برنامه گسترده گروه اقدام برای مقابله با ایران؛ از راه اندازی جنگ تبلیغاتی تا فعال شدن گروه های تروریستی و تخریب مقامات سیاسی

گروه جهان الف،   3970924188 ۱۷ نظر، ۱۶ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
برنامه گسترده گروه اقدام برای مقابله با ایران؛ از راه اندازی جنگ تبلیغاتی تا فعال شدن گروه های تروریستی و تخریب مقامات سیاسی

همزمان با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها، برنامه ای هدفمند و چند وجهی از سوی واشنگتن برای مهار و براندازی جمهوری اسلامی اجرایی شده است.

به گزارش الف، از چند ماه قبل در وزارت خارجه آمریکا، گروه اقدام ایران در راستای تلاش برای مقابله و براندازی نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت. اولین بار مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده این خبر را رسانه ای کرد.

یکی از موضوعات مهم در این باره همزمانی تشکیل گروه اقدام ایران با سالگرد کودتای 28 مرداد 1332 بود اگر چه برایان هوک، رئیس این گروه عنوان کرد چنین تقارنی اتفاقی بوده اما به نظر می رسد این امر حاوی پیامی برای ایران بوده است؛ پیامی که نشان دهنده این است برخلاف دوره های گذشته، در دولت ترامپ سیاست مقابله، مهار، عقب نشینی و براندازی نظام جمهوری اسلامی منسجم تر از همیشه پیگیری و عملیاتی خواهد شد.

نگاهی به سوابق برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران نیز مهم و قابل تامل است. هوک، زمان رکس تیلرسون به عنوان مدیر دفتر برنامه‌ریزی‌های سیاسی وزارت خارجه فعالیت می کرده، در دولت جورج بوش، مشاور جان بولتون بوده و به اذعان خودش تمرکز همیشگی بر موضوع ایران داشته است.

در این بین خروج از برجام و بازگشت تحریم ها، بخش اول از برنامه ها و سیاست های دولت ترامپ بود؛ هدف غایی تغییر رفتار و در ادامه تغییر ساختار سیاسی ایران است.

البته به نظر می رسد نوعی دوگانگی در دولت ترامپ در قبال برخورد با ایران وجود دارد. در حالی که نومحافظه کارانی مانند پمپئو، بولتون، جولیانی و ... به شدت خواهان مقابله با ایران و سرنگونی نظام سیاسی به هر قیمتی اند اما دونالد ترامپ از سیاست فشار جهت به عقب راندن ایران و امتیاز گیری استفاده می کند.

به همین دلیل است وقتی دونالد ترامپ در 9 مرداد 97 در نشست خبری مشترک با نخست وزیر ایتالیا، سیاست آمریکا را در قبال ایران تشریح کرد و پیشنهاد مذاکره بدون شرط را مطرح کرد بلافاصله پمپئو شروط واشنگتن را برای مذاکره با ایران روی میز گذاشت. وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در بنیاد هریتج، در خرداد ماه هم به 12 شرط برای امضای یک توافق جدید با ایران اشاره کرده بود. شروط وی اعلام تمامی جنبه های نظامی فعالیت هسته ای گذشته، اجازه دسترسی به کلیه تاسیسات هسته ای، پایان غنی سازی اورانیوم و تولید موشک های بالستیک، عدم حمایت از حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی، انحلال حشد الشعبی و .... است.  

شروط فوق بیانگر تمایل واشنگتن به عدم توافق و اصولاً مخالفت با هر گونه مذاکره است. اما این امر حاکی از دو نگاه متفاوت در دولت ترامپ نسبت به ایران است. در حالی که حلقه نئوکان ها با غلبه نگاه ایدئولوژیک خواهان مقابله و سرنگونی نظام سیاسی ایران هستند اما دونالد ترامپ در پی  مقابله، مهار و امتیازگیری از ایران است و نگاهی منفعت محور به موضوع دارد. اما جمع دو دیدگاه این است: ایران به هر طریق ممکن باید تضعیف شود. اما قرار است این اتفاق چگونه رخ دهد؟

هدف گروه اقدام ایران چیست؟

از زمان شکل گیری گروه اقدام ایران تا کنون، برنامه ها و راهبردها مختلفی برای زمین گیرشدن و به چالش کشیدن جمهوری اسلامی طراحی و اجرا شده است. در این راستا علاوه بر امریکا، نوعی هماهنگی بین واشنگتن و کشورهای منطقه مانند عربستان و امارات و البته رژیم صهیونیستی شکل گرفته است. هدف نهایی نیز افزایش نارضایتی و به آشوب کشاندن ایران است. برخی برنامه های گروه اقدام در این مدت به قرار زیر بوده است:

*راه اندازی جنگ روانی و تبلیغاتی علیه ایران: جنگ اقتصادی که آمریکا علیه کشورمان به راه انداخته در قالب بازگشت تحریم ها و کاهش صادرات نفت ایران نمود پیدا کرده است. اما مهم تر از جنگ اقتصادی، جنگ روانی و تبلیغاتی است که دونالد ترامپ علیه ایران شکل داده تا تاثیر تحریم ها را چند برابر نماید و حس ناکامی و شکست را به مردم القا نماید. هدف نیز فرافکنی و مقصر نشان دادن جمهوری اسلامی و معرفی آن به عنوان مسبب تمامی مشکلات است. در برنامه های رسانه ای و سخنان مقامات آمریکایی این گونه القا می شود که سیاست ها و اقدامات مسئولان عامدانه به عنوان مانعی برای رهایی آنها از مشکلات عمل می کند.

*هماهنگی بین نیروهای ضد انقلاب؛ همان طور که گفته شد برخی اعضای دولت ترامپ مانند جان بولتون و رودی جولیانی روابط بسیار نزدیکی با منافقین دارند و از سال های گذشته پای ثابت سخنرانی جلسات آنها بوده اند. اما از آنجا که منافقین در بین مردم ایران منفورند و صرفاً به عنوان عوامل آشوب در کف خیابان به کار می آیند اخیراً تشکلی با محوریت پسره شاه مخلوع نیز شکل داده اند تا آن را به عنوان آلترناتیو نظام سیاسی ایران برجسته سازند.در این راستا تلاشی هماهنگ در رسانه های ضدانقلاب جهت تطهیر پهلوی ها و برجسته کردن مشکلات و ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی شکل گرفته است.  

رودی جولیانی، وکیل ترامپ در نشست منافقین

* فعال شدن گروه های تروریستی: در یک سال اخیر مشخص شد برنامه ای هدفمند جهت تقویت گروهک های تروریستی برای انجام عملیات در ایران در جریان است. عملیات تروریستی اهواز و چابهار در راستای بی ثبات سازی سیاسی و فعال نمودن شکاف قومی برنامه ریزی و اجرایی شد.  

بیشتر بخوانید:

توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

عملیات تروریستی بی‌بی‌سی، هنوز خنثی نشده!

*تلاش برای تخریب مقامات سیاسی: یکی از اقداماتی که در ماه های اخیر به صورت گسترده در فضای مجازی و رسانه های ضد انقلاب انجام شد انتشار اخبار دروغ درباره فساد مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی بوده است. در این باره می توان به دروغ های متعدد و جوسازی هایی که درباره قالیباف و سردار عبداللهی، فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) شد اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 هفته گذشته برایان هوک هم در صفحه توییتر فارسی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن در حال بررسی اخراج فرزندان مقامات جمهوری اسلامی است. به نظر می رسد این اقدام جهت جنگ تبلیغاتی و شکاف انداختن بین مسئولان و مردم طراحی شده است.

علاوه بر این برنامه ها می توان به تلاش برای ترغیب اقشار مختلف جامعه از جمله زنان و جوانان به نافرمانی مدنی و مقابله با سیاست ها و ارزش های سیستم سیاسی، القای فساد و ناکارآمدی، خبرسازی درباره بی توجهی به خواسته های طبقات ضعیف به لحاظ اقتصادی برای راه اندازی شورش و اعتراضات پیاپی برای به چالش کشیدن مشروعیت و کارآمدی سیستم سیاسی اشاره کرد.

برنامه گسترده آمریکا و هم پیمانان منطقه ای آن برای مقابله با جمهوری اسلامی، نشان دهنده این است مقامات سیاسی و اقتصادی وظیفه بزرگی برای رفع مشکلات و تامین نیازهای مردم و مسئولان امنیتی و انتظامی ماموریت سنگینی برای خنثی کرن توطئه های دشمنان برعهده دارند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۸۴۱۷۱۳:۵۶:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۲۵
دولت که نیازی به تخریب نداره (رجوع شود به داماد نابغه رئیس جمهور و 2 پاراگراف سمت های ایشان)
ناشناس۶۷۸۷۴۳۱۶:۴۰:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۵
ژن کامبیز جان حرف نداره !!! بابای کامبیز جان هم همونی بود که ۳۰۰ میلیارد وام با سود ۴ درصد گرفته بود و همون پول رو تو همون بانک سپرده کرده بود با سود ۲۵ درصد !!!
ناشناس۶۷۹۰۹۸۲۱:۱۳:۲۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
با این وضع تشکیل خوارج دور از انتظار نیست
ناشناس۶۷۸۴۴۴۱۴:۰۴:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۲۵
یکی از اهداف که پر قدرت و در لعاب توسط ایادی داخلیشان پیگیری میشود هجوم همه جانبه برای ترور شخصیتی است.
ناشناس۶۷۸۴۵۲۱۴:۱۱:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۲۵
حالا ثابت شد که هسته ای هم بهانه بود و اصل نظام نشانه بود.
ناشناس۶۷۹۱۵۴۲۲:۲۱:۵۲ ۱۳۹۷/۹/۲۵
اصل نظام نیاز به امریکا تدارد اختلاف داخلی اصل را نشانه گرفته
ناشناس۶۷۸۴۶۳۱۴:۱۷:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۵
یعنی می فرمایید واقعیت حضور تعداد زیادی از فرزندان مقامات در امریکا و کانادا و اروپا و استرالیا که اغلب با حقوق معلمی! یا کارمندی! پدرانشان در انجا حضور کامل خیلی بیشتر از زندگی دانشجویی دارند هم دروغ است؟!
ناشناس۶۷۸۴۷۴۱۴:۲۳:۴۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
لازم نیست اینها مقاماتمون رو تخریب کنند خود دو جناح به اندازه کافی از خدمت هم در می آیند
ناشناس۶۷۸۴۸۶۱۴:۳۰:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۲۵
از اخراج فرزندان مقامات ایران از امریکا مردم ایران خوشحال خواهند شد
ناشناس۶۷۸۴۹۰۱۴:۳۲:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۲۵
تخریب مقامات سیاسی که کار همه روزه شما است.
ناشناس۶۷۸۵۰۱۱۴:۳۷:۴۵ ۱۳۹۷/۹/۲۵
آقای ظریف تازه بعد از 5 سال متوجه شده اند که مذاکره با امریکایی ها بی فایده است و به حرف دلواپسان رسیده اند .
ناشناس۶۷۸۵۲۳۱۴:۵۱:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
بخاطر همینکه اخیرا لاشخورها به سایت های اصولگرا حمله ور شدن
ناشناس۶۷۹۴۰۵۰۸:۱۱:۲۸ ۱۳۹۷/۹/۲۶
ادبیات و سطح فرهنگ صحبت کردن شما هم نمونه یک ایرانی تمام عیار دشمن دشمن گو هست....بس کنید...
ناشناس۶۷۸۵۴۸۱۵:۰۱:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
نیازی به تخریب نیست..مقامات و مسولان ما به خوبی دارند کشور را نابود می کنند..آمریکا نگران نباشد..
ناشناس۶۷۸۶۰۶۱۵:۱۸:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۵
دوره حسین اوباما سر امد که صدها هزار میلیارد در جعبه بفرستد شما هم همه را اختلاس کنید ریالی به ملت و مملکت نرسد
علی 671۶۷۸۶۸۲۱۵:۵۱:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
اخراج ژن های برتر به خدا حال می ده .ببینیم،گردنا کج ،و خجالت زده از عملکردشان .آی حال میده .علی برکت الله
ناشناس۶۷۸۶۹۳۱۵:۵۷:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
آنچه عیان است چه حاجت به بیان است وضعیت مردم عادی راببینید وضعیت مسئولین کشور را نیز نظاره گر باشید نیازی به تبلیغات خارجی نیست .

پربحث‌های امروز

 1. شدت گرفتن سیلاب در روستاهای استان گلستان  

 2. سرریز وحشتناک آب سد «وشمگیر»   

 3. آخرین جزئیات وقوع سیل در مازندران/ قطعی آب در بابل ادامه دارد

 4. رییس جمهوری سابق برزیل بازداشت شد

 5. رییس سازمان تبلیغات در مناطق سیل زده گلستان  

 6. مراسم اعتکاف در دانشگاه تهران  

 7. مجتهد بار دیگر علیه محمد بن سلمان افشاگری کرد

 8. هشدار در مورد جابجایی مصدومان حوادث رانندگی

 9. بازیکنی که جهانبخش شیفته اوست

 10. نخست وزیر کانادا نوروز را تبریک گفت

 11. ماجرای جالب عدم سفر احمدی‌نژاد به لیبی در سال 88

 12. ۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان

 13. تورهای ارزان‌قیمت، تله‌ی کلاهبرداران است

 14. هواپیمای فوکر با وجود نقص فنی به زمین نشست

 15. جزئیات شهادت ۲ مامور ناجا در خیابان ارشاد مشهد

 16. تجربه لذت‌بخش ترس در «یک مکان ساکت»/ لطفا سکوت کنید!

 17. لحظه مرگبار واژگون شدن قایق تفریحی در رودخانه دجله  

 18. پاکستان: ۴ مرزبان ایرانی را در یک عملیات اطلاعاتی آزاد کردیم

 19. حمله با خودرو به عابران در چین 7 کشته بر جا گذاشت

 20. ناگفته‌های سردار مومنی از قاتل عنکبوتی/ مردی که بعد از کشتن ۱۶ زن به دام افتاد

 21. میوه تنظیم بازاری تا ۲۰ فرودین عرضه می‌شود/ قیمت‌ها در استان‌های مختلف یکسان نیست

 22. قیمت طلا نزدیک به رکورد ۳ هفته‌ای باقی ماند/ پالادیوم در اوج

 23. هلند گام اول در انتخابی یورو ۲۰۲۰ را محکم برداشت/ کرواسی به سختی پیروز شد

 24. نوکیا: تجارت جدیدی در ایران نخواهیم داشت

 25. آخرین فرصت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد پزشکی

پربحث‌های دیروز

 1. درباره سال رونق تولید

 2. روحانی: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل کردن قیمت ارز و سال دوستی بیشتر با همه همسایگانمان است/ دولت برنامه‌های جدید خود را در اوایل سال جدید اعلام خواهد کرد

 3. شادترین کشور جهان

 4. رهبر انقلاب سال۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند/ کلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی است/ اولویت و مسئله فوری و جدی کشور، مسئله اقتصاد است

 5. درگیری‌ در شب عید بر سر محدوده شهری اندیمشک و دزفول+ عکس

 6. «محمد مطیع» بازیگر سلطان و شبان درگذشت

 7. تکرار ادعاهای ترامپ درباره ایران در پیام نوروزی

 8. اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه فرانسه در دفاع از یک مجرم محکوم‌شده در ایران

 9. تورم سال ۹۷ حدود ۲۷ درصد/ تورم نقطه‌به‌نقطه اسفند ۴۷.۵ درصد شد

 10. 98، سال بیدارباش

 11. رئیسی: رفع فساد و گره گشایی از مشکلات مردم از بهترین حالات به شمار می‌رود

 12. ۲۰ خودرو که تولید آن‌ها متوقف نمی‌شود؛ جاودانه‌ها!   

 13. مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

 14. رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

 15. رهبر انقلاب: سال ۹۸ سال فرصت‌ها و گشایش‌ها برای ملت ایران خواهد بود/ کانال مالی اروپا بیشتر شبیه یک شوخی تلخ است

 16. وزیر اقتصاد: سهم درآمدهای نفتی به یک سوم منابع عمومی دولت کاهش یافت

 17. رنار به این شرط راهی ایران می‌شود

 18. وقتی بی بی سی قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند  

 19. فراوانی در بازار میوه با قیمت‌های عجیب و غریب

 20. رقص کردی احسان علیخانی و امین حیایی  

 21. پمپئو از بن سلمان بابت یمن تشکر کرد

 22. نامگذاری سال‌های 78 تا 98 از سوی رهبر انقلاب  

 23. وزیر خارجه آمریکا نوروز را به ایرانیان تبریک گفت

 24. نماینده مسلمان آمریکا نوروز را به ایرانی ها تبریک گفت

 25. آیت‌الله مکارم شیرازی: اختلاس‌ها و احتکارها نشانه تزلزل پایه‌های ایمان است

پربحث‌های هفته

 1. درنگی بر برنامه‌ی نود و حذف عادل فردوسی‌پور

 2. فرهنگ خواستگاری یا خواستگاری فرهنگی

 3. ابراهیم در آتش !!!؟

 4. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 5. چرا سلبریتی‌های ایرانی نمی‌گویند «من هم مسلمان نمازگزار هستم»؟  

 6. واکنش کاربران توییتر به ماجرای عادل فردوسی پور/ از حذف سلبریتی سالاری تا کج سلیقگی و ذبح فرزند/ باید قدر سرمایه‌ها را بدانیم/ چرا یک برنامه تلویزیونی باید کانون قدرت فرد خاصی شود؟

 7. شما نماینده مطالبات ملت هستید/ دیدار با مسئولان سابق یا کشف و ارتباط اطرافیان رئیس جمهور با MI6 وظیفه شما نیست

 8. فاجعه تروریستی در نیوزیلند؛ تروریست ها 49 نمازگزار را در مسجد کشتند/ تروریست استرالیایی از عملیات خود بطور زنده فیلم گرفت  

 9. سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: «سلمان خدادادی» از تجاوز مبرا شده است

 10. توضیحات عادل فردوسی‌پور درباره دلیل پخش نشدن آخرین برنامه ۹۰ او

 11. برای حل مشکلات ایران منتظر معجزه هستیم؟/ مسئول واقعی کشور خودمانیم

 12. دولت می‌خواهد گُلی که با برجام بر سر ملت نزد، با FATF بزند؟/درخواست مردم از رئیسی؛ از مبارزه بافساد تا اجرای قانون از کجا آورده‌ای/ با دلار جهانگیری از مابهترون به ثروت افسانه‌ای رسیدند

 13. روحانی: باعث و بانی شرایط را لعنت کنید  

 14. راه مقابله با تحریم‌ها چیست؟/ نباید برای بهبود اوضاع معیشت، دل به رفع تحریم‌ها ببندیم

 15. وزیر بهداشت: ایران یکی از جوامع افسرده در دنیا است/ هزینه یک دوره شیمی درمانی معادل هزینه یک شهرک است

 16. روحانی: در این شرایط سخت در کنار ملت خواهیم بود/ افزایش حقوق کارگران بیش از ۲۰ درصد خواهد بود

 17. محکومیت سلمان خدادادی در دادگاه بدوی/ واکنش مرجان شیخ‌الاسلامی به اتهامات/ تعطیلی خط ۷ مترو سیاسی بود؟

 18. 47 هزار و 90 راس گوسفند زنده از رومانی به بندر چابهار رسید

 19. روحانی: قوه قضاییه، سران آمریکا و طراحان تحریم را تحت پیگرد قرار دهد/ هر کدام از طرفین توافق از برجام نفع بردند و سر کسی کلاه نرفت/ کسی که در میدان نیست، نمی‌تواند مشکلات را درک کند

 20. ۱۰ بانک برتر جهان/ چرخش قدرت بانکداری دنیا به سمت چین

 21. حقوق بگیران بالای ۴ میلیون تومان چه وضعیتی دارند؟

 22. آیا کسی بالاتر از ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق نمی‌گیرد؟ + جدول

 23. درباره خبر درخواست رئیس دولت اصلاحات برای استعفای روحانی/ روایت جدید از یک عکس جنجالی/ فردوسی‌پور می‌ماند یا می رود؟

 24. رئیس دولت اصلاحات خطاب به روحانی: اگر نمی‌توانی از ریاست‌جمهوری استعفا بده

 25. توضیحات «مرجان شیخ‌الاسلامی» درباره اتهاماتش

پربحث‌های دیروز

 1. تکرار ادعاهای ترامپ درباره ایران در پیام نوروزی

 2. اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه فرانسه در دفاع از یک مجرم محکوم‌شده در ایران

 3. پمپئو از بن سلمان بابت یمن تشکر کرد

 4. وزیر خارجه آمریکا نوروز را به ایرانیان تبریک گفت

 5. نماینده مسلمان آمریکا نوروز را به ایرانی ها تبریک گفت

 6. پیام نوروزی کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری آمریکا

 7. عمران‌خان: نوروز مظهر قدرت و یکپارچگی کشورهای منطقه است

 8. بودجه کشورهای اروپایی صرف چه اموری می‌شود؟

 9. شلیک موشک بالستیک ارتش یمن به مواضع مزدوران عربستان

 10. ناکامی ترامپ در تحریم نفت ایران

 11. نتانیاهو و پامپئو بر تلاش برای مقابله با ایران تاکید کردند

 12. سیاست خارجی آمریکا در سالی که گذشت

 13. سلاح‌‌های نیمه خودکار در نیوزیلند ممنوع شد

 14. «قسد» ادعای دیروز ترامپ درباره پیروزی کامل بر داعش را تکذیب کرد

 15. پیام نوروزی هلگا اشمید

 16. جنگنده‌های روسی، بمب‌افکن آمریکایی را فراری دادند

 17. نیکلاس مادورو: ترامپ ۵ میلیارد دلار از ونزوئلا دزدید

 18. محتوای نامه پوتین به اسد فاش شد

 19. کاسترو: در انتخابات پیروز شوم به برجام برمی‌گردیم

 20. نتانیاهو: ایران به اطلاعات حساسی درباره «بنی گانتز» دست یافته است

 21. ۴ مسجد در انگلیس هدف حمله قرار گرفتند

 22. نخست‌وزیر انگلیس فرارسیدن سال نو شمسی را تبریک گفت

 23. آیا معافیت ها برای خریداران نفت ایران تمدید می شود؟

 24. شکایت قطر از امارات به آژانس انرژی اتمی

 25. پیام تبریک اردوغان به مناسبت عید نوروز

پربحث‌های هفته

 1. فاجعه تروریستی در نیوزیلند؛ تروریست ها 49 نمازگزار را در مسجد کشتند/ تروریست استرالیایی از عملیات خود بطور زنده فیلم گرفت  

 2. چشم انداز تقابل بین ایران و آمریکا در سال 98 /آیا همه گزینه‌ها روی میز است؟

 3. تکرار ادعاهای ترامپ درباره ایران در پیام نوروزی

 4. اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه فرانسه در دفاع از یک مجرم محکوم‌شده در ایران

 5. سفیر روسیه: به اینستکس خوشبین نیستم

 6. ادعای تازه برایان هوک درباره سردار سلیمانی و تحریم حجت‌الاسلام رئیسی

 7. فارین‌پالیسی: پیشرفت صنعت هوا-فضای ایران، آمریکا را نگران کرده است

 8. واکنش برایان هوک به اظهارات اخیر روحانی

 9. خون‌هایی که غیرقابل سانسور هستند!

 10. پیام «داعش» به مسئولان جمهوری اسلامی ایران!

 11. مادورو خواستار استعفای همه اعضای کابینه ونزوئلا شد

 12. پمپئو از بن سلمان بابت یمن تشکر کرد

 13. وزیر خارجه آمریکا نوروز را به ایرانیان تبریک گفت

 14. نماینده مسلمان آمریکا نوروز را به ایرانی ها تبریک گفت

 15. آیا سعودی برای قبضه کردن بازار‌های عراق خیز برداشته است؟

 16. واکنش رسمی ایران به حادثه تروریستی نیوزیلند

 17. پیام نوروزی کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری آمریکا

 18. عمران‌خان: نوروز مظهر قدرت و یکپارچگی کشورهای منطقه است

 19. بودجه کشورهای اروپایی صرف چه اموری می‌شود؟

 20. لاوروف از سفر اسد به ایران ناراحت شد؟

 21. رییس جمهور قزاقستان استعفا کرد

 22. واکنش برایان هوک به اظهارات حسن روحانی

 23. چرا آمریکا آخرین کشوری بود که پرواز ۷۳۷ را ممنوع کرد؟

 24. عامل حمله مرگبار نیوزیلند به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده بود

 25. رییس جمهوری سابق برزیل بازداشت شد

آخرین عناوین