دوئل ترامپ با دموکرات‌ها

اصغر زارعی،   3971015039 ۶ نظر، ۲ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
دوئل ترامپ با دموکرات‌ها

انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا که در ششم نوامبر سال گذشته میلادی (۱۵ آبان ۹۷) برگزار شد و برخی از آن به‌عنوان انتخابات زودرس ریاست جمهوری یاد می‌کنند، فرصت‌ها و تهدیدات جدیدی در شطرنج سیاست داخلی این کشور به وجود آورد. نتایج به‌دست‌آمده موجب شد که دموکرات‌ها اکثریت مجلس نمایندگان را به دست آورند و کنترل آن را از انحصار هم‌حزبی‌های ترامپ خارج کنند. مهم‌تر اینکه «نانسی پلوسی» که بین سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ ریاست مجلس نمایندگان را بر عهده داشت، بار دیگر با کسب اکثریت آراء توانست رئیس این نهاد قانون‌گذاری شود؛ تحولی که حداقل در دو سطح بر سیاست‌های ترامپ سایه خواهد انداخت.

۱- «نانسی پلوسی» که پیش از ریاست، رهبر فراکسیون دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان بود، در سخنرانی خود پس از پیروزی هم‌حزبی‌هایش در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره گفت: «فردا روز جدیدی در تاریخ آمریکا خواهد بود. ترامپ به کنگره‌ای جمهوری‌خواه عادت کرده بود، مجلس نمایندگان و سنایی که در دست او بود. این کنگره این‌گونه نخواهد بود.

نظارت بر فعالیت‌های دولت، یکی از مسئولیت‌های ماست.» بااینکه غالب شدن نمایندگان دموکرات در مجلس نمایندگان، پیام واضحی برای رئیس‌جمهور آمریکا و آینده سیاسی وی داشت، اما ترامپ برای اینکه قافیه را نبازد، پیروزی حزب مخالف خود را تبریک گفت! اکنون بعد از آنکه پلوسی بر مسند ریاست مجلس نمایندگان تکیه زده، بحث استیضاح ترامپ بیش از هر زمان دیگری قوت گرفته است. وی در گفتگویی با شبکه خبری «ان بی سی» اعلام کرد که «نباید به دلایل سیاسی مانع استیضاح رئیس‌جمهور شویم.» به‌بیان‌دیگر، انتخاب پلوسی تیغ دموکرات‌ها علیه ترامپ را تیزتر کرد.

به گفته وی، نمایندگان دموکرات پیش از تصمیم‌گیری درباره استیضاح ترامپ، منتظر انتشار نتیجه تحقیقات «رابرت مولر»، دادستان ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ می‌مانند. پرونده‌ای که مولر به دنبال کشف حقایق آن است، البته به موضوع روسیه منحصر نیست و ابعاد دیگری همچون رسوایی اخلاقی ترامپ را نیز روشن کرده است.

این در حالی است که همه دموکرات‌ها مانند خانم پلوسی صبور نیستند و بر اساس گزارش‌ها، طرح استیضاح ترامپ، پنجشنبه هفته آینده به مجلس نمایندگان آمریکا خواهد رفت! «برد شرمن»، نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا مصمم است نخستین گام را برای استیضاح ترامپ بردارد و در طرح خود وی را به کارشکنی در اجرای عدالت در جریان برکناری «جیمز کومی» رئیس سابق «اف بی آی» متهم کرده است.

شرمن در گفت وگو با روزنامه لس‌آنجلس تایمز درباره طرح استیضاح ترامپ تاکید کرد: «دلیلی ندارد که این طرح در کنگره مطرح نشود. هر روزی که سپری می‌شود دونالد ترامپ نشان می‌دهد که رفتن وی از کاخ سفید به نفع کشور خواهد بود.» این نمایند دموکرات، دو سال پیش هم طرح استیضاح کلیددار کاخ سفید را با امضای 60 نماینده به هیئت‌رئیسه تقدیم کرده بود که به دلیل اکثریت جمهوری خواهان، اقدام آن‌ها راه به‌جایی نبرد اما اکنون که مجلس نمایندگان در اختیار آن‌هاست، اوضاع متفاوت است.

گفتنی است که برخی از مخالفان رئیس‌جمهور آمریکا، تنها یک احتمال برای کج دار و مریز رفتار کردن با ترامپ را مطرح می‌کنند و آن اینکه بر اساس قانون اساسی این کشور، درصورتی‌که مستاجر کاخ سفید برکنار شود، معاون وی یعنی «مایک پنس» جایگزین او خواهد شد. پنس شخصیتی مرموز و غیرمتعارف دارد که گفته می‌شود حتی از ترامپ هم تندتر و غیرمعقول تر است! وی وابسته به فرقه اوانجلیست‌هاست که از نگاهی به‌شدت حمایت‌گرانه‌ای از رژیم صهیونیستی برخوردار و چنانچه جانشین ترامپ شود - با توجه به جانب‌داری سرسختانه لابی صهیونیستی آیپک از وی - کار دموکرات‌ها در انتخابات بعدی دشوار خواهد شد.

۲- انتخاب پلوسی باعث شده است که ساخت دیوار رویایی ترامپ با مشکل مواجه شود. حدود دو هفته پیش، بودجه مدنظر کاخ سفید راهی کنگره شد اما در گام اول، با در بسته اکثریت دموکرات‌ها در مخالفت با تصویب هزینه ساخت دیوار کذایی رئیس‌جمهور (5 میلیارد دلار) برخورد کرد و به دلیل این‌که در مدت‌زمان معین‌شده، حائز آراء کنگره نشد، تعطیلی بخش‌هایی از دولت آمریکا را در پی داشت؛ اتفاقی که پیش‌بینی می‌شود تا چند ماه نیز ادامه داشته باشد.

ترامپ هفته گذشته در گفتگو با شبکه «فاکس نیوز»‌ اعلام کرد: «من در خصوص درخواست مطرح‌شده برای اختصاص بودجه لازم برای ساخت دیوار مکزیک، تسلیم نمی‌شوم. هیچ انتخاب و گزینه دیگری برای ادامه تعطیلی دولت بر سر دیوار مرزی مکزیک وجود ندارد و ما تسلیم نمی‌شویم. ما مجبور به تقویت امنیت مرزی هستیم و دیوار بخش مهم و بزرگی از امنیت مرزی است؛ بزرگ‌ترین بخش.»

اتفاقی که نشان‌دهنده وخامت اوضاع است اینکه روز گذشته، مجلس نمایندگان، لایحه خروج دولت از تعطیلی را منهای بودجه مدنظر ترامپ برای ساخت دیوار مرزی به تصویب رساند؛ این در حالی است که رئیس‌جمهور آمریکا تهدید کرده بود هر مصوبه‌ای که ملاحظات وی در آن رعایت نشده باشد را وتو خواهد کرد. بنابراین، ترامپ با تصمیم مجلس نمایندگان موافقت نخواهد کرد و بحران سیاسی همچنان ادامه پیدا خواهد داشت.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد که دوئل رئیس‌جمهور آمریکا با دموکرات‌ها بر سر سیاست‌های مهاجرتی مقارن با ریاست نانسی پلوسی بر مجلس نمایندگان، عمیق‌تر نیز خواهد شد چراکه وی اساساً مخالفت رویکرد ضدمهاجرتی ترامپ است. دو سال پیش که رئیس اتاق بیضی‌شکل کاخ سفید تازه انتخاب‌شده بود، پلوسی در یک سخنرانی آتشین که به مدت 7 ساعت! به طول انجامید، سیاست‌های ترامپ در این حوزه را به‌شدت به چالش کشید. نکته جالب اینکه آن سخنرانی هم در خصوص مخالفت با بودجه و عدم رعایت سیاست‌های مرسوم مهاجرتی آمریکا بود.

از سوی دیگر، تعطیلی چندین وزارت خانه و سازمان دولتی و مرخصی اجباری کارکنان آن‌ها، مشکلات اقتصادی آمریکا را تشدید و عرصه را بر طبقه متوسط این کشور تنگ کرده است؛ به‌گونه‌ای که اخیراً پیشنهادی به کارمندان مطرح‌شده تا به‌جای پرداخت اجاره خانه، با صاحب‌خانه خود به توافقی تهاتری دست یابند! مثلاً در ازای اجاره‌بها، خدمات ساختمانی مثل رنگ کردن یا نظافت را تقبل کنند!! افزون بر این، خاموش شدن چراغ چندین وزارتخانه و سازمان دولتی، شاخص‌های اقتصادی آمریکا نیز را تحت‌الشعاع خود قرار داده است. به‌عنوان نمونه، سقوط آزاد ارزش شاخص‌های بازارهای بورس و اوراق بهادار آمریکا پیش از تعطیلات کریسمس در یک دهه گذشته بی‌سابقه بود و واکنش تند ترامپ را در پی داشت.

موارد پیش‌گفته را می‌توان این‌گونه خلاصه کرد که کاهش میزان محبوبیت ترامپ در دو سال سپری‌شده از ریاست‌جمهوری‌اش با قدرت گرفتن دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و ریاست پلوسی بر آن، عوامل کلیدی و مهمی هستند که ازیک‌طرف، سیاست‌های کلان ترامپ را به چالش کشیده‌اند و ثانیاً چشم‌انداز سیاسی وی را در سایه‌ای از ابهام قرار داده است. به‌عبارت‌دیگر، رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات 2020 که پیش‌زمینه آن با انتخابات درون‌حزبی از سال جاری آغاز می‌شود، رقابتی بسیار جدی و نفس‌گیر را در پیش خواهد داشت.

 

منبع: حمایت

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۰۸۲۰۷۰۷:۳۶:۵۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
شک نکنید که پیروز این دوئل ؛ ترامپه
ناشناس۷۰۸۲۱۱۰۷:۳۹:۴۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
میزان محبوبیت ترامپ افزایش یافته
ناشناس۷۰۸۲۲۲۰۷:۴۷:۱۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
دمکرات از جمهوریخواه بدتر ؛ جمهوریخواه از دمکرات بدتر
ناشناس۷۰۸۲۷۸۰۸:۲۶:۴۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
و روسیه از هر دو بدتر
ناشناس۷۰۸۲۳۱۰۷:۵۴:۱۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
به زودی دنیا شاهد کشیده شدن دیوار در مرز ایالات متحده آمریکا و مکزیک خواهد بود .
ناشناس۷۰۸۴۹۲۱۰:۱۳:۲۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
استیضاحم بشه برای بزکناریش باید دو سوم سنا رای بدن تا برکنار بشه که دو سوم سنا جمهوری خواه هستن پس...

پربحث‌های امروز

 1. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 2. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سونوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 5. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 6. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 7. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 8. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 9. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 10. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 11. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 12. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 13. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 14. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 15. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 16. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 17. سرقت مسلحانه در رشت  

 18. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 19. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 20. سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

 21. معصومه ابتکار در BRT  

 22. خرازی: انقلاب تا یمن بینش و آگاهی به مردم داده است/ صفارهرندی: آمریکا هربدلی زدشکست خورد

 23. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 24. وزیر نفت: از مهرماه هیچ بنزینی وارد کشور نشده است/ اگر دو ساعت بنزین نباشد، مردم نمی‌توانند آن را تحمل کنند

 25. سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم

پربحث‌های دیروز

 1. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 4. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 5. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 6. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 7. اعترافات اسماعیل بخشی / گروه کمونیستی گام در هفت تپه چه می‌کرد؟  

 8. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 9. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 10. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 11. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 12. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 13. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 14. تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای افشین پیروانی درباره کی‌روش

 15. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 16. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 17. حضور رئیسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 18. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 19. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 20. اولتیماتوم وزیر صنعت به خودروسازان

 21. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 22. دستمزد ۲میلیاردی بازیگر در دولتی که سرمایه وزیرش ۱۰۰۰ میلیارد است، عجیب نیست!   

 23. بیم ها و امیدهای SPV

 24. آیت‌الله نوری همدانی: کنوانسیون پالرمو برای کشور مفید نیست/ ما نمی‌توانیم سکوت کنیم

 25. حاجی‌بابایی: نرخ ارز هنوز حباب دارد

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 10. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 15. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 16. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 17. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 18. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 19. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 20. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 21. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 22. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 23. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 24. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 25. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

پربحث‌های اخیر

 1. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 2. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 3. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 4. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 5. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 6. نتانیاهو: اخبار مهمی در راه است

 7. گاردین: اقتصاد ترامپ برای میلیاردرها عالی است نه برای قشر کارگر

 8. هزینه نیم میلیون دلاری سعودی‌ها برای فرار از تبعات قتل خاشقچی

 9. افزایش ۲۳ درصدی فروش نوارکاست در آمریکا

 10. واکنش بغداد به خبر بمباران برخی مناطق عراق از سوی آمریکایی‌ها

 11. کاردار ایران به وزارت خارجه آلمان احضار شد

 12. برهانی: نشست ورشو، آخرین شانس نتانیاهو و سران عرب است

 13. اجلاس اقتصادی بیروت با حضور امیر قطر و غیبت سران عرب برگزار شد

 14. نجات دختر ایزیدی از جهنم داعش

 15. تظاهرات نیم میلیون نفری مردم هند علیه دولت

 16. هانی‌زاده: اتحادیه عرب آماده پذیرش نقش محوری سوریه است

 17. انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در اطراف دمشق/ انفجار دوم خنثی شد

 18. افشای همکاری السیسی و بن‌سلمان در قتل خاشقچی

 19. ترامپ از بازرس پرونده «تبانی با روسیه» تشکر کرد

 20. بغداد و اربیل برای همراه شدن با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا تحت فشارند

 21. چرا کابوس قتل خاشقجی بن سلمان را رها نمی‌کند؟

پربحث‌های دیروز

 1. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 2. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 3. ضرورت حمایت از موضع مستقل مالزی در برابر اسرائیل

 4. ترامپ: ما داعش را برای چه کسانی می‌کشیم؟

 5. پاسخ کاربران توییتر به وزیرخارجه آمریکا؛ خلیج فارس را ترک کنید و برگردید به خلیج خوک‌ها

 6. آمریکا بازداشت بدون اتهام مجری پرس تی‌وی را تایید کرد

 7. سندرز: جامعه‌جهانی رژیم مستبد سعودی را مسئول جنایت‌هایش خطاب کند

 8. زندانی سعودی بر اثر شکنجه فوت کرد

 9. ترامپ: استیضاح شوم، بازار بورس آمریکا سقوط می‌کند

 10. از ملانی فرانکلین تا مرضیه هاشمی

 11. قدردانی «اسماعیل هنیه» از نخست‌وزیر مالزی

 12. اسنادی از فعالیت «ربات‌های برانداز» علیه ایران در توئیتر+ تصاویر

 13. افشای جزییات بیشتری از برنامه تسلیحات هسته‌ای رژیم صهیونیستی

 14. ترامپ مقابل دمکرات ها کوتاه می آید؟

 15. واکنش ایران به ادعاهایی مبنی بر دستگیری یک تبعه آلمانی - افغان به اتهام جاسوسی برای ایران

 16. کشته شدن خبرنگار آسوشیتدپرس در درگیری های پایتخت لیبی

 17. تظاهرات نیم میلیون نفری در هند علیه «ناراندرا مودی»

 18. حماس: تصمیم آمریکا باج‌خواهی است

 19. همدردی ایران با مردم و دولت مکزیک

 20. تروریست‌های الشباب ۶۰ کودک را در سومالی ربودند

 21. گراهام: روابط عربستان و آمریکا پیشرفتی نخواهد داشت

 22. جبلی: طرف پیگیر پرونده مرضیه هاشمی دولت آمریکا است/ هر لحظه ادامه زندان او خلاف قانون است

 23. ادامه حضور نماینده آمریکا در پاکستان برای دیدار با طالبان

 24. مکان نشست بعدی ترامپ با اون انتخاب شد

 25. آمریکا چند پایگاه در الانبار عراق دارد؟

پربحث‌های هفته

 1. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 2. پیام‌ برگزاری نشست ضدایرانی در لهستان

 3. تکلیف ما و اروپای در حال گذار

 4. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 5. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 6. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 7. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 8. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 9. ترامپ به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد

 10. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 11. واکنش لهستان به احضار کاردار: حق داریم هر کنفرانسی می‌خواهیم برگزار کنیم

 12. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 13. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 14. روسیه: مذاکره درباره برنامه موشکی ایران تحت فشار آمریکا نشدنی است

 15. ائتلاف شوم عربستان و امارات برای شکست قطر

 16. ظریف: اجازه نمی‌دهیم کسی در روابط ایران و عراق دخالت کند

 17. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 18. آمادگی افغانستان برای تامین نیاز کارخانجات ایران

 19. ضرورت حمایت از موضع مستقل مالزی در برابر اسرائیل

 20. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

 21. آمریکا: تا خروج ایران جلوی کمک‌ها برای بازسازی سوریه را می‌گیریم

 22. ترامپ: ما داعش را برای چه کسانی می‌کشیم؟

 23. لاوروف: نشست ضدایرانی ورشو غیرسازنده است

 24. پمپئو پرتاب ماهواره پیام را تهدیدی برای خاورمیانه خواند

 25. یک سوم از کارمندان سازمان ملل می‌گویند آزار جنسی دیده‌اند

آخرین عناوین