود را برتابد. اگر مثالی دارید بگویید تا ما ایران را به عنوان دومین نمونه معرفی کنیم. زمانی فرانسه مهد دموکراسی نامیده می ‏شد یا در مورد آمریکا این فرض را تصور کنید که یک کمونیست کاندیدا شود. نه تنها خود او بلکه هفت نسل و همراهانش نیز حذف می‏شوند! نظام آمریکا لیبرال دموکرات است. نظام حاکم بر فرانسه لاییک است. این کشور مهد دموکراسی است و امام هم قبل از انقلاب در این کشور بودند. ولی یکی از اصول قانون اساسی این کشور این است که نظام حاکم بر فرانسه نظامی لاییک است و در جمله بعدی آمده است که این اصل از قانون اساسی با هیچ روش دموکراتیکی قابل تغییر نیست یعنی اگر ۹۰% از مردم فرانسه رای بدهند این قانون تغییر نمی ‏کند مگر انقلاب شود. هیچ نظامی بر سر محتوا و ماهیت خود شوخی ندارد.»

***

مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران

مشاور معاونت ترافیک شهرداری تهران با انتشار عکسی در توییتر از ارائه مجید توکلی درباره کنترل آلودگی هوا در مکزیکو سیتی در کمیته محیط زیست شورای شهر تهران خبر داد. 

با انتشار این عکس، سوالات بسیاری برای فعالان رسانه‌ای ایجاد کرد. مجید توکلی از فعالان دانشجویی در دهه ۸۰ بود و از زمان حضور در توییتر اظهاراتی درباره حمایت از تحریم و رای ندادن در انتخابات‌ انجام داده است:

یا در توییتی دیگر از این گفت که از سال ۸۵ در انتخابات شرکت نکرده است.

حضور فردی در شورای شهر که با تحریم موافق است و در انتخابات هم شرکت نمی‌کند با واکنش فعالان رسانه‌ای توییتر روبه‌رو شد. مضاف بر اینکه رشته تحصیلی مجید توکلی هیچ ارتباطی با آلودگی هوا ندارد. یکی از این واکنش‌ها را می‌خوانیم:

***

در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟

ظاهرا جلسه‌ای میان نمایندگان کشورهای اروپایی و عباس عراقچی در وزارت خارجه تشکیل شده است. از این جلسه دو روایت متفاوت منتشر شده است. خبرگزاری رویترز، جمعه به نقل از چهار دیپلمات گزارش داده دیپلمات‌های کشورهای اروپایی در جلسه ۸ ژانویه با بیان اینکه اروپا دیگر نمی‌تواند آزمایش‌های موشکی ایران و اقدامات این کشور برای ترور برخی افراد در خاک اروپا را تحمل کند باعث عصبانیت مقام‌های ایران شدند. یکی از دیپلمات‌ها گفت: «اتفاقات زیادی افتاد، آنها خوششان نیامد، ولی ما احساس کردیم که لازم است نگرانی‌های جدی‌مان را انتقال دهیم. این نشان می‌دهد که رابطه‌مان دارد پرتنش‌تر می‌شود.»

اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

از سویی دیگر، سایت انتخاب روایت دیگری از این جلسه منتشر کرده است. «شنیده‌های «انتخاب» حکایت از آن دارد که در جلسه مذکور، طرف اروپایی بدون آنکه موضوع جلسه را عنوان کنند، به وزارت خارجه آمده و شروع به بیان موضوعات امنیتی کردند. در این بین، یکی از دیپلمات‌های اروپایی کاغذی بیرون آورد تا بیانیه‌ای از طرف جمع بخواند.

در این لحظه، عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه با قاطعیت حرف طرف مقابل را قطع کرد و گفت: «فکر می‌کردیم آمده اید تا از کم کاری‌های خود درباره برجام بگویید یا درباره تروریست‌هایی که در اروپا پناه داده اید، توضیح دهید و عذر خواهی کنید.»

عراقچی سپس اجازه نداد آن‌ها سخنان خود را ادامه دهند و اعلام کرد که «دیدار تمام است». او سپس از جلسه خارج شد، در را محکم بست و رفت. در این بین، دیپلمات‌های اروپایی خواهش کردند که یادداشت خود را تحویل مقام‌های ایرانی دهند، اما از طرف ایرانی، هیچ کس آن را تحویل نگرفت و سرانجام اروپایی‌ها نیز رفتند.»

مشخص نیست کدام روایت، واقعی  است و به‌نظر می‌رسد بهتر است وزارت خارجه در این‌زمینه شفاف‌سازی کند و از آن بهتر این است که اقدامی عملی در برابر زیاده‌خواهی اروپاییان انجام دهد.

عناوین مرتبط

۲۹ خرداد ۱۳۹۸حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟
۲۸ خرداد ۱۳۹۸واکنش اصلاح‌طلبان به فراخوان قالیباف/ برکناری ۶۰ قاضی و یک پرسش از محسنی اژه‌ای/ نمره مردودی اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی
۲۷ خرداد ۱۳۹۸جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری
۲۶ خرداد ۱۳۹۸شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری
۲۵ خرداد ۱۳۹۸علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم
۲۱ خرداد ۱۳۹۸جهانگیری و شعار مبارزه با فساد/ کمیسیون بهداشت، معطل سفر علی نوبخت به آمریکا/ چرا کیفرخواست نجفی چندروزه صادر شد؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۳۰۱۹۰۲۰:۲۲:۴۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
با احمدی نژاد از 1400 تا 1404
ناشناس۷۳۰۶۱۹۰۷:۵۱:۱۱ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
تا 1408
ناشناس۷۳۰۲۰۲۲۰:۲۹:۲۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
پسرش رو بندازید پشت میله ها آب خنک بخوره آقازاده مرفه بی درد نجومی بگیر
ناشناس۷۳۰۲۰۶۲۰:۳۰:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
حالا نمیشه به جای موشک ؛ ما جنگنده رادار گریز نسل هفتم بسازیم ؟
ناشناس۷۳۰۲۰۸۲۰:۳۲:۱۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
شورای شهر امید می خواهند با حاشیه سازی ، طیفی را تحریک کنند تا ناکارامدی شون تیتر ۱ نباشد...
یکی پیدا شه جواب منو بده . ثواب داره۷۳۰۲۰۹۲۰:۳۳:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
پس کره شمالی چی جوری به توافق رسید ؟ یعنی الان که توافق کرده ، جون کره شمالی در خطره و قراره داغون شه ؟
ناشناس۷۳۰۲۲۳۲۰:۴۴:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
آخه اگه قراره از موشک استفاده نکنیم ، انبارش چه فایده داره ؟ خوب ما انبار میکنیم ، اونا هم تحریم میکنن تا جایی که مردم عادی از گرسنگی تلف شوند و فقط یه عده نجومی بگیر ؛ کک شون هم نگزه . لا اقل از موشکامون استفاده کنیم و بزنیم اسراییل رو از کره خاکی محو کنیم دیگه
ناشناس۷۳۰۲۳۱۲۰:۴۹:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
روحانی با ایجاد تورم 150 درصدی ؛ ریاست جمهوری 1400 رو 2 دستی تقدیم جناح همفکر احمدی نژاد کرد بنده خدا این مردم محمود کشور رو 60 سال به عقب راند حسن 160 سال
ناشناس۷۳۰۲۳۶۲۰:۵۱:۱۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
ظریف و عراقچی باید پاسخگو باشند که چرا برجام باعث شد چالش هسته ای ایران با غرب به چالش موشکی و منطقه ای تعمیم و گسترش داده شود ؟!
ناشناس۷۳۰۲۴۸۲۱:۰۰:۰۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
باباهه رو رفع حصر کنید نوبت آقازاده شه حالا آقا زاده اش فربه شده
ناشناس۷۳۰۲۶۱۲۱:۰۶:۲۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
حسن جان اروپا هم لغزید به سمت ترامپ نمیخوایی از برجام بیایی بیرون ؟!
ناشناس۷۳۰۲۶۳۲۱:۰۷:۳۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
اوباما کجایی دقیقا کجایی
آقای اخباری !۷۳۰۲۷۴۲۱:۱۷:۴۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
پس چرا 20:30 گزارشی از دیدار عراقچی با نمایندگان اروپا پخش نکرد ؟ 19 و 21 و 22 و 22:30 هم هیچی نگفتن ما باید خیر رو از زبون رویترز بشنویم ؟!!! حالا ما شدیم نامحرم ؟!!!
ناشناس۷۳۰۶۸۲۰۸:۳۱:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
وقتی وزارت خارجه کشور سکوت کرده صدا و سیما خبر از چی بده؟
مسعود۷۳۰۳۰۱۲۱:۴۳:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
ثابت شد اطرفیان محصورین و اصلاح طلبان کاسب اصلی تحریم هستند و مانع رفع حصر میشوند تا نانش را بخورند
ناشناس۷۳۰۴۱۵۲۳:۱۹:۲۹ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
کی روز سلاخی برعندازها فرا می رسه من بی صبرانه منتظرم
ناشناس۷۳۰۴۸۱۰۰:۱۷:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
ممنون عراقچی
ناشناس۷۳۰۶۶۴۰۸:۲۱:۴۶ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
شورای شهر ناکارامد ، دست به دامان فتنه گر حامی تحریم ملت ایران شده برای دادن مشاوره > در این شورا را باید تخته کرد.

پربحث‌های امروز

 1. هزينه‌هاي يك دروغ!

 2. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 3. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 4. اجماع نظر بر سر تخلف در افزایش حقوق کارمندان

 5. اقدام به موقع وزارت نفت در شناسایی وجوه ارزی راکد نزد یکی از صرافی‌ها

 6. دستور ترامپ به مشاورانش برای عقب‌نشینی از اظهارات تند علیه ایران

 7. موگرینی: برجام عنصر اصلی حفظ امنیت و ثبات در منطقه است

 8. بورس نفت با کاهش قیمت نفت تحریمی، رونق می‌گیرد/ بعضی‌­ها از بورس انتظار معجزه دارند

 9. سود ساخت و ساز مسکن چند درصد است؟

 10. زیباترین تصاویر ثبت شده از آسمان در سال ۲۰۱۹  

 11. اولین تصاویر منتشر شده از مدل جدید پژو ۲۰۰۸

 12. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 13. کدام کشور مسئول اصلی ایجاد ناامنی در خلیج فارس است؟

 14. انتقاد نماینده مجلس از استخدام افراد خاص در وزارت نفت

 15. درباه زلزله ۷.۳ سال ۱۳۶۹ منجیل

 16. شمخانی: مرز هوایی ما خط قرمز است/ به متجاوز همواره پاسخ سخت داده و خواهیم داد

 17. چگونه آسم ناشی از استرس را کنترل کنیم؟

 18. آبتی زیر آفتاب گرم   

 19. سی ان ان: اتحادیه اروپا به دنبال تحریم ایران نیست

 20. پشت‌پرده چادرنشینی در کرمان!   

 21. نمایندگان آمریکا اختیارات جنگی ترامپ را کاهش دادند

 22. برخورد پیامبر اسلام با قاتل حضرت حمزه‌ (ع)/ آیا توبه وحشی پذیرفته می‌شود؟

 23. تاثیر مصرف ماست‌های پروبیوتیک در درمان دیابت

 24. پنتاگون: آمریکا خواهان هیچ تنش نظامی با ایران نیست

 25. تاثیر گیاهخواری بر کاهش خطر بیماری های قلبی

پربحث‌های دیروز

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 3. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 4. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 5. جدیدترین صحنه‌سازی آمریکا علیه ایران در حادثه نفتکش‌ها

 6. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 7. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 8. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 9. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 10. قراردادهای مالی خانگی را ثبت کنید تا جرائم کمتر شود

 11. آیت‌الله علوی گرگانی خطاب به ناجا: نگذارید نعمت حجاب از دست برود

 12. تاج: لیگ برتر را برگزار نمی‎‌کنیم

 13. آلمان به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد

 14. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

 15. چرا عقب‌نشینی؟ چرخش موضع بن‌سلمان مقابل ایران؛ از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹

 16. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 17. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 18. دادستان: مردم از قوه قضائیه انتظار اجرای عدالت دارند/ از ماه آینده شاهد تحولات بزرگی در فضای مجازی خواهیم بود

 19. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 20. لوازم خانگی ایرانی جایگزین کره‌ای‌ها می‌شود

 21. اعترافات دختر هنجارشکن/ نیم لیتر مشروب خورده بودم!  

 22. سخنان مادر و وکیل علیرضا شیرمحمدعلی درباره مرگ این زندانی

 23. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 24. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 25. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

پربحث‌های هفته

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 4. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 5. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 6. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 7. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 8. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 9. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 10. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 11. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 12. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 13. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 14. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 15. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 16. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 17. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 18. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 19. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 20. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 21. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 22. اقدام جالب شهردار ارومیه/ لهستانی ها شهروند افتخاری شدند!+ عکس

 23. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

 24. اعتراف صادقانه وزیر صنعت؛ حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم

 25. محمد مُرسی رئیس جمهور برکنارشده مصر فوت کرد

پربحث‌های اخیر

 1. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 2. هزينه‌هاي يك دروغ!

 3. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 4. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 5. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 6. سخنگوی هیأت رئیسه: مجلس اموال و دارایی نمایندگان را شفاف اعلام می‌کند

 7. انتقاد ضرغامی از وضعیت زندان‌ها بعد از کشته شدن یک زندانی سیاسی  

 8. تأکید ایران و ونزوئلا بر تشکیل جبهه سیاسی بین‌المللی برای حمایت از دولت قانونی مادورو

 9. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 10. انتقاد نماینده مجلس از استخدام افراد خاص در وزارت نفت

 11. شمخانی: مرز هوایی ما خط قرمز است/ به متجاوز همواره پاسخ سخت داده و خواهیم داد

 12. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 13. سران قوا روز پنجشنبه جلسه‌ای ندارند

 14. ۵۰ مدیر قید پست دولتی را برای مجلس زدند

 15. تاثیر شهید چمران در صنایع ساخت زیردریایی

 16. آملی لاریجانی: پاسخ عزتمندانه رهبر انقلاب به نخست وزیر ژاپن فصل الخطاب دیپلماسی کشور است

 17. شریعتی سرمایه ای اجتماعی

 18. سخنگوی وزارت خارجه: وزیر خارجه ترکیه پنجشنبه به اصفهان می‌رود

پربحث‌های دیروز

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 3. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 4. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 5. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

 6. احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران برای نجات برجام

 7. روحانی: توقف برخی اقدامات در برجام، حداقل اقدام است/ توسعه روابط بانکی با دنیا بدون تصویب دو لایحه‌ در مجمع تشخیص، حاصل نمی‌شود/ دعوت به مذاکره با اعمال فشار به معنای تسلیم است

 8. ربیعی: سفر گردشگران به ایران از این پس بدون ثبت در پاسپورت خواهد بود

 9. جهانگیری: مدیران ارشد باید تا پای عزل مدیری که صرفه جویی نمی کند، پیش بروند

 10. سخنگوی هیأت رئیسه: مجلس اموال و دارایی نمایندگان را شفاف اعلام می‌کند

 11. هدیه‌ رهبر انقلاب به دکتر شریعتی +عکس

 12. بیژن مقدم: شرط پویایی جریان‌های سیاسی بیان سخن نو و عبور از چهر‌ه‌های کهنه است

 13. انتقاد ضرغامی از وضعیت زندان‌ها بعد از کشته شدن یک زندانی سیاسی  

 14. تأکید ایران و ونزوئلا بر تشکیل جبهه سیاسی بین‌المللی برای حمایت از دولت قانونی مادورو

 15. اولتیماتوم به بدعهدان برجام از قلب راکتور آب سنگین اراک

 16. مجلس در نامه‌‌ای اعلام کرد: تخلف دوباره سازمان خصوصی‌‌سازی در واگذاری «کشت‌وصنعت مغان»

 17. آیت‌الله جنتی: موضع رهبر معظم انقلاب، دولت آمريكا را تحقير كرد

 18. ۵۰ مدیر قید پست دولتی را برای مجلس زدند

 19. تاثیر شهید چمران در صنایع ساخت زیردریایی

 20. آملی لاریجانی: پاسخ عزتمندانه رهبر انقلاب به نخست وزیر ژاپن فصل الخطاب دیپلماسی کشور است

 21. شریعتی سرمایه ای اجتماعی

 22. سخنگوی وزارت خارجه: وزیر خارجه ترکیه پنجشنبه به اصفهان می‌رود

 23. شمخانی: تصمیم برجامی ایران مرحله به مرحله و با جدیت ادامه می‌یابد

 24. شمخانی: ایران به کاهش تعهدات هسته‌ای ادامه می‌دهد/ دومین نشست همسایگان افغانستان در تهران

 25. توضیح بعیدی‌نژاد درباره توافق وزارت خزانه‌داری انگلیس با بانک ملت ایران برای پرداخت جریمه

پربحث‌های هفته

 1. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 2. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 3. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 4. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 5. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 6. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 7. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 8. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 9. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 10. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 11. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 12. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 13. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 14. هزينه‌هاي يك دروغ!

 15. راز یک شعف

 16. چه کسانی برای ملکه بریتانیا در ایران تولد گرفتند؟ +عکس

 17. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 18. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 19. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 20. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 21. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 22. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 23. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 24. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 25. دو روایت اصلاح‌طلبان از ماجرای شهردار شدن نجفی و قتل میترا استاد

آخرین عناوین