اسرائیل و s400 های جدید سوریه

نوید کمالی، گروه تعاملی الف،   3971015061 ۲۷ نظر، ۵ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
اسرائیل و s400 های جدید سوریه

رژیم صهیونیستی در طول جنگ سوریه همواره تجاوز به حریم هوایی این کشور را با هدف مقابله با تحرکات جبهه مقاومت به عنوان یکی از حقوق مشروع خود قلمداد نموده است اما حادثه مهم بهمن ماه سال گذشته و ساقط شدن جنگنده F16 این رژیم توسط پدافند هوایی سوریه فصل جدیدی از تقابل نظامی بین سوریه یا بطور کلی جبهه مقاومت با رژیم صهیونیستی را گشود.

پیش از این واقعه همواره رژیم صهیونیستی بدلیل بهره گیری از جدیدترین فناوری های اطلاعاتی و نظامی قادر بود بدون نگرانی نسبت به ایجاد مزاحمت از جانب سامانه های پدافندی سوریه وارد حریم هوایی این کشور شده و اهداف خود را با دقت بالایی هدف قرار دهد.

اما در پی ماجرای هدف قرار گرفتن جنگنده پیشرفته اسرائیلی توسط سامانه دفاع هوای S200برای سران نظامی و امنیتی اسرائیل این واقعیت محرض شد که توان پدافندی ارتش سوریه نسبت به گذشته ارتقاء یافته و ساختار آن برای مقابله با تهدیدات هوایی رژیم صهیونیستی باز طراحی شده است.

با مروری بر استراتژی های دفاعی اسرائیل در می یابیم که دکترین نظامی رژیم صهیونیستی بر روی چند اصل اساسی از جمله توان اتمی برای تضمین بقا و تحت کنترل قرار دادن منابع تهدید از طریق اجرای ضربه زنی ناگهانی نظامی و اطلاعاتی استوار است، در همین راستا و در طی سالیان اخیر نیز بارها شاهد بوده ایم که ارتش رژیم صهیونیستی از طریق نیروی هوایی و موشکی خود بارها اهداف نظامی و غیر نظامی مختلفی را در خاک سوریه هدف قرار داده است و در توجیه آن نیز بارها بر سیاست خود مبنی بر تلاش برای جلوگیری از انتقال تسلیحات مدرن به حزب الله لبنان تاکید کرده است، با این حال آنگونه که مبرهن است این دوران بزن و درو برای رژیم صهیونیستی به پایان رسیده است.

برای درک بهتر این موضوع باید بدانیم که ستون فقرات پدافند هوایی سوریه متشکل از سامانه های موشکی کوتاه برد ، میان برد و کوتاه برد است که بخش اعظم آن در ده های پیشین و توسط شوروی‌سابق به این کشور واگذار شده است و طبیعتا نمی توان از این تجهیزات انتظار مقابله موثر با تهدیدات نوین هوایی را داشت اما با ورود روسیه به بحران سوریه این کشور با ارائه سامانه های مدرن دفاع هوایی مانند S300 ، بوک ام 2 و پانتسیر-اس۱ توان پدافند هوایی ارتش سوریه را در سه سطح بلند ، میان و کوتاه برد به شکل فزاینده ای افزایش داد که یکی از تاثیرات مثبت آن کاهش محسوس تجاورات هوایی اسرائیل به سوریه است.

در ماجرای اخیر تجاوز هوایی رژیم صهیونستی به مواضع ارتش سوریه در مناطق گسترده‌ای از حومه دمشق، پایتخت و قنیطره در جنوب سوریه نیز شاهدیم که در نخستین ثانیه های شروع تهاجم جنگنده های اسرائیلی، سامانه های پدافندی ارتش سوریه اقدام به واکنش کرده و بنا بر اخبار رسمی 4 موشک هدایت شونده و یک جنگنده اسرائیلی را ساقط نمودند.

این خبر که آن را می توان یکی از مهمترین دستاوردهای نظامی هفته های اخیر جبهه مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی بر شمرد بطور مشخص این پیام را به افکار عمومی سرزمین های اشغالی و حامیان منطقه ای و بین المللی رژیم صهیونیستی منتقل می کند که هزینه روانی و نظامی رژیم‌صهیونیستی در مواجهه با جبهه مقاومت بیش از پیش افزایش یافته، آنهم در شرایطی که شکست اخیر رژیم صهیونیستی در تجاوز به غزه موجی از اعتراضات عمومی صهیونیست ها را بر علیه کابینه امنیتی این رژیم بر انگیخته است بطور که با کنار کشیدن لیبرمن وزیر دفاع و جمعی دیگر از اعضای کابینه ائتلافی این رژیم، دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم تا آستانه فروپاشی پیش رفت لذا قبول شکست هایی دیگر از جمله تجاوز اخیر به سوریه می‌تواند به راحتی زمینه سقوط دولت اسرائیل و سپرده شدن نتانیاهو به کتب تاریخی را فراهم کند و به همین دلیل هم شاهدیم که بلافاصله بعد از شکست تجاوز، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی قویا به تکذیب مستندات شکست تجاوز اخیر پرداخت اما این دست تکذیب ها در شرایط فعلی که آن را می توان شرایط بی اعتمادی افکار عمومی ساکنین سرزمین های اشغالی به کابینه این کشور دانست نمی‌تواند موجب کاهش هزینه های روانی این شکست برای دولت اسرائیل گردد.

از این رو در پایان می توان انتظار داشت که رژیم صهیونیستی بدلیل ترس از قبول شکست های دیگر در مواجهه با پدافند هوایی سوریه و همچنین در راستای اجتناب از بی اعتباری بیشتر سیاست های بازدارانده کابینه اسرائیل در مقابله با جبهه مقاومت، در ماه های آینده از اجرای تجاوزات مشابه تا حدود زیادی اجتناب کند که این خود می تواند موجبات تقویت بیش از پیش مواضع جبهه‌مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی را فراهم کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۰۸۳۸۹۰۹:۱۹:۰۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
لطف میکنید بفرمایید اخبار سرنگونی جنگنده اسراییلی که اخیرا صورت گرفته است را از کدام منبع اوردید ؟ تا انجا که به خاطر داریم در حملات اخیر, سایت محترم الف و دیگر سایت ها عنوان می کردند که به دلیل ترس از پدافند موشکی روسیه , حملات از خارج از مرز ( عمدتا از اسمان لبنان ) انجام شده است.
ناشناس۷۰۹۰۱۳۱۴:۰۴:۱۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اخبار الف در مورد سرنگونی هواپیمای رژیم صهیونیستی صحیح است شما منبع اخبارت رو عوض کن و به دروغ های شبکه های ماهواره ای توجه نکن .
علی۷۰۹۶۰۹۲۲:۲۳:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
در اینترنت جستجو کن
ناشناس۷۰۸۴۶۴۱۰:۰۴:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
روسیه در سوریه نقش سیاهی لشکر رو داره و 2 برابر اون چیزی که تلفات گرفته ؛ خودش کشته و زخمی داده
ناشناس۷۰۹۰۱۷۱۴:۰۶:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
حملات روسیه به داعش هوایی بود و روس ها در جنگ داعش تلفاتی نداشتند.
ناشناس۷۰۹۰۴۱۱۴:۱۹:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
پس احتمالا تا الان ارتش روسیه تموم شده دارن از اول جذب نیرو میکنن.
ناشناس۷۰۸۴۶۹۱۰:۰۵:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
من جای بشار بودم ، S400 ها رو پس میدادم
ناشناس۷۰۹۰۲۱۱۴:۰۸:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
هیچ آدم عاقلی قدرت دفاعی و موشکی و هسته ای کشورش را تضعیف نمی کند.
متاسف از عملکردها۷۰۸۴۷۶۱۰:۰۸:۰۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اس چارسد که اینه اص 300 دیگه چیه !؟
ناشناس۷۰۹۰۴۷۱۴:۲۰:۵۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
شما رو نمیدونم ولی هر آدم عاقلی جای اسد باشه با این اوضاع چاقوهای میوه خوری رو همم نگه میداره.
رضامیرزایی۷۰۹۳۸۳۱۸:۰۶:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
رمزاشو خداکنه جداگانه نفروشه
ناشناس۷۰۸۵۷۸۱۰:۴۵:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اسراییل که راهش را یاد گرفته و در کمین هوا پیما های دیگر حالا چه جنگی و چه غیر جنگی انجام می دهد. و با این کار خطرات را بیشتر میکند . تا به حال دوبار که اتفاقا اولی در پوشش هواپیمای روسی و دومی در لبنان بود .
ناشناس۷۰۹۰۲۵۱۴:۱۱:۲۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
در هرصورت معادلات خاورمیانه به نفع ایران و سوریه و روسیه و حزب الله لبنان تغییر کرده و با این روند نابودی رژیم کودک کش صهیونیستی نزدیک است ان شاءالله .
ناشناس۷۰۸۷۰۰۱۱:۵۵:۲۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
حریم هوایی لبنان مسیر گردشگران زیادی است و اسراییل دنبال اینه که پشت هواپیماهای مسافری قایم بشه
ناشناس۷۰۸۷۶۵۱۲:۲۶:۴۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
آخرش اسرائیل مجبور میشه، اس 300 ها با کارشناسای روسی اش رو دود کنه بفرسته هوا. ترکیه و اسرائیل نشون دادن از زدن روسها هم ترسی ندارن
ناشناس۷۰۹۰۱۰۱۴:۰۲:۳۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
اسرائیل به قدری ضعیف شده که جرئت مقابله با گروه های مقاومت فلسطینی رو نداره و در آخرین درگیری در عرض 2 روز برای آتش بس به التماس افتاد .
ناشناس۷۰۹۰۵۵۱۴:۲۴:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
چرا آخرش, الان هم مجبوره فقط جرات نداره. پشت یه هواپیمای روس قایم شد الان جرات نداره وارد هوای سوریه بشه اگه عمدا بزنه که فکر کنم مجبور باشه بره اقیانوس آرام پشت آمریکا قایم بشه.
ناشناس۷۰۹۰۶۱۱۴:۲۶:۴۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
هم ترکیه و هم اسرائیل مجبور شدن عذرخواهی کنن. معنیش اینکه که دفعه بعد از این اشتباه ها نمیکنیم.
ناشناس۷۰۸۹۳۸۱۳:۳۱:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
سوریه اگر اس ۴۰۰۰۰۰ هم داشته باشد زمان حمله اسرائیل توسط روسیه غیر فعال خواهد شد . مقاله فوق العاده آبکی بود.
رضامیرزایی۷۰۹۴۰۳۱۸:۱۲:۵۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
همینه که می گن صنعت دفاعی باید بومی باشه .میگند رمز کد و جداگانه می فروشه
صد در صد۷۰۹۴۵۸۱۹:۲۵:۴۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
صد در صد همینه بارها معلوم شده روسیه و اسراییل قبل هر حمله با هم هماهنگ میشن و اسراییل راحت میاد اهدافش رو میزنه
ناشناس۷۰۹۱۷۰۱۵:۲۹:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
روسیه همیشه غیر قابل اعتماد بوده . از یک طرف سامانه موشکی می ده به سوریه و از طرف دیگه با اسرائیل مزاکره می کنه. همه این کارها برای گرفتن امتیاز از اسرائیل و امریکاست. مگر نه این است که اسرائیل اعلام کرده در تمام عملیات هوایی در سوریه به روسیه اطلاع قبلی داده است.
ناشناس۷۰۹۱۷۷۱۵:۳۳:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
چرا حزب الله لبنان و حماس با داشتن همچین قدرت فوق العاده اسرائیل را نابود نمیکنند
ناشناس۷۰۹۳۰۱۱۷:۱۰:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
روسیه جرات نمی کند هواپیمای اسرائیل را بزند. پوتین یار غار نتانیاهو است
ناشناس۷۰۹۴۱۶۱۸:۲۴:۴۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
جمعیت زیادی از روسها در اسرائیل زندگی میکنند و روسیه مجبوره با اسرائیل کنار بیاد
بنده خدا. اصل۷۰۹۵۲۶۲۰:۴۸:۳۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
کمک به کشورهای خط مقدم وظیفه همه مسلمان است. رژیم صهیونیستی رفتنی است.
علی۷۰۹۵۸۱۲۱:۵۲:۱۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
دوستان لطفا این مطالب مطالعه بفرمایید و نظر تون بیان کنید. 1- چرا دوستان و گاها نویسنده های مقالات اغلب سایتهای خبری روسیه را مدافع ایران در سوریه نشان میدهند؟ ایا روسیه هماندد ما دشمن رژیم غاصب صهیونیستی میباشد؟ 2- فرض کنید روسیه سامانه پیشرفته ضد موشک به سوریه بدهد. ایا سوریه پول ان را خواهد داد ؟ ایا اسراییل و امریکا موافق اینکار هستند و همچنین این بار چندمه که این رزیم غاصب سوریه را بمباران میکند ایا روسیه تا الان سامانه هاش روشن گذاشته و اجازه نداده؟

پربحث‌های امروز

 1. شدت گرفتن سیلاب در روستاهای استان گلستان  

 2. سرریز وحشتناک آب سد «وشمگیر»   

 3. آخرین جزئیات وقوع سیل در مازندران/ قطعی آب در بابل ادامه دارد

 4. رییس جمهوری سابق برزیل بازداشت شد

 5. رییس سازمان تبلیغات در مناطق سیل زده گلستان  

 6. مراسم اعتکاف در دانشگاه تهران  

 7. مجتهد بار دیگر علیه محمد بن سلمان افشاگری کرد

 8. هشدار در مورد جابجایی مصدومان حوادث رانندگی

 9. بازیکنی که جهانبخش شیفته اوست

 10. نخست وزیر کانادا نوروز را تبریک گفت

 11. ماجرای جالب عدم سفر احمدی‌نژاد به لیبی در سال 88

 12. ۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان

 13. تورهای ارزان‌قیمت، تله‌ی کلاهبرداران است

 14. هواپیمای فوکر با وجود نقص فنی به زمین نشست

 15. جزئیات شهادت ۲ مامور ناجا در خیابان ارشاد مشهد

 16. تجربه لذت‌بخش ترس در «یک مکان ساکت»/ لطفا سکوت کنید!

 17. لحظه مرگبار واژگون شدن قایق تفریحی در رودخانه دجله  

 18. پاکستان: ۴ مرزبان ایرانی را در یک عملیات اطلاعاتی آزاد کردیم

 19. حمله با خودرو به عابران در چین 7 کشته بر جا گذاشت

 20. ناگفته‌های سردار مومنی از قاتل عنکبوتی/ مردی که بعد از کشتن ۱۶ زن به دام افتاد

 21. میوه تنظیم بازاری تا ۲۰ فرودین عرضه می‌شود/ قیمت‌ها در استان‌های مختلف یکسان نیست

 22. قیمت طلا نزدیک به رکورد ۳ هفته‌ای باقی ماند/ پالادیوم در اوج

 23. هلند گام اول در انتخابی یورو ۲۰۲۰ را محکم برداشت/ کرواسی به سختی پیروز شد

 24. نوکیا: تجارت جدیدی در ایران نخواهیم داشت

 25. آخرین فرصت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد پزشکی

پربحث‌های دیروز

 1. درباره سال رونق تولید

 2. روحانی: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل کردن قیمت ارز و سال دوستی بیشتر با همه همسایگانمان است/ دولت برنامه‌های جدید خود را در اوایل سال جدید اعلام خواهد کرد

 3. شادترین کشور جهان

 4. رهبر انقلاب سال۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند/ کلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی است/ اولویت و مسئله فوری و جدی کشور، مسئله اقتصاد است

 5. درگیری‌ در شب عید بر سر محدوده شهری اندیمشک و دزفول+ عکس

 6. «محمد مطیع» بازیگر سلطان و شبان درگذشت

 7. تکرار ادعاهای ترامپ درباره ایران در پیام نوروزی

 8. اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه فرانسه در دفاع از یک مجرم محکوم‌شده در ایران

 9. تورم سال ۹۷ حدود ۲۷ درصد/ تورم نقطه‌به‌نقطه اسفند ۴۷.۵ درصد شد

 10. 98، سال بیدارباش

 11. رئیسی: رفع فساد و گره گشایی از مشکلات مردم از بهترین حالات به شمار می‌رود

 12. ۲۰ خودرو که تولید آن‌ها متوقف نمی‌شود؛ جاودانه‌ها!   

 13. مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

 14. رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

 15. رهبر انقلاب: سال ۹۸ سال فرصت‌ها و گشایش‌ها برای ملت ایران خواهد بود/ کانال مالی اروپا بیشتر شبیه یک شوخی تلخ است

 16. وزیر اقتصاد: سهم درآمدهای نفتی به یک سوم منابع عمومی دولت کاهش یافت

 17. رنار به این شرط راهی ایران می‌شود

 18. وقتی بی بی سی قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند  

 19. فراوانی در بازار میوه با قیمت‌های عجیب و غریب

 20. رقص کردی احسان علیخانی و امین حیایی  

 21. پمپئو از بن سلمان بابت یمن تشکر کرد

 22. نامگذاری سال‌های 78 تا 98 از سوی رهبر انقلاب  

 23. وزیر خارجه آمریکا نوروز را به ایرانیان تبریک گفت

 24. نماینده مسلمان آمریکا نوروز را به ایرانی ها تبریک گفت

 25. آیت‌الله مکارم شیرازی: اختلاس‌ها و احتکارها نشانه تزلزل پایه‌های ایمان است

پربحث‌های هفته

 1. درنگی بر برنامه‌ی نود و حذف عادل فردوسی‌پور

 2. فرهنگ خواستگاری یا خواستگاری فرهنگی

 3. ابراهیم در آتش !!!؟

 4. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 5. چرا سلبریتی‌های ایرانی نمی‌گویند «من هم مسلمان نمازگزار هستم»؟  

 6. واکنش کاربران توییتر به ماجرای عادل فردوسی پور/ از حذف سلبریتی سالاری تا کج سلیقگی و ذبح فرزند/ باید قدر سرمایه‌ها را بدانیم/ چرا یک برنامه تلویزیونی باید کانون قدرت فرد خاصی شود؟

 7. شما نماینده مطالبات ملت هستید/ دیدار با مسئولان سابق یا کشف و ارتباط اطرافیان رئیس جمهور با MI6 وظیفه شما نیست

 8. فاجعه تروریستی در نیوزیلند؛ تروریست ها 49 نمازگزار را در مسجد کشتند/ تروریست استرالیایی از عملیات خود بطور زنده فیلم گرفت  

 9. سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: «سلمان خدادادی» از تجاوز مبرا شده است

 10. توضیحات عادل فردوسی‌پور درباره دلیل پخش نشدن آخرین برنامه ۹۰ او

 11. برای حل مشکلات ایران منتظر معجزه هستیم؟/ مسئول واقعی کشور خودمانیم

 12. دولت می‌خواهد گُلی که با برجام بر سر ملت نزد، با FATF بزند؟/درخواست مردم از رئیسی؛ از مبارزه بافساد تا اجرای قانون از کجا آورده‌ای/ با دلار جهانگیری از مابهترون به ثروت افسانه‌ای رسیدند

 13. روحانی: باعث و بانی شرایط را لعنت کنید  

 14. راه مقابله با تحریم‌ها چیست؟/ نباید برای بهبود اوضاع معیشت، دل به رفع تحریم‌ها ببندیم

 15. وزیر بهداشت: ایران یکی از جوامع افسرده در دنیا است/ هزینه یک دوره شیمی درمانی معادل هزینه یک شهرک است

 16. روحانی: در این شرایط سخت در کنار ملت خواهیم بود/ افزایش حقوق کارگران بیش از ۲۰ درصد خواهد بود

 17. محکومیت سلمان خدادادی در دادگاه بدوی/ واکنش مرجان شیخ‌الاسلامی به اتهامات/ تعطیلی خط ۷ مترو سیاسی بود؟

 18. 47 هزار و 90 راس گوسفند زنده از رومانی به بندر چابهار رسید

 19. روحانی: قوه قضاییه، سران آمریکا و طراحان تحریم را تحت پیگرد قرار دهد/ هر کدام از طرفین توافق از برجام نفع بردند و سر کسی کلاه نرفت/ کسی که در میدان نیست، نمی‌تواند مشکلات را درک کند

 20. ۱۰ بانک برتر جهان/ چرخش قدرت بانکداری دنیا به سمت چین

 21. حقوق بگیران بالای ۴ میلیون تومان چه وضعیتی دارند؟

 22. آیا کسی بالاتر از ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق نمی‌گیرد؟ + جدول

 23. درباره خبر درخواست رئیس دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ روایت جدید از یک عکس جنجالی/ فردوسی‌پور می‌ماند یا می رود؟

 24. رئیس دولت اصلاحات خطاب به روحانی: اگر نمی‌توانی از ریاست‌جمهوری استعفا بده

 25. توضیحات «مرجان شیخ‌الاسلامی» درباره اتهاماتش

آخرین عناوین