زندگی مادر و پسر دزفولی در فرسنگ‌ها زیرخط فقر‌+ تصاویر

گروه اجتماعی الف،   3971021041 ۲۱ نظر، ۳ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان دزفول "شهرک شهید محمد منتطری" مادر و پسری زندگی می‌کنند که فقر و نداری همراه با مریضی و گرفتاری با زندگی آنها عجین شده است.

به گزارش تسنیم، در روستایی از توابع شهرستان دزفول در شهرک منتطری مادر و پسری زندگی کرده که با سختی‌های زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند. شاید سختی‌های زندگی، نداری، مریضی و گرفتاری به زبان آوردن آسان بوده اماکافی است از نزدیک نظاره‌گر سختی و مشقت  خانواده‌ی دو نفری "گیلانی چهاربری" باشید که هنوز هم در نزدیک ما افرادی هستند در فقر و نداری زندگی می‌کنند و تنها امیدشان بعد از خدا به حمایت‌های  نهادهای، کمیته امداد امام خمینی(ره) و  بهزیستی خیران دوخته شده است.

این گزارش روایت مادر و پسری  است که در کنار فقر، نداری و محرومیت، گر چه با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته‌اند اما دلخوشی‌شان بعد از خدا به نهادهایی مانند کمیته امداد خمینی (ره)، بهزیستی و خیران است. فقر و نداری که  سبب شده است تنها نان آور خانه ابراهیم شرمنده مادر بشود و نتواند مادر را به بیمارستان ببرد و حداقل امکانات زندگی را برای مادرش مهیا کند.در ادامه گفت و گو خبرنگار تسنیم را با این مادر و پسر ملاحظه می‌کنید.

از نظر مالی فقیر هستند به غیر از فرش رنگ پریده زیر پای‌شان  تقریبا هیچ چیز با ارزشی ندارند این زن با صلابت و صبور از مشکلاتش می‌گوید: در یک اتاق سیمانی که نامش "خانه" است سکونت داریم. نه حمامی داریم نه سرویش بهداشتی.برای رفتن به حمام و سرویس بهداشتی به مرکز اوژانس فوریت پزشکی که نزدیک‌مان است «خدا خیرشان بدهد» در صورت امکان به آنجا رفته و زمانی که امکان نباشد در سرمای سوزناک زمستان در گوشه‌ای از بیرون این اتاق حمام می‌کنیم.

این مادر رنج کشیده با بیان اینکه آب نداریم همسایه‌‌ها برایمان آب تهیه می‌کنند،  می‌گوید: نزدیک به چندین سال است به همراه پسرم در این اتاق زندگی می‌کنیم که  از داشتن برق  محروم بوده و همین یک لامپ را که می‌بینید همسایه‌مان برای ما نصب کرده است. تابستان به دلیل نبود یخچال مردم برایمان یخ می‌آورند تا بتوانیم آب خنک بخوریم.

مادر ادامه می‌دهد: چندین سال است وضعیت ما به همین نحو است و تاکنون برخی از نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی در جریان وضعیت زندگی ما قرار گرفته‌اند اما شاهد اقدامی برای رفع بخش کوچکی از مشکلات‌مان  نبوده‌اند و تنها امیدمان به خدا و مردم است.

این مادر در حین گفتن این کلمات فرش رنگ پریده را که کاملا پاره بود بلند می‌کند و می‌گوید: در سوز سرما این فرش تنها زیر پای ما است. سال‌هاست که مریض هستم ولی به علت فقر و نداری نمی‌توانم درمان کنم.  در این سوز سرما وسیله گرمایشی ندارم که بخواهم  روشن کنم تا گرم‌مان بشود توان خرید را هم ندارم که حداقل  بتوانم لباس گرما برای خودم و ابراهیم بخرم.

در حالی که بغض در گلویش بود با بیان اینکه روزگار بسختی می‌گذرد، گفت:حتی نمی‌توان خانه‌ای  اجاره کنم. با توجه به ساخت و سازی که اطراف این اتاق انجام می‌دهند نگران شده‌ام که در آینده همین یک اتاق را هم از ما بگیرند. ما به سختی قادر هستیم  شکم‌مان را سیر کنیم برخی موقع‌ها مردم برای ما غذا می‌آورند.

ای بانوی بی‌پناه در پایان با وجود تمام مشکلات که دارد تنها آرزوی قبل از مرگش را داشتن خانه‌ای مناسب بیان کرد و در حالی که بغض‌های فروخورده چشمانش را سرخ کرده بود گفت:  کاش می‌شد مردم، خیران و مسئولان به دادمان برسند

در آن سوی اتاق پسر پیرزن که اکنون نان‌آور خانه است و نامش کریم است در حالی که بغض گلویش را گرفته خود را این‌گونه معرفی می‌کند: نداری سخت است و خدا هیچ پسری را شرمنده مادرش نکند. بعد از فوت پدرم چندین سال است با این سختی و مشقت زندگی می‌کنیم  چندین سال  تنها سرپناه ما این اتاق سیمانی کهنه است که این روزها به دلیل سرما و بارندگی در گل و لای موجود این شرایط سخت را در زیر این اتاق سپری می‌کنیم. از داشتنن حداقل امکانات زندگی «سرویش بهداشتی و حمام » هم محروم هستیم.

کریم با بیان اینکه اوضاع کاری چندان یار نیست و مادرم همچنان روزهای سختی را سپری می‌کند بیان کرد: نه پول داریم نه کسی را داریم تا استخدام‌مان کند کارگر انبار سیمان هستم که درآمدم روزانه است یک روز هست یک روز نیست. درباره وضعیت زندگی مان  به مسئولان مراجعه کردیم ولی آنها گفتند خودمان نیازمند کمک هستیم. سال‌هاست که مادرم مریض است شرمنده او هستم.

در ادامه رئیس اداره بهزیستی شهرستان دزفول در این باره در گفت و گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: اداره بهزیستی آمادگی کامل  را دارد در صورتی که تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و مستمربگیر سازمان تامین اجتماعی نباشند تحت پوشش خود قرار دهد.

فریدون عبدی افزود: هیچ‌گونه گزارشی در این باره داده نشده در صورتی که  تحت حمایت نهادهای قید شده نباشند با مراجعه به مرکز مستمری روستایی ما در شهرک منتظری  یا مراجعه به اداره بهزیستی اقدامات لازم حتما انجام می‌شود. شماره بنده را به این خانواده داده  تا مستقیم با خود در ارتباط و تماس بگیرند. این قول را به شما خواهم داد کمتر یک ماه در صورتی که تحت پوشش نهادهای گفته شده نباشند، تحت حمایت اداره بهزیستی شهرستان دزفول قرار گیرند. 

روایت تسنیم از زندگی مادر و پسر دزفولی در فرسنگ‌ها زیرخط فقر‌+ تصاویر

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

عالی محمودی اهواز۷۱۷۶۰۰۱۲:۴۱:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
اینجا ایران است دارای 8درصد منابع جهان و اینجا خوزستان است.................
سید۷۱۷۶۷۸۱۳:۲۹:۰۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
کمیته امام میگوید اگر تحت نظر سامان تامین اجتماعی نباشد. باید این مسئولین را میگذاشتند مربی لالیگای اسپانیا که چه زیبا پاسکاری میکنند
ناشناس۷۱۷۷۷۶۱۴:۵۳:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
چگونه مدیران دولتی می توانند به راحتی این همه اختلاس و چپاول از ثروت این افراد بی پناه بکنند؟ درست است که در این دنیا دست آنها را کاملا باز گذاشته اند اما جواب خدا را چه خواهند داد؟
ناشناس۷۱۷۸۷۳۱۶:۲۵:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
فقیر اونهم در ایران مگه میشه مگه داریم
همشهری۷۱۷۸۷۵۱۶:۲۷:۴۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
خوب ما که قرار بود از این موارد نداشته باشیم پس چی شد
محمد۷۱۷۹۰۷۱۷:۰۲:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
چشم مسولان روشن
ناشناس۷۱۷۹۲۰۱۷:۱۶:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
عده ای دیروز در سالن اجلاس سران ، سالگرد استخر را به سوگ نشستند و متوفّی را به عرش اعلا گسیل داشتند!!!! اینجماعت جداشده از فلاکت ، هرگز فقر را به یاد نمیآورند هرگز نمیخواهند به شرمندگی بیاندیشند
ناشناس۷۱۷۹۳۸۱۷:۳۲:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
بالاخره تنها نان آور خانه کریم است یا ابراهیم؟هرچند بی غیرتی مسئولان کاملا مشهود است.
ناشناس۷۱۷۹۵۷۱۸:۰۶:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
خوشبحال مسولین. کلاهشونو بندازن بالاتر
ناشناس۷۱۷۹۵۹۱۸:۰۹:۳۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
امام علی علیه : هیچ کجا ثروت انباشته ای ندیدم مگر در کنار آن حق مظلومی پایمال شده باشد ...ابعاد جدید فساد در خصوصی‌سازی/فروش کارخانه ۱۰هزار میلیاردی به ۷۰میلیارد تومان به یک بی‎سواد گروه اقتصادی الف، ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۵۵ این در به آن در ...سوال ندارد
محمد۷۱۷۹۶۲۱۸:۱۵:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
الله اکبر
ناشناس۷۱۷۹۸۶۱۸:۵۴:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
باعث شرمساریست
ناشناس۷۱۸۰۱۸۱۹:۳۳:۵۷ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
"شماره بنده را به این خانواده داده تا مستقیم با خود در ارتباط و تماس بگیرند"!!!!!!!!!! آنقدر برای این مسوول بامسوولیت سخته که یه توک پا تشریف ببرند پیش اون خانواده؟؟؟؟؟؟ افراد نیازمند خودشون با پای خودشون باید بیان خودشونو معرفی کنن یا شما باید شناسایی کنید و حمایت کنید؟؟؟؟؟؟؟
مجید۷۱۸۰۹۴۲۱:۱۸:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
باسلام .خواهشمندم شماره کارت این خانواده را ثبت کنید تا مبلغی ناچیز واریز کنم تا در اون دنیا نگویم نمیدانستم و خبر نداشتم .باشد که اجر و ثوابش را شماها هم ببرید که اینگونه مسایل را نشر میدهید .دیگران که میگویند این خبرا نیست مملکت گل و بلبل هست
ستار۷۱۸۰۹۵۲۱:۱۸:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
اگردستم رسد برچرخ گردون از او پرسم که این چونست آن چون یکی را داده ای صدگونه نعمت یکی را جو آلوده در خون خدواند ان شاءالله صاحب دنیا را برساند
ناشناس۷۱۸۱۳۷۲۲:۰۴:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
ایران چهارمین ذخایر نفت و گاز جهان را دارد ، لیاقت ما این است؟! چرا نمی توانیم مثل همه مردم دنیا یک زندگی عادی داشته باشیم؟! آیا همه مردم دنیا اشتباه می کنند و فقط ما داریم راه درست را می ریم؟ قراره کجا بریم؟!
محمد۷۱۸۱۷۴۲۲:۵۳:۴۳ ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
یا خدا ! خودت کمکشون کن.
ناشناس۷۱۸۲۲۱۰۰:۰۰:۰۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
سوژه گزارش که واقعا شرم آوره برای مسئولین، اما ادبیات نویسنده گزارش از اون هم شرم آورتر. بچه های دبستانی بهتر از این جمله بندی می کنند. واقعا پر از اشتباه های دستوری بود...
ناشناس۷۱۸۲۴۱۰۰:۲۲:۴۰ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
خوزستان ۵۱ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد در حالی که کویت ۱۷ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد . میدانهای نفتی خوزستان با داشتن ۴ مخزن بزرگ نفتی با ۲۵۰ میلیارد بشکه نفت درجا ، کویت با داشتن یک میدان نفتی با داشتن ۷۴ میلیارد بشکه نفت درجا حالا خوزستانی چطور زندگی می کند و کویتی چطور زندگی می کند
ناشناس۷۱۸۲۴۹۰۰:۳۱:۲۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
خدایا مسئولان در تمام این سالها به بهانه های بسیار گوناگون به ویژه خصوصی سازی و دورزدن تحریمها و تامین کالاهای اساسی و ........ ، چوب حراج به اموال بیت المالی زده اند که این دو هم وطن هم در آنها سهم دارند و هیچ هیچ هیچ نهاد نظارتی هم معترضشان نشده .
ناشناس۷۱۸۲۵۳۰۰:۳۵:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
صاحبان پست و مقام طی چند دهه گذشته ، چگونه جواب این همه بی عدالتی و تبعیض و ناکار آمدی و .................. را در بارگاه خداوند متعال خواهند داد .

پربحث‌های امروز

 1. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 2. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سونوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 5. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 6. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 7. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 8. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 9. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 10. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 11. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 12. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 13. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 14. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 15. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 16. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 17. سرقت مسلحانه در رشت  

 18. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 19. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 20. سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

 21. معصومه ابتکار در BRT  

 22. خرازی: انقلاب تا یمن بینش و آگاهی به مردم داده است/ صفارهرندی: آمریکا هربدلی زدشکست خورد

 23. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 24. وزیر نفت: از مهرماه هیچ بنزینی وارد کشور نشده است/ اگر دو ساعت بنزین نباشد، مردم نمی‌توانند آن را تحمل کنند

 25. سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم

پربحث‌های دیروز

 1. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 4. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 5. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 6. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 7. اعترافات اسماعیل بخشی / گروه کمونیستی گام در هفت تپه چه می‌کرد؟  

 8. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 9. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 10. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 11. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 12. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 13. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 14. تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای افشین پیروانی درباره کی‌روش

 15. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 16. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 17. حضور رئیسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 18. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 19. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 20. اولتیماتوم وزیر صنعت به خودروسازان

 21. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 22. دستمزد ۲میلیاردی بازیگر در دولتی که سرمایه وزیرش ۱۰۰۰ میلیارد است، عجیب نیست!   

 23. بیم ها و امیدهای SPV

 24. آیت‌الله نوری همدانی: کنوانسیون پالرمو برای کشور مفید نیست/ ما نمی‌توانیم سکوت کنیم

 25. حاجی‌بابایی: نرخ ارز هنوز حباب دارد

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 10. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 15. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 16. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 17. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 18. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 19. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 20. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 21. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 22. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 23. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 24. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 25. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

پربحث‌های اخیر

 1. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 2. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 3. سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

 4. چه کسی شهیدان بهشتی و رجایی را غسل داد؟

 5. سریال آزمون‌های استخدامی؛ پایانی خوش برای اشتغال جوانان وجود دارد؟

 6. آخرین اخبار از پرونده واردات خودرو/ بازداشت ۱۰ دلال و ۴ کارمند وزارت صمت

 7. «آتش نشانی» به مشاغل سخت و زیان آور پیوست

 8. سردار کمالی: تکلیف قطعی جریمه ریالی سربازی برای سال آینده مشخص شد

 9. مدیریت بحران قبل و بعد از «پلاسکو»

 10. انتقال خاک به خارج از کشور ممنوع است

 11. عامل اصلی ناهنجاری‌های کشور از دید رحمانی فضلی

 12. منوی باز قلیان‌سرا‌ها از دو سیب تا افزودنی غیرمجاز!

 13. سرنوشت ۱۴ صیاد ربوده شده اسیر الشباب چه شد؟

 14. ضربه وزارت اطلاعات به باند قاچاق نقره از چین

 15. چه کسانی می‌توانند در آستان قدس رضوی سرباز شوند؟

 16. دادستان کرج: صدور حکم اعدام برای شهردار کرج صحت ندارد

 17. توضیحات رئیس پلیس تهران درباره فرار ۳ اخلالگر بازار کاغذ

 18. ماه گرفتگی یکم بهمن ۹۷ در ایران قابل مشاهده است؟

 19. بارش برف و کاهش دید در جاده‌های کشور

 20. حل مشکل آلودگی با حمل و نقل عمومی

پربحث‌های دیروز

 1. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 2. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 3. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 4. پرونده بوی بد در تهران بدون اعلام نتیجه مختومه شد

 5. سرپرست وزارت بهداشت: قیمت دارو باید اصلاح شود

 6. ۶۱۸ کیلوگرم هروئین پیش از ارسال به اروپا کشف و ضبط شد

 7. فرمانده ناجا: دشمنان امسال را برای ایجاد آشوب‌ انتخاب کردند اما موفق نشدند

 8. راه‌اندازی ۶ کیلومتر از خط ۷ مترو تهران تا پایان امسال

 9. مدارسی که فردا تعطیل است

 10. دادستان تهران: گرانی با گرانفروشی فرق دارد

 11. معاون پژوهشی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی درگذشت

 12. مهلت ثبت‌نام ازدواج دانشجویی تا 30 بهمن تمدید شد

 13. آیت الله سبحانی: کتب دانشگاهی نباید مخالف مفاهیم اسلام باشد

 14. روحانی درگذشت پدر شهیدان کریمی هویه را تسلیت گفت

 15. اول بهمن "ماه" می‌گیرد/شهرهایی که خسوف را می‌بینند

 16. بیمه شخص ثالث همچنان برای خودرو صادر خواهد شد

 17. عیادت نماینده رئیس جمهور از آیت الله مومن

 18. دعوت از داوطلبان امامت جمعه برای شرکت در آزمون

 19. صرف وقت کاربران ایرانی درشبکه‌های اجتماعی ۳۰ برابر مطالعه روزنامه

 20. مراحل تعویض دربهای ساختمانی با درب های ضد سرقت

 21. ساختمانی فاخر به جای پلاسکو ساخته می‌شود

 22. جزئیات ماه گرفتگی دوشنبه

 23. ادامه بارش برف در برخی از محورهای کشور

 24. تجهیز پلیس به لباس دوربین‌دار منوط به تامین اعتبار

 25. زمان تحویل پلاسکو جدید به کسبه مشخص شد

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 3. جزئیات حادثه حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله در لواسان + عکس

 4. واکنش نظام پزشکی به ۲ مصوبه مالیاتی پزشکان

 5. وام های غیرقانونی بانک سرمایه به حسین هدایتی، مدلل، هادی رضوی، گروه جهانبانی و ...

 6. دادستان کل: ادعای اسماعیل بخشی درباره شکنجه دروغ بوده است

 7. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 8. دادستان تهران: ۳ متهم گرانی کاغذ از کشور فرار کردند

 9. سرنوشت محموله گوشت هواپیمای سانحه دیده

 10. مقصر آقای پول است!

 11. کشورهایی که معابر و تونل‌های خود را پولی کردند

 12. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 13. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 14. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 15. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 16. بررسی موضوع حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله از زبان یک حقوقدان

 17. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 18. محسن هاشمی: شهرداری موظف به اخذ عوارض تردد خودروها در تونل‌های شهری است

 19. آخرین وضعیت کنکور در گفتگوی الف با دبیر کارگروه آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت

 20. سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

 21. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

 22. اصفهان تا ۲۰۲۵ خالی از سکنه می‌شود؟

 23. وزیر دولت احمدی‌نژاد و رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه سه‌شنبه محاکمه می‌شوند

 24. چه حکمی در انتظار پسر ۱۳ ساله متهم به قتل است؟

 25. توضیحات پورسیدآقایی درباره پولی شدن استفاده از تونل‌های تهران

آخرین عناوین