نقوی‌حسینی: فتنه جدید دشمن مدیریت اعتراضات علیه نظام است/ اصحاب فتنه از فضای مجازی به نفع خود بهره بردند

گروه سیاسی الف،   3971009082 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
نقوی‌حسینی: فتنه جدید دشمن مدیریت اعتراضات علیه نظام است/ اصحاب فتنه از فضای مجازی به نفع خود بهره بردند

عضو کمیسیون امنیت ملی با تشریح نقش بیگانگان در وقایع سال ۸۸، نقش سفارتخانه‌های کشور‌های اروپایی در شعله‌ور کردن این فتنه را مهم ارزیابی کرد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: «روز نهم دی در تاریخ ماند»، این جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی است. ایشان فتنه 88 را حاصل برنامه‌ریزی چندین ساله‌ دشمنان و در ادامه‌ قضایایی، چون فتنه‌ سال 78 تحلیل می‌کنند و راه‌حل علاج آن را حرکت عظیم مردمی همانند آنچه در 9 دی سال 88 اتفاق افتاد می‌دانند.

ملّت ایران در نهم دی ماه سال 1388 با حضور آگاهانه و مقتدرانه و بیعت دوباره با آرمان‌های امام خمینی (ره) و مقام معظّم رهبری حماسه‌ای جاودان و به یاد ماندنی را در تاریخ انقلاب آفریدند، نمایش بصیرت و هوشیاری مردم مومن، با بصیرت و غیرتمند ایران در این حماسه باشکوه، چنان تجلی یافت که به فرموده رهبر معظم انقلاب: «اگر صد‌ها بار هم برای نعمت هوشیاری این ملّت سجده شکر به جای آورده شود، باز هم کم است. حماسه‌ای که محاسبات دشمن را به هم ریخت؛ محاسباتی که با همکاری و برنامه ریزی عده‌ای اقلیت در داخل از روی بغض و کینه شکل گرفته بود، اما در این روز حماسی یک بار دیگر امّت اسلامی با بصیرت عمل کرد و دشمنان نظام مایوس شدند.»

به مناسبت سالروز حماسه 9 دی به گفت‌وگو با سید حسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشستیم. این نماینده مجلس معتقد است که آمریکایی‌ها در طراحی‌های اخیر خود سعی کرده اند بازیگران منطقه‌ای مانند امارات، عربستان و... را وارد میدان کنند، چراکه آمریکا خود قادر نیست تا سیاست‌هایشان را علیه ایران دنبال کند، بنابراین هشدار مقام معظم رهبری به این جهت است که مقامات آمریکا با تحریک عربستان و محمدبن سلمان ولیعد سعودی، سعی دارند تا از صدام دیگری در منطقه رونمایی و جمهوری اسلامی را دچار چالش جدی کنند، بنابراین هوشیاری مسئولان و مردم در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

در ادامه مشروح گفت‌وگو با عضو کمیسیون امنیت ملی را می‌خوانید:

رهبر انقلاب به فتنه‌گران با حسن نیت نگاه کردند

 آقای نقوی حسینی با توجه به سالروز حماسه 9دی ماه، به نظر شما حماسه 9 دی چگونه شکل گرفت، چرا بعد از 8 ماه به وقوع پیوست و چرا پاسداشت از این روز ضروری است؟

نقوی حسینی:در ابتدا مقام معظم رهبری تلاش کردند تا تلنگری به فتنه‌گران زده شود تا متوجه شوند که دقیقا در پازل چه کسانی بازی می‌کنند، به این معنا که ایشان به فتنه‌گران با حسن نیت نگاه می‌کردند و تلاش داشتند که لشکر داخلی فتنه را هوشیار کنند، البته ایشان می‌دانستند که دشمنان خارجی چه می‌کنند و سران فتنه در چه تدبیری هستند، اما بسیاری از مردم و جوانان نا آگاهانه به صحنه آمده بودند و تصور می‌کردند کار درستی انجام می‌دهند، لذا مدیریت این مساله زمان زیادی برد به این معنا که وقتی 25 خرداد سال 88 چند صد هزار جمعیت به خیابان آمدند، رهبر فرزانه انقلاب طوری مدیریت کردند که در دی ماه همان سال صد نفر هم حاضر نبودند به خیابان‌ها بیایند، بر این اساس مردم خودشان را از فتنه کنار کشیده بودند و متوجه اهداف سران فتنه و مدیران خارجی آن شدند، به همین جهت هوشیار کردن مردم و بصیرت دادن به آنها زمان برد و مقام معظم رهبری آن قدر صبر کردند تا خود مردم متوجه توطئه و نقشه‌های شوم دشمنان بشوند.

 آقای نقوی‌حسینی به نظر شما مهندسی فتنه 88 در کجا صورت گرفته بود، آیا در داخل کشور بود یا خارج از آن؟

نقوی حسینی: قطعا قلب مدیریت این فتنه در خارج از مرز‌های کشورمان قرار داشت، چراکه داخلی‌های نظام قوانین را دانسته و به مراحل انتخابات مشرف بودند، لذا مدیریت و طراحی از خارج کشور صورت گرفت و تنها عوامل اجرایی در داخل کشور بودند.

نقش سفارتخانه کشورهای اروپایی برای تضعیف ایران در سال 88 / اصحاب فتنه از فضای مجازی به نفع خود بهره بردند

 شما در سال 88 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بودید درباره گزارش‌هایی که آن زمان به شما می‌رسید بفرمایید، در صورت امکان بگویید که به چه موضوعاتی کمتر پرداخته شد؟

نقوی‌حسینی:گزارش‌های مختلفی در آن شرایط به کمیسیون امنیت ملی ارسال می‌شد که برخی نکات آن بسیار جالب توجه بود، به عنوان مثال نقش سفارتخانه‌های کشور‌های اروپایی در شعله‌ور کردن فتنه 88 بسیار مهم بود، به طوری که برخی از این ‌سفارتخانه‌ها که در روز‌های عادی جوابگوی مردم نبودند و نیستند؛ در ایام فتنه 88، 24ساعته باز بودند و فتنه‌گر‌ها به این سفارتخانه‌ها رفت و آمد داشتند و برای تضعیف جمهوری اسلامی جهت ترسیم می‌کردند، گزارش دیگری که در آن دوران قابل توجه بود، بهره برداری اصحاب فتنه از فضای مجازی بود که آنها توانستند از آن به نفع خود بهره ببرند.

 تحریم‌های شدید علیه کشورمان از سال 89 و دقیقا یکسال پس از فتنه 88 آغاز شد ارتباط فتنه 88 و فشار‌های اقتصادی چگونه بود؟

نقوی حسینی:فتنه 88 دشمنان ما را نسبت به مسائل داخلی کشور حریص کرد، چراکه تا آن سال ما تجربه چنین اعتراضاتی علیه جمهوری اسلامی ایران را نداشتیم و همه امور از راه‌های قانونی انجام می‌شد، اما فتنه 88 دشمن را نسبت به کشور ما طمع کار کرد به این نحو که آنها احساس کردند می‌توانند اقشار و صنف‌های مختلفی را نظام بسیج کنند به همین جهت استراتژی خود را بر روی اقتصاد و ناراضی کردن مردم متمرکز کردند.

اروپا با ما صداقت ندارد/ اروپایی‌ها معمولا از دفاتر نمایندگی برای دخالت در کشور و فتنه انگیزی استفاده می‌کنند

 با توجه به نقش آفرینی سفارت خانه‌های اروپایی در فتنه 88 برخی از دفتر اتحادیه اروپا در کشور نگران هستند، چرا که ممکن است کارکرد‌های مداخله جویانه مانند سال 88داشته باشند؛ نظر شما چیست؟

نقوی‌حسینی:سابقه ایفای نقش سفارت خانه‌ها در امور داخلی ما حاکی از آن است که اروپایی‌ها با ما صداقت ندارند، در ایام فتنه 88 سفارتخانه‌های آنها به صورت شبانه روزی فتنه‌گران را یاری و حتی به آنها جهت فکری می‌دادند، دفتر اتحادیه اروپا نیز بر اساس همین سابقه و ذهنیت بدی مردم تعریف می‌شود، چرا که اروپایی‌ها معمولا از این دفاتر برای دخالت در کشور و فتنه انگیزی استفاده می‌کنند، لذا باید ضمانت‌هایی باشد که این دفاتر مورد بهره برداری‌های شوم قرار نگیرد.

 شما نقش برخی رسانه‌های داخلی و خارجی را در آتش‌افروزی فتنه سال 88 چگونه تحلیل می‌کنید؟

نقوی‌حسینی:متاسفانه در ایام 88 بسیاری از رسانه‌های داخلی و مراکز خبر رسانی با مدیریت فتنه در کشور کاملا هماهنگ بودند و آنها با اطلاع رسانی‌های دروغ عملا دست به تحریک مردم می‌زدند.

 با توجه به اینکه رهبر انقلاب فرمودند که فتنه‌گران کشور را تا لبه پرتگاه بردند، اما همچنان نظام در حماسه نه دی با تمام قدرت ایستاد، نقش مردم را در بقا و استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران چگونه ارزیابی می‌کنید؟

نقوی‌حسینی:یکی از پایه‌های اصلی پیروزی نظام جمهوری و انقلاب اسلامی ایران که در تحلیل همه تحلیلگران هم به آن اشاره شده است، مردم هستند، ملت ایران همواره پشتیبان نظام بوده‌اند، از ابتدا آنها باعث سرنگونی حکومت شاهنشاهی شدند و به جمهوری اسلامی رای دادند و در برابر گروه‌های تروریستی ایستادند، آنان جنگ تحمیلی را اداره کردند، لذا همیشه مردم سالاری دینی مبتنی بر محور مردم حرکت می‌کند امروز نیز آنها می‌توانند با تحریم‌ها مقابله کنند.

فتنه جدید دشمن فشار بر مردم و مدیریت اعتراضات علیه نظام است

 رهبر معظم انقلاب اخیرا در دیدار با جمعی از خانواده شهدای دفاع مقدس فرمودند: دشمن حیله گر ممکن است تا در سال 98 قصد فریب داشته باشد به نظر شما فتنه بعدی دشمن چه میتواند باشد؟

نقوی‌حسینی:این فتنه‌ای که اکنون در دست بررسی و اقدام دشمن است، پنهان نیست و آنها کاملا آشکارا به تدوین سیاست‌های خصمانه خود می‌پردازند و فتنه جدیدی که اکنون دشمنان نظام آن را دنبال می‌کنند فشار بیشتر بر مردم، ناراضی کردن آنها و مدیریت اعتراض‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران است؛ آمریکایی‌ها به لحاظ نظامی توطئه کردند، اما شکست خوردند، به لحاظ سیاسی فتنه 88 را ایجاد کردند، اما باز هم متحمل شکستی سهمگین شدند.

آمریکایی‌ها گروه‌های تروریستی بسیاری را روی کار آوردند تا مسئولان نظام را ترور کنند، اما باز هم شکست خوردند، لذا آنها در همه روزنه‌های امیدشان متحمل شکستی سخت شده‌اند بنابراین به نظر آنها تنها راهی که می‌تواند مردم را از نظام جدا کرده و آنان را در برابر حاکمیت قرار دهد، مسائل اقتصادی است. آنها فکر می‌کنند هرچه جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهند و وضعیت معیشتی مردم بدتر شود مردم ناراضی‌تر شده و لشکری عظیم از ناراضیان در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران قد علم خواهد کرد و در نتیجه آنها خواهند توانست تا این جمعیت را در راستای منافع خود سازماندهی کنند.

مقامات آمریکا با تحریک عربستان، سعی دارند تا از «صدام» دیگری در منطقه رونمایی کنند/ اگر مسئولان به دشمن تکیه نکنند، کشور در برابر توطئه‌ها واکسینه می‌شود

 با توجه به اینکه رهبر انقلاب گفته بودند که آل سعود می‌خواست تابستانی داغ برای جمهوری اسلامی رقم بزند، اما ایشان از برملا شدن نقشه آن‌ها خبر و برای سال 98 هم هشدار دادند، نظرتان درباره بیانات اخیر ایشان چیست و آیا به نظر شما رهبری قصد واکسینه کردن نظام جمهوری اسلامی را دارند؟ مسئولان و مردم باید چه اقدامی انجام دهند؟

نقوی‌حسینی:آمریکایی‌ها در طراحی‌های اخیر خود سعی کرده اند بازیگران منطقه‌ای مانند امارات، عربستان و... را وارد میدان کنند، چراکه آمریکا خود قادر نیست تا سیاستهایشان را علیه ایران دنبال کند، بنابراین هشدار مقام معظم رهبری به این جهت است که مقامات آمریکا با تحریک عربستان و محمدبن سلمان ولیعهد سعودی، سعی دارند تا از صدام دیگری در منطقه رونمایی و جمهوری اسلامی را دچار چالش جدی کنند، بنابراین هوشیاری مسئولان و مردم در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

اگر مسئولان هشیار باشند، تکیه به دشمن نکنند، شبانه روزی به مردم کشورمان خدمت کنند و سبب رضایت خاطر آنها شوند، قطعا پیوند مردم و نظام محکم‌تر شده و کشور در برابر توطئه‌های دشمنان واکسینه خواهد شد و از طرفی دولتمردان آمریکا و عربستان هیچ گاه قدرتی پیدا نخواهند کرد تا سرنوشت ایران را به نفع خود تغییر دهند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علی۶۹۸۵۷۸۱۲:۳۹:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۹
الان اصحاب فتنه دقیق کیا هستند ؟ مگر در حصر دسترسی به اینترنت هست.
ناشناس۶۹۹۱۵۴۱۷:۱۰:۵۸ ۱۳۹۷/۱۰/۹
کلمه ای هم برای این افراد انتخاب شده که باهیچی پاک نمیشه فتنه
ناشناس۶۹۸۹۵۶۱۵:۳۷:۰۶ ۱۳۹۷/۱۰/۹
فتنه واقعی برخی مدیران رانتی هستند که مانع مشروعیت سنجی اموال خود می شوند
ناشناس۶۹۹۰۸۵۱۶:۳۸:۲۷ ۱۳۹۷/۱۰/۹
بجای حل کدورتهای باقی مانده از ۸۸، اغراق در موردش می شود. این کمکی به دو تکه شدن جامعه نمی کند.

پربحث‌های امروز

 1. هزينه‌هاي يك دروغ!

 2. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 3. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 4. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 5. اجماع نظر بر سر تخلف در افزایش حقوق کارمندان

 6. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا در هرمزگان/ واکنش متناقض واشنگتن

 7. موگرینی: برجام عنصر اصلی حفظ امنیت و ثبات در منطقه است

 8. اقدام به موقع وزارت نفت در شناسایی وجوه ارزی راکد نزد یکی از صرافی‌ها

 9. دستور ترامپ به مشاورانش برای عقب‌نشینی از اظهارات تند علیه ایران

 10. پشت‌پرده چادرنشینی در کرمان!   

 11. بورس نفت با کاهش قیمت نفت تحریمی، رونق می‌گیرد/ بعضی‌­ها از بورس انتظار معجزه دارند

 12. چرا نفت در بورس به فروش نمی‌رسد؟

 13. ادعای تقلب ۷ میلیونی محمدرضا خاتمی در انتخابات ۸۸ چقدر درست است؟

 14. انتقاد نماینده مجلس از استخدام افراد خاص در وزارت نفت

 15. شمخانی: مرز هوایی ما خط قرمز است/ به متجاوز همواره پاسخ سخت داده و خواهیم داد

 16. سود ساخت و ساز مسکن چند درصد است؟

 17. ایران به دنبال ۳ پیروزی دیگر در اردبیل + برنامه و جدول

 18. پمپئو: به دنبال جنگ نیستیم

 19. زیباترین تصاویر ثبت شده از آسمان در سال ۲۰۱۹  

 20. هدف کمپین «فشار حداکثری» علیه ایران

 21. فلاحت‌ پیشه: ایران به دلیل تجاوز پهپاد آمریکایی به سازمان ملل شکایت کند

 22. بیشترین موارد شکایت مردم از پزشکان

 23. مدیریت فرهنگی ورزشی یعنی این!   

 24. بازتاب بین‌المللی گسترده سرنگونی پهپاد آمریکایی از سوی سپاه

 25. آغاز سنگین‌ترین رکود تاریخ مسکن

پربحث‌های دیروز

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 3. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 4. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 5. جدیدترین صحنه‌سازی آمریکا علیه ایران در حادثه نفتکش‌ها

 6. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 7. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 8. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 9. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 10. قراردادهای مالی خانگی را ثبت کنید تا جرائم کمتر شود

 11. آیت‌الله علوی گرگانی خطاب به ناجا: نگذارید نعمت حجاب از دست برود

 12. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 13. تاج: لیگ برتر را برگزار نمی‎‌کنیم

 14. اعترافات دختر هنجارشکن/ نیم لیتر مشروب خورده بودم!  

 15. آلمان به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد

 16. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

 17. چرا عقب‌نشینی؟ چرخش موضع بن‌سلمان مقابل ایران؛ از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹

 18. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 19. دادستان: مردم از قوه قضائیه انتظار اجرای عدالت دارند/ از ماه آینده شاهد تحولات بزرگی در فضای مجازی خواهیم بود

 20. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 21. لوازم خانگی ایرانی جایگزین کره‌ای‌ها می‌شود

 22. سخنان مادر و وکیل علیرضا شیرمحمدعلی درباره مرگ این زندانی

 23. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 24. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 25. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

پربحث‌های هفته

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 4. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 5. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 6. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 7. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 8. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 9. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 10. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 11. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 12. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 13. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 14. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 15. هزينه‌هاي يك دروغ!

 16. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 17. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 18. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 19. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 20. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 21. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 22. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 23. اقدام جالب شهردار ارومیه/ لهستانی ها شهروند افتخاری شدند!+ عکس

 24. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 25. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

پربحث‌های اخیر

 1. هزينه‌هاي يك دروغ!

 2. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 3. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 4. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 5. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 6. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 7. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا در هرمزگان/ واکنش متناقض واشنگتن

 8. ادعای تقلب ۷ میلیونی محمدرضا خاتمی در انتخابات ۸۸ چقدر درست است؟

 9. انتقاد نماینده مجلس از استخدام افراد خاص در وزارت نفت

 10. شمخانی: مرز هوایی ما خط قرمز است/ به متجاوز همواره پاسخ سخت داده و خواهیم داد

 11. انتقاد ضرغامی از وضعیت زندان‌ها بعد از کشته شدن یک زندانی سیاسی  

 12. فلاحت‌ پیشه: ایران به دلیل تجاوز پهپاد آمریکایی به سازمان ملل شکایت کند

 13. بازتاب بین‌المللی گسترده سرنگونی پهپاد آمریکایی از سوی سپاه

 14. رهبر انقلاب: شهادت در کردستان با فداکاری و مجاهدت بیشتر توأم بوده است

 15. سکوت جهانگیری درباره خبر اطلاع از فقدان صلاحیت نجفی

 16. باهنر: احتمال دارد یک چهره جدید رئیس‌جمهور شود

 17. «گلوبال‌هاوک»؛ غول ۲۰۰ میلیون دلاری که سپاه آن را ساقط کرد

 18. لاریجانی: در اتاق دربسته نمی توان درباره حقوق مردم تصمیم گیری کرد

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 20. سران قوا روز پنجشنبه جلسه‌ای ندارند

 21. ۵۰ مدیر قید پست دولتی را برای مجلس زدند

 22. تاثیر شهید چمران در صنایع ساخت زیردریایی

 23. آملی لاریجانی: پاسخ عزتمندانه رهبر انقلاب به نخست وزیر ژاپن فصل الخطاب دیپلماسی کشور است

 24. شریعتی سرمایه ای اجتماعی

پربحث‌های دیروز

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 3. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 4. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 5. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

 6. احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران برای نجات برجام

 7. روحانی: توقف برخی اقدامات در برجام، حداقل اقدام است/ توسعه روابط بانکی با دنیا بدون تصویب دو لایحه‌ در مجمع تشخیص، حاصل نمی‌شود/ دعوت به مذاکره با اعمال فشار به معنای تسلیم است

 8. ربیعی: سفر گردشگران به ایران از این پس بدون ثبت در پاسپورت خواهد بود

 9. جهانگیری: مدیران ارشد باید تا پای عزل مدیری که صرفه جویی نمی کند، پیش بروند

 10. سخنگوی هیأت رئیسه: مجلس اموال و دارایی نمایندگان را شفاف اعلام می‌کند

 11. هدیه‌ رهبر انقلاب به دکتر شریعتی +عکس

 12. بیژن مقدم: شرط پویایی جریان‌های سیاسی بیان سخن نو و عبور از چهر‌ه‌های کهنه است

 13. انتقاد ضرغامی از وضعیت زندان‌ها بعد از کشته شدن یک زندانی سیاسی  

 14. تأکید ایران و ونزوئلا بر تشکیل جبهه سیاسی بین‌المللی برای حمایت از دولت قانونی مادورو

 15. اولتیماتوم به بدعهدان برجام از قلب راکتور آب سنگین اراک

 16. مجلس در نامه‌‌ای اعلام کرد: تخلف دوباره سازمان خصوصی‌‌سازی در واگذاری «کشت‌وصنعت مغان»

 17. آیت‌الله جنتی: موضع رهبر معظم انقلاب، دولت آمريكا را تحقير كرد

 18. ۵۰ مدیر قید پست دولتی را برای مجلس زدند

 19. تاثیر شهید چمران در صنایع ساخت زیردریایی

 20. آملی لاریجانی: پاسخ عزتمندانه رهبر انقلاب به نخست وزیر ژاپن فصل الخطاب دیپلماسی کشور است

 21. شریعتی سرمایه ای اجتماعی

 22. سخنگوی وزارت خارجه: وزیر خارجه ترکیه پنجشنبه به اصفهان می‌رود

 23. شمخانی: تصمیم برجامی ایران مرحله به مرحله و با جدیت ادامه می‌یابد

 24. شمخانی: ایران به کاهش تعهدات هسته‌ای ادامه می‌دهد/ دومین نشست همسایگان افغانستان در تهران

 25. توضیح بعیدی‌نژاد درباره توافق وزارت خزانه‌داری انگلیس با بانک ملت ایران برای پرداخت جریمه

پربحث‌های هفته

 1. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 2. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 3. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 4. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 5. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 6. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 7. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 8. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 9. هزينه‌هاي يك دروغ!

 10. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 11. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 12. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 13. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 14. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 15. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 16. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 17. راز یک شعف

 18. چه کسانی برای ملکه بریتانیا در ایران تولد گرفتند؟ +عکس

 19. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 20. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 21. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 22. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 23. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 24. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 25. دو روایت اصلاح‌طلبان از ماجرای شهردار شدن نجفی و قتل میترا استاد

آخرین عناوین