روسیه انتقال فناوری موشکی به کره شمالی را رد کرد

گروه جهان الف،   3971028128

سفیر روسیه در کره شمالی ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه روسیه فناوری های موشکی را در اختیار پیونگ یانگ قرار داده است رد کرد.

به گزارش ایرنا از شینهوا، 'الکساندر ماتسگرو' روز جمعه گفت: می خواهم با تمام مسئولیت هایم اعلام کنم اتهامات علیه روسیه در مورد فروش تکنولوژی موشکی و دفاع هوایی به کره شمالی از روی بغض و کاملا بی اساس است.
او تاکید کرد که ایالات متحده همچنین تلاش می کند تا سیاست های بی ثبات کننده خود را در زمینه امنیت بین المللی از طریق دروغ پردازی و اتهام زنی به دیگران توجیه کند.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه از راهبرد جدید موشکی وزارت دفاع این کشور رونمایی کرد، شاناهان وزیر دفاع آمریکا در این مراسم گفت چین و روسیه سامانه و توانایی های موشکی خود را افزایش داده اند و موشک های پیشرفته دیگری را در زرادخانه های خود از جمله موشک های مافوق صوت تولید کرده اند.
وزیر دفاع آمریکا همچنین روسیه را به فروش و انتقال فناوری های موشکی به کره شمالی متهم کرد و افزود: جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) فناوری دفاع موشکی روسیه را به دست آورده و شروع به توسعه توانایی های دفاع موشکی خود کرده است که شبیه به روسیه است.