جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

گروه سیاسی الف،   3970925066 ۲۱ نظر، ۴ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

جهانگیری با تاکید بر اینکه شرایط روز کشور ایجاب می کند که ما به دنبال اقدامات جدید و کشف ظرفیت ها باشیم، گفت: ما در شرایطی هستیم که به دلیل تحریم های ظالمانه دولت امریکا بخش هایی از اقتصاد کشور هدفگذاری شده که به شدت با اسیب مواجه می شود. البته برنامه تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه شود و مردم به تنگ بیایند و علیه حکومت دست به اعتراض بزنند.

به گزارش فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران نمونه کشوری که به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: خدا را شکر توفیق نصیبم شد در هفته پژوهش خدمت پژوهشگران و دانشجویان و اساتید باشم. در جمعی که نخبگان و دانشمندان و پژوهشگران حضور دارند درباره فضیلت علم و دانش صحبت کردن تکرار بدیهیات است.

وی با اشاره به ضرورت‌ها از نظر توسعه و شرایط دشوار کشور گفت: به صورت طبیعی توسعه علمی یکی از عرصه های اساسی توسعه پایدار و همه جانبه است و همواره یک نقطه امید تاریخی در مردم بوده که از اغاز مواجهه با دنیای جدید ما هم بتوانیم به توسعه علمی دست یابیم که مردم کشورمان از شرایط اقتصادی و سیاسی مناسب برخوردار باشند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه در دو سه دهه گذشته هیچ اقدام توسعه گرانه در کشور بدون نوعی نگاه توسعه علمی نبوده است، گفت: در هفته پژوهش شاید مساله اصلی برای اساتید و پژوهشگران این باشد که با چه ساز و کارهایی ما می‌توانیم به این بخش از توسعه دست یابیم. در دو سه دهه گذشته ایرانی ها همواره نگاهی به این موضوع داشتند و امروز هم که مد مسوولیت داریم آگاه شدیم که توسعه علمی اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: شاید اینگونه تعبیر شود که توسعه علمی مربوط به تنگناهاست. حالا که ما این همه مشکل داریم مردم در تنگنا هستند و محیط زیست و آب مشکل دارد ما حرف از توسعه علمی بزنیم؟ اتفاقا توسعه علمی دقیقا برای روزهای سخت و مقابله با چالش هاست. در زمانی که دشواری ها بیشتر می شود ما باید بیشتر به این مساله توجه کنیم. وقتی در مسائل اقتصادی و روابط بین الملل و اجتماعی با مشکل روبه رو هستیم حتما توسعه علمی می‌تواند ما را بر بسیاری از مسائل قالب کند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه شرایط روز کشور ایجاب می کند که ما به دنبال اقدامات جدید و کشف ظرفیت ها باشیم، گفت: ما در شرایطی هستیم که به دلیل تحریم های ظالمانه دولت امریکا بخش هایی از اقتصاد کشور هدفگذاری شده که به شدت با اسیب مواجه می شود. البته برنامه تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه شود و مردم به تنگ بیایند و علیه حکومت دست به اعتراض بزنند.

وی ادامه داد: درامدی که ما داریم به نفت متکی است بنابراین قدرت ها می‌توانند روی منابع ارزی فشار وارد کنند و اقتصاد و صادرات ما را با مشکل مواجه کنند البته به لطف الهی به توفیق نرسیدند ولی بخشی از صادرات نفت را کاهش داده‌اند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه اقتصادی که بتواند روی پای خودش بایستد همان سیاست های اقتصاد مقاومتی و خود اقتصاد مقاومتی است، گفت: ممکن است گفته شود سیاست های اقتصاد مقاومتی ما نیاز به بازنگری دارد. در بحث اقتصاد مقاومتی ما که در برابر فشارهای خارجی بتواند موثر باشد اقتصاد دانش بنیان در اصل قرار دارد. که هم عدالت بنیان و دانش بنیان و مردمی و برون نگر و درون محور باشد. اینکه گفته می شود ما به دنبال اقتصادی هستیم که اتکا به نفت نداشته و منابع درامدی ایجاد کند همان اقتصاد دانش بنیان است.

وی با تاکید بر اینکه اقتصادی می‌تواند زاینده باشد که متکی به مغز انسان هاست، گفت: اقتصاد کشور ما وقتی در برابر فشارهای بیرونی موثر است که دانش بنیان باشد. بابد زنجیره دانش و فناوری و پژوهش را به طور کامل در کشور پیاده کنیم، وقتی این سه در یک راستا قرار بگیرند موفق می‌شویم. برنامه اقتصاد دانش بنیان باید در اولویت دولت و بودجه ها باشد. باید ارتقای ظرفیت دانشگاه ها در اولویت باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه برخی دانشگاه ها با گشادگی رو و برنامه دقیق در این زمینه وارد عمل شدند و کارگروهی در دانشگاه ها شکل گرفت و در ۱۳ دانشگاه بزرگ در این زمینه بحث شد، گفت: اقتصاد دانش بنیان باید در سرلوحه کارهای ما باشد. اگر ما از کارافرین حمایت می‌کنیم کارافرینانی در اولویت باشند که به سمت دانش بنیان حرکت می‌کنند، اگر از گسترش کمی و کیفی دانشگاه حمایت می‌کنیم از دانشگاه کارافرین حمایت کنیم. اگر نیاز به توسعه بازار برای تضمین شرکت ها هست محصول دانش بنیان مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: حتما باید به ظرفیت دانشگاه های نسل ۴ توجه کنیم. مهم ترین کار این است که بازار خارج را هم باید در دست بگیریم و وزارت صنعت و علوم باید از محصولات در این زمینه حمایت کنند. ما باید با شتاب زیادی بتوانیم صادرات را به نقطه ای ببریم که سالی ۵۰ میلیارد دلار صادرات دانش بنیان داشته باشیم و این شدنی است. کشورهای مشابه ما در ۲۵ سال توانستند به این هدف برسند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: ثبت اختراعات باید مورد توجه قرار گیرد. به هرحال وقتی به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت می‌کنیم دستگاه های مسوول باید ساز و کار و قوانین مناسب را تدوین و تصویب کنند. در چنین شرایطی انتظار است وزیر مورد حمایت قرار بگیرد، غلامی مورد اعتماد دولت و رئیس جمهور است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۷۹۶۰۱۰:۲۶:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۵
جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند ---- با حضور شما در دولت نیازی به این کار نبود
ناشناس۶۷۸۸۱۱۱۷:۲۹:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۲۵
اقای جهانگیری ،یکی از دلایل نارضایتی مردم عدم محاکمه افراد خاص و متهمان وابسته فامیلی مسعولین نظیر مهدی جهانگیری و حسین فریدون و احمد عراقچی هستند ،مردم بیش از سختی از تبعیض ناراحتند
ناشناس۶۷۹۱۲۹۲۱:۴۹:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۲۵
مردم از عدم محاکمه خواص و تبعیض برای آنها در عدم محاکمه علنی افرادی نظیر حسین فریدون و مهدی جهانگیری و احمد عراقچی ناراحتند
ناشناس۶۷۷۹۷۱۱۰:۳۰:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۲۵
انصافا دولت شما هم خوب کمک کرد به دستیابی به این هدف
ناشناس۶۷۷۹۷۸۱۰:۳۲:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۲۵
مردم از دست تو و داداشت و فامیلات ، حسن و داداشش و دامادش و فامیلاش و وزیراش و معاوناش به تنگ اومدن اسحاق. __________ خدا انتقام این ملت رو از شماها بگیره زودتر بحق سیدالشهدا علیه السلام.
تبریزی۶۷۸۶۵۵۱۵:۳۹:۱۷ ۱۳۹۷/۹/۲۵
من یه کم گذشتم زیاده برای همین دعا می کنم مسئولین کشورم هر چه زودتر به مقام رفیع شهادت نائل بشن.
ناشناس۶۷۹۰۷۸۲۱:۰۰:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۵
اینا شهید شن شهیدا کجا برن!
ناشناس۶۷۹۳۱۷۰۱:۴۸:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۲۶
شهادت برای اینطور بشرها ؟ یعنی خدا کارش بی حساب است ؟
ناشناس۶۷۷۹۸۹۱۰:۳۶:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
جناب اقتصاد کشور رو نه تحریم ها بلکه سیاست های غلط و ندانم کاری و فامیل بازی و ژن برتری کاری و ... به نابودی کشانیده
ناشناس۶۷۷۹۹۷۱۰:۳۸:۴۹ ۱۳۹۷/۹/۲۵
و شما پیشاپیش آنچنان گران کردید که مردم یکسال بیهوشند فعلا!!!
ناشناس۶۷۸۰۴۴۱۰:۵۷:۰۵ ۱۳۹۷/۹/۲۵
150 میلیارد دلار که در زمان لغو تحریم ها ازاد شده کجا رفته شما بیلان بده اول تا بریم سئوال بعد یکطرفه سخن گفتن اسان است
ناشناس۶۷۸۰۷۵۱۱:۰۸:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۵
خود جان کری گفته اگر برجام نبود دیوار تحریمها فرو ریخته بود.
ناشناس۶۷۸۰۸۳۱۱:۱۰:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
از کرامات شیخ ما این است، شیره را خوردو گفت شیرین است.
ناشناس۶۷۸۱۱۲۱۱:۲۱:۱۶ ۱۳۹۷/۹/۲۵
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و به تحریمها مربوط نیست .
علی 671۶۷۸۱۵۲۱۱:۳۳:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۲۵
اقتصاد کشور که با سیاست های شخص شما و دلار 4200 تومانی و 18 هزار تومانی از پاشیده و شکی نیست و مردم دارند زجرش را می کشند اما مملکت اسلامی است و مردم دین و ایمانشان را دوست دارند .شما ها را نمی خواهند و بعد از دوره اجباری برکنار می کنند و چشمشان را باز می کنند که اشتباه تکرار نشود .و با همه ی تحریم ها مملکت را می سازیم و با افراد عاقل و وطن دوست آباد می کنیم .وقتی نجومی بگیران و ذخایر و اختلاس کنندگان نظیر برادر شما و دیگران را به دست تیغ عدالت سپردیم .انشا الله
ناشناس۶۷۸۱۸۲۱۱:۴۸:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۲۵
دولت خودش به تنهایی جور همه دسیسه های دشمنان رو کشید و خودش به جای همه اونا مردم رو بدبخت کرد و به آنها گفت ما به دسیسه های شما نیازی نداریم تا خودمان هستیم
ناشناس۶۷۸۲۳۷۱۲:۱۰:۴۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
اونوقت هدف جنابعالی و برادرگرامیان در دولت چی بوده؟
ناشناس۶۷۸۶۳۶۱۵:۲۹:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
شما هدفتان از دلار 4200 و 5700 چیست؟
ناشناس۶۷۸۸۰۷۱۷:۲۳:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۵
شما به غیر از بتن ریزی و منحل کردن انرژی هسته ای و گرانی و....چه کاری برای مملکت انجام دادید.................
ناشناس۶۷۸۸۳۷۱۷:۴۷:۵۸ ۱۳۹۷/۹/۲۵
تا تو رو داریم تحریم محریم نیازی نیست، خودمون از هم میپاشیم!
ناشناس۶۷۹۱۶۵۲۲:۲۹:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۲۵
به نظر من سو مدیریت تاثیر داره ولی نه به اندازه تحریمها در دولت قبل چرا این اتفاق ها افتاد ؟!؟! من با حرفهای اقای جهانگیری موافق ترم تا نظرات منتشر شده

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 3. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 4. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 5. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 6. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 7. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 8. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 9. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 10. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 11. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 12. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 13. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 14. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 15. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 16. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 17. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 18. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 19. با برجام چه باید کرد؟

 20. تهران - تل‌آویو، هفت دقیقه  

 21. وحشت صهیونیستها از تهدید بشار الجعفری علیه تل آویو

 22. عیدی ۹۷ چقدر است؟

 23. تجمع اعتراضی مردم در حمایت از «مرضیه هاشمی»  

 24. حضور سردار سلیمانی در حرم رضوی  

 25. هفت دقیقه تا تل‌آویو

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 3. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 4. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 5. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 6. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 7. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 8. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 9. با برجام چه باید کرد؟

 10. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 11. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 12. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

 13. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 14. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 15. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 16. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 17. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 18. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

 19. درخواست اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۲۹ عضو مجمع تشخیص

 20. ضرغامی: نسبت به انتساب بلاوجه نظرات شخصی به رهبری حساسیت نشان دهید

 21. نماینده سازمان ملل در امور سوریه به ایران می‌آید

 22. اسماعیلی: تغییر در مدیریت قوه‌قضاییه نباید موجب سستی در کارها شود

 23. ضرغامی : نامه هشت وزیر به رهبر انقلاب کلید خوردن پروژه‌‌ای "تکراری" است   

 24. تسلیم استوارنامه سفیر جدید ترکیه به ظریف   

 25. وال‌استریت‌ژورنال از احتمال «لغو نشست ورشو» خبر داد

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین