وزیر اطلاعات: سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه مستقیم علیه امنیت کشور ما وارد عمل شده‌اند

گروه سیاسی الف،   3970927116 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر اطلاعات: سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه مستقیم علیه امنیت کشور ما وارد عمل شده‌اند

وزیر اطلاعات گفت: سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه و حتی کشورهای دوردست مستقیم علیه امنیت کشور ما وارد عمل شده‌اند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مورد اقدامات این وزارتخانه برای مبارزه با تروریسم، خاطرنشان کرد: من از آقای محبی‌نیا تشکر می‌کنم که با سوال عالمانه خودشان فرصتی برای طرحی از بخش کارکرد فعالیت‌های نرم‌افزاری وزارت اطلاعات را مهیا کرده است. 

وی ادامه داد: گزارشی که نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح کردند بیشتر جنبه گزارش آنچه در کمیسیون اتفاق افتاده بود اما فکر می‌کنم برای بیان بهتر مسائل آقای محبی‌نیا سوال را مطرح کنند تا ابعاد موضوع مشخص شود و من در خدمت شما عزیزان سوال ایشان را پاسخ دهم.

علوی خاطرنشان کرد: بخشی از سخنان آقای محبی‌نیا سوال نبود بلکه دغدغه‌های خودمان بود، سوال ایشان در کمیسیون ناظر به مساله امنیت بود و مسائل دیگر را کمتر دربرمی‌گرفت اما بیانات امروز ایشان مقداری فراتر از سوالات کمیسیون بود.

وی بیان داشت: عزیزان استحضار دارند که شرایط امنیتی ما امروز متفاوت با سال‌های گذشته است. امروز با شرایطی مواجه هستیم که سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه و حتی کشورهای دوردست مستقیم علیه امنیت کشور ما وارد عمل شده‌اند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: از جریان‌های تروریستی با تمام وجود به صورت نقدی، کالایی و آموزشی حمایت تمام عیار می‌کند ما سال‌هایی را پشت‌سر می‌گذاریم که یکی از حامیان تروریست‌ها یعنی داعش دولت خودخوانده تشکیل داده بود و تروریست‌ها در حوزه این دولت خودخوانده از مراکز آموزشی مجهز مربوط به ارتش‌های عراق و سوریه بهره‌مند بودند و در آنجا آموزش می‌دیدند. تروریست‌ها به انبارهای عظیم سلاح‌های ارتش سوریه و عراق دست پیدا کرده بودند و مهمات آنها در اختیار تروریست‌ها قرار گرفته بود. 

وی اضافه کرد: امروز هم اگر داعش زمین را از دست داده اما اسلحه را از دست نداده و سلاح را زمین نگذاشته است. پشتیبانی لجستیکی از گروه‌های تروریستی توسط سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای همسایه با تمام معنا ادامه دارد. شرایطی را فراهم کردند که اگر قبلاً تیم‌های تروریستی در جنوب شرق، شمال‌غرب یا جنوب غرب کشور با یک پیکان وانت و چند اسلحه کلاشینکف وارد می‌شدند امروز با ماشین‌های نو شاسی بلند و تیزرو و موتورهای قوی با اسلحه‌های تیربار فشنگ‌های بسیار زیاد و یا حتی توپ‌های 23 میلی‌متری ضدهوایی وارد مرزهای ما می‌شوند و تعرض می‌کنند.

علوی تصریح کرد: قبلاً آموزش‌ها در حد آموزش‌های ابتدایی چریکی و نظامی می‌دیدند اما الان اضافه بر این آموزش‌ها، آموزش‌های اطلاعاتی می‌بینند که چگونه تماس‌ها، ارتباطات و رفت‌وآمدهای خودشان را بتوانند از دید عوامل اطلاعاتی پنهان کنند. ما با چنین شرایط متفاوتی الان مواجه شدیم، شرایطی که مستقیماً سرویس رژیم صهیونیستی با تمام توانش وارد عمل شده است و تیم‌های تروریستی را ساماندهی می‌کنند که این کار با حمایت آمریکای جنایتکار، جریان‌های مختلف ضدانقلاب با هم نزدیک و سعی در همگرایی و هم‌افزایی دارند و در سطح دنیا در یکی، دو سال اخیر بیش از 64 همایش، نشست و هم‌اندیشی بین جریان‌های مختلف قومی و ضدانقلابی برگزار شده است که چگونه صف مبارزه خودشان با جمهوری اسلامی را یکی کند.

وی تاکید کرد: طبیعی است در این شرایط، شرایط متفاوت امنیتی به وجود می‌آید اما با این همه حساسیت ما در جمهوری اسلامی ایران با مساله امنیت چگونه برخورد کردیم؟

آیا نسبت به اعتبارات دستگاه‌های امنیتی، وزارت اطلاعات توجه لازم را کرده‌ایم که این وزارت با ابزارهای لازم و تکنولوژی جدید بتواند اقدامات خود را انجام دهد. 

وزیر اطلاعات در مورد وضعیت بودجه‌های امنیتی در کشور، بیان داشت: وضعیت بودجه‌های امنیتی همان وضعیت قبل از این شرایط است و تغییری نکرده اما انتظارات تغییر کرده است. طبیعی است که وقتی لجستیک و تجهیزات وزارت نامتناسب با حرکت و بسیج دشمن باشد ما با تهدیدات مقداری مشکل‌تر حرکت می‌کنیم. با این حال وزارت اطلاعات از همان سال‌های اول با احصاء نقاط قوت امنیتی و نقاط ضعف امنیتی فرصت‌ها و تهدیدها و برآورد مسائل کلان امنیتی سند راهبردی امنیتی وزارت را تدوین کرده است و بر پایه آن سیاست‌ها را تدوین و اجرایی کرده، برنامه‌های عملیاتی را تبیین کرده و کارنامه خود را بر این پایه و بر مبنای علمی به اضافه مهارت‌ها و تجاربی که طی سه دهه کار اطلاعاتی اندوخته است کارهای خود را تنظیم کرده است.

علوی اظهار داشت: هر سال وزارت اطلاعات تقویم امنیتی سال را تنظیم کرده است و در اختیار مقامات کشور قرار داده و همواره مورد توجه مقامات عالی کشور قرار گرفته است. در این راهبرد وزارت اطلاعات پیشگیری را مقدم بر درمان قرار داده است و درمان را به عنوان آخرین راهکار و برخوردهای سخت‌افزارانه و به نوعی پلیسی را به عنوان آخر‌الدوا به حساب آورده است و در زمینه علل و معلول‌های ماموریتی به علت‌ها پرداخته است و برای پیشگیری از چالش‌های امنیتی بیش از 30 گزارش راهبردی را طی 10 ماه گذشته در اختیار مقامات عالی نظام قرار داده است. 

وی افزود: وزارت اطلاعات به خوبی نشان داده است که دارای هوشمندی پیش‌بینی حوادث است و هشدار به موقع عرصه‌ها است. 

وزیر اطلاعات تاکید کرد: با توجه به توسعه حرکت تیم‌های تروریستی و بسیج دشمن که ما در چند سال پیش سه ماه یکبار یک تیم تروریستی را زیر ذره‌بین می‌بردیم اما در حال حاضر هفته‌ای دو تیم تروریستی را شناسایی می‌کنیم و  اقدامات آنها را خنثی می‌کنیم. با این کار دامنه رصد و  اشراف اطلاعاتی را بر حرکات تیم‌های تروریستی و همچنین تحرکات سرویس‌های پشتیبان آنها را گسترش داده‌ایم. از طرف دیگر در زمینه علل شکل‌گیری تیم‌های تروریستی اقدامات لازم را انجام داده‌ایم و تا الان بیش از 300 مورد تیم‌ها را شناسایی کرده‌ایم و به موقع زیر ضربه برده‌ایم و از اقدام آنها جلوگیری کرده‌ایم که در این هجمه همه‌جانبه تروریستی از شرق و غرب و جنوب کشور تنها مواردی که اینها موفق شدند همین چند موردی بود که آقای محبی‌نیا ذکر کردند که به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. 

علوی خاطرنشان کرد: این موضوع در شرایطی است که در سال‌های پیش از حضور من در عرصه امنیت که نه این حمایت سرویس‌های امنیتی بوده و نه آن امکانات آموزشی بوده و نه این لجستیک و تدارکات بوده و نه این شرایط مساعد برای تروریست‌ها بوده است ما یک اقدام انفجاری در مسجد امام علی (ع) زاهدان، مسجد جامع زاهدان، مسجد امام حسین (ع) چابهار، یک مورد دیگر شهادت شهید شوشتری، انفجار اتوبوس پاسداران عزیز، ماجرای تاسوکی، شهادت دانشمندان هسته‌ای، انفجار مهاباد و مثال دیگر بوده است. در حالی که در آن شرایط تیم‌های تروریستی از امکانات و وضعیت فعلی برخوردار نبوده‌اند اما الان با همه این شرایط وزارت اطلاعات موفق شده از هر صد اقدام تروریستی 97 تا 98 اقدام آنها را خنثی کند و تنها یکی، دو مورد موفق شدند. 

وی تصریح کرد: کجای دنیا یک تیمی که 98 گل زده و یکی، دو گل خورده را به عنوان تیم بازنده به حساب می‌آورند. در مطالعات امنیت بین‌المللی کشورهای پیشرفته دنیا که از قوی‌ترین سرویس‌ها برخوردار هستند مانند آلمان، فرانسه و آمریکا، ایران از نظر ناامنی در آخرین ردیف قرار گرفته است. 

وزیر اطلاعات ادامه داد: شما در دنیا هیچ سرویس امنیتی را پیدا نمی‌کنید که ادعا کند می‌تواند جلوی صد درصد اقدامات تروریستی را بگیرد بالاخره یک اقداماتی رخنه می‌کند و از دست در می‌رود اما برای ما مهم است که از چند اقدام یک اقدام رخنه می‌کند. وزارت اطلاعات توانسته موارد ضدامنیتی را به حداقل ممکن خودش برساند و مقایسه آنچه بین سال‌های 87 تا 92 و آنچه بین سال‌های 92 تا 95 افتاده گواه بسیار خوبی بر این مدعاست.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۸۲۱۱۴۱۴:۰۷:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۷
نه بابا به تروریست ها بگو پراید وانت بخرند تیربار روی اون نصب کنند.

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 6. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 7. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 10. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 11. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 12. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 13. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 14. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 15. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 16. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 17. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 18. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 19. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 20. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 21. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 22. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

 23. مصاحبه ظریف با شبکه سی ان ان  

 24. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 25. مدیر شبکه پنج سیما برکنار شد

پربحث‌های دیروز

 1. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 2. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 3. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 4. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 5. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 6. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 7. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 8. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 9. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 10. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 11. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 12. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 13. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 14. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 15. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 16. هنر تغییر محاسبات

 17. کشف ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری از خانه یک روستایی!

 18. دولت حزب اللهي و جوان

 19. خودکشی نافرجام ۲دختر در مشهد  

 20. خانه سبز  

 21. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 22. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 23. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 24. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 25. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 7. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 8. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 9. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 10. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 11. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 12. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 13. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 14. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 15. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 16. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 17. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 18. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 19. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 20. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 21. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 22. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 23. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 24. ساختمان های کره شمالی‎  

 25. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 4. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 5. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 6. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 7. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 8. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 9. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 10. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 11. ظریف : پیشنهاد امضای تعهدنامه عدم تجاوز به کشورهای حاشیه خلیج فارس را دادیم

 12. دستور لاریجانی برای پیگیری موضوع مدارس لاکچری

 13. تشکر رئیس مجلس از علی مطهری

 14. اموال کشف شده از جعبه سیاه پرونده نفتی؛ از ویلای اسپانیا تا پارکینگ خودروها

 15. عارف: راه خودرااز سوء استفاده کنندگان ازجریان اصلاح طلب جدامی کنیم

 16. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ /چرا علی مطهری از هیئت رئیسه حذف شد؟

 17. هاشمی: هیچ کس نمی تواند رای شورا در تشخیص باغات را زیر سوال ببرد

 18. نماینده مجلس: پتروشیمی‌ها تبدیل به کیف پول برای آقازاده‌ها شده‌اند

 19. ظریف با عمار حکیم دیدار کرد

 20. موسوی: هیچ گفت‌وگویی بین ایران و آمریکا وجود ندارد

 21. کنایه کرباسچی به عارف: به همت شما مطهری حذف شد

 22. مخالفت دولت با طرح افزایش نمایندگان مجلس

 23. تذکرات نمایندگان به مسئولان کشور

 24. خنده لاریجانی بعد از شمارش آرا  

 25. طرح مرکز پژوهش‌ها برای رفاه کارت

پربحث‌های دیروز

 1. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 2. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 3. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 4. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 5. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 6. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 7. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 8. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 9. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 10. هنر تغییر محاسبات

 11. دولت حزب اللهي و جوان

 12. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 13. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 14. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

 15. اسامی نامزدهای ۳فراکسیون سیاسی مجلس برای انتخابات هیئت رئیسه/جدول

 16. نماینده مجلس خطاب به روحانی: دست از لجبازی بردارید/ شما بیشترین قانون شکنی را داشته‌اید!

 17. جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست لاریجانی برگزار می شود

 18. واکنش نوبخت به انتخاب علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت  

 19. نامه فراکسیون اهل سنت رهبر انقلاب درباره مداحی پخش شده از شبکه پنج

 20. خاموشی: باقدرت و عزت از آمریکا عبور خواهیم کرد

 21. رئیس جدید مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران معرفی شد

 22. آخرین وضعیت طرح عدم کفایت سیاسی و استیضاح رئیس جمهور

 23. برگزاری مراسم سوگواری حضرت امیرالمؤمنین در حضور رهبر انقلاب

 24. گزینه‌های فراکسیون امید برای انتخابات هیئت‌رئیسه نهایی شد

 25. چرا حاجی‌بابایی کاندید ریاست مجلس نشد؟

پربحث‌های هفته

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 3. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 4. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 7. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 8. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 9. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 10. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 11. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 12. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 13. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 14. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 15. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 16. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 17. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 18. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 19. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 20. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 21. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 22. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 23. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 24. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 25. حکم حسین هدایتی اعلام شد

آخرین عناوین