بولتون: در موضوع ایران با نتانیاهو کاملا هماهنگ هستیم

گروه جهان الف،   3971023194

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با یک برنامه رادیویی، ضمن صحبت درباره رایزنی‌های اخیر خود با مقام‌های رژیم صهیونیستی درباره ایران، درخصوص نگرانی‌های آمریکا در سوریه هم اظهارنظر کرده است.

به گزارش فارس، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک مصاحبه ضمن تکرار مواضع ضد ایرانی مقام‌های آمریکایی، اظهاراتی جنگ‌طلبانه علیه ایران مطرح و از تجاوزهای غیرقانونی نظامی رژیم صهیونیستی در سوریه حمایت کرد.

«هیو هیویت» مجری رادیو و روزنامه‌نگار آمریکایی که به گفته خودش یکی از خبرنگارانی بوده که همراه با بولتون در سفر اخیر او به فلسطین اشغالی و ترکیه حضور یافته، مصاحبه‌ای با این مقام دولت آمریکا درباره این سفر انجام داده است.

بخش‌هایی از این مصاحبه را در متن زیر آمده است:

مجری: در گفت‌و‌گوهای گسترده‌تان با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر و همتایان و دیگر مقام‌های امنیتی اسرائیل، آیا شما درباره حملات اسرائیل به مواضع سپاه (پاسداران) انقلاب ایران و سلاح‌های آنها در سوریه صحبت کردید و آیا رئیس‌جمهور ترامپ از حق اسرائیل برای انجام این حملات حمایت کرد؟

بولتون: بله ما صحبت‌های مفصلی درباره این موضوع داشتیم و به گفت‌و‌گوهایمان که برای مدت طولانی داشته‌ایم، ادامه می‌دهیم. رئیس‌جمهور ترامپ، حامی مستحکم حق اسرائیل برای دفاع از خود است. ما از حق آنها (اسرائیل) حمایت کرده‌ایم به موازات آنکه ایران تلاش کرده تا عناصری از رژیم سوریه و تروریست‌های حزب‌الله را به موشک‌های پیشرفته مسلح کند، موشک‌هایی که امکان هدف قرار دادن همه اهداف در سراسر اسرائیل را دارند و موجودیت کشور اسرائیل را به مخاطره می‌افکند. به همین دلیل، این یک موضوع موجودیتی برای اسرائیلی‌ها است و ما به آن با حداکثر جدیت نگاه می‌کنیم.

مجری: شما قبلا نماینده (آمریکا) در سازمان ملل بودید و الان مشاور امنیت ملی هستید. آیا شما با رئیس‌جمهور ترامپ یا نخست‌وزیر اسرائیل درباره بند ۵۱ منشور سازمان ملل برای حمله به منبع این سربازان یا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و تسلیحاتی که آنها دارند به حزب‌الله می‌فرستد، صحبتی کرده‌اید؟

بولتون: قطعا. خوب شما می‌دانید که من و نخست‌وزیر نتانیاهو هر دوی‌مان عضو اتحادیه سفرای اسبق سازمان ملل هستیم و ما ارتباطات بسیاری داریم. خطاب به مخاطبان برنامه شما بگویم، بند ۵۱ منشور سازمان ملل بر این موضوع تصریح دارد که هر کشور عضو سازمان ملل حق ذاتی فردی و همچنین جمعی برای دفاع از خود را دارد و این چیزی است که ما بارها و بارها در زمینه اسرائیل بر آن تاکید داشته‌ایم.

مجری: شما در کنفرانس خبری مشترک با نخست‌وزیر نتانیاهو در منزل او در اورشلیم (قدس اشغالی) گفتید که تغییری در هدف استراتژیک ایران برای دستیابی به سلاح‌های اتمی ایجاد نشده است. آیا با او (نتانیاهو) درباره چگونگی بازدارندگی در برابر این استراتژی یا نابودی توان (ایران) برای تحقق چنین استراتژی صحبت کردید؟

بولتون: خوب ما گفت‌گوهای مفصلی درباره این موضوع داشتیم برای اینکه نخست‌وزیر نتانیاهو اینطور حس می‌کند که هر تهدیدی از سوری ایران، جدی‌ترین تهدیدی است که اسرائیل با آن مواجه است، خوب طبعا چیزهای زیادی وجود دارد که من در محافل عمومی نمی‌توانم درباره آنها صحبت کنم، اما به نظرم، رئیس‌جمهور ترامپ علنا این موضوع را چندین بار به وضوح روشن کرده که او درباره اشاعه سلاح‌های اتمی چه قدر نگرانی دارد، خواه درباره کره شمالی یا ایران باشد یا خواه کس دیگری و او کاملا به این موضوع اعتقاد دارد که برای اطمینان از اینکه ایران هرگز به این نقطه نرسد، تدابیر و اقداماتی را با اسرائیل و دیگران در منطقه که همانند ما فکر می‌کنند، انجام دهد.

مجری: اگر تهران به آرامی بار دیگر به سمت گریز هسته‌ای حرکت کند، آیا رئیس‌جمهور ترامپ برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران آمادگی دارد؟

بولتون: خوب، همانطور که شما هم این موضوع را درک خواهید کرد، من نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم. به نظر من، رئیس‌جمهور دائما به همه گزینه‌هایش نگاه می‌کند. همانطور که در بخش مربوط به جدیت رئیس‌جمهور درباره (موضوع عدم اشاعه اتمی) گفتم، این موضوعی است که ما با اسرائیل بسیار از نزدیک هماهنگی می‌کنیم، اما به دلایلی که مطمئنم شما متوجه آنها هستید، ما باید ورق‌های بازی‌مان را نزد خودمان نگهداریم (ورق‌ها را به کسی نشان ندهیم).

مجری: دریاسالار استاوریدیس فرمانده (آمریکایی) سابق نیروهای متحد ناتو به من گفت که اگر ترکیه‌ای‌ها (در سوریه) به آمریکایی‌ها شلیک و آنها را هدف قرار دهند، این موضوع سبب می‌شود که اجرای بند پنجم ناتو برای دیگر کشورهای عضو مطرح شود و آنها مجبور هستند که اقدام کنند. آیا شما با این تحلیل موافق هستید؟

(اشاره مجری آمریکایی به بند پنجم اساس‌نامه ناتو است که بر مبنای آن حمله به یک کشور عضو، حمله به تمامی اعضای ناتو تلقی شده و اعضا موظف به اقدام در برابر آن هستند)

بولتون: به نظر من، این موضوع به شرایط بستگی دارد و من نمی‌خواهم در این باره صحبت کنم. فرض من این است که ارتش ترکیه سعی خواهد کرد تا آنچه که رئیس‌جمهور [رجب طیب] اردوغان به رئیس‌جمهور ترامپ قول داده را اجرا کند. مذاکراتمان (با ترکیه) ادامه دارد و امیدوارم که بتوانیم مذاکرات را پیش ببریم البته این موضوع هم از حساسیت مهمی برخوردار است که ما اجازه ندهیم اوضاع وخیم شود. بگذارید صریح بگویم که ما نگران هستیم و فقط نگرانی ما درباره ترکیه‌ای‌ها نیست، بلکه درباره رژیم (بشار) اسد، ایرانی‌هایی که در سوریه حامی رژیم اسد هستند و روس‌ها که شاید بخواهند بر شمال شرقی سوریه هم تسلط پیدا کنند هم نگرانی داریم.

مجری: آیا به هر شکل یا روشی (با خروج نظامیان آمریکایی از سوریه) شاهد تکرار خروج از باتلاق عراق در سال ۲۰۱۱ توسط رئیس‌جمهور اوباما خواهیم بود؟

بولتون: شما رئیس‌جمهور (ترامپ) را می‌شناسید و جواب کوتاه به سوالتان، نه است. رئیس‌جمهور یک روز بعد از کریسمس در عراق با فرماندهان میدانی‌مان دیدار کرد و فکر می‌کنم شدیدا تحت تاثیر عزم و اراده آنها برای خدمت کردن به کشور و تاسیسات ما در پایگاه هوایی عین‌الاسد قرار گرفت، همچنین تحت تاثیر این احتمال قرار گرفت که در آنجا و دیگر جاها در عراق ما می‌توانیم از احیای داعش در سوریه و عراق جلوگیری کنیم، موضوعی که خود رئیس‌جمهور بسیار به آن متعهد است و همچنین کارهایی که می‌توانیم برای کمک به توقف فعالیت‌های شرورانه رژیم ایران در سراسر منطقه انجام دهیم. به همین دلیل بود که مایک پامپئو وزیر خارجه به عراق رفت تا درباره حفظ این پایگاه‌هایمان در عراق صحبت کند. به نظر من، این یک پیشرفت خوبی است و من احساس خوبی درباره آن دارم.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 2. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 3. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 4. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 5. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 6. عارف و سلحشوری در حال تماشای فیلم جنجالی  

 7. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 8. توپ فوتسال هم تحریم شد

 9. معاون لاوروف: آمریکا قصد مذاکره با ایران را ندارد

 10. مخالفت وزیر راه با مسکن اجتماعی

 11. عوارض« مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌زیست خوزستان  

 12. کارمندان صاحب خانه می‌شوند؟

 13. معمای تبلیغات محیطی در فوتبال/ ۸۵ میلیارد تومان به جیب چه کسی رفت؟

 14. نظامیان صهیونیست به خبرنگاران شبکه آمریکایی هم رحم نکردند+ فیلم

 15. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 16. تظاهرات مردم هند در محکومیت سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران

 17. رهبر دموکرات های سنای آمریکا: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد

 18. زمین لرزه ۶.۶ ریشتری شرق روسیه را لرزاند

 19. کدام ژانر سینمایی در بهار ۹۸ موفق‌تر بود؟

 20. ارزش ۳۰۰ میلیارد دلاری ارزهای رمزپایه در دنیا / ماینرهای بیت‌کوین فرصتند یا قاچاقچی؟

 21. تولید رایانه 35 دلاری که در کف دست جا می شود

 22. اعتراض عجیب به تصمیم داور در لیگ فوتبال آرژانتین   

 23. پوست گوجه‌فرنگی با دیابت مبارزه می‌کند

 24. خطرناک‌ترین بندبازی که دیده‌اید  

 25. جزئیات قتل با اسلحه وینچستر در مشهد

پربحث‌های دیروز

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 3. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 4. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 5. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 6. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 7. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 8. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 9. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 10. روسیه چطور پول نفت ایران را می‌دهد؟

 11. سه اتفاق دور از انتظار که آمریکا را عقب راند

 12. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 13. لیست اموال خود را اعلام کنید اما ما را مسخره نکنید!

 14. سخنی با رئیس جدید قوه قضائیه

 15. عارف و سلحشوری در حال تماشای فیلم جنجالی  

 16. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 17. درگیری لفظی شدید «لاریجانی» با «حاجی دلیگانی» در صحن مجلس

 18. ریزش دلار در پی تحریم‌های شب گذشته ایران

 19. وزیر اقتصاد: دست ایران برای مقابله با تحریم‌ها پُر است اما از بیان راهکارهایمان معذوریت داریم

 20. چادر دیگر لباس متهمان نیست

 21. اطلاعیه شرکت توانیر: نیاز به صرفه جویی در مصرف برق داریم

 22. واشنگتن: سیاست ما بر تلاش دیپلماتیک برای بازگرداندن ایران به میز مذاکرات استوار است

 23. جزئیات نحوه حذف قبوض کاغذی برق

 24. لوازم خانگی داخلی جایگزین چینی‌ها شدند

 25. موز ١٠٠٠ تومان ارزان شد + جدول

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 3. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 4. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 5. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 6. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 7. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 8. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 9. هزينه‌هاي يك دروغ!

 10. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 11. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 12. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 13. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 14. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 15. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 16. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 17. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 18. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 19. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 20. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 21. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 22. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 23. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 24. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 25. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

پربحث‌های اخیر

 1. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 2. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 3. سه اتفاق دور از انتظار که آمریکا را عقب راند

 4. معاون لاوروف: آمریکا قصد مذاکره با ایران را ندارد

 5. نظامیان صهیونیست به خبرنگاران شبکه آمریکایی هم رحم نکردند+ فیلم

 6. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 7. تظاهرات مردم هند در محکومیت سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران

 8. رهبر دموکرات های سنای آمریکا: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد

 9. زمین لرزه ۶.۶ ریشتری شرق روسیه را لرزاند

 10. اپل ۲۰۰۰ نیرو استخدام می‌کند

 11. تداوم پرواز خطوط هوایی بین‌المللی از حریم هوایی ایران

 12. ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند/نیازی به جنگ نداریم

 13. وزیر دفاع موقت آمریکا: دنبال گشودن درب دیپلماسی با ایران هستیم

 14. انفجاری مهیب در یک پالایشگاه نفت در اسپانیا

 15. انصارالله: عربستان و امارات در راس خائنان عرب قرار دارند

 16. ظریف: «تیم ب» آمریکا را از مذاکره با ایران بیرون کشاند

 17. روسیه: تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم ایران محرز است

 18. شعار «نه به جنگ با ایران» در دهلی‌نو طنین‌انداز شد

 19. روحانی در تماس تلفنی ماکرون: آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد

 20. هنیه: نشست منامه و معامله قرن مُرده به دنیا آمده‌اند

 21. اردوغان: اس-۴۰۰ ماه بعد می‌رسد

 22. اقدام تحریک آمیز خبرنگار صهیونیست در منامه و واکنش بحرینی‌ها  

 23. روسیه: تولید انبوه سامانه قدرتمند «اس-۵۰۰» شروع شد

 24. عراقچی: دلیلی برای اجرای تعهدات یکجانبه ایران در برجام باقی نمانده است

 25. راشاتودی: «جرمی هانت» سگ دست‌آموز واشنگتن است

پربحث‌های دیروز

 1. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 2. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 3. سه اتفاق دور از انتظار که آمریکا را عقب راند

 4. واشنگتن: سیاست ما بر تلاش دیپلماتیک برای بازگرداندن ایران به میز مذاکرات استوار است

 5. معاون لاوروف: آمریکا قصد مذاکره با ایران را ندارد

 6. تخت‌روانچی: واشنگتن به ماجراجویی نظامی علیه مردم ایران پایان دهد

 7. بالاترین دمای ثبت شده در اروپا چقدر است؟

 8. گفت‌وگوی پمپئو و ولیعهد ابوظبی درباره با ایران

 9. ترامپ: حمله به ایران را لغو کردم چرا که اقدام مناسبی نبود/ هیچ نیازی به مجوز کنگره ندارم

 10. اپل ۲۰۰۰ نیرو استخدام می‌کند

 11. تداوم پرواز خطوط هوایی بین‌المللی از حریم هوایی ایران

 12. ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند/نیازی به جنگ نداریم

 13. وزیر دفاع موقت آمریکا: دنبال گشودن درب دیپلماسی با ایران هستیم

 14. انفجاری مهیب در یک پالایشگاه نفت در اسپانیا

 15. انصارالله: عربستان و امارات در راس خائنان عرب قرار دارند

 16. ظریف: «تیم ب» آمریکا را از مذاکره با ایران بیرون کشاند

 17. روسیه: تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم ایران محرز است

 18. شعار «نه به جنگ با ایران» در دهلی‌نو طنین‌انداز شد

 19. روحانی در تماس تلفنی ماکرون: آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد

 20. هنیه: نشست منامه و معامله قرن مُرده به دنیا آمده‌اند

 21. اردوغان: اس-۴۰۰ ماه بعد می‌رسد

 22. اقدام تحریک آمیز خبرنگار صهیونیست در منامه و واکنش بحرینی‌ها  

 23. روسیه: تولید انبوه سامانه قدرتمند «اس-۵۰۰» شروع شد

 24. عراقچی: دلیلی برای اجرای تعهدات یکجانبه ایران در برجام باقی نمانده است

 25. راشاتودی: «جرمی هانت» سگ دست‌آموز واشنگتن است

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 3. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 4. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 5. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 6. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

 7. اعتراف بزرگ و غرورآور مجری الجزیره  

 8. چطور ترامپ از حمله به ایران منصرف شد؟

 9. آمریکا تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعمال کرد/ تحریم بی نتیجه علیه فرماندهان سپاه

 10. واکنش جدید ترامپ به ساقط شدن پهپاد آمریکایی: احتمالا یک نفر اشتباه کرده است

 11. ترامپ: از اینکه ایران هواپیمای سرنشین‌دار آمریکایی را سرنگون نکرد قدردانی می‌کنیم

 12. بازتاب سرنگونی پهپاد آمریکایی در رسانه‌های عربی؛ رأی الیوم: پنتاگون در شوک فرو برده شد/ الجزیره: آمریکا جرات زدن ایران را ندارد + تصاویر

 13. آیت‌الله علوی گرگانی خطاب به ناجا: نگذارید نعمت حجاب از دست برود

 14. ادعای پیام ترامپ ازطریق عمان به ایران: یا مذاکره یا جنگ

 15. تحریم دوشنبه آمریکا علیه ایران چیست؟

 16. ترامپ: احتیاجی نداریم در تنگه هرمز باشیم/ درخواست آمریکا از ایران

 17. جدیدترین صحنه‌سازی آمریکا علیه ایران در حادثه نفتکش‌ها

 18. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 19. ایران پرواز هواپیماهای مسافربری آمریکا بر فراز آسمان خود را ممنوع کرد

 20. واکنش روسیه به سرنگونی پهپاد آمریکایی

 21. ترامپ: هرگز حمله به ایران را "لغو" نکردم

 22. درخواست عربستان از انگلیس: به ایران حمله کنید

 23. جزئیاتی از تصمیم ترامپ درباره حمله به ایران و صحبت‌های رد و بدل شده با ژنرال آمریکایی

 24. توازن بین المللی جدیدی که دیپلماسی ایرانی محقق کرد

 25. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

آخرین عناوین