پیام‌ برگزاری نشست ضدایرانی در لهستان

امیرحسین رحمانی،   3971022243 ۲۹ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
پیام‌ برگزاری نشست ضدایرانی در لهستان

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد این کشور و لهستان ماه آینده نشستی بین المللی درباره خاورمیانه برگزار خواهند کرد که محوریت بحث هایش به ادعای آنها در راستای تلاش برای افزایش فشار بر ایران خواهد بود. وزیر خارجه آمریکا عنوان کرده هدف کنفرانس« ثبات خاورمیانه و صلح، آزادی و امنیت در منطقه» با تمرکز بر ایران است.

همچنین دو کشور آمریکا و لهستان در اعلامیه مشترکی عنوان کردند مقامات کشورهای مختلف جهان برای شرکت در نشست ورشو در روزهای سیزدهم و چهاردهم فوریه(۲۴  و ۲۵بهمن ماه) دعوت خواهند شد؛ البته در اعلامیه به نام ایران اشاره نشده و صرفاً عنوان شده که نشست بر ایجاد یک خاورمیانه آرام و باثبات تمرکز دارد.

بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه‌های مختلف و صحبت‌های مایک پمپئو قرار است در این نشست کشورهایی از آسیا، اروپا، خاورمیانه و آفریقا شرکت کنند؛ ظاهراً  مقامات کشورهای عربی مانند عربستان، بحرین، امارات، مراکش و ... دعوت شده اند تا در این نشست حضور داشته باشند. همچنین از بنیامین نتانیاهو خواسته شده در این نشست شرکت کند.

در واکنش به اعلام برگزاری این نشست مقامات دولت اظهارنظر کرده اند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در توییتر خود نوشت: این لکه ننگ از دامان دولت لهستان پاک شدنی نیست. در شرایطی که ایران جان لهستانی‌ها را در جنگ جهانی دوم نجات داد، این کشور هم‌اکنون میزبانی سیرک مذبوحانه ضد ایرانی را بر عهده گرفته است. به میزبان و شرکت‌کنندگان در این کنفرانس ضدایرانی یادآوری می‌کنم؛ آن‌هایی که در نمایش قبلی آمریکا علیه ایران شرکت کردند، یا الان مرده‌اند، یا روسیاه و منزوی‌اند. ایران اما قوی‌تر از همیشه است.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت:«آدمی که می گوید تحریم با حداکثر فشار، وقتی به سمینار و کنگره می رسد مفهومش این است که قافیه را باخته است.»

عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه نیز با کنایه به میزبانی لهستان برای نشست ضد ایرانی نوشت:1892 لهستانی از 1942 تاکنون در قبرستان لهستانی‌ها درقلب تهران آرمیده‌اند. بیش از یکصد هزار لهستانی پس از آزادی از اردوگاه‌های کار اجباری استالین از راه ایران بازگشتند. قبرستانها در ایران بعداز 30 سال قابل جایگزینی هستند اما مردم تهران 77 سال است که احترام میهمانان خودرا نگاه داشته‌اند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران هم آمریکا را به تلاش برای ایجاد یک هرج و مرج جدید در منطقه متهم کرد. قاسمی گفت آمریکا به دلیل ناکامی در یافتن جایگزینی برای توافق اتمی موسوم به برجام دچار نوعی یاس و عصبانیت مزمن شده است.

درباره برگزاری نشست ضدایرانی در لهستان می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

*جنگ روانی و تبلیغاتی جدید آمریکا و کشورهای هم پیمان منطقه ای در راستای فشار حداکثری به ایران برای بازگشت به میز مذاکره و پذیرش شروط ۱۲ گانه واشنگتن است.

*برگزاری این نشست در لهستان نشان دهنده ناتوانی کشورهای اروپایی برای اتخاذ یک موضع واحد و قدرتمند در قبال خروج آمریکا از توافق هسته ای است. این امر نشان دهنده این است آمریکا موفق شده بین کشورهای اروپایی در چگونگی واکنش نشان دادن به ایران شکاف بیندازد.

*نشست لهستان تایید کننده احتمالی این امر است که به احتمال بسیار زیاد راه‌کارهای جبرانی اروپا مانند اس پی وی و قانون مسدود کننده به سرانجام مثبتی نخواهد رسید و تهران نمی تواند به وعده های آنها دلخوش باشد. به خصوص این که اخیراً بحث اعمال تحریم های جدید کشورهای اروپایی( مانند دانمارک و هلند) علیه ایران نیز قوت گرفته است. فرانسه نیز روز جمعه دوباره اعلام کرد برنامه موشکی ایران مغایر با قطعنامه 2231 است. این مسائل بیانگر شکست هشت ماه مذاکره و رایزنی ایران با اروپا است.

*جمع شدن کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی در یک همایش آن هم به صورت علنی، نشان دهنده آشکار شدن ارتباطات آنها برای مشروعیت دادن به اسرائیل و هماهنگی سیاست های ضد ایرانی آنهاست. بنابراین احتمال اینکه در ماه های آینده این گروه در پی تشدید نقشه های خود برای ایجاد آشوب و ناامنی در ایران باشند بسیار محتمل است.  

*همچنین احتمالاً در آینده تحرکاتی جهت تسریع صلح اسرائیل با فلسطین و تلاش مضاعف برای مقابله با سیاست های منطقه ای ایران ایجاد خواهد شد.

در کل به نظر می رسد آمریکا در پی این است پس از خروج از برجام و امتناع تهران از پذیرش مذاکره جدید، جبهه ضد ایرانی را تا سرحد امکان گسترش دهد و کشورهای بیشتری را با خود همراه سازد تا زمینه مهار و عقب نشینی تهران را در زمینه منطقه، موشکی و تعطیلی کامل برنامه ای هسته ای فراهم نماید. البته نئوکان های جنگ طلبی مانند پمپئو و بولتون و سیاست ریاض و رژیم صهیونیستی ترغیب به برخورد سخت با ایران است اما بدلیل قدرت ایران، تبعات ناخواسته و نامشخص و سیاست منفعت طلبانه ترامپ احتمال وقوع چنین امری بسیار بعید است. اما از طرف دیگر دونالد ترامپ در داخل نیز با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند که ممکن است دست به اقدامی غیر منطقی و غیرمعقول بزند.

در این بین اقتدار همراه با رعایت مصلحت دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه تعیین کننده است. همچنین مقاوم سازی اقتصاد، برخورد با مفاسد و تلاش برای رضایت مردم می باید در این شرایط جزء اولویت ها باشد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۱۹۷۴۹۰۷:۰۸:۴۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگرچه نرمش وزارت امور خارجه در برجام حاصلش تحریم، تهدید و زورگویی غرب علیه ایران شد ولی مردم در روزهای پیش‌رو آماده‌اند تا پاسخ کوبنده‌ای به استکبار جهانی بدهند.
ناشناس۷۲۰۱۳۹۱۱:۱۰:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
قطعنامه 2231 که پیوست برجام است وسیله فشار اروپا و امریکا بر برنامه موشکی ایران شده ظریف و عراقچی نباید اجازه می دادند که طرف مقابل در این قطعنامه درباره برنامه موشکی ما مطلبی را بگنجانند.
ناشناس۷۱۹۷۵۰۰۷:۰۹:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
برای دولت شایسته نیست که به جای اعتماد به ظرفیت‌های داخلی و جوانان کشور تمام سعی‌اش بر این باشد که رضایت غربی‌ها را جلب کند، این نوع رفتارها ضربه سنگینی به عزت ملی وارد خواهد آورد.
ناشناس۷۱۹۷۵۲۰۷:۱۲:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دستگاه دیپلماسی کشورمان در این پنج سال از بی‌دستاوردترین سازمان‌های دولتی کشور بوده است زیرا با تصویب برجام و عدم تحقق وعده‌های برجامی نتوانست به انتظارات مردم از توافق هسته‌ای پاسخ دهد و حتی با رفتار همراه با ضعف خود موجب اعمال شدیدترین تحریم‌های جدید برعلیه کشورمان شد.
ناشناس۷۲۰۱۲۹۱۱:۰۴:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مشکل دستگاه دیلماسی نیست اتفاقا بسیار کارآمد بوده است حاصل برجام حذف اجماع قدرت های جهانی و تا حدودی ثبات اقتصادی بوده و تنفسی برای این روزها حاصل بسیار مهم و جدی برجام روشن شدن دغل کاری و بد عهدی آمریکا و اروپا برای نسل های جدید بوده است راهی جز مقاومت یا تسلیم وجود ندارد و تسلیم جز ذلت و عقبگرد و حاکمیت رژیم های دست نشانده به همراه نخواهد داشت
ناشناس۷۲۰۷۵۱۱۵:۱۹:۲۹ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
قرار بود با برجام تحریم نباشد وقتی برجام هست تحریم هم هست یعنی خسارت محض است .
ناشناس۷۲۰۷۷۰۱۵:۲۸:۳۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تواصلا میدونی دستاوردچیه اگردولت محبوب شماسرکاربودکه الان باانهمه قطعنامه شورای امنیت خدامیداند چه وضعی داشتیم برجام مارانجات داددرودبرظریف وطن دوست
ناشناس۷۱۹۷۶۱۰۷:۲۳:۴۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ظریف احتمالا فیلم های ملک مطیعی را زیاد می بیند اما درست تر این بود که می گفت این لکه ننگ فقط با خون پاک می شود اما حرف عراقچی از همه مضحک تر است تنها دستاویز ایران بر ضد لهستان یک گورستان عهد بوقی است؟ یعنی دیپلماسی درش تخته است؟ یا لهستان اولویت های منافع ملیش را از شرم نگهداری یک گورستان عهد بوق عوض خواهد کرد؟
ناشناس۷۱۹۷۶۳۰۷:۳۰:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
امریکا در طول چهل سال برای ملت ایران موش هم نبود از زمان کدخدا پرستان حالا نشست این ها هم درد سر شده این هم پخت سبلیریتی ها برای ملتی که دوست نداره هم فکر کند خدا این چند سال چطور صبر کنم
ناشناس۷۲۰۱۴۴۱۱:۱۳:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مشکلات از وقتی شروع شد که تابلو شیطان بزرگ به کدخدا تغییر نام داده شد.
محمد قاسمی۷۱۹۷۶۴۰۷:۳۰:۳۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگه‌ هسته ای باقی بود الان این نشست که دیگه سرنوشت شده با موضوع انرژی هسته ای ایران برگزار میشد نه اینکه این همه بتونن بیان جلو ما یک سنگر عقب نشینی کردیم اونها صد سنگر جلو اومدن
ناشناس۷۲۰۱۳۱۱۱:۰۵:۴۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
در واقع برجام چالش هسته ای ایران با غرب را به چالش موشکی و منطقه ای تعمیم و گسترش داد.
ناشناس۷۱۹۷۶۷۰۷:۳۳:۵۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
برخورد با مفاسد و تلاش برای رضایت مردم که در خط آخر آوردی کفره! ما حاضریم همه کار کنیم جز این
ناشناس۷۱۹۸۳۷۰۸:۳۶:۱۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگر از ابتدای انقلاب تاکنون یک سیاست خارجی معقول واقع بینانه و مبتنی بر منافع ملی را در پیش گرفته بودیم مجبور به تحمل این همه هزینه و خسارت نبودیم .
علی۷۱۹۸۸۰۰۸:۵۳:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
عراقچی خواب بوده یه دفعه ازش نظر خواستند اینارو گفته
ناشناس۷۱۹۸۸۱۰۸:۵۳:۳۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
امثال ظریف که فقط بلدند جلوی خارجی ها لبخند بزنند باید بدونند جلب رضایت مردم بهترین پاسخ به بیگانگان است.
ناشناس۷۱۹۹۴۵۰۹:۲۷:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آقای ترامپ جلسه نمی خواد بر گزار کنی. ما استادان دانشگاهی داریم که فرق بین ماهواره (ارتباطات)و موشک (نظامی و امنیتی) و دوچرخه (حمل و نقل ) و... نمی دونن یعنی نمی دونه که پیشرفت و پسرفت در هر حوزه ای رو باید جداگانه برسی کرد. یه نفر اومده میگه ما کارت ملی رو از خارج وارد می کنیم بعد موشک میسازیم؟ بعد ماهواره می سازیم؟ چرا هیچ روشنفکری و استاد دانشگاهی مثلا در روسیه نمیاد بگه ما تو خودرو سازی نیستیم و وارد می کنیم بعد بیاد مسائل فضایی و نظامی مسخره کنه. بعد فعالیت 20 ساله ایران در زمینه ماهواره رو با فعالیتهای 100 ساله کشورهای دیگه مقایسه می کنه.
ناشناس۷۲۰۱۲۷۱۱:۰۳:۴۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
علت عقب ماندگی ایران را در افکار افرادی که صنایع هسته ای و هوافضا و غیره را مسخره می کنند باید جستجو کرد.
ناشناس۷۲۰۱۲۰۱۱:۰۱:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
یک سوال ! با وجود این همه دشمن یک درصد هم احتمال نمی دهید که ناظر بی طرف بگوید.. شاید شما هم یک جا را اشتباه رفته اید که این همه دشمن دور خودت جمع کرده اید ؟! کمی تفکر
ناشناس۷۲۰۶۰۵۱۴:۱۱:۲۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ریشه این مشکلات از اشغال سفارت آمریکا شروع شد. اونموقع بود که سنگ بنای تندروی در سیاست خارجی گذاشته شد.
ناشناس۷۲۰۸۲۱۱۵:۵۵:۲۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کدام تندروی؟!!!! اگه سفارت آمریکا اشغال نشده بود، بعد از مدتی شاه چمدانی برمی گشت و هنوز سلسله پهلوی بر ایران حاکم بودند.
علی 671۷۲۰۱۲۸۱۱:۰۳:۵۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اقتصاد مقاومتی .یعنی روی پای خود ایستادن .اگر آن موقع که رهبری چند سال پیش فرمودند .اجرا کرده بودند .امروز روز گارمان بدست جنایتکارانی مثل آمریکا نبود .که افراد بیسوادی نظیر زیبا کلام تعیین کننده و خط دهنده انقلاب ما باشد .اگر این آقایون دولتی ها به راست چشم از آمریکا و اروپا بر می داشتند و به حرف و کار های آنها وقفه ای نمی گذاشتند و کار خودشان را می کردند .ما با کمک هم آنها را زمین می زدیم ولی افسو اینجا است که جهانگیری با دروغ می خواهد اقتصاد مقاومتی اجرا کند .یک نمونه بیان کند که انجام داده .همش دروغ .همش التماس اروپا .هر گز از اروپا آبی برای ما گرم نخواهد شد .مگر روی پای خودمان بایستیم .
ف.خ۷۲۰۹۲۴۱۶:۵۲:۵۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دوست محترم، برای پیشرفت اقتصادی از هر نوعی که می خواهد باشد نیاز به سرمایه گذاری دارد که در حال حاضر در کشور امکان آن نیست.
ناشناس۷۲۰۲۱۰۱۱:۴۵:۴۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
بیائید این تحلیل را بر عکس بررسی کنیم. چرا ترامپ و پومپئو امروز کنفرانس ضد ایران (یعنی اجماع کامل بر ضد ایران) برگزار می کنند؟ چه شد که در کمتر از 1 سال ایران که دست بالا داشت اکنون چنین در محاصره قرار گرفت که نه تنها آمریکا از برجام خارج شد بلکه اروپائی ها و بقیه دنیا هم بدنبال آمریکائی ها رفتند؟ علت اینکه انقدر راحت ترامپ چاقو را زیر گلوی ما گذاشت این است که ما در هیچ نقطه ائی از مدیریت کشور درست عمل نکردیم. حلقه بسته مدیریتی کشور تمام مناسب کشور را در اختیار دارند و اجازه حضور جوانان تحصیل کرده را ندادند و ابوالمشاغل ها پدر مملکت را در اوردند.
مهدی۷۲۰۵۷۰۱۳:۵۴:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چرا دولتمردان چنین واکنش سختی در قبال برگزاری نشست در لهستان از خود نشان میدهند. مگه قراره چی بشه ؟ مگه از وضع فعلی بدتر هم میشه. روز بروز فروش نفت کمتر میشه و از 3 ماه دیگه قراره مثلا صفر بشه. تنها دلیل موجهی که میشه واسه این واکنشهای تند و اغلب غیر دیپلماتیک میشه تصور کرد این است که قرار است در لهستان اجماعی بر علیه ایران شکل بگیرد که مرزهای زمینی هوایی و دریایی بسته شود.
ناشناس۷۲۰۶۷۰۱۴:۴۰:۱۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
فعلا که دستگاه منفعل دیپلماسی ما به توئیت کردن اکتفا کرده است فقط!
ناشناس۷۲۰۷۵۸۱۵:۲۳:۱۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
اگر مردم از شما و سیاستهایتان راضی باشند، همه کشورهای جهان هم جمع شوند نمی توانند بر علیه تان کاری کنند. اما افسوس که این حرفها ............
ناشناس۷۲۰۹۰۸۱۶:۴۳:۵۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند... اما مسئول فاسد یا بی عرضه می تواند
ف.خ۷۲۰۹۲۲۱۶:۵۰:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کشور های ضعیف تر اروپایی که از نظر اقتصادی برای آمریکا منافعی خاصی ندارند به هر دری می زنند که خود را به آمریکا نزدیک کنند.

پربحث‌های اخیر

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 5. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 6. افت بهای سکه و ارز + جدول

 7. موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت

 8. خوب شد ابرقدرت نیستیم آقای خیابانی!

 9. صالحی: توان تولید انبوه IR۸ را داریم/ همه امور هسته ای را طراحی می کنیم

 10. روحانی اهل فناوری؛ مخترعی که امام جماعت است   

 11. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 12. بازیگر سینما و تلویزیون: همیشه گفته‌ام رهبری را دوست دارم/ انقلاب اسلامی هویت محکمی به ایران در دنیا داد

 13. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 14. ماجرای صداهای عجیب برج میلاد چیست؟

 15. سخنگوی قوه قضائیه: موافق "دادگاه علنی" هستم

 16. حمله به مامور اورژانس با بیل + عکس

 17. پمپئو: ما در راستای تشکیل ائتلاف ضد ایران حرکت می کنیم!

 18. «حمیرا ریگی» سفیر ایران در برونئی شد

 19. واعظی: اگر بتوانیم منسجم عمل کنیم قطعاً از شرایط کنونی به سلامت عبور خواهیم کرد

 20. میرسلیم: در قانون اساسی تعیین سرنوشت مردم برعهده مردم است

 21. قیمت خودروهای داخلی در بازار

 22. دادستان کشور: آمریکا فقط ادعای حمایت از حقوق بشر را دارد

 23. نوری همدانی: اگر جلوی اسراف‌ها گرفته شود می‌توان امیدوار به رفاه اقتصادی مردم بود/ مردم می‌خواهند در زندگی خود ارزانی را ببینند

 24. کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می‌گیرند؟

 25. جان کری: «دونالد ترامپ» باید استعفاء دهد

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 3. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 4. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 5. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 6. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 7. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 8. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 9. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 10. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 11. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 12. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 13. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 14. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 15. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 16. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 17. زمان حال را غنیمت بشمار  

 18. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 19. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 20. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 21. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 22. افت بهای سکه و ارز + جدول

 23. موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت

 24. خوب شد ابرقدرت نیستیم آقای خیابانی!

 25. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 7. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 8. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 9. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 10. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 11. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 12. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 20. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 21. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 22. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 23. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 24. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 25. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

پربحث‌های اخیر

 1. پمپئو: ما در راستای تشکیل ائتلاف ضد ایران حرکت می کنیم!

 2. جان کری: «دونالد ترامپ» باید استعفاء دهد

 3. سفیر سوئیس در تهران به وزارت خارجه احضار شد

 4. عامل تحریم ماهان‌ایر توسط آلمان

 5. بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی درباره حملات روز سه‌شنبه به غزه

 6. دستور رئیس‌جمهور ونزوئلا برای بازنگری کامل در روابط با آمریکا

 7. معاون اروپای پامپئو استعفا می‌کند

 8. توصیه جان کری به ترامپ: استعفا بده

 9. تماس تلفنی وزرای خارجه ترکیه و روسیه

 10. جعفری: حق حاکمیت سوریه بر جولان اشغالی مخدوش نمی‌شود

 11. حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شمال غزه

 12. رویترز: دولت سوریه مجوز تردد چند باره دیپلمات‌های اروپایی را لغو کرد

 13. درخواست بعیدی نژاد از وزرای خارجه و کشور انگلیس برای صدور روادید برای یک بیمار ایرانی

 14. درخواست مکرون از مرکل درباره عربستان

 15. ارتش آمریکا: ایران تنها پیروز جنگ عراق است

 16. مستشاران ایرانی در حملات اخیر صهیونیست ها به شهادت نرسیده اند

 17. مایک‌پنس: «مادرو» قانونی نیست/ از «گوایدو» حمایت می‌کنیم!

 18. یک جنگنده اتمی روسیه سقوط کرد

 19. معاون پامپئو استعفا کرد

 20. واشنگتن: نشست ورشو برای پیشبرد صلح و امنیت در خاورمیانه است!

 21. ماهاتیر محمد: همانند طرح ترامپ در ساخت دیوار مرزی، ما نیز حق عدم پذیرش اسرائیلی‌ها را داریم

 22. ترامپ علت برگزار نشدن کنفرانس‌های خبری کاخ سفید را اعلام کرد

 23. پوتین: روسیه علاقمند امضای معاهده صلح با ژاپن است

 24. لحظه دستگیری هواپیماربای روسی   

 25. اتهام‌زنی رژیم صهیونیستی به ایران درباره پرتاب موشک به جولان اشغالی

پربحث‌های دیروز

 1. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 2. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 3. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 4. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 5. سراشیبی سقوط و پایان صدارت اقتصادی آمریکا بر جهان

 6. پمپئو: ما در راستای تشکیل ائتلاف ضد ایران حرکت می کنیم!

 7. جان کری: «دونالد ترامپ» باید استعفاء دهد

 8. سفیر سوئیس در تهران به وزارت خارجه احضار شد

 9. عامل تحریم ماهان‌ایر توسط آلمان

 10. تازه‌ترین جزئیات از وضعیت خبرنگار پرس تی‌وی

 11. جعفری: حق حاکمیت سوریه بر جولان اشغالی مخدوش نمی‌شود

 12. حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شمال غزه

 13. رویترز: دولت سوریه مجوز تردد چند باره دیپلمات‌های اروپایی را لغو کرد

 14. درخواست بعیدی نژاد از وزرای خارجه و کشور انگلیس برای صدور روادید برای یک بیمار ایرانی

 15. درخواست مکرون از مرکل درباره عربستان

 16. ارتش آمریکا: ایران تنها پیروز جنگ عراق است

 17. مستشاران ایرانی در حملات اخیر صهیونیست ها به شهادت نرسیده اند

 18. مایک‌پنس: «مادرو» قانونی نیست/ از «گوایدو» حمایت می‌کنیم!

 19. یک جنگنده اتمی روسیه سقوط کرد

 20. معاون پامپئو استعفا کرد

 21. واشنگتن: نشست ورشو برای پیشبرد صلح و امنیت در خاورمیانه است!

 22. ماهاتیر محمد: همانند طرح ترامپ در ساخت دیوار مرزی، ما نیز حق عدم پذیرش اسرائیلی‌ها را داریم

 23. ترامپ علت برگزار نشدن کنفرانس‌های خبری کاخ سفید را اعلام کرد

 24. پوتین: روسیه علاقمند امضای معاهده صلح با ژاپن است

 25. لحظه دستگیری هواپیماربای روسی   

پربحث‌های هفته

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 4. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 5. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 6. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 7. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 8. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 9. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 10. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 11. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 12. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 13. از ملانی فرانکلین تا مرضیه هاشمی

 14. ترامپ به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد

 15. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 16. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 17. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 18. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 19. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 20. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 21. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 22. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 23. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 24. ضرورت حمایت از موضع مستقل مالزی در برابر اسرائیل

 25. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

آخرین عناوین