طلاق توافقی روحانی و اصلاح‌طلبان؟/ پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام/ خاوری به قتل رسیده است؟

گروه سیاسی الف،   3971022110 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
طلاق توافقی روحانی و اصلاح‌طلبان؟/ پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام/ خاوری به قتل رسیده است؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

طلاق توافقی روحانی و اصلاح‌طلبان؟

چند روز پیش رئیس‌جمهور در سالگرد مرحوم هاشمی گفت: «برای کسی که فراجناحی عمل می‌کند روز پیروزی همه کف می‌زنند و در روز سختی همه از او فاصله می‌گیرند و بسیار دشوار است که کسی بخواهد، فراجناحی کار کند.»  محمد زعیم زاده با نگاهی به این سخنان درباره رابطه اصلاح‌طلبان و روحانی در روزنامه فرهیختگان نوشت: «پروژه عبور[از روحانی] دم‌دستی‌ترین ایده برای برون‌رفت از  شرایط بود اما همزمان با آن سوال اول، سوال مهم‌تری شکل می‌گرفت، آیا می‌توان بدون دادن هزینه، اعلام طلاق ‌سیاسی کرد؟ اساسا آیا در لایه سمپات و بدنه اجتماعی فعال و حتی میان مردم عادی چنین استدلالی پذیرفتنی است؟

ناظر به این دو سوال در میان اصلاح‌طلبان سه رویکرد قابل ردیابی است، دسته اول حلقه نزدیک‌تر به دولت بودند که تلاش کردند ضمن نزدیک‌تر شدن به رئیس‌جمهور توجیه‌گر شرایط موجود شوند، اعتدال و توسعه و طیف واعظی-نوبخت مهم‌ترین نماد‌های این دسته بودند که این دو در روزهای قبل از سخنرانی روحانی، محور انتقادات اصلاح‌طلبان از دولت بودند...

دسته دوم کسانی بودند که بر طبل عبور حداکثری از دولت کوبیدند، سعید حجاریان و بدنه جوان‌تر اصلاح‌طلب که خود را علت تامه رای آوردن روحانی می‌دانستند، حالا تصویری از خود در آینه دولت نمی‌دیدند و شوریده از این اوضاع و با متراکم‌تر شدن فضای اعتراضی نسبت به دولت، جیغ رادیکالیسم و نافرمانی مدنی کشیدند، جیغ بنفشی که ناظر به شرایط سعی می‌کند بدنه اجتماعی معترض را با خود همراه سازد و ضمن انجماد اعتراضات در بزنگاه‌های آتی سیاسی به آن سمت‌وسوی لازم را بدهد، سمت‌وسویی که برخلاف سروصدای زیاد این طیف بعید است به سمت نافرمانی مدنی یا کنش رادیکالی برود و اگر مثلا روزی شنیدید این گروه به سرکردگی همان آقای تئوریسین در بهار 1400 پوستر فلان نامزد اصولگرای معتدل! را در خیابان‌ها توزیع می‌کند خیلی تعجب نکنید...

دسته سوم که طیف وسیع‌تری از اصلاح‌طلبان و سیاسیون پراگماتیست از بهزاد نبوی تا کارگزاران سازندگی را شامل می‌شود اوضاع دیگری دارند، آنها از طرفی به وضعیت اجتماعی دولت واقفند و از سوی دیگر خطرات به زور کندن چسب اصلاح‌طلبان از زخم دولت را هم می‌دانند، یعنی برخلاف دو دسته اول نگاه واقعی‌تری به صحنه سیاست دارند و عمق ماجرا را تا حدودی فهمیده‌اند، اما هرقدر توصیف‌شان خوب است کمیت‌شان در تجویز می‌لنگد، یعنی برای عبور از این شرایط راه‌حل‌های خوبی ندارند، آنها تا امروز سعی می‌کردند حداقل به‌عنوان یک تاکتیک، حساب حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور را از واعظی و نوبخت جدا کرده و این قل جدید را به‌عنوان نماد وضع موجود معرفی کنند و بر آنها بتازند تا هم ظرف اعتراض پر شود و هم خاطر رئیس رنجیده نشود.

سخنان روحانی اما از این باب اهمیت دارد که نشان داد او چنین تفکیکی را قبول ندارد، روحانی روز پنجشنبه صریحا خودش را سیبل نقد اصلاح‌طلبان دانست و بر پروژه تفکیک خط قرمز کشید؛ از اینجای ماجراست که قصه عشق این دسته سوم به روحانی یک‌طرفه می‌شود که از قدیم گفته‌اند عشق یک‌سره باعث دردسره، خصوصا وقتی دقت کنیم که روحانی به سبک و سیاق احمدی‌نژاد که درحین عضویت در جامعه اسلامی مهندسین و مورد حمایت جمعیت ایثارگران بودن می‌گفت فراجناحی‌ام.

روحانی پنجشنبه آب پاکی را روی دست حامیان ریخت و به برخی احزاب اصلاح‌طلب که مدتی است درحال مرز‌گذاری با دولت هستند، پاسخ مستقیم داد که اگر شما نالانید که سهم‌تان از دولت کم است یا با حمایت از دولت اوضاع سیاسی‌تان خراب شده، من هم فراجناحی‌ام! و به زبان بی‌زبانی گفت اگر روزی شما از من حمایت کرده‌اید به خاطر شرایط خودتان بوده است. روحانی درحالی هرهری‌مسلکی سیاسی و اپورتونیست بودن را به رخ حامیان دیروز و منتقدان امروز کشید که هم وضعیت سیاسی دولت را می‌داند و هم وضعیت خطیر هم‌پیمانان سابق را.»

***

دو ایراد اصلی طرح تحول سلامت

عباس عبدی دو انتقاد از طرح تحول سلامت را در یادداشتی در دروزنامه اعتماد مطرح کرده است. عبدی نوشته است: «تردیدی نیست که افتخار هر جامعه است که بتواند بیمه درمان را برای مردمش کامل کند. به همین علت نیز این طرح به نقطه قوت دولت تبدیل شده بود.

ولی به لحاظ فنی این پرسش مطرح بود که صفر یا نزدیک به صفر شدن هزینه درمان اگرچه نیازمندان را به سوی درمان سوق می‌دهد و این نکته مثبت است ولی در فضای بدون نظارت موجب مصرف القایی می‌شود و رشد بی‌رویه‌ای را در عملیات پزشکی، مصرف تجهیزات و دارو رقم می‌زند که خطرناک است زیرا منابع آن از جیب همین مردم است.

آقای وزیر و رییس‌جمهور و نماینده مجلس که از جیب خود پرداخت نمی‌کنند. اگر در کانادا درمان تقریبا مجانی است در مقابل نظارت سختی بر پزشکان و بیمارستان‌ها می‌شود که از این وضع سوءاستفاده نشود و غیرمسوولانه درمانی را تجویز نکنند.

در آنجا مقررات سخت کنترلی و نظارتی حاکم است و نظام کارایی بیمارستان‌ها به نسبت دقیق است. همچنین رابطه مالی پزشک و بیمار به کلی قطع شده است. این نحوه صرف کردن بودجه و بی‌خیال هزینه بودن یکی از عوارض اقتصادهای نفتی است. این نقد فنی خیلی مساله اصلی بنده نبود. پزشکان غیرذی‌نفع بهتر می‌توانستند درباره آن نظر دهند.

آنچه مساله اصلی بود، چگونگی تامین منابع مالی این طرح بود. در یک جامعه سالم هر یک ریالی که در بودجه هزینه می‌شود باید یک ریال در ردیف درآمدها به وجود ‌آید. این درآمدها متاثر از تولید کل جامعه هستند و شکل پایداری دارند. ولی در ایران آن را از منابع نفتی تامین می‌کنند.

همان زمان بارها تذکر داده شد که این کار خطرناک است و نباید اجرای یک طرح مهم را به منابع ناپایدار نفتی وصل کرد. در اولین یادداشت حتی متذکر شدیم که این طرح ممکن است در نهایت به ورشکستگی بیمارستان‌های دولتی منجر شود. البته آن زمان دولت سرگرم مقدمات برجام بود و فکر زمستان سرد آن را نکرده بود و نتیجه همین شد که اکنون شاهد آن هستیم.

منابع بیمه‌ها به‌ شدت کاهش یافته، هر روز بیش از گذشته بر سهم بیمار افزوده می‌شود و از همه بدتر اینکه تصویری از آینده طرح سلامت و درمان وجود ندارد.»

***

پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام

به گزارش الف، محمدجواد آذری جهرمی  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی نوشت: جناب آقای زیباکلام! هسته‌ای و موشکی متولیان دیگری دارد، اما اگر مایلید از نزدیک پژوهشگاه فضایی را ببینید بلکه از دستاوردهای پژوهشگران جوان و تاثیر آن بر زندگی مردم و آینده روشن ایران آگاه شوید تا دیگر برای نقد سیاست‌ خارجی، فن‌آوری ماهواره را با دوچرخه قیاس نفرمایید».

صادق زیباکلام در توییتر خود نوشته بود: ای کاش به جای صنایع هسته‌ای، به جای ماهواره و به جای موشک، جمهوری اسلامی می‌توانست یک دوچرخه بسازد که با دوچرخه ترکیه، دوچرخه هند رقابت کند.

***

در دیدار اسماعیل بخشی و علی مطهری چه گذشت؟

علی مطهری نایب‌رئیس مجلس درباره دیدار با اسماعیل بخشی به روزنامه ایران گفت: «ایشان یعنی آقای بخشی آمد و ماوقع را شرح داد و توضیح داد که ماجرا از چه قرار بوده و ما هم توضیحات ایشان را شنیدیم. صبح فردای این دیدار هم در جلسه فراکسیون امید،  وزیر اطلاعات با برخی معاونان این وزارتخانه و مدیرکل اطلاعات استان خوزستان حضور داشتند. این افراد هم حرف‌هایشان را در فراکسیون امید زدند و یک ویدئویی را هم از اظهارات آقای بخشی پخش کردند. به هر حال دیگر قضاوت این ماجرا با ما نیست و با مقامات قضایی و مردم هست که ببینند واقعیت ماجرا چه بوده...

ایشان می‌گفت که ابتدای بازداشت که ما را به ستاد خبری وزارت اطلاعات بردند، دو ساعت آنجا بودیم و بعد از شوش ما را به اهواز انتقال دادند. ایشان می‌گفت در این دو جا یعنی در ستاد خبری در شوش و در فاصله مسیر انتقال بنده را مورد ضرب و شتم قرار دادند و به نوعی شکنجه کردند...

روایت علی مطهری از دیدارش با اسماعیل بخشی / وقتی ادعای شکنجه رنگ می‌بازد

مسئولان وزارت اطلاعات می‌گفتند ماجرا به این صورت که عنوان شده نبوده، بلکه خود ایشان درگیر شده با ماموران و به زد و خورد پرداخته و آنها هم مجبور به واکنش شده‌اند. حرف دو طرف ماجرا به این صورت بود.»

***

لیست مشترک دولت و اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸

محمّدرضا خباز، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملّی به فارس گفت: من به عنوان یک فرد هیچ نگرانی برای انتخابات سال آینده ندارم؛ اوّل به دلیل اینکه اصلاح‌طلبان بعد از چند شکست پی‌در پی به یک بلوغی رسیده‌اند که در سال ۹۲ و ۹۶ آن را نشان دادند. دوم، وجود شخص آقای خاتمی است که عموماً اصلاح‌طلبان و بلکه مستقل های کشور هم وی را قبول دارند؛ چرا که منصفانه نظر می‌دهد و بعد هم مسئله را جمع می‌کند.

خباز: اصلاح‌طلبان و دولت برای انتخابات ۹۸ لیست مشترک خواهند داشت

وی افزود: برای ما مهم تر از همه، مشارکت مردم است؛ چون اگر مردم ناامید شوند و پای صندوق نیایند ابتدای وانفسای ماست و ما نباید به این راضی باشیم. بعد از اینکه امید را در مردم ایجاد کردیم و تلاش کردیم مردم پای صندوق رای بیایند، بعد از آن هر کس می‌تواند تلاش کند کاندیدای خودش رای بیاورد. ما  آرزو داریم قوه قضائیه، مجلس و دولت ما از اقتدار برخوردار باشند تا مردم ما در سایه این انسجام و اقتدار احساس امید بیشتری به آینده داشته باشند.

***

خاوری به قتل رسیده است؟

از ساعاتی پیش در برخی شبکه‌های اجتماعی خبری مبنی بر قتل محمودرضا خاوری متهم اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در کانادا دست به دست می‌شود، اما هنوز هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است.

آیا خاوری در کانادا به قتل رسیده است؟

بر اساس این شایعات، محمودرضا خاوری متولد ۱۳۳۱ شامگاه گذشته توسط افراد ناشناس در کانادا به قتل رسیده و پلیس این کشور جسد وی را حوالی منزل شخصی‌اش در سان کرست از منطقه بردیل پت شناسایی کرده است.

اما خبر نگار صدا و سیما طی گزارشی از کانادا اعلام کرد در هیچ مرجع رسمی و رسانه‌ای در این کشور چنین خبری منتشر نشده است . 

***

سایت میرحسین موسوی با دستور رهبری رفع‌فیلتر شد

حسین صفارهرندی، وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامیدر گفت‌وگو با مهر در مورد دلیل تماس شورای عالی امنیت ملی برای رفع فیلتر سایت میرحسین موسوی گفت: آنطور که برای من نقل کردند، در دیداری که ظاهرا عصر روز ۲۴ خردادماه ۸۸، آقای موسوی خدمت رهبر معظم انقلاب می رسند،حرف های مختلفی رد و بدل شده ولی آن قسمتی که برای ما موضوعیت دارد، این است که مقام معظم رهبری وقتی به آقای موسوی اعتراض می کنند که چرا موضوع را به کف خیابان می کشید، مگر شما خودتان نمی دانید که وقتی این حرکت انجام می شود، دیگر ادامه آن در دست شما نخواهد بود و دیگران این تحرک را راهبری و هدایت می کنند؟ موسوی هم می گوید مردم خیال می کنند حق آنها ضایع شده است و می خواهند احقاق حق کنند. مقام معظم رهبری می فرمایند که این کارها راهش نیست و شما مردم را توجیه کنید که این کار درستی نیست و باید از جانب شما این حرف ها به جامعه منعکس شود. خود شما هم طرفدار هرج و مرج نیستید.

جزئیات جدید از جلسه موسوی با رهبر انقلاب

صفارهرندی در ادامه خاطر نشان کرد: پس از این فرمایشات رهبر معظم انقلاب، آقای موسوی می گوید من رسانه ای در اختیار ندارم که بخواهم از آن طریق به جامعه پیام بدهم. مقام معظم رهبری فرمودند چرا؟ موسوی می گوید سایت های من را فیلتر کرده اند. مقام معظم رهبری هم به دفتر می فرمایند به شورای عالی امنیت ملی بگویید که سایت های آقای موسوی را رفع فیلتر کنند. لذا برای همین بود که آن پیام به ما منتقل شد و رفع فیلتر سایت آقای موسوی هم انجام شد.

***

مشکل حضور زنان در ورزشگاه‌ها در حال رفع‌شدن است

پروانه سلحشوری، نماینده تهران به خانه ملت با اشاره به سخنان اخیر مسئولان قوه قضائیه و وزارت ورزش اشاره و اظهار کرد:خوشبختانه در روزهای اخیر معاون فرهنگی قوه قضائیه اعلام کرده بودند اگر زیرساخت های ورزشگاه ها فراهم شود؛ بانوان می توانند برای تماشای مسابقات در ورزشگاه ها حضور پیدا کنند و البته از طرفی هم وزیر ورزش بیان کردند ورزشگاه ها از لحاظ زیر ساختی هیچ گونه مشکلی ندارند و تمام مشکلات برطرف شده است.اما مصوبه ای که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده بود نیاز به اصلاح دارد.این صحبت ها نشان می دهد که خبرهای خوبی در راه است.

نماینده مردم تهران در ادامه همین مبحث افزود: به دلیل مهیا شدن زیرساخت ها و همچنین علاقمندی خانواده ها این مشکل در آینده ای نه چندان دور برطرف می شود.

سلحشوری تصریح کرد: بنده و برخی از همکارانم به جد پیگیر موضوع ورود بانوان به ورزشگاه ها هستیم تا اینکه هر چه سریعتر این مشکل برطرف شود اما به صورت کلی بحث در حال رفع شدن است.

 

عناوین مرتبط

۵ تیر ۱۳۹۸تایید دستگیری زن نفوذی در وزارت نفت/ خاطره یک خبرنگار از دیدار با رئیسی/ واکنش دولت به ماجرای پارک پلیس تهرانپارس
۴ تیر ۱۳۹۸ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس
۳ تیر ۱۳۹۸مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو
۲ تیر ۱۳۹۸تکذیب درگیری لفظی روحانی با جهانگیری و قهر معاون اول/ دلیل انتقاد عجیب و کنایه آمیز داماد رئیس جمهور/ ذوالنوری چگونه به ریاست کمیسیون امنیت رسید؟
۱ تیر ۱۳۹۸دلیل حمله اصلاح‌طلبان به حسام الدین آشنا/ ادعای دیدار نمایندگان با بابک زنجانی/ آینده برجام از دیدگاه بهزاد نبوی
۲۹ خرداد ۱۳۹۸حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟
۲۸ خرداد ۱۳۹۸واکنش اصلاح‌طلبان به فراخوان قالیباف/ برکناری ۶۰ قاضی و یک پرسش از محسنی اژه‌ای/ نمره مردودی اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۱۹۴۵۶۲۰:۳۹:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
طلاق توافقی نیست رجعی است
ناشناس۷۱۹۷۸۹۰۷:۵۶:۴۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کاش کمی ثبات در تصمیم هاشون بود
ناشناس۷۱۹۴۵۹۲۰:۴۱:۳۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جناب وزیر جوان آذری جهرمی ! اگر وزیر نبودی هم ؛ همین جواب را به زیبا کلام میدادی ؟! منظورم اینه جوابت از منظر حقیقی بود یا حقوقی ؟!
ناشناس۷۱۹۴۶۱۲۰:۴۴:۳۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
یعنی کانادا اینقدر بی در و پیکره ؟!!!
ناشناس۷۱۹۴۶۲۲۰:۴۵:۳۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جهرمی جوان است و جویای نام !
ناشناس۷۱۹۴۶۳۲۰:۴۷:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
علت عقب ماندگی این کشور را باید در افکار امثال جناب زیباکلام جستجو کرد.
کلاغ پر۷۱۹۴۶۶۲۰:۴۹:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
به امید آنکه آذری جهرمی اولین ایرانی باشه که با موشک ایرانی به فضا سفر میکنه
ناشناس۷۱۹۴۶۷۲۰:۵۰:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
تورم 400 درصدی فعلی و کارنامه ضعیف روحانی به نام اصلاحات ثبت شد حالا چه طلاق بگیرند چه باهم ادامه بدهند فرقی ندارد .
ناشناس۷۱۹۴۷۱۲۰:۵۴:۳۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
به امید روزی که بتونیم کارت خام کارت ملی رو خودمون در داخل بسازیم 4 ماهه برای تعویض کارت ملی اقدام کردم هنوز بدست ام نرسیده !!!!!! مسئولین مربوطه میگن به علت تحریم قادر به تهیه کارت خام کارت ملی نیستیم !!!!! من با زیبا کلام موافق ام
ناشناس۷۱۹۴۷۲۲۰:۵۵:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
هر چه از قدرت دورتر صادق تر.
ناشناس۷۱۹۴۷۳۲۰:۵۵:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جناب ریجستری حق با زیبا کلامه
لادن حسینی۷۱۹۴۷۸۲۱:۰۶:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جهرمی گرامی ، شما حالا حالاها باید در محضر استادانی چون زیبا کلام ، درس پس بدی
ناشناس۷۱۹۴۸۳۲۱:۱۲:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
ماهواره هایی که در مدار نزدیک زمین قرار می گیرند و عمر 2-1 ماهه دارند، چه مزیت و خاصیتی برای کشور دارند؟؟؟
ناشناس۷۱۹۵۰۲۲۱:۳۲:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
تا قبل از حرفهای آقای واعظی، اصلاحات یک موجود نیمه جان بود، الان به کما رفته!
خادم الشریعه۷۱۹۵۲۶۲۱:۵۴:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جهرمی جان مدیریت شمای جوان را هم دیدیم در حوزه ریجستری !!! خدا نکند مدیریت سایر مدیران جوان مملکت مثل مدیریت شما شود
محمد رضا کلاته تپه سفلی۷۱۹۵۳۰۲۱:۵۹:۱۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
در ارسال موجود زنده به فضا در آینده ، از وجود نازنین پژوهشگر جوان جناب آقای مهندس جهرمی استفاده شود
ناشناس۷۱۹۵۴۷۲۲:۱۵:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
1000 سال زمان لازم است تا جهرمی ؛ زیبا کلام شود
ناشناس۷۱۹۵۶۰۲۲:۲۴:۴۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
دولت هممون رو گذاشته سر کار توی هر جمعی قرار میگیره ؛ همون وری میشه
ناشناس۷۱۹۵۶۱۲۲:۲۶:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
از جواب آذری قانع نشدم
ناشناس۷۱۹۵۶۳۲۲:۲۷:۵۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جهرمی صرفا در حوزه ریجستری گوشی متولی باشد و لاغیر
2×3÷5×6^9۷۱۹۵۶۹۲۲:۳۴:۳۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جهرمی ادای آدمای موفق رو در میاره ! خیلی دوست داره دیده شه توسط بقیه !
سلیمان۷۱۹۵۸۰۲۲:۴۷:۴۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
جناب آقای خبازدولتی که مجری انتخابات است آیادادن لیست ازسوی آن دخالت درانتخابات نخواهدبود!!!؟
ناشناس۷۱۹۵۸۹۲۲:۵۳:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
ماهواره پیشکش! لطفا از وزیر ارتباطات بپرسین که از چه فیلتر شکنی برای رفتن روی توییتر استفاده میکنند؟!
بابک رضایی لرستان۷۱۹۷۴۱۰۶:۱۷:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
جناب آقای دکتر جهرمی در سرزمینی که هیچ گونه آمار درستی از درآمد و هزینه ،عملکرد و بهره وری وجود ندارد شما میتوانی هر چه دوست داری بر زبان برانی.

پربحث‌های امروز

 1. جناب آقای سفیر! اینجا ایران است

 2. سخنگوی ناجا: برخورد پلیس با جرایم مشهود فارغ از جنسیت است

 3. آقای رئیسی لطفا ما را امیدوار نگه دارید!

 4. پشت پرده ارتباط زن جاسوس با ۱۶ مدیر ارشد وزارت نفت چیست؟

 5. حاجی‌بابایی: دریافت کنندگان حقوق های نجومی، ۱۸ درصد به حقوقشان اضافه شده/ قانون اصلاح شود

 6. شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا

 7. تصویری دردناک از دختران وزنه‌بردار

 8. نوبخت: افزایش حقوق برای همه کارکنان دولت اعمال شده است/ دولت با مشکلات فراوان حقوق‌ها را افزایش داد

 9. آیا خودرو ارزان می‌شود؟/ علت نوسانات قیمت خودرو

 10. ماکرون: به روحانی گفتم خروج از برجام اشتباه است

 11. ظریف: آمریکا در جایگاه نابودی ایران نیست

 12. قوی‌ترین و پیشرفته‌ترین پهپاد‌های نظامی دنیا  

 13. انگلیس خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا شد

 14. صحنه دلخراش تصادف فجیع قهرمان نامدار کشتی  

 15. رئیسی: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند

 16. فشار بازار اجاره بیشتر شد+ قیمت

 17. محسن افشانی به زندان اوین رفت

 18. موضع نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا درباره برجام

 19. زمان راه اندازی خط اعتباری اینستکس بین ایران و اروپا

 20. چگونه در شکار «پهپاد» متخصص شدیم؟

 21. پایان کنفرانس بحرین با سخنان جنجالی داماد ترامپ

 22. استخراج بیت‌کوین، قاچاق انرژی الکتریکی است/ نرخ استخراج هر بیت‌کوین در جهان ۷ هزار دلار است

 23. فلاحت پیشه: جهانگیری باید در کنار روحانی پاسخگوی عملکرد دولت باشد

 24. دلار ارزان‌تر شد

 25. خداحافظی متفاوت دوبلور پیشکسوت  

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیات حادثه در زندان فشافویه/ قتل علیرضا شیرمحمدعلی در ۹۰ ثانیه

 2. سفارت بریتانیا در تهران: اوضاع اقتصادی در ایران در حال وخیم شدن است

 3. توکلی: وضعیت خراب است ولی بن‌بستی وجود ندارد/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 4. درباره برخورد پلیس با دختری در پارک تهرانپارس/ کاهش تنش، وظیفه پلیس آموزش دیده

 5. در حاشیه انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب

 6. درباره #امیر_جعفری

 7. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 8. سکانس جنجالی در رسانه ملی درباره مصونیت اطرافیان مسئولین  

 9. ترامپ: برای مذاکره با ایران خیلی مشتاقیم/ بسیاری از دوستانم ایرانی هستند/ آن‌ها مردمان خارق‌العاده‌ای هستند

 10. اعتراف وزیر خزانه داری آمریکا به استفاده از FATF برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها

 11. ترامپ: امیدوارم جنگی با ایران اتفاق نیفتد

 12. ربیعی: صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند/ روحانی درباره اتفاق تهرانپارس با وزیر کشور صحبت کرده است

 13. یک ورزشکار دیگر به ایران بازنگشت

 14. عوارض «مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌ زیست خوزستان  

 15. نشست شورای امنیت؛ فرانسه: پایان برجام عقب‌گردی خطرناک خواهد بود/ انگلیس: به ایران توصیه می‌کنیم از محدودیت‌های برجام فراتر نرود

 16. نوبخت: مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کردیم

 17. بالاترین مدال افتخار ارتش آمریکا بر گردن سرباز سابق جنگ عراق  

 18. جزئیات ۵ برنامه دولت برای بازار مسکن/ امتیاز ویژه دولت به کارمندان در طرح «تام‌کاد»

 19. واکنش کاربران توییتر به تحریم ظریف؛ چیز عجیبی نیست/ دیدی نمی‌شود؟/ آقای ترامپ در تهران فقط نظامیان با تو سخن می‌گویند/ ادعای مذاکره آمریکا، نمایشی است  

 20. عملیات جمع آوری پل گیشا  

 21. چهره دستوری مقام فرانسوی مقابل نماینده عربستان  

 22. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 23. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 24. ماکرون: با آمریکا به دنبال عقد توافقی دقیق‌تر با ایران هستیم

 25. تایید دستگیری زن نفوذی در وزارت نفت/ خاطره یک خبرنگار از دیدار با رئیسی/ واکنش دولت به ماجرای پارک پلیس تهرانپارس

پربحث‌های هفته

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 3. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 4. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 5. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 6. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 7. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 8. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 9. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 10. هزينه‌هاي يك دروغ!

 11. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 12. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 13. جناب آقای سفیر! اینجا ایران است

 14. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 15. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 16. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 17. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 18. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 19. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 20. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 21. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 22. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 23. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 24. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 25. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

پربحث‌های اخیر

 1. جناب آقای سفیر! اینجا ایران است

 2. آقای رئیسی لطفا ما را امیدوار نگه دارید!

 3. پشت پرده ارتباط زن جاسوس با ۱۶ مدیر ارشد وزارت نفت چیست؟

 4. ظریف: آمریکا در جایگاه نابودی ایران نیست

 5. رئیسی: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند

 6. فلاحت پیشه: جهانگیری باید در کنار روحانی پاسخگوی عملکرد دولت باشد

 7. انتقام گروه B از ظریف

 8. مراسم تشييع پيكر مطهر ١٥٠ شهيد دوران دفاع مقدس

 9. ذوالنور: اقتدار پلیس باید حفظ شود

 10. امیرعبداللهیان: تنها راه نجات «ترامپ» تغییر رفتار در مقابل منطق محکم رهبری است

 11. اجلاس واقعی اوپک پلاس زودتر برگزار می‌شود؟

 12. ملیجک‌بازی سلبریتی‌ها برای پاسخ ندادن به نیازهای واقعی مردم است

 13. منتجب‌نیا: لیست امید،اصلاح طلب نبود/ همه اشتباهات به شورای عالی سیاست‌گذاری باز می‌گردد

 14. اخلاق و دیپلماسی در تفکر ترامپ

 15. جانشین فرمانده کل سپاه: آمریکا در مقابله با توان دفاعی و امنیتی کشور ناتوان است

 16. عبور ذخایر اورانیوم ایران از مرز تعیینی در برجام، پیامی برای نشست کمیسیون مشترک

 17. بازخوانی حادثه ششم تیر ۱۳۶۰؛ از ترور تا تحریم

 18. رهبر انقلابي و برخي مديران غيرانقلابي

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 20. لاریجانی: آمریکا در صورت تکرار تجاوز به مرزها با برخورد قاطع تری روبرو می‌شود/ آمریکا به دنبال فرافکنی است

 21. تماشاگر نباشید

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: وضعیت خراب است ولی بن‌بستی وجود ندارد/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 2. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 3. ربیعی: صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند/ روحانی درباره اتفاق تهرانپارس با وزیر کشور صحبت کرده است

 4. واکنش کاربران توییتر به تحریم ظریف؛ چیز عجیبی نیست/ دیدی نمی‌شود؟/ آقای ترامپ در تهران فقط نظامیان با تو سخن می‌گویند/ ادعای مذاکره آمریکا، نمایشی است  

 5. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 6. تایید دستگیری زن نفوذی در وزارت نفت/ خاطره یک خبرنگار از دیدار با رئیسی/ واکنش دولت به ماجرای پارک پلیس تهرانپارس

 7. فرمانده هوافضای سپاه: آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

 8. خاطره مجری صدا و سیما از دیدار با ابراهیم رئیسی؛ سراغ این «رئیس» با بادبزن بروید

 9. رهبر انقلاب: مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه در اولویت است، در این کار سخت‌گیری کنید/ گناه مسئول مبارزه با فساد، نابخشودنی است/ پیشنهاد مذاکره آمریکا، یک فریب است

 10. یک نماینده مجلس درگذشت

 11. دست وزارت دفاع و سپاه را می‌بوسم

 12. سخنگوی سازمان انرژی اتمی: فردا؛ پایان مهلت سازمان انرژی اتمی به اروپا

 13. واکنش «ذوالنور» به تحریم «ظریف»

 14. نامه ای از یک پژوهشگر ایرانی به رئیس جمهور آمریکا

 15. آیت‌الله جنتی: تحریم‌های آمریکا علیه مسئولان نظام، تبلیغاتی است

 16. نازِ جهانگیری؛ نیاز اصلاح‌طلبان

 17. نماینده مجلس: وزارت اطلاعات دست‌های آلوده‌‌ در تخصیص ارز ۴۲۰۰ را شناسایی کند

 18. با حکم وزیر کشور؛ سرپرست استانداری گیلان منصوب شد

 19. امپراتوری ابلهان!

 20. رئیسی: تلاش می‌کنیم دستگاه قضا پناهگاه مردم شود

 21. عارف: درباره حادثه تهرانپارس شفاف‌سازی کنید  

 22. کاسبی انتخاباتی در نیویورک

 23. لیلاز: سال گذشته پهپاد را می‌زدیم دلار ۴۰ هزار تومان می‌شد

 24. ورود دادسرای نظامی به حادثه درگیری در پارک تهرانپارس

 25. دهقان: اگر اصل ۱۴۲ قانون اجرا می‌شد مسئولانی با سرمایه هزار میلیاردی نداشتیم

پربحث‌های هفته

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 4. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 5. هزينه‌هاي يك دروغ!

 6. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 7. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 8. جناب آقای سفیر! اینجا ایران است

 9. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 10. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 11. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 12. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 13. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 14. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

 15. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 16. توکلی: وضعیت خراب است ولی بن‌بستی وجود ندارد/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 17. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 18. مواضع انتخاباتی آیت‌الله مصباح در دیدار با اعضای حزب پایداری

 19. حاجی‌زاده: هواپیمای جاسوسی دیگری را که ۳۵ سرنشین داشت، ‌منهدم نکردیم

 20. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 21. چرا FATF منتظر می‌ماند؟

 22. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 23. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 24. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 25. آقای رئیسی لطفا ما را امیدوار نگه دارید!

آخرین عناوین