تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای افشین پیروانی درباره کی‌روش

گروه ورزشی الف،   3971029039 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای افشین پیروانی درباره کی‌روش

یکی از مخالفان سرسخت کی‌روش در ماه‌های اخیر، افشین پیروانی مدیر اجرایی پیشین تیم‌ملی است که اظهارات اخیرش ۱۸۰ درجه با اظهارات زمان حضور در تیم‌ملی متفاوت است. در ادامه، به بخش‌هایی از مصاحبه اخیر پیروانی علیه کادرفنی تیم‌ملی گریزی می‌زنیم و آن‌ها را در کنار اظهاراتش در زمان حضور در تیم‌ملی قرار می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ملی در ۸ سال حضورش در فوتبال ایران، منتقدان و مخالفان زیادی داشته اما هیچ‌کدام از این افراد، مواضع متناقضی به مانند افشین پیروانی نداشته‌اند. اظهارات اخیر پیروانی درباره کارلوس کی‌روش به حدی شدید الحن است که باور این موضوع که او روزی در حمایت از کی‌روش از سمتش در تیم‌ملی استعفا داد، را سخت می‌کند.

برای بررسی اظهارات پیروانی از سال ۹۴ تاکنون، باید دوره حضور او در تیم‌ملی و دوره حضور او در پرسپولیس و پس از آن را مورد بررسی قرار داد. افشین پیروانی در برهه‌ای که مدیر اجرایی تیم‌ملی بود، تقریبا همیشه به عنوان نفر نخست، پاسخ منتقدان کی‌روش را می‌داد و به صورت تمام قد از سرمربی تیم‌ملی حمایت می‌کرد اما از زمان جدایی از تیم‌ملی و پس از آن که درگیر پرونده اسپانسر تیم‌ملی شد –که ابتدا با محرومیت ۵ ساله توسط کمیته اخلاق و پس از آن لغو حکم توسط کمیته استیناف مواجه شد- لباس منتقد برتن کرد و به صف نخست منتقدان سرمربی پرتغالی تیم‌ملی پیوست.

در ادامه، به بخش‌هایی از مصاحبه اخیر پیروانی علیه کادرفنی تیم‌ملی گریزی می‌زنیم و آن‌ها را در کنار اظهاراتش در زمان حضور در تیم‌ملی قرار می‌دهیم.

نبود امکانات اولیه یا داشتن امکانات بی‌سابقه؟

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران در ۲۸ دی ۱۳۹۷ به اظهارات اخیر کی‌روش واکنش نشان داد و گفت که سرمربی تیم ملی می‌خواهد با این رفتارها فرار رو به جلو کند. پیروانی در ابتدای صحبت‌های می‌گوید: به نظر می رسد آقای کی‌روش با این  جنجال سازی ها، اتهامات واهی و  فرافکنی‌ها قصد دارد با فرار به جلو روی نوع بازی مقابل عراق و برخی انتقادها سرپوش گذاشته و همچنین در شرایطی که ایران قرعه خوبی تا نیمه نهایی دارد و رقبایی چون کره جنوبی، ژاپن و استرالیا هم دور از انتظار ظاهر شده‌اند به جای تمرکز روی قهرمانی با حاشیه سازی، بهانه‌های واهی و طرح مخالفان فرضی، قهرمان نشدن احتمالی را توجیه کند. او نمی‌خواهد ببیند که مربیان قبلی یک‌دهم امکانات کنونی و حمایت‌ها را نداشته‌اند. کی‌روش هدفمندانه خلاف این حقایق را مطرح می‌کند و این موجب تاسف بسیار است.

مدیر اجرایی پیشین تیم‌ملی در حالی از امکانات و حمایت‌های بی‌سابقه‌ای که کی‌روش در این سال‌ها در اختیار داشته اشاره می‌کند که صحبت‌هایش زمانی که در تیم‌ملی حضور داشت این امکانات و حمایت‌ها را نشان نمی‌دهد و او همیشه از کمبود آن‌ها گلایه می‌کرد.

افشین پیروانی در زمان حضورش در تیم‌ملی، تقریبا در تمام مصاحبه‌هایش از نبود امکانات برای تیم‌ملی صحبت کرده است که نمونه‌هایی از آن‌ها در تاریخ‌های ۳۰ مهر ۹۵، ۲۹ اردیبهشت ۹۵، ۲۱ بهمن ۹۴ و... وجود دارد. او حتی در یکی از مصاحبه‌هایش در ۳۰ مهر سال ۹۵ با تاکید بر لزوم حمایت از تیم‌ملی، خطاب به خیرین و وزیر نفت می‌گوید: من از خیرین تقاضا دارم که برای کمپ تیم‌ ‌ملی کاری کنند. الان به ما خبر دادند که پژوهشگاه نفت را می‌خواهند، تبدیل به نمایش کنند. من از وزیر نفت این تقاضا را دارم تا زمانی که کمپ تیم‌ ‌ملی آماده نشده است، این زمین را برای ما نگه دارند. درست نیست که فدراسیون فوتبال هم به هواپیمایی و هم به هتل بدهی داشته باشد، این که تیم‌ ‌ملی در زمین استاندارد ۹ نفره نمی‌تواند تمرین کند، درست نیست. اگر قرار است به تیم‌ ‌ملی کمک شود، اول باید وزارت ورزش  و جوانان این کار را انجام دهد و سپس فدراسیون فوتبال. در حال‌ حاضر آن حمایتی که باید شود صورت نمی‌گیرد. اگر می‌خواهیم به جام جهانی صعود کنیم، باید مشکلاتمان حل شود.

او همچنین در بهمن‌ماه ۹۴ گفته است: در نهایت هم به عنوان یک هوادار می‌گویم که یک ماه دیگر اردوی تیم ملی شروع می‌شود اما تیم ملی نه زمین دارد، نه لباس و نه امکانات اولیه!

پرواز چارتر یا سفر با اتوبوس؟

مدیر ورزشی پیشین پرسپولیس در ادامه مصاحبه اخیرش در رابطع با صحبت‌های کی‌روش درباره سفر فرست کلاس پرسپولیسی‌ها به ژاپن می‌گوید: بنده  شاهد بوده‌ام تیم ملی در زمان مربیگری کی‌روش برای معمولی‌ترین بازی ها هم با چارتر سفر کرده که نشان دهنده آن است که قهرمانی‌ها و اقتدار پرسپولیس تا چه حد پاک و بدون حمایتی خاص بوده و کی‌روش و امثال او  که برای این اتهام‌های واهی دلیل موجهی ندارند.

این که تیم‌ملی در این چندسال بسیاری از سفرهایش با پرواز چارتر بوده، شکی نیست اما آیا معمولی‌ترین بازی‌ها تیم‌ملی هم با پرواز چارتر رخ داده است؟ بهترین پاسخگو به این سوال خود افشین پیروانی است. او در ۲۳ مرداد ۹۴ ضمن گلایه از بلاتکلیفی اسپانسر تیم‌ملی و نبود امکانات کافی، راجع به سفر تیم‌ملی به ترکمنستان در راه مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ توضیح می‌دهد: چند روز دیگر در مقدماتی جام جهانی بازی داریم اما هنوز تکلیف اسپانسر پیراهن تیم ملی معلوم نیست. زمین تمرین و امکانات نداریم. برای بازی با ترکمنستان مجبور بودیم ۶۰۰ کیلومتر راه را تا لب مرز طی کنیم اما اتوبوس خوب هم نداریم.

پیروانی حتی در برهه‌ای از نبود پرواز چارتر هم گلایه می‌کند. او در مصاحبه‌ای در ۲۱ فروردین ۹۵ می‌گوید: اگر قرار باشد پس از بازی با قطر مثلا چهار یا پنج روز دیگر به مصاف کره یا ژاپن در آن کشور برویم، آیا می‌شود که با پرواز عادی این مسافت را طی کرد؟ما و ژاپن در عمان بودیم اما ژاپن زودتر از ما به ایران رسید. آنها چند ساعت استراحت کردند و ما با چند ساعت اختلاف دیتر از آن‌ها به ایران رسیدیم. کی‌روش یک مربی حرفه‌ای است و امکانات حرفه‌ای می‌خواهد. بله، درست است. شما می‌گویید امکانات را دیدیم و بر اساس همین امکانات باید توقع داشته باشیم اما من می‌گویم ۴۰ میلیارد تومان پول از سوی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران رسیده است. خب نصف این پول را خرج تیم ملی کنید تا با امکانات مناسبی بتواند راه خود را ادامه دهد. اگر کسانی که انتقاد می‌کنند دو دوتا چهار تا داشته باشند، تا این حد نباید در مطبوعات و رسانه‌ها دست به انتقاد از تیم ملی بزنند.

کی‌روش جزو ۱۵ مربی برتر دنیاست یا یک مربی پروازی و پرخرج؟

مدیر اجرایی پیشین تیم‌ملی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از کی‌روش به عنوان مربی‌ای که پس از ایران دیگر متقاضی‌ای ندارد، اشاره می‌کند و می‌گوید: نمی دانم او به رغم این همه نارضایتی در همه این سال‌ها و این همه متشنج کردن فضای فوتبال ملی چرا نمی‌رود، شاید هیچ تیم یا کشوری پیدا نمی شود که حاضر باشد پول کلان به مربی پروازی بپردازد و توهین هم بشنود.

کی‌روشی که اکنون در منظر پیروانی یک مربی گران و پروازی است، روزی از نظر پیروانی جزو ۱۵ مربی برتر دنیا بود که فوتبال ایران تا ۱۰ سال پس از رفتنش حسرت او را می‌خورد. افشین پیروانی در یکی دیگر از مصاحبه‌هایش در ۲۳ مرداد ۹۴ درباره کی‌روش می‌گوید: باز هم تاکید می‌کنم که انتقاد باید با احترام و ادب همراه باشد. فردی که در یکی از تیم‌ها پست مهمی هم گرفته جایی گفته بود که کی‌روش را نمی‌شناسد! او یکی از ۱۰-۱۵ مربی برتر دنیاست و من می‌گویم که اگر برود تا ۱۰ سال دیگر نمی‌توانیم مانند او را بیاوریم. من با ۱۰ مربی برتر دنیا کار کرده‌ام و بهترین مدرک پرولایسنس را دارم اما هر روز از کی‌روش چیز جدیدی یاد می گیرم.

از حامی شماره یک کی‌روش تا حضور در صف نخست مخالفان

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، پیروانی در زمان حضور در تیم‌ملی هیچ صحبت منفی‌ای علیه کی‌روش و تیم‌ملی را قبول نداشت و از همه افراد درخواست می‌کرد که حرف‌های مثبت راجع به تیم‌ملی بزنند. در این رابطه، مدیر اجرایی پیشین تیم‌ملی اظهار نظر جالبی هم دارد. او در ۱۸ دی ۹۵ خطاب به مخالفان گفت: من به گذشته کاری ندارم در حال حاضر مصاحبه‌هایی که عده‌ای از بیرون انجام می‌دهند به نفع فوتبال ما چه ملی و چه باشگاهی نیست. خواهش من این است که کسانی که سمت و پستی ندارند به خودشان اجازه ندهند که اظهار نظر کنند و لطفا سکوت کنند تا اتفاقات خوبی برای فوتبال ما بیفتد.

او همچنین در ۱۰ آبان ۹۵، در واکنش به صحبت‌های امیر عابدینی، اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم که حرف‌های مثبت بزنیم و نقدهای ما سازنده باشد. کسی اجازه ندارد رودرروی تیم ملی قرار بگیرد بلکه همه باید کمک کنند که  نتایج خوبی برای فوتبال ایران رقم بخورد.

مدیر اجرایی پیشین تیم‌ملی در تاریخ ۱۹ مهر ۹۴ درباره بیانیه‌ها و فضای منفی‌ای که علیه تیم‌ملی ایجاد شده بود، توضیح داده است: هرچه آرامش تیم بیشتر باشد، نتیجه بهتری به دست می‌آید. نباید هر کسی به خود اجازه دهد که اظهار نظرهای شخصی داشته باشد. تیم ملی به قول معروف برای شخص X یا Y  نیست بلکه متعلق به همه مردم است و خوشحالی پیروزی آن برای همه است. ما فقط با تعامل با هم و حمایت کردن از هم می‌توانیم نتیجه بگیریم. اظهار نظرهای شخصی و غیر فنی اصلا مفید نیست. نمی‌توانم بگویم صددرصد اما هر پالس منفی روی تیم تاثیر بدی می‌گذارد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۲۸۹۱۰۰۹:۰۷:۲۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
فرهنگ .... ومنافع شخصی انسان را به هر واکنشی وادار میکند
ناشناس۷۲۸۹۷۳۰۹:۳۵:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
متاسفانه از اینگونه افراد ملون ... و باد به پرچم زیاد داریم.
سالم۷۲۹۰۱۶۱۰:۰۳:۴۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
اگر دوباره به پست قبلی برگردد باز حرفهای چند سال پیش را خواهد گفت .
ناشناس۷۲۹۰۵۶۱۰:۳۶:۳۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
ای جور آدم ها فقط دنبال منافع خودشان هستند. البته باید به حال وزارت ورزش تاسف خورد که یک تیم ساده باشگاهی را مقابل تیم ملی قرار داده و باعث این همه تنش برای فوتبال ملی شده است.
رضا۷۲۹۰۸۱۱۰:۵۴:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
جناب پیروانی لطفا فقط از طرف خودت حرف بزن، نه از طرف مردم ایران. مردم خودشان می دانند چگونه از خودشان دفاع کنند... حد و اندازه خودتان را فراموش نکنید....
علی۷۲۹۲۱۹۱۲:۰۸:۵۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
ایشان تا حرف نزده بود ، اندازه اش مشخص نبود. الان نشان داده که چقدر کوچک است.
ناشناس۷۲۹۲۲۴۱۲:۱۰:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
خب نظرش عوض شده حتما شناخت جدیدی پیدا کرده ازین ادم، چرا همه چیو سیاه میبینید و ... پراکنی میکنید؟
امیر۷۲۹۳۴۴۱۳:۰۵:۱۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
شناخت جدیدی پیدا کرده یا بهش خط دادن ، بنظر دارن علیه کی روش کودتا می کنند .
ناشناس۷۲۹۳۶۰۱۳:۱۶:۲۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
خبر فوق را خوب نخوانده ای، یه بار دیگه بخوان که صحبت هایش نشان از ضد و نقیصی دارد.
ناشناس۷۲۹۲۹۵۱۲:۴۴:۵۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
جهت باد عوض شده است....
ناشناس۷۲۹۵۱۹۱۴:۱۵:۳۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
اگر اینجوری نباشی متاسفانه در صحنه نمی مانی و این است که مرد دان مرد در صحنه نیستند و حال روز خوشی نداریم
ناشناس۷۲۹۵۸۰۱۴:۳۶:۵۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
منافع شخصی وباشگاهی اینجا حتی از منافع ملی مهمتره اگه دقت کنید تمام منتقدان تیم ملی وکی روش ازمسولین وطرفداران یه تیم خاص هستند وقبل از مسابقات آسیایی هم به طور مرموزی این جنگ رو شروع کردند

پربحث‌های امروز

 1. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 2. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 3. بهای دروغ‌ها چیست؟

 4. این جنگ اقتصادی، جنگ اراده‌هاست/ چرا دولت آرایش جنگی ندارد؟

 5. خاص‌ترین و گرانقیمت‌ترین تویوتا لندکروز ایران  

 6. ترامپ: گفت‌وگوی فوق‌العاده‌ای با بن سلمان داشتیم؛ گفتم "اینکه از شما محافظت می‌کنیم، باید پول بدهید"؛ گفت "بله"

 7. کشور وزارت تولید می‌خواهد، نه وزارت واردات

 8. نوبخت: در خصوص نظام بانکی بی‌انصافی صورت گرفته/ موسسه‌های مالی غیرمجاز ۳۶ هزار میلیارد تومان به دولت خسارت زدند

 9. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 10. ادعای وزیر خارجه انگلیس: خرابکاری در نفت‌کش‌ها مطمئناً کار ایران است

 11. واکنش دادستان کل کشور به ادعایی درباره رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی

 12. کاش از این موشک‌ها در ۱۲ تیرماه 67 هم داشتیم

 13. جانشین فرمانده سپاه: جنگ آشکار با آمریکا ادامه دارد/ انقلاب اسلامی و آمریکا هرگز نمی‌توانند در کنار هم قرار بگیرند

 14. زنگنه: کاهش فروش نفت ایران مطلقاً دروغ است

 15. مدّاحانِ جنجالی و فقرِ فرهنگی

 16. اجرای طرح «ناظر» برای برخورد با بی‌حجابی

 17. دادستان کشور: «علاءالدین» متواری است/ معلوم نیست به چه شکل از زندان آزاد شده

 18. جرئیات خواندنی از پهپاد آمریکایی که توسط سپاه شکار شد/ خسارتی که به «آبراهام لینکلن» وارد آمد! + تصاویر

 19. حاجی‌دلیگانی: چرا عده‌ای با رفاه عموم مردم مخالف هستند؟/ تعطیلات دو هفته‌ای مجلس کنسل شود

 20. رونمایی از ثروت مسئولان و آقازاده‌­ها

 21. راهبرد اقتدار ایران و بی اعتباری ترامپ

 22. ریابکوف: روسیه و متحدانش تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بی‌اثر می‌کنند

 23. کریم باقری: قرار نیست که تا ابد در پرسپولیس بمانم

 24. سعید طوسی، ادعای صادقی را تکذیب کرد

 25. تلگرام در ایران محدودتر می‌شود؟

پربحث‌های دیروز

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 4. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 5. تحریم دوشنبه آمریکا علیه ایران چیست؟

 6. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 7. نظر علی مطهری درباره نحوه پوشش بازیگران در خارج

 8. ترامپ: هرگز حمله به ایران را "لغو" نکردم

 9. مجازات همسایه خائن صادر شد

 10. اصل ۴۲ و ۴۹ قانون اساسی پس از ۴۰ سال اجرایی خواهد شد؟/ طرح اعاده اموال نامشروع و رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان؛ دو بال برای مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت

 11. کدام چشم ایرانی «بلندپروازترین پهپاد آمریکایی» را کشف کرد؟ + تصاویر

 12. آیت‌الله رئیسی: حساب‌های قوه قضائیه به ۵ حساب تقلیل یافت/ سالانه گزارش عملکرد این حساب‌ها را می‌دهم/ اگر درباره ماجرای زندان فشافویه، کم‌کاری مسئولی ثابت شود،‌ قطعا او را برکنار می‌کنیم

 13. کنایه داماد روحانی به آشنا و واعظی: «دولت نه واعظی توانمند دارد نه مشاورانی آشنا به سیاست»

 14. تکذیب درگیری لفظی روحانی با جهانگیری و قهر معاون اول/ دلیل انتقاد عجیب و کنایه آمیز داماد رئیس جمهور/ ذوالنوری چگونه به ریاست کمیسیون امنیت رسید؟

 15. ادعای برادر میترا استاد: نجفی با چند زن در ارتباط بود!/ نجفی انکار می‌کرد و می‌گفت هرچه بوده مربوط به گذشته است

 16. رفتار عجیب تماشاگران بازی ایران و فرانسه

 17. سردرگمی استراتژیک ترامپ

 18. رئیسی: با چادر به سرکردن متهمان خانم مخالفم  

 19. ماجرای سانسور و حذف برخی واژگان از سریال "گاندو"/ تصویر پردازی از سوءاستفاده برخی وابستگان به مسئولان

 20. ترامپ: بولتون می‌خواهد با تمام دنیا بجنگد/من دنبال جنگ نیستم

 21. حاشیه مراسم ختم "میترا استاد"

 22. موسوی خطاب به ترامپ: مگر تحریمی مانده که آمریکا علیه ایران نکرده باشد

 23. معاون رئیس جمهوری آمریکا: ترامپ آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است

 24. انتقاد یک مرجع تقلید از کوتاهی برخی مسئولان در مسئله حجاب

 25. تفریح تابستانی در رودخانه قم  

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 3. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 4. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 5. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 6. هزينه‌هاي يك دروغ!

 7. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 8. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 9. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 10. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 11. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 12. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 13. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 14. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 15. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 16. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 17. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 18. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 19. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 20. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 21. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 22. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

 23. پهباد ۲۰۰ میلیون دلاری آمریکا شکار شد  

 24. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 25. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

پربحث‌های اخیر

 1. کریم باقری: قرار نیست که تا ابد در پرسپولیس بمانم

 2. بازیکن پیشین استقلال: شفر آدم حسابمان نمی‌کرد

 3. جدایی ستاره استقلال قطعی شد

 4. عملیات سری عرب در استانبول لو رفت

 5. سردار آزمون: همه فحش‌های روسی را بلدم!

 6. گزینه اصلی پیشنهاد پرسپولیس را رد کرد

 7. ۸ حکم برای معاون وزیر در یک روز!

 8. تقاضای جدید ویلموتس از فدراسیون فوتبال

 9. روزنامه عربستانی: سوگ پرسپولیسی‌ها در غم از دست دادن برانکو

 10. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

 11. تیم مذاکره‌کننده پرسپولیس امروز در استانبول/ مأموریت؛ مذاکره با ۳ مربی

 12. اقدام جنجالی خرید جدید رئال مادرید

 13. ماسیمو کاررا گزینه‌ جدی جانشینی برانکو را بیشتر بشناسید

 14. رقم پیشنهادی چاچیچ به پرسپولیس چقدر است؟

 15. داورزنی: شرمنده خیلی از هواداران شدیم

 16. لیگ جهانی کاراته - کانادا؛ گنج زاده و عباسعلی برنز گرفتند/ عسگری از دست یابی به مدال بازماند

 17. کولاکوویچ: فدراسیون جهانی در اعلام خبر صعود ایران اشتباه کرد

 18. روشن: به قیافه استراماچونی بر خلاف شفر نمی‌خورد دلال باشد

 19. پرسپولیس با هموطن برانکو ایوانکوویچ به توافق رسید

 20. تونیوتی: امیدوارم ایران را در شیکاگو ببینم

پربحث‌های دیروز

 1. رفتار عجیب تماشاگران بازی ایران و فرانسه

 2. موسوی خطاب به ترامپ: مگر تحریمی مانده که آمریکا علیه ایران نکرده باشد

 3. فدراسیون فوتبال روی حرفش می‌ایستد؟

 4. یک ایرانی، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک شد

 5. داورزنی: شرمنده خیلی از هواداران شدیم

 6. لیگ جهانی کاراته - کانادا؛ گنج زاده و عباسعلی برنز گرفتند/ عسگری از دست یابی به مدال بازماند

 7. کولاکوویچ: فدراسیون جهانی در اعلام خبر صعود ایران اشتباه کرد

 8. روشن: به قیافه استراماچونی بر خلاف شفر نمی‌خورد دلال باشد

 9. پرسپولیس با هموطن برانکو ایوانکوویچ به توافق رسید

 10. تونیوتی: امیدوارم ایران را در شیکاگو ببینم

 11. معروف: هیچ بازیکنی کم کاری نکرد/دوست نداشتیم صعودمان این هفته قطعی شود!

 12. غفورى با استقلال قرارداد بست+عکس

 13. امتیازآورترین بازیکن ایران در بازی با فرانسه

 14. نیمار: ریلکس باشید، به بارسلونا می‌روم!

 15. استارت استراماچونی با استقلال/جلسه فتحی و بازیکنان با حضور تازه‌واردها + تصاویر  

 16. ایران 0 - فرانسه 3/ شکس یوزهای ایرانی از فرانسه

 17. رئیس هیأت مدیره استقلال به کار خود ادامه می‌دهد

 18. ۳ گزینه نهایی پرسپولیس برای جانشینی برانکو مشخص شدند

 19. پیروزی استرالیا در نبرد قعرنشینان/پرتغال در منطقه خطر

 20. مذاکره پرسپولیس با طارمی آغاز شد

 21. بهترین گزینه جانشینی برانکو از نگاه مایلی‌کهن

 22. ویلموتس ایران را ترک کرد

 23. فرشاد احمدزاده به پرسپولیس پیوست

 24. استقلالی‌ها به ظریف نامه می‌نویسند

 25. سرانجام سرمربی سرخ‌ها به دربی ایتالیایی ختم می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 2. تاج: لیگ برتر را برگزار نمی‎‌کنیم

 3. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 4. بازتاب گسترده حضور برانکو در الاهلی در رسانه‌های عرب زبان+ تصاویر

 5. رفتار عجیب تماشاگران بازی ایران و فرانسه

 6. ایران به دنبال ۳ پیروزی دیگر در اردبیل + برنامه و جدول

 7. تغییر نام یکی از خیابان‌های تهران به نام مرحوم حجازی

 8. هینن: مردم ایران فوق‌العاده بودند/ اعتراضم به ناامنی بود

 9. عیادت محمدرضا عارف از سلطان/عکس  

 10. پیشنهاد عجیب تراکتورسازی به ۳ بازیکن سرباز ذوب‌آهن!

 11. موسوی خطاب به ترامپ: مگر تحریمی مانده که آمریکا علیه ایران نکرده باشد

 12. کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم/ پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید

 13. درگیری در پایان دیدار تیم‌های والیبال ایران و استرالیا+عکس  

 14. خوردبین: برانکو را آنقدر اذیت کردند که جدا شد

 15. اظهارنظر جالب یک امام جمعه درباره عادل فردوسی‌پور و «نود»

 16. فدراسیون فوتبال روی حرفش می‌ایستد؟

 17. ایران 3 - استرالیا صفر؛ شاگردان کولاکوویچ از صدر پایین نمی آیند/ یک گام تا شیکاگو

 18. برانکو ایوانکوویچ سرمربی الاهلی عربستان شد

 19. گزینه‌های احتمالی جانشینی برانکو در پرسپولیس مشخص شدند

 20. نام باشگاه تراکتورسازی تغییر کرد

 21. کی‌روش برنده شد یا برانکو؟

 22. تجربه ناصر حجازی چطور در ماجرای برانکو تکرار شد؟

 23. هواداران پرسپولیس دوباره مقابل باشگاه تجمع کردند+ عکس

 24. حسینی: پرسپولیس وضعیت نامشخصی دارد/ با همه قوا در کنار هواداران هستیم

 25. هشدار وریا غفوری به هواداران استقلال

آخرین عناوین