روایتی متفاوت از زیرمیزی پزشکان+سند

گروه اجتماعی الف،   3971018016 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
روایتی متفاوت از زیرمیزی پزشکان+سند

شاید در سال‌های گذشته هجمه‌های بسیاری درباره زیرمیزی گرفتن پزشکان شنیده باشید؛ حالا شاید خواندن یک روایت متفاوت از پزشکان بتواند شما را در تصویرسازی ذهنی و قضاوت بهتر درباره این قشر کمک کند.

فارس نوشت: سالن پر از بیمار است؛ زن، کودک، پیرمرد، از راه‌های دور و نزدیک آمده‌اند. همهمه‌ای در جریان است، لابه‌لای این هیاهو دخترکی مرا صدا می‌کند، نزدیک‌تر می‌آید؛ با گوشه لب چادرش را گرفته است و با یک دست کیسه داروهایش را نگه داشته و با دست دیگر نسخه‌هایش را نشان می‌دهد.

+ این رو خانم دکتر برام نوشته.

- خب چی هست؟

+ آزمایش و سونوگرافی؛ دخترک بی‌معطلی ادامه می‌دهد به‌خدا پدر که ندارم، کسی را هم ندارم خرجم را بدهد، بیمه هم ندارم، از کجا باید هزینه اینها را جور کنم.

صورت آفتاب سوخته و پوست انداخته‌اش حکایت از عمق فاجعه زندگی دخترک دارد، همینطور ادامه می‌دهد و من در ذهنم روزگار غیر قابل تصورش را تصویر می‌کنم.

صحبتش را قطع کردم و گفتم صبر کن از خانم دکتر بپرسم.

در اتاق معاینه را زدم، خانم دکتر جواب داد و وارد اتاق شدم، دخترک هم از کنار شانه‌ام با صورت مضطرب و نگرانش سرک می‌کشید.

گفتم: این بنده خدا اوضاع مالی‌اش خیلی خرابه ظاهراً بیماریش هم شدیده ، چیکارش کنیم؟ 

خانم دکتر خیلی آرام با اشاره گفت: نگران نباش شماره کارتش رو گرفتن خودم براش واریز می‌کنم.

 

***این پزشکان تصورتان را عوض می‌کنند

شاید خیلی از ماها این تصور را داشته باشیم که پزشکان انسان‌های پول دوستی هستند و البته برخی‌ها اعتقاد دارند که جان آدم‌ها برای آنها اهمیت ندارد و فقط پول را می‌شناسند اما تجربه همراهی این گروه تمام تصور من و شما را عوض خواهد کرد.

اینکه یک پزشکی عمومی یا متخصص تنها روز تعطیلی را که می‌تواند در کنار خانواده باشد، برای ویزیت بیماران نیازمند آن‌هم رایگان اختصاص دهد کار کمی نیست. اینکه روز تعطیلت را از تخت‌خواب دل بکنی و به جای کوه و تفریح و ... عازم منطقه‌ای شوی که ۵۰ کیلومتر با خانه‌ات فاصله دارد؛ اینکه از شمالی‌ترین منطقه تهران برای ملاقات ساکنان جنوبی‌ترین منطقه تهران بروی...

جمعه ۱۴ دی‌ماه یک تیم از پزشکان داوطلب تصمیم گرفتند که تعدادی از خانواده‌های محروم یک از مناطق جنوبی تهران را به صورت رایگان ویزیت کنند.

منطقه شناسایی شد. جایی در جاده قدیم قم، از مرکز تهران تقریباً ۶۰-۵۰ کیلومتری فاصله دارد؛ روز قبل با دهیاری محل هماهنگ کردیم و قرار شد که بیماران اورژانسی و افراد نیازمند در اولویت قرار بگیرند و به چند روستای اطراف هم اطلاع‌رسانی کنند.

صبح جمعه ساعت ۸ صبح همگی از تهران به راه افتادیم. پزشک عمومی - متخصص قلب - متخصص زنان و زایمان - متخصص کودکان - متخصص آنکولوژی و داندانپزشک و یک جراح مغز و اعصاب در این برنامه به صورت داوطلبانه حضور داشتند.

حدوداً ساعت ۹:۳۰ صبح بود که به حل رسیدیم و بلافاصله انجام ویزیت‌ها آغاز شد. شورای محل یک مدرسه قدیمی را برای این کار آماده کرده بود مدرسه‌ای ۳ کلاسه که ظاهراً چندین سال بلا استفاده مانده بود. 

جمعیت زیادی حضور داشت. همه جور بیماری هم دیده می‌شد. از بیماران سرطانی که توان ادامه درمان را نداشتند تا زنی که به دلیل نداشته هزینه جراحی ۴ سال یک تومور بزرگ را در دستش تحمل کرده بود.

***جراحی تومور

مهدی خواجوی جراح مغز و اعصاب تیم نذر مهربانی است. شاید برایتان عجیب باشد که یک جراح مغز و اعصاب که می‌تواند در هر ساعت میلیون‌ها تومان درآمد داشته باشد چرا باید وقت خود را در خاک و خل مناطق محروم تلف کند. اصلاً جراح مغز و اعصاب چه کار مفیدی در این برنامه‌های کوتاه مدت و سرپایی می‌تواند انجام دهد و حضورش چه ضرورتی دارد؟!

از اتفاق  یکی از پر مراجعه‌ترین تخصص‌ها همین مغز و اعصاب است؛ از بیمارانی که دردهای سیاتیکی دارند گرفته تا بیمارانی که دچار تومورهای مغزی هستند و توان جراحی ندارند.

باید بدانید اینجا تمام متخصصان علاوه بر ویزیت وتجویز دارو، اقدام به بیمار یابی می‌کنند و پس از شناسایی بیماران نیازمند ادامه روند درمان آنها را به عهده می‌گیرند و این نقطه طلایی فعالیت بچه‌های کمپین نذر مهربانی است.

خواجوی در طول برنامه‌های گذشته ۲ مورد تومور مغزی بیماران افغانستانی که فاقد بیمه بودند را به طور رایگان جراحی کرد؛ در یکی از برنامه‌های ویزیت کارتن خواب‌ها نیز عمل جراحی جمجمه یکی از آنها را  به صورت رایگان برعهده گرفت.

در برنامه این هفته نیز یکی از بیماران تومور بزرگی در کتف راستش داشت؛ توموری به اندازه کف یک دست که ظاهراً ۴ سالی بود که تحمل می‌شد. 

برای این بیمار با پیشنهاد خواجوی و دکتر زهرا نظری فوق تخصص آنکولوژی با یکی از مراکز درمان نزدیک هماهنگ کردیم تا بتوانیم از اتاق جراحی آنجا استفاده کنیم. 

دکتر نظری سوابق پزشکی و آزمایشات قبلی بیمار را بررسی کرد؛ بلافاصله بیمار را به مرکز درمانی انتقال دادیم و در کمتر از ۳۰ دقیقه این تومور توسط دکتر خواجوی و دکتر نظری، جراحی و از بازوی راست بیمار خارج شد. توموری که ۴ سال به دلیل نداری و بی‌پولی در بدن بیمار جا خوش کرده بود. 

در بین بیماران یک دخترک ۱۰ ساله افغانستانی نظرم را جلب کرد. دخترک سفید رو با موهای بور با لباس گلدار، مادرش می‌گفت سرپرست نداریم و پدرش ما را با ۲ بچه رها کرده و رفته است؛ سال گذشته دخترم با یک موتور تصادف کرد و از بدشانسی موتور سوار هم فرار کرد. دخترم چند وقت در کما بود و بعد از آنها با جراحی‌های بسیار به زندگی برگشت.

 

**دختری با پلاتین در پایش 

پرسیدم خوب الان مشکلتان چیست و جواب داد پلاتین داخل پایش! هزینه جراحی نداریم و باید سریع هم خارج شود.

از آنجایی که می‌دانستم این مواد کاملاً در حیطه فعالیت دکتر نظری است سریع بیمار را به او معرفی کردم.

دکتر نظری استاد راه انداختن کار بیماران بی‌بضاعت است، تا به امروز هم کار ده‌ها و شاید هم صدها نمونه از این بیماران را راه انداخته است. خانم دکتر بلافاصله نامه‌ای برای یکی از دوستانش نوشت و بی معطلی دخترک را برای جراحی معرفی کرد.

اینجا به راحتی می‌توانستم برق شادی را در چشم‌های پر اشک، دخترک ببینم.

**دندان‌پزشکی رایگان کودکان

دکتر والح توکلی دندانپزشک تیم نذر مهربانی است. دکتر توکلی با دقت تمام بچه‌های این منطقه را معاینه کرد؛ یک لیست کنار دستش بود که نام افراد و شماره تماس و نتیجه معاینه را با علامت و اختصار در آن وارد می‌کرد.

توکلی قرار است این هفته تمای موارد شناسایی شده را با اتوبوس به کلینیک دندانپزشکی خودش منتقل و دندان‌دردهایشان را درمان کند.

در این برنامه دکتر مهسا میرزنده‌‌دل متخصص اطفال، دکتر پریسا سیلانی متخصص قلب، دکتر بهاره سپهریان متخصص پزشک قانونی، دکتر آزاده مبصریان پزشک عمومی و دکتر ستوده متخصص زنان  نیز حضور داشتند که از صبح با روی گشاده بیماران نیازمند را معاینه می‌کردند.

اینجا خبری از صندوق و دریافت وجه و نسخه‌های معمول نیست. اینجا زیر میزی نمی‌گیرند، بلکه پنهانی و زیر میزی به بیماران مستمند کمک می‌کنند، بی‌آنکه حتی کنار دستی‌هایشان هم باخبر شود. هزینه نسخه‌های بیماران نیازمند نیز با کمک‌های مردم و خیران تهیه و تامین شد. 

اینجا پر از بیماری و نداری و بی‌پولی بود، پر از مردی که برای یک قرص نان و داشتن کار و سرپناه به تهران آمده بودند و از روی ناچاری در حاشیه‌های آن زندگی می‌کنند. تا عصر را با پزشکان در کوچه پس کوچه‌های این روستاها گذراندم و به روزهایی فکر می‌کردم که جامعه پزشکی به خاطر اشتباهات گروهی کوچک از پزشکان، به ناحق متهم می‌شدند به پول دوستی به زیر میزی...

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۱۲۵۱۸۰۷:۱۸:۵۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ای کاش برای آرامش خاطر مردم و تشویق این گونه نیکوکاری ها هم که شده بتوانید تا حد امکان این جور خبرهای خوب و با ارزش را بیشتر منتشر کنید
ناشناس۷۱۲۵۲۶۰۷:۳۴:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
گزارش سفارشی!!!!!!! یه سر هم به کلینیک بیمارستانهای خصوصی و مطبهای اطراف آنها بزن. راستی امکان ندارد خانم دکتر اول داستان شما بخواهد به دخترک آفتاب سوخته داستانت کمک کند اما هیچ چیز به او نگوید و بعد از این که دخترک از اتاق بیرون آمد و دوباره با تو به اتاق برگشت، تازه برایش توضیح دهد که به کارتش پول واریز خواهد کرد. یک کم قابل باورتر بنویس.
ناشناس۷۱۲۵۷۴۰۸:۲۲:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
ضمن تشکر از این پزشکان دلسوز ، تنها راه برگشت اعتماد مردم به پزشکان ، کاهش تعرفه های پزشکی بر مبنای متوسط درآمد جامعه است
ناشناس۷۱۲۹۸۸۱۲:۲۹:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
صد سال سیاه اعتمادت بر نگرده به پزشکا عجب ملتی هستیم
ناشناس۷۱۲۵۷۵۰۸:۲۲:۰۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
به به.... اینها مصداق رحمت الهی هستند. متاسفانه تعدادشان بسیار اندک است ، اما خوشبختانه آثار مثبت زیادی دارند.
هموطن۷۱۲۵۸۷۰۸:۲۹:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خداوند روح پاکش را در انسان دمیده و اینها امانت دار خوبی هستند .
کارمند۷۱۲۵۹۱۰۸:۳۳:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
سلام .خداقوت خدمت این عزیزان .خوشابحال این خوبان خدا که ذکات علم ونذر تخصص خود را برای افراد دست از همه جا کوتاه هزینه می کنند
ناشناس۷۱۲۵۹۳۰۸:۳۴:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
این دوستان از معدود پزشکانی هستند که به قسم نامه پزشکی شان وفادار مانده اند!
بیکار۷۱۲۵۹۹۰۸:۳۸:۵۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
شما غالب پزشکان را ببینید که کاسب کارند. نمیخواهد تطهیر قشری را انجام دهید که با درامدهای فوق نجومی از پرداخت مالیات ده میلیونی سرباز میزنند.
ناشناس۷۱۲۶۱۲۰۸:۴۶:۰۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
بندگان خوب خدا
امیر۷۱۲۶۱۵۰۸:۵۱:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
چه عجب خلاصه از خوبیهای پزشکان هم گفتین
ناشناس۷۱۲۶۲۰۰۸:۵۶:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دراین زمستان بی رحمی که بسیاری ازپزشکان براه انداخته اند با یک گل بهار نمیشود!!!
ناشناس۷۱۲۶۵۳۰۹:۱۳:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
آفرین. این ما را نجات می‌هد
مسعود۷۱۲۶۵۸۰۹:۱۵:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خدا خیرتون بده. مرهمی باشید برای دردهای بی درمان.
ناشناس۷۱۲۶۶۳۰۹:۱۶:۵۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
هنوز هم مهربانی هست . هنوز هم هستند انسانهایی که کمک به همنوعان را بیشتر از پول و تفریح و....دوست دارند. به این پزشکان خدا قوت میگییم و برای آنها در ادامه این کار آرزوی موفقیت و سلامتی داریم.
ناشناس۷۱۲۶۸۸۰۹:۲۹:۱۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
از ۱۰۰۰نفرشون یه نفر اینجوری میشه از دکترها قهرمان نسازین
ناشناس۷۱۲۷۳۵۰۹:۵۹:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
خدا خیرشون بده اما این حرکت ها فقط مسکنه و درمان نیست. این بیماران بدون نیاز به ترحم دیگران باید به امکانات پزشکی دسترسی داشته باشن. خود پزشکان تو به وجود اومدن این بی عدالتی بهداشتی سهم بزرگی دارن، ان شاءالله بزودی شاهد خیزشی از جامعه پزشکی برای توسعه عدالت تو حوزه بهداشت و درمان باشیم.
حمید۷۱۲۸۰۴۱۰:۴۰:۱۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
چیزی نمیتوان گفت جز اینکه " درور به شرف همه شما، شیر مادر حلالتان باد"......
امید۷۱۲۸۱۶۱۰:۴۶:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
پزشک باشرف هم داریم، اما چه قدر؟ یک درهزار؟ سه درهزار؟ ده درهزار؟
ناشناس۷۱۲۸۹۷۱۱:۴۱:۱۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
حتما شما در شغل خود خیلی باشرفی که البته بعید می دونم
ناشناس۷۱۲۸۵۹۱۱:۱۲:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
داروخانه ای واقع در محدوده افسریه را میشناسم که به بیماران فقیر بدون دریافت وجه دارو میدهد

پربحث‌های امروز

 1. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 2. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 3. چرا در کوچه‌ها و پارک‌ها درخت میوه نمی‌کاریم؟   

 4. پیشنهاد عجیب تراکتورسازی به ۳ بازیکن سرباز ذوب‌آهن!

 5. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 6. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 7. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 8. به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

 9. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 10. حمله شدید اللحن اردوغان به مکرون

 11. موسوی: انفجار نفتکش‌های ژاپنی می‌تواند کار تیم B باشد/ پس از ۶۰ روز گام بعدی محکم‌تر خواهد بود

 12. تقدیم ۱۰۰ شهید به ازای هر صندلی مسئولیت در کشور

 13. سانحه رانندگی در ونزوئلا ۱۶ قربانی گرفت

 14. نفتکش‌های آسیب دیده نزدیک امارات بررسی می‌شوند

 15. وزارت صنعت: قیمت کالاهای پرمصرف را از اپلیکیشن‌ها استعلام کنید!

 16. سیستم‌عامل اختصاصی هواوی ۶۰ درصد سریعتر از اندروید!

 17. پلوسی: قطعا هیچ تمایلی برای جنگ با ایران نداریم

 18. پمپئو: در حال بررسی طیف گسترده‌ای از انتخاب‌ها در مورد ایران هستیم!

 19. افزایش قیمت نفت در پی تشدید تنش‌های خاورمیانه

 20. مک‌بوک‌های جدید اپل در صف رونمایی

 21. انصارالله: کشورهای متخاصم و جهان را با سلاحی که طرفی در منطقه ندارد، غافلگیر می‌کنیم

 22. ۸ کشته و مصدوم در حادثه تیراندازی در آمریکا

 23. یک نماینده مجلس: ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه به جیب چه کسانی می‌رود؟

 24. دیدار سیسی با وزیر خارجه امارات در قاهره

 25. زندانی در دل زمین  

پربحث‌های دیروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 3. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 4. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 5. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 6. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 7. راز یک شعف

 8. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 9. سیداحمد خمینی به عیادت علی پروین رفت/ عکس  

 10. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 11. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 12. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 13. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 14. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 15. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 16. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 17. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

 18. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 19. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 20. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 21. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 22. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 23. پلوسی: نه با ایران جنگ داریم و نه می‌خواهیم آنها را تحریک کنیم

 24. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 25. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. به آبه امیدی نیست

 4. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 5. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 6. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 7. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 8. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 9. پرستو یا آشیانه!؟

 10. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 11. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 12. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 13. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 14. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 15. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 16. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 17. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 18. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 19. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 20. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 21. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 22. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 23. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 24. حضور بسیجیان در منزل راننده اسنپ  

 25. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

پربحث‌های اخیر

 1. پورمحمدی: قبرستان باید در شهر باشد تا یاد مرگ را حفظ کنیم

 2. شهرداران سه منطقه تهران تغییر کردند

 3. واگذاری ۳۰۰۰ ملک شهرداری به افراد غیر/ شهرداری جدیتی برای پس گرفتن املاک ندارد

 4. افزایش ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت

 5. چشم‌ها را باید شست/ کودکان کار، نان‌آوران کوچک

 6. ادامه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه/ مدیرعامل پیشین بانک: فعالیتم در چارچوب قانون بانکداری بدون ربا بوده است

 7. ۶۰ درصد اتوبوس های پایتخت فرسوده است

 8. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 9. دیپلمه‌ها زودتر جذب بازار می‌شوند

 10. خیزش گرد و خاک در تعدادی از استان‌های کشور

 11. ماهواره ظفر کاربرد عمومی دارد/ مردم منتظر تحول علمی باشند

 12. سامانه سجام امنیت مفسدان اقتصادی را برهم زده است

 13. خودروهای سواری دیزلی شماره‌گذاری می‌شوند؟

 14. خوزستانی ها منتظر گرمای ۵۰ درجه باشند

 15. کارمند رشوه گیر دستگیر شد

 16. مرگ سالانه 3 هزار و 670 نفر بر اثر سومصرف مواد مخدر در کشور

 17. شرط اعطای اقامت به همسران خارجیِ زنان ایرانی

پربحث‌های دیروز

 1. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 2. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 3. پورمحمدی: قبرستان باید در شهر باشد تا یاد مرگ را حفظ کنیم

 4. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

 5. راه اندازی سامانه کنترل سگ‌های بدون صاحب در تهران

 6. بارگیری محموله ۶۰ تنی دارو برای حج ۹۸

 7. واکنش فرمانده ناجا به رفتارهای اخیر با آمران به معروف

 8. راهکار جلوگیری از "فرار مالیاتی پزشکان" چیست؟

 9. شهرداران سه منطقه تهران تغییر کردند

 10. هاشمی: مخالف حضور فرزندانم در زیست شبانه‌ام

 11. خوزستانی ها منتظر گرمای ۵۰ درجه باشند

 12. کارمند رشوه گیر دستگیر شد

 13. مرگ سالانه 3 هزار و 670 نفر بر اثر سومصرف مواد مخدر در کشور

 14. شرط اعطای اقامت به همسران خارجیِ زنان ایرانی

 15. ایجاد معاونت "تولید داخل" در سازمان غذا و دارو

 16. دومین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۴ متهم ارزی؛ از رشوه تا سند سازی برای اختلاس

 17. بازدید سرزده رئیسی از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه

 18. آیا مردم ایران بد مصرف هستند؟ + جدول

 19. ایران جزو ۱۰ کشور مخاطره‌آمیز جهان در زمینه حوادث و بلایا

 20. پیش‌بینی باران و رعد و برق در کشور

 21. توزیع ۹۸۰۰ بسته حمایتی در بین سیل‎زدگان لرستان

 22. ممنوعیت واردات ۳۳۲ کالای پزشکی/ علت نوبت‌های طولانیِ جراحی در بیمارستان‌ها

 23. شرایط دریافت کمک‌های مردمی در مدارس دولتی

پربحث‌های هفته

 1. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 2. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 3. ۹ روز تا حذف طرح «زوج‌ وفرد» در پایتخت/ همه‌ چیز در مورد طرح جایگزین

 4. مسافر و راننده اسنپ دیدار کردند  

 5. تازه‌ترین پست اینستاگرامی رامبد جوان/ عکس  

 6. پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستند  

 7. دفاع تهیه‌کننده «ماجرای نیمروز» از سفر رامبد جوان و همسرش

 8. رئیس قوه قضاییه: تردید نکنیم که مقاومت ما دشمن را وادار به عقب نشینی می‌کند

 9. فراخوان رئیس قوه قضاییه در رابطه با فضای مجازی

 10. ۵۰ میلیون وجه رایج مملکت در یک تصویر   

 11. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 12. جزئیات تردد در محدوده زوج یا فرد+ قیمت‌ها

 13. اسماعیلی: اقدام یک راننده برای امر به معروف اثربخش بود/ توضیحات درباره آزادی زکا، پیامک‌های کشف حجاب و بازداشت‌شدگان روز کارگر

 14. هنجارشکنان سد لفور دستگیر شدند

 15. جزئیاتی جدید از ماجرای سدلفور

 16. مهناز افشار: نه من به این پول‌ها نیاز دارم و نه مولاوردی به این توییت‌ها!

 17. واکنش مدل اینستاگرامی به ماجرای سد لفور

 18. واکنش ناجا به کشف حجاب در مسافربرهای شخصی

 19. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 20. پورمحمدی: قبرستان باید در شهر باشد تا یاد مرگ را حفظ کنیم

 21. عصبانیت مدیر روابط عمومی صداوسیما از انتشار خبر حذف علی‌فروغی

 22. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

 23. حکم ممنوع‌التصویری رامبد جوان ابلاغ شد؟

 24. جانشین فرماندهی ناجا: زیر بار حیات شبانه در شهر نمی رویم

 25. راه اندازی سامانه کنترل سگ‌های بدون صاحب در تهران

آخرین عناوین