روایتی متفاوت از زیرمیزی پزشکان+سند

گروه اجتماعی الف،   3971018016 ۲۱ نظر، ۱۶ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
روایتی متفاوت از زیرمیزی پزشکان+سند

شاید در سال‌های گذشته هجمه‌های بسیاری درباره زیرمیزی گرفتن پزشکان شنیده باشید؛ حالا شاید خواندن یک روایت متفاوت از پزشکان بتواند شما را در تصویرسازی ذهنی و قضاوت بهتر درباره این قشر کمک کند.

فارس نوشت: سالن پر از بیمار است؛ زن، کودک، پیرمرد، از راه‌های دور و نزدیک آمده‌اند. همهمه‌ای در جریان است، لابه‌لای این هیاهو دخترکی مرا صدا می‌کند، نزدیک‌تر می‌آید؛ با گوشه لب چادرش را گرفته است و با یک دست کیسه داروهایش را نگه داشته و با دست دیگر نسخه‌هایش را نشان می‌دهد.

+ این رو خانم دکتر برام نوشته.

- خب چی هست؟

+ آزمایش و سونوگرافی؛ دخترک بی‌معطلی ادامه می‌دهد به‌خدا پدر که ندارم، کسی را هم ندارم خرجم را بدهد، بیمه هم ندارم، از کجا باید هزینه اینها را جور کنم.

صورت آفتاب سوخته و پوست انداخته‌اش حکایت از عمق فاجعه زندگی دخترک دارد، همینطور ادامه می‌دهد و من در ذهنم روزگار غیر قابل تصورش را تصویر می‌کنم.

صحبتش را قطع کردم و گفتم صبر کن از خانم دکتر بپرسم.

در اتاق معاینه را زدم، خانم دکتر جواب داد و وارد اتاق شدم، دخترک هم از کنار شانه‌ام با صورت مضطرب و نگرانش سرک می‌کشید.

گفتم: این بنده خدا اوضاع مالی‌اش خیلی خرابه ظاهراً بیماریش هم شدیده ، چیکارش کنیم؟ 

خانم دکتر خیلی آرام با اشاره گفت: نگران نباش شماره کارتش رو گرفتن خودم براش واریز می‌کنم.

 

***این پزشکان تصورتان را عوض می‌کنند

شاید خیلی از ماها این تصور را داشته باشیم که پزشکان انسان‌های پول دوستی هستند و البته برخی‌ها اعتقاد دارند که جان آدم‌ها برای آنها اهمیت ندارد و فقط پول را می‌شناسند اما تجربه همراهی این گروه تمام تصور من و شما را عوض خواهد کرد.

اینکه یک پزشکی عمومی یا متخصص تنها روز تعطیلی را که می‌تواند در کنار خانواده باشد، برای ویزیت بیماران نیازمند آن‌هم رایگان اختصاص دهد کار کمی نیست. اینکه روز تعطیلت را از تخت‌خواب دل بکنی و به جای کوه و تفریح و ... عازم منطقه‌ای شوی که ۵۰ کیلومتر با خانه‌ات فاصله دارد؛ اینکه از شمالی‌ترین منطقه تهران برای ملاقات ساکنان جنوبی‌ترین منطقه تهران بروی...

جمعه ۱۴ دی‌ماه یک تیم از پزشکان داوطلب تصمیم گرفتند که تعدادی از خانواده‌های محروم یک از مناطق جنوبی تهران را به صورت رایگان ویزیت کنند.

منطقه شناسایی شد. جایی در جاده قدیم قم، از مرکز تهران تقریباً ۶۰-۵۰ کیلومتری فاصله دارد؛ روز قبل با دهیاری محل هماهنگ کردیم و قرار شد که بیماران اورژانسی و افراد نیازمند در اولویت قرار بگیرند و به چند روستای اطراف هم اطلاع‌رسانی کنند.

صبح جمعه ساعت ۸ صبح همگی از تهران به راه افتادیم. پزشک عمومی - متخصص قلب - متخصص زنان و زایمان - متخصص کودکان - متخصص آنکولوژی و داندانپزشک و یک جراح مغز و اعصاب در این برنامه به صورت داوطلبانه حضور داشتند.

حدوداً ساعت ۹:۳۰ صبح بود که به حل رسیدیم و بلافاصله انجام ویزیت‌ها آغاز شد. شورای محل یک مدرسه قدیمی را برای این کار آماده کرده بود مدرسه‌ای ۳ کلاسه که ظاهراً چندین سال بلا استفاده مانده بود. 

جمعیت زیادی حضور داشت. همه جور بیماری هم دیده می‌شد. از بیماران سرطانی که توان ادامه درمان را نداشتند تا زنی که به دلیل نداشته هزینه جراحی ۴ سال یک تومور بزرگ را در دستش تحمل کرده بود.

***جراحی تومور

مهدی خواجوی جراح مغز و اعصاب تیم نذر مهربانی است. شاید برایتان عجیب باشد که یک جراح مغز و اعصاب که می‌تواند در هر ساعت میلیون‌ها تومان درآمد داشته باشد چرا باید وقت خود را در خاک و خل مناطق محروم تلف کند. اصلاً جراح مغز و اعصاب چه کار مفیدی در این برنامه‌های کوتاه مدت و سرپایی می‌تواند انجام دهد و حضورش چه ضرورتی دارد؟!

از اتفاق  یکی از پر مراجعه‌ترین تخصص‌ها همین مغز و اعصاب است؛ از بیمارانی که دردهای سیاتیکی دارند گرفته تا بیمارانی که دچار تومورهای مغزی هستند و توان جراحی ندارند.

باید بدانید اینجا تمام متخصصان علاوه بر ویزیت وتجویز دارو، اقدام به بیمار یابی می‌کنند و پس از شناسایی بیماران نیازمند ادامه روند درمان آنها را به عهده می‌گیرند و این نقطه طلایی فعالیت بچه‌های کمپین نذر مهربانی است.

خواجوی در طول برنامه‌های گذشته ۲ مورد تومور مغزی بیماران افغانستانی که فاقد بیمه بودند را به طور رایگان جراحی کرد؛ در یکی از برنامه‌های ویزیت کارتن خواب‌ها نیز عمل جراحی جمجمه یکی از آنها را  به صورت رایگان برعهده گرفت.

در برنامه این هفته نیز یکی از بیماران تومور بزرگی در کتف راستش داشت؛ توموری به اندازه کف یک دست که ظاهراً ۴ سالی بود که تحمل می‌شد. 

برای این بیمار با پیشنهاد خواجوی و دکتر زهرا نظری فوق تخصص آنکولوژی با یکی از مراکز درمان نزدیک هماهنگ کردیم تا بتوانیم از اتاق جراحی آنجا استفاده کنیم. 

دکتر نظری سوابق پزشکی و آزمایشات قبلی بیمار را بررسی کرد؛ بلافاصله بیمار را به مرکز درمانی انتقال دادیم و در کمتر از ۳۰ دقیقه این تومور توسط دکتر خواجوی و دکتر نظری، جراحی و از بازوی راست بیمار خارج شد. توموری که ۴ سال به دلیل نداری و بی‌پولی در بدن بیمار جا خوش کرده بود. 

در بین بیماران یک دخترک ۱۰ ساله افغانستانی نظرم را جلب کرد. دخترک سفید رو با موهای بور با لباس گلدار، مادرش می‌گفت سرپرست نداریم و پدرش ما را با ۲ بچه رها کرده و رفته است؛ سال گذشته دخترم با یک موتور تصادف کرد و از بدشانسی موتور سوار هم فرار کرد. دخترم چند وقت در کما بود و بعد از آنها با جراحی‌های بسیار به زندگی برگشت.

 

**دختری با پلاتین در پایش 

پرسیدم خوب الان مشکلتان چیست و جواب داد پلاتین داخل پایش! هزینه جراحی نداریم و باید سریع هم خارج شود.

از آنجایی که می‌دانستم این مواد کاملاً در حیطه فعالیت دکتر نظری است سریع بیمار را به او معرفی کردم.

دکتر نظری استاد راه انداختن کار بیماران بی‌بضاعت است، تا به امروز هم کار ده‌ها و شاید هم صدها نمونه از این بیماران را راه انداخته است. خانم دکتر بلافاصله نامه‌ای برای یکی از دوستانش نوشت و بی معطلی دخترک را برای جراحی معرفی کرد.

اینجا به راحتی می‌توانستم برق شادی را در چشم‌های پر اشک، دخترک ببینم.

**دندان‌پزشکی رایگان کودکان

دکتر والح توکلی دندانپزشک تیم نذر مهربانی است. دکتر توکلی با دقت تمام بچه‌های این منطقه را معاینه کرد؛ یک لیست کنار دستش بود که نام افراد و شماره تماس و نتیجه معاینه را با علامت و اختصار در آن وارد می‌کرد.

توکلی قرار است این هفته تمای موارد شناسایی شده را با اتوبوس به کلینیک دندانپزشکی خودش منتقل و دندان‌دردهایشان را درمان کند.

در این برنامه دکتر مهسا میرزنده‌‌دل متخصص اطفال، دکتر پریسا سیلانی متخصص قلب، دکتر بهاره سپهریان متخصص پزشک قانونی، دکتر آزاده مبصریان پزشک عمومی و دکتر ستوده متخصص زنان  نیز حضور داشتند که از صبح با روی گشاده بیماران نیازمند را معاینه می‌کردند.

اینجا خبری از صندوق و دریافت وجه و نسخه‌های معمول نیست. اینجا زیر میزی نمی‌گیرند، بلکه پنهانی و زیر میزی به بیماران مستمند کمک می‌کنند، بی‌آنکه حتی کنار دستی‌هایشان هم باخبر شود. هزینه نسخه‌های بیماران نیازمند نیز با کمک‌های مردم و خیران تهیه و تامین شد. 

اینجا پر از بیماری و نداری و بی‌پولی بود، پر از مردی که برای یک قرص نان و داشتن کار و سرپناه به تهران آمده بودند و از روی ناچاری در حاشیه‌های آن زندگی می‌کنند. تا عصر را با پزشکان در کوچه پس کوچه‌های این روستاها گذراندم و به روزهایی فکر می‌کردم که جامعه پزشکی به خاطر اشتباهات گروهی کوچک از پزشکان، به ناحق متهم می‌شدند به پول دوستی به زیر میزی...

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۱۲۵۱۸۰۷:۱۸:۵۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ای کاش برای آرامش خاطر مردم و تشویق این گونه نیکوکاری ها هم که شده بتوانید تا حد امکان این جور خبرهای خوب و با ارزش را بیشتر منتشر کنید
ناشناس۷۱۲۵۲۶۰۷:۳۴:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
گزارش سفارشی!!!!!!! یه سر هم به کلینیک بیمارستانهای خصوصی و مطبهای اطراف آنها بزن. راستی امکان ندارد خانم دکتر اول داستان شما بخواهد به دخترک آفتاب سوخته داستانت کمک کند اما هیچ چیز به او نگوید و بعد از این که دخترک از اتاق بیرون آمد و دوباره با تو به اتاق برگشت، تازه برایش توضیح دهد که به کارتش پول واریز خواهد کرد. یک کم قابل باورتر بنویس.
ناشناس۷۱۲۵۷۴۰۸:۲۲:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ضمن تشکر از این پزشکان دلسوز ، تنها راه برگشت اعتماد مردم به پزشکان ، کاهش تعرفه های پزشکی بر مبنای متوسط درآمد جامعه است
ناشناس۷۱۲۹۸۸۱۲:۲۹:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
صد سال سیاه اعتمادت بر نگرده به پزشکا عجب ملتی هستیم
ناشناس۷۱۲۵۷۵۰۸:۲۲:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
به به.... اینها مصداق رحمت الهی هستند. متاسفانه تعدادشان بسیار اندک است ، اما خوشبختانه آثار مثبت زیادی دارند.
هموطن۷۱۲۵۸۷۰۸:۲۹:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خداوند روح پاکش را در انسان دمیده و اینها امانت دار خوبی هستند .
کارمند۷۱۲۵۹۱۰۸:۳۳:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
سلام .خداقوت خدمت این عزیزان .خوشابحال این خوبان خدا که ذکات علم ونذر تخصص خود را برای افراد دست از همه جا کوتاه هزینه می کنند
ناشناس۷۱۲۵۹۳۰۸:۳۴:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
این دوستان از معدود پزشکانی هستند که به قسم نامه پزشکی شان وفادار مانده اند!
بیکار۷۱۲۵۹۹۰۸:۳۸:۵۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
شما غالب پزشکان را ببینید که کاسب کارند. نمیخواهد تطهیر قشری را انجام دهید که با درامدهای فوق نجومی از پرداخت مالیات ده میلیونی سرباز میزنند.
ناشناس۷۱۲۶۱۲۰۸:۴۶:۰۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
بندگان خوب خدا
امیر۷۱۲۶۱۵۰۸:۵۱:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
چه عجب خلاصه از خوبیهای پزشکان هم گفتین
ناشناس۷۱۲۶۲۰۰۸:۵۶:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دراین زمستان بی رحمی که بسیاری ازپزشکان براه انداخته اند با یک گل بهار نمیشود!!!
ناشناس۷۱۲۶۵۳۰۹:۱۳:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
آفرین. این ما را نجات می‌هد
مسعود۷۱۲۶۵۸۰۹:۱۵:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خدا خیرتون بده. مرهمی باشید برای دردهای بی درمان.
ناشناس۷۱۲۶۶۳۰۹:۱۶:۵۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
هنوز هم مهربانی هست . هنوز هم هستند انسانهایی که کمک به همنوعان را بیشتر از پول و تفریح و....دوست دارند. به این پزشکان خدا قوت میگییم و برای آنها در ادامه این کار آرزوی موفقیت و سلامتی داریم.
ناشناس۷۱۲۶۸۸۰۹:۲۹:۱۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
از ۱۰۰۰نفرشون یه نفر اینجوری میشه از دکترها قهرمان نسازین
ناشناس۷۱۲۷۳۵۰۹:۵۹:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خدا خیرشون بده اما این حرکت ها فقط مسکنه و درمان نیست. این بیماران بدون نیاز به ترحم دیگران باید به امکانات پزشکی دسترسی داشته باشن. خود پزشکان تو به وجود اومدن این بی عدالتی بهداشتی سهم بزرگی دارن، ان شاءالله بزودی شاهد خیزشی از جامعه پزشکی برای توسعه عدالت تو حوزه بهداشت و درمان باشیم.
حمید۷۱۲۸۰۴۱۰:۴۰:۱۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
چیزی نمیتوان گفت جز اینکه " درور به شرف همه شما، شیر مادر حلالتان باد"......
امید۷۱۲۸۱۶۱۰:۴۶:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
پزشک باشرف هم داریم، اما چه قدر؟ یک درهزار؟ سه درهزار؟ ده درهزار؟
ناشناس۷۱۲۸۹۷۱۱:۴۱:۱۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
حتما شما در شغل خود خیلی باشرفی که البته بعید می دونم
ناشناس۷۱۲۸۵۹۱۱:۱۲:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
داروخانه ای واقع در محدوده افسریه را میشناسم که به بیماران فقیر بدون دریافت وجه دارو میدهد

پربحث‌های امروز

 1. شدت گرفتن سیلاب در روستاهای استان گلستان  

 2. سرریز وحشتناک آب سد «وشمگیر»   

 3. آخرین جزئیات وقوع سیل در مازندران/ قطعی آب در بابل ادامه دارد

 4. رییس جمهوری سابق برزیل بازداشت شد

 5. رییس سازمان تبلیغات در مناطق سیل زده گلستان  

 6. مراسم اعتکاف در دانشگاه تهران  

 7. مجتهد بار دیگر علیه محمد بن سلمان افشاگری کرد

 8. هشدار در مورد جابجایی مصدومان حوادث رانندگی

 9. بازیکنی که جهانبخش شیفته اوست

 10. نخست وزیر کانادا نوروز را تبریک گفت

 11. ماجرای جالب عدم سفر احمدی‌نژاد به لیبی در سال 88

 12. ۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان

 13. تورهای ارزان‌قیمت، تله‌ی کلاهبرداران است

 14. هواپیمای فوکر با وجود نقص فنی به زمین نشست

 15. جزئیات شهادت ۲ مامور ناجا در خیابان ارشاد مشهد

 16. تجربه لذت‌بخش ترس در «یک مکان ساکت»/ لطفا سکوت کنید!

 17. لحظه مرگبار واژگون شدن قایق تفریحی در رودخانه دجله  

 18. پاکستان: ۴ مرزبان ایرانی را در یک عملیات اطلاعاتی آزاد کردیم

 19. حمله با خودرو به عابران در چین 7 کشته بر جا گذاشت

 20. ناگفته‌های سردار مومنی از قاتل عنکبوتی/ مردی که بعد از کشتن ۱۶ زن به دام افتاد

 21. میوه تنظیم بازاری تا ۲۰ فرودین عرضه می‌شود/ قیمت‌ها در استان‌های مختلف یکسان نیست

 22. قیمت طلا نزدیک به رکورد ۳ هفته‌ای باقی ماند/ پالادیوم در اوج

 23. هلند گام اول در انتخابی یورو ۲۰۲۰ را محکم برداشت/ کرواسی به سختی پیروز شد

 24. نوکیا: تجارت جدیدی در ایران نخواهیم داشت

 25. آخرین فرصت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد پزشکی

پربحث‌های دیروز

 1. درباره سال رونق تولید

 2. روحانی: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل کردن قیمت ارز و سال دوستی بیشتر با همه همسایگانمان است/ دولت برنامه‌های جدید خود را در اوایل سال جدید اعلام خواهد کرد

 3. شادترین کشور جهان

 4. رهبر انقلاب سال۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند/ کلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی است/ اولویت و مسئله فوری و جدی کشور، مسئله اقتصاد است

 5. درگیری‌ در شب عید بر سر محدوده شهری اندیمشک و دزفول+ عکس

 6. «محمد مطیع» بازیگر سلطان و شبان درگذشت

 7. تکرار ادعاهای ترامپ درباره ایران در پیام نوروزی

 8. اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه فرانسه در دفاع از یک مجرم محکوم‌شده در ایران

 9. تورم سال ۹۷ حدود ۲۷ درصد/ تورم نقطه‌به‌نقطه اسفند ۴۷.۵ درصد شد

 10. 98، سال بیدارباش

 11. رئیسی: رفع فساد و گره گشایی از مشکلات مردم از بهترین حالات به شمار می‌رود

 12. ۲۰ خودرو که تولید آن‌ها متوقف نمی‌شود؛ جاودانه‌ها!   

 13. مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

 14. رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

 15. رهبر انقلاب: سال ۹۸ سال فرصت‌ها و گشایش‌ها برای ملت ایران خواهد بود/ کانال مالی اروپا بیشتر شبیه یک شوخی تلخ است

 16. وزیر اقتصاد: سهم درآمدهای نفتی به یک سوم منابع عمومی دولت کاهش یافت

 17. رنار به این شرط راهی ایران می‌شود

 18. وقتی بی بی سی قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند  

 19. فراوانی در بازار میوه با قیمت‌های عجیب و غریب

 20. رقص کردی احسان علیخانی و امین حیایی  

 21. پمپئو از بن سلمان بابت یمن تشکر کرد

 22. نامگذاری سال‌های 78 تا 98 از سوی رهبر انقلاب  

 23. وزیر خارجه آمریکا نوروز را به ایرانیان تبریک گفت

 24. نماینده مسلمان آمریکا نوروز را به ایرانی ها تبریک گفت

 25. آیت‌الله مکارم شیرازی: اختلاس‌ها و احتکارها نشانه تزلزل پایه‌های ایمان است

پربحث‌های هفته

 1. درنگی بر برنامه‌ی نود و حذف عادل فردوسی‌پور

 2. فرهنگ خواستگاری یا خواستگاری فرهنگی

 3. ابراهیم در آتش !!!؟

 4. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 5. چرا سلبریتی‌های ایرانی نمی‌گویند «من هم مسلمان نمازگزار هستم»؟  

 6. واکنش کاربران توییتر به ماجرای عادل فردوسی پور/ از حذف سلبریتی سالاری تا کج سلیقگی و ذبح فرزند/ باید قدر سرمایه‌ها را بدانیم/ چرا یک برنامه تلویزیونی باید کانون قدرت فرد خاصی شود؟

 7. شما نماینده مطالبات ملت هستید/ دیدار با مسئولان سابق یا کشف و ارتباط اطرافیان رئیس جمهور با MI6 وظیفه شما نیست

 8. فاجعه تروریستی در نیوزیلند؛ تروریست ها 49 نمازگزار را در مسجد کشتند/ تروریست استرالیایی از عملیات خود بطور زنده فیلم گرفت  

 9. سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: «سلمان خدادادی» از تجاوز مبرا شده است

 10. توضیحات عادل فردوسی‌پور درباره دلیل پخش نشدن آخرین برنامه ۹۰ او

 11. برای حل مشکلات ایران منتظر معجزه هستیم؟/ مسئول واقعی کشور خودمانیم

 12. دولت می‌خواهد گُلی که با برجام بر سر ملت نزد، با FATF بزند؟/درخواست مردم از رئیسی؛ از مبارزه بافساد تا اجرای قانون از کجا آورده‌ای/ با دلار جهانگیری از مابهترون به ثروت افسانه‌ای رسیدند

 13. روحانی: باعث و بانی شرایط را لعنت کنید  

 14. راه مقابله با تحریم‌ها چیست؟/ نباید برای بهبود اوضاع معیشت، دل به رفع تحریم‌ها ببندیم

 15. وزیر بهداشت: ایران یکی از جوامع افسرده در دنیا است/ هزینه یک دوره شیمی درمانی معادل هزینه یک شهرک است

 16. روحانی: در این شرایط سخت در کنار ملت خواهیم بود/ افزایش حقوق کارگران بیش از ۲۰ درصد خواهد بود

 17. محکومیت سلمان خدادادی در دادگاه بدوی/ واکنش مرجان شیخ‌الاسلامی به اتهامات/ تعطیلی خط ۷ مترو سیاسی بود؟

 18. 47 هزار و 90 راس گوسفند زنده از رومانی به بندر چابهار رسید

 19. روحانی: قوه قضاییه، سران آمریکا و طراحان تحریم را تحت پیگرد قرار دهد/ هر کدام از طرفین توافق از برجام نفع بردند و سر کسی کلاه نرفت/ کسی که در میدان نیست، نمی‌تواند مشکلات را درک کند

 20. ۱۰ بانک برتر جهان/ چرخش قدرت بانکداری دنیا به سمت چین

 21. حقوق بگیران بالای ۴ میلیون تومان چه وضعیتی دارند؟

 22. آیا کسی بالاتر از ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق نمی‌گیرد؟ + جدول

 23. درباره خبر درخواست رئیس دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ روایت جدید از یک عکس جنجالی/ فردوسی‌پور می‌ماند یا می رود؟

 24. رئیس دولت اصلاحات خطاب به روحانی: اگر نمی‌توانی از ریاست‌جمهوری استعفا بده

 25. توضیحات «مرجان شیخ‌الاسلامی» درباره اتهاماتش

پربحث‌های دیروز

 1. شادترین کشور جهان

 2. درگیری‌ در شب عید بر سر محدوده شهری اندیمشک و دزفول+ عکس

 3. رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

 4. ریه‌های زمین ایران به شماره افتاد/کاشت تریاک در اراضی جنگلی!

 5. بخشنامه نوروزی مدیریت بحران به استان‌های سراسر کشور

 6. نمره وزیر علوم به عملکردش در سال 97

 7. حقوق مسافر در سفر با قطار، اتوبوس و هواپیما

 8. کدام ماهی قرمز را نخریم؟

 9. سردترین و گرم‌ترین استان‌های کشور تا سوم فروردین

 10. وضعیت جوی کشور در دو روز آینده

 11. مسئولانه سفر کنیم

 12. عامل اصلی تصادفات نوروزی در معابر پایتخت

 13. مسافران نوروزی بیشتر به کدام استان رفته اند؟

 14. رانندگان این توصیه ها را حتما در طول سفر رعایت کنند

 15. ساعت 16:20/ ترافیک در پنج جاده کشور پر حجم است

 16. ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت به جلو کشیده می‌شود

 17. پذیرایی بیش از ۱۰ میلیون زائر در حرم امام رضا(ع) در ایام نوروز

 18. توصیه‌های آتش‌نشانی به مسافران نوروزی

 19. توصیه های آیت الله مکارم برای سال نو

 20. پایکوبی کودکان مبتلا به سرطان در استقبال از بهار

 21. ساعت 8:50/ ترافیک در کندوان و هراز نیمه سنگین است

 22. ساعت پروازها و حرکت قطارها از اول فروردین تغییر نمی کند

پربحث‌های هفته

 1. فرهنگ خواستگاری یا خواستگاری فرهنگی

 2. وزیر بهداشت: ایران یکی از جوامع افسرده در دنیا است/ هزینه یک دوره شیمی درمانی معادل هزینه یک شهرک است

 3. حقوق بگیران بالای ۴ میلیون تومان چه وضعیتی دارند؟

 4. توضیحات «مرجان شیخ‌الاسلامی» درباره اتهاماتش

 5. احمد توکلی: توزیع درآمد و دارایی در کشور نابرابر است

 6. جزئیات طرح تشکیل استان اصفهان شمالی

 7. شادترین کشور جهان

 8. درگیری‌ در شب عید بر سر محدوده شهری اندیمشک و دزفول+ عکس

 9. اقدام تاسف‌برانگیز شهرداری برازجان +عکس  

 10. ترقه‌بازی چهارشنبه سوری چند میلیارد به اقتصاد کشور ضرر می‌زند؟

 11. احمد توکلی: ایستادگی یک قاضی جوان مقابل نماینده پرقدرت ستودنی است/ مردم نباید از نقد قاضی بترسند

 12. رئیس قوه‌قضاییه: سال ۹۷، سال شکست دشمنان جمهوری اسلامی بود

 13. متهم اصلی پرونده فساد در پتروشیمی بازداشت شد + جزئیات

 14. پرواز بویینگ ۷۳۷ مکس بر فراز آسمان ایران ممنوع شد

 15. رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

 16. حسین هدایتی: چرا دادگاه برادر رئیس جمهور غیرعلنی و دادگاه من علنی است؟/ در عمرم ارز ۴۲۰۰ تومانی نگرفتم

 17. دادستان تهران: ارسال گزارش یک نماینده مجلس به هیات نظارت/ بخشی از پرونده در رابطه با مسائل اخلاقی است و از گفتن جزئیات آن معذورم

 18. سالانه 70 هزار تن کاغذ در رسانه های چاپی ایران مصرف می شود

 19. حوادث چهارشنبه آخر سال؛ مراجعه ۱۲۶۰ نفر تا ساعت ۲۳ به اورژانس/ فوت یک نفر و قطع عضو ۹۶ نفر

 20. توضیحات پلیس درباره کتک زدن راننده توسط یک مامور

 21. ۹ هزار معلم در طرح "معلم تمام وقت" نام‌نویسی کردند/ ۵۰۰ هزار تومان افزایش حقوق

 22. دقیق‌ترین تقویم جهان؛ هدیه دانشمند ایرانی به دنیای علم

 23. رئیس دادگستری استان تهران: با انتصاب رئیسی، سطح توقعات جامعه به شدت بالا رفت

 24. شوخی رهبر انقلاب با سن آیت الله جنتی + تکذبیه

 25. حرکات تحسین برانگیز ائمه جمعه در سال ۹۷ +تصاویر

آخرین عناوین