واکنش معاون قالیباف به برخی ادعاها درباره خط ۳ مترو

گروه اجتماعی الف،   3970925126 ۰ نظر، ۳ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون حمل‌ونقل و ترافیک قالیباف در شهرداری تهران گفت: ادامه خط ۳ که در مطالعات جامع اولیه پیش بینی نشده بود به عنوان یک پیشنهاد در دستور کار قرار گرفت که با توجه به اینکه اولویت در سایر مناطق تهران بود در اولویت احداث قرار داده نشد.

به گزارش تسنیم چندی پیش محسن پورسید آقایی در اظهاراتی مدعی شده بود مدیریت سابق شهر تهران امتداد خط 3 به نیاوران را به خاطر فروش زمین، کور کرد و با دادن مجوز به اطلس مال در پاسداران و فرو رفتن پایه‌های این ساختمان در عمق زمینی که باید در آن تونل مترو احداث می‌شد، امتداد این خط به سمت نیاوران را کور کردند و شهروندان تهرانی از یکی از انشعابات خط 3 محروم شدند.

در همین زمینه جعفر تشکری هاشمی معاون پیشین توسعه منابع انسانی شهرداری و از مدیران شهری آگاه به نقشه جامع خطوط متروی پایتخت در توضیح کور شدن خط 3 متروی تهران گفت: تهران در زمان ساخت خط 3 متروی تهران که از جنوب غرب تهران محدوده چهاردانگه آغاز و با عبور از مرکز تهران به سمت شمال شهر محدوده شهید محلاتی و شهرک قائم ختم می‌شود, پیشنهادی مبنی بر ایجاد خط انشعابی از میدان نوبنیاد به سمت شهید باهنر و سپس پیشنهاد تکمیلی احداث آن به سمت میدان قدس داده شد. این خط که در مطالعات جامع اولیه پیش بینی نشده بود به عنوان یک پیشنهاد در دستور کار قرار گرفت و با توجه به اینکه اولویت در سایر مناطق تهران بود در اولویت احداث قرار داده نشد.

مدیر اسبق شهری تهران با اشاره به فرافکنی مدیریت شهری کنونی در خصوص کور شدن خط 3 متروی تهران اظهار داشت: موضوع مطرح شده توسط مدیریت شهری کنونی مبنی بر کور شدن خط 3 و اینکه در برنامه‌های اصلی متروی تهران قرار داشته فرافکنی‌ای بیش نیست, چرا که خط 3 به عنوان یک طرح پیشنهادی و در اولویت‌های بعدی ما در دست اعمال برنامه‌های لازم الاجرا بود.

تشکری هاشمی با عدم تایید ضرورت رد شدن خط 3 تهران از پروژه اطلس مال گفت: با توجه به اینکه معمولا خطوط مترو از زیر خیابان‌ها و بزرگراه‌ها به سبب عدم ایجاد مزاحمت صوتی برای شهروندان ساخته می‌شود, از این رو تنها در مواردی مترو از زیر ساختمان‌ها یا از زیر اطلس مال می‌توانست عبور کند که امکان آن فراهم باشد. در بسیاری از مواردی که درساخت خطوط مترو مشکلی ایجاد می‌شد, مشاورین و متخصصین مربوطه با ایجاد مسیر اصلاحی امکان رفع مشکل را ایجاد می‌کردند، لذا این امر در ساخت مترو عادی و طبیعی است. بی شک کسانی که موضوع خط 3 را رسانه‌ای و مطرح کرده‌اند اطلاعی از ساخت و ساز مترو ندارند, چرا که گاهی با معارض‌هایی در زیر زمین مواجه می‌شدیم که با اندک تغییری امکان از بین بردن معارض‌ها وجود داشت. از این رو اینکه الزاما مترو قرار بوده از زیر اطلس مال عبور کند چنین ضرورتی در هیچ جا به تایید نرسیده است.

وی دراین باره افزود: خط 3 در محدوده میدان نیاوران از عمق سی متری زمین عبور می‌کند، بنابراین به سهولت امکان اصلاح و تغییر مسیر وجود دارد و به سهولت امکان اصلاح خط مورد نظر وجود دارد. با توجه به اینکه خطوط مترو در ساخت و سازها از اعماق زمین عبور می‌کند منعی در عبور از زیر زمین با رعایت مهندسی ساخت وساز وجود ندارد, بنابراین طرح کور کردن خط 3 فرار به جلو و فرافکنی بیش نیست.

تشکری هاشمی با اشاره به عدم توسعه مترو در یک سال گذشته اظهار داشت: در مدیریت پیشین شهری تهران هدف گذاری­ها بر ساختوسازهای متناسب با تامین نیازهای حمل و نقلی شهروندان تهرانی بود, این در حالی است که در یک سال ونیم گذشته از مدیریت دوره پنجم شورای شهر و شهرداری تهران هیچ نیازی از نیازهای مترو مردم شهر تامین نشده است. به جرات می‌توان گفت طرح کور شدن خط 3 تهران از نظر مهندسی مردود است و کارشناسان آن را مورد تایید قرار نمی‌دهند. اگر در برخورد با یک معارض در زیر زمین قرار بر توقف خطوط مترو بود تا کنون از سیصد کیلومتر متروی تهران خبری نبود از این رو می‌توان گفت آنچه بیان شده فریب افکار عمومی برای عدم توجیه کم کاری مدیریت شهری در یک سال و نیم گذشته در عدم توسعه متروی شهر تهران است.

تشکری هاشمی در توضیح عملکرد مدیران شهری تهران گفت:در طول یک سال و نیم گذشته علی رغم وجود همه زیر ساخت‌ها و امکانات و حضور متخصصین امر متروی تهران توسعه ای نداشته است. متاسفانه مدیریت شهری در طول مدت یاد شده حمایتی از متروی تهران به عمل نیاوردند, این در حالی است که در طول سالهای گذشته متروی تهران در هر ماه به طور متوسط شاهد افتتاح یک ایستگاه, یک کیلومتر مترو و افزودن یک رام قطار به خطوط بود. حتی بر فرض مثال اگر خط 3 کور شده باشد آیا مدیران شهری برای عملکرد خود پاسخی دارند؟ چرا که باید در 18 ماه گذشته 18 ایستگاه 18 رام قطار ساخته و بهره برداری می رسید! آیا چنین نیازی به واقعیت پیوسته است؟

وی با اشاره به سیاسی کاری مدیران شهری کنونی تهران یادآور شد: شهروندان و زحمت کشان شهرداری تهران از فضای سیاست زده بسیار مضطرب هستند, چرا که مدیران شهری به جای انجام رسالت خدمت به مردم و توسعه شهر بیش از این موضوع سیاسی کاری را مد نظر قرار داده و به جای پاسخ به مطالبات مردم با طرح مسائل غیر واقعی به دنبال فریب افکار عمومی وعدم شفافیت هستند.

معاون پیشین توسعه منابع انسانی شهرداری با انتقاد از عملکرد کنونی مدیران شهری، گفت: محروم کردن مردم شهر تهران از استفاده از خطوط 6 و 7 که در دوران مدیریت آقای قالیباف به بهرهبرداری رسیده بود, تعطیلی تقریبی کارخانه واگن سازی تهران همه و همه از مسائلی است که بیانگر عدم توسعه مترو و توجه به نیازهای حمل ونقلی شهروندان تهرانی است. بیش از شصت درصد واگن سازی در دوران قالیباف در کارخانه واگن سازی داخلی انجام می‌شد, متاسفانه خبرها حاکی از آن است که به دلیل عدم تامین منابع مالی و وجود ابزارهای لازم قطارها و خطوط بلا استفاده مانده و اقدامی برای تعمیر آنها انجام نمی‌شود, عدم توسعه خطوط متروی تهران در دوران مدیریت شورای پنجم و طرح مسائل غیر شفاف نشان دهنده اقدامات ضعیف شورای شهر و مدیریت شهر تهران است.

وی در پایان افزود: طرح کنندگان چنین مسائلی شاید بتوانند اطلاعات نادرست را در فضای مجازی طرح کنند و عده‌ای را فریب دهند, اما خدا و انصاف و وجدان را نمی‌توان نادیده گرفت و فریب داد. مدیران شهری تهران باید به این موضوع واقف باشند که دوره مدیریت شهری آنها تمام می‌شود اما آنها مورد قضاوت مردم و قضاوت الهی قرار می‌گیرند, از این رو انتظار می‌رود به جای فرصت سوزی به توسعه شهر و خدمات دهی به شهروندان باشند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. کودتا در ونزوئلا علیه مادورو/ کاراکاس دیپلمات‌های آمریکایی را اخراج کرد/ گوآیدو: نروید!/ حمایت چین، روسیه و ایران از دولت و ملت ونزوئلا

 2. ونزوئلا روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع کرد/مادورو: تسلیم نمی‌شوم

 3. «مرضیه هاشمی» بعد از ۱۱ روز بازداشت در آمریکا آزاد شد

 4. واکنش‌ها به سخنان روحانی درباره حجاب و فیلترینگ؛ طرح مسائل حاشیه‌ای برای انحراف از ناکارآمدی اقتصادی/ مشاور رئیس دولت اصلاحات: سخنان روحانی شوخی بود

 5. روسیه و حملات رژیم صهیونیستی به مواضع ایران در سوریه

 6. آشوب در ونزوئلا‎  

 7. طعنه جهانگیری به احمدی نژاد  

 8. اشتباه رسانه‌ها در انتشار تصویر همسر شاهزاده سعودی+ عکس

 9. فساد آمریکا از این سیستماتیک‌تر؟!

 10. عشوه‌های مجری مسابقه تلویزیونی!

 11. اصطلاحاتی که فقط سربازها می‌دانند!

 12. مشروعیت‌زدایی به سبک اینستاگرام!

 13. بیشتر چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می‌شود؟

 14. گام پنجم ایران برای قهرمانی در آسیا با طعم انتقام ۱۵ ساله/ شکست چین به لذت یک ضربه «چیپ»

 15. ابراز تمایل فیلیپ ششم برای سفر به ایران

 16. واکنش کشورهای آمریکایی به اعلام ریاست‌جمهوری گوآیدو در ونزوئلا

 17. سه شهر برتر کشور در نزاع و دعوا کدامند؟

 18. قیمت گوشت، مرغ و برنج در بازار

 19. آیا گرانی به اقلام اساسی شب عید می‌رسد؟

 20. نماینده مجلس: سهمیه‌بندی روزی یک لیتر بنزین برای هر فرد زیبنده ملت ایران نیست

 21. راه‌آهن تهران - مشهد کی برقی می‌شود؟

 22. عامل انتحاری پمپ بنزینی در لنگرود فاقد سلامت روان بوده است

 23. آلومینیوم المهدی به مدیریت جدید تحویل داده شد

 24. عکس دیده نشده از احمدی‌نژاد و فرزندانش   

 25. عکس‌های ترامپ فتوشاپی از آب درآمد! +عکس

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 5. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 6. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 7. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 8. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 9. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 12. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 13. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 14. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 15. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 16. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 17. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 18. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 19. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 20. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 21. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 22. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 23. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 24. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 25. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. کودتا در ونزوئلا علیه مادورو/ کاراکاس دیپلمات‌های آمریکایی را اخراج کرد/ گوآیدو: نروید!/ حمایت چین، روسیه و ایران از دولت و ملت ونزوئلا

 12. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 13. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 14. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 15. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 16. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 17. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 18. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 19. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 20. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 21. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 22. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 23. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 24. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 25. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 3. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 4. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 5. جزئیات حادثه حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله در لواسان + عکس

 6. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 7. واکنش نظام پزشکی به ۲ مصوبه مالیاتی پزشکان

 8. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 9. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 10. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 11. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 12. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 13. مقصر آقای پول است!

 14. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 15. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 16. روحانی اهل فناوری؛ مخترعی که امام جماعت است   

 17. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 18. بررسی موضوع حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله از زبان یک حقوقدان

 19. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 20. سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

 21. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 22. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 23. اصطلاحاتی که فقط سربازها می‌دانند!

 24. پارادوکس مسیح علینژاد  

 25. رزمایش قطع اینترنت در ایران + جزئیات

آخرین عناوین