آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

گروه اجتماعی الف،   3970924047
آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

بسیاری از افراد او را می‌شناسند، در زمان بازداشت جوان بود اما اکنون به میانسالی رسیده است و حکم اعدامش در دیوان عالی کشور تایید شده است، هرچند در ۲۵ شهریورماه گذشته خودش گفته بود که «انتهای این ماجرا اعدام است»؛ اما وکیلش معتقد است با پرداخت بدهی‌ها، موکلش در مجازات تخفیف می‌گیرد.

صبح نو نوشت: صحبت از بابک زنجانی است که شرکایش وعده پرداخت بدهی‌اش را داده‌اند و تنها شاکی باید اقدامات لازم برای دریافت پول را انجام دهد.

معاون قوه‌قضائیه: بابک زنجانی پس از بازگرداندن پول بیت‌المال، اعدام می‌شود

روز پنجشنبه 22‌ آذرماه بود که حجت‌الاسلام هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه‌قضائیه در حاشیه همایش صلح و سازش، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی که چرا بابک زنجانی اعدام نمی‌شود، اظهار داشت: این متهم باید تا ریال آخر اموال بیت‌المال را که مورد سوءاستفاده قرار گرفته برگرداند؛ اما بخشی از این اموال در خارج از کشور است و فعلاً دسترسی به آن نداریم. مردم نباید برای اجرای حکم اعدام بابک زنجانی عجله کنند چراکه قوه‌قضائیه نمی‌خواهد سرنخ این اموال را در خارج از کشور گم کند و باید تمام اموال مورد اختلاس بیت‌المال بازگردد سپس حکم اعدام این متهم اجرا شود.

پیش از این، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه‌قضائیه، در پاسخ به این سوال که «حکم بابک زنجانی چه زمانی اجرا می‌شود؟» گفته بود: بازگشت اموال به بیت‌المال در این پرونده در حال انجام است و هنوز موفق به بازگشت کامل اموال نشده‌ایم. آنچه که شناسایی شده تکافوی طلب وزارت نفت را نمی‌دهد و تمام تلاش وزارت اطلاعات و قوه‌قضائیه و دادسرا این است که اموال شناسایی شود؛ البته حرف و حدیث‌های زیادی مطرح شده که به نتیجه صددرصدی نرسیده‌اند.

یکی از پرونده‌های مهمی که رسیدگی به آن از سال‌۹۴ شروع شده و همچنان مطرح است، پرونده موسوم به فساد نفتی است. اتهامات متهم اصلی این پرونده، بابک زنجانی افساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور، کلاهبرداری از شرکت ملی نفت، بانک مسکن و تامین اجتماعی، پولشویی، جعل ۲۴‌فقره اسناد بانکی و صورت‌حساب‌های بانکی، جعل حواله‌های ارزی و جعل دستور انتقال بین بانک‌هاست. طبق رای صادره از سوی دادگاه، او مفسد فی‌الارض شناخته و به اعدام، رد مال شاکی و شرکت ملی نفت ایران و جزای نقدی محکوم شده که حکم اعدامش از سوی دیوان عالی کشور تایید شده است. در این میان اما مدت‌هاست که بابک زنجانی مدعی است که می‌تواند اموالی را که در خارج از کشور داشته به کشور منتقل کند و حال شرکایش وعده داده‌اند تا بدهی‌اش را بپردازند اما این بار شاکی است که تعلل کرده و برای ایجاد حساب مشترک حاضر نشده است.

شرکت نفت فعالیت‌های افتتاح حساب مشترک را تسریع کند

آقای رسول کوهپایه‌زاده، وکیل مدافع بابک زنجانی در گفت‌و‌گو با روزنامه «صبح‌نو» درباره پرداخت بدهی‌های موکلش گفت: شرکای خارجی موکل بنده صراحتاً اعلام کرده‌اند که بدهی او را می‌پذیرند که اسناد مکتوب آن موجود است، این اسناد به مراجع ذی‌صلاح دیگر هم فرستاده شده است. وی ادامه داد: بعد از یک سال مذاکرات فشرده‌ای که بین شرکت نفت و شرکای خارجی بابک زنجانی با حضور و نظارت نهادهای ذی‌صلاح برگزار شد، این مذاکرات منتج به انعقاد قراردادی بین شرکت نفت و شرکای خارجی موکلم شد که در این قرارداد نحوه و مکانیزم انتقال وجه و پرداخت وجوه و شرایط طرفین درج شد و مورد موافقت و توافق طرفین قرار گرفت.

وکیل بابک زنجانی تاکید کرد: برای اجرایی شدن این قرارداد، مقرر شد که حساب مشترکی به اسم شرکت ملی نفت ایران و شرکای خارجی بابک زنجانی باز شود تا بعد از اینکه پول به آن حساب مشترک واریز شد، بر اساس مفاد قرارداد فی‌مابین امکان انتقال وجه فراهم شود.

کوهپایه‌زاده افزود: بعد از آغاز تحریم‌ها، شرکای خارجی موکلم به دوستان ما در شرکت ملی نفت ایران اعلام کردند که با توجه به شرایط فعلی یا شما یک بانک معتبری که مورد قبول خودتان هست اعلام کنید که این شرایط را بپذیرد و حساب مشترک باز کنید که ما در همان‌جا حساب بازکنیم یا اینکه در بانکی که ما اعلام می‌کنیم حضور پیدا کنید و آن حساب باز شود و امکان انتقال وجه فراهم شود. دوستان شرکت نفت هنوز حضور نیافتند و هنوز حسابی باز نشده است.

وی درباره تاثیر پرداخت بدهی بر حکم اعدام موکل خود گفت: آن چیزی که ملاک عمل اصحاب دعوا و شاکی و متهم است قانون است. ملاک در این پرونده رای صادره از مرجع ذی‌صلاح است و مرجع ذی‌صلاح هم شعبه دیوان عالی کشور است که در پرونده آقای زنجانی رای قطعی صادر کرده است. در انتهای رای آقای زنجانی عیناً این آمده است: بدیهی است در صورت استرداد مال و جبران خسارات وارده و اظهار ندامت و پشیمانی و توبه محکوم علیه استحقاق برخورداری از مقررات ذیل ماده‌114 قانون مجازات اسلامی را خواهد داشت؛ یعنی دیوان عالی کشور در رای خود آقای زنجانی را به افساد فی‌الارض و به اشد مجازات محکوم کرده است. همین مرجع ذی‌صلاح که حکم قطعی و لازم‌الاجرا را صادر کرده است، در پاراگراف انتهایی این مطلب را آورده است این رای هم برای همه قطعی و لازم الاجراست.

وکیل بابک زنجانی افزود: بر اساس ماده‌114 قانون مجازات اسلامی در جرائم موجب حد که اینجا حد اعدام است در صورت توبه مرتکب حتی پس از اثبات جرم دادگاه می‌تواند عفو مجرم را توسط رییس قوه‌قضائیه از مقام رهبری درخواست کند، این دقیقاً چیزی است که این ماده می‌گوید و از لحاظ قانونی هم شعبه‌38 دیوان عالی کشور به درستی به این ماده اشاره کرده است. اینکه استحقاق استفاده از ماده‌114 به چه شکلی در این ماده قانون است که چه اتفاقی خواهد افتاد یک فن حقوقی است؛ اما اصل پرداخت بدهی که از موجبات تخفیف است در خود رای آمده است که هنوز ادامه دارد.

کوهپایه‌زاده تصریح کرد: از اجرای حکم بابک زنجانی نفعی نصیب مردم و بیت‌المال نمی‌شود و آن چیزی که از روز اول در این پرونده مورد توجه بوده بازگشت وجوه به بیت‌المال و برگشت به خزانه دولت بوده، به‌خصوص در این وضعیت خاص ارزی و اقتصادی کشور؛ بنابراین واقع‌بینانه و هوشمندانه و باتدبیر با این قضیه باید برخورد کرد. اگر شرکت نفت نمی‌تواند موافقت بانک ثالثی را برای افتتاح آن حساب مشترک جلب کند، حداقل در این بانکی که شرکای خارجی معرفی کردند حضور پیدا کند و حساب مشترکی را باز کند؛ به‌خصوص اینکه هیچ ضرر و آفتی از این حیث متوجه شرکت نفت نخواهد شد.

وی تاکید کرد: ذی‌نفع اصلی پول بانک مرکزی است و پولی بوده که بانک مرکزی به صورت وام به شرکت نفت داده بود و با توجه به تغییری که در مدیریت بانک مرکزی به وجود آمده، بهتر است که برای رقم عمده‌ای که در این پرونده مطرح است؛ یعنی دو میلیارد یورو، تیم تخصصی از طرف رییس کل جدید بانک مرکزی تشکیل شده و موضوع را برای افتتاح حساب مشترک و عملیاتی شدن این قضیه از لحاظ بانکی و با توجه به شرایط موجود تحریم‌های بین‌المللی پیگیری کند.

کوهپایه‌زاده همچنین گفت: ما از طریق قانونی درخواست‌های خود را برای کمک به بانک مرکزی منتقل کردیم و همچنان پیگیر قضیه هستیم و امیدواریم به نتیجه برسد و پاسخی را دریافت نکردیم. به نظر می‌رسد موضوع را باید جدی‌تر دنبال کنیم. بانک مرکزی طرف دعوای ما نیست هرچند که ذی‌نفع اصلی است به لحاظ فنی و تخصصی هم اصلی‌ترین جایگاه را برای این تبادلات بانکی دارد و اگر در این جلساتی که برگزار می‌شود حضور بانک مرکزی را پررنگ‌تر و تخصصی‌تر داشته باشیم، بهتر نتیجه می‌گیریم. طلبکار و آن کسی که باید حساب مشترک را باز کند شرکت نفت است؛ اما منشا اصلی پول وامی است که بانک مرکزی در اختیار شرکت نفت قرار داده است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 2. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 3. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 4. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 5. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 6. کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ادامه تحریم آمریکا و انفعال اروپا/ سرانجام برجام چه خواهد شد؟

 7. روحانی: طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند/ باید در برابر بدخواهان‌ ایستادگی کنیم

 8. توقیف اکران «ماهمه باهم هستیم» در کرمان

 9. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 10. مکرون: تا 8 جولای فرصت داریم تا برای حفظ توافق هسته‌ای مذاکره کنیم

 11. همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت قرار دارد

 12. تصاویر خشن ترین ورزش جهان  

 13. ادامه «دورهمی» با مهران مدیری منتفی شد

 14. قانونگرایی ساده‌انگارانه؟!

 15. تعدادی از بازنشستگان مقابل مجلس تجمع کردند

 16. محسنی اژه‌ای خبر داد: صدور حکم انفصال از خدمت برای ۶۰ قاضی/ محاکمه ۸۲۵ مفسد اقتصادی/ دیدار رئیسی با سفرای خارجی

 17. دسترسی سریع به منابع مالی با اصلاح نظام یارانه‌ها در کنار تامین حداقل معیشت مردم

 18. آلمان: همه باید اثبات کنند که خواستار جنگ نیستند

 19. شمخانی: با پدیده‌ای جهانی به اسم ترامپیسم مواجهیم که سلیقه‌ای و شخصی است

 20. اصابت موشک به پادگان نیروهای آمریکایی در بغداد

 21. جلیلی: از بین بردن فشار اقتصادی آمریکا با مقاومت حاصل می‌شود

 22. پشت‌پرده واردات ۲ماهه کره به اندازه ۱ سال/ واردکنندگان چگونه از حذف ارز ۴۲۰۰ خبر داشتند؟

 23. یارانه نقدی هر ایرانی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی چقدر می‌شود؟

 24. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره مجدد با آمریکا‌ ‌منطقی و عقلانی نیست/در برابر تحریم‌ها باید مقاومت کرد‌

 25. زنگنه مطرح کرد: وضع فعلی بازار نفت به نفع هیچکس نیست/ موافقت مشروط ایران با تغییر زمان برگزاری نشست اوپک

پربحث‌های دیروز

 1. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 2. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 3. محمد مُرسی رئیس جمهور برکنارشده مصر فوت کرد

 4. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 5. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 6. ماکرون: ایران در قبال برجام صبور و مسئول باشد

 7. جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

 8. واکنش دولت آلمان به اظهارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

 9. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 10. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 11. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 12. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 13. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 14. درخواست از مردم برای مدیریت مصرف برق/افزایش۱۰۰۰مگاواتی مصرف

 15. انگلیس: همه گزینه‌ها را در برابر ایران بررسی می‌کنیم

 16. نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می گویند/ نمایندگان توان اجاره منزل را ندارند

 17. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 18. اردوغان: رحمت خداوند بر برادر شهید ما محمد مرسی باد

 19. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 20. موگرینی: هدف ما حفظ برجام است/ملاک ارزیابی ما گزارشهای آژانس است

 21. چرا در کوچه‌ها و پارک‌ها درخت میوه نمی‌کاریم؟   

 22. واکنش‌های بین‌المللی به عبور قریب‌الوقوع ایران از سقف 300 کیلویی اورانیوم

 23. ترامپ، چین را به روسیه و ایران نزدیک می‌کند؟

 24. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 25. ترامپ به دور جدید غنی‌سازی اورانیوم در ایران واکنش نشان داد/عکس

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 4. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 5. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 6. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 7. پرستو یا آشیانه!؟

 8. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 9. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 10. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 11. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 12. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 13. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 14. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 15. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 16. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 17. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 18. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 19. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 20. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 21. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

 22. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 23. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 24. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 25. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

پربحث‌های امروز

 1. محسنی اژه‌ای خبر داد: صدور حکم انفصال از خدمت برای ۶۰ قاضی/ محاکمه ۸۲۵ مفسد اقتصادی/ دیدار رئیسی با سفرای خارجی

 2. ۵۰۰ هزار واحد ساختمانی بدون سکنه در پایتخت داریم

 3. مسیرهای جایگزین در طرح جمع‌آوری پل گیشا اعلام شد

 4. ابلاغ آیین‌نامه اجرای احکام کیفری؛ امکان اعدام و قصاص به روشی غیر از طناب دار و اهدای عضو محکوم

 5. جمع‌آوری ۲۳ هزار معتاد از محله هرندی/تهران، امسال از لوث معتادان متجاهر پاک می‌شود

 6. ۴۰۰ تارنما در رصد ویژه پلیس فتا

 7. دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات مقصر است

 8. نشست نگران کننده زمین به مناطق شهری البرز سرایت کرده است

 9. سهم عوارض در هزینه ساخت و ساز اعلام شد

 10. جزئیات استخدام 20 هزار نیرو در وزارت بهداشت اعلام شد

 11. واکنش رئیس شورای شهر به استعفای بودجه‌ای یک مدیر

 12. تردد وسایل نقلیه فرسوده در کلان شهرها ممنوع شد

 13. تاخیر شهرداری در ارائه گزارش درآمد و هزینه‌ها

 14. توضیح رئیس شورای شهر تهران درباره سفر هیات عمانی به تهران

 15. تشکیل صندوق خرید وسائل حمل و نقل عمومی از محل عوارض طرح ترافیک

 16. چند بیمارستانِ کشور "عالی" هستند؟

 17. حاجی‌بابایی: حداقل حقوق ۱.۵ میلیون تومانی مشمول دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شود

 18. عذرخواهی شهردار تهران از مردم بابت شلوغی اتوبوس‌ها/ واکنش حناچی به اخباری مبنی بر تعدیل و استعفا در شهرداری

 19. وزش باد شدید در مناطق مرکزی کشور

 20. دهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه آغاز شد

 21. اتوبوس‌های پایتخت مجهز به فیلتر دوده می‌شوند/قفل نوسازی اتوبوس‌ها باز شد

 22. فعالیت ١٣ هزار کارشناس رسمى حقوق در کشور

 23. زمان بهره‌برداری از زیرگذر گیشا اعلام شد

 24. تخصیص ارز دولتی به واردات کاغذ سیگار؛ بی‌اطلاعی یا دست‌های پنهان!؟

 25. وزیر علوم خبر داد: مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان متخلف باطل می‌شود/ نحوه تشخیص تخلف در پایان‌نامه‌های محرمانه

پربحث‌های دیروز

 1. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 2. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 3. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 4. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 5. واکنش پلیس به انتشار تصاویر هنجارشکنانه سرنشینان پراید

 6. واگذاری ۳۰۰۰ ملک شهرداری به افراد غیر/ شهرداری جدیتی برای پس گرفتن املاک ندارد

 7. ورود آقازاده‌ها و سلبریتی‌ها به بهانه خرید زمین در گیلان برای ساخت ویلا

 8. سردار رحیمی: به هیچ وجه در بحث امنیت اخلاقی کوتاه نمی‌آییم

 9. واکنش توئیتری استاندار تهران به مسابقات پرحاشیه کیش

 10. تخلیه و پلمپ مدارس استیجاری پایتخت  

 11. سامانه جامع فرزند خواندگی راه اندازی شد

 12. تاریخ محاکمه محمدعلی نجفی معلوم شد

 13. کشف پیکر۴۰ هزار شهید مفقودالاثر/ تفحص برای یافتن ۳ هزار شهید دیگر

 14. کشورهای خاورمیانه آزارگران جنسی را چگونه مجازات می‌کند؟

 15. بازیکن برزیلی به دین اسلام مشرف شد+عکس

 16. حاجی دلیگانی: سرپرستی سازمان تامین اجتماعی فاقد وجاهت قانونی است

 17. سالانه ۱۲.۵ میلیارد دلار قاچاق در کشور انجام می‌شود

 18. دستور ویژه روحانی برای رسیدگی به مشکلات پلیس مرزبانی در کنترل مرزها

 19. رئیس قوه‌ قضائیه: با متعرضان به حریم خصوصی و امنیت اخلاقی برخورد جدی می‌کنیم

 20. جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد از روز شنبه

 21. «گُل» جایگزین «شیشه» شد/چه نوع مواد مخدری در تهران بیشتر مصرف می‌شود؟

 22. محمد حسن زدا: تامین اجتماعی ایران در خاورمیانه یک الگو خواهد شد

 23. درآمدهای نجومی بازار کنکور در ایران به روایت آمار

 24. واکنش سازمان غذا و دارو به مالکیت شرکت دارویی توسط «پسر ۵ ساله»

 25. افزایش ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت

پربحث‌های هفته

 1. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 2. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 3. ۹ روز تا حذف طرح «زوج‌ وفرد» در پایتخت/ همه‌ چیز در مورد طرح جایگزین

 4. مسافر و راننده اسنپ دیدار کردند  

 5. تازه‌ترین پست اینستاگرامی رامبد جوان/ عکس  

 6. پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستند  

 7. دفاع تهیه‌کننده «ماجرای نیمروز» از سفر رامبد جوان و همسرش

 8. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 9. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 10. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 11. فراخوان رئیس قوه قضاییه در رابطه با فضای مجازی

 12. ۵۰ میلیون وجه رایج مملکت در یک تصویر   

 13. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 14. جزئیات تردد در محدوده زوج یا فرد+ قیمت‌ها

 15. اسماعیلی: اقدام یک راننده برای امر به معروف اثربخش بود/ توضیحات درباره آزادی زکا، پیامک‌های کشف حجاب و بازداشت‌شدگان روز کارگر

 16. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 17. مهناز افشار: نه من به این پول‌ها نیاز دارم و نه مولاوردی به این توییت‌ها!

 18. واکنش مدل اینستاگرامی به ماجرای سد لفور

 19. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 20. پورمحمدی: قبرستان باید در شهر باشد تا یاد مرگ را حفظ کنیم

 21. عصبانیت مدیر روابط عمومی صداوسیما از انتشار خبر حذف علی‌فروغی

 22. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

 23. حکم ممنوع‌التصویری رامبد جوان ابلاغ شد؟

 24. جانشین فرماندهی ناجا: زیر بار حیات شبانه در شهر نمی رویم

 25. واکنش پلیس به انتشار تصاویر هنجارشکنانه سرنشینان پراید

آخرین عناوین