برنامه گسترده گروه اقدام برای مقابله با ایران؛ از راه اندازی جنگ تبلیغاتی تا فعال شدن گروه های تروریستی و تخریب مقامات سیاسی

گروه جهان الف،   3970924188 ۱۷ نظر، ۱۶ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
برنامه گسترده گروه اقدام برای مقابله با ایران؛ از راه اندازی جنگ تبلیغاتی تا فعال شدن گروه های تروریستی و تخریب مقامات سیاسی

همزمان با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها، برنامه ای هدفمند و چند وجهی از سوی واشنگتن برای مهار و براندازی جمهوری اسلامی اجرایی شده است.

به گزارش الف، از چند ماه قبل در وزارت خارجه آمریکا، گروه اقدام ایران در راستای تلاش برای مقابله و براندازی نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت. اولین بار مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده این خبر را رسانه ای کرد.

یکی از موضوعات مهم در این باره همزمانی تشکیل گروه اقدام ایران با سالگرد کودتای 28 مرداد 1332 بود اگر چه برایان هوک، رئیس این گروه عنوان کرد چنین تقارنی اتفاقی بوده اما به نظر می رسد این امر حاوی پیامی برای ایران بوده است؛ پیامی که نشان دهنده این است برخلاف دوره های گذشته، در دولت ترامپ سیاست مقابله، مهار، عقب نشینی و براندازی نظام جمهوری اسلامی منسجم تر از همیشه پیگیری و عملیاتی خواهد شد.

نگاهی به سوابق برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران نیز مهم و قابل تامل است. هوک، زمان رکس تیلرسون به عنوان مدیر دفتر برنامه‌ریزی‌های سیاسی وزارت خارجه فعالیت می کرده، در دولت جورج بوش، مشاور جان بولتون بوده و به اذعان خودش تمرکز همیشگی بر موضوع ایران داشته است.

در این بین خروج از برجام و بازگشت تحریم ها، بخش اول از برنامه ها و سیاست های دولت ترامپ بود؛ هدف غایی تغییر رفتار و در ادامه تغییر ساختار سیاسی ایران است.

البته به نظر می رسد نوعی دوگانگی در دولت ترامپ در قبال برخورد با ایران وجود دارد. در حالی که نومحافظه کارانی مانند پمپئو، بولتون، جولیانی و ... به شدت خواهان مقابله با ایران و سرنگونی نظام سیاسی به هر قیمتی اند اما دونالد ترامپ از سیاست فشار جهت به عقب راندن ایران و امتیاز گیری استفاده می کند.

به همین دلیل است وقتی دونالد ترامپ در 9 مرداد 97 در نشست خبری مشترک با نخست وزیر ایتالیا، سیاست آمریکا را در قبال ایران تشریح کرد و پیشنهاد مذاکره بدون شرط را مطرح کرد بلافاصله پمپئو شروط واشنگتن را برای مذاکره با ایران روی میز گذاشت. وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در بنیاد هریتج، در خرداد ماه هم به 12 شرط برای امضای یک توافق جدید با ایران اشاره کرده بود. شروط وی اعلام تمامی جنبه های نظامی فعالیت هسته ای گذشته، اجازه دسترسی به کلیه تاسیسات هسته ای، پایان غنی سازی اورانیوم و تولید موشک های بالستیک، عدم حمایت از حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی، انحلال حشد الشعبی و .... است.  

شروط فوق بیانگر تمایل واشنگتن به عدم توافق و اصولاً مخالفت با هر گونه مذاکره است. اما این امر حاکی از دو نگاه متفاوت در دولت ترامپ نسبت به ایران است. در حالی که حلقه نئوکان ها با غلبه نگاه ایدئولوژیک خواهان مقابله و سرنگونی نظام سیاسی ایران هستند اما دونالد ترامپ در پی  مقابله، مهار و امتیازگیری از ایران است و نگاهی منفعت محور به موضوع دارد. اما جمع دو دیدگاه این است: ایران به هر طریق ممکن باید تضعیف شود. اما قرار است این اتفاق چگونه رخ دهد؟

هدف گروه اقدام ایران چیست؟

از زمان شکل گیری گروه اقدام ایران تا کنون، برنامه ها و راهبردها مختلفی برای زمین گیرشدن و به چالش کشیدن جمهوری اسلامی طراحی و اجرا شده است. در این راستا علاوه بر امریکا، نوعی هماهنگی بین واشنگتن و کشورهای منطقه مانند عربستان و امارات و البته رژیم صهیونیستی شکل گرفته است. هدف نهایی نیز افزایش نارضایتی و به آشوب کشاندن ایران است. برخی برنامه های گروه اقدام در این مدت به قرار زیر بوده است:

*راه اندازی جنگ روانی و تبلیغاتی علیه ایران: جنگ اقتصادی که آمریکا علیه کشورمان به راه انداخته در قالب بازگشت تحریم ها و کاهش صادرات نفت ایران نمود پیدا کرده است. اما مهم تر از جنگ اقتصادی، جنگ روانی و تبلیغاتی است که دونالد ترامپ علیه ایران شکل داده تا تاثیر تحریم ها را چند برابر نماید و حس ناکامی و شکست را به مردم القا نماید. هدف نیز فرافکنی و مقصر نشان دادن جمهوری اسلامی و معرفی آن به عنوان مسبب تمامی مشکلات است. در برنامه های رسانه ای و سخنان مقامات آمریکایی این گونه القا می شود که سیاست ها و اقدامات مسئولان عامدانه به عنوان مانعی برای رهایی آنها از مشکلات عمل می کند.

*هماهنگی بین نیروهای ضد انقلاب؛ همان طور که گفته شد برخی اعضای دولت ترامپ مانند جان بولتون و رودی جولیانی روابط بسیار نزدیکی با منافقین دارند و از سال های گذشته پای ثابت سخنرانی جلسات آنها بوده اند. اما از آنجا که منافقین در بین مردم ایران منفورند و صرفاً به عنوان عوامل آشوب در کف خیابان به کار می آیند اخیراً تشکلی با محوریت پسره شاه مخلوع نیز شکل داده اند تا آن را به عنوان آلترناتیو نظام سیاسی ایران برجسته سازند.در این راستا تلاشی هماهنگ در رسانه های ضدانقلاب جهت تطهیر پهلوی ها و برجسته کردن مشکلات و ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی شکل گرفته است.  

رودی جولیانی، وکیل ترامپ در نشست منافقین

* فعال شدن گروه های تروریستی: در یک سال اخیر مشخص شد برنامه ای هدفمند جهت تقویت گروهک های تروریستی برای انجام عملیات در ایران در جریان است. عملیات تروریستی اهواز و چابهار در راستای بی ثبات سازی سیاسی و فعال نمودن شکاف قومی برنامه ریزی و اجرایی شد.  

بیشتر بخوانید:

توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

عملیات تروریستی بی‌بی‌سی، هنوز خنثی نشده!

*تلاش برای تخریب مقامات سیاسی: یکی از اقداماتی که در ماه های اخیر به صورت گسترده در فضای مجازی و رسانه های ضد انقلاب انجام شد انتشار اخبار دروغ درباره فساد مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی بوده است. در این باره می توان به دروغ های متعدد و جوسازی هایی که درباره قالیباف و سردار عبداللهی، فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) شد اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 هفته گذشته برایان هوک هم در صفحه توییتر فارسی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن در حال بررسی اخراج فرزندان مقامات جمهوری اسلامی است. به نظر می رسد این اقدام جهت جنگ تبلیغاتی و شکاف انداختن بین مسئولان و مردم طراحی شده است.

علاوه بر این برنامه ها می توان به تلاش برای ترغیب اقشار مختلف جامعه از جمله زنان و جوانان به نافرمانی مدنی و مقابله با سیاست ها و ارزش های سیستم سیاسی، القای فساد و ناکارآمدی، خبرسازی درباره بی توجهی به خواسته های طبقات ضعیف به لحاظ اقتصادی برای راه اندازی شورش و اعتراضات پیاپی برای به چالش کشیدن مشروعیت و کارآمدی سیستم سیاسی اشاره کرد.

برنامه گسترده آمریکا و هم پیمانان منطقه ای آن برای مقابله با جمهوری اسلامی، نشان دهنده این است مقامات سیاسی و اقتصادی وظیفه بزرگی برای رفع مشکلات و تامین نیازهای مردم و مسئولان امنیتی و انتظامی ماموریت سنگینی برای خنثی کرن توطئه های دشمنان برعهده دارند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۸۴۱۷۱۳:۵۶:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۲۵
دولت که نیازی به تخریب نداره (رجوع شود به داماد نابغه رئیس جمهور و 2 پاراگراف سمت های ایشان)
ناشناس۶۷۸۷۴۳۱۶:۴۰:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۵
ژن کامبیز جان حرف نداره !!! بابای کامبیز جان هم همونی بود که ۳۰۰ میلیارد وام با سود ۴ درصد گرفته بود و همون پول رو تو همون بانک سپرده کرده بود با سود ۲۵ درصد !!!
ناشناس۶۷۹۰۹۸۲۱:۱۳:۲۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
با این وضع تشکیل خوارج دور از انتظار نیست
ناشناس۶۷۸۴۴۴۱۴:۰۴:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۲۵
یکی از اهداف که پر قدرت و در لعاب توسط ایادی داخلیشان پیگیری میشود هجوم همه جانبه برای ترور شخصیتی است.
ناشناس۶۷۸۴۵۲۱۴:۱۱:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۲۵
حالا ثابت شد که هسته ای هم بهانه بود و اصل نظام نشانه بود.
ناشناس۶۷۹۱۵۴۲۲:۲۱:۵۲ ۱۳۹۷/۹/۲۵
اصل نظام نیاز به امریکا تدارد اختلاف داخلی اصل را نشانه گرفته
ناشناس۶۷۸۴۶۳۱۴:۱۷:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۵
یعنی می فرمایید واقعیت حضور تعداد زیادی از فرزندان مقامات در امریکا و کانادا و اروپا و استرالیا که اغلب با حقوق معلمی! یا کارمندی! پدرانشان در انجا حضور کامل خیلی بیشتر از زندگی دانشجویی دارند هم دروغ است؟!
ناشناس۶۷۸۴۷۴۱۴:۲۳:۴۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
لازم نیست اینها مقاماتمون رو تخریب کنند خود دو جناح به اندازه کافی از خدمت هم در می آیند
ناشناس۶۷۸۴۸۶۱۴:۳۰:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۲۵
از اخراج فرزندان مقامات ایران از امریکا مردم ایران خوشحال خواهند شد
ناشناس۶۷۸۴۹۰۱۴:۳۲:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۲۵
تخریب مقامات سیاسی که کار همه روزه شما است.
ناشناس۶۷۸۵۰۱۱۴:۳۷:۴۵ ۱۳۹۷/۹/۲۵
آقای ظریف تازه بعد از 5 سال متوجه شده اند که مذاکره با امریکایی ها بی فایده است و به حرف دلواپسان رسیده اند .
ناشناس۶۷۸۵۲۳۱۴:۵۱:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
بخاطر همینکه اخیرا لاشخورها به سایت های اصولگرا حمله ور شدن
ناشناس۶۷۹۴۰۵۰۸:۱۱:۲۸ ۱۳۹۷/۹/۲۶
ادبیات و سطح فرهنگ صحبت کردن شما هم نمونه یک ایرانی تمام عیار دشمن دشمن گو هست....بس کنید...
ناشناس۶۷۸۵۴۸۱۵:۰۱:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
نیازی به تخریب نیست..مقامات و مسولان ما به خوبی دارند کشور را نابود می کنند..آمریکا نگران نباشد..
ناشناس۶۷۸۶۰۶۱۵:۱۸:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۵
دوره حسین اوباما سر امد که صدها هزار میلیارد در جعبه بفرستد شما هم همه را اختلاس کنید ریالی به ملت و مملکت نرسد
علی 671۶۷۸۶۸۲۱۵:۵۱:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۵
اخراج ژن های برتر به خدا حال می ده .ببینیم،گردنا کج ،و خجالت زده از عملکردشان .آی حال میده .علی برکت الله
ناشناس۶۷۸۶۹۳۱۵:۵۷:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۵
آنچه عیان است چه حاجت به بیان است وضعیت مردم عادی راببینید وضعیت مسئولین کشور را نیز نظاره گر باشید نیازی به تبلیغات خارجی نیست .

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 3. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 4. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 5. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 6. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 7. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 8. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 9. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 10. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 11. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 12. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 13. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 14. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 15. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 16. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 17. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 18. با برجام چه باید کرد؟

 19. تهران - تل‌آویو، هفت دقیقه  

 20. وحشت صهیونیستها از تهدید بشار الجعفری علیه تل آویو

 21. عیدی ۹۷ چقدر است؟

 22. تجمع اعتراضی مردم در حمایت از «مرضیه هاشمی»  

 23. حضور سردار سلیمانی در حرم رضوی  

 24. اعتراض آمریکایی‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی+عکس

 25. نوبخت: بسته حمایتی به حساب همه جامعه هدف واریز شد!   

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 2. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 3. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 4. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 5. وحشت صهیونیستها از تهدید بشار الجعفری علیه تل آویو

 6. اعتراض آمریکایی‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی+عکس

 7. اتهام‌زنی امارات علیه ایران در شورای امنیت

 8. ابراز تمایل فیلیپ ششم برای سفر به ایران

 9. فرانسه: درباره ونزوئلا با شرکای اروپایی رایزنی می‌کنیم

 10. پلوسی: ترامپ تا هنگام تعطیلی دولت اجازه ایراد سخنرانی سالانه را ندارد

 11. واکنش کشورهای آمریکایی به اعلام ریاست‌جمهوری گوآیدو در ونزوئلا

 12. ونزوئلا روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع کرد/مادورو: تسلیم نمی‌شوم

 13. کشته شدن ۳۰ شبه‌نظامی در جنوب عربستان

 14. قطر: بحران با ۴ کشور حل نمی‌شود

 15. ترامپ: همه گزینه‌ها علیه ونزوئلا روی میز است

 16. گاردین: آمریکا تلاش می‌کند که اروپا دست از حمایت برجام بردارد

 17. خط‌دهی پامپئو به مخالفان ونزوئلا برای تشکیل دولت انتقالی در این کشور

 18. درخواست آلمان از روسیه درباره معاهده تسلیحات هسته‌ای

 19. رئیس رژیم صهیونیستی در پاریس: ایران دشمن ماست

 20. پوتین: اجرای طرح خروج آمریکا از سوریه قدمی مثبت است

 21. آمریکا برای استقرار نیروهایش در کره جنوبی 1.2 میلیارد دلار درخواست کرد

 22. لغو برخی تحریم‌های کره شمالی از سوی شورای امنیت سازمان ملل

 23. بری: دولت لبنان طی یک هفته آینده یا کمتر تشکیل می‌شود

 24. روسیه: حملات خودسرانه اسرائیل به سوریه باید پایان یابد

 25. ادعای روزنامه کویتی: سفر سردار سلیمانی به سوریه موجب حمله اسرائیل شد

پربحث‌های دیروز

 1. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 2. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 3. دستور رئیس‌جمهور ونزوئلا برای بازنگری کامل در روابط با آمریکا

 4. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 5. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 6. اتاق فکر احمق‌ها

 7. وحشت صهیونیستها از تهدید بشار الجعفری علیه تل آویو

 8. وال‌استریت سقوط کرد

 9. اعتراض آمریکایی‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی+عکس

 10. اتهام‌زنی امارات علیه ایران در شورای امنیت

 11. دادگاه‌های آمریکا فقط تا ۸ روز دیگر بودجه دارند

 12. نشست لهستان یا عقبه ناتوی عربی؟

 13. کشته شدن ۳۰ شبه‌نظامی در جنوب عربستان

 14. قطر: بحران با ۴ کشور حل نمی‌شود

 15. ترامپ: همه گزینه‌ها علیه ونزوئلا روی میز است

 16. گاردین: آمریکا تلاش می‌کند که اروپا دست از حمایت برجام بردارد

 17. خط‌دهی پامپئو به مخالفان ونزوئلا برای تشکیل دولت انتقالی در این کشور

 18. درخواست آلمان از روسیه درباره معاهده تسلیحات هسته‌ای

 19. رئیس رژیم صهیونیستی در پاریس: ایران دشمن ماست

 20. پوتین: اجرای طرح خروج آمریکا از سوریه قدمی مثبت است

 21. آمریکا برای استقرار نیروهایش در کره جنوبی 1.2 میلیارد دلار درخواست کرد

 22. لغو برخی تحریم‌های کره شمالی از سوی شورای امنیت سازمان ملل

 23. بری: دولت لبنان طی یک هفته آینده یا کمتر تشکیل می‌شود

 24. روسیه: حملات خودسرانه اسرائیل به سوریه باید پایان یابد

 25. ادعای روزنامه کویتی: سفر سردار سلیمانی به سوریه موجب حمله اسرائیل شد

پربحث‌های هفته

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 4. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 5. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 6. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 7. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 8. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 9. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 10. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 11. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 12. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 13. از ملانی فرانکلین تا مرضیه هاشمی

 14. ترامپ به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد

 15. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 16. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 17. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 18. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 19. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 20. جان کری: «دونالد ترامپ» باید استعفاء دهد

 21. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 22. پمپئو: ما در راستای تشکیل ائتلاف ضد ایران حرکت می کنیم!

 23. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 24. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 25. دستور رئیس‌جمهور ونزوئلا برای بازنگری کامل در روابط با آمریکا

آخرین عناوین