همتی: به دنبال حذف ۴ صفر از پول ملی هستیم

گروه اقتصادی الف،   3971016036 ۴۱ نظر، ۹ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
همتی: به دنبال حذف ۴ صفر از پول ملی هستیم

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نقدینگی 1700 هزار میلیاردی 30درصد قدرت خود را به دلیل تورم از دست داده، عنوان کرد که می‌خواهیم 4 صفر از پول ملی را حذف کنیم و باید این کار هر چه زودتر انجام شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز مجمع عمومی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در این جلسه که با حضور عبدالناصر همتی برگزار شد در مورد وضعیت حساب ذخیره ارزی سوال شد و عنوان شد که در رابطه با تورم در جامعه گزارش درستی ارائه نمی‌شود.

وی افزود: همچنین در رابطه با نارضایتی از بانک‌ها که مردم را به شدت ناراحت کرده و نیز در مورد موسسات بانکی که ضربه مهلکی به اقتصاد زده است، مطالبی مطرح شد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: همچنین در این جلسه عنوان شد که در رابطه با قیمت ارز وضعیت چگونه خواهد شد و گفته شد که این موضوع نباید تحت تاثیر دولت قرار گیرد و باید ارز حفظ شود.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: همچنین از همتی سوال شد که مکانیزم توزیع ارز در کشور چیست و چرا با چین و کشورهای مختلف مثل روسیه و هند ارتباط دوستی ندارید و فقط با اروپا ارتباط دارید.

وی افزود: در این نشست رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد که در بانک مرکزی دو موضوع مهم ارز و پول مطرح است. در حالی که مردم شکل تورم و معیشت را دارند ولی ثبات ارزی بوجود آمده است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت:‌همتی گفت ترامپ هر روز مجبور به عقب نشینی است بعد از ادعای سقوط اقتصاد کشور حالا گفته است که پول ملی آنها مورد محاصره قرار گرفته است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: رئیس کل بانک مرکزی همچنین اظهار داشت که دولت هیچ نقشی در بالا رفتن قیمت ارز ندارد؛ باید با کمترین هزینه بهترین نتیجه را بگیریم.

وی افزود: همتی گفت که اینکه چراقیمت‌ها پایین نمی‌آید به خاطر این است که همه فکر می‌کنند دوباره قیمت دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت:‌ همتی با بیان اینکه جلو چک‌پول‌ها را که در دوبی خرید و فروش می‌رشد را گرفتیم، عنوان کرد یکی از مشکلات ما دولتی‌ها و نمایندگان هستند که با مصاحبه‌ها تصمیمات ما را خراب می‌کنند.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: رئیس کل بانک مرکزی همچنین گفت که با چین و کره مسیر باز شد و با هند در حال باز شدن است و با ترکیه در این باره در حال مذاکره هستیم.

وی افزود: همتی خاطرنشان کرد به کانال اروپا خیلی امیدی نیست ولی باید از آنها مطالبه کرد و طلبکار بود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: همتی گفت که بحث بازار پول بسیار مهم است و حساس‌ترین قسمت اقتصاد ما بانک‌ها هستند. سه نوع بانک داریم بعضی خوبند بعضی وضع خوبی ندارند و بعضی وضع‌شان خیلی خراب است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد:‌رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد که نقدینگی سرگردان نداریم؛ هدایت نقدینگی معنایی ندارد جز اسکناس دست مردم بقیه بدهی مردم به بانک‌هاست.

وی در پایان افزود: رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت نقدینگی 1700 هزار میلیاردی 30درصد قدرت خود را به دلیل تورم از دست داده است می‌خواهیم 4 صفر از پول ملی را حذف کنیم و باید این کار هر چه زودتر انجام شود و نیز باید اصلاح نظام بانکی را به سرعت انجام دهیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۰۹۹۴۷۰۹:۵۰:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
شما اینکاره نیستید جیگر دار نژاد میخواهد کاکو
ناشناس۷۱۰۳۳۵۱۴:۱۹:۴۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خدا رو شکر دوره هشت ساله مدیریت ایشون رو هم دیدیم.سیستم بانکی نیاز به استفاده از کار کارشناسی داره که اصلاح بشه نه تصمیمات خلق الساعه. از وقتی آقای همتی اومده داره کم کم کار های مفیدی واسه اصلاح انجام میشه. باید به ایشون کمک کرد و از کاراش حمایت کرد
ناشناس۷۱۰۵۱۴۱۶:۰۳:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
پدرمان را در آوردی با این متن ، کپی کردی و برای هر مطلب بی ربط و با ربط ارسال میکنی . اداره کشور شجاعت و دلاوری و سختکوشی نیاز دارد که در این دولت پیر و پاتال نمی بینیم.
ناشناس۷۱۰۴۸۲۱۵:۴۶:۳۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
ریاست محترم بانک مرکزی مدیران بانک تجارت که بازنشسته هستند بع قانون تمکین نکرده و پست ها را ترک نکرده اند لطفا دستور قاطع برای رسیدگی صادر بفرمایید
زارع۷۰۹۹۵۴۰۹:۵۳:۱۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اینجوری با ارزش میشه؟
ناشناس۷۱۰۶۰۲۱۷:۲۷:۲۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
نه ؛ فقط تعداد سفرش کم میشه
محمد قاسمی۷۱۰۹۵۱۲۳:۰۱:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
نه نرده هاش رو بر میدارن
ناشناس۷۰۹۹۶۲۱۰:۰۰:۴۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خسته نباشید، خدا قوت. ملت عزیز پول ملی ارزشمند شد! مثل تعریف کار که خانه داری کار محسوب شد..... چقدر باهوشید شماها.... مثلا قیمتش پنجه میشه 5 میلیون!
ناشناس۷۰۹۹۷۴۱۰:۱۰:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
میخوای کل صفرهارو حذف کنید که ارزش پول ملی بیشتر بشه. اونجوری باز تورم بشه میاید سراغ حذف بقیه صفرها. یهو همشو حذف کنید خلاص. بیچاره بچه هایی که تو این مملکت درس میخونن. تا میان ریاضی یاد بگیرن عوضش میکنیم.... تا میان سرود ملی حفظ بشن میخوایم تغییرش بدیم..... میگم چرا کارهاتون رو درست و شایسته ی اون حقوق چندین میلیونی که میگیرید انجام نمیدید؟!
ناشناس۷۱۰۸۵۹۲۱:۳۲:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
موافق حذف شدن صفرا هستم. بابا سرمایه داره به میلیاردش میگن تومن نگاه به من خودت نکن تومنمون هنوز ده ریاله نه 1000ملیون!
ناشناس۷۱۰۰۴۹۱۱:۰۹:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
صفرهای پول ملی باید حذف شوند تا اوضاع وخیم اقتصاد کشور و سقوط وحشتناک ارزش پول ملی دیده نشود. همتی و فرهاد دژپسند، چندی پیش نیز تصمیم گرفتند که نرخ رشد تورم نیز تا اطلاع ثانوی گزارش نشود، درست مانند کبکی که شکارش را حتمی میبیند و برای کاهش اضطرابش در آخرین لحظات زندگی، سرش را زیر برف میکند. مشکل اقتصاد ایران با این اقدامات کودکانه قابل برطرف کردن نیست ولی راه حل اساسی برای اقتصاد ویران شده ایران، فقط و فقط .... مجملش گفتم نکردم زان بیان ورنه هم افهام سوزد هم زبان
ناشناس۷۱۰۳۶۷۱۴:۴۳:۲۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
سلام، من اشتباه به شما منفی دادم. بسیار صحیح فرمودید.
یک جوری۷۱۰۰۵۱۱۱:۱۳:۵۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
یک جوری میگن حذف صفر از پول انگار بعدش اون صفرها رو میخوان رو دستمزد و حقوق بدارن عملا نتیجه این کار میشه پول همان پول هست فقط قیافش عوض شده
ناشناس۷۱۰۰۶۳۱۱:۲۹:۱۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
درسته پراید چهل میلیونی با حذف چهار صفر میشه چهار میلیون شرایط همان است فقط اسمشو عوض کردند
ناشناس۷۱۰۱۰۳۱۲:۰۰:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
نه. پراید می شود چهار هزار تومان. باید 10000 برابر کم کنید.
رضامیرزایی۷۱۰۲۳۱۱۳:۲۵:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
10000 برابر کم نه.بر10000بایدتقسیم کنیم .چه سالی دیپلم گرفتی؟
ناشناس۷۱۰۹۵۷۲۳:۰۶:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
البته ارزش اصلی و واقعی پراید همون 4 هزار تومانه....
ناشناس۷۱۰۱۰۴۱۲:۰۱:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خوب وقته ان رسیده که صورت مسئله پاک بشه عوض حل معضل بی ارزشی ریال اقایان در همه مسائل چنین هستند متاسفانه ارزش ریال با حذف صفر درست نخواهد شد
ناشناس۷۱۰۱۱۵۱۲:۰۹:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
بجای ایجاد تولید و اقتصاد علمی .نام وزرتخانه عوض می کنید و صفر پول بر می دارید و افراد متخصص را از کار بر کنار می کنید. چنین کار های بیهوده انجام شده و هر روز اقتصاد بد تر شده است. اجازه بدهید ملت کار کند. قوانین ضد کار را لغو کنید.کارخانجات دولتی را با مدیران متخصص اداره کنید.
ناشناس۷۱۰۱۲۲۱۲:۱۸:۴۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
چرا اینها کاری نمیکنند که ارزش پول بالا برود ریال در حال سقوط و راه حل حذف صفر این کار ها در ونزوئلا و زیمباوه هم انجام گرفت و نتیجه ان جلوی رویمان است
ناشناس۷۱۰۱۳۰۱۲:۲۴:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خدارو شکر ارزش پول ملی بالا رفت!!!! با این کار فقط میخوان اعدادو یه جوری تو اسنادشون جا بدن و اختلاسها کمتر به چشم مردم بیاد اونجوری هزار میلیارد میشه صد میلیون خدا قوت پهلوان خسته نباشی دلاور
ناشناس۷۱۰۱۳۱۱۲:۲۴:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
تا وقتی تورم داریم حذف 100 تا صفر هم افاقه نمی کنه. دوغتو بنوش
ناشناس۷۱۰۱۷۸۱۲:۵۵:۲۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
دقیقا راه کشور برادر و دوست ونزِوِیلا را می روید. بدون تفکر مثل همه کارهایتان.......
راستگو۷۱۰۲۰۷۱۳:۰۹:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
خودتان را حذف کنید تا ارزش پول خود بخود بالا بره
ناشناس۷۱۰۹۳۶۲۲:۴۴:۵۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
آفریییییییییییییییییین
ناشناس۷۱۰۲۳۵۱۳:۲۷:۳۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
فقط مساله صورتش کوچیکتر میشه.چیزی عوض نمیشه
رضامیرزایی۷۱۰۲۴۴۱۳:۳۱:۴۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
15سال با مذاکره گذشت15سال روند حذف اضافه صفر (بودجه نه). هفت کفن پوساندیم .خداراچه دیدی نوه ظریف با نوه دختر ترامپ همکلاسی شند حرفاشوباهم بزنند .
احمد۷۱۰۲۴۶۱۳:۳۲:۳۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
برای نوشتن توی تاریخ خوبه
ناشناس۷۱۰۲۵۷۱۳:۳۷:۱۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
مشکل تحریم ها را حل کنید
ناشناس۷۱۰۲۸۶۱۳:۵۱:۴۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
یه آهنگ پخش کنید فعلا مردم هیچی نفهمند.
ناشناس۷۱۰۲۸۹۱۳:۵۳:۴۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
تنها راه استقلال بانک مرکزی و سر وسامان دادن به وضعیت بانک های کشور و جلوگیری از مفسده های بیشماری که بانک ها علت اصلی آن هستند
ناشناس۷۱۰۲۹۶۱۳:۵۷:۵۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
اونوقت تعداد صفر های دستمزد ها هم کم میشه ؟
ناشناس۷۱۰۳۵۵۱۴:۳۶:۲۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
یادم هسن یه زمانی ترکیه رو به سخره میگرفتیم میگفتیم وضعشون خوبه همه چه با میلیون لیر خرید میشه تازه رسیدیم به 15 سال پیش ترکیه !
ناشناس۷۱۰۳۶۴۱۴:۴۱:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
این تدبیر و امیدی ها می خواهند همه مردم کشور را مشتری کمیته امداد کنن.
ناشناس۷۱۰۴۲۱۱۵:۱۵:۳۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
عمو کشور تحریم ربطی به دولت نداره
ناشناس۷۱۰۷۸۹۲۰:۱۷:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
بزرگوار قبل از امضای برجام پول ملی ارزش بیشتری داشت تا بعد از امضا. بعد از آفتاب تابان برجام ارزش دلار به سقف آسمون رسید.
پیما۷۱۰۳۹۵۱۵:۰۳:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
آره هر چند سال یه 400 تا 500 درصد تورم ایجاد کنید و واسه اینگه گندش در نیاد هر سال 3 تا 4 تا صفر از پول ملی کم کنید تا تابلو نشید.
ناشناس۷۱۰۶۱۶۱۷:۳۶:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
حذف خودتان تاثیر بهتری دارد برای اقتصاد تا حذف صفر
ناشناس۷۱۰۸۸۸۲۲:۰۱:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
دوصفر از اختلاس ها کم کنید مملکت تمام مشکلاتش حل میشود
باقر نفهم۷۱۰۹۴۰۲۲:۵۱:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
1000 تومن میشه یک ریال! چقدر جالب. !!!!! از فرداش هر 10هزار تومن که بره روی نرخ ارز میگن همش یک تومن گرون شد. گمان کنم یکبار دیگر خالی کردن جیب مردم متوسط به پائین و پر کردن جیب ثروتمندان در راه باشه.
ناشناس۷۱۰۹۹۸۰۰:۰۷:۴۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
اگر صفر را برداشتید این واحد ریال را هم رسما به تومان (تومن) تبدیل کنید ، چون این واحد فقط تو کتابها و بانکها معنا دارد و 80 م ایرانی همه از تومن استفاده میکنند

پربحث‌های امروز

 1. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 2. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سونوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 5. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 6. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 7. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 8. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 9. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 10. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 11. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 12. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 13. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 14. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 15. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 16. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 17. سرقت مسلحانه در رشت  

 18. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 19. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 20. سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

 21. معصومه ابتکار در BRT  

 22. خرازی: انقلاب تا یمن بینش و آگاهی به مردم داده است/ صفارهرندی: آمریکا هربدلی زدشکست خورد

 23. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 24. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 25. وزیر نفت: از مهرماه هیچ بنزینی وارد کشور نشده است/ اگر دو ساعت بنزین نباشد، مردم نمی‌توانند آن را تحمل کنند

پربحث‌های دیروز

 1. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 4. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 5. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 6. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 7. اعترافات اسماعیل بخشی / گروه کمونیستی گام در هفت تپه چه می‌کرد؟  

 8. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 9. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 10. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 11. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 12. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 13. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 14. تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای افشین پیروانی درباره کی‌روش

 15. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 16. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 17. حضور رئیسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 18. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 19. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 20. اولتیماتوم وزیر صنعت به خودروسازان

 21. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 22. دستمزد ۲میلیاردی بازیگر در دولتی که سرمایه وزیرش ۱۰۰۰ میلیارد است، عجیب نیست!   

 23. بیم ها و امیدهای SPV

 24. آیت‌الله نوری همدانی: کنوانسیون پالرمو برای کشور مفید نیست/ ما نمی‌توانیم سکوت کنیم

 25. حاجی‌بابایی: نرخ ارز هنوز حباب دارد

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 10. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 15. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 16. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 17. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 18. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 19. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 20. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 21. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 22. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 23. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 24. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 25. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

پربحث‌های امروز

 1. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سونوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 2. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 3. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 4. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 5. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 6. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 7. وزیر نفت: از مهرماه هیچ بنزینی وارد کشور نشده است/ اگر دو ساعت بنزین نباشد، مردم نمی‌توانند آن را تحمل کنند

 8. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 9. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 10. پیش‌فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت غیرقانونی است

 11. بسته حمایتی: فرار از مسئولیت اجتماعی

 12. یارانه نقدی برای قیمت‌های سال ۸۹ است/ بانک مرکزی گرفتار دلالانی است که ارز مملکت را به باد می‌دهند

 13. امکان افزایش وام مسکن زوجین تا ۳۰۰ میلیون تومان

 14. آخرین تصمیمات مجلس برای تعیین تکلیف قیمت بنزین در سال ۹۸

 15. چرا بانک مرکزی در ایران مستقل نیست؟

 16. جزئیات ۹۰۰ هزار میلیارد یارانه پنهان/ تدوین بسته اصلاح قیمت حامل‌ها

 17. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 18. موافقت رئیس جمهور با واگذاری ماشین سازی تبریز به شستا

 19. رسانه‌ها تلاش ۴۰ ساله ملت و دولت را نمایش دهند

 20. وزیر اقتصاد: پوری حسینی ممنوع‌الخروج نیست

 21. کاهش صادرات غیرنفتی

 22. منطقی:زیرساخت‌های تولید هواپیمای 72 نفره در کشور فراهم است

 23. وزیر کار: ۱۴ میلیون خانوار سبد حمایتی گرفتند

 24. کدام خریداران مشمول افزایش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای سایپا هستند؟

 25. صادرات میوه و تره‌بار افزایش یافت

پربحث‌های دیروز

 1. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 2. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 3. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 4. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 5. اولتیماتوم وزیر صنعت به خودروسازان

 6. حاجی‌بابایی: نرخ ارز هنوز حباب دارد

 7. جزییات بدهی ۷۳ هزار میلیارد تومانی ۲۰ بانک به بانک مرکزی + جدول

 8. قیمت طلا، سکه و نرخ ارز امروز

 9. دلار ارزان شد

 10. مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان قدمی در راستای عدالت مالیاتی است

 11. واریز بسته حمایتی ۱۳ میلیون کارگر از امروز

 12. رشد 52 درصدی بودجه شرکت‌های دولتی در سال آینده

 13. ۵۰ درصد هواپیماهای کشور فرسوده هستند

 14. سازمان برنامه و بودجه: تنخواه روحانی ۷۰ میلیارد تومان است

 15. قیمت واقعی دلار چقدر است؟

 16. قیمت مرغ به ۱۳۸۰۰ تومان رسید

 17. خصوصی‌‌سازی به دلیل فساد و رانت به اهداف خود نرسیده است

 18. چند طرح عمرانی سال آینده اعتبار می‌گیرند؟

 19. تصمیم جدید گمرک ۵۰۰ هزار نفر را بیکار می کند

 20. ورود دادستانی کل کشور به تخلفات خودرویی‌ها

 21. وضعیت حمل و نقل هوایی ایران از آغاز تا ۹۷ + جدول

 22. بهمنی: مردم را مجبور به خرید خودرو داخلی کرده‌ایم

 23. وصول ۸۹ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی با رشد ۳۹ درصدی

 24. جزئیات تازه از اختصاص سبد حمایتی کارگران

 25. قیمت رسمی ارز امروز/ دلار ۱۱۴۵۰ تومان

پربحث‌های هفته

 1. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 2. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 3. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 4. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 5. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 6. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 7. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 8. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 9. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 10. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سونوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 11. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 12. قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

 13. نوبخت: درآمد برخی خانواده ها از محل یارانه هاست/به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم

 14. مردم در تنگنا هستند

 15. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 16. نگاه برخی مدیران؛ رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

 17. افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری

 18. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 19. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 20. رئیس کل بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی مخالفت کرد

 21. ۸۵ ‌درصد بودجه برای ۱۵ ‌درصد شاغلان

 22. ۳۰ نکته درباره بودجه ۹۸

 23. ۵ شغل پردرآمد در ایران را بشناسید

 24. رحمانی: مردم از نوسان قیمت‌ها ناراضی هستند/ همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم

 25. مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟

آخرین عناوین