محکومیت مدیر ثامن الحجج؛ خوب اما ناکافی/ لزوم رسیدگی سریع به ادعای شکنجه کارگر هفت‌تپه/ حسین فریدون،‌ مسئله اصلی کشور نیست؟

گروه سیاسی الف،   3971016101 ۱۰ نظر، ۹ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
محکومیت مدیر ثامن الحجج؛ خوب اما ناکافی/ لزوم رسیدگی سریع به ادعای شکنجه کارگر هفت‌تپه/ حسین فریدون،‌ مسئله اصلی کشور نیست؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

محکومیت رئیس ثامن الحجج؛ خوب اما ناکافی

امروز صبح حکم محکومیت ابوالفضل میرعلی، رئیس تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج در رسانه‌ها منتشر شد. مطابق این حکم، ابوالفضل میرعلی به تحمل ۱۵ سال حبس محکوم شده است.

اطلاعیه دادستانی تهران پیرامون حکم محکومیت مدیرعامل موسسه ثامن‌الحجج

در این زمینه چند نکته به‌نظر می‌رسد:

 • ضعف اطلاع‌رسانی قوه قضائیه در نحوه انتشار این اطلاعیه مشهود است. متن این اطلاعیه، متنی فنی و کارشناسی است و برای عموم مردم طولانی و پیچیده است. باید قبل از متن کامل، متن خلاصه و ساده‌ای برای عموم مخاطبان رسانه منتشر می‌شد. 
 • فارغ از جنبه فنی و حقوق این حکم، در نظر افکار عمومی، مجازات ۱۵ سال حبس برای چنین اتهامی، مجازات سبکی است. لازم بود در این کنار انتشار این اطلاعیه درباره علت این مجازات سبک، توضیحاتی به زبان ساده برای عموم، مطرح می‌شد.
 • از جرم مسئولین بانک مرکزی که با اهمال در انجام وظایف قانونی زمینه‌ساز وقوع جرم توسط میرعلی شدند و همچنین صاحب‌منصبانی که میرعلی با آنها در ارتباط بود نباید گذشت و همه‌ آنها شریک جرم میرعلی هستند. انتظار افکار عمومی محاکمه علنی و مجازات سخت آنهاست. چه‌اینکه رهبری هم چنین انتظاری دارند. ایشان در مردادماه امسال گفتند: « ارز را یا سکّه را وقتی که به‌صورت غلط تقسیم میکنند، این دو طرف دارد: یکی آن که می‌آید این را میگیرد و مثلاً فرض کنید قاچاقچی است یا به قاچاقچی میفروشد؛ یکی آن که این را میدهد. ما همه‌اش داریم دنبال آن کسی که «میگیرد» میگردیم -مفسد اقتصادی، قاچاقچی- درحالی‌که تقصیر عمده متوجّه آن کسی است که «داد»؛ او را باید دنبال کرد.» اگر مصداق فرمایش ایشان را تخلفات موسسات مالی و اعتباری بدانیم جرم مسئولینی که با میرعلی برخورد نکردند با او برابر است. «دیده‌بان شفافیت و عدالت» هم علیه مسئولین بانک مرکزی در این زمینه اعلام جرم کرده است و انتظار می‌رود به آن رسیدگی شود.

درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود

***

لزوم رسیدگی سریع به ادعای شکنجه کارگر هفت‌تپه

اسماعیل بخشی یکی از کاگران هفت‌تپه است که مانند سایر کارگران این کارخانه به عدم پرداخت حقوقش معترض بود. بخشی در اعتراضات ماه گذشته هفت‌تپه، فعال بود و توسط نهادهای امنیتی دستگیر شد و بعد از چندین روز آزاد شد. دو روز پیش اسماعیل بخشی در اینستاگرام مدعی شد در مدت بازداشت توسط ماموران وزارت اطلاعات شکنجه شده است. این ادعا با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

درباره ادعا‌های اسماعیل بخشی شفاف‌سازی کنید

آنچه بسیار مهم است رسیدگی سریع به ادعاهای بخشی است. از دو حالت خارج نیست: یا ایشان را شکنجه کرده‌اند که باید با ماموران خاطی برخورد سخت قضایی صورت گیرد و یا ایشان شکنجه نشده که در آن صورت باید با خود ایشان برخورد شود. 

محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه امروز در نشست خبری گفته است: «ایشان نامه‌ای نوشته به‌وزارت اطلاعات که باید خودشان نظر بدهند و اطلاع رسانی کنند چون توسط حفاظت وزارت بررسی می‌شود. در این مورد هم باید خود وزارت اطلاعات نظر بدهد. اگر خودش هم به دستگاه قضایی برود حتماً ورود و رسیدگی می‌کنیم.»

به‌نظر می‌رسد در این زمینه مدعی‌العموم باید وارد شود و به موضوع رسیدگی کند و منتظر شکایت بخشی نشود.

***

حسین فریدون،‌ مسئله اصلی کشور نیست؟

موضوع تحصیل حسین فریدون برادر حسن روحانی در مقطع دکتری از آنجا جنجال‌برانگیز شد که سال 93 به شکل توصیه‌ای و با فشار به رئیس دانشگاه، در دانشگاه شهید بهشتی پذیرش شد.

در سال 95  مجلس کمیته‌ای سه نفره (سید محمدجواد ابطحی، کارن خانلری و محمد قمی) را مامور بررسی وضعیت دکتری فریدون کرد. این کمیته در نهایت اعلام کرد تخلف تحصیلی برادر رئیس‌جمهور محرز شده و وی به شکل توصیه ای در دانشگاه شهید بهشتی تحصیل کرده است.

اما محمدرضا عارف از اظهارنظر رسمی در این‌باره خودداری می‌کرد تا اینکه به تازگی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پی اصرار خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سکوت خود را درباره پرونده تخلف تحصیلی برادر رئیس جمهور شکست و در اظهارنظری کوتاه گفت: "آخر مگر این موضوع، موضوع اصلی کشور است که الان مطرح می‌کنید؟"

این مغالطه‌ای است که مسئولین کشور برای فرار از حل یک مسئله و رسیدگی به آن در پیش می‌گیرند و می‌گویند «این مسئله کشور نیست.» نمونه این برخورد را قبلا درباره لغو کنسرت‌ها شنیده بودیم که افراد می‌گفتند: «کنسرت مسئله کشور نیست.» درحالی‌که همه این مسائل، مسائل کشور هستند و همگی مهم‌اند: هرچند شاید آن مسئله برای آن مسئول کشور دارای اولویت نباشد اما برای بخشی از جامعه اولویت دارد و باید به آن رسیدگی شود.

خبر دیگر مرتبط با حسین فریدون، اظهارنظر اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه است. اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حسین فریدون گفت: این پرونده هنوز به دادگاه نرفته اما موضوع مختومه شدن آن صحت ندارد.

مشخص نیست چرا با گذشت یک سال از طرح پرونده فریدون در دستگاه قضایی و اولین بازداشت او هنوز به پرونده‌اش رسیدگی نشده است. مردم انتظار دارند شفاف به این پرونده رسیدگی و اطلاع‌رسانی شود.

***

آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که پرونده بابک زنجانی به کجا رسیده است؟ گفت: همانطور که میدانید ایشان ادعا میکرد افرادی هستند که حاضرند برایش پول بفرستند، آخرین اقدامی که شده این است که مسافرت‌های زیادی انجام شد اما هنوز پولی گرفته نشده است.

وی افزود: اخیراً هم جلسه ای برگزار شد که متهم و وکیلش حاضر بودند، پس از گفت‌‌وگو باز هم قراردادی نوشته و قرار شد هیاتی به یکی از کشورها اعزام شوند، قرار است هفته بعد این اتفاق بیافتد و ببینند چیزی وصول می‌شود یا نه.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: قرار دیگری هم بود که برعلیه برخی ها در خارج از کشور اقامه دعوا شود که وکیل گرفته شده تا برخی کارها انجام گیرد. من نظرم این بود که باید یک وقت انتهایی اعلام شود زیرا تا الان به چند کشور سفر شده و من فکر می‌کنم ایشان ادعایش صادق نیست، باید یک وقتی تعیین شود که اگر تا آن زمان اقدامی نشد تصمیم دیگری بگیریم.

محسنی‌ اژه ای: آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی و شیخ استخاره/ اعلام احکام قطعی تعدادی از متهمان مالی

***

ناکامی طرح شفافیت آرای نمایندگان

چندماه پیش بود که طرح شفافیت آرای نمایندگان تقدیم مجلس شد و فوریتش رای نیاورد و بنا شد به‌طور عادی در کمیسیون آیین‌نامه مجلس بررسی شود. اکنون بعد از گذشت بیشتر از سه ماه از بررسی طرح شفافیت آرا نمایندگان در کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس متوجه شدیم که هیچ کدام از اهداف اولیه طراحان محقق نشده و این طرح بعد از بررسی و اصلاح در کمیسیون آیین‌نامه تنها به اعلام اسامی نمایندگانی که در هر مرحله در رای‌گیری شرکت نمی‌کنند، تنزل پیدا کرده و این موضوع اعتراض شدید حاجی‌دلیگانی را در بر داشته است.

حاجی‌دلیگانی طراح "طرح شفافیت آرا نمایندگان" براین اساس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن اعتراض به اقدام کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس نسبت به ایجاد تغییرات شدید در این طرح، گفت: براساس طرح ما آرای نمایندگان همراه با اسامی‌شان نسبت به یک طرح یا لایحه چه موافق، مخالف یا ممتنع باید در مشروح مذاکرات مجلس ثبت و ضبط می‌شد و در سایتی هم در معرض عموم قرار می‌گرفت.

ناکامی طراحان «پارلمان شیشه‌ای»/ شفافیت آرای نمایندگان به کجا رسید؟ + متن کامل طرح اصلاح‌ شده

وی تصریح کرد: براساس این طرح تغییر یافته و اصلاحی، تنها اسامی افرادی که در رای‌گیری‌ها شرکت نمی‌کنند، منتشر می‌شود که این اقدام هیچ‌گونه شفافیتی را در بر ندارد و حتی آن شدت و حدتی که برای موضوع شفافیت در افکار عمومی به درستی ایجاد شده بود را هم ذره‌ای پاسخ نداده و اشتهای افراد پیگیر این موضوع را کور کرده است.

***

تامین نظر دولت و مجلس با اصلاحات مجمع

مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با انتخاب درباره مباحثی که پیرامون احتمال عدم تایید لایحه پولشویی توسط FATF به دلیل اعمال اصلاحاتی در آن توسط مجمع مطرح شده، گفت: اول اینکه لایحه پولشویی یک لایحه داخلی است. FATF می خواهد آن را قبول بکند یا نکند. مورد دوم اینکه آنچه را که مجلس تصویب کرده بود و هیات عالی نظارت ایراد گرفته بود، به طور عمده نسبت به اضافه هایی بود که مجلس روی لایحه دولت اضافه کرده بود.

او ادامه داد: دولت هم کاملا هوشیار و مقید بوده و خواسته بود که لایحه از کارآمدی لازم برخوردار باشد و اگر دیگران هم می خواهند به آن استناد کنند، بکنند.

مصباحی مقدم تصریح کرد: اصلاحاتی که صورت گرفت را غالبا رییس مجلس و نماینده دولت پذیرفتند. بنابراین چه جای بهانه گیری و ایرادگیری است؟

***

صبر و مدارای ایران هم اندازه‌ای دارد

صادق خرازی، سفیر اسبق ایران در فرانسه، در گفت‌وگویی با روزنامه ایران درباره وضعیت برجام پس از خروج آمریکا و عملکرد اروپا سخن گفته است. خرازی گفت: «اروپایی‌ها باید بدانند که یک بار برای همیشه تکلیف خود را با این توافقنامه مشخص کنند و آن این است که داشتن رابطه با جمهوری اسلامی ایران فقط منافع تجاری و اقتصادی نیست، بلکه حفظ برجام می‌تواند منافع امنیتی برای اروپا داشته باشد. چیزی که آمریکایی‌ها نه نیاز به آن دارند و نه اهمیتی به این موضوع می‌دهند. اما این اروپا است که این فاکتور مهم را باید در نظر داشته باشد.»

خرازی: اروپا یک بار برای همیشه تکلیفش را با برجام مشخص کند

وی گفت: همان طور که بارها اعلام شده است صبر و مدارای جمهوری اسلامی ایران هم اندازه‌ای دارد. اگر راهکار مناسبی برای توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و حذف مشکلات بر سر راه چه در زمینه تجارت، چه در زمینه بیمه و چه در زمینه سرمایه‌گذاری از سوی اتحادیه اروپا و قدمی برای گشوده شدن این گره برداشته نشود، طبیعتاً ایران هم  اقدامات مناسب دیگری را انجام خواهد داد.

***

اگر مشکلات را با برجام حل نکردید نمک به زخم مردم نپاشید

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب گفت: آقای بهزاد نبوی اخیراً گفته است که بدلیل تندوری‌ها و ماجراجویی‌های داخلی نتوانسته ایم از برجام استفاده کنیم؛ سوال اینست که آیا نقص عهد از طرف دشمن شماره یک ملت ایران یعنی آمریکا و دودوزه بازی‌های اروپایی‌ها به علت انتقاد منتقدین برجام است؟ دولت کدام وعده ای را به ۱+۵ داده بود که آن را به مرحله عمل درنیاورد و آنها کدام وعده ای را به خصوص در مورد تحریم ها به ما دادند که به آن عمل کردند؟ آیا فکر نمی کنید که وجود منتقدین منصف در داخل کشور موضع دولت را در مذاکرات با خارجی ها تقویت می کند؟

عناوین مرتبط

۵ خرداد ۱۳۹۸نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ /چرا علی مطهری از هئیت رئیسه حذف شد؟
۴ خرداد ۱۳۹۸«کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸
۱ خرداد ۱۳۹۸محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸دیدار نمایندگان خاص با رئیس جمهور/ترجیح باهنر به واعظی توسط اصلاح طلبان/ روحانی قدرت مطلقه می‌خواهد؟

دیدگاه کاربران

تقاضای مردمی۷۱۰۸۴۰۲۱:۱۸:۱۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
حسین فریدون و مهدی جهانگیری را مانند سلطان سکه و سلطان قیر سریعا محاکمه کنید و به اشد مجازات برسانید
ناشناس۷۱۱۴۴۸۱۱:۳۶:۴۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
چرا پرونده حسین فریدون هنوز به دادگاه نرفته است .
ناشناس۷۱۰۹۰۳۲۲:۰۹:۵۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اصلا چه معنی می دهد فردی که ریس جمهور میشود نزدیکان خود را اجازه ورود به عرصه سیاست و اقتصاد کشور دهد
ناشناس۷۱۱۱۰۲۰۶:۴۵:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
در تمام دنیا این دخالت دادن وجود دارد وفقط خاص ایران نیست . شما یک نگاه به روسای جمهور دیگر کشورها بینداز همین ترامپ داماد و دخترش را مسئولیت داده . یا کره شمالی تمام کس وکار رئیس جمهور از عمه وعمو دارای پست حساس بودند وهستند.در ضمن فریدون این قدر که در زمان احمدی نژاد فعال بوده الان نیست.
ناشناس۷۱۰۹۶۴۲۳:۱۳:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
پزشکیان: در حق نماینده سراوان جفا کردند!!... هجمه مخالفان به داماد روحانی ، مرا غمگین کرد !! جناب نماینده ، اوضاع اقتصادی مردم غمگینت نمی کنه؟ هجمه کانال های ضد انقلاب که در پوشش حمایت از دوستان فتنه گرتان ، انقلاب را می کوبند ، چرا شما را دلگیر نمی کنه ؟!!
ناشناس۷۱۰۹۸۹۲۳:۴۴:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
طرح تجول جیب پزشکان = چاه ویل اقتصاد ایران
دلارام۷۱۱۰۶۴۰۲:۰۷:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
اقای اژه ای عزیز خیلی زحمت میکشید ولی ولی ولی زمان انتخابات دوره دوم روحانی اردیبهشت ۹۶ اگه به پرونده ارزی دلاری وصرافی فریدون برادر روحانی وتقلب درمدرکش وبه پرونده برادر جهانگیری یارکمکی وپوششی روحانی رسیدگی میکردیدارزش داشت حالا که رای اورده وتو مملکت ...... حالا به چه درد مردم میخوره محاکمه فریدون
بهنام۷۱۱۲۴۲۰۹:۱۹:۴۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
فریدون جون سلام
rassharif۷۱۱۴۳۶۱۱:۳۱:۰۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
حسین فریدون، کسی که رفته در سعد آباد، قصد داشته ملک شخصی یک شهروند را که در آن زندگی می کرده با زور تصاحب کند ( مستندات این اتفاق در آپارات ). فکر می کنید این شخص با بیت المال ( اموال عمومی ) چه می کند؟
ناشناس۷۱۱۵۹۸۱۳:۰۳:۱۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
تخلف ، فساد ، اختلاس دروغ و ریاکاری و زد وبند ، از هر تفکر و جناحی بد و ناپسند است و باید شدیدا برخورد شود : دزد خوب وبد نداریم !

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 6. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 7. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 10. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 11. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 12. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 13. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 14. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 15. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 16. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 17. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 18. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 19. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 20. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 21. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 22. مصاحبه ظریف با شبکه سی ان ان  

 23. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 24. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

 25. چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و تعدادی از متهمان بانک سرمایه  

پربحث‌های دیروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 3. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 4. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 5. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 6. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 7. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 8. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 9. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 10. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 11. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 12. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 13. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 14. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 15. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 16. هنر تغییر محاسبات

 17. کشف ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری از خانه یک روستایی!

 18. دولت حزب اللهي و جوان

 19. خودکشی نافرجام ۲دختر در مشهد  

 20. خانه سبز  

 21. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 22. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 23. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 24. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 25. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 7. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 8. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 9. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 10. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 11. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 12. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 13. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 14. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 15. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 16. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 17. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 18. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 19. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 20. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 21. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 22. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 23. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 24. ساختمان های کره شمالی‎  

 25. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 6. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 7. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 8. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 9. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 10. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 11. ظریف : پیشنهاد امضای تعهدنامه عدم تجاوز به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دادیم

 12. دستور لاریجانی برای پیگیری موضوع مدارس لاکچری

 13. تشکر رئیس مجلس از علی مطهری

 14. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ /چرا علی مطهری از هئیت رئیسه حذف شد؟

 15. هاشمی: هیچ کس نمی تواند رای شورا در تشخیص باغات را زیر سوال ببرد

 16. نماینده مجلس: پتروشیمی‌ها تبدیل به کیف پول برای آقازاده‌ها شده‌اند

 17. ظریف با عمار حکیم دیدار کرد

 18. موسوی: هیچ گفت‌وگویی بین ایران و آمریکا وجود ندارد

 19. کنایه کرباسچی به عارف: به همت شما مطهری حذف شد

 20. مخالفت دولت با طرح افزایش نمایندگان مجلس

 21. تذکرات نمایندگان به مسئولان کشور

 22. خنده لاریجانی بعد از شمارش آرا  

 23. طرح مرکز پژوهش‌ها برای رفاه کارت

 24. موسوی‌لارگانی: نجومی‌بگیران روز به روز بیشتر حقوق می‌گیرند

 25. سردار فدوی: آمریکایی‌ها در ضعیف‌ترین دوران حضور خود در منطقه هستند

پربحث‌های دیروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 3. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 4. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 5. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 6. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 7. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 8. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 9. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 10. هنر تغییر محاسبات

 11. دولت حزب اللهي و جوان

 12. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 13. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 14. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

 15. اسامی نامزدهای ۳فراکسیون سیاسی مجلس برای انتخابات هیئت رئیسه/جدول

 16. نماینده مجلس خطاب به روحانی: دست از لجبازی بردارید/ شما بیشترین قانون شکنی را داشته‌اید!

 17. جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست لاریجانی برگزار می شود

 18. واکنش نوبخت به انتخاب علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت  

 19. نامه فراکسیون اهل سنت رهبر انقلاب درباره مداحی پخش شده از شبکه پنج

 20. خاموشی: باقدرت و عزت از آمریکا عبور خواهیم کرد

 21. رئیس جدید مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران معرفی شد

 22. آخرین وضعیت طرح عدم کفایت سیاسی و استیضاح رئیس جمهور

 23. برگزاری مراسم سوگواری حضرت امیرالمؤمنین در حضور رهبر انقلاب

 24. گزینه‌های فراکسیون امید برای انتخابات هیئت‌رئیسه نهایی شد

 25. چرا حاجی‌بابایی کاندید ریاست مجلس نشد؟

پربحث‌های هفته

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 3. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 4. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 5. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 6. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 7. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 8. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 9. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 10. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 11. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 12. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 13. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 14. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 15. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 16. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 17. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 18. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 19. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 20. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 21. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 22. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 23. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 24. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 25. حکم حسین هدایتی اعلام شد

آخرین عناوین