محکومیت مدیر ثامن الحجج؛ خوب اما ناکافی/ لزوم رسیدگی سریع به ادعای شکنجه کارگر هفت‌تپه/ حسین فریدون،‌ مسئله اصلی کشور نیست؟

گروه سیاسی الف،   3971016101 ۱۰ نظر، ۹ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
محکومیت مدیر ثامن الحجج؛ خوب اما ناکافی/ لزوم رسیدگی سریع به ادعای شکنجه کارگر هفت‌تپه/ حسین فریدون،‌ مسئله اصلی کشور نیست؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

محکومیت رئیس ثامن الحجج؛ خوب اما ناکافی

امروز صبح حکم محکومیت ابوالفضل میرعلی، رئیس تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج در رسانه‌ها منتشر شد. مطابق این حکم، ابوالفضل میرعلی به تحمل ۱۵ سال حبس محکوم شده است.

اطلاعیه دادستانی تهران پیرامون حکم محکومیت مدیرعامل موسسه ثامن‌الحجج

در این زمینه چند نکته به‌نظر می‌رسد:

 • ضعف اطلاع‌رسانی قوه قضائیه در نحوه انتشار این اطلاعیه مشهود است. متن این اطلاعیه، متنی فنی و کارشناسی است و برای عموم مردم طولانی و پیچیده است. باید قبل از متن کامل، متن خلاصه و ساده‌ای برای عموم مخاطبان رسانه منتشر می‌شد. 
 • فارغ از جنبه فنی و حقوق این حکم، در نظر افکار عمومی، مجازات ۱۵ سال حبس برای چنین اتهامی، مجازات سبکی است. لازم بود در این کنار انتشار این اطلاعیه درباره علت این مجازات سبک، توضیحاتی به زبان ساده برای عموم، مطرح می‌شد.
 • از جرم مسئولین بانک مرکزی که با اهمال در انجام وظایف قانونی زمینه‌ساز وقوع جرم توسط میرعلی شدند و همچنین صاحب‌منصبانی که میرعلی با آنها در ارتباط بود نباید گذشت و همه‌ آنها شریک جرم میرعلی هستند. انتظار افکار عمومی محاکمه علنی و مجازات سخت آنهاست. چه‌اینکه رهبری هم چنین انتظاری دارند. ایشان در مردادماه امسال گفتند: « ارز را یا سکّه را وقتی که به‌صورت غلط تقسیم میکنند، این دو طرف دارد: یکی آن که می‌آید این را میگیرد و مثلاً فرض کنید قاچاقچی است یا به قاچاقچی میفروشد؛ یکی آن که این را میدهد. ما همه‌اش داریم دنبال آن کسی که «میگیرد» میگردیم -مفسد اقتصادی، قاچاقچی- درحالی‌که تقصیر عمده متوجّه آن کسی است که «داد»؛ او را باید دنبال کرد.» اگر مصداق فرمایش ایشان را تخلفات موسسات مالی و اعتباری بدانیم جرم مسئولینی که با میرعلی برخورد نکردند با او برابر است. «دیده‌بان شفافیت و عدالت» هم علیه مسئولین بانک مرکزی در این زمینه اعلام جرم کرده است و انتظار می‌رود به آن رسیدگی شود.

درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

***

لزوم رسیدگی سریع به ادعای شکنجه کارگر هفت‌تپه

اسماعیل بخشی یکی از کاگران هفت‌تپه است که مانند سایر کارگران این کارخانه به عدم پرداخت حقوقش معترض بود. بخشی در اعتراضات ماه گذشته هفت‌تپه، فعال بود و توسط نهادهای امنیتی دستگیر شد و بعد از چندین روز آزاد شد. دو روز پیش اسماعیل بخشی در اینستاگرام مدعی شد در مدت بازداشت توسط ماموران وزارت اطلاعات شکنجه شده است. این ادعا با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

درباره ادعا‌های اسماعیل بخشی شفاف‌سازی کنید

آنچه بسیار مهم است رسیدگی سریع به ادعاهای بخشی است. از دو حالت خارج نیست: یا ایشان را شکنجه کرده‌اند که باید با ماموران خاطی برخورد سخت قضایی صورت گیرد و یا ایشان شکنجه نشده که در آن صورت باید با خود ایشان برخورد شود. 

محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه امروز در نشست خبری گفته است: «ایشان نامه‌ای نوشته به‌وزارت اطلاعات که باید خودشان نظر بدهند و اطلاع رسانی کنند چون توسط حفاظت وزارت بررسی می‌شود. در این مورد هم باید خود وزارت اطلاعات نظر بدهد. اگر خودش هم به دستگاه قضایی برود حتماً ورود و رسیدگی می‌کنیم.»

به‌نظر می‌رسد در این زمینه مدعی‌العموم باید وارد شود و به موضوع رسیدگی کند و منتظر شکایت بخشی نشود.

***

حسین فریدون،‌ مسئله اصلی کشور نیست؟

موضوع تحصیل حسین فریدون برادر حسن روحانی در مقطع دکتری از آنجا جنجال‌برانگیز شد که سال 93 به شکل توصیه‌ای و با فشار به رئیس دانشگاه، در دانشگاه شهید بهشتی پذیرش شد.

در سال 95  مجلس کمیته‌ای سه نفره (سید محمدجواد ابطحی، کارن خانلری و محمد قمی) را مامور بررسی وضعیت دکتری فریدون کرد. این کمیته در نهایت اعلام کرد تخلف تحصیلی برادر رئیس‌جمهور محرز شده و وی به شکل توصیه ای در دانشگاه شهید بهشتی تحصیل کرده است.

اما محمدرضا عارف از اظهارنظر رسمی در این‌باره خودداری می‌کرد تا اینکه به تازگی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پی اصرار خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سکوت خود را درباره پرونده تخلف تحصیلی برادر رئیس جمهور شکست و در اظهارنظری کوتاه گفت: "آخر مگر این موضوع، موضوع اصلی کشور است که الان مطرح می‌کنید؟"

این مغالطه‌ای است که مسئولین کشور برای فرار از حل یک مسئله و رسیدگی به آن در پیش می‌گیرند و می‌گویند «این مسئله کشور نیست.» نمونه این برخورد را قبلا درباره لغو کنسرت‌ها شنیده بودیم که افراد می‌گفتند: «کنسرت مسئله کشور نیست.» درحالی‌که همه این مسائل، مسائل کشور هستند و همگی مهم‌اند: هرچند شاید آن مسئله برای آن مسئول کشور دارای اولویت نباشد اما برای بخشی از جامعه اولویت دارد و باید به آن رسیدگی شود.

خبر دیگر مرتبط با حسین فریدون، اظهارنظر اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه است. اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حسین فریدون گفت: این پرونده هنوز به دادگاه نرفته اما موضوع مختومه شدن آن صحت ندارد.

مشخص نیست چرا با گذشت یک سال از طرح پرونده فریدون در دستگاه قضایی و اولین بازداشت او هنوز به پرونده‌اش رسیدگی نشده است. مردم انتظار دارند شفاف به این پرونده رسیدگی و اطلاع‌رسانی شود.

***

آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که پرونده بابک زنجانی به کجا رسیده است؟ گفت: همانطور که میدانید ایشان ادعا میکرد افرادی هستند که حاضرند برایش پول بفرستند، آخرین اقدامی که شده این است که مسافرت‌های زیادی انجام شد اما هنوز پولی گرفته نشده است.

وی افزود: اخیراً هم جلسه ای برگزار شد که متهم و وکیلش حاضر بودند، پس از گفت‌‌وگو باز هم قراردادی نوشته و قرار شد هیاتی به یکی از کشورها اعزام شوند، قرار است هفته بعد این اتفاق بیافتد و ببینند چیزی وصول می‌شود یا نه.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: قرار دیگری هم بود که برعلیه برخی ها در خارج از کشور اقامه دعوا شود که وکیل گرفته شده تا برخی کارها انجام گیرد. من نظرم این بود که باید یک وقت انتهایی اعلام شود زیرا تا الان به چند کشور سفر شده و من فکر می‌کنم ایشان ادعایش صادق نیست، باید یک وقتی تعیین شود که اگر تا آن زمان اقدامی نشد تصمیم دیگری بگیریم.

محسنی‌ اژه ای: آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی و شیخ استخاره/ اعلام احکام قطعی تعدادی از متهمان مالی

***

ناکامی طرح شفافیت آرای نمایندگان

چندماه پیش بود که طرح شفافیت آرای نمایندگان تقدیم مجلس شد و فوریتش رای نیاورد و بنا شد به‌طور عادی در کمیسیون آیین‌نامه مجلس بررسی شود. اکنون بعد از گذشت بیشتر از سه ماه از بررسی طرح شفافیت آرا نمایندگان در کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس متوجه شدیم که هیچ کدام از اهداف اولیه طراحان محقق نشده و این طرح بعد از بررسی و اصلاح در کمیسیون آیین‌نامه تنها به اعلام اسامی نمایندگانی که در هر مرحله در رای‌گیری شرکت نمی‌کنند، تنزل پیدا کرده و این موضوع اعتراض شدید حاجی‌دلیگانی را در بر داشته است.

حاجی‌دلیگانی طراح "طرح شفافیت آرا نمایندگان" براین اساس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن اعتراض به اقدام کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس نسبت به ایجاد تغییرات شدید در این طرح، گفت: براساس طرح ما آرای نمایندگان همراه با اسامی‌شان نسبت به یک طرح یا لایحه چه موافق، مخالف یا ممتنع باید در مشروح مذاکرات مجلس ثبت و ضبط می‌شد و در سایتی هم در معرض عموم قرار می‌گرفت.

ناکامی طراحان «پارلمان شیشه‌ای»/ شفافیت آرای نمایندگان به کجا رسید؟ + متن کامل طرح اصلاح‌ شده

وی تصریح کرد: براساس این طرح تغییر یافته و اصلاحی، تنها اسامی افرادی که در رای‌گیری‌ها شرکت نمی‌کنند، منتشر می‌شود که این اقدام هیچ‌گونه شفافیتی را در بر ندارد و حتی آن شدت و حدتی که برای موضوع شفافیت در افکار عمومی به درستی ایجاد شده بود را هم ذره‌ای پاسخ نداده و اشتهای افراد پیگیر این موضوع را کور کرده است.

***

تامین نظر دولت و مجلس با اصلاحات مجمع

مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با انتخاب درباره مباحثی که پیرامون احتمال عدم تایید لایحه پولشویی توسط FATF به دلیل اعمال اصلاحاتی در آن توسط مجمع مطرح شده، گفت: اول اینکه لایحه پولشویی یک لایحه داخلی است. FATF می خواهد آن را قبول بکند یا نکند. مورد دوم اینکه آنچه را که مجلس تصویب کرده بود و هیات عالی نظارت ایراد گرفته بود، به طور عمده نسبت به اضافه هایی بود که مجلس روی لایحه دولت اضافه کرده بود.

او ادامه داد: دولت هم کاملا هوشیار و مقید بوده و خواسته بود که لایحه از کارآمدی لازم برخوردار باشد و اگر دیگران هم می خواهند به آن استناد کنند، بکنند.

مصباحی مقدم تصریح کرد: اصلاحاتی که صورت گرفت را غالبا رییس مجلس و نماینده دولت پذیرفتند. بنابراین چه جای بهانه گیری و ایرادگیری است؟

***

صبر و مدارای ایران هم اندازه‌ای دارد

صادق خرازی، سفیر اسبق ایران در فرانسه، در گفت‌وگویی با روزنامه ایران درباره وضعیت برجام پس از خروج آمریکا و عملکرد اروپا سخن گفته است. خرازی گفت: «اروپایی‌ها باید بدانند که یک بار برای همیشه تکلیف خود را با این توافقنامه مشخص کنند و آن این است که داشتن رابطه با جمهوری اسلامی ایران فقط منافع تجاری و اقتصادی نیست، بلکه حفظ برجام می‌تواند منافع امنیتی برای اروپا داشته باشد. چیزی که آمریکایی‌ها نه نیاز به آن دارند و نه اهمیتی به این موضوع می‌دهند. اما این اروپا است که این فاکتور مهم را باید در نظر داشته باشد.»

خرازی: اروپا یک بار برای همیشه تکلیفش را با برجام مشخص کند

وی گفت: همان طور که بارها اعلام شده است صبر و مدارای جمهوری اسلامی ایران هم اندازه‌ای دارد. اگر راهکار مناسبی برای توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و حذف مشکلات بر سر راه چه در زمینه تجارت، چه در زمینه بیمه و چه در زمینه سرمایه‌گذاری از سوی اتحادیه اروپا و قدمی برای گشوده شدن این گره برداشته نشود، طبیعتاً ایران هم  اقدامات مناسب دیگری را انجام خواهد داد.

***

اگر مشکلات را با برجام حل نکردید نمک به زخم مردم نپاشید

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب گفت: آقای بهزاد نبوی اخیراً گفته است که بدلیل تندوری‌ها و ماجراجویی‌های داخلی نتوانسته ایم از برجام استفاده کنیم؛ سوال اینست که آیا نقص عهد از طرف دشمن شماره یک ملت ایران یعنی آمریکا و دودوزه بازی‌های اروپایی‌ها به علت انتقاد منتقدین برجام است؟ دولت کدام وعده ای را به ۱+۵ داده بود که آن را به مرحله عمل درنیاورد و آنها کدام وعده ای را به خصوص در مورد تحریم ها به ما دادند که به آن عمل کردند؟ آیا فکر نمی کنید که وجود منتقدین منصف در داخل کشور موضع دولت را در مذاکرات با خارجی ها تقویت می کند؟

عناوین مرتبط

۲۹ دی ۱۳۹۷در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است
۲۶ دی ۱۳۹۷مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان
۲۵ دی ۱۳۹۷چه کسی رئیس مجلس آینده می‌شود؟/ واکنش اصلاح‌طلبان به موسوی خوئینی‌ها/ دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم
۲۴ دی ۱۳۹۷اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی
۲۳ دی ۱۳۹۷اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود
۲۲ دی ۱۳۹۷طلاق توافقی روحانی و اصلاح‌طلبان؟/ پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام/ خاوری به قتل رسیده است؟
۱۹ دی ۱۳۹۷ضرورت شفافیت درباره دیوارکشی در اطراف مجلس/ ماجرای شایعه استعفای ظریف/ روایت عجیب روزنامه اصلاح طلب از اختلافات اطرافیان روحانی

دیدگاه کاربران

تقاضای مردمی۷۱۰۸۴۰۲۱:۱۸:۱۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
حسین فریدون و مهدی جهانگیری را مانند سلطان سکه و سلطان قیر سریعا محاکمه کنید و به اشد مجازات برسانید
ناشناس۷۱۱۴۴۸۱۱:۳۶:۴۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
چرا پرونده حسین فریدون هنوز به دادگاه نرفته است .
ناشناس۷۱۰۹۰۳۲۲:۰۹:۵۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اصلا چه معنی می دهد فردی که ریس جمهور میشود نزدیکان خود را اجازه ورود به عرصه سیاست و اقتصاد کشور دهد
ناشناس۷۱۱۱۰۲۰۶:۴۵:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
در تمام دنیا این دخالت دادن وجود دارد وفقط خاص ایران نیست . شما یک نگاه به روسای جمهور دیگر کشورها بینداز همین ترامپ داماد و دخترش را مسئولیت داده . یا کره شمالی تمام کس وکار رئیس جمهور از عمه وعمو دارای پست حساس بودند وهستند.در ضمن فریدون این قدر که در زمان احمدی نژاد فعال بوده الان نیست.
ناشناس۷۱۰۹۶۴۲۳:۱۳:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
پزشکیان: در حق نماینده سراوان جفا کردند!!... هجمه مخالفان به داماد روحانی ، مرا غمگین کرد !! جناب نماینده ، اوضاع اقتصادی مردم غمگینت نمی کنه؟ هجمه کانال های ضد انقلاب که در پوشش حمایت از دوستان فتنه گرتان ، انقلاب را می کوبند ، چرا شما را دلگیر نمی کنه ؟!!
ناشناس۷۱۰۹۸۹۲۳:۴۴:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
طرح تجول جیب پزشکان = چاه ویل اقتصاد ایران
دلارام۷۱۱۰۶۴۰۲:۰۷:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
اقای اژه ای عزیز خیلی زحمت میکشید ولی ولی ولی زمان انتخابات دوره دوم روحانی اردیبهشت ۹۶ اگه به پرونده ارزی دلاری وصرافی فریدون برادر روحانی وتقلب درمدرکش وبه پرونده برادر جهانگیری یارکمکی وپوششی روحانی رسیدگی میکردیدارزش داشت حالا که رای اورده وتو مملکت ...... حالا به چه درد مردم میخوره محاکمه فریدون
بهنام۷۱۱۲۴۲۰۹:۱۹:۴۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
فریدون جون سلام
rassharif۷۱۱۴۳۶۱۱:۳۱:۰۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
حسین فریدون، کسی که رفته در سعد آباد، قصد داشته ملک شخصی یک شهروند را که در آن زندگی می کرده با زور تصاحب کند ( مستندات این اتفاق در آپارات ). فکر می کنید این شخص با بیت المال ( اموال عمومی ) چه می کند؟
ناشناس۷۱۱۵۹۸۱۳:۰۳:۱۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
تخلف ، فساد ، اختلاس دروغ و ریاکاری و زد وبند ، از هر تفکر و جناحی بد و ناپسند است و باید شدیدا برخورد شود : دزد خوب وبد نداریم !

پربحث‌های امروز

 1. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 2. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سونوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 5. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 6. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 7. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 8. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 9. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 10. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 11. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 12. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 13. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 14. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 15. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 16. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 17. سرقت مسلحانه در رشت  

 18. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 19. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 20. سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

 21. معصومه ابتکار در BRT  

 22. خرازی: انقلاب تا یمن بینش و آگاهی به مردم داده است/ صفارهرندی: آمریکا هربدلی زدشکست خورد

 23. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 24. وزیر نفت: از مهرماه هیچ بنزینی وارد کشور نشده است/ اگر دو ساعت بنزین نباشد، مردم نمی‌توانند آن را تحمل کنند

 25. سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم

پربحث‌های دیروز

 1. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 4. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 5. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 6. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 7. اعترافات اسماعیل بخشی / گروه کمونیستی گام در هفت تپه چه می‌کرد؟  

 8. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 9. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 10. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 11. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 12. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 13. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 14. تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای افشین پیروانی درباره کی‌روش

 15. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 16. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 17. حضور رئیسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 18. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 19. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 20. اولتیماتوم وزیر صنعت به خودروسازان

 21. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 22. دستمزد ۲میلیاردی بازیگر در دولتی که سرمایه وزیرش ۱۰۰۰ میلیارد است، عجیب نیست!   

 23. بیم ها و امیدهای SPV

 24. آیت‌الله نوری همدانی: کنوانسیون پالرمو برای کشور مفید نیست/ ما نمی‌توانیم سکوت کنیم

 25. حاجی‌بابایی: نرخ ارز هنوز حباب دارد

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 10. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 15. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 16. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 17. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 18. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 19. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 20. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 21. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 22. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 23. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 24. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 25. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

پربحث‌های امروز

 1. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 2. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 3. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 4. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 5. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 6. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 7. خرازی: انقلاب تا یمن بینش و آگاهی به مردم داده است/ صفارهرندی: آمریکا هربدلی زدشکست خورد

 8. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 9. سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم

 10. حکم حبس حسین دهباشی قطعی شد  

 11. فلاحت‌پیشه: مخالفان حق شرط‌های صیانتی قوی برای «CFT» ایجاد کردند/ از مخالفان تشکر می‌کنم

 12. انتقاد لاریجانی از برخورد غیرقانونی با خبرنگار پرس‌تی‌وی: آمریکا حقوق بشر را برای دیگران می‌سراید

 13. طرف تعمد دارد در جهل بماند اما نقد کند...  

 14. نقوی‌حسینی: اجلاس ضد ایرانی لهستان پروژه شکست خورده آمریکاست

 15. «حاج قاسم» چگونه قدرت نظامی ایران را چند برابر کرد + عکس و فیلم

 16. لایحه CFT به مجمع تشخیص مصلحت رفت + جزئیات

 17. آیت‌الله علم‌الهدی: تلاش دشمن قرار دادن مردم مقابل ولایت است

 18. تجمع دانشجویان مقابل سفارت سوئیس در تهران

 19. ۱۱ نماینده‌ای که با تاخیر در مجلس حاضر شدند

 20. ۳۰ دی ۱۳۵۷؛ شروط امام برای ملاقات با رئیس شورای سلطنت+ عکس

 21. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 22. پرویز فتاح: جانمان را فدای انقلاب می‌کنیم

 23. دهباشی: دولت فعلی بی‌جنبه است/ از نوشتن نطق روحانی پشیمان شدم

 24. صالحی در واکنش به اظهارات بولتون: مگر آقای بولتون حرف راست هم می‌زند؟

 25. تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان

پربحث‌های دیروز

 1. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 2. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 3. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 4. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 5. حضور رئیسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 6. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 7. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 8. بیم ها و امیدهای SPV

 9. آیت‌الله نوری همدانی: کنوانسیون پالرمو برای کشور مفید نیست/ ما نمی‌توانیم سکوت کنیم

 10. سایه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام/ زیاد توییت کردن نشانه فقدان پشتوانه سیاسی است

 11. غایبان جشن ۴۰ سالگی انقلاب

 12. احمد توکلی: برای بررسی «پالرمو» جلسه فوق‌العاده تشکیل خواهد شد

 13. سعید مرتضوی کجاست؟ نجف یا زندان؟

 14. سرلشکر رحیم صفوی درگذشت احمد فضائلی را تسلیت گفت

 15. واکنش مهدی چمران به اظهارات اخیر موسوی خوئینی‌ها علیه شهید چمران و امام موسی صدر

 16. مجید توکلی مجرم امنیتی در جلسه شورای شهر چه می‌کند!

 17. توضیحات رئیسی درباره وضعیت شرکت‌های زیان‌ده آستان قدس  

 18. ناگفته‌های میرسلیم از آخرین جلسه با مرحوم هاشمی در روز آخر حیات/ نامزدی جهانگیری ظاهرسازی بود

 19. آشنا: برجام نه ورسای است نه ویتنام

 20. اطلاعیه‌ وزارت کشور: دخالتی در تعیین محل اقامت اجباری محکومین نداریم

 21. نوباوه: برخورد آمریکا با یک خبرنگار، نشانه موفقیت آرمان ماست

 22. نماینده مجلس: بعضی‌ها با استانی کردن انتخابات به دنبال حذف رقبای انتخاباتی‌شان هستند

 23. شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادی فراقوه ای است

 24. عطریانفر: جهانگیری به اندازه دولت یازدهم اختیارات دارد

 25. کمال خرازی: شکست برجام، امنیت اروپا را نیز تحت الشعاع قرار خواهد داد/ اگر اروپایی‌ها نفوذی بر شرکت‌هایشان ندارند چرا با ایران مذاکره کردند؟

پربحث‌های هفته

 1. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 2. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 3. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 4. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 5. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 6. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 7. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. جدال دیپلماتیک ایران و آمریکا در عراق/ معنای سفر ظریف و پمپئو به بغداد چیست؟

 10. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 11. روحانی: کشور در شرایط سخت قرار دارد/ نمی توان مشکلات را صفر کرد

 12. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 13. مفتح در نشست خبری: رشد ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد‌ها در بودجه ۹۸

 14. اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

 15. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 16. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 17. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 20. روحانی: ملّت قدرشناس ایران در ۲۲ بهمن پاسخ قاطعی به دشمنان خواهد داد

 21. سفرهای ظریف و تغییر نگاه در دستگاه دیپلماسی/ همزیستی با همسایگان؛ خوب یا بد؟

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. چالش اصلاح‌طلبان با روحانی و فرصت طلبی برای انتخابات۹۸ و ۱۴۰۰

 25. افشاگری بی‌سابقه موسوی‌خویینی‌ها/رهبری به‌دنبال مشارکت بیشتر ولی هاشمی به‌دنبال مهندسی انتخابات بود

آخرین عناوین