معاون وزیر راه و شهرسازی: دولت مخالف طرح مالیات عایدی مسکن است/ مالیات خانه‌های خالی معطل اتصال ۳۴ سامانه

گروه اقتصادی الف،   3971024009 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت رسما مخالفت خود را به دلیل اینکه مالیات بر عایدی مسکن به صورت جامع دیده نشده است را اعلام کرده است و وزارت اقتصاد را مامور کرده تا لایحه‌ای را در این باره تنظیم کند.

به گزارش فارس، حامد مظاهریان در حاشیه نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در پاسخ به این سوال که تفاوت نگاه آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی به بخش مسکن با اسلامی وزیر راه و شهرسازی در چیست، گفت: ما با نیت اینکه دولت مصلح آمده است سعی داریم به آن کمک کنیم، بنابراین اگر بتوانیم در آنجا نیز کمک کنیم، حتما این کار را خواهیم کرد. 

وی افزود:‌ هدف ما این است که به دولت برخاسته از آرای مردم کمک کنیم و تلاش می‌کنیم در این شرایط بحرانی به دولت کمک کنیم. در حوزه کاری دو وزیر راه و شهرسازی باید گفت که این تفاوت‌ها که روشن هم هست، بخشی به تحولات بازمی‌گردد؛ یعنی وقتی دولت یازدهم کار خود را شروع کرد، شاخص‌های کلان اقتصادی و سیاسی تحول پیدا کرد، پس به این نتیجه رسیدیم که باید به آن کمک کنیم.

مظاهریان اضافه کرد: در زمان شروع به کار دولت یازدهم تورم شدیدی وجود داشت، بنابراین اعمال سیاست‌ها توانست تا سال ۹۶ شاخص بخش مسکن را مثبت کند و رشد آرامی داشته باشد و اگر تحولاتی بازارهای موازی رخ نمی‌داد، بازار مسکن هم از یک رشد متناسبی برخوردار می‌شد. 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازیبا بیان اینکه وزیر سابق راه و شهرسازی طرح چهارده‌گانه‌ای ارائه کرده است گفت: این تداوم سیاست دولت است و شاید در عملکردها و روش‌ها تفاوت‌هایی این دو وزیر با یکدیگر داشته باشند؛ ما نمی‌ترسیم از اینکه سیاست‌ها خیلی هم مطلوب ما نباشد، اما وظیفه من این است که همانند دوره گذشته که با وزیر سابق راه و شهرسازی همکاری کردم، در این دوره نیز کمک‌های لازم را انجام دهم. 

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که آیا سیاست آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی در بخش مسکن در دوره جدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی باز هم ادامه پیدا کند یا خیر، گفت: به هر حال شاید سیاست‌ها و اولویت‌ها تغییر کند و روش‌ها مطمئنا تغییر می‌کند، اما باید به این سیاست‌های جدید فرصت داد تا خود را نشان دهند و شاید مورد اتهام قرار بگیریم که ما تغییر موضع دادیم، اما کمک به مردم از همه این موارد مهم‌تر است.

مظاهریان در مورد اینکه افزایش قیمت مسکن باعث شده صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای خانه اولی‌ها کارایی خود را از دست بدهد و شاید تا ۲۰ درصد قیمت یک مسکن را پوشش می‌دهد، بنابراین آیا احتمال اینکه این صندوق ورشکسته شود وجود دارد یا خیر، گفت: وزارت راه و شهرسازی همواره از افزایش قدرت خرید متقاضیان مسکن دفاع می‌کنند، بنابراین با پس‌انداز به سمت خانه‌دار شدن حرکت کردن یک روش مناسب است، چرا که منظور از پس‌انداز یکم بدون تحمیل هزینه‌ها به دولت می‌تواند متقاضیان مسکن را صاحب مسکن کند. 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: اما به هر حال قبول داریم که قیمت مسکن افزایش یافته است و سقف تسهیلات کنونی کمتر می‌تواند قیمت یک مسکن را پوشش دهد.

وی با اشاره به اینکه ۳۶۰ هزار نفر در صندوق پس‌انداز یکم افتتاح حساب کردند، گفت: صندوق پس‌انداز مسکن یکم در تهران و شهرهای بزرگ قدرت خرید کمتری را پوشش می‌دهد، اما در شهرهای کوچک می‌تواند مثمرثمر باشد. 

وی تاکید کرد: به هر حال، تهران به دلیل افزایش شدید قیمت مسکن کارایی خود را از دست داده است اما در سایر شهرها صندوق پس‌انداز مسکن یکم جزو بهترین روش‌هاست و یک ایده روشنی‌است که باید ادامه پیدا کند. 

مظاهریان در پاسخ این سوال که آیا وزارت راه و شهرسازی موافق عایدی بر مسکن است و آیا این طرح می‌تواند از افزایش قیمت مسکن جلوگیری کند یا خیر،‌ گفت: سوالی که در مورد مالیات بر عایدی مسکن وجود دارد این است که چرا سایر بازارهای موازی نباید مالیات بدهند؟ بنابراین وزارت راه و شهرسازی با کلیت موجود به عنوان پایه مالیاتی به دو شرط موافق است.

مظاهریان ادامه داد: نمی‌توان مالیات بر عایدی سرمایه را فقط از بازار مسکن گرفت، در حالی که می‌توان از بازارهای راحت‌تر مثل خودرو، ارز و سکه نیز مالیات دریافت کرد، پس باید حتما بازارهای موازی نیز مالیات پرداخت کنند. شرط دوم این است که مالیات باید در شرایط رونق دریافت شود و زمانی که بخش مسکن در دوره رکود است این طرح کارایی ندارد.

وی تصریح کرد: دولت رسما با این طرح مخالفت کرده است و به مجلس اعلام کرده که چون این طرح به صورت جامع دیده نشده است، وزارت اقتصاد را مامور کرده است که لایحه‌ای تنظیم کند که بتواند جامعیت این طرح‌ را درنظر بگیرد، وزارت اقتصاد در ماه‌های آینده این لایحه را به مجلس ارائه خواهد کرد.

مظاهریان با اشاره به اینکه در تهران ۳۰۰ هزار خانه خالی از سکنه و در استان تهران ۴۵۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه وجود دارد، گفت: این یک پارادوکس برای تهران در بخش مسکن محسوب می‌شود، چرا که اگر این واحدهای خالی از سکنه در خود جمعیت را ساکن می‌کردند، یک میلیون و ۲۰۰ هزار به ظرفیت جمعیت‌پذیری تهران اضافه می‌شد. 

وی با اشاره به اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه گفت: دریافت مالیات از خانه‌های خالی برنامه مصوب مجلس است و یک قانون جاری است، بنابراین برای دریافت مالیات قرار شد ۳۴ سامانه دیگر به سامانه املاک و مستغلات وصل شود، چرا که نمی‌توانستیم به جنگ دائمی بین مردم و دولت حرکت کنیم؛ آن هم جنگی که برنده ندارد. اگر آن ۳۴ سامانه ایجاد می‌شد، یک سیاست مناسبی می‌توانست ایجاد شود، اما به دلایل متعددی این ۳۴ سامانه امکان اتصال به سامانه را نداشتند. وزارت اقتصاد این آمارهای خود را محرمانه تلقی کرد، بنابراین حاضر نیست اطلاعات خود را دراختیار ما بگذارد.

مظاهریان گفت: وزارت راه و شهرسازی نیز پیشنهاد خود را به هیات دولت داد و در کمیسیون زیربنایی، این موضوع تصویب شد، بنابراین طرح اخذ مالیات بر خانه‌های خالی از سکنه در صف بررسی در دولت قرار دارد.به اعتقاد ما گرفتن مالیات از خانه‌های خالی از سکنه به جای اینکه برعهده دولت مرکزی باشد باید برعهده و اختیار دولت محلی قرار گیرد. دولت محلی یعنی شهرداری‌ها؛ پس برای اینکه دولت‌های محلی انگیزه شناسایی خالی از سکنه را داشته باشند، می‌توانند با دریافت این مالیات‌ها و صرف آن مبالغ، به احداث واحدهای مسکونی برای کم‌بضاعت‌ها اقدام کند.

وی در خصوص تحلیل خود از آینده بخش مسکن گفت: سال گذشته در چنین روزهایی شاخص‌های اقتصاد کلان دچار تحولاتی شد و این تحولات باعث شد نرخ ارز چند برابر شود، بنابراین بازار مسکن به بازارهای موازی مثل بازار طلا و بورس واکنش نشان داد. در طی ۹ ماه اول امسال در مقایسه با سال گذشته قیمت هر متر مربع مسکن ۶۳.۵ درصد رشد داشت و البته متوسط قیمت مسکن در تهران در نقطه به نقطه بیشتر است، هر چند تعداد معاملات در این مدت ۲۴ درصد کاهش یافته است. 

وی خاطرنشان کرد: از آن سو رشد ۶۳ درصدی قیمت باعث شد تعداد پروانه‌های ساختمانی ۱۴.۴ درصد رشد داشته باشد. برای بخش اجاره در برنامه طرح جامع مسکن مقرر شده بود که عرضه مسکن بیشتر شود تا قدرت خرید بالا برود و تولید مسکن افزایش یابد تا نرخ اجاره بها نیز متعادل شود، اما آماری که در دست است این است که در حال حاضر ۳۵ درصد مردم در مناطق شهری اجاره‌نشین هستند. 

وی گفت: حال با توجه به ثبات بازار ارز که به نظر می‌رسد ادامه داشته باشد، قطعا با تقویت طرف عرضه می‌توان امیدوار بود که بازار مسکن از یک ثبات مناسبی برخوردار باشد. 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص انتخاب رئیس سازمان نظام مهندسی کشور گفت: موضوع نظام مهندسی یک موضوع مستقل است و ۵۰۰ هزار مهندس را دربرمی‌گیرد. وضعیت فعلی ساخت و ساز کشور ایده‌آل نیست و کیفیت لازم را ندارد، هر چند پیشرفت‌هایی در دهه‌های اخیر صورت گرفته است، اما فاصله زیادی از حد ایده‌آل داریم.

وی افزود: یکی از شاخصه‌های رسیدن به کیفیت بالای ساخت و ساز، فرایند کنترل ساختمان و فرایندهای نظام مسئولیتی است،‌ فرایندی که شفاف بگوید کنترل ساختمان چه مشکلی دارد. در ساختمان‌سازی نمی‌توان در مورد کیفیت آن به شکل مشخص اظهارنظر کرد، بلکه باید فرایند ساختمان کنترل شود تا مشکلات کمتر شود. در ایران فاقد یک قانون و آئین‌نامه منسجم برای کنترل ساختمان هستیم، پس تاکید وزیر راه و شهرسازی بر این بود که باید آئین‌نامه کنترل ساختمان داشته باشیم و باید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان خودشان رئیس جدید را انتخاب کنند. 

وی ادامه داد: حال وقتی دو ماه از رفتن رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌گذرد، باید فرد جدیدی برای ریاست سازمان نظام مهندسی کشور انتخاب شود. 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۲۱۵۴۶۰۴:۲۶:۱۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
خیلی از قرار دادها بین مالک و مستاجر خارج از بنگاه است و فقط در سال اول در بنگاه انجام میشود .. این طرح یک توهم
ناشناس۷۲۱۶۱۲۰۸:۱۴:۰۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
طرح اتفاقا خوب است و باعث میشود که حداقل این موضوع جرم حساب شود ...الان داشتن خانه خالی و یا خرید و فروش بیش از حد خانه بادی جلویش گرفته شود
پوری۷۲۱۵۷۹۰۶:۵۴:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
حرفهای صد من یه غاز...

پربحث‌های اخیر

 1. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 2. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 3. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 4. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 5. سه اتفاق دور از انتظار که آمریکا را عقب راند

 6. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 7. عارف و سلحشوری در حال تماشای فیلم جنجالی  

 8. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 9. توپ فوتسال هم تحریم شد

 10. معاون لاوروف: آمریکا قصد مذاکره با ایران را ندارد

 11. مخالفت وزیر راه با مسکن اجتماعی

 12. عوارض« مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌زیست خوزستان  

 13. کارمندان صاحب خانه می‌شوند؟

 14. معمای تبلیغات محیطی در فوتبال/ ۸۵ میلیارد تومان به جیب چه کسی رفت؟

 15. نظامیان صهیونیست به خبرنگاران شبکه آمریکایی هم رحم نکردند+ فیلم

 16. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 17. تظاهرات مردم هند در محکومیت سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران

 18. رهبر دموکرات های سنای آمریکا: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد

 19. زمین لرزه ۶.۶ ریشتری شرق روسیه را لرزاند

 20. کدام ژانر سینمایی در بهار ۹۸ موفق‌تر بود؟

 21. ارزش ۳۰۰ میلیارد دلاری ارزهای رمزپایه در دنیا / ماینرهای بیت‌کوین فرصتند یا قاچاقچی؟

 22. تولید رایانه 35 دلاری که در کف دست جا می شود

 23. اعتراض عجیب به تصمیم داور در لیگ فوتبال آرژانتین   

 24. پوست گوجه‌فرنگی با دیابت مبارزه می‌کند

 25. خطرناک‌ترین بندبازی که دیده‌اید  

پربحث‌های دیروز

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 3. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 4. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 5. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 6. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 7. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 8. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 9. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 10. روسیه چطور پول نفت ایران را می‌دهد؟

 11. سه اتفاق دور از انتظار که آمریکا را عقب راند

 12. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 13. لیست اموال خود را اعلام کنید اما ما را مسخره نکنید!

 14. سخنی با رئیس جدید قوه قضائیه

 15. عارف و سلحشوری در حال تماشای فیلم جنجالی  

 16. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 17. درگیری لفظی شدید «لاریجانی» با «حاجی دلیگانی» در صحن مجلس

 18. ریزش دلار در پی تحریم‌های شب گذشته ایران

 19. وزیر اقتصاد: دست ایران برای مقابله با تحریم‌ها پُر است اما از بیان راهکارهایمان معذوریت داریم

 20. چادر دیگر لباس متهمان نیست

 21. اطلاعیه شرکت توانیر: نیاز به صرفه جویی در مصرف برق داریم

 22. واشنگتن: سیاست ما بر تلاش دیپلماتیک برای بازگرداندن ایران به میز مذاکرات استوار است

 23. جزئیات نحوه حذف قبوض کاغذی برق

 24. لوازم خانگی داخلی جایگزین چینی‌ها شدند

 25. موز ١٠٠٠ تومان ارزان شد + جدول

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 3. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 4. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 5. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 6. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 7. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 8. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 9. هزينه‌هاي يك دروغ!

 10. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 11. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 12. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 13. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 14. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 15. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 16. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 17. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 18. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 19. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 20. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 21. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 22. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 23. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 24. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 25. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

پربحث‌های اخیر

 1. مخالفت وزیر راه با مسکن اجتماعی

 2. کارمندان صاحب خانه می‌شوند؟

 3. ارزش ۳۰۰ میلیارد دلاری ارزهای رمزپایه در دنیا / ماینرهای بیت‌کوین فرصتند یا قاچاقچی؟

 4. وزیر صنعت: اطلاعی از توقف ترخیص خودروهای دپو شده ندارم

 5. ظرفیت تولید برق کشور افزایش یافت

 6. واردات ۷.۵ میلیون تن ذرت دامی تراریخته به کشور

 7. کم مصرف‌های آب تشویق می‌شوند، پرمصرف‌ها جریمه

 8. آیت الله آملی لاریجانی: تخریب نظام بانکی به نفع هیچکس نیست

 9. وام ازدواج یک ضامن لازم دارد/ جوانان سخت‌گیری بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج را گزارش کنند

 10. هزینه‌ زندگی در کدام استان‌ها بیشتر است؟

 11. کوشنر: نشست بحرین معامله قرن نیست بلکه فرصت قرن است!

 12. شریعتمداری: بدهی دولت به تامین اجتماعی۸۰ هزار میلیارد تومان محاسبه شده است

 13. خودروی پُر از کپسول گاز به ورودی سفارت آمریکا در سئول کوبیده شد

 14. لاریجانی قانون اصلاح مالیات‌های مستقیم را ابلاغ کرد

 15. برق مراکز تولید ارز دیجیتال در البرز قطع می شود

 16. مبلغ تراکنش‌های بین بانکی در سال گذشته 10 برابر حجم نقدینگی بود

 17. چه کسی مخالف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است؛ سود ۴۰۰درصدی آن به جیب چه افرادی می‌رود؟/ سه اشکال اساسی توزیع ارز ترجیحی/ چرا دولت کوپن الکترونیکی را اجرا نمی‌کند؟

 18. یادداشت تازه اینستاگرامی رئیس بانک مرکزی  

 19. خرید ویلا در طبیعت زیبا و هوای پاک شمال

 20. استراتژی فروش محصول با طراحی سایت فروشگاهی

 21. تازه‌ترین قیمت دلار و سکه

 22. شاخص بورس و فرابورس در اوج تاریخ

 23. نوبخت: باید نفت از بودجه خارج شود

پربحث‌های دیروز

 1. روسیه چطور پول نفت ایران را می‌دهد؟

 2. ریزش دلار در پی تحریم‌های شب گذشته ایران

 3. وزیر اقتصاد: دست ایران برای مقابله با تحریم‌ها پُر است اما از بیان راهکارهایمان معذوریت داریم

 4. اطلاعیه شرکت توانیر: نیاز به صرفه جویی در مصرف برق داریم

 5. جزئیات نحوه حذف قبوض کاغذی برق

 6. لوازم خانگی داخلی جایگزین چینی‌ها شدند

 7. موز ١٠٠٠ تومان ارزان شد + جدول

 8. بیت‌کوین‌ها برق را می‌بلعند!

 9. خبر خوش درباره افزایش حقوق رزمندگان

 10. متوسط مصرف بنزین به ۹۴ میلیون لیتر در روز رسید

 11. مخالفت وزیر راه با مسکن اجتماعی

 12. وزیر اقتصاد: بحثی برای افزایش قیمت بنزین در مرداد نداشته‌ایم

 13. هشدار به معامله گران "بیت کوین" در ایران

 14. دژپسند: برای رهن مستاجران وام خواهیم داد

 15. قیمت دلار ۵۰ تومان کم شد

 16. جزئیات نشست همتی با اقتصاددانان درباره بازار متشکل ارزی، نقدینگی و تورم

 17. وزیر صنعت: اطلاعی از توقف ترخیص خودروهای دپو شده ندارم

 18. ظرفیت تولید برق کشور افزایش یافت

 19. واردات ۷.۵ میلیون تن ذرت دامی تراریخته به کشور

 20. کم مصرف‌های آب تشویق می‌شوند، پرمصرف‌ها جریمه

 21. آیت الله آملی لاریجانی: تخریب نظام بانکی به نفع هیچکس نیست

 22. وام ازدواج یک ضامن لازم دارد/ جوانان سخت‌گیری بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج را گزارش کنند

 23. هزینه‌ زندگی در کدام استان‌ها بیشتر است؟

 24. کوشنر: نشست بحرین معامله قرن نیست بلکه فرصت قرن است!

 25. شریعتمداری: بدهی دولت به تامین اجتماعی۸۰ هزار میلیارد تومان محاسبه شده است

پربحث‌های هفته

 1. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 2. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 3. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 4. مسکو: اینستکس اجرایی نشود منافع ایران در بخش نفتی و بانکی را تضمین می‌کنیم

 5. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 6. این جنگ اقتصادی، جنگ اراده‌هاست/ چرا دولت آرایش جنگی ندارد؟

 7. رحمانی خبر داد: واگذاری دو خودروساز بزرگ تا سال ۹۹

 8. چرا بايد ثروت کنترل شود؟

 9. کیش و مات تحریم‌های نفتی در انتظار تصمیم نمایندگان مجلس/ توسعه پتروپالایشگاه‌ها پادزهر تحریم‌ها

 10. اجماع نظر بر سر تخلف در افزایش حقوق کارمندان

 11. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 12. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 13. روسیه چطور پول نفت ایران را می‌دهد؟

 14. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 15. اعلام فهرست نجومی بگیران صندوق بازنشستگی کشوری/ حقوق ۳۸میلیون تومانی یک مدیر + جدول

 16. خبر همتی از تصمیم دولت برای تامین کسری بودجه

 17. تورم خرداد ۳۷.۶ درصد شد

 18. اقدام به موقع وزارت نفت در شناسایی وجوه ارزی راکد نزد یکی از صرافی‌ها

 19. کشور وزارت تولید می‌خواهد، نه وزارت واردات

 20. افراد بیکار سطح توقع خود را پایین بیاورند

 21. جهانگیری: بودجه دولت در تنگنا و محدودیت قرار دارد/ نیازمند جراحی اقتصادی هستیم

 22. همتی: شایعه نقش دولت در افزایش نرخ ارز صحت ندارد

 23. پرونده رییس سابق بانک مرکزی به دادسرا ارجاع شد

 24. نوبخت: درآمد مالیاتی جایگزین درآمدهای نفتی می‌شود

 25. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

آخرین عناوین