سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

گروه سیاسی الف،   3970924057 ۱۹ نظر، ۴ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نشان بدهیم که می‌شود ایستاد، مقاومت کرد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد. این اهمیت را نشان بدهیم. پیشرفت های نظام امری است که دشمنان ما به آن اذعان دارند. اما اعلام نمی‌کنند.

به گزارش الف، هدف از افتتاح این دوره، تربیت راویان جهت تشریح جایگاه های موفق جهانی جمهوری اسلامی ایران با رتبه زیر ۲۰ و یا نزدیک به ۲۰، در بیش از صد عنوان مختلف از نگاه موسسات بین المللی سنجش آمار است.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با توضیح علت دشمنی استکبار، نگرانی آنها را مربوط به پیشرفت ایران در زمینه های مختلف دانست و تشریح کرد: در آن تقابلی که بین ما و دشمنان ما و کسانی که از ابتدای انقلاب در مقام مقابله با انقلاب اسلامی قرار گرفتند، یک سوال مهمی مطرح میشود که چرا اینها با همه توان اینطور پای کار مقابله با انقلاب اسلامی آمدند؟! این یک سوال مهم است. به نظر من چنین جمع‌هایی نباید از کنار این سوال به راحتی عبور کنند.

جلیلی در این‌ باره افزود: چرا نتوانستند با زور، زر و تزویر به اهداف نامشروع خود در رابطه با ملت ما دست یابند؟ این سوالی است که جوان ایرانی باید از خود بپرسد و از پاسخ آن قانع شود.

وی با حائز اهمیت دانستن پروژه تشریح دستاورد های بین المللی کشور بویژه برای جوانان خاطر نشان کرد: اینکه شما بر روی موفقیت های چهل سال گذشته‌ی جمهوری اسلامی ایران که دیگران نیز به آن اعتراف دارند، متمرکز شدید، بسیار با اهمیت است. چرا که میتواند به جوان ایرانی کمک کند تا به پاسخ قانع‌کننده در رابطه با علت دشمنی های استکبار و لزوم مقاومت در برابر آنها برسد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت درخصوص توضیح راهبرد خاموش قدرت های استکباری در قبال انقلاب اسلامی تصریح کرد: راهبردهای چهل سال گذشته رژیم آمریکا را زیاد می‌بینید؛ از تغییر رژیم(براندازی) تا تغییر رفتار (مهار). اسم این استراتژی‌ها معلوم است؛ اما یک استراتژی یا راهبرد اساسی هم دارند که به آن کمتر توجه میشود. آنها خودشان هم آن را اعلام نمی‌کنند اما با تمام توان به اعمال آن میپردازند که همان راهبرد پوشاندن موفقیت های جمهوری اسلامی ایران است.

جلیلی در تکمیل این بخش از سخنانش تصریح کرد: تمام تلاش دشمنت اینست که هم شکست های پی در پی خود در مهار انقلاب اسلامی را بپوشاند و هم مانع نمایش موفقیت های جمهوری اسلامی شود. او دست به کفر میزند، میپوشاند، تحقیر و یا انکار میکند.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی در توضیح لزوم هشیاری برای مقابله با راهبرد جبهه استکبار گفت: کفر یعنی پوشاندن. شکل اعلایش این است که شما حضرت حق متعال را نبینی و بپوشانی.یعنی هر حقیقتی را که مطلوبشان نیست، بخواهند آن را بپوشانند. امروز تمام راهبرد آنها این است که اگر آنها در این مبارزه موفقیتی به دست نیاوردند، حداقل موفقیت های شما را بپوشانند. در نظام سلطه که اینها خودشان را فعال مایشاء و قدرت مایشاء معرفی می‌کردند نمیتوانند بپذیرند کسی در برابر آنها بایستد، مقاومت کند و پیشرفت نیز بکند؛ هم شکست پذیری آن ها را نشان میدهد و هم امکان پیشرفت بدون آن ها و در مبارزه با آنها را نشان دهد.

وی افزود: دشمن میفهمد اگر دیگر ملت ها نمایش موفقیت های انقلاب اسلامی در ایران را ببینند، کار او سخت تر خواهد شد. او میداند اگر نسخه تکثیر بشود، تنها خرمشهر آزاد نمی‌شود بلکه جنوب لبنان نیز آزاد می‌شود. میفهمد وقتی هزینه سیاسی، رسانه‌ای، نظامی و هزینه‌های مختلف را میدهد و نتیجه نمیگیرد به چه علتی است.

جلیلی مقابله با این راهبرد خاموش را همان فتح خرمشهر های پیش‌رویی دانست که رهبرانقلاب به آن اشاره کردند. وی افزود: اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که خرمشهرها در پیش است، یکی از آنها در همینجاست. خرمشهری که امروز دشمن قصد کرده تا آن را اشغال کند، کجاست؟ پوشاندن موفقیت‌های انقلاب اسلامی. پوشاندن موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی است. خب اگر ما می‌خواهیم عملیات بکنیم و خرمشهری را آزاد بکنیم این است که دشمن را از این قضیه بیرون کنیم. یعنی تبیین کنیم و موفقیت‌هایمان را نشان بدهیم. نشان بدهیم که می‌شود ایستاد، مقاومت کرد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد. این اهمیت را نشان بدهیم.

دبیرسابق شورایعالی امنیت ملی در ادامه سخنانش مبنی بر تلاش دشمن بر پوشاندن موفقیت های انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: پیشرفت های نظام امری است که دشمنان ما به آن اذعان دارند. اما اعلام نمی‌کنند. به نفع‌شان نیست که اعلام بکنند. اگر اعلام بکنند یعنی کوس رسوایی‌شان و آن واقعیت شکست‌پذیری‌شان را به همه جهان اعلام کرده‌اند؛ می‌فهمد که اگر این موفقیت‌ها بخواهد جلوه پیدا کند یعنی چه.

وی در ادامه سخنانش درباره نقشه دشمن، افزود: دشمن دریافته است که اندیشه اسلام ناب تُوْتِی اُکُلَهَا کُلَّ حِینٍ بِاِذْنِ رَبِّهَا؛ این تازه از نتایج سحر است. این هنوز ابتدای کار است. می‌گوید این وقتی که یک نهال نورس بود من با همه توان آمدم به مقابله او و موفق نشدم. حالا یک درخت تنومند چهل ساله شده که ریشه دوانده. یک جوان برومند چهل ساله شده. خب همه فرعونیان می‌ترسند. اینکه میبینید بهنگام چهل سالگی انقلاب همه نیروهایشان را دوباره تجمیع می‌کنند و دنبال می‌کنند، برای چیست. برای همین است؛ از این مسئله نگرانی دارد.

جلیلی در بخشی دیگر از سخنرانی خود در جمع دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع)، «پروژه ایران بیست» را یک نوع اردوی جهادی تلقی کرد و گفت: این کار یک اردوی جهادی است، یک عملیات است، یک پس گرفتن خرمشهر در شکل خودش است. کار ارزشمندی است که شاید شایسته بود زودتر از اینها و بیشتر از اینها به آن توجه می‌شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت با توصیه دست اندرکاران این طرح به توجه مضاعف نسبت به تشریح فرایند پیشرفت همگام با توجه به خروجی ها، تصریح نمود: در مثالی مانند افزایش امید به زندگی که گزارش کرده‌اید از ۵۵سال در زمان رخداد انقلاب اسلامی به ۷۸سال در امروز رسیده، این افزایش ۲۳ ساله به گواهی خود موسسات به اصطلاح کارشناسی مانند “WHO” ، طبق شاخص های مختلف به دست آمده است. یک وقتی شما تنها به ذکر این مقدار افزایش امید به زندگی اشاره میکنید اما مهمتر از آن چگونگی و کیفیت رسیدن به این پیشرفت است؛ یعنی مسئله آن نرم‌افزاری است که موجب این پیشرفت شده.

جلیلی با ذکر مثالهایی از تاریخ معاصر کشور به توضیح چرایی اهمیت شناخت نرم‌افزار انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: مهمتر این است که چه چیزی این پیشرفت را به ارمغان آورد؛ دستاورد مهم انقلاب اسلامی آن نرم‌افزارش بود. میتوان پرسید چرا این اتفاق در کشورهای دیگر رخ نداد ؟ در همین کشور ما در طول تاریخ یکی دو قرن گذشته حرکت‌های گوناگونی از جمله مشروطه و ملی شدن نفت داشتیم؛ سوال اینجا مطرح میشود که چرا آنها تداوم پیدا نکرد ولی پیشرفت های امروز تداوم پیدا کرده است؟

وی در این باره اضافه کرد: موفقیت ها و پیروزی ها مولفه های مختلف دارند که باید آنها را حفظ کرد. کسانی میخواهند این مولفه ها را بپوشانند: . «بَدَّلُوا نِعْمَتَ اللَّهِ کُفْرًا.»۱ بعد چه می‌شود: «وَ اَحَلُّوا قَوْمَهُمْ دَارَ الْبَوَارِ»۲ پس دشمن با این وسیله به مقابله نرم‌افزار شما می‌آید که البته: «لَنْ یَضُرُّوکُمْ اِلَّا اَذًی»

این استاد علوم سیاسی دانشگاه در شناخت عمیق ریشه های موفقیت ها در نظام اسلامی اظهار داشت: این مهم است که در روایتی که از موفقیت‌های انقلاب اسلامی داریم، علت آن ها را نیز بدانیم. ریشه‌های آن را بشناسیم و بفهمیم این ریشه چگونه تقویت می‌شود و خدای نکرده چگونه ممکن است به آن لطمه بخورد.

جلیلی در انتهای سخنانش با تقدیر از عوامل طراحی و اجرای این طرح، گفت: این حرکت شما یک عملیات ارزشمند و بزرگ است. یک عملیات بسیار مهم و هوشمندانه که می‌داند کجا را هدف قرار می‌دهد. من به خاطر چنین مجاهدتی و چنین توجه‌‌ای به شماها تبریک عرض می‌کنم که یک همچنین حرکتی را ان‌شاءالله شروع خواهید کرد.

همچنین پس از پایان سخنان جلیلی، جلسه پرسش و پاسخ میان او و دانشجویان برگزار شد.

وی در پاسخ به سوال یک دانشجو درخصوص چگونگی تبیین برای برخی که نسبت به تاریخ گذشته کشور اطلاع کمتری دارند، گفت: از عوامل این اتفاق اینست که دشمن تلاش میکند تا مردم را نسبت به آینده بترساند و آنها را ناامید کند؛ طبیعتا باید واکنش متقابل آن را انجام داد یعنی به مردم دریچه های امید را نشان داد و آنها را اقناع توضیحات لازم را به آنها منتقل کرد. همانند حرکت امروز شما؛ این حرکت شما که امروز ارزشمند است، برای چیست؟ برای این که می‌خواهید بروید و مردم را اقناع بکنید. یک حرکت بخشنامه‌ای نیست. این حرکت مثل همان اردوهای جهادی است.

جلیلی افزود: قرار نیست کسی در انقلاب اسلامی برود از یک مطلب غیر حق دفاع بکند. یک مطلب غیر حق را تبیین بکند. نه! اینهایی که ما می‌گوییم، چون حقیقت است می‌خواهیم دفاع بکنیم.اگر حق است پس قابل دفاع است. اگر من جایی نمی‌توانم دفاع بکنم، طبیعتاً آنجا ضعف من است که ابتدای باید آن را برطرف کنم. باید بررسی دقیق انجام داد و پاسخ درست را به مخاطب ارائه داد تا او به شکل اثباتی قانع شود.

این مسائل باید جلسات، دو طرفه باشد؛ یعنی روایت طرف مقابل و آن چیزی که به او القاء شده و در ذهنش شکل گرفته را هم بشنوید و متقابلا در آن مباحثه‌ای که دارید او را به حقیقت نزدیکتر کنید. بگویید که میخواهم این ادله را برای شما بیان کنم،بفرمایید کجایش غلط است؟ در این عرصه ها اگر دقیق و عمیق و با آگاهی مسلط وارد شوید، آنوقت به راحتی میتوانید وارد مسائل اصلی شوید؛ احساس نگرانی نکنید و خیلی قوی هم وارد شوید و بگویید من میخواهم از این حرف حق دفاع کنم.

مشخصا یکی از بحث‌های موفقیت‌ها نسبت موفقیت‌ها با انقلاب و تفکر انقلابی و آدم‌های انقلابی است و متقابلاً نسبت جاهایی که کاستی‌ها و آسیب‌هایی وجود دارد، با آن کسانی که این را به وجود آورده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال دیگری درخصوص محل ارجاع بودن نخبگان و خواص برای عموم مردم خاطرنشان کرد: اگر ما می‌گوییم خرمشهرها در پیش است و یکی از آن خرمشهرهایی که دشمن می‌خواهد آن را اشغال بکند، پوشاندن موفقیت‌ها، دستاوردها و علل موفقیت ما است پس میبایست در همان موضع با او مقابله کنیم. طبیعی است شما باید در همان محلی بروید که آن مسئله ظهور و بروز دارد و یک حرفی را می‌زند که مثلاً شما می‌گویید خطا است. باید بروید در آن جا حضور پیدا کنید. یکی از آن جاهای اصلی به قول شما همان جایی است که محل رجوع است. باید بروید آن را توضیح بدهید.

جلیلی در جمع بندی سخنان خود در انتهای این جلسه اذعان کرد:یک اندیشه متعالی وجود دارد که حضرت امام(ره) آن را تحت عنوان اسلام ناب مطرح کردند که مبتنی بر مجموعه ای از حقیقت هاست. ما در این چهل سال پیشرفت‌های بسیار خوب، موفق و ارزشمند داشتیم که دشمن امروز می‌خواهد همه اینها را بپوشاند و ما باید اینها را مکشوف بکنیم.

اما باید آن طرفش را هم بگوییم ها که اصلاً نگرانی دشمن برای چیست؟ برای این است که می‌داند شما به حداقل‌ها اکتفا نمی‌کنید و به قله‌ها مینگرید. ما به این دلیل که توانستیم این پیشرفت ها را داشته باشیم پس میتوانیم پیشرفت های بزرگتر دیگری را هم رقم بزنیم. یعنی اگر ما توانستیم موشک فضاپیما بسازیم، به همین دلیل میتوانیم خودروی مطلوب نیز بسازیم. اگر ما راوی پیشرفت هستیم، پس باید به دیگران افق پیشرفت را هم نشان دهیم؛ بگوییم همه اینها بوده اما ما هنوز آن را در طراز انقلاب اسلامی نمیدانیم، ما خیلی بیشتر از اینها میخواهیم و به قله می‌اندیشیم.

تمام تلاش حضرت امام(ره) این بود که نظام اسلامی شکل بگیرد ولی نگاه به قله است تا دیگر ارکان حکومت اسلامی نیز تشکیل شود. مداوم میبایست به سمت شکل مطلوب حرکت کنیم و البته همه اذعان داریم که با آن فاصله داریم اما اگر در میانه این کوهنوردی تا نصف راه را آمدیم، طبیعتا برای رسیدن به قله باید بقیه راه را بپیماییم نه آنکه عقب گرد کنیم.

آن حرکتی که آنها دارند امروز انجام میدهند این است که به اصطلاح کیلومتر حرکت انقلاب را صفر کنند. وقتی از مسیر ۱۰۰ کیلومتری، ۴۰ کیلومتر آن را طی کردیم، باید مقابل آنکه دشمن بخواهد ما را صفر کند، ایستاد و بقیه راه را طی کرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۶۳۲۱۱۰:۲۹:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۴
شما 8 سال فرصت داشتی و نشان دادی که میشه هر ماه بر علیه ایران یک قطعنامه صادر کرد و به مردم فشار بیشتری وارد نمود
ناشناس۶۷۶۵۸۵۱۲:۳۸:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۲۴
طی 8سال دوره قبلی باج ندادیم، دلار گران شد؛ طی 8سال دوره فعلی بسیار باج دادیم، دلار گران شد؛ به نظر شما کدوم بهتره؟؟ استقلال-آزادی یا وابستگی-آزادی؟؟!!!
جواد۶۷۶۳۴۱۱۰:۳۷:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۴
دوران شعار گذشت
ناشناس۶۷۶۹۲۲۱۵:۳۲:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۴
پس چرا روحانی و رفقا شعار اندر شعار می دن؟
ناشناس۶۷۶۳۵۴۱۰:۴۱:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۲۴
ایستادگی و مقاومت در مقابل استکبار رمز پیروزی ملت است .
ناشناس۶۷۶۵۳۷۱۲:۰۹:۵۶ ۱۳۹۷/۹/۲۴
جنابعالی ماهی ۴میلیون خرج زندگی به من بده هر چی دوست داری در مقابل آمیریکا مقاومت میکنم
علی۶۷۶۷۵۰۱۳:۵۹:۲۰ ۱۳۹۷/۹/۲۴
نشاندن منتخبین و نخبگان و دلسوزان واقعی جوان بر مسند قدرت و رعایت منافع ملی و تنش زدایی تنها راه نجات کشور و مردم است و بس
ناشناس۶۷۶۳۷۶۱۰:۴۹:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۲۴
لطفا بفرمایید برای همه اینها که فرمودید کلا چقدر زمان لازم دارید؟
محمد۶۷۶۴۰۷۱۱:۰۲:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۲۴
نزدیک انتخابات شما راه افتادی دوباره!!
ناشناس۶۷۶۴۱۱۱۱:۰۴:۴۱ ۱۳۹۷/۹/۲۴
شما نیاز نیست چیزی را نشان بدهی ، با واقعیت های دنیا بایستی کشور را اداره کرد نه با خیال و رویا
ناشناس۶۷۶۴۷۸۱۱:۳۹:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۴
اگر نشد چی جوابگو کی هست
ناشناس۶۷۶۵۲۸۱۲:۰۴:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۲۴
پیشرفت بخشی از جامعه به بهای له شدن بخش دیگر معنی ندارد
ناشناس۶۷۶۵۴۷۱۲:۱۵:۵۶ ۱۳۹۷/۹/۲۴
ظاهرا بی آبی و بی برقی تابستون رو فراموش کردین
ناشناس۶۷۶۶۲۰۱۳:۰۶:۴۰ ۱۳۹۷/۹/۲۴
از کدام پیشرفت صحبت می کنید؟!!! همه چیز در مقام مقایسه قابل سنجش و اندازه گیری است.
ناشناس۶۷۶۶۳۲۱۳:۱۲:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۲۴
شما را نمیدانم ولی من در دو نوسان اقتصادی شدید سالهای 90 - 91 و 97 هر بار به میزان ده سال از زندگی عقب افتادم! یعنی در عرض شش سال بیست سال پسرفت! حالا چطور میشود پیشرفت کرد، در حرف خیلی راحت است اما در عمل...
ناشناس۶۷۶۶۷۴۱۳:۲۹:۵۶ ۱۳۹۷/۹/۲۴
تمام عمر ما با شعارهای شما گذشت . ثمره اینهمه ایستادگی در مقابل کل دنیا شده جیب و سفره خالی ، گرانی ، بیکاری و نصف جمعیت یک کشور در زیر خط فقر .
ناشناس۶۷۶۶۷۵۱۳:۳۰:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۴
بعضی ها نفسشان ازجای گرم بیرون می آد.
ناشناس۶۷۶۸۲۸۱۴:۳۲:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۲۴
به ملت هم برسید اوضاع مردم به لحاظ اقتصادی و اجتماعی و بهداشتی وخیم هست
ناشناس۶۷۶۸۵۵۱۴:۵۱:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۲۴
ای کاش کسی پیدا میشد که از مردم عذرخواهی میکرد.

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 3. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 4. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 5. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 6. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 7. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 8. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 9. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 10. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 11. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 12. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 13. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 14. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 15. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 16. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 17. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. تهران - تل‌آویو، هفت دقیقه  

 22. جزییات ضرب و شتم تکنیسین اورژانس از زبان خودش

 23. وحشت صهیونیستها از تهدید بشار الجعفری علیه تل آویو

 24. عیدی ۹۷ چقدر است؟

 25. تجمع اعتراضی مردم در حمایت از «مرضیه هاشمی»  

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 3. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 4. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 5. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 6. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 7. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 8. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 9. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 10. با برجام چه باید کرد؟

 11. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 12. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 13. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

 14. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 15. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 16. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 17. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 18. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 19. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

 20. درخواست اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۲۹ عضو مجمع تشخیص

 21. ضرغامی: نسبت به انتساب بلاوجه نظرات شخصی به رهبری حساسیت نشان دهید

 22. نماینده سازمان ملل در امور سوریه به ایران می‌آید

 23. اسماعیلی: تغییر در مدیریت قوه‌قضاییه نباید موجب سستی در کارها شود

 24. ضرغامی : نامه هشت وزیر به رهبر انقلاب کلید خوردن پروژه‌‌ای "تکراری" است   

 25. تسلیم استوارنامه سفیر جدید ترکیه به ظریف   

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین