روایتی متفاوت از زیرمیزی پزشکان+سند

گروه اجتماعی الف،   3971018016 ۲۱ نظر، ۱۶ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
روایتی متفاوت از زیرمیزی پزشکان+سند

شاید در سال‌های گذشته هجمه‌های بسیاری درباره زیرمیزی گرفتن پزشکان شنیده باشید؛ حالا شاید خواندن یک روایت متفاوت از پزشکان بتواند شما را در تصویرسازی ذهنی و قضاوت بهتر درباره این قشر کمک کند.

فارس نوشت: سالن پر از بیمار است؛ زن، کودک، پیرمرد، از راه‌های دور و نزدیک آمده‌اند. همهمه‌ای در جریان است، لابه‌لای این هیاهو دخترکی مرا صدا می‌کند، نزدیک‌تر می‌آید؛ با گوشه لب چادرش را گرفته است و با یک دست کیسه داروهایش را نگه داشته و با دست دیگر نسخه‌هایش را نشان می‌دهد.

+ این رو خانم دکتر برام نوشته.

- خب چی هست؟

+ آزمایش و سونوگرافی؛ دخترک بی‌معطلی ادامه می‌دهد به‌خدا پدر که ندارم، کسی را هم ندارم خرجم را بدهد، بیمه هم ندارم، از کجا باید هزینه اینها را جور کنم.

صورت آفتاب سوخته و پوست انداخته‌اش حکایت از عمق فاجعه زندگی دخترک دارد، همینطور ادامه می‌دهد و من در ذهنم روزگار غیر قابل تصورش را تصویر می‌کنم.

صحبتش را قطع کردم و گفتم صبر کن از خانم دکتر بپرسم.

در اتاق معاینه را زدم، خانم دکتر جواب داد و وارد اتاق شدم، دخترک هم از کنار شانه‌ام با صورت مضطرب و نگرانش سرک می‌کشید.

گفتم: این بنده خدا اوضاع مالی‌اش خیلی خرابه ظاهراً بیماریش هم شدیده ، چیکارش کنیم؟ 

خانم دکتر خیلی آرام با اشاره گفت: نگران نباش شماره کارتش رو گرفتن خودم براش واریز می‌کنم.

 

***این پزشکان تصورتان را عوض می‌کنند

شاید خیلی از ماها این تصور را داشته باشیم که پزشکان انسان‌های پول دوستی هستند و البته برخی‌ها اعتقاد دارند که جان آدم‌ها برای آنها اهمیت ندارد و فقط پول را می‌شناسند اما تجربه همراهی این گروه تمام تصور من و شما را عوض خواهد کرد.

اینکه یک پزشکی عمومی یا متخصص تنها روز تعطیلی را که می‌تواند در کنار خانواده باشد، برای ویزیت بیماران نیازمند آن‌هم رایگان اختصاص دهد کار کمی نیست. اینکه روز تعطیلت را از تخت‌خواب دل بکنی و به جای کوه و تفریح و ... عازم منطقه‌ای شوی که ۵۰ کیلومتر با خانه‌ات فاصله دارد؛ اینکه از شمالی‌ترین منطقه تهران برای ملاقات ساکنان جنوبی‌ترین منطقه تهران بروی...

جمعه ۱۴ دی‌ماه یک تیم از پزشکان داوطلب تصمیم گرفتند که تعدادی از خانواده‌های محروم یک از مناطق جنوبی تهران را به صورت رایگان ویزیت کنند.

منطقه شناسایی شد. جایی در جاده قدیم قم، از مرکز تهران تقریباً ۶۰-۵۰ کیلومتری فاصله دارد؛ روز قبل با دهیاری محل هماهنگ کردیم و قرار شد که بیماران اورژانسی و افراد نیازمند در اولویت قرار بگیرند و به چند روستای اطراف هم اطلاع‌رسانی کنند.

صبح جمعه ساعت ۸ صبح همگی از تهران به راه افتادیم. پزشک عمومی - متخصص قلب - متخصص زنان و زایمان - متخصص کودکان - متخصص آنکولوژی و داندانپزشک و یک جراح مغز و اعصاب در این برنامه به صورت داوطلبانه حضور داشتند.

حدوداً ساعت ۹:۳۰ صبح بود که به حل رسیدیم و بلافاصله انجام ویزیت‌ها آغاز شد. شورای محل یک مدرسه قدیمی را برای این کار آماده کرده بود مدرسه‌ای ۳ کلاسه که ظاهراً چندین سال بلا استفاده مانده بود. 

جمعیت زیادی حضور داشت. همه جور بیماری هم دیده می‌شد. از بیماران سرطانی که توان ادامه درمان را نداشتند تا زنی که به دلیل نداشته هزینه جراحی ۴ سال یک تومور بزرگ را در دستش تحمل کرده بود.

***جراحی تومور

مهدی خواجوی جراح مغز و اعصاب تیم نذر مهربانی است. شاید برایتان عجیب باشد که یک جراح مغز و اعصاب که می‌تواند در هر ساعت میلیون‌ها تومان درآمد داشته باشد چرا باید وقت خود را در خاک و خل مناطق محروم تلف کند. اصلاً جراح مغز و اعصاب چه کار مفیدی در این برنامه‌های کوتاه مدت و سرپایی می‌تواند انجام دهد و حضورش چه ضرورتی دارد؟!

از اتفاق  یکی از پر مراجعه‌ترین تخصص‌ها همین مغز و اعصاب است؛ از بیمارانی که دردهای سیاتیکی دارند گرفته تا بیمارانی که دچار تومورهای مغزی هستند و توان جراحی ندارند.

باید بدانید اینجا تمام متخصصان علاوه بر ویزیت وتجویز دارو، اقدام به بیمار یابی می‌کنند و پس از شناسایی بیماران نیازمند ادامه روند درمان آنها را به عهده می‌گیرند و این نقطه طلایی فعالیت بچه‌های کمپین نذر مهربانی است.

خواجوی در طول برنامه‌های گذشته ۲ مورد تومور مغزی بیماران افغانستانی که فاقد بیمه بودند را به طور رایگان جراحی کرد؛ در یکی از برنامه‌های ویزیت کارتن خواب‌ها نیز عمل جراحی جمجمه یکی از آنها را  به صورت رایگان برعهده گرفت.

در برنامه این هفته نیز یکی از بیماران تومور بزرگی در کتف راستش داشت؛ توموری به اندازه کف یک دست که ظاهراً ۴ سالی بود که تحمل می‌شد. 

برای این بیمار با پیشنهاد خواجوی و دکتر زهرا نظری فوق تخصص آنکولوژی با یکی از مراکز درمان نزدیک هماهنگ کردیم تا بتوانیم از اتاق جراحی آنجا استفاده کنیم. 

دکتر نظری سوابق پزشکی و آزمایشات قبلی بیمار را بررسی کرد؛ بلافاصله بیمار را به مرکز درمانی انتقال دادیم و در کمتر از ۳۰ دقیقه این تومور توسط دکتر خواجوی و دکتر نظری، جراحی و از بازوی راست بیمار خارج شد. توموری که ۴ سال به دلیل نداری و بی‌پولی در بدن بیمار جا خوش کرده بود. 

در بین بیماران یک دخترک ۱۰ ساله افغانستانی نظرم را جلب کرد. دخترک سفید رو با موهای بور با لباس گلدار، مادرش می‌گفت سرپرست نداریم و پدرش ما را با ۲ بچه رها کرده و رفته است؛ سال گذشته دخترم با یک موتور تصادف کرد و از بدشانسی موتور سوار هم فرار کرد. دخترم چند وقت در کما بود و بعد از آنها با جراحی‌های بسیار به زندگی برگشت.

 

**دختری با پلاتین در پایش 

پرسیدم خوب الان مشکلتان چیست و جواب داد پلاتین داخل پایش! هزینه جراحی نداریم و باید سریع هم خارج شود.

از آنجایی که می‌دانستم این مواد کاملاً در حیطه فعالیت دکتر نظری است سریع بیمار را به او معرفی کردم.

دکتر نظری استاد راه انداختن کار بیماران بی‌بضاعت است، تا به امروز هم کار ده‌ها و شاید هم صدها نمونه از این بیماران را راه انداخته است. خانم دکتر بلافاصله نامه‌ای برای یکی از دوستانش نوشت و بی معطلی دخترک را برای جراحی معرفی کرد.

اینجا به راحتی می‌توانستم برق شادی را در چشم‌های پر اشک، دخترک ببینم.

**دندان‌پزشکی رایگان کودکان

دکتر والح توکلی دندانپزشک تیم نذر مهربانی است. دکتر توکلی با دقت تمام بچه‌های این منطقه را معاینه کرد؛ یک لیست کنار دستش بود که نام افراد و شماره تماس و نتیجه معاینه را با علامت و اختصار در آن وارد می‌کرد.

توکلی قرار است این هفته تمای موارد شناسایی شده را با اتوبوس به کلینیک دندانپزشکی خودش منتقل و دندان‌دردهایشان را درمان کند.

در این برنامه دکتر مهسا میرزنده‌‌دل متخصص اطفال، دکتر پریسا سیلانی متخصص قلب، دکتر بهاره سپهریان متخصص پزشک قانونی، دکتر آزاده مبصریان پزشک عمومی و دکتر ستوده متخصص زنان  نیز حضور داشتند که از صبح با روی گشاده بیماران نیازمند را معاینه می‌کردند.

اینجا خبری از صندوق و دریافت وجه و نسخه‌های معمول نیست. اینجا زیر میزی نمی‌گیرند، بلکه پنهانی و زیر میزی به بیماران مستمند کمک می‌کنند، بی‌آنکه حتی کنار دستی‌هایشان هم باخبر شود. هزینه نسخه‌های بیماران نیازمند نیز با کمک‌های مردم و خیران تهیه و تامین شد. 

اینجا پر از بیماری و نداری و بی‌پولی بود، پر از مردی که برای یک قرص نان و داشتن کار و سرپناه به تهران آمده بودند و از روی ناچاری در حاشیه‌های آن زندگی می‌کنند. تا عصر را با پزشکان در کوچه پس کوچه‌های این روستاها گذراندم و به روزهایی فکر می‌کردم که جامعه پزشکی به خاطر اشتباهات گروهی کوچک از پزشکان، به ناحق متهم می‌شدند به پول دوستی به زیر میزی...

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۱۲۵۱۸۰۷:۱۸:۵۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ای کاش برای آرامش خاطر مردم و تشویق این گونه نیکوکاری ها هم که شده بتوانید تا حد امکان این جور خبرهای خوب و با ارزش را بیشتر منتشر کنید
ناشناس۷۱۲۵۲۶۰۷:۳۴:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
گزارش سفارشی!!!!!!! یه سر هم به کلینیک بیمارستانهای خصوصی و مطبهای اطراف آنها بزن. راستی امکان ندارد خانم دکتر اول داستان شما بخواهد به دخترک آفتاب سوخته داستانت کمک کند اما هیچ چیز به او نگوید و بعد از این که دخترک از اتاق بیرون آمد و دوباره با تو به اتاق برگشت، تازه برایش توضیح دهد که به کارتش پول واریز خواهد کرد. یک کم قابل باورتر بنویس.
ناشناس۷۱۲۵۷۴۰۸:۲۲:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ضمن تشکر از این پزشکان دلسوز ، تنها راه برگشت اعتماد مردم به پزشکان ، کاهش تعرفه های پزشکی بر مبنای متوسط درآمد جامعه است
ناشناس۷۱۲۹۸۸۱۲:۲۹:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
صد سال سیاه اعتمادت بر نگرده به پزشکا عجب ملتی هستیم
ناشناس۷۱۲۵۷۵۰۸:۲۲:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
به به.... اینها مصداق رحمت الهی هستند. متاسفانه تعدادشان بسیار اندک است ، اما خوشبختانه آثار مثبت زیادی دارند.
هموطن۷۱۲۵۸۷۰۸:۲۹:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خداوند روح پاکش را در انسان دمیده و اینها امانت دار خوبی هستند .
کارمند۷۱۲۵۹۱۰۸:۳۳:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
سلام .خداقوت خدمت این عزیزان .خوشابحال این خوبان خدا که ذکات علم ونذر تخصص خود را برای افراد دست از همه جا کوتاه هزینه می کنند
ناشناس۷۱۲۵۹۳۰۸:۳۴:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
این دوستان از معدود پزشکانی هستند که به قسم نامه پزشکی شان وفادار مانده اند!
بیکار۷۱۲۵۹۹۰۸:۳۸:۵۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
شما غالب پزشکان را ببینید که کاسب کارند. نمیخواهد تطهیر قشری را انجام دهید که با درامدهای فوق نجومی از پرداخت مالیات ده میلیونی سرباز میزنند.
ناشناس۷۱۲۶۱۲۰۸:۴۶:۰۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
بندگان خوب خدا
امیر۷۱۲۶۱۵۰۸:۵۱:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
چه عجب خلاصه از خوبیهای پزشکان هم گفتین
ناشناس۷۱۲۶۲۰۰۸:۵۶:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دراین زمستان بی رحمی که بسیاری ازپزشکان براه انداخته اند با یک گل بهار نمیشود!!!
ناشناس۷۱۲۶۵۳۰۹:۱۳:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
آفرین. این ما را نجات می‌هد
مسعود۷۱۲۶۵۸۰۹:۱۵:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خدا خیرتون بده. مرهمی باشید برای دردهای بی درمان.
ناشناس۷۱۲۶۶۳۰۹:۱۶:۵۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
هنوز هم مهربانی هست . هنوز هم هستند انسانهایی که کمک به همنوعان را بیشتر از پول و تفریح و....دوست دارند. به این پزشکان خدا قوت میگییم و برای آنها در ادامه این کار آرزوی موفقیت و سلامتی داریم.
ناشناس۷۱۲۶۸۸۰۹:۲۹:۱۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
از ۱۰۰۰نفرشون یه نفر اینجوری میشه از دکترها قهرمان نسازین
ناشناس۷۱۲۷۳۵۰۹:۵۹:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خدا خیرشون بده اما این حرکت ها فقط مسکنه و درمان نیست. این بیماران بدون نیاز به ترحم دیگران باید به امکانات پزشکی دسترسی داشته باشن. خود پزشکان تو به وجود اومدن این بی عدالتی بهداشتی سهم بزرگی دارن، ان شاءالله بزودی شاهد خیزشی از جامعه پزشکی برای توسعه عدالت تو حوزه بهداشت و درمان باشیم.
حمید۷۱۲۸۰۴۱۰:۴۰:۱۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
چیزی نمیتوان گفت جز اینکه " درور به شرف همه شما، شیر مادر حلالتان باد"......
امید۷۱۲۸۱۶۱۰:۴۶:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
پزشک باشرف هم داریم، اما چه قدر؟ یک درهزار؟ سه درهزار؟ ده درهزار؟
ناشناس۷۱۲۸۹۷۱۱:۴۱:۱۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
حتما شما در شغل خود خیلی باشرفی که البته بعید می دونم
ناشناس۷۱۲۸۵۹۱۱:۱۲:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
داروخانه ای واقع در محدوده افسریه را میشناسم که به بیماران فقیر بدون دریافت وجه دارو میدهد

پربحث‌های اخیر

 1. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 2. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 3. پیروانی خطاب به کی‌روش: وقتی اسم ملت ایران را می آوری حواست را جمع کن

 4. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 5. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 6. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 7. طارمی: کاری برای تیم ملی نمی‌کنیم اما انتظار قهرمانی داریم

 8. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 9. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 10. سایه‌روشن‌های افزایش ۳۰ تا ۱۴۵ درصدی قیمت خودرو

 11. طعنه فردوسی‌پور به ده‌نمکی

 12. واکنش عادل فردوسی پور به مصاحبه اخیر کارلوس کی‌روش  

 13. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

 14. تاج جواب کی‌روش را داد

 15. پیامدهای نبود «کیف پول الکترونیکی» در ایران

 16. نفت سنگین ایران ۸ دلار ارزان شد

 17. دعوای مازندرانی‌ها بر سر منطقه آزاد

 18. امسال تهران فقط 17 روز هوای پاک داشته

 19. مار سرخ در کجا لانه کرده است؟ + تصاویر

 20. صالحی‌امیری: ادبیات کی‌روش نوعی باج خواهی است

 21. ناجا: خبری درباره مرگ خاوری نداریم

 22. تقابل شاگردان قاتل تیم رویایی ایران با نماینده ۸۰ میلیون نفر/ ایران - عمان به یاد برانکو و نصرتی

 23. حناچی: حال شهر خوب نیست

 24. احتمال اجرای جریمه ریالی سربازی در سال آینده

 25. دیدار اتفاقی کی‌روش و لیپی  

پربحث‌های دیروز

 1. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 2. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 3. پیروانی خطاب به کی‌روش: وقتی اسم ملت ایران را می آوری حواست را جمع کن

 4. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 5. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 6. واکنش تند جواد خیابانی به صحبت‌های کی‌روش   

 7. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 8. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 9. شرکت تولیدکننده "اسنک پف کرده حیوانی" را معرفی کنید

 10. طارمی: کاری برای تیم ملی نمی‌کنیم اما انتظار قهرمانی داریم

 11. مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟

 12. آیت‌الله منتظری: من هم یکی از مریدان آقای خامنه‌ای هستم

 13. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 14. واکنش نظام پزشکی به ۲ مصوبه مالیاتی پزشکان

 15. بررسی موضوع حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله از زبان یک حقوقدان

 16. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 17. سایه‌روشن‌های افزایش ۳۰ تا ۱۴۵ درصدی قیمت خودرو

 18. طعنه فردوسی‌پور به ده‌نمکی

 19. واکنش عادل فردوسی پور به مصاحبه اخیر کارلوس کی‌روش  

 20. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

 21. تاج جواب کی‌روش را داد

 22. پیامدهای نبود «کیف پول الکترونیکی» در ایران

 23. نفت سنگین ایران ۸ دلار ارزان شد

 24. دعوای مازندرانی‌ها بر سر منطقه آزاد

 25. امسال تهران فقط 17 روز هوای پاک داشته

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 4. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 5. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 6. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 7. بی حجابی اجباری!

 8. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 9. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 10. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 11. پولی شدن تونلها / طرحی که شهردار تهران از آن بی‌خبر است !

 12. با این شرایط، عقل نمی گوید: ازدواج کن

 13. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 14. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 15. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 16. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 17. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 18. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 19. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 20. آن‌گاه که مرگ فرا رسد...  

 21. قیمت جدید انواع محصولات سایپا اعلام شد/ پراید ۳۰ میلیون تومان

 22. پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام

 23. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 24. پیام‌ برگزاری نشست ضدایرانی در لهستان

 25. نامه مهم تیم توسعه دهنده ماهواره پیام امیرکبیر به رییس جمهور

پربحث‌های اخیر

 1. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

 2. امسال تهران فقط 17 روز هوای پاک داشته

 3. ناجا: خبری درباره مرگ خاوری نداریم

 4. حناچی: حال شهر خوب نیست

 5. احتمال اجرای جریمه ریالی سربازی در سال آینده

 6. بازگشت پارکبان‌ها، از شایعه تا واقعیت

 7. حق مسکن کارگران چقدر می‌شود؟

 8. وضعیت معلولان در سال ۹۸ بهتر می‌شود

 9. شناسایی املاک و خودروهای سازمانی دراختیار مدیران سابق شهرداری

 10. ذخیره آب تهرانی ها چقدر است؟

 11. از قرنطینه‌سازی پایان‌نامه‌ها تا خطر بی‌اعتبار شدن مدارک دانشگاهی

 12. برخورد خودروی کترینگ با بال هواپیما در فرودگاه مهرآباد

 13. ایران تنها کاشف کلان مواد مخدر در جهان

 14. آلودگی هوای زاهدان به 14 برابر حد مجاز رسید

 15. اعلام نرخ قبر در بهشت زهرا

 16. زمان نام‌نویسی سفر عراق برای اسفند و نوروز اعلام شد

 17. مدارس مناطق کوهستانی مازندران شنبه تعطیل است

 18. میزان گرد و غبار در آبادان به 20 برابر حد مجاز رسید

 19. آغاز ثبت‌نام ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

 20. پست اینستاگرامی سردار سلیمانی در وصف شهید قاسم میرحسینی  

 21. راهکارهای جدید وزارت کشور برای معاینه فنی تاکسی‌های اینترنتی

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش نظام پزشکی به ۲ مصوبه مالیاتی پزشکان

 2. بررسی موضوع حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله از زبان یک حقوقدان

 3. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

 4. امسال تهران فقط 17 روز هوای پاک داشته

 5. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

 6. ناجا: خبری درباره مرگ خاوری نداریم

 7. حناچی: حال شهر خوب نیست

 8. احتمال اجرای جریمه ریالی سربازی در سال آینده

 9. بازگشت پارکبان‌ها، از شایعه تا واقعیت

 10. حق مسکن کارگران چقدر می‌شود؟

 11. وضعیت معلولان در سال ۹۸ بهتر می‌شود

 12. شناسایی املاک و خودروهای سازمانی دراختیار مدیران سابق شهرداری

 13. ذخیره آب تهرانی ها چقدر است؟

 14. از قرنطینه‌سازی پایان‌نامه‌ها تا خطر بی‌اعتبار شدن مدارک دانشگاهی

 15. ایران تنها کاشف کلان مواد مخدر در جهان

 16. آلودگی هوای زاهدان به 14 برابر حد مجاز رسید

 17. اعلام نرخ قبر در بهشت زهرا

 18. زمان نام‌نویسی سفر عراق برای اسفند و نوروز اعلام شد

 19. مدارس مناطق کوهستانی مازندران شنبه تعطیل است

 20. میزان گرد و غبار در آبادان به 20 برابر حد مجاز رسید

 21. آغاز ثبت‌نام ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

 22. پست اینستاگرامی سردار سلیمانی در وصف شهید قاسم میرحسینی  

 23. راهکارهای جدید وزارت کشور برای معاینه فنی تاکسی‌های اینترنتی

 24. سهم تهرانی‌ها امسال از «هوای پاک» چند روز بوده؟

 25. دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه «سلامت و بهداشت»

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. بی حجابی اجباری!

 3. پولی شدن تونلها / طرحی که شهردار تهران از آن بی‌خبر است !

 4. جزئیات حادثه حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله در لواسان + عکس

 5. تعیین ظرفیت برای آزمون وکالت، مانع اشتغال جوانان تحصیلکرده شده است

 6. وام های غیرقانونی بانک سرمایه به حسین هدایتی، مدلل، هادی رضوی، گروه جهانبانی و ...

 7. دادستان کل: ادعای اسماعیل بخشی درباره شکنجه دروغ بوده است

 8. دادستان تهران: ۳ متهم گرانی کاغذ از کشور فرار کردند

 9. سرنوشت محموله گوشت هواپیمای سانحه دیده

 10. مقصر آقای پول است!

 11. کشورهایی که معابر و تونل‌های خود را پولی کردند

 12. واکنش نظام پزشکی به ۲ مصوبه مالیاتی پزشکان

 13. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 14. چرا ازدواج کودکان در برخی مناطق ایران مرسوم است؟

 15. بررسی موضوع حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله از زبان یک حقوقدان

 16. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 17. محسن هاشمی: شهرداری موظف به اخذ عوارض تردد خودروها در تونل‌های شهری است

 18. آخرین وضعیت کنکور در گفتگوی الف با دبیر کارگروه آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت

 19. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

 20. وزیر دولت احمدی‌نژاد و رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه سه‌شنبه محاکمه می‌شوند

 21. چه حکمی در انتظار پسر ۱۳ ساله متهم به قتل است؟

 22. توضیحات پورسیدآقایی درباره پولی شدن استفاده از تونل‌های تهران

 23. واکنش سردار کمالی به یک کلیپ شاد

 24. امسال تهران فقط 17 روز هوای پاک داشته

 25. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

آخرین عناوین