عضو جدید شورای امنیت ملی آمریکا کیست؟

گروه جهان الف،   3971018030 ۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
عضو جدید شورای امنیت ملی آمریکا کیست؟

با شکل گیری تیم جدید شورای امنیت ملی آمریکا، پرده از طرح آمریکایی-صهیونیستی برای مواجهه با ایران، در پی شکست واشنگتن در ایجاد اجماع بین المللی علیه این کشور، برداشته شده است.

 

مهر: روز گذشته «ریچارد گلدبرگ» از اعضای لابی ضد ایرانی «بنیاد دفاع از دموکراسی» (FDD) با حکم ترامپ عضو شورای امنیت ملی آمریکا شد. وی پیش از این در دوره اوباما، طراح و مذاکره‌ کننده اصلی کنگره در امور تحریم‌های ایران به شمار می‌رفت و پس از انعقاد موافقتنامه برجام از مسئولیت خود کناره‌گیری کرد.

گلدبرگ، مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی، مذاکره کننده جمهوریخواه مجلس سنای ایالات متحده برای چندین دور تحریم های کنگره علیه ایران بود.

وی همچنین خود را به عنوان یکی از ایدئولوگ های پیشرو FDD در مورد منازعه اسرائیل و فلسطین شناسانده است. از جمله پیشنهادهای معروف وی در این زمینه، قطع کمک های آمریکا به «آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی» (آنروا) است که به مرحله اجرا نیز در آمده است.

ریچارد گلدبرگ کیست؟

وی دارای مدرک کارشناسی در رشته روزنامه نگاری و کارشناسی ارشد در سیاست عمومی و مدیریت دولتی از دانشگاه «نورث وسترن» است. او یک افسر نیروی دریایی ایالات متحده با تجربه حضور نظامی در ستاد مشترک و نیز در افغانستان است.

وی از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ در گنگره مشغول به کار بوده و به عنوان معاون رئیس هیات مدیره و مشاور ارشد سیاست خارجی «مارک کرک» سناتور پیشین ایالت ایلینویز فعالیت می کرد. از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۱۷، او به عنوان معاون رئیس کارکنان امور مربوط به قانونگذاری و بعدها رئیس دفتر کارکنان فرماندار ایلینویز «بروس راونر» فعالیت کرد.

به عنوان رییس دفتر کارکنان فرمانداری، گلدبرگ دولت آمریکا را در پنجمین ایالت بزرگ ایالات متحده با نظارت بر تمام عملیات روزمره، از جمله امنیت داخلی، امنیت عمومی و بهداشت عمومی یاری کرد.

او همچنین اولین قانون دولتی را برای از بین بردن صندوق های بازنشستگی شرکت هایی که در تحریم اسرائیل شرکت می کنند، هدایت کرد. اقدامی که جرقه ابتکار عملی سراسری را در ایالت های آمریکا روشن کرد.

گلدبرگ به عنوان یک کارمند وابسته به کمیته فرعی اختیارات مجلس در عملیات خارجی دولت، در زمینه طیف گسترده ای از مسائل مربوط به کمک های خارجی ایالات متحده، از جمله تامین مالی خارجی، کمک های امنیتی بین المللی، حفظ صلح بین المللی، توسعه، صندوق های بهداشت و درمان جهانی، مشغول به کار بود.

او یکی از بنیانگذاران کار گروه اتاق آمریکا-چین بود و یکی از اولین آمریکایی ها بود که تا به حال به بازدید از مرکز پرتاب فضایی انسان در چین سفر کرده است. گلدبرگ رهبری تلاش برای گسترش همکاری دفاع موشکی ایالات متحده با اسرائیل را عهده دار بوده و نقش کلیدی در بودجه ایالات متحده برای برنامه Arrow-۳، گنبد آهنین و استفاده از یک رادار دفاع موشکی پیشرفته به صحرای نقب را ایفا کرد.

وی در مجلس سنا نیز به عنوان یک معمار برجسته سخت ترین تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران ظاهر شد. او مذاکره کننده ارشد جمهوریخواهان برای سه دوره تحریم بانک مرکزی ایران، سرویس پیام رسانی مالی SWIFT و بخش های کلی اقتصاد ایران بود.

ریچارد گلدبرگ همچنین قوانین مربوط به حقوق بشر و دموکراسی را در ایران، شامل تحریم هایی علیه جمهوری اسلامی ایران با ابزار سرکوب تهیه و مورد مذاکره قرار داد.

طراحی اهداف مشترک با اسرائیل علیه ایران

فعالیت های وی بازه ای گسترده از تهدید به تحریم بانک های مرکزی اروپا و هیئت مدیره SWIFT به اتهام تسهیل تجارت با ایران با تاکید بر «تئوری دیوانه» تا تضعیف تعهدات بین المللی در مورد توافق هسته ای ایران و از بین بردن اعتماد به نفس کسانی که در برابر خروج ایالات متحده از برجام و اعمال تحریم مجدد علیه ایران مقاومت می کنند را شامل می شود.

با شکل گیری پازل مشاوران ترامپ، پرده از هدف اصلی دولت وی در مواجهه با ایران، پس از شکست سنگین واشنگتن در ایجاد اجماع بین المللی علیه ایران فرو افتاده است. یکی از اهداف اصلی گروهی که گلدبرگ از دیروز به عضویت آن در آمده است، ابراز نگرانی مبهم در مورد برنامه هسته ای ایران و ایجاد شرایط برای جنگ احتمالی با این کشور است.

گلدبرگ در دیدار تابستان امسال با «جیکوب ناگل» رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی دیدار کرد. پس از این دیدار دو طرف تاکید کردند که دولت ترامپ باید از قدرت تحریم خود برای هدف قرار دادن دولت های خارجی و همچنین آژانس ها و مقامات آنها که در فعالیت های مجاز در چارچوب برجام شرکت می کنند، استفاده کند و این به ویژه تحریم هایی است که هدفش کاهش توانایی گسترش تسلیحات هسته ای ایران می شود.

به عنوان مثال، گلدبرگ و ناگل گفته اند که دولت های خارجی که در طراحی مجدد و بازسازی راکتور هسته ای ایران همکاری دارند  باید هدف تحریم های آمریکا قرار گیرند.

در واقع این اقدام اجازه خواهد داد که دولت ترامپ با هدف قرار دادن دولت های خارجی برای همکاری های علمی خود با ایران، به نگرانی ادعایی در خصوص کاهش خطرات گسترش تسلیحاتی این کشور پاسخ دهد.

به این ترتیب دولت ترامپ می تواند ادعا کند دولت های خارجی که به فعالیت های مطابق با برجام، مانند بازسازی راکتور هسته ای اراک مشغول اند، درگیر فعالیتهایی هستند که به طور موثری به خطر یا گسترش دادن سلاح های کشتار جمعی کمک می کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی هدف بعدی تحریم ها

حمایت مالی، مادی و تکنولوژیکی حتی اگر به شکل تلاش برای کاهش توانایی راکتور هسته ای ایران باشد تحریم شده و تمام دارایی های طرفهای درگیر این فعالیت ها در معرض تحریم های ثانویه ایالات متحده قرار خواهد گرفت.

 پیشنهاد بعدی گلدبرگ این است که واشنگتن باید تهدید به کاهش بودجه آژانس بین المللی انرژی اتمی در صورتی که آژانس همچنان به ارائه کمک های فنی به ایران و میزبانی سمینارها و کنفرانس ها در این کشور کند، اقدام کند.

این در حالی است که طبق برجام، آژانس بین المللی انرژی اتمی موظف شده است در همه نوع پروژه های همکاری و کمک فنی به ایران مشارکت کند. به عنوان مثال، برجام به کمیسیون مشترک نیاز دارد که از کمک به ایران، از جمله از طریق پروژه های همکاری های فنی آژانس بین المللی انرژی اتمی حمایت کند و یادآور می شود که پروژه مدرن سازی رآکتور اراک، شامل پشتیبانی قابل توجه آژانس بین المللی انرژی هسته ای خواهد شد.

این تلاش ها در واقع بیانگر هدف دیگری از سوی مشاوران امنیت ملی ترامپ است. هدف نهایی آنها نه محدود کردن فناوری هسته ای و نه کاهش خطرات گسترش تسلیحات هسته ای در ایران، بلکه ایجاد شرایطی برای جنگ با این کشور است. از این رو تمام تلاش خود را بر تضعیف توافق هسته ای و تشدید نظارت بین المللی غیرمنطقی معطوف کرده اند تا ابزار لازم برای به نتیجه رساندن این هدف را به دست آورند.

به نظر می رسد که ایالات متحده آمریکا مایل است برای دستیابی به اهداف بدخواهانه خود علیه ایران از هر طریقی حتی تحریم همپیمانان خود و نیز سازمان ها و آژانس های بین المللی اقدام کرده و در این راه از تمام موجودیت و قدرت خود هزینه کند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 5. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 6. افت بهای سکه و ارز + جدول

 7. موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت

 8. خوب شد ابرقدرت نیستیم آقای خیابانی!

 9. صالحی: توان تولید انبوه IR۸ را داریم/ همه امور هسته ای را طراحی می کنیم

 10. روحانی اهل فناوری؛ مخترعی که امام جماعت است   

 11. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 12. بازیگر سینما و تلویزیون: همیشه گفته‌ام رهبری را دوست دارم/ انقلاب اسلامی هویت محکمی به ایران در دنیا داد

 13. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 14. ماجرای صداهای عجیب برج میلاد چیست؟

 15. سخنگوی قوه قضائیه: موافق "دادگاه علنی" هستم

 16. حمله به مامور اورژانس با بیل + عکس

 17. دستگیری ۷۲ نفر در پارتی مختلط ساری

 18. پمپئو: ما در راستای تشکیل ائتلاف ضد ایران حرکت می کنیم!

 19. «حمیرا ریگی» سفیر ایران در برونئی شد

 20. واعظی: اگر بتوانیم منسجم عمل کنیم قطعاً از شرایط کنونی به سلامت عبور خواهیم کرد

 21. میرسلیم: در قانون اساسی تعیین سرنوشت مردم برعهده مردم است

 22. قیمت خودروهای داخلی در بازار

 23. دادستان کشور: آمریکا فقط ادعای حمایت از حقوق بشر را دارد

 24. نوری همدانی: اگر جلوی اسراف‌ها گرفته شود می‌توان امیدوار به رفاه اقتصادی مردم بود/ مردم می‌خواهند در زندگی خود ارزانی را ببینند

 25. کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می‌گیرند؟

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 3. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 4. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 5. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 6. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 7. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 8. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 9. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 10. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 11. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 12. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 13. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 14. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 15. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 16. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 17. زمان حال را غنیمت بشمار  

 18. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 19. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 20. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 21. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 22. افت بهای سکه و ارز + جدول

 23. موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت

 24. خوب شد ابرقدرت نیستیم آقای خیابانی!

 25. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 7. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 8. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 9. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 10. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 11. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 12. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 20. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 21. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 22. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 23. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 24. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 25. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

پربحث‌های اخیر

 1. پمپئو: ما در راستای تشکیل ائتلاف ضد ایران حرکت می کنیم!

 2. جان کری: «دونالد ترامپ» باید استعفاء دهد

 3. سفیر سوئیس در تهران به وزارت خارجه احضار شد

 4. عامل تحریم ماهان‌ایر توسط آلمان

 5. معاون اروپای پامپئو استعفا می‌کند

 6. توصیه جان کری به ترامپ: استعفا بده

 7. تماس تلفنی وزرای خارجه ترکیه و روسیه

 8. جعفری: حق حاکمیت سوریه بر جولان اشغالی مخدوش نمی‌شود

 9. حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شمال غزه

 10. رویترز: دولت سوریه مجوز تردد چند باره دیپلمات‌های اروپایی را لغو کرد

 11. درخواست بعیدی نژاد از وزرای خارجه و کشور انگلیس برای صدور روادید برای یک بیمار ایرانی

 12. درخواست مکرون از مرکل درباره عربستان

 13. ارتش آمریکا: ایران تنها پیروز جنگ عراق است

 14. مستشاران ایرانی در حملات اخیر صهیونیست ها به شهادت نرسیده اند

 15. مایک‌پنس: «مادرو» قانونی نیست/ از «گوایدو» حمایت می‌کنیم!

 16. یک جنگنده اتمی روسیه سقوط کرد

 17. معاون پامپئو استعفا کرد

 18. واشنگتن: نشست ورشو برای پیشبرد صلح و امنیت در خاورمیانه است!

 19. ماهاتیر محمد: همانند طرح ترامپ در ساخت دیوار مرزی، ما نیز حق عدم پذیرش اسرائیلی‌ها را داریم

 20. ترامپ علت برگزار نشدن کنفرانس‌های خبری کاخ سفید را اعلام کرد

 21. پوتین: روسیه علاقمند امضای معاهده صلح با ژاپن است

 22. لحظه دستگیری هواپیماربای روسی   

 23. اتهام‌زنی رژیم صهیونیستی به ایران درباره پرتاب موشک به جولان اشغالی

 24. اسامی کارکنان سرویس مخفی روسیه در اختیار جاسوس آمریکایی

 25. سوریه: سامانه «اس ۳۰۰» به زودی عملیاتی می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 2. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 3. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 4. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 5. سراشیبی سقوط و پایان صدارت اقتصادی آمریکا بر جهان

 6. پمپئو: ما در راستای تشکیل ائتلاف ضد ایران حرکت می کنیم!

 7. جان کری: «دونالد ترامپ» باید استعفاء دهد

 8. سفیر سوئیس در تهران به وزارت خارجه احضار شد

 9. عامل تحریم ماهان‌ایر توسط آلمان

 10. تازه‌ترین جزئیات از وضعیت خبرنگار پرس تی‌وی

 11. جعفری: حق حاکمیت سوریه بر جولان اشغالی مخدوش نمی‌شود

 12. حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شمال غزه

 13. رویترز: دولت سوریه مجوز تردد چند باره دیپلمات‌های اروپایی را لغو کرد

 14. درخواست بعیدی نژاد از وزرای خارجه و کشور انگلیس برای صدور روادید برای یک بیمار ایرانی

 15. درخواست مکرون از مرکل درباره عربستان

 16. ارتش آمریکا: ایران تنها پیروز جنگ عراق است

 17. مستشاران ایرانی در حملات اخیر صهیونیست ها به شهادت نرسیده اند

 18. مایک‌پنس: «مادرو» قانونی نیست/ از «گوایدو» حمایت می‌کنیم!

 19. یک جنگنده اتمی روسیه سقوط کرد

 20. معاون پامپئو استعفا کرد

 21. واشنگتن: نشست ورشو برای پیشبرد صلح و امنیت در خاورمیانه است!

 22. ماهاتیر محمد: همانند طرح ترامپ در ساخت دیوار مرزی، ما نیز حق عدم پذیرش اسرائیلی‌ها را داریم

 23. ترامپ علت برگزار نشدن کنفرانس‌های خبری کاخ سفید را اعلام کرد

 24. پوتین: روسیه علاقمند امضای معاهده صلح با ژاپن است

 25. لحظه دستگیری هواپیماربای روسی   

پربحث‌های هفته

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 4. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 5. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 6. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 7. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 8. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 9. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 10. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 11. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 12. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 13. از ملانی فرانکلین تا مرضیه هاشمی

 14. ترامپ به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد

 15. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 16. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 17. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 18. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 19. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 20. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 21. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 22. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 23. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 24. ضرورت حمایت از موضع مستقل مالزی در برابر اسرائیل

 25. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

آخرین عناوین