برنامه گسترده گروه اقدام برای مقابله با ایران؛ از راه اندازی جنگ تبلیغاتی تا فعال شدن گروه های تروریستی و تخریب مقامات سیاسی

گروه جهان الف،   3970924188 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
برنامه گسترده گروه اقدام برای مقابله با ایران؛ از راه اندازی جنگ تبلیغاتی تا فعال شدن گروه های تروریستی و تخریب مقامات سیاسی

همزمان با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها، برنامه ای هدفمند و چند وجهی از سوی واشنگتن برای مهار و براندازی جمهوری اسلامی اجرایی شده است.

به گزارش الف، از چند ماه قبل در وزارت خارجه آمریکا، گروه اقدام ایران در راستای تلاش برای مقابله و براندازی نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت. اولین بار مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده این خبر را رسانه ای کرد.

یکی از موضوعات مهم در این باره همزمانی تشکیل گروه اقدام ایران با سالگرد کودتای 28 مرداد 1332 بود اگر چه برایان هوک، رئیس این گروه عنوان کرد چنین تقارنی اتفاقی بوده اما به نظر می رسد این امر حاوی پیامی برای ایران بوده است؛ پیامی که نشان دهنده این است برخلاف دوره های گذشته، در دولت ترامپ سیاست مقابله، مهار، عقب نشینی و براندازی نظام جمهوری اسلامی منسجم تر از همیشه پیگیری و عملیاتی خواهد شد.

نگاهی به سوابق برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران نیز مهم و قابل تامل است. هوک، زمان رکس تیلرسون به عنوان مدیر دفتر برنامه‌ریزی‌های سیاسی وزارت خارجه فعالیت می کرده، در دولت جورج بوش، مشاور جان بولتون بوده و به اذعان خودش تمرکز همیشگی بر موضوع ایران داشته است.

در این بین خروج از برجام و بازگشت تحریم ها، بخش اول از برنامه ها و سیاست های دولت ترامپ بود؛ هدف غایی تغییر رفتار و در ادامه تغییر ساختار سیاسی ایران است.

البته به نظر می رسد نوعی دوگانگی در دولت ترامپ در قبال برخورد با ایران وجود دارد. در حالی که نومحافظه کارانی مانند پمپئو، بولتون، جولیانی و ... به شدت خواهان مقابله با ایران و سرنگونی نظام سیاسی به هر قیمتی اند اما دونالد ترامپ از سیاست فشار جهت به عقب راندن ایران و امتیاز گیری استفاده می کند.

به همین دلیل است وقتی دونالد ترامپ در 9 مرداد 97 در نشست خبری مشترک با نخست وزیر ایتالیا، سیاست آمریکا را در قبال ایران تشریح کرد و پیشنهاد مذاکره بدون شرط را مطرح کرد بلافاصله پمپئو شروط واشنگتن را برای مذاکره با ایران روی میز گذاشت. وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در بنیاد هریتج، در خرداد ماه هم به 12 شرط برای امضای یک توافق جدید با ایران اشاره کرده بود. شروط وی اعلام تمامی جنبه های نظامی فعالیت هسته ای گذشته، اجازه دسترسی به کلیه تاسیسات هسته ای، پایان غنی سازی اورانیوم و تولید موشک های بالستیک، عدم حمایت از حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی، انحلال حشد الشعبی و .... است.  

شروط فوق بیانگر تمایل واشنگتن به عدم توافق و اصولاً مخالفت با هر گونه مذاکره است. اما این امر حاکی از دو نگاه متفاوت در دولت ترامپ نسبت به ایران است. در حالی که حلقه نئوکان ها با غلبه نگاه ایدئولوژیک خواهان مقابله و سرنگونی نظام سیاسی ایران هستند اما دونالد ترامپ در پی  مقابله، مهار و امتیازگیری از ایران است و نگاهی منفعت محور به موضوع دارد. اما جمع دو دیدگاه این است: ایران به هر طریق ممکن باید تضعیف شود. اما قرار است این اتفاق چگونه رخ دهد؟

هدف گروه اقدام ایران چیست؟

از زمان شکل گیری گروه اقدام ایران تا کنون، برنامه ها و راهبردها مختلفی برای زمین گیرشدن و به چالش کشیدن جمهوری اسلامی طراحی و اجرا شده است. در این راستا علاوه بر امریکا، نوعی هماهنگی بین واشنگتن و کشورهای منطقه مانند عربستان و امارات و البته رژیم صهیونیستی شکل گرفته است. هدف نهایی نیز افزایش نارضایتی و به آشوب کشاندن ایران است. برخی برنامه های گروه اقدام در این مدت به قرار زیر بوده است:

*راه اندازی جنگ روانی و تبلیغاتی علیه ایران: جنگ اقتصادی که آمریکا علیه کشورمان به راه انداخته در قالب بازگشت تحریم ها و کاهش صادرات نفت ایران نمود پیدا کرده است. اما مهم تر از جنگ اقتصادی، جنگ روانی و تبلیغاتی است که دونالد ترامپ علیه ایران شکل داده تا تاثیر تحریم ها را چند برابر نماید و حس ناکامی و شکست را به مردم القا نماید. هدف نیز فرافکنی و مقصر نشان دادن جمهوری اسلامی و معرفی آن به عنوان مسبب تمامی مشکلات است. در برنامه های رسانه ای و سخنان مقامات آمریکایی این گونه القا می شود که سیاست ها و اقدامات مسئولان عامدانه به عنوان مانعی برای رهایی آنها از مشکلات عمل می کند.

*هماهنگی بین نیروهای ضد انقلاب؛ همان طور که گفته شد برخی اعضای دولت ترامپ مانند جان بولتون و رودی جولیانی روابط بسیار نزدیکی با منافقین دارند و از سال های گذشته پای ثابت سخنرانی جلسات آنها بوده اند. اما از آنجا که منافقین در بین مردم ایران منفورند و صرفاً به عنوان عوامل آشوب در کف خیابان به کار می آیند اخیراً تشکلی با محوریت پسره شاه مخلوع نیز شکل داده اند تا آن را به عنوان آلترناتیو نظام سیاسی ایران برجسته سازند.در این راستا تلاشی هماهنگ در رسانه های ضدانقلاب جهت تطهیر پهلوی ها و برجسته کردن مشکلات و ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی شکل گرفته است.  

رودی جولیانی، وکیل ترامپ در نشست منافقین

* فعال شدن گروه های تروریستی: در یک سال اخیر مشخص شد برنامه ای هدفمند جهت تقویت گروهک های تروریستی برای انجام عملیات در ایران در جریان است. عملیات تروریستی اهواز و چابهار در راستای بی ثبات سازی سیاسی و فعال نمودن شکاف قومی برنامه ریزی و اجرایی شد.  

بیشتر بخوانید:

توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

عملیات تروریستی بی‌بی‌سی، هنوز خنثی نشده!

*تلاش برای تخریب مقامات سیاسی: یکی از اقداماتی که در ماه های اخیر به صورت گسترده در فضای مجازی و رسانه های ضد انقلاب انجام شد انتشار اخبار دروغ درباره فساد مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی بوده است. در این باره می توان به دروغ های متعدد و جوسازی هایی که درباره قالیباف و سردار عبداللهی، فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) شد اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 هفته گذشته برایان هوک هم در صفحه توییتر فارسی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن در حال بررسی اخراج فرزندان مقامات جمهوری اسلامی است. به نظر می رسد این اقدام جهت جنگ تبلیغاتی و شکاف انداختن بین مسئولان و مردم طراحی شده است.

علاوه بر این برنامه ها می توان به تلاش برای ترغیب اقشار مختلف جامعه از جمله زنان و جوانان به نافرمانی مدنی و مقابله با سیاست ها و ارزش های سیستم سیاسی، القای فساد و ناکارآمدی، خبرسازی درباره بی توجهی به خواسته های طبقات ضعیف به لحاظ اقتصادی برای راه اندازی شورش و اعتراضات پیاپی برای به چالش کشیدن مشروعیت و کارآمدی سیستم سیاسی اشاره کرد.

برنامه گسترده آمریکا و هم پیمانان منطقه ای آن برای مقابله با جمهوری اسلامی، نشان دهنده این است مقامات سیاسی و اقتصادی وظیفه بزرگی برای رفع مشکلات و تامین نیازهای مردم و مسئولان امنیتی و انتظامی ماموریت سنگینی برای خنثی کرن توطئه های دشمنان برعهده دارند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۸۴۱۷۱۳:۵۶:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۲۵
دولت که نیازی به تخریب نداره (رجوع شود به داماد نابغه رئیس جمهور و 2 پاراگراف سمت های ایشان)
ناشناس۶۷۸۷۴۳۱۶:۴۰:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۵
ژن کامبیز جان حرف نداره !!! بابای کامبیز جان هم همونی بود که ۳۰۰ میلیارد وام با سود ۴ درصد گرفته بود و همون پول رو تو همون بانک سپرده کرده بود با سود ۲۵ درصد !!!
ناشناس۶۷۹۰۹۸۲۱:۱۳:۲۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
با این وضع تشکیل خوارج دور از انتظار نیست
ناشناس۶۷۸۴۴۴۱۴:۰۴:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۲۵
یکی از اهداف که پر قدرت و در لعاب توسط ایادی داخلیشان پیگیری میشود هجوم همه جانبه برای ترور شخصیتی است.
ناشناس۶۷۸۴۵۲۱۴:۱۱:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۲۵
حالا ثابت شد که هسته ای هم بهانه بود و اصل نظام نشانه بود.
ناشناس۶۷۹۱۵۴۲۲:۲۱:۵۲ ۱۳۹۷/۹/۲۵
اصل نظام نیاز به امریکا تدارد اختلاف داخلی اصل را نشانه گرفته
ناشناس۶۷۸۴۶۳۱۴:۱۷:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۵
یعنی می فرمایید واقعیت حضور تعداد زیادی از فرزندان مقامات در امریکا و کانادا و اروپا و استرالیا که اغلب با حقوق معلمی! یا کارمندی! پدرانشان در انجا حضور کامل خیلی بیشتر از زندگی دانشجویی دارند هم دروغ است؟!
ناشناس۶۷۸۴۷۴۱۴:۲۳:۴۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
لازم نیست اینها مقاماتمون رو تخریب کنند خود دو جناح به اندازه کافی از خدمت هم در می آیند
ناشناس۶۷۸۴۸۶۱۴:۳۰:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۲۵
از اخراج فرزندان مقامات ایران از امریکا مردم ایران خوشحال خواهند شد
ناشناس۶۷۸۴۹۰۱۴:۳۲:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۲۵
تخریب مقامات سیاسی که کار همه روزه شما است.
ناشناس۶۷۸۵۰۱۱۴:۳۷:۴۵ ۱۳۹۷/۹/۲۵
آقای ظریف تازه بعد از 5 سال متوجه شده اند که مذاکره با امریکایی ها بی فایده است و به حرف دلواپسان رسیده اند .
ناشناس۶۷۸۵۲۳۱۴:۵۱:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
بخاطر همینکه اخیرا لاشخورها به سایت های اصولگرا حمله ور شدن
ناشناس۶۷۹۴۰۵۰۸:۱۱:۲۸ ۱۳۹۷/۹/۲۶
ادبیات و سطح فرهنگ صحبت کردن شما هم نمونه یک ایرانی تمام عیار دشمن دشمن گو هست....بس کنید...
ناشناس۶۷۸۵۴۸۱۵:۰۱:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
نیازی به تخریب نیست..مقامات و مسولان ما به خوبی دارند کشور را نابود می کنند..آمریکا نگران نباشد..
ناشناس۶۷۸۶۰۶۱۵:۱۸:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۵
دوره حسین اوباما سر امد که صدها هزار میلیارد در جعبه بفرستد شما هم همه را اختلاس کنید ریالی به ملت و مملکت نرسد
علی 671۶۷۸۶۸۲۱۵:۵۱:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
اخراج ژن های برتر به خدا حال می ده .ببینیم،گردنا کج ،و خجالت زده از عملکردشان .آی حال میده .علی برکت الله
ناشناس۶۷۸۶۹۳۱۵:۵۷:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
آنچه عیان است چه حاجت به بیان است وضعیت مردم عادی راببینید وضعیت مسئولین کشور را نیز نظاره گر باشید نیازی به تبلیغات خارجی نیست .

پربحث‌های اخیر

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 3. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 4. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 5. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 6. راز یک شعف

 7. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 8. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 9. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 10. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 11. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 12. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 13. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 14. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 15. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 16. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 17. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 18. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 19. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 20. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

 21. سیداحمد خمینی به عیادت علی پروین رفت/ عکس  

 22. حسین‌ الله کرم دچار سانحه رانندگی شد+عکس  

 23. ۷۸میلیون نفر یارانه نقدی می‌گیرند

 24. نامه جدایی برانکو به پرسپولیس رسید

 25. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

پربحث‌های دیروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 3. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 4. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 5. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 6. راز یک شعف

 7. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 8. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 9. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 10. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 11. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 12. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 13. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 14. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 15. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 16. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 17. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 18. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 19. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 20. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 21. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 22. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

 23. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 24. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 25. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. به آبه امیدی نیست

 4. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 5. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 6. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 7. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 8. پرستو یا آشیانه!؟

 9. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 10. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 11. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 12. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 13. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 14. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 15. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 16. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 17. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 18. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 19. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 20. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 21. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 22. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 23. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 24. حضور بسیجیان در منزل راننده اسنپ  

 25. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

پربحث‌های اخیر

 1. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 2. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 3. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 4. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 5. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 6. ترامپ، شهردار لندن را "فاجعه" خواند

 7. ترکیه: ایران و روسیه جلوی نیروهای بشار اسد را بگیرند

 8. اتهام‌زنی نتانیاهو علیه ایران درباره حادثه دریای عمان

 9. آنچه پوتین خطاب به امیر کویت نوشت

 10. پاپ خواستار خویشتنداری در حادثه نفتکش‌ها شد

 11. ادعای دوباره انگلیس درباره نقش ایران در حمله به نفتکش‌های دریای عمان

 12. افت ۳۰ درصدی صنعت خودروسازی در آمریکا

 13. وزیر انرژی عربستان: طرف واحدی در پس حمله به فرودگاه أبها و حادثه دریای عمان است

 14. ترامپ: رسانه‌های خبری فاسد آمریکا دشمن مردم هستند

 15. چرا نتانیاهو این روزها سکوت کرده است؟

 16. لندمن: ترامپ از بازگشت جنازه آمریکایی‌ها در صورت جنگ با ایران بیم دارد

 17. پلوسی: نه با ایران جنگ داریم و نه می‌خواهیم آنها را تحریک کنیم

 18. بیانیه اتحادیه اروپا درباره سفر هلگا اشمید به ایران: برجام باید حفظ شود

 19. اظهارات «چاووش‌اوغلو» علیه ارتش سوریه

 20. یمن: سلاحی داریم که هیچ کشوری در منطقه عربی ندارد

 21. «سنتکام»: ایران پهپاد آمریکائی را در حادثه نفت‌کش‌ها هدف قرار داد!

 22. ترامپ برای نابودی نیویورک‌تایمز و واشنگتن‌پُست زمان تعیین کرد

 23. برگزاری «50 هزار تظاهرات» توسط جلیقه زردها در فرانسه

 24. سفیر ایران در کابل: طالبان می‌تواند در قدرت مشارکت داشته باشد

 25. اولین حضور البشیر در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش

پربحث‌های دیروز

 1. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 2. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 3. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 4. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 5. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 6. ترامپ، شهردار لندن را "فاجعه" خواند

 7. ترکیه: ایران و روسیه جلوی نیروهای بشار اسد را بگیرند

 8. اتهام‌زنی نتانیاهو علیه ایران درباره حادثه دریای عمان

 9. آنچه پوتین خطاب به امیر کویت نوشت

 10. پاپ خواستار خویشتنداری در حادثه نفتکش‌ها شد

 11. ادعای دوباره انگلیس درباره نقش ایران در حمله به نفتکش‌های دریای عمان

 12. افت ۳۰ درصدی صنعت خودروسازی در آمریکا

 13. وزیر انرژی عربستان: طرف واحدی در پس حمله به فرودگاه أبها و حادثه دریای عمان است

 14. ترامپ: رسانه‌های خبری فاسد آمریکا دشمن مردم هستند

 15. چرا نتانیاهو این روزها سکوت کرده است؟

 16. گذری بر مناسبات دیپلماتیک ایران و کانادا؛ رابطه‌‌ای که همچنان قطع است

 17. پلوسی: نه با ایران جنگ داریم و نه می‌خواهیم آنها را تحریک کنیم

 18. بیانیه اتحادیه اروپا درباره سفر هلگا اشمید به ایران: برجام باید حفظ شود

 19. اظهارات «چاووش‌اوغلو» علیه ارتش سوریه

 20. یمن: سلاحی داریم که هیچ کشوری در منطقه عربی ندارد

 21. «سنتکام»: ایران پهپاد آمریکائی را در حادثه نفت‌کش‌ها هدف قرار داد!

 22. ترامپ برای نابودی نیویورک‌تایمز و واشنگتن‌پُست زمان تعیین کرد

 23. برگزاری «50 هزار تظاهرات» توسط جلیقه زردها در فرانسه

 24. سفیر ایران در کابل: طالبان می‌تواند در قدرت مشارکت داشته باشد

 25. اولین حضور البشیر در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش

پربحث‌های هفته

 1. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 2. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

 3. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 4. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 5. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 6. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 7. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 8. کدام طرف پشت هدف گرفتن نفتکش‌ها ایستاده است؟

 9. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 10. ادعای رویترز مبنی بر اصابت اژدر به نفتکش نروژی

 11. واکنش آمریکا به دیدار نخست‌وزیر ژاپن و رئیس‌جمهور ایران

 12. هدیه دانشجویان ایرانی به نخست‌وزیر ژاپن

 13. واشنگتن: تنها راه پایان بحران با ایران دستیابی به توافق هسته‌ا‌ی جدید است

 14. مرگ زودهنگام نقشه «یا جنگ، یا مذاکره»

 15. خبرهایی درباره حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان

 16. لاوروف: تقصیرات را به گردن ایران می‌اندازند تا مسئله فلسطین فراموش شود

 17. وزیر خارجه آلمان: تلاش می‌کنیم به تعهدات خود در برجام عمل کرده ولی نمی‌توانیم معجزه کنیم

 18. ترامپ: اگر بتوانیم با ایران کنار بیاییم عالی است

 19. روحانی: آمریکا به جای تغییر لحن به دنبال تغییر عمل باشد/آبه: قدردان ایران بخاطر پایبندی به برجام هستیم

 20. سفری پس از چهار دهه؛ تهران میزبان «آبه»

 21. حضور پهپاد جاسوسی آمریکا قبل از وقوع حادثه نفتکش‌ها

 22. هایکو ماس وزیر خارجه آلمان وارد تهران شد

 23. پسر نتانیاهو ترامپ را با کوروش مقایسه کرد!

 24. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 25. واکنش ترامپ به سفر آبه: هنوز برای توافق زود است

آخرین عناوین