نقوی‌حسینی: فتنه جدید دشمن مدیریت اعتراضات علیه نظام است/ اصحاب فتنه از فضای مجازی به نفع خود بهره بردند

گروه سیاسی الف،   3971009082 ۴ نظر، ۲۷ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
نقوی‌حسینی: فتنه جدید دشمن مدیریت اعتراضات علیه نظام است/ اصحاب فتنه از فضای مجازی به نفع خود بهره بردند

عضو کمیسیون امنیت ملی با تشریح نقش بیگانگان در وقایع سال ۸۸، نقش سفارتخانه‌های کشور‌های اروپایی در شعله‌ور کردن این فتنه را مهم ارزیابی کرد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: «روز نهم دی در تاریخ ماند»، این جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی است. ایشان فتنه 88 را حاصل برنامه‌ریزی چندین ساله‌ دشمنان و در ادامه‌ قضایایی، چون فتنه‌ سال 78 تحلیل می‌کنند و راه‌حل علاج آن را حرکت عظیم مردمی همانند آنچه در 9 دی سال 88 اتفاق افتاد می‌دانند.

ملّت ایران در نهم دی ماه سال 1388 با حضور آگاهانه و مقتدرانه و بیعت دوباره با آرمان‌های امام خمینی (ره) و مقام معظّم رهبری حماسه‌ای جاودان و به یاد ماندنی را در تاریخ انقلاب آفریدند، نمایش بصیرت و هوشیاری مردم مومن، با بصیرت و غیرتمند ایران در این حماسه باشکوه، چنان تجلی یافت که به فرموده رهبر معظم انقلاب: «اگر صد‌ها بار هم برای نعمت هوشیاری این ملّت سجده شکر به جای آورده شود، باز هم کم است. حماسه‌ای که محاسبات دشمن را به هم ریخت؛ محاسباتی که با همکاری و برنامه ریزی عده‌ای اقلیت در داخل از روی بغض و کینه شکل گرفته بود، اما در این روز حماسی یک بار دیگر امّت اسلامی با بصیرت عمل کرد و دشمنان نظام مایوس شدند.»

به مناسبت سالروز حماسه 9 دی به گفت‌وگو با سید حسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشستیم. این نماینده مجلس معتقد است که آمریکایی‌ها در طراحی‌های اخیر خود سعی کرده اند بازیگران منطقه‌ای مانند امارات، عربستان و... را وارد میدان کنند، چراکه آمریکا خود قادر نیست تا سیاست‌هایشان را علیه ایران دنبال کند، بنابراین هشدار مقام معظم رهبری به این جهت است که مقامات آمریکا با تحریک عربستان و محمدبن سلمان ولیعد سعودی، سعی دارند تا از صدام دیگری در منطقه رونمایی و جمهوری اسلامی را دچار چالش جدی کنند، بنابراین هوشیاری مسئولان و مردم در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

در ادامه مشروح گفت‌وگو با عضو کمیسیون امنیت ملی را می‌خوانید:

رهبر انقلاب به فتنه‌گران با حسن نیت نگاه کردند

 آقای نقوی حسینی با توجه به سالروز حماسه 9دی ماه، به نظر شما حماسه 9 دی چگونه شکل گرفت، چرا بعد از 8 ماه به وقوع پیوست و چرا پاسداشت از این روز ضروری است؟

نقوی حسینی:در ابتدا مقام معظم رهبری تلاش کردند تا تلنگری به فتنه‌گران زده شود تا متوجه شوند که دقیقا در پازل چه کسانی بازی می‌کنند، به این معنا که ایشان به فتنه‌گران با حسن نیت نگاه می‌کردند و تلاش داشتند که لشکر داخلی فتنه را هوشیار کنند، البته ایشان می‌دانستند که دشمنان خارجی چه می‌کنند و سران فتنه در چه تدبیری هستند، اما بسیاری از مردم و جوانان نا آگاهانه به صحنه آمده بودند و تصور می‌کردند کار درستی انجام می‌دهند، لذا مدیریت این مساله زمان زیادی برد به این معنا که وقتی 25 خرداد سال 88 چند صد هزار جمعیت به خیابان آمدند، رهبر فرزانه انقلاب طوری مدیریت کردند که در دی ماه همان سال صد نفر هم حاضر نبودند به خیابان‌ها بیایند، بر این اساس مردم خودشان را از فتنه کنار کشیده بودند و متوجه اهداف سران فتنه و مدیران خارجی آن شدند، به همین جهت هوشیار کردن مردم و بصیرت دادن به آنها زمان برد و مقام معظم رهبری آن قدر صبر کردند تا خود مردم متوجه توطئه و نقشه‌های شوم دشمنان بشوند.

 آقای نقوی‌حسینی به نظر شما مهندسی فتنه 88 در کجا صورت گرفته بود، آیا در داخل کشور بود یا خارج از آن؟

نقوی حسینی: قطعا قلب مدیریت این فتنه در خارج از مرز‌های کشورمان قرار داشت، چراکه داخلی‌های نظام قوانین را دانسته و به مراحل انتخابات مشرف بودند، لذا مدیریت و طراحی از خارج کشور صورت گرفت و تنها عوامل اجرایی در داخل کشور بودند.

نقش سفارتخانه کشورهای اروپایی برای تضعیف ایران در سال 88 / اصحاب فتنه از فضای مجازی به نفع خود بهره بردند

 شما در سال 88 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بودید درباره گزارش‌هایی که آن زمان به شما می‌رسید بفرمایید، در صورت امکان بگویید که به چه موضوعاتی کمتر پرداخته شد؟

نقوی‌حسینی:گزارش‌های مختلفی در آن شرایط به کمیسیون امنیت ملی ارسال می‌شد که برخی نکات آن بسیار جالب توجه بود، به عنوان مثال نقش سفارتخانه‌های کشور‌های اروپایی در شعله‌ور کردن فتنه 88 بسیار مهم بود، به طوری که برخی از این ‌سفارتخانه‌ها که در روز‌های عادی جوابگوی مردم نبودند و نیستند؛ در ایام فتنه 88، 24ساعته باز بودند و فتنه‌گر‌ها به این سفارتخانه‌ها رفت و آمد داشتند و برای تضعیف جمهوری اسلامی جهت ترسیم می‌کردند، گزارش دیگری که در آن دوران قابل توجه بود، بهره برداری اصحاب فتنه از فضای مجازی بود که آنها توانستند از آن به نفع خود بهره ببرند.

 تحریم‌های شدید علیه کشورمان از سال 89 و دقیقا یکسال پس از فتنه 88 آغاز شد ارتباط فتنه 88 و فشار‌های اقتصادی چگونه بود؟

نقوی حسینی:فتنه 88 دشمنان ما را نسبت به مسائل داخلی کشور حریص کرد، چراکه تا آن سال ما تجربه چنین اعتراضاتی علیه جمهوری اسلامی ایران را نداشتیم و همه امور از راه‌های قانونی انجام می‌شد، اما فتنه 88 دشمن را نسبت به کشور ما طمع کار کرد به این نحو که آنها احساس کردند می‌توانند اقشار و صنف‌های مختلفی را نظام بسیج کنند به همین جهت استراتژی خود را بر روی اقتصاد و ناراضی کردن مردم متمرکز کردند.

اروپا با ما صداقت ندارد/ اروپایی‌ها معمولا از دفاتر نمایندگی برای دخالت در کشور و فتنه انگیزی استفاده می‌کنند

 با توجه به نقش آفرینی سفارت خانه‌های اروپایی در فتنه 88 برخی از دفتر اتحادیه اروپا در کشور نگران هستند، چرا که ممکن است کارکرد‌های مداخله جویانه مانند سال 88داشته باشند؛ نظر شما چیست؟

نقوی‌حسینی:سابقه ایفای نقش سفارت خانه‌ها در امور داخلی ما حاکی از آن است که اروپایی‌ها با ما صداقت ندارند، در ایام فتنه 88 سفارتخانه‌های آنها به صورت شبانه روزی فتنه‌گران را یاری و حتی به آنها جهت فکری می‌دادند، دفتر اتحادیه اروپا نیز بر اساس همین سابقه و ذهنیت بدی مردم تعریف می‌شود، چرا که اروپایی‌ها معمولا از این دفاتر برای دخالت در کشور و فتنه انگیزی استفاده می‌کنند، لذا باید ضمانت‌هایی باشد که این دفاتر مورد بهره برداری‌های شوم قرار نگیرد.

 شما نقش برخی رسانه‌های داخلی و خارجی را در آتش‌افروزی فتنه سال 88 چگونه تحلیل می‌کنید؟

نقوی‌حسینی:متاسفانه در ایام 88 بسیاری از رسانه‌های داخلی و مراکز خبر رسانی با مدیریت فتنه در کشور کاملا هماهنگ بودند و آنها با اطلاع رسانی‌های دروغ عملا دست به تحریک مردم می‌زدند.

 با توجه به اینکه رهبر انقلاب فرمودند که فتنه‌گران کشور را تا لبه پرتگاه بردند، اما همچنان نظام در حماسه نه دی با تمام قدرت ایستاد، نقش مردم را در بقا و استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران چگونه ارزیابی می‌کنید؟

نقوی‌حسینی:یکی از پایه‌های اصلی پیروزی نظام جمهوری و انقلاب اسلامی ایران که در تحلیل همه تحلیلگران هم به آن اشاره شده است، مردم هستند، ملت ایران همواره پشتیبان نظام بوده‌اند، از ابتدا آنها باعث سرنگونی حکومت شاهنشاهی شدند و به جمهوری اسلامی رای دادند و در برابر گروه‌های تروریستی ایستادند، آنان جنگ تحمیلی را اداره کردند، لذا همیشه مردم سالاری دینی مبتنی بر محور مردم حرکت می‌کند امروز نیز آنها می‌توانند با تحریم‌ها مقابله کنند.

فتنه جدید دشمن فشار بر مردم و مدیریت اعتراضات علیه نظام است

 رهبر معظم انقلاب اخیرا در دیدار با جمعی از خانواده شهدای دفاع مقدس فرمودند: دشمن حیله گر ممکن است تا در سال 98 قصد فریب داشته باشد به نظر شما فتنه بعدی دشمن چه میتواند باشد؟

نقوی‌حسینی:این فتنه‌ای که اکنون در دست بررسی و اقدام دشمن است، پنهان نیست و آنها کاملا آشکارا به تدوین سیاست‌های خصمانه خود می‌پردازند و فتنه جدیدی که اکنون دشمنان نظام آن را دنبال می‌کنند فشار بیشتر بر مردم، ناراضی کردن آنها و مدیریت اعتراض‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران است؛ آمریکایی‌ها به لحاظ نظامی توطئه کردند، اما شکست خوردند، به لحاظ سیاسی فتنه 88 را ایجاد کردند، اما باز هم متحمل شکستی سهمگین شدند.

آمریکایی‌ها گروه‌های تروریستی بسیاری را روی کار آوردند تا مسئولان نظام را ترور کنند، اما باز هم شکست خوردند، لذا آنها در همه روزنه‌های امیدشان متحمل شکستی سخت شده‌اند بنابراین به نظر آنها تنها راهی که می‌تواند مردم را از نظام جدا کرده و آنان را در برابر حاکمیت قرار دهد، مسائل اقتصادی است. آنها فکر می‌کنند هرچه جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهند و وضعیت معیشتی مردم بدتر شود مردم ناراضی‌تر شده و لشکری عظیم از ناراضیان در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران قد علم خواهد کرد و در نتیجه آنها خواهند توانست تا این جمعیت را در راستای منافع خود سازماندهی کنند.

مقامات آمریکا با تحریک عربستان، سعی دارند تا از «صدام» دیگری در منطقه رونمایی کنند/ اگر مسئولان به دشمن تکیه نکنند، کشور در برابر توطئه‌ها واکسینه می‌شود

 با توجه به اینکه رهبر انقلاب گفته بودند که آل سعود می‌خواست تابستانی داغ برای جمهوری اسلامی رقم بزند، اما ایشان از برملا شدن نقشه آن‌ها خبر و برای سال 98 هم هشدار دادند، نظرتان درباره بیانات اخیر ایشان چیست و آیا به نظر شما رهبری قصد واکسینه کردن نظام جمهوری اسلامی را دارند؟ مسئولان و مردم باید چه اقدامی انجام دهند؟

نقوی‌حسینی:آمریکایی‌ها در طراحی‌های اخیر خود سعی کرده اند بازیگران منطقه‌ای مانند امارات، عربستان و... را وارد میدان کنند، چراکه آمریکا خود قادر نیست تا سیاستهایشان را علیه ایران دنبال کند، بنابراین هشدار مقام معظم رهبری به این جهت است که مقامات آمریکا با تحریک عربستان و محمدبن سلمان ولیعهد سعودی، سعی دارند تا از صدام دیگری در منطقه رونمایی و جمهوری اسلامی را دچار چالش جدی کنند، بنابراین هوشیاری مسئولان و مردم در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

اگر مسئولان هشیار باشند، تکیه به دشمن نکنند، شبانه روزی به مردم کشورمان خدمت کنند و سبب رضایت خاطر آنها شوند، قطعا پیوند مردم و نظام محکم‌تر شده و کشور در برابر توطئه‌های دشمنان واکسینه خواهد شد و از طرفی دولتمردان آمریکا و عربستان هیچ گاه قدرتی پیدا نخواهند کرد تا سرنوشت ایران را به نفع خود تغییر دهند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علی۶۹۸۵۷۸۱۲:۳۹:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۹
الان اصحاب فتنه دقیق کیا هستند ؟ مگر در حصر دسترسی به اینترنت هست.
ناشناس۶۹۹۱۵۴۱۷:۱۰:۵۸ ۱۳۹۷/۱۰/۹
کلمه ای هم برای این افراد انتخاب شده که باهیچی پاک نمیشه فتنه
ناشناس۶۹۸۹۵۶۱۵:۳۷:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۹
فتنه واقعی برخی مدیران رانتی هستند که مانع مشروعیت سنجی اموال خود می شوند
ناشناس۶۹۹۰۸۵۱۶:۳۸:۲۷ ۱۳۹۷/۱۰/۹
بجای حل کدورتهای باقی مانده از ۸۸، اغراق در موردش می شود. این کمکی به دو تکه شدن جامعه نمی کند.

پربحث‌های امروز

 1. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 2. پیام روحانی درباره سیل اخیر: تسلیت به خانواده قربانیان بویژه در شیراز/ دستور به وزیر کشور برای رسیدگی سریع حادثه شیراز

 3. اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها از مسافران؛ کمپین «مهمان من» راه‌اندازی شد

 4. رقبای ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا/ پیروز نهایی چه کسی خواهد بود؟

 5. روحانی: قدم اول تخلیه آب از شهرها است/تشکر از ارتش، سپاه و وزیر کشور

 6. سیل در ایران/ تهران در وضعیت هشدار/ جاری‌شدن دوباره سیلاب در شیراز/ سطح آب کارون بالا آمده است

 7. تهران در وضعیت هشدار

 8. می‌توانیم گوشت را کیلویی ۵۰ هزار تومان به دست مردم برسانیم

 9. تعطیلی ۴۸ ساعته واحدهای صنفی در شمال تهران

 10. یگان‌های ارتش در دروازه قرآن شیراز مستقر شدند/ همه امکانات نزاجا در شیراز آماده کمک‌رسانی هستند

 11. چرا حوادث جاده‌ای برای مسئولانمان عادی شده است؟

 12. دستور پیگیری رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان قضایی استان‌های سیل زده

 13. نوبخت و نمکی به شیراز سفر کردند

 14. آثار تاریخی شیراز پس از سیل + تصاویر

 15. امدادرسانی نفربرهای ارتش به مردم سیل‌زده  

 16. چرا ترامپ بازنده قضیه جولان خواهد بود؟

 17. انتقال پیکر ۱۸ هم‌وطن جان باخته در حادثه سیل شیراز به پزشکی قانونی + اسامی

 18. بالا آمدن سطح آب کارون  

 19. آمادگی هلال‌احمر و آتش‌نشانی تهران برای امدادرسانی در صورت بروز سیلاب

 20. آخرین اخبار سیلاب در خوزستان/ از تعطیلی ادارات در ایذه تا خالی کردن 3 روستا در اندیمشک

 21. اعزام نفربرهای ارتش به منطقه سعدیه شیراز/ اسکان بیش از ۱۱۰۰ نفر از مردم در مراکز ارتش

 22. خیال "محال" در حوادث طبیعی

 23. سیلاب دوباره به شیراز رسید  

 24. پیام رهبر انقلاب در پی حادثه سیل در شیراز

 25. مسدود شدن دروازه قرآن تا اطلاع ثانوی/انسداد انشعابات میدان ابوالکلام، چهل مقام و بلوار دلشگا

پربحث‌های دیروز

 1. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 2. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 3. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 4. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 5. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد/ تکمیلی: شمار کشته‌ها به ۱۸ تن رسید/ اسامی مصدومان و کشته‌شدگان

 6. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 7. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 8. جهانگیری: مردم ۷۲ ساعت همکاری کنند/ وضعیت همه سدهای کشور مطلوب است

 9. با آغاز پنجمین سال حمله عربستان؛ یمنی‌ها چگونه مقابل سعودی‌ها ایستادند؟

 10. کنایه جناب‌خان به روحانی  

 11. حضور امام جمعه سابق خرمشهر در میان سیل زدگان خرمشهر + تصویر

 12. سیل گلستان و سیل شایعات + تصاویر

 13. پول کثیف در سینما چه می‌کند؟

 14. نفربرهای آبی-خاکی نیروی زمینی ارتش به کمک سیل‌زدگان آمد  

 15. چرا نمی گذارند گوشت ارزان شود؟/قیمت واقعی زیر 70 تومن  

 16. چرا پیاز در نوروز گران شد؟

 17. خسارات سیل در شیراز

 18. رتبه سوم گرانترین اثر حراج «کریستیز خاورمیانه» یه یک ایرانی رسید + تصاویر

 19. دولت درگیر زدوبند سیاسی است/مطالبات مردم توسط اصلاح‌طلبان محقق نشد

 20. طغیان رودخانه الوند در سرپل ذهاب  

 21. سران عرب با تصمیم ترامپ در مورد جولان موافق هستند

 22. هشدار هواشناسی: احتمال وقوع سیل در ۱۲ استان کشور

 23. برادرم شهید شد! +تصاویر

 24. زندگی ایلیاتی قرقیزها در وان ترکیه  

 25. گرانی سال ۹۷ کدام خوردنی‌ها را از مردم گرفت؟

پربحث‌های هفته

 1. رئیس‌جمهور در قشم، مردم در سیل

 2. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 3. درنگی بر برنامه‌ی نود و حذف عادل فردوسی‌پور

 4. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 5. علی ربیعی: هرکس غیر روحانی رئیس‌جمهور بود، شرایط بدتری داشتیم

 6. واکنش کاربران توییتر به ماجرای عادل فردوسی پور/ از حذف سلبریتی سالاری تا کج سلیقگی و ذبح فرزند/ باید قدر سرمایه‌ها را بدانیم/ چرا یک برنامه تلویزیونی باید کانون قدرت فرد خاصی شود؟

 7. استاندار گلستان برکنار شد/دستور فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح/خطر درکمین گلستان،سدبندها پرشدند/ آق‌قلا زیر آب رفت

 8. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 9. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 10. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 11. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 12. توضیح وزیر کشور در مورد سفر خارجی استاندار گلستان/ از یک ماه پیش درخواست داده بودند  

 13. مخفی کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی ها؟/ سکوت مدیران ارشد

 14. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد/ تکمیلی: شمار کشته‌ها به ۱۸ تن رسید/ اسامی مصدومان و کشته‌شدگان

 15. احمدی نژاد: اصلاح طلبان بر سر ریاست جمهوری علی لاریجانی معامله سیاسی کرده‌اند

 16. جهانگیری: مدیری که نمی تواند از خود بگذرد نباید مسئولیت قبول کند

 17. مسئولیت پذیرش اینس‌تکس و FATF با کدام نهاد است؟

 18. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 19. استاندار گلستان: برای درمان جراحات ناشی از بمب شیمیایی به خارج رفته بودم

 20. واعظ آشتیانی: اصلاح‌طلبان با دست پس می‌زنند و با پا پیش می‌کشند و در شرایط اقتصادی به وجود آمده شریک دولت هستند/ مردم به دنبال افرادی هستند که حافظ منافع ملی و انقلابی باشند

 21. درباره سال رونق تولید

 22. ظهره‌وند در گفتگو با الف: دولتمردان متوجه شدند که نگاه به غرب به کشور لطمه می‌زند/ چرا از ظرفیت ایران در منطقه استفاده نمی‌کنیم؟/ درسی که امضای جان کری و اوباما به برخی از سیاسیون داد

 23. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 24. نقوی‌حسینی در گفتگو با الف: متاسفانه برخی از نمایندگان در مجلس حافظ منافع دولت هستند نه مردم/ مجلس در سال گذشته موثر عمل نکرد و وظیفه خود را انجام نداد/ ویژگی یک نماینده خوب چیست؟

 25. پاسخ به سه سوال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم

پربحث‌های امروز

 1. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 2. پیام روحانی درباره سیل اخیر: تسلیت به خانواده قربانیان بویژه در شیراز/ دستور به وزیر کشور برای رسیدگی سریع حادثه شیراز

 3. روحانی: قدم اول تخلیه آب از شهرها است/تشکر از ارتش، سپاه و وزیر کشور

 4. سیل در ایران/ تهران در وضعیت هشدار/ جاری‌شدن دوباره سیلاب در شیراز/ سطح آب کارون بالا آمده است

 5. یگان‌های ارتش در دروازه قرآن شیراز مستقر شدند/ همه امکانات نزاجا در شیراز آماده کمک‌رسانی هستند

 6. دستور پیگیری رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان قضایی استان‌های سیل زده

 7. نوبخت و نمکی به شیراز سفر کردند

 8. اعزام نفربرهای ارتش به منطقه سعدیه شیراز/ اسکان بیش از ۱۱۰۰ نفر از مردم در مراکز ارتش

 9. پیام رهبر انقلاب در پی حادثه سیل در شیراز

 10. درخواست وزیر کشور از مراجع قضایی درباره حواشی سیل

 11. آغاز روند بازسازی منازل مردم گنبدکاووس از صبح امروز/ تسریع روند پاکسازی با دستور ویژه به شهرداری و آتش‌نشانی

 12. روحانی: تصمیم ترامپ در بخشیدن یکجانبه جولان به صهیونیست‌های غاصب، استعماری است و معنا ندارد/ دولت با تمام توان برای جبران خسارات ناشی از سیل اخیر تلاش می‌کند

 13. سردار جعفری: همه امکانات برای مناطق سیل‌زده ارسال شده/ اولویت اصلی خروج و تخلیه آب است

 14. سیلاب در سرپل‌ذهاب خسارت هنگفتی به زیرساخت‌ها وارد کرد/ جابجایی 50 خانوار زلزله‌زده

 15. آمادگی تهران در برابر سیل احتمالی/ جای نگرانی نیست

 16. تعطیلی تمامی مراکز تفریحی رفاهی در بستر رودخانه‌های شمیرانات و آماده باش در برابر سیل احتمالی

 17. سد کرج ۹۰ میلیون متر مکعب ظرفیت خالی دارد/روستاهای اطراف چالوس را خطری تهدید نمی کند

 18. ترخیص 69 تن از مصدومان سیل شیراز/ 41 تن همچنان تحت درمان

 19. آخرین وضعیت مازندران 10 روز پس از سیل

 20. حکایت آشنایی و همکاری آیت الله خامنه‌ای با اهل سنت/ تجدید دیدار با دوستان در تبعیدگاه

 21. شرایط گمیشان کاملا عادی است/ اخبار رسانه‌ها مبنی بر ورود سیلاب به شهر خلاف واقع است

 22. جهانگیری:مدیران استان تهران برای سیل احتمالی آماده باشند

 23. سیل 7 پل و یک روستا در چهارمحال و بختیاری را با خود برد

 24. فرمان تخلیه شهر گمیشان صادر شد/سرازیر شدن آب گرگانرود

 25. شرایط اروندکنار به ماشین‌آلات بیشتری نیاز دارد/ برخی از منازل اروندکنار تخلیه شدند

پربحث‌های دیروز

 1. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 2. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 3. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 4. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 5. جهانگیری: مردم ۷۲ ساعت همکاری کنند/ وضعیت همه سدهای کشور مطلوب است

 6. حضور امام جمعه سابق خرمشهر در میان سیل زدگان خرمشهر + تصویر

 7. سیل گلستان و سیل شایعات + تصاویر

 8. دولت درگیر زدوبند سیاسی است/مطالبات مردم توسط اصلاح‌طلبان محقق نشد

 9. وزیر کشور: دولت موظف به پرداخت خسارت سیل زدگان است

 10. علوی برای بررسی ابعاد خسارات سیل عازم شیراز شد

 11. استاندار فارس: سیل شیراز کنترل شده و امداد رسانی در حال انجام است

 12. رئیس جمهوری به صورت مستمر پیگیر اقدامات انجام شده برای سیل زدگان است

 13. جلسه ستاد مدیریت بحران کشور به ریاست جهانگیری آغاز شد

 14. بخشنامه معاون اول رییس جمهور: کلیه استانداران و فرمانداران به طور تمام وقت در محل کار خود حضور داشته باشند

 15. روحانی: برآوردهای نهایی برای جبران خسارت های مناطق سیل زده برای تصویب در جلسه چهارشنبه هیات دولت آماده شود/ آماده باش کامل به استانداران و فرمانداران سراسر کشور

 16. لاریجانی: اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن الحاق جولان به رژیم صهیونیستی محکوم است

 17. اردوغان: موضوع جولان سوریه را به سازمان ملل می‌بریم

 18. وزیر کشور: سیلاب آق‌قلا و گمیشان باید به دریا هدایت شود/ گنبدکاووس به حالت عادی برگشت

 19. فرماندار آق‌قلا: وضعیت آق‌قلا همچنان بحرانی است

پربحث‌های هفته

 1. رئیس‌جمهور در قشم، مردم در سیل

 2. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 3. علی ربیعی: هرکس غیر روحانی رئیس‌جمهور بود، شرایط بدتری داشتیم

 4. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 5. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 6. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 7. احمدی نژاد: اصلاح طلبان بر سر ریاست جمهوری علی لاریجانی معامله سیاسی کرده‌اند

 8. جهانگیری: مدیری که نمی تواند از خود بگذرد نباید مسئولیت قبول کند

 9. مسئولیت پذیرش اینس‌تکس و FATF با کدام نهاد است؟

 10. استاندار گلستان: برای درمان جراحات ناشی از بمب شیمیایی به خارج رفته بودم

 11. واعظ آشتیانی: اصلاح‌طلبان با دست پس می‌زنند و با پا پیش می‌کشند و در شرایط اقتصادی به وجود آمده شریک دولت هستند/ مردم به دنبال افرادی هستند که حافظ منافع ملی و انقلابی باشند

 12. ظهره‌وند در گفتگو با الف: دولتمردان متوجه شدند که نگاه به غرب به کشور لطمه می‌زند/ چرا از ظرفیت ایران در منطقه استفاده نمی‌کنیم؟/ درسی که امضای جان کری و اوباما به برخی از سیاسیون داد

 13. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 14. نقوی‌حسینی در گفتگو با الف: متاسفانه برخی از نمایندگان در مجلس حافظ منافع دولت هستند نه مردم/ مجلس در سال گذشته موثر عمل نکرد و وظیفه خود را انجام نداد/ ویژگی یک نماینده خوب چیست؟

 15. میرسلیم در گفتگو با الف: متاسفانه دولت خط‌مشی خود را تغییر نداده است/ اشتباه دولت در سیاست ارزی موجب تشدید رکود، تورم و گرانی شد

 16. ضرغامی به روحانی: خودتان چکمه به پا کنید!

 17. روحانی: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل کردن قیمت ارز و سال دوستی بیشتر با همه همسایگانمان است/ دولت برنامه‌های جدید خود را در اوایل سال جدید اعلام خواهد کرد

 18. پیام روحانی درباره سیل اخیر: تسلیت به خانواده قربانیان بویژه در شیراز/ دستور به وزیر کشور برای رسیدگی سریع حادثه شیراز

 19. چشم انداز تقابل بین ایران و آمریکا در سال 98 /آیا همه گزینه‌ها روی میز است؟

 20. جهانگیری: مردم ۷۲ ساعت همکاری کنند/ وضعیت همه سدهای کشور مطلوب است

 21. چرا جهانگیری جلوی حکم مناف هاشمی را گرفت؟

 22. حسام‌الدین آشنا، از مشایی روحانی تا سخنگوی مجازی دولتمردان

 23. ۹ نکته در تحلیل سال ۹۷؛ از جنگ تمام عیار اقتصادی تا جریانی که نسخه سازش پیچید/ امروز باید جوابگو باشند

 24. حضور امام جمعه سابق خرمشهر در میان سیل زدگان خرمشهر + تصویر

 25. کی آقای جهانگیری را عزل می‌کند؟!  

آخرین عناوین