طلاق توافقی روحانی و اصلاح‌طلبان؟/ پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام/ خاوری به قتل رسیده است؟

گروه سیاسی الف،   3971022110 ۲۴ نظر، ۱۸ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
طلاق توافقی روحانی و اصلاح‌طلبان؟/ پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام/ خاوری به قتل رسیده است؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

طلاق توافقی روحانی و اصلاح‌طلبان؟

چند روز پیش رئیس‌جمهور در سالگرد مرحوم هاشمی گفت: «برای کسی که فراجناحی عمل می‌کند روز پیروزی همه کف می‌زنند و در روز سختی همه از او فاصله می‌گیرند و بسیار دشوار است که کسی بخواهد، فراجناحی کار کند.»  محمد زعیم زاده با نگاهی به این سخنان درباره رابطه اصلاح‌طلبان و روحانی در روزنامه فرهیختگان نوشت: «پروژه عبور[از روحانی] دم‌دستی‌ترین ایده برای برون‌رفت از  شرایط بود اما همزمان با آن سوال اول، سوال مهم‌تری شکل می‌گرفت، آیا می‌توان بدون دادن هزینه، اعلام طلاق ‌سیاسی کرد؟ اساسا آیا در لایه سمپات و بدنه اجتماعی فعال و حتی میان مردم عادی چنین استدلالی پذیرفتنی است؟

ناظر به این دو سوال در میان اصلاح‌طلبان سه رویکرد قابل ردیابی است، دسته اول حلقه نزدیک‌تر به دولت بودند که تلاش کردند ضمن نزدیک‌تر شدن به رئیس‌جمهور توجیه‌گر شرایط موجود شوند، اعتدال و توسعه و طیف واعظی-نوبخت مهم‌ترین نماد‌های این دسته بودند که این دو در روزهای قبل از سخنرانی روحانی، محور انتقادات اصلاح‌طلبان از دولت بودند...

دسته دوم کسانی بودند که بر طبل عبور حداکثری از دولت کوبیدند، سعید حجاریان و بدنه جوان‌تر اصلاح‌طلب که خود را علت تامه رای آوردن روحانی می‌دانستند، حالا تصویری از خود در آینه دولت نمی‌دیدند و شوریده از این اوضاع و با متراکم‌تر شدن فضای اعتراضی نسبت به دولت، جیغ رادیکالیسم و نافرمانی مدنی کشیدند، جیغ بنفشی که ناظر به شرایط سعی می‌کند بدنه اجتماعی معترض را با خود همراه سازد و ضمن انجماد اعتراضات در بزنگاه‌های آتی سیاسی به آن سمت‌وسوی لازم را بدهد، سمت‌وسویی که برخلاف سروصدای زیاد این طیف بعید است به سمت نافرمانی مدنی یا کنش رادیکالی برود و اگر مثلا روزی شنیدید این گروه به سرکردگی همان آقای تئوریسین در بهار 1400 پوستر فلان نامزد اصولگرای معتدل! را در خیابان‌ها توزیع می‌کند خیلی تعجب نکنید...

دسته سوم که طیف وسیع‌تری از اصلاح‌طلبان و سیاسیون پراگماتیست از بهزاد نبوی تا کارگزاران سازندگی را شامل می‌شود اوضاع دیگری دارند، آنها از طرفی به وضعیت اجتماعی دولت واقفند و از سوی دیگر خطرات به زور کندن چسب اصلاح‌طلبان از زخم دولت را هم می‌دانند، یعنی برخلاف دو دسته اول نگاه واقعی‌تری به صحنه سیاست دارند و عمق ماجرا را تا حدودی فهمیده‌اند، اما هرقدر توصیف‌شان خوب است کمیت‌شان در تجویز می‌لنگد، یعنی برای عبور از این شرایط راه‌حل‌های خوبی ندارند، آنها تا امروز سعی می‌کردند حداقل به‌عنوان یک تاکتیک، حساب حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور را از واعظی و نوبخت جدا کرده و این قل جدید را به‌عنوان نماد وضع موجود معرفی کنند و بر آنها بتازند تا هم ظرف اعتراض پر شود و هم خاطر رئیس رنجیده نشود.

سخنان روحانی اما از این باب اهمیت دارد که نشان داد او چنین تفکیکی را قبول ندارد، روحانی روز پنجشنبه صریحا خودش را سیبل نقد اصلاح‌طلبان دانست و بر پروژه تفکیک خط قرمز کشید؛ از اینجای ماجراست که قصه عشق این دسته سوم به روحانی یک‌طرفه می‌شود که از قدیم گفته‌اند عشق یک‌سره باعث دردسره، خصوصا وقتی دقت کنیم که روحانی به سبک و سیاق احمدی‌نژاد که درحین عضویت در جامعه اسلامی مهندسین و مورد حمایت جمعیت ایثارگران بودن می‌گفت فراجناحی‌ام.

روحانی پنجشنبه آب پاکی را روی دست حامیان ریخت و به برخی احزاب اصلاح‌طلب که مدتی است درحال مرز‌گذاری با دولت هستند، پاسخ مستقیم داد که اگر شما نالانید که سهم‌تان از دولت کم است یا با حمایت از دولت اوضاع سیاسی‌تان خراب شده، من هم فراجناحی‌ام! و به زبان بی‌زبانی گفت اگر روزی شما از من حمایت کرده‌اید به خاطر شرایط خودتان بوده است. روحانی درحالی هرهری‌مسلکی سیاسی و اپورتونیست بودن را به رخ حامیان دیروز و منتقدان امروز کشید که هم وضعیت سیاسی دولت را می‌داند و هم وضعیت خطیر هم‌پیمانان سابق را.»

***

دو ایراد اصلی طرح تحول سلامت

عباس عبدی دو انتقاد از طرح تحول سلامت را در یادداشتی در دروزنامه اعتماد مطرح کرده است. عبدی نوشته است: «تردیدی نیست که افتخار هر جامعه است که بتواند بیمه درمان را برای مردمش کامل کند. به همین علت نیز این طرح به نقطه قوت دولت تبدیل شده بود.

ولی به لحاظ فنی این پرسش مطرح بود که صفر یا نزدیک به صفر شدن هزینه درمان اگرچه نیازمندان را به سوی درمان سوق می‌دهد و این نکته مثبت است ولی در فضای بدون نظارت موجب مصرف القایی می‌شود و رشد بی‌رویه‌ای را در عملیات پزشکی، مصرف تجهیزات و دارو رقم می‌زند که خطرناک است زیرا منابع آن از جیب همین مردم است.

آقای وزیر و رییس‌جمهور و نماینده مجلس که از جیب خود پرداخت نمی‌کنند. اگر در کانادا درمان تقریبا مجانی است در مقابل نظارت سختی بر پزشکان و بیمارستان‌ها می‌شود که از این وضع سوءاستفاده نشود و غیرمسوولانه درمانی را تجویز نکنند.

در آنجا مقررات سخت کنترلی و نظارتی حاکم است و نظام کارایی بیمارستان‌ها به نسبت دقیق است. همچنین رابطه مالی پزشک و بیمار به کلی قطع شده است. این نحوه صرف کردن بودجه و بی‌خیال هزینه بودن یکی از عوارض اقتصادهای نفتی است. این نقد فنی خیلی مساله اصلی بنده نبود. پزشکان غیرذی‌نفع بهتر می‌توانستند درباره آن نظر دهند.

آنچه مساله اصلی بود، چگونگی تامین منابع مالی این طرح بود. در یک جامعه سالم هر یک ریالی که در بودجه هزینه می‌شود باید یک ریال در ردیف درآمدها به وجود ‌آید. این درآمدها متاثر از تولید کل جامعه هستند و شکل پایداری دارند. ولی در ایران آن را از منابع نفتی تامین می‌کنند.

همان زمان بارها تذکر داده شد که این کار خطرناک است و نباید اجرای یک طرح مهم را به منابع ناپایدار نفتی وصل کرد. در اولین یادداشت حتی متذکر شدیم که این طرح ممکن است در نهایت به ورشکستگی بیمارستان‌های دولتی منجر شود. البته آن زمان دولت سرگرم مقدمات برجام بود و فکر زمستان سرد آن را نکرده بود و نتیجه همین شد که اکنون شاهد آن هستیم.

منابع بیمه‌ها به‌ شدت کاهش یافته، هر روز بیش از گذشته بر سهم بیمار افزوده می‌شود و از همه بدتر اینکه تصویری از آینده طرح سلامت و درمان وجود ندارد.»

***

پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام

به گزارش الف، محمدجواد آذری جهرمی  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی نوشت: جناب آقای زیباکلام! هسته‌ای و موشکی متولیان دیگری دارد، اما اگر مایلید از نزدیک پژوهشگاه فضایی را ببینید بلکه از دستاوردهای پژوهشگران جوان و تاثیر آن بر زندگی مردم و آینده روشن ایران آگاه شوید تا دیگر برای نقد سیاست‌ خارجی، فن‌آوری ماهواره را با دوچرخه قیاس نفرمایید».

صادق زیباکلام در توییتر خود نوشته بود: ای کاش به جای صنایع هسته‌ای، به جای ماهواره و به جای موشک، جمهوری اسلامی می‌توانست یک دوچرخه بسازد که با دوچرخه ترکیه، دوچرخه هند رقابت کند.

***

در دیدار اسماعیل بخشی و علی مطهری چه گذشت؟

علی مطهری نایب‌رئیس مجلس درباره دیدار با اسماعیل بخشی به روزنامه ایران گفت: «ایشان یعنی آقای بخشی آمد و ماوقع را شرح داد و توضیح داد که ماجرا از چه قرار بوده و ما هم توضیحات ایشان را شنیدیم. صبح فردای این دیدار هم در جلسه فراکسیون امید،  وزیر اطلاعات با برخی معاونان این وزارتخانه و مدیرکل اطلاعات استان خوزستان حضور داشتند. این افراد هم حرف‌هایشان را در فراکسیون امید زدند و یک ویدئویی را هم از اظهارات آقای بخشی پخش کردند. به هر حال دیگر قضاوت این ماجرا با ما نیست و با مقامات قضایی و مردم هست که ببینند واقعیت ماجرا چه بوده...

ایشان می‌گفت که ابتدای بازداشت که ما را به ستاد خبری وزارت اطلاعات بردند، دو ساعت آنجا بودیم و بعد از شوش ما را به اهواز انتقال دادند. ایشان می‌گفت در این دو جا یعنی در ستاد خبری در شوش و در فاصله مسیر انتقال بنده را مورد ضرب و شتم قرار دادند و به نوعی شکنجه کردند...

روایت علی مطهری از دیدارش با اسماعیل بخشی / وقتی ادعای شکنجه رنگ می‌بازد

مسئولان وزارت اطلاعات می‌گفتند ماجرا به این صورت که عنوان شده نبوده، بلکه خود ایشان درگیر شده با ماموران و به زد و خورد پرداخته و آنها هم مجبور به واکنش شده‌اند. حرف دو طرف ماجرا به این صورت بود.»

***

لیست مشترک دولت و اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸

محمّدرضا خباز، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملّی به فارس گفت: من به عنوان یک فرد هیچ نگرانی برای انتخابات سال آینده ندارم؛ اوّل به دلیل اینکه اصلاح‌طلبان بعد از چند شکست پی‌در پی به یک بلوغی رسیده‌اند که در سال ۹۲ و ۹۶ آن را نشان دادند. دوم، وجود شخص آقای خاتمی است که عموماً اصلاح‌طلبان و بلکه مستقل های کشور هم وی را قبول دارند؛ چرا که منصفانه نظر می‌دهد و بعد هم مسئله را جمع می‌کند.

خباز: اصلاح‌طلبان و دولت برای انتخابات ۹۸ لیست مشترک خواهند داشت

وی افزود: برای ما مهم تر از همه، مشارکت مردم است؛ چون اگر مردم ناامید شوند و پای صندوق نیایند ابتدای وانفسای ماست و ما نباید به این راضی باشیم. بعد از اینکه امید را در مردم ایجاد کردیم و تلاش کردیم مردم پای صندوق رای بیایند، بعد از آن هر کس می‌تواند تلاش کند کاندیدای خودش رای بیاورد. ما  آرزو داریم قوه قضائیه، مجلس و دولت ما از اقتدار برخوردار باشند تا مردم ما در سایه این انسجام و اقتدار احساس امید بیشتری به آینده داشته باشند.

***

خاوری به قتل رسیده است؟

از ساعاتی پیش در برخی شبکه‌های اجتماعی خبری مبنی بر قتل محمودرضا خاوری متهم اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در کانادا دست به دست می‌شود، اما هنوز هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است.

آیا خاوری در کانادا به قتل رسیده است؟

بر اساس این شایعات، محمودرضا خاوری متولد ۱۳۳۱ شامگاه گذشته توسط افراد ناشناس در کانادا به قتل رسیده و پلیس این کشور جسد وی را حوالی منزل شخصی‌اش در سان کرست از منطقه بردیل پت شناسایی کرده است.

اما خبر نگار صدا و سیما طی گزارشی از کانادا اعلام کرد در هیچ مرجع رسمی و رسانه‌ای در این کشور چنین خبری منتشر نشده است . 

***

سایت میرحسین موسوی با دستور رهبری رفع‌فیلتر شد

حسین صفارهرندی، وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامیدر گفت‌وگو با مهر در مورد دلیل تماس شورای عالی امنیت ملی برای رفع فیلتر سایت میرحسین موسوی گفت: آنطور که برای من نقل کردند، در دیداری که ظاهرا عصر روز ۲۴ خردادماه ۸۸، آقای موسوی خدمت رهبر معظم انقلاب می رسند،حرف های مختلفی رد و بدل شده ولی آن قسمتی که برای ما موضوعیت دارد، این است که مقام معظم رهبری وقتی به آقای موسوی اعتراض می کنند که چرا موضوع را به کف خیابان می کشید، مگر شما خودتان نمی دانید که وقتی این حرکت انجام می شود، دیگر ادامه آن در دست شما نخواهد بود و دیگران این تحرک را راهبری و هدایت می کنند؟ موسوی هم می گوید مردم خیال می کنند حق آنها ضایع شده است و می خواهند احقاق حق کنند. مقام معظم رهبری می فرمایند که این کارها راهش نیست و شما مردم را توجیه کنید که این کار درستی نیست و باید از جانب شما این حرف ها به جامعه منعکس شود. خود شما هم طرفدار هرج و مرج نیستید.

جزئیات جدید از جلسه موسوی با رهبر انقلاب

صفارهرندی در ادامه خاطر نشان کرد: پس از این فرمایشات رهبر معظم انقلاب، آقای موسوی می گوید من رسانه ای در اختیار ندارم که بخواهم از آن طریق به جامعه پیام بدهم. مقام معظم رهبری فرمودند چرا؟ موسوی می گوید سایت های من را فیلتر کرده اند. مقام معظم رهبری هم به دفتر می فرمایند به شورای عالی امنیت ملی بگویید که سایت های آقای موسوی را رفع فیلتر کنند. لذا برای همین بود که آن پیام به ما منتقل شد و رفع فیلتر سایت آقای موسوی هم انجام شد.

***

مشکل حضور زنان در ورزشگاه‌ها در حال رفع‌شدن است

پروانه سلحشوری، نماینده تهران به خانه ملت با اشاره به سخنان اخیر مسئولان قوه قضائیه و وزارت ورزش اشاره و اظهار کرد:خوشبختانه در روزهای اخیر معاون فرهنگی قوه قضائیه اعلام کرده بودند اگر زیرساخت های ورزشگاه ها فراهم شود؛ بانوان می توانند برای تماشای مسابقات در ورزشگاه ها حضور پیدا کنند و البته از طرفی هم وزیر ورزش بیان کردند ورزشگاه ها از لحاظ زیر ساختی هیچ گونه مشکلی ندارند و تمام مشکلات برطرف شده است.اما مصوبه ای که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده بود نیاز به اصلاح دارد.این صحبت ها نشان می دهد که خبرهای خوبی در راه است.

نماینده مردم تهران در ادامه همین مبحث افزود: به دلیل مهیا شدن زیرساخت ها و همچنین علاقمندی خانواده ها این مشکل در آینده ای نه چندان دور برطرف می شود.

سلحشوری تصریح کرد: بنده و برخی از همکارانم به جد پیگیر موضوع ورود بانوان به ورزشگاه ها هستیم تا اینکه هر چه سریعتر این مشکل برطرف شود اما به صورت کلی بحث در حال رفع شدن است.

 

عناوین مرتبط

۲۵ دی ۱۳۹۷چه کسی رئیس مجلس آینده می‌شود؟/ واکنش اصلاح‌طلبان به موسوی خوئینی‌ها/ دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم
۲۴ دی ۱۳۹۷اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی
۲۳ دی ۱۳۹۷اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود
۱۹ دی ۱۳۹۷ضرورت شفافیت درباره دیوارکشی در اطراف مجلس/ ماجرای شایعه استعفای ظریف/ روایت عجیب روزنامه اصلاح طلب از اختلافات اطرافیان روحانی
۱۸ دی ۱۳۹۷خبرهای ضدونقیض درباره ممنوع‌التصویری زائری در پی انتقاد از مجلس/ ادامه مجادله واعظی و اصلاح‌طلبان/ پاسخ کدخدایی به انتقادات از شورای نگهبان
۱۷ دی ۱۳۹۷چرا روحانی تنهاست؟/ اینستاگرام فیلتر نمی‌شود/ دفاع پزشکیان از نماینده سراوان
۱۶ دی ۱۳۹۷محکومیت مدیر ثامن الحجج؛ خوب اما ناکافی/ لزوم رسیدگی سریع به ادعای شکنجه کارگر هفت‌تپه/ حسین فریدون،‌ مسئله اصلی کشور نیست؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۱۹۴۵۶۲۰:۳۹:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
طلاق توافقی نیست رجعی است
ناشناس۷۱۹۷۸۹۰۷:۵۶:۴۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کاش کمی ثبات در تصمیم هاشون بود
ناشناس۷۱۹۴۵۹۲۰:۴۱:۳۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جناب وزیر جوان آذری جهرمی ! اگر وزیر نبودی هم ؛ همین جواب را به زیبا کلام میدادی ؟! منظورم اینه جوابت از منظر حقیقی بود یا حقوقی ؟!
ناشناس۷۱۹۴۶۱۲۰:۴۴:۳۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
یعنی کانادا اینقدر بی در و پیکره ؟!!!
ناشناس۷۱۹۴۶۲۲۰:۴۵:۳۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جهرمی جوان است و جویای نام !
ناشناس۷۱۹۴۶۳۲۰:۴۷:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
علت عقب ماندگی این کشور را باید در افکار امثال جناب زیباکلام جستجو کرد.
کلاغ پر۷۱۹۴۶۶۲۰:۴۹:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
به امید آنکه آذری جهرمی اولین ایرانی باشه که با موشک ایرانی به فضا سفر میکنه
ناشناس۷۱۹۴۶۷۲۰:۵۰:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
تورم 400 درصدی فعلی و کارنامه ضعیف روحانی به نام اصلاحات ثبت شد حالا چه طلاق بگیرند چه باهم ادامه بدهند فرقی ندارد .
ناشناس۷۱۹۴۷۱۲۰:۵۴:۳۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
به امید روزی که بتونیم کارت خام کارت ملی رو خودمون در داخل بسازیم 4 ماهه برای تعویض کارت ملی اقدام کردم هنوز بدست ام نرسیده !!!!!! مسئولین مربوطه میگن به علت تحریم قادر به تهیه کارت خام کارت ملی نیستیم !!!!! من با زیبا کلام موافق ام
ناشناس۷۱۹۴۷۲۲۰:۵۵:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
هر چه از قدرت دورتر صادق تر.
ناشناس۷۱۹۴۷۳۲۰:۵۵:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جناب ریجستری حق با زیبا کلامه
لادن حسینی۷۱۹۴۷۸۲۱:۰۶:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جهرمی گرامی ، شما حالا حالاها باید در محضر استادانی چون زیبا کلام ، درس پس بدی
ناشناس۷۱۹۴۸۳۲۱:۱۲:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
ماهواره هایی که در مدار نزدیک زمین قرار می گیرند و عمر 2-1 ماهه دارند، چه مزیت و خاصیتی برای کشور دارند؟؟؟
ناشناس۷۱۹۵۰۲۲۱:۳۲:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
تا قبل از حرفهای آقای واعظی، اصلاحات یک موجود نیمه جان بود، الان به کما رفته!
خادم الشریعه۷۱۹۵۲۶۲۱:۵۴:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جهرمی جان مدیریت شمای جوان را هم دیدیم در حوزه ریجستری !!! خدا نکند مدیریت سایر مدیران جوان مملکت مثل مدیریت شما شود
محمد رضا کلاته تپه سفلی۷۱۹۵۳۰۲۱:۵۹:۱۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
در ارسال موجود زنده به فضا در آینده ، از وجود نازنین پژوهشگر جوان جناب آقای مهندس جهرمی استفاده شود
ناشناس۷۱۹۵۴۷۲۲:۱۵:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
1000 سال زمان لازم است تا جهرمی ؛ زیبا کلام شود
ناشناس۷۱۹۵۶۰۲۲:۲۴:۴۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
دولت هممون رو گذاشته سر کار توی هر جمعی قرار میگیره ؛ همون وری میشه
ناشناس۷۱۹۵۶۱۲۲:۲۶:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
از جواب آذری قانع نشدم
ناشناس۷۱۹۵۶۳۲۲:۲۷:۵۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جهرمی صرفا در حوزه ریجستری گوشی متولی باشد و لاغیر
2×3÷5×6^9۷۱۹۵۶۹۲۲:۳۴:۳۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جهرمی ادای آدمای موفق رو در میاره ! خیلی دوست داره دیده شه توسط بقیه !
سلیمان۷۱۹۵۸۰۲۲:۴۷:۴۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جناب آقای خبازدولتی که مجری انتخابات است آیادادن لیست ازسوی آن دخالت درانتخابات نخواهدبود!!!؟
ناشناس۷۱۹۵۸۹۲۲:۵۳:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
ماهواره پیشکش! لطفا از وزیر ارتباطات بپرسین که از چه فیلتر شکنی برای رفتن روی توییتر استفاده میکنند؟!
بابک رضایی لرستان۷۱۹۷۴۱۰۶:۱۷:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جناب آقای دکتر جهرمی در سرزمینی که هیچ گونه آمار درستی از درآمد و هزینه ،عملکرد و بهره وری وجود ندارد شما میتوانی هر چه دوست داری بر زبان برانی.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های امروز

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 3. حسین محب اهری درگذشت

 4. فیلمی از لحظه جدا شدن ماهواره پیام از ماهواره بر سیمرغ  

 5. در ماه های آینده چه توطئه هایی در پیش است؟

 6. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 7. واکنش عباس عبدی به مناظره جنجالی زاکانی و تاجزاده

 8. نگرانیم اما امیدواریم

 9. تصویری عجیب از رونالدو در عربستان!  

 10. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 11. پیام متفاوت و مهم از پرتاب «پیام»

 12. یک سوم از کارمندان سازمان ملل می‌گویند آزار جنسی دیده‌اند

 13. نماینده مجلس: مافیای گوشت اجازه ارزانی نمی ‎دهد

 14. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 15. پدر و پسری که از ایران فرار کردند

 16. یوزهای ایرانی به دنبال انتقام از تیم رفیق برانکو/ عراق باز هم گربه سیاه ایران می‌شود؟

 17. روایتی از اختلافات اصلاح‌طلبان بر سر گشایش‌ها برای سران فتنه/ قوچانی _ شریعتمداری پیوندتان مبارک!/ موسوی و کروبی دو ماه است که می‌توانند بیرون بروند

 18. واکنش وزیر صنعت به اعتراض برخی خریداران خودرو

 19. فلاحت‌پیشه: نداشتن رایزن اقتصادی در سوریه جای گریه دارد

 20. مصوبه کمیسیون تلفیق درباره معافیت زائران اربعین از پرداخت عوارض

 21. پمپئو پرتاب ماهواره پیام را تهدیدی برای خاورمیانه خواند

 22. واکنش یک نماینده به پیشنهاد حذف پتروشیمی کرمان

 23. فرماندار شوش: اخراج کارکنان شرکت حریر خوزستان صحت ندارد

 24. تشییع پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷  

 25. دادستان کل: وزرا درباره مصرف ارزهای دولتی در جای غیرمربوط مسئول هستند

پربحث‌های دیروز

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 3. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 4. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 5. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 6. نامه مهم تیم توسعه دهنده ماهواره پیام امیرکبیر به رییس جمهور

 7. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 8. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 9. نگاه برخی مدیران؛ رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

 10. افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری

 11. تکلیف ما و اروپای در حال گذار

 12. وام های غیرقانونی بانک سرمایه به حسین هدایتی، مدلل، هادی رضوی، گروه جهانبانی و ...

 13. سفرهای ظریف و تغییر نگاه در دستگاه دیپلماسی/ همزیستی با همسایگان؛ خوب یا بد؟

 14. رئیس کل بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی مخالفت کرد

 15. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 16. رحمانی: مردم از نوسان قیمت‌ها ناراضی هستند/ همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم

 17. چه کسی رئیس مجلس آینده می‌شود؟/ واکنش اصلاح‌طلبان به موسوی خوئینی‌ها/ دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم

 18. سایپا: پراید ارزان ترین خودرو جهان است

 19. دادستان تهران: ۳ متهم گرانی کاغذ از کشور فرار کردند

 20. سرنوشت محموله گوشت هواپیمای سانحه دیده

 21. امام جمعه لواسان: آیا حکم کمیسیون ماد‌‌ه ۱۰۰ شهرد‌‌اری‌ برای ویلا سازی مشروعیت دارد؟

 22. ترکان: وضعیت نهاد ریاست جمهوری «جهانگیری» را کلافه کرده است

 23. موتورسیکلت یک میلیارد تومانی توقیف شد   

 24. ائتلاف شوم عربستان و امارات برای شکست قطر

 25. آیت‌الله جوادی‌ آملی: به یک مدیریت کارآمد نیازمندیم

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. درباره صحبت های بازیکن مشهور راجع به افغانستانی ها

 4. ناامیدی از اروپا برای حفظ برجام و تجویز دوباره مذاکره با آمریکا

 5. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 6. قیمت های جدید انواع محصولات ایران خودرو اعلام شد/ رشد ۱۰ میلیون تومانی قیمت ها+ جدول

 7. تشویق دختران به رقص، شگرد عجیب خوانندگان نوپا

 8. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 9. بی حجابی اجباری!

 10. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 11. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 12. وعده حجاریان برای اغتشاش از جنوب تا شمال تهران

 13. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 14. پولی شدن تونلها / طرحی که شهردار تهران از آن بی‌خبر است !

 15. آیا مرحوم هاشمی ترور شد؟

 16. با این شرایط، عقل نمی گوید: ازدواج کن

 17. ابعاد جدید فساد در خصوصی‌سازی/فروش کارخانه ۱۰هزار میلیاردی به ۷۰میلیارد تومان به یک بی‎سواد

 18. تومان همتای دلار می‌شود!

 19. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 20. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 21. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 22. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 23. نامه عجیب استاندار اصفهان به رئیس جمهور

 24. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 25. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

پربحث‌های امروز

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 3. واکنش عباس عبدی به مناظره جنجالی زاکانی و تاجزاده

 4. پیام متفاوت و مهم از پرتاب «پیام»

 5. نماینده مجلس: مافیای گوشت اجازه ارزانی نمی ‎دهد

 6. پدر و پسری که از ایران فرار کردند

 7. روایتی از اختلافات اصلاح‌طلبان بر سر گشایش‌ها برای سران فتنه/ قوچانی _ شریعتمداری پیوندتان مبارک!/ موسوی و کروبی دو ماه است که می‌توانند بیرون بروند

 8. مصوبه کمیسیون تلفیق درباره معافیت زائران اربعین از پرداخت عوارض

 9. واکنش یک نماینده به پیشنهاد حذف پتروشیمی کرمان

 10. فرماندار شوش: اخراج کارکنان شرکت حریر خوزستان صحت ندارد

 11. بررسی افزایش حق مسکن ۹۸ در جلسه دوشنبه شورای عالی کار

 12. محسنی اژه ای: رییس بعدی قوه قضاییه هنوز بطور قطعی مشخص نشده است/قطعا جزو گزینه‌ها نیستم

 13. وزارت خارجه بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا را محکوم کرد

 14. واکنش روحانی به قرار نگرفتن ماهواره "پیام "در جایگاه خود

 15. نامه مخالفان FATF از قم به آملی لاریجانی

 16. افتتاح دفتر تلویزیون فلسطین پس از 36سال در سوریه

 17. حضور ظریف در همایش تجاری ایران و عراق در کربلا

 18. سرلشکر جعفری: جمهوری اسلامی ایران آنچه در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد/ با دم شیر بازی نکنید!

 19. شورای روابط خارجی آمریکا: احتمال درگیری نظامی ایران و آمریکا در سال 2019

 20. آیت‌الله نوری همدانی: دشمن بر کم‌رنگ شدن حجاب در جامعه اهتمام جدی دارد

 21. آیت الله مکارم: صداوسیما مدیون قم و حوزه‌های علمیه است/ بیان خدمات حوزه ریاکاری نیست

 22. آیت‌الله موحدی کرمانی؛ خطیب نماز جمعه این هفته تهران

 23. انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان

 24. سخنگوی ارتش: شهدای هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ تلاشگران جبهه خدمت به مردم بودند

 25. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح وارد باکو شد

پربحث‌های دیروز

 1. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 2. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 3. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 4. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 5. سفرهای ظریف و تغییر نگاه در دستگاه دیپلماسی/ همزیستی با همسایگان؛ خوب یا بد؟

 6. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 7. چه کسی رئیس مجلس آینده می‌شود؟/ واکنش اصلاح‌طلبان به موسوی خوئینی‌ها/ دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم

 8. امام جمعه لواسان: آیا حکم کمیسیون ماد‌‌ه ۱۰۰ شهرد‌‌اری‌ برای ویلا سازی مشروعیت دارد؟

 9. ترکان: وضعیت نهاد ریاست جمهوری «جهانگیری» را کلافه کرده است

 10. آیت‌الله جوادی‌ آملی: به یک مدیریت کارآمد نیازمندیم

 11. زیباکلام: موسوی خوئینی‌ها با بغض و کینه رسما در روز روشن دروغ می‌گوید

 12. خطبه‌های سال ۷۶ هاشمی به نفع «ناطق نوری» تمام شد یا «خاتمی؟»

 13. چند نکته درباره ادعای نادرست موسوی خوئینی‌ها راجع به امام موسی صدر

 14. موسوی خوئینی ها: هاشمی خودش را خیلی رئیس‌جمهور می‌دانست!/ در آن روز و روزگار مناسب‌تر از آقای خامنه‌ای نداشتیم

 15. روحانی: آمریکا قادر نیست دور ایران دیوار بکشد/ هر قولی داده ایم بدنبال عملی شدن آن رفته ایم

 16. رحمانی‌فضلی: فشار دشمنان اساساً معطوف به مردم است

 17. زاکانی: پس از چهل سال آزمون و خطا پذیرفته نیست/ تاجزاده: راه نجات استفاده از همه نیروهاست

 18. آیت الله مکارم‌: قم از دولت طلبکار است نه بدهکار

 19. منتجب نیا: چرا موسوی خویینی‌ها که ۱۰ سال یکبار هم مصاحبه نمی‌کند، در سالگرد هاشمی این حرف‌ها را می‌زند؟

 20. قالیباف: وقتی اقتصاد دولتی آنچنان چمبره می‌زند که هیچ فرصتی را به مردم نمی‌دهد این مشکلات ایجاد می‌شود

 21. بهزاد نبوی: مردم نسبت به برخی عملکردها بی‌اعتماد شده‌اند

 22. فرمانده سپاه: اقتدار نیروی زمینی سپاه بی‌نظیر است

 23. پرتاب ماهواره‌ با ماهواره‌بر ایرانی در شرایط تحریم فضایی کشور

 24. خرازی: خروج از برجام به نفع اروپایی‌ها نیست

 25. بازداشت مترجم ارتش آلمان به اتهام جاسوسی برای ایران

پربحث‌های هفته

 1. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 2. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 3. وعده حجاریان برای اغتشاش از جنوب تا شمال تهران

 4. آیا مرحوم هاشمی ترور شد؟

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 7. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 8. نامه عجیب استاندار اصفهان به رئیس جمهور

 9. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 10. روحانی: نه شلاق ساواک و نه شلاق بر آبرو، نتوانست هاشمی را به زانو درآورد/ به موشک های دفاعی و علمی خود فخر می کنیم؛ بزودی دو ماهواره به فضا خواهیم فرستاد

 11. درخواست برای رسیدگی به ماجرای خودکشی دختر جوان و ارتباط آن با یک نماینده مجلس

 12. پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام

 13. جدال دیپلماتیک ایران و آمریکا در عراق/ معنای سفر ظریف و پمپئو به بغداد چیست؟

 14. روحانی: کشور در شرایط سخت قرار دارد/ نمی توان مشکلات را صفر کرد

 15. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 16. مفتح در نشست خبری: رشد ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد‌ها در بودجه ۹۸

 17. اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

 18. طلاق توافقی روحانی و اصلاح‌طلبان؟/ پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام/ خاوری به قتل رسیده است؟

 19. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 20. احمد توکلی: نماینده کارچاق کن؛ نماینده ی مردم نیست!

 21. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از قیمت‌های جدید ایران خودرو و خیرخواهی رهبری برای احمدی‌نژاد تا حریم خصوصی آقازاده‌ها و نقشه ترامپ علیه ایران

 22. ورود هیات نظارت به مسئله «سلمان خدادادی»/از او توضیح می‌خواهیم

 23. روایت شریعتمداری از کاسه‌ای که زیر این نیم کاسه بود!

 24. ضرورت شفافیت درباره دیوارکشی در اطراف مجلس/ ماجرای شایعه استعفای ظریف/ روایت عجیب روزنامه اصلاح طلب از اختلافات اطرافیان روحانی

 25. روحانی: ملّت قدرشناس ایران در ۲۲ بهمن پاسخ قاطعی به دشمنان خواهد داد

آخرین عناوین