مدیرعامل شرکت ملی گاز: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گاز نداریم

گروه اقتصادی الف،   3971022169

مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گاز نداریم مگر اینکه مجلس ما را به افزایش قیمت مکلف کند.

به گزارش فارس حسن منتظر تربتی در نشست خبری که صبح امروز در شرکت ملی گاز ایران برگزار شد  از بومی شدن ماده بودار کننده گاز در کشور خبر داد و گفت: اکنون تولید ماده بودارکننده در عسلویه آماده بهره برداری است و در آینده نزدیک با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تولید این ماده در دیگر کشور ها گفت: در زمینه تولید این ماده ایران بعد از فرانسه و روسیه سومین کشور است.

منتظر تربتی در ادامه این نشست خبری با اشاره به سابقه فعالیت شرکت ملی گاز ایران گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، تنها هشت شهر به شبکه گازرسانی شهری کشور وصل بود و گازرسانی به دیگر شهرها موضوعیت نداشت. با پیروزی انقلاب و در طول سال‌های جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، سوخت گاز، جایگزین نفت سفید شد، به‌دلیل به‌کارگیری این سیاست روند توسعه گازرسانی شتاب گرفت.

وی با بیان این‌که تولید گاز در ایران تا سال ۱۳۶۸ شمسی، روزانه ۳۵ میلیون مترمکعب بود، اظهار کرد: شناسایی مخازن گازی از سال ۶۸ به بعد آغاز شد و  طبق ذخایر گاهی ایران و گاهی روسیه نخستین کشور دارنده گاز در جهان هستند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: تاکنون ۱۱۳۹ شهر، ۲۷ هزار روستا گازرسانی شده‌اند. به‌طور کلی ۹۷ درصد جمعیت شهری و ۸۲ درصد جمعیت روستایی اکنون زیرپوشش شبکه گازرسانی هستند.

به گفته  تربتی بخش عمده نیاز صنعت گاز  اکنون در داخل تامین می‌شود به طوریکه هم اکنون ۹۴ درصد جمعیت کشور اکنون از نعمت گاز بهره می‌برند.

معاون وزیر نفت در ادامه درباره صادرات گاز به پاکستان و احتمال به داوری رفتن ایران گفت:  ما آمادگی صادرات به پاکستان را داریم، بخشی از خط احداث شده و زیرساخت‌ها فراهم است. در داخل پاکستان مسئولین این کشور باید تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند دریافت کننده گاز باشند یا خیر.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بخش‌های خصوصی این کشور سرمایه گذاری کرده و گاز را دریافت کنند.

تربتی درباره خط لوله تاپی گفت: ما عملا احساس می‌کنیم اگر دریافت گاز از ایران انتخاب می‌شد به لحاظ اقتصادی برای همه کشورها از جمله ترکمنستان، پاکستان، هند و ایران به صرفه‌تر بود ضمن اینکه مسیر ایران سریع‌تر و امن‌تر است.

وی درباره بحث داوری، صادرات گاز به پاکستان یادآور شد: ما به دنبال این هستیم که به شرایط قطعی برای صدور گاز برسیم و فعلا برنامه‌ای برای شکایت نداریم.

این مقام مسئول درباره صادرات گاز به عراق و دریافت مطالبات گفت: اکنون از دو نقطه بغداد و بصره به عراق صادرات گاز داریم و با توجه به نیاز بیشتر عراق در فصل گرم در تابستان صادرات گاز شتاب بیشتری خواهد داشت.

وی همچنین درباره دریافت پول به یورو یا دینار از عراقی ها خاطرنشان کرد: ما تا کنون پول گاز را به یورو دریافت کرده‌ایم اما در هر حال توافق بانک مرکزی با عراقی ها برای ما ملاک است.

وی درباره برنامه‌های صادراتی در آینده گفت: نوع موقعیت جغرافیایی ایران و شبکه خطوط لوله در ایران به شکلی است که امکان صادرات به همسایگان مهیاست به طوری که امکانات ورود گاز ایران به عمان، کویت و امارات ایجاد شده و اگر به شکل جدی دنبال شود با هزینه کم انتقال می‌یابد.

تربتی همچنین با اشاره به اتمام زمان صادرات گاز به ترکیه و عراق گفت: تا تمام شدن مدت قرارداد صادرات گاز به ترکیه 6 سال زمان باقی مانده است و در سال های پایانی با این کشور در خصوص انعقاد قرارداد جدید گفت و گو خواهیم کرد و همچنین تا پایام مهلت زمان قرارداد صادرات گاز به عراق نیز 5 سال زمان باقی مانده است و سال اینده اوج صادرات گاز ایران به عراق خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز درباره به داوری رفتن قرارداد گازی با ترکمنستان تصریح کرد: داوری با این کشور دنبال می‌شود اما موضوع ما با ترکمنستان بابت این است که در سال‌های گذشته برای تامین گاز استان‌های شمالی دچار کمبود بودیم اما امروز وابستگی به این کشور نداریم. این را باید در نظر داشت که ترکمنستان کشوری همسایه است که منابع گازی بسیاری دارد و تداوم روابط با این کشور با اهمیت است اما در کنار آن مباحث داوری و مذاکرات دنبال می‌شود.

وی درباره سوآپ گاز با ترکمنستان گفت: شرکت‌های این بخش خصوصی کار سوآپ را انجام می‌دهند و ما امکان انجام این کار را نداریم. ولی در کل 35 تا 40 میلیون مترمکعب در روز سوآپ انجام می‌شود.

معاون وزیر نفت درباره صادرات گاز به ارمنستان گفت: صادرات به این کشور طبق برنامه قراردادی در جریان است و ما از نظر خط لوله‌ای امکان صدور گاز به این کشور را داریم.

وی درمورد احتمال تغییر نرخ گاز در سال آینده گفت: مجلس باید دراینمورد تصمیم بگیرد. شرکت گاز برنامه ای برای این موضوع ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز درباره گازرسانی به مکران هم توضیح داد: پروژه تعریف شده و ۳۰کیلومتر از خط لوله اجرا شده است. در این حوزه، نگرانی نداریم و توسعه خط لوله و صنایع این منطقه همزمان پیش می‌رود.

تربتی همچنین  به تاریخچه احداث شرکت گاز پرداخت و با بیان اینکه شرکت گاز در سال 44 تاسیس شده و اولین تولید گاز در سال 49 انجام شده است افزود: فلسفه احداث این شرکت جمع‌آوری گاز‌های فلر بوده است و در این راستا خط لوله سراسری احداث شد که گاز از بیدبلند به آستارا می‌رفت و از آن منطقه به شوروی سابق صادر می‌شد. تا سال 58 همین روال ادامه داشت و گاز تولیدی علاوه بر صادرات شوروی سابق در مسیر به هشت شهر نیز ارسال شد و گازرسانی به شهر یا روستا موضوعیتی نداشت.

وی ادامه داد: این سال‌ها تقریباً روزانه 7 میلیون مترمکعب تولیدداشتیم که در سال 57 به 35 میلیون مترمکعب در روز رسید و در کل در سال 9 میلیارد مترمکعب صادر می‌شد. بعد از انقلاب و در سال‌های جنگ صادرات متوقف شد  اما تولید تا سال 68 همان رقم 35 میلیون مترمکعب بود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:از سال 68 اوضاع متفاوت شد؛ در این سال‌ها مخازن گازی شناخته شد و رتبه ایران در تولید به مقام اول و دوم رسید و به این ترتیب سیاست‌ها متفاوت شد. نفت صادر و گاز جایگزین آن شد. 

وی گفت:نمایندگان هم برای رای‌آوری به دنبال اجرایی شدن پروژه گازرسانی در حوزه‌های انتخابیه خود شدند و این باعث شد که از سال 68 تا 78 تولید در پالایشگاه‌های داخلی بیشتر شده و به 80 میلیون مترمکعب رسید. طی این 10 سال تولیدات عسلویه وارد مدار شد و توسعه گازرسانی در داخل رشد پیدا کرد و در سال 78 رقم تولید به 170 میلیون مترمکعب رسید.

وی با بیان این‌که رشد مصرف گاز در کشور سالانه شش درصد است، گفت: روزانه ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز در داخل کشور تولید می‌شود که معادل پنج میلیون بشکه نفت است. حجم انتقال گاز روزانه بیش از ۷۵۰میلیون مترمکعب در روز است و با توسعه‌ای که در خطوط لوله انجام شده نگران افزایش تولید نیستیم.

تربتی خاطرنشان کرد: از سال 82 رشد صنعت گاز در داخل کشور فراهم شد و قراردادهای بیع اول مطرح شد، منابع مالی تامین شد و به این ترتیب می‌توان گفت که از سال 80 به بعد انقلاب توسعه گازرسانی در کشور رخ داد و امروز 1139 شهر، 27 هزار روستا گازرسانی شده‌اند یعنی 97 درصد جمعیت شهری و 82 درصد جمعیت روستایی و در کل 93.6 درصد کشور تحت پوشش گازرسانی قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر هزار روستا در دست اجرا است و پیش‌بینی می‌شود گازرسانی به روستاها با شتاب بیشتری در برنامه باشد.

وی با بیان اینکه گاز انقلابی‌ترین صنعت پس از پیروزی انقلاب است یادآورشد: گاز بیشترین خدمت را در سطح کشور داشته است و اتفاق دیگر در این صنعت این است که بیشترین نیاز توسعه و تجهیزات آن از داخل تامین می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که بومی‌ترین صنعت کشور است و امروز علاوه بر تامین نیاز داخلی به لحاظ صادرات هم نقطه عطف محسوب می‌شود که ارزش اقتصادی داشته و می‌تواند روابط ما را با کشورها توسعه دهد.

تربتی درباره تامین گاز نیروگاه‌ها اظهار داشت: امسال 70 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها می‌رسد و سالانه 30 میلیارد مترمکعب تامین گاز نیروگاه ها افزایش یافته است و به این ترتیب صادرات نفت کوره مهیا شده است.

معاون وزیر نفت درباره احداث مخازن ذخیره‌سازی گاز تصریح کرد: ما آمادگی حضور بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این بخش را داریم. خوشبختانه توسعه مخزن شوریجه دنبال می شود و یک طرح 600 میلیون یورویی برای احداث مخزن قزل تپه در استان گلستان آماده شده و امیدواریم که هرچه زودتر سرمایه‌گذار انتخاب شود. قرارداد آن منعقد شده و براساس نتایج تصمیم‌گیری می‌شود که کار توسعه به چه شکلی انجام شود.

وی درباره اولویت داشتن صادرات برق یا گاز بیان کرد: در مطالعات اقتصادی صادرات برق اولویت دارد. دربرخی مناطق صادرات برق ساده‌تر و در برخی مناطق صادرات گاز راحت‌تر است بنابراین نباید در این زمینه رقابت صورت گیرد. موضوع مهم این است که برق به صورت سوبسیدی در داخل تولید می‌شود بنابراین صلاح نیست که جای صادرات گاز را بگیرد.

وی درباره گازرسانی به زاهدان گفت: برای گازرسانی به این شهر باید 1350 کیلومتر داخل شهر حفر لوله احداث شود که اکنون 473 کیلومتر خط اجرا و تزریق گاز صورت گرفته. 400 کیلومتر دیگر در دست اجرا داریم، 2 قرارداد 250 کیلومتری در مرحله مناقصه است که به محض انتخاب پیمانکار شروع به کار می‌کند و تمام شهر در پوشش گازرسانی قرار می‌گیرد.

تربتی ادامه داد: اگر ترافیک اجازه می‌داد ما با سرعت بیشتری می‌توانستیم کار گازرسانین را انجام دهیم اما باید هماهنگی‌هایی با دیگر نهادها صورت بگیرد تا مسیر هموار شود. البته ارگان‌های ذیربط قول همکاری را داده‌اند.

وی درباره عرضه گاز در بورس انرژی گفت: عرضه گاز در بورس در زمینه گازهای فلر مطرح بود و توسط شرکت ملی نفت دنبال می‌شده است.

وی درباره عوارض شرکت گاز اظهار داشت: 10 درصد قیمت گاز عوارض است و ابتدای سال تا کنون 7300 میلیارد تومان به هدفمندی پرداخت کردیم. از سال 94 تاکنون نیز 1234 میلیارد تومان جهت نوسازی مدارس پرداخت شده که این رقم 4 میلیارد نیز بیشتر از سهم دریافتی بوده است.

وی درباره مقادیر ارسال گاز به بخش‌های مختلف گفت: در حال حاضر سالانه 37 درصد به نیروگاه‌ها 25 درصد خانگی، 30 درصد صنعت و 4 درصد در بخشCNG گاز مصرف می‌شود.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 2. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 3. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 4. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 5. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 6. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 7. زمان حال را غنیمت بشمار  

 8. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 9. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 10. دریافت عوارض در تونل‌های شهری تهران منتفی شد

 11. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 12. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 13. چرا پزشکان مثل دیگران مالیات نمی دهند؟

 14. آزمون: منتقدانم بعدا شرمنده می‌شوند/ وقتی دایی را می‌زنند چرا کی‌روش را نزنند؟

 15. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 16. انتقاد امیر هاشمی‌مقدم از جواد خیابانی برای بازی با احساسات مردم

 17. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 18. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 19. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 20. لابی سنگین برای لغو مالیات پزشکان

 21. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 22. افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

 23. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 24. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 25. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 8. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 24. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 25. آصفی: شکست نشست ضد ایرانی لهستان حتمی است/ آمریکا با اجرای شو ورشو چه می‌خواهد؟/ مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 8. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 9. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 10. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 11. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 12. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 13. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 24. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 25. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

پربحث‌های اخیر

 1. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 2. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 3. تورم قیمت مصرف‌کننده ۳۹.۶ درصد شد

 4. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 5. افزایش بهای سکه و ارز + جدول

 6. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 7. افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

 8. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 9. تصدی‌گری دولت در صنعت خودرو خاتمه می‌یابد

 10. فاجعه ای به اسم خصوصی‌سازی/ وقتی بازرس ارزیاب و کارشناس قیمت‌گذاری همگی همان خریدار بوده‌اند!

 11. رشد ۹۰ درصدی قیمت مسکن نسبت به دی‌ماه سال قبل

 12. سهم حقوق کارمندان و بازنشستگان از بودجه ۹۸ + جدول

 13. دژپسند: خصوصی‌سازی باید آسیب‌شناسی شود

 14. نرخ جدید بنزین هواپیما اعلام شد

 15. جدیدترین قیمت FOB بنزین و فرآورده‌های نفتی اصلی + جدول

 16. افتتاح کارخانه ۲.۵ میلیون تنی گندله سازی بوتیای ایرانیان

 17. رشد ۶ درصدی شاخص بورس در دیماه امسال

 18. کارگران ساعتی و پاره‌وقت چقدر عیدی می‌گیرند؟

 19. آخرین قیمت نفت در بازار جهانی

 20. چرا پزشکان مثل دیگران مالیات نمی دهند؟

 21. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 22. پرونده‌ی قاچاق گوشی بسته شد

 23. قابل توجه کارگرانی که سبد کالا نگرفتند

 24. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 25. فقدان راهکار برای اشتغال مولد و تثبیت آن در لایحه بودجه ۹۸

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 2. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 3. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 4. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 5. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 6. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

 7. تورم قیمت مصرف‌کننده ۳۹.۶ درصد شد

 8. خصوصی‌سازی یا مین‌گذاری در اقتصاد و جامعه ایرانی/ دولت نگاه به واگذاری‌‌ها را تغییر دهد؛ آب در هاون نکوبد

 9. افزایش بهای سکه و ارز + جدول

 10. قیمت امروز دلار در بانک‌ها

 11. ۱۱ هزار شعبه بانکی تعطیل می‌شوند؟

 12. مجلس با کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو موافقت کرد

 13. تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است

 14. سومین محموله نفت خام در بورس انرژی همچنان بدون مشتری

 15. وزیر راه و شهرسازی: شورای مسکن در استانها احیاء شد

 16. جلسه ویژه بررسی وضعیت ارز با حضور «همتی، دژپسند و رحمانی» در مجلس

 17. حرکت نخستین محموله نفتی ایران به مقصد ژاپن

 18. رزرو بهترین هتل های مشهد با مناسب ترین قیمت

 19. سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد

 20. بازار کار ایران،سال آینده چه کسانی را سر کار می گذارد؟

 21. مهلت یک ماهه قاضی‌پور به وزارت نیرو

 22. پای نظافت چی، معتاد و کارتن خواب در اختلاس های بانک سرمایه   

 23. آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری

 24. قطع جریان آب انتقالی از سرشاخه‌های دز به قم

 25. انسداد کارت بانکی مهاجران بدون اطلاع قبلی

پربحث‌های هفته

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 3. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 4. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 5. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 6. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 7. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 8. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 9. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 10. قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

 11. نوبخت: درآمد برخی خانواده ها از محل یارانه هاست/به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم

 12. مردم در تنگنا هستند

 13. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 14. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 15. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 16. نگاه برخی مدیران؛ رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

 17. افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری

 18. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 19. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 20. رئیس کل بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی مخالفت کرد

 21. رحمانی: مردم از نوسان قیمت‌ها ناراضی هستند/ همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم

 22. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 23. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 24. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 25. مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟

آخرین عناوین