وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: استفاده از بخاری غیرایمن در ۱۴۰ هزار کلاس درس/ ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها نیاز به کنکور ندارد

گروه اجتماعی الف،   3971023043 ۳ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: استفاده از بخاری غیرایمن در ۱۴۰ هزار کلاس درس/ ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها نیاز به کنکور ندارد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۱۴۰ هزار کلاس در کشور از وسایل گرمایشی غیرایمن استفاده می‌کنند، گفت: پویشی ایجاد شده است تا یکبار برای همیشه سیستم‌های گرمایشی مدارس استاندارد شود.

به گزارش فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه نگاه یک با اشاره به بودجه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: همه در جریان شرایط اجتماعی و ملاحظات بودجه هستند اما به رغم همه شرایط به دلیل نگاه دولت، بودجه ما نسبتا متعارف دیده شده است البته آموزش و پرورش همیشه با کسری بودجه مواجه بوده است.

وی ادامه داد: آنچه که برای آمورش و پرورش در سال گذشته پیش‌بینی شد ۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم در لایحه بودجه 98 به ۵۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است؛ ضمن اینکه سهم آموزش و پرورش در سال 97 از بودجه عمومی دولت ۱۱.۳ درصد بود که این میزان برای سال ۹۸ به ۱۳.۴ درصد رسیده است و ۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد و در نتیجه کسری بودجه نسبت به سال گذشته کمتر خواهد بود.

*  لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون‌های دولت تصویب شد

بطحایی با اشاره به وضعیت معیشتی فرهنگیان در بودجه 98، گفت: وقتی دولت با درآمد انقباضی مواجه است، این شرایط برای همه کارکنان دولت وجود دارد اما اینکه معلم با قلب آرام و رضایت کاری یه سر کلاس برود تاثیر به مراتب بیشتری دارد چرا که ما گرانبهاترین امانت را که دانش‌آموزان هستند، یه آنها می سپاریم؛ دولت در بودجه ۹۸ همه تلاش خود را می‌کند که این فاصله کمتر باشد.

وی با اشاره به معلمی که ماه‌ها از خانواده دور است و در مناطق صعب العبور خدمت می‌کند، افزود: یکی از توجهات، رتبه‌بندی است؛ به لطف خداوند و عنایت دولت، در این شرایط سخت، دولت پذیرفت که ردیفی را در بودجه برای رتبه‌بندی معلمان بگنجاند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون‌های دولت بررسی و تصویب شد و هم اکنون در صحن دولت است و یک جلسه نیز بررسی شده است که امیدواریم به‌زودی تصویب و به مجلس ارائه شود.

وی تصریح کرد: از رتبه‌بندی معلمان نباید تلقی بهبود حقوق و مزایا شود بلکه یکی از آثار آن است؛ رتبه‌بندی، ارتقای مهارت‌ها و شایستگی‌هاست.

بطحایی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اظهار کرد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان متناسب با اعتباراتی که دولت می‌تواند پیش‌بینی کند، جلو می‌رود و باید بگویم هر آنچه در آموزش و پرورش داریم مدیون تلاش‌های آنهاست؛ بودجه در دو سناریو نوشته شده است و اگر سناریو دوم محقق شود، این همسان‌سازی به نتیجه خوبی می‌رسد.

وی تاکید کرد: در جلسه‌ای از دولت نیست که موضوع بازنشستگان مطرح شود و درباره همسان‌سازی صحبت نشود ولی مشکل، محدودیت‌های اعتباری است.

بطحایی درباره معوقات بازنشستگان گفت: در آموزش و پرورش، معوقات کمتر از قبل شده است. پاداش ۹۶ را در ابتدای امسال پرداخت کردیم و مرخصی ذخیره و برخی معوقات نیز پرداخت شد؛ 
در سال ۹۷، علی‌رغم آنکه درآمدهای دولت در تهدید بیشتر قرار داشت عملکردمان بهتر از قبل بود.

* ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای ۷۲ برنامه سند تحول نیاز داریم

وزیر آموزش و پرورش درباره پیگیری اجرای سند تحول اظهار کرد: در این یکسال گذشته آنچه به عنوان زیر ساخت سند تحول بود، تمام کردیم و ۶ زیرنظام تصویب شود. 

وی ادامه داد: آن روزی سند تحول اتفاق افتاده است که بچه‌ها در مدرسه شادتر باشند و با شادی به مدارس بیایند و به سختی از مدرسه دل بکنند مثلاً آن روز که برف آم، خوشحال نشوند که مدرسه تعطیل است.

بطحایی با تاکید بر اینکه یادگیری باید منتج به رضایت افراد شود نه کسالت، گفت: زیرنظام‌های سند تحول تصویب شد و در هر زیر نظام برنامه‌هایی ذکر شده است و اگر اجرا کردیم یعنی سند تحول اجرا شده است.

وی افزود: این برنامه‌ها حدود 300 برنامه است که در سال ۹۸ تعداد ۷۲ برنامه بر اساس اولویت‌هایی انتخاب شد و برای اجرایی کردن این برنامه‌ها علاوه بر بودجه فعلی، اعتبارات دیگری نیاز داریم یعنی ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای ۷۲ برنامه نیاز داریم.

وزیر آموزش و پرورش درباره حادثه آتش‌سوزی مدرسه زاهدان ضمن تسلیت به خانواده 4 دانش‌آموز جان‌باخته، گفت: در منطقه زاهدان گازرسانی نبوده و چاره‌ای نبوده است که از بخاری نفتی استفاده شود؛ هزاران کلاس دیگر نیز از بخاری نفتی استفاده می‌کنند؛ ممکن است بخاری استاندارد داشته باشیم اما برای کلاس ایمن نیست.

وی با اشاره به ایجاد پویشی با عنوان «همه برپا» افزود: ۱۴۰ هزار کلاس در کشور از وسایل گرمایشی غیرایمن استفاده می‌کنند؛ پویشی ایجاد شد تا یکبار برای همیشه سیستم‌های گرمایشی استاندارد شود و در این پویش هر کسی با هر بضاعتی که دارد برای جمع‌آوری وسایل گرمایشی غیر ایمن اقدام می‌کند.

بطحایی با بیان اینکه در دو هفته ایجاد این پویش، استقبال خوبی شده است و با این روند تا یک یا دو سال آینده مشکل سیستم گرمایشی حل می‌شود، اضافه کرد: ۵ هزار بخاری استاندارد برای مناطق سیستان و بلوچستان فرستادیم. 

وی تصریح کرد: همین چند روز پیش در اصفهان، فضای آموزشی خطر آفرین شناسایی شد که دانش‌آموزان را بین دو مدرسه تقسیم کردیم چون ایمنی آنها مهمتر بود البته مشکلاتی برای خانواده‌ها در دوری مدرسه از خانه ایجاد شد و دانش‌آموزان دوست نداشتند از معلم خود جدا شوند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در مهر ماه امسال ۵۰ درصد مدارس ساخته شده توسط خیرین احداث شده بود، گفت: اگر کمک خیرین به این سمت هدایت شود، تاثیرگذاری زیادی دارد؛ مدرسه در کشور داریم که دیوار ندارد. چندی پیش در استان خوزستان گاو وحشی به یک دانش‌آموز در مدرسه صدمه زده بود.

وی تاکید کرد: معتقدم می‌توان بخشی از اعتباراتی که توسط شهرداری‌ها حتی توسط بخش‌های دولتی هزینه می‌شود به آموزش و پرورش اولویت دارد؛ مثلا در منطقه مشاهده کردم در کنار ساختمان شیک شهرداری، مدرسه ای داریم که بسیار فرسوده است و ۴۰۰ دانش‌آموز در آن درس می‌خوانند.

بطحایی افزود: مگر توقع نداریم پله های دادگاه خلوت شود مگر توقع نداریم آسیب‌ها کمتر شود باید همه کمک کنند البته تلاش دولت رو به جلو بوده است الان ۳۰ درصد مدارس ناایمن است اما ۱۰ سال پیش این عدد معکوس بوده است؛ نیاز است همه با هم وارد شویم تا زمانی که مدارس ایمن نشده است هیچ ساختمان دولتی و حکومتی ساخته نشود.

طحایی با اشاره به افزایش کیفیت در آموزش و پرورش گفت: نرخ پوشش پیش‌دبستان به رقم بالای ۷۰ درصد رسیده است و نرخ تحت پوشش دختر و پسر برابر شده است همچنین تحت پوشش دانش‌‌آموزان در دوره ابتدایی به بالای ۹۸ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه امروز ۵ هزار کلاس درس دارای تک دانش‌آموز داریم و هزاران کلاس با ۳ دانش‌‌آموز اداره می‌شود، افزود: کیفیت آموزش در استان‌های مختلف متفاوت است؛ در هنگام ارائه لایحه بودجه 98 توسط رئیس‌جمهور از پیش‌بینی ۴ میلیون تومان به ازای هر دانش‌آموز صحبت شد که این رقم در محاسبه بودجه 98 در نظر گرفته شده است؛ این عدد در سال جاری حدود۳ میلیون یعنی ۲ میلیون و ۸۰۰ می شود یعنی این میزان برای هر دانش‌آموز به طور میانگین هزینه می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص وضعیت مدارس غیردولتی گفت: تعداد مدارس غیردولتی که مبالغ سنگین می‌گیرند، کم است و مابقی شرایط سخت دارند و بر اساس قوانین و دستورالعمل‌ها عمل می‌کنند.

وی تصریح کرد: خصوصی‌سازی آموزش در دوره آموزش عمومی به هیچ وجه مطرح نیست بلکه این وظیفه دولت است که هزینه تحصیل را پرداخت کند؛ در حالی که خصوصی سازی به معنی هزینه از جیب والدین است.

بطحایی ادامه داد: منظور رئیس‌جمهور بهره‌وری است. یعنی با حفظ کیفیت با روش‌هایی هزینه تمام شده آموزش را کاهش دهیم مثلا ما در یک روستا برای یک دانش‌آموز به جای استفاده از معلم رسمی از معلم بازنشسته و سربازمعلمی که آموزش دیده است، استفاده کنیم که بومی همان منطقه است و به جای ۶۰ میلیون تومان، ۴۰ میلیون تومان هزینه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره استفاده از کتب کمک درسی توسط دانش‌آموزان اظهار کرد: مسیر تعلیم و تربیت در آموزش عمومی قدری منحرف شده است؛ در مدرسه باید با اشتیاق، شور و نشاط یادگیری اتفاق بیفتد و این در صورتی است که دانش مورد نیازشان باشد در حالی که وقتی یادگیری حافظه محور است، فراموش می شود یا نفرت ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: اعلام کردیم در دوره ابتدایی استفاده از کتب کمک آموزشی ممنوع است و دانش‌آموز زندگی کردن را باید تمرین کند، صحبت کردن و استدلال کردن را باید دنبال کند. بیشتر وقت‌ها این کتاب‌های کمک آموزشی باعث شده است خلاقیت بچه ها دچار آسیب شود و با حل‌المسائل به تعبیری سم را داریم در روح و روان بچه ها وارد می‌کنیم.

بطحایی درباره مشق شب گفت: تکالیف دانش‌‌آموزان باید در مدارس با نظارت معلم انجام شود و در خانه، تکالیف مهارت محور انجام شود؛ مثلا در بازدیدی از یک مدرسه، از دانش‌آموز سوم دبستان خواستم کفشش را ببندد ولی بلد نبود و این مهارت‌ها باید آموزش و تمرین شود یعنی بخش عمده از تعلیم و تربیت ما در پایه پایین‌تر، مهارت است و در این راستا باید اول باید افکار عمومی و پدر و مادر را با این اهداف همراه کنیم که فکر می‌کنم نسبت به سال گذشته پیشرفت خوبی داریم و مقداری خانواده‌ها باور کردند.

* ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها نیاز به کنکور ندارد 

وزیر آموزش و پرورش درباره حذف کنکور گفت: با همکاری همکارانم در وزارت علوم، مقدمات کاهش نقش کنکور را شروع کردیم و ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها نیاز به کنکور ندارد و این یعنی پایان استرس و اضطراب‌هاست و ما دوره نوجوانی را تاکنون زهرشان می‌کردیم.

وی افزود: به عبارت دیگر ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌‌ها از طریق امتحانات نهایی است. دانش‌آموزان پایه دوازدهم تاثیر امتحانات نهایی امسال و دانش‌آموزان سال‌های قبل، امتحانات نهایی پایه یازدهم را مدنظر قرار می‌دهیم.

بطحایی در پاسخ به این پرسش که چرا امتحانات هر 3 پایه دوره دوم متوسطه امتحان نهایی ندارد که در کنکور لحاظ شود، اظهار کرد: البته در این خصوص بحث‌های کارشناسی است تا این حس ایجاد نشود که تا پارسال یک کنکور بود اما الان ۳ کنکور می‌شود؛ البته طرحی است که در هر سال پایه های دوره دوم متوسطه، چند درس امتحان نهایی باشد که در حال بررسی هستیم.

وی درباره توجه به دانش‌آموزان تیزهوش، گفت: ما در سند تحول به تمام ساحت‌های تعلیم و تربیت توجه داریم و تنها ساحت علمی مورد توجه نیست بر همین مبنا، دامنه طرح شهاب را وسیع می کنیم تا همه ساحت ها از چهارم ابتدایی تحت پوشش قرار گیرند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تنها راه نجات آموزش و پرورش از چالش‌های موجود این است که کار را به دست معلمان بسپارد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علی۷۲۰۰۱۳۱۰:۰۴:۴۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جناب وزیر یکماه قبل خود شما فرمودید ۱۲۸ هزار بخاری ناسالم و نا ایمن دارید آیا در این یکماه ۱۲۰۰۰ بخاری خراب شده و یا کلاس جدید ساختید و یا اشتباه آمار دادید ؟ هرکدام است را بفرمائید چون گرفتن یک آمار تعداد بخاری که نباید خیلی سخت و ناشدنی باشد ؟
ناشناس۷۲۰۱۸۳۱۱:۳۲:۱۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
قبلا" اعلام کرده بودند که این مشکل بجز تعداد معدودی مدرسه بر طرف شده است ، پس معلوم شد که مسئولین فقط آمار و اطلاعات غلط و سراپا کذب به مردم می دهند ،بابا ایول به شما مسئولین .... مردمی ؟؟!!
سجاد۷۲۰۲۵۶۱۲:۰۲:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جمله آخر جالبه دنبال این هستیم که کار را دست معلم بسپاریم خوب وزیر محترم به نظرت معلمی که دو شغل داره برای تامین معاش و حال موندن سر پا نداره میتونه کارایی لازم رو داشته باشه معلمی که تبعیض و فرق و میبینه میتونه کارایی داشته باشه معلمی که تا الان به زور اجاره میداد الان نمیتونه اجاره بها رو بده میتونه کارایی داشته باشه و... چرا یک باربرای همیشه به معلم مانند رهبر فرهنگی و تربیتی فرزندان نگاه نمیکنیم

پربحث‌های امروز

 1. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 2. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 3. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 4. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 5. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 6. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 7. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 8. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 9. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 10. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 11. زمان حال را غنیمت بشمار  

 12. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 13. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 14. دریافت عوارض در تونل‌های شهری تهران منتفی شد

 15. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 16. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 17. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 18. چرا پزشکان مثل دیگران مالیات نمی دهند؟

 19. آزمون: منتقدانم بعدا شرمنده می‌شوند/ وقتی دایی را می‌زنند چرا کی‌روش را نزنند؟

 20. انتقاد امیر هاشمی‌مقدم از جواد خیابانی برای بازی با احساسات مردم

 21. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 22. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 23. خدا یک صبری به نمایندگان بدهد با این هیئت رئیسه!

 24. لابی سنگین برای لغو مالیات پزشکان

 25. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 8. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 24. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 25. آصفی: شکست نشست ضد ایرانی لهستان حتمی است/ آمریکا با اجرای شو ورشو چه می‌خواهد؟/ مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 8. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 9. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 10. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 11. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 12. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 13. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 24. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 25. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

پربحث‌های دیروز

 1. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 2. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 3. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 4. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 5. سگ‌گردان‌ها در اماکن عمومی بازداشت می‌شوند

 6. محسنی اژه‌ای: مرتضوی در زندان است و در ایران و غیرایران به کاری مشغول نشده است

 7. زنگ ورزش مدارس تهران فردا سه شنبه لغو شد

 8. متهم بانک سرمایه: هدایتی را با سرچ گوگل شناختم/ عضویت در هیات مدیره استیل آذین برایم جذابیتی نداشت

 9. مشروح دومین جلسه محاکمه ۳ متهم پرونده بانک سرمایه؛ ماجرای امضای پرویز کاظمی بر اسناد مشکل دار در بانک سرمایه/ نماینده دادستان: آقایان در بانک، وظیفه امانت داری را رعایت نمی‌کردند

 10. شایعه «اقدام عجیب پلیس» در جاده خوی - ماکو تکذیب شد

 11. روایتی متفاوت از ناایمن‌ترین ساختمان‌های پایتخت

 12. ناجا: سردار اشتری توئیتر ندارد

 13. هوای سرد تا آخر هفته در کشور ماندگار است

 14. دومین جلسه دادگاه متهمان بانک سرمایه پایان یافت

 15. اخطار آذری جهرمی به فروشندگان سیم‌کارت‌های تبلیغاتی  

 16. وجود ۱۵ تا ۱۹ هزار معتاد متجاهر در تهران

 17. ۷۰ درصد از واگن‌های مترو تهران همچنان در گمرک

 18. ساعت 7:4 دقیقه صبح شاهد آخرین ماه‌گرفتگی کامل تا سال 1400 باشید

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 3. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 4. جزئیات حادثه حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله در لواسان + عکس

 5. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 6. واکنش نظام پزشکی به ۲ مصوبه مالیاتی پزشکان

 7. وام های غیرقانونی بانک سرمایه به حسین هدایتی، مدلل، هادی رضوی، گروه جهانبانی و ...

 8. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 9. دادستان تهران: ۳ متهم گرانی کاغذ از کشور فرار کردند

 10. سرنوشت محموله گوشت هواپیمای سانحه دیده

 11. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 12. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 13. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 14. مقصر آقای پول است!

 15. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 16. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 17. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 18. بررسی موضوع حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله از زبان یک حقوقدان

 19. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 20. سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

 21. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 22. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

 23. اصفهان تا ۲۰۲۵ خالی از سکنه می‌شود؟

 24. دریافت عوارض در تونل‌های شهری تهران منتفی شد

 25. پرونده بوی بد در تهران بدون اعلام نتیجه مختومه شد

آخرین عناوین