فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

گروه سیاسی الف،   3970921157 ۴۵ نظر، ۱۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

اسدالله بادامچیان در توییتر نوشت: «در آغاز دهه پنجم, جناح‌بندی‌ها شکل دیگری می گیرد. اصولگرایی با تعریف فعلی فاقد انسجام‌بخشی و امیدآوری برای مردم است. اصلاح‌طلبی هم که به ناامیدی ها انجامیده است. پس طرحی نو باید.»

امیر محبیان، تحلیلگر سیاسی هم در گفت‌وگو با روزنامه شرق گفت: «جریانات سیاسی شناخته‌شده کشور همه به دلایلی روشن تضعیف شده‌اند. کلید حل مشکلات کشور درحال‌حاضر نه در دست اصولگرایان است نه در دست اصلاح‌طلبان. کلید حل مشکل در دست مدیران حرفه‌ای دلسوزی است که نگاه کلان برای پیشبرد جامعه دارند. منظورم اصلا آن دسته از مدیران دولتی که سال‌ها بر مناصب تکیه زده‌اند، نیست. این مدیران لایق اتفاقا در بخش خصوصی حضور دارند که قدرت آن را دارند براساس توانایی‌هایشان ارزش افزوده ایجاد کنند نه مدیرانی که اگر از پست دولتی کنار گذاشته شوند قادر به تامین زندگی روزمره خود بدون رانت سیاسی نیستند. فقط باید تنگ‌نظری را کنار گذاشت و به‌جای روابط و لابی‌های فاسد یا شعارهای پوچ، شایستگی‌ها و توانمندی‌ها و نتایج ملموس در نظر گرفته شود. »

چند سالی است در میان اصحاب سیاست، ایده پایان دسته‌بندی‌ اصلاح‌طلب و اصولگرا شکل گرفته است. علت اصلی آن هم فقدان ایده حکمرانی واحد در هر دسته است. هم در اصلاح‌طلبان و هم اصولگرایان دچار تشتت در ایده حکمرانی هستند و در هر کدام از این دو جناح، افکار و آرای مختلف و کتعارضی وجود دارد. به‌همین جهت به‌نظر می‌رسد در آینده نزدیک این دسته‌بندی‌ها دچار دگردیسی شوند.

***

تعداد نمایندگان افزایش می‌یابد؟

اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با تسنیم ، از ارسال نامه بیش از 50 نماینده به علی لاریجانی، رئیس مجلس خبر داد و‌ گفت: نمایندگان در این نامه خواستار در اولویت قرار گرفتن طرح افزایش تعداد نمایندگان هستند.

وی در توضیح این طرح، اظهار داشت: براساس این طرح 40 نماینده به تعداد فعلی اضافه می‌شود و تعداد وکلای‌ملت به 330 تن افزایش می‌یابد.

درخواست ۵۰ نماینده از لاریجانی درباره یک طرح

***

بررسی اخراج فرزندان مقامات ایران از آمریکا

برایان هوک رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امورخارجه آمریکا با انتشار یک پیام ویدئویی در صفحه توئیتر فارسی وزارت امورخارجه آمریکا گفت که این وزارت‌خانه موضوع اخراج فرزندان و وابستگان مقامات ایرانی مقیم آمریکا را بررسی خواهد کرد.

وی با طرح ادعاهایی علیه مقامات کشورمان افزود: می‌توانم بگویم که ما داریم روی این مسئله کار می‌کنیم در حالی‌که من نمی‌توانم درباره پرونده‌های افراد یا گفت‌وگوهای‌مان درباره سیاست داخلی‌مان صحبت کنم.

برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

در همین زمینه محسن مهدیان از فعالان رسانه‌ای در توییتی نوشت: «برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفته فرزندان مقامات جمهوری اسلامی را از آمریکا اخراج می کنیم. خدمتی بزرگتر ازین به انقلاب و آرمان های امام راحل نیست.»

***

انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی دیروز در حالی برگزار شد که برخی اعضای این شورا به رئیس جمهور اعتراضاتی را در جلسه مطرح کرده اند.

به گزارش جهان نیوز، عمده اعتراض برخی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به بی توجهی عجیب رئیس جمهور به مصوبات این شورا مهم بوده است. نکته جالب اینکه رئیس جمهور خود رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز محسوب می شود.

براساس اخبار دریافتی خبرنگار جهان نیوز، جلسه دیروز شورای عالی انقلاب فرهنگی در حالی به صحنه اعتراض و انتقاد به رئیس جمهور تبدیل شده است که برخی از اعضای برجسته این شورا به بی توجهی رئیس جمهور به قوانین و برنامه جامعه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره حوزه زنان اعتراض داشته اند.

«مرکز فرماندهی فرهنگی کشور» درست کار می‌کند؟

***

لایحه رفراندوم محلی در راه دولت

معاون ارتباطات و پیگیری قانون اساسی معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری گفت: پیش نویس لایحه پرسمان همگانی محلی (رفراندوم محلی) در معاونت حقوقی تدوین شده است و این لایحه قطعا تا پایان امسال به دولت می رود.

وی یادآور شد: در اصل 59 قانون اساسی برپایی رفراندوم اشاره شده است و براساس آن در مسائل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه ‏پرسی و مراجعه مستقیم به آراء مردم صورت گیرد اما رفراندوم محلی مختص شهر یا روستای مشخص است.

معاون ارتباطات و پیگیری قانون اساسی ادامه داد: بر اساس این لایحه پیشنهادی، ایده این است که مردم بتوانند از شورای شهر یا روستا برای یک موضوع خاص و مهم درخواست برگزاری رفراندوم داشته باشند به طوری که درباره اجرای یک پروژه یا تصمیم مهم تصمیم گیری کنند.

گرجی اظهار داشت: مردم در شهرها، شهرستان ها و روستاها، اعضای شورای شهر و روستا را انتخاب می کنند و به طور غیرمستقیم هم در تعیین شهردار مشارکت دارند اما متاسفانه نظام انتخابات به گونه ای است که شهروندان پس از انتخابات در اداره امور شهری مشارکت جدی ندارند در حالی که عمق دموکراسی در حوزه مدیریت شهری باید جریان داشته باشد.

وی افزود: در این لایحه، درخواست کننده برپایی رفراندوم محلی، مردم هستند اما ممکن است با ساز و کارهای مشخص، سازمان های مردم نهاد هم بتوانند صلاحیت درخواست داشته باشند.

معاون ارتباطات و پیگیری قانون اساسی اضافه کرد: پیش نویس لایحه رفراندوم محلی در جلسات متعددی با شوراهای شهر به خصوص اعضای شورای شهر تهران همچنین نهادهای مدنی مورد بررسی و کارشناسی شده است.

***

بی‌انصافی برخی سیاسیون درباره آیت‌الله وحید خراسانی 

آیت‌الله سید محمدجواد علوی بروجردی از اساتید برجسته درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم و از شاگردان نزدیک حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی در بخشی از گفت‌وگو با شفقنا درباره مواضع سیاسی آیت‌الله وحید خراسانی گفت: «نکته دیگری که باید درباره آیت الله وحید به آن توجه کرد این است که ایشان از ابتدا شخصیتی سیاسی نبودند و مشغول درس و بحث بودند؛ اما در مواجهه با امور سیاسی، از همان ابتدا همیشه به‌نحوی عمل می‌کردند که عملکرد ایشان باعث تضعیف نظام نشود و این معانی را نفی نکند. حتی قبل از انقلاب که در قم به طلاب تیراندازی کردند و عده‌ای کشته شدند و بعد از آن چلهم‌ها در قم شروع شد، طلاب حرکت کردند و به منزل بزرگان مراجع و دون مراجع رفتند. از بزرگان، به منزل آیت الله گلپایگانی و آیت الله شریعتمدار و آیت الله مرعشی می‌رفتند و بعد به‌اصطلاح به منزل طبقه دوم‌ها مانند مرحوم آیت الله حائری یزدی و مرحوم آیت الله میرزا هاشم آملی و حضرت آیت الله وحید می‌رفتند. وقتی به منزل آیت الله وحید آمدند، ما هم بودیم. آیت الله وحید سخنرانی کردند و در آنجا تعبیر بسیار زیبایی داشتند. چون آن زمان علیه حضرت امام مقاله‌ای در روزنامه نوشته شده بود که منشا آن حرکت در قم شد. سخنرانی ایشان در آن دیدار مفصل بود و تعبیر جالب ایشان این بود که فرمودند: «این آقایان می‌خواهند نور را پایمال کنند، اما نمی‌فهمند که نور قابل پایمال‌کردن نیست.» ایشان این‌گونه حکومت را خطاب قرار دادند که تو می‌خواهی نور را پایمال کنی، اما خودت پایمال نوری، نمی فهمی! چون نور قابل پایمال‌کردن نیست. وقتی در جایی که نور هست پا بگذاری، نور روی پا می‌افتد و پا را پایمال می‌کند.

در جریان انقلاب و در جریان جنگ تحمیلی، ایشان پناه بودند و برنامه‌ها را تایید می‌کردند. اما این بی‌انصافی بالایی است که کسانی می‌خواهند ایشان را در جبهه مقابل انقلاب و نظام قرار دهند، درحالی‌که در کنار نظام بودن فقط این نیست که فرد، متصدی در نظام شود یا دائم، هر مطلبی را تایید کند. بلکه این هم هست که به کار اصلی خود بپردازد و در مواقع ضرورت هم به کار نظام بیاید. ایشان در برابر برخی حرکات افراد، می‌فرمودند که عمل‌کردن در جهت مقابله با نظام و تضعیف نظام، حرام است و من شهادت می‌دهم که این سخن را از ایشان شنیدم.»

عناوین مرتبط

۳ بهمن ۱۳۹۷چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است
۲ بهمن ۱۳۹۷موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت
۱ بهمن ۱۳۹۷توصیه تاجیک به رئیس دولت اصلاحات/ دلیل عدم شرکت روحانی در جلسات مجمع تشخیص/بازدید مسئولین از مناطق محروم همراه با تشریفات!
۳۰ دی ۱۳۹۷با نهادهای موازی چه کنیم؟/ سهمیه‌ بنزین برای هر فرد در دستور کار مجلس/ فائزه هاشمی و مطالبه حقوق زنان در گفت‌وگو با بهاره رهنما!
۲۹ دی ۱۳۹۷در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است
۲۶ دی ۱۳۹۷مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان
۲۵ دی ۱۳۹۷چه کسی رئیس مجلس آینده می‌شود؟/ واکنش اصلاح‌طلبان به موسوی خوئینی‌ها/ دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۴۱۶۰۲۱:۳۳:۳۸ ۱۳۹۷/۹/۲۱
اصلاح طلبی فقط و فقط به حمایت خارجی زنده است و بس..البته ترامپ هیچ علاقه ای به این جریان نداره..اما اروپا روی این جریان حساب کرده... اصلاح طلبان برای غرب ، کارکردی مشابه ۱۴ مارس لبنان داره و بس..
ناشناس۶۷۴۶۳۲۱۲:۰۶:۱۵ ۱۳۹۷/۹/۲۲
ملت ایران از امریکا انتظار دارد اگر یک کار تا حالا از اول انقلاب که بدرد مردم ایران بخورد همین دیپورت کردن فرزندان مسولان از کمترین سمت تا بالاترین سمت در ضمن اسامی انها را هم در سایتی بگذارد تا مردم خدمت گذاران را بشناسد
ناشناس۶۷۴۹۳۰۱۷:۱۹:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۲۲
دولت امریکا با ذکر نام انها را اخراج کند و در لیست سیاه ببرد
ناشناس۶۷۴۱۶۲۲۱:۳۴:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۲۱
نه اصلاح طلب نه اصولگرا فقط انقلابی ها ..
ناشناس۶۷۴۱۶۶۲۱:۳۶:۰۴ ۱۳۹۷/۹/۲۱
اصلاح طلبی که خلاصه شده در مکتب « رقص» و کنسرت و.. هیچ حرفی برای گفتن نداشت..
ناشناس۶۷۴۱۷۰۲۱:۳۸:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
جریانی که چهره های شاخصش مهناز افشار و امیر جعفری باشه ، فاتحه اش رو باید خوند..
ناشناس۶۷۴۱۹۴۲۲:۰۸:۱۵ ۱۳۹۷/۹/۲۱
خیلی خوب کاریه که فرزندان مسئولین را از امریکا اخراج میکنند.آخه چطور میشه این مسئولین روزها برعلیه امریکا حرف میزنند وشبها گرین کارت فرزندانشون از امریکا می آید
ناشناس۶۷۴۷۲۸۱۳:۲۹:۵۸ ۱۳۹۷/۹/۲۲
چه فایده...می فرستن آقازاده ها رو کانادا و اسپانیا،بازم به هزینه ی ملت
ناشناس۶۷۴۲۰۶۲۲:۳۳:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
با پولهایی که از بیت المال به یغما بردند تشریف میبرند اروپا
ناشناس۶۷۴۲۰۷۲۲:۳۶:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۲۱
کاش اخراجشو نکنن فردا میان ایران به عنوان قهرمان ازشون تجلیل میکنن و میشن مدیر ارشد کشور بهتره همون جا بمونن ِ
ناشناس۶۷۴۲۱۲۲۲:۴۳:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۲۱
بهترین خبری بود که شنیدم.امیدوارم امریکا اخراج فرزندان مقامات را عملی کند.
ناشناس۶۷۴۴۸۱۰۹:۱۱:۰۰ ۱۳۹۷/۹/۲۲
نه تنها فرزندان باید تمام اقوام و آشنایان آنها را از تمام کشورها بیرون کنند و پاسپورت و اقامت های آن را باطل کنند تا پول و ثروت ملت به خارج نرود
احسان۶۷۴۲۱۴۲۲:۴۶:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۲۱
فرزندان مقامات و آقازاده اگر اندکی غیرت داشتند قبل از اینکه آمریکایی ها، اخراج شان بکنند، خودشان آمریکا را ترک کنند، آمریکا که بهشت برین نیست ، خدمت به مردم محروم سیستان و بلوچستان شرفش خیلی بیشتر از زندگی در آمریکاست.....
ناشناس۶۷۴۲۳۳۲۳:۰۰:۳۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
در مورد توییت محسن مهدیان: اولا می‌خواستم بپرسم از چه فیلتر شکنی استفاده میکنی‌ آقای ارزشی؟ ثانیا با خیالات و توهمات خودت در مورد آرمان‌های .... و ....خوش باش. خواب‌های خوش ببینی‌
ناشناس۶۷۴۲۴۰۲۳:۰۶:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۲۱
کاش اخراج شوند. خصوصا پسر ابتکار
ناشناس۶۷۴۶۲۸۱۲:۰۱:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۲۲
پسر ابتکار واصلاح طلبا که بر کسی پوشیده نبوده و نیست چون اونا از بیان ارتباط با آمریکا ترس وابائی ندارن و آشکارا خواستارشن ! جالب میشه وقتی فرزندان کسانی رو ببینیم که اصلا فکرشو نمی کردیم و ادعای دشمنی با آمریکاشون گوش فلک رو کر می کنه واعتقاد دارن دوستی با آمریکا هرگز !
ناشناس۶۷۴۲۹۴۰۰:۰۲:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۲۲
خوشحالم که حتی خودشون هم فهمیدند همه اون شعار‌ها چرت بود
ناشناس۶۷۴۳۵۶۰۲:۰۱:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۲۲
دم آمریکا گرم می خواد بندازه بیرون !
ناشناس۶۷۴۳۶۱۰۲:۱۹:۰۶ ۱۳۹۷/۹/۲۲
اموال به غارت رفته را هم دولت امریکا مصادره کند ما راضی هستیم همراه با اخراجشان
ناشناس۶۷۴۳۶۴۰۳:۱۴:۴۰ ۱۳۹۷/۹/۲۲
اینها باید زودتر برگردن چون اگر جنگ بشه کی میخواد بره جنگ پشت جبهه
ناشناس۶۷۴۵۵۱۱۰:۳۱:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۲۲
پشت جبهه رفتن مال جنگ قبلی‌ بود که هنوز اینقدر پر رو نشده بودند. این دفعه حتی پشت جبهه هم نمیرن. فرار می‌کنن میرن خارج
ناشناس۶۷۴۳۷۳۰۳:۵۲:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۲۲
خودشان با پول های باد اورده در حال عیش و نوش هستند
ناشناس۶۷۴۳۷۶۰۴:۰۱:۳۸ ۱۳۹۷/۹/۲۲
چه اشکالی داره یک عده حسادت میکنند و چنین تیتر هایی میزنند
ناشناس۶۷۴۳۹۷۰۷:۱۹:۲۰ ۱۳۹۷/۹/۲۲
خبر را کامل بزنید: برایان هوک گفته در حالی که دهه ها است مقامات ایران شعار مرگ بر آمریکا می دهند ولی فرزندان و بستگان خود را با پول بیت المال نزد شیطان بزرگ می فرستند تا زندگی در رفاه و آزادانه ای داشته باشند و از تحصیلات بالا و آینده روشن بهره مند شوند و این ریاکاری است و ما قصد پایان دادن به آن را داریم! خوب باید ازش تشکر کرد
ناشناس۶۷۴۷۳۱۱۳:۳۳:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۲۲
تشکر
ناشناس۶۷۵۶۸۶۱۶:۴۲:۲۲ ۱۳۹۷/۹/۲۳
درود بر ان شیری که تو خوردی و صد درود بر ننه برایان با جنین بجه ای بزرگ کردن.
ناشناس۶۷۴۴۱۲۰۷:۵۴:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۲۲
ای کاش دولت امریکا قبل از اینکه این ها از کشورش بیرون کنند بیاورد جلو دوربین های خبرنگاران جهان اقدام به معرفی میزان دارایی ها و به چه کاری مشغولند کند تا سیاهی به زغال بماند انشاالله
ناشناس۶۷۴۴۲۲۰۸:۱۵:۰۶ ۱۳۹۷/۹/۲۲
یعنی الان یه عده مثلا مسئول نشسته اند که ببینند آیا فرزندانشان از آمریکا اخراج می شوند یا نه ؟؟؟!!!!!!! الان کسی نیست از حضرات بپرسه شماها که صبح تا شب شعار مرگ بر آمریکا سر می دین و کوچکترین تعامل با جامعه جهانی را تحمل نمی کنید بچه هایتان در آمریکا و اروپا چکار می کنند ؟؟
ناشناس۶۷۴۴۲۹۰۸:۱۹:۵۸ ۱۳۹۷/۹/۲۲
شکی نیست که فرزندان مسئولانی که در امریکا هستند در دیار غربت برای به ثمر رسیدن اهداف و ارمانهای انقلاب و نظام از خودگذشتگی کرده و رنج سفر و غربت را به جان خریده اند و در امریکا شبانه روزی در پی تحقق اهداف انقلاب هستند حتما خسته شده اند ما حاضر نیستیم که انها بیش از این از وطن دور باشند و زجر دیار غربت را تحمل کنند لطفا انها را از امریکا بیرون کنید.
بیگی29۶۷۴۴۳۱۰۸:۲۳:۲۲ ۱۳۹۷/۹/۲۲
اگر صداقت دارند چرا در کشور های دوست در آفریقا و آسیا اقامت نمیکنند وبه دشمن !!پناه میبرند؟
ناشناس۶۷۴۴۳۷۰۸:۲۹:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۲۲
فقط به آقای هوک بگید اسامی شون رو منتشر کنند کافیه . مردم بفهمند با کیا طرف هستند
ناشناس۶۷۵۲۷۵۰۷:۲۴:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۳
فقط معرفی و اعلام دارایی آنها در خارج از کشور آبروی مسیولین رو میبره
ناشناس۶۷۴۴۵۳۰۸:۴۷:۳۸ ۱۳۹۷/۹/۲۲
همه این ژن برترها را باید اخراج کنند.
ناشناس۶۷۴۴۶۷۰۸:۵۸:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۲۲
مردم ایران نیز تقاضای اخراج آنها را دارند
dayani۶۷۴۵۰۷۰۹:۳۷:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۲
آقای محسن مهدیان خیلی اشتباه می کند. اگر این اقا زاده ها به ایران بیایند، پرمدعا تر از پدرانشان میزهای ریاست را می چسبند
ناشناس۶۷۴۵۴۴۱۰:۲۳:۴۳ ۱۳۹۷/۹/۲۲
قوانین امریکا چنین اجازه ای نمیدهددکه فردیکه اقامتش قانونی است و تخلفی هم نکرده را اخراج کنند . اما سوژه جالبی بزای تبلیغات هستند افرادیکه شعار مرک بر امریکا میدهند فرزندانشان را راهی امریکا میکنند .
محمدی۶۷۴۵۶۳۱۰:۴۰:۰۶ ۱۳۹۷/۹/۲۲
مقاماتی زن و فرزندانشان در خانه شیطان بزرگ و همدستانش سکونت دارند، این افراد بزرگترین ضربه را به آرمانهای انقلاب مردمی زدند و باید در دادگاه انقلاب محاکمه و مجازات شوند.
ناشناس۶۷۴۶۵۹۱۲:۲۴:۵۲ ۱۳۹۷/۹/۲۲
حال دانستی که فرزندان کیا انور آب هستند می خواهید چکار کنید! تقریبا اکثر مسئولین اقوام درجه یک و فرزندانشون ،حداقل یک نفر اونور آب اقامت دارند خوب گفتم می خواهید چکار کنید؟
ناشناس۶۷۴۶۸۹۱۲:۴۸:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۲
این خانم ابتکار با مواضعش روی اعصاب مردم رژه میرود مصداق فرصت طلبی است این رفتار غیر مردمی را نباید پای فرزند نوشت هرچند او از این فرصت طلبی والدین بهره میبرد .
حسن۶۷۴۷۴۲۱۳:۴۴:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۲۲
امریکا نباید آقا زاده ها را اخراج کند بلکه ملت ایران باید پدر آقازاده ها را ازایران اخراج کند
ناشناس۶۷۵۱۳۷۲۲:۳۰:۳۹ ۱۳۹۷/۹/۲۲
درود بر ترامپ. ترامپ با این کار ملت ایران را خشنود میکند
ناشناس۶۷۵۸۷۲۱۹:۴۳:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۲۳
بعد از اخراج از امریکا اکثرشون میرن کانادا ویا قبله دومشون لندن
ناشناس۶۷۶۰۶۲۰۲:۱۹:۲۸ ۱۳۹۷/۹/۲۴
اینها بعنوان جاسوس بر میگردند.
ناشناس۶۷۶۳۳۸۱۰:۳۵:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۲۴
مشکل اینه بیان اینجا بدونه پست و مقام که نمیشه یکی اگه با زحمت و درس خوندن به جای رسیده اخراج میشه اون اقا زاده میره جاش
مسعود۶۷۶۳۷۲۱۰:۴۹:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۲۴
مقاماتی که هرروز به امریکا دشنام میدهند ولی فرزندان خود را برای تحصیل و سرمایه گذاری به امریکا میفرستند.بهتر نبود فرزندان خود را به اروپا میفرستاند تا مردم اعتماد خود را از دست ندهند.

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 3. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 4. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 5. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 6. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 7. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 8. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 9. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 10. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 11. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 12. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 13. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 14. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 15. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 16. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 17. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 18. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 19. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 20. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 21. با برجام چه باید کرد؟

 22. تهران - تل‌آویو، هفت دقیقه  

 23. جزییات ضرب و شتم تکنیسین اورژانس از زبان خودش

 24. وحشت صهیونیستها از تهدید بشار الجعفری علیه تل آویو

 25. عیدی ۹۷ چقدر است؟

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 3. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 4. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 5. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 6. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 7. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 8. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 9. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 10. با برجام چه باید کرد؟

 11. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 12. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 13. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

 14. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 15. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 16. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 17. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 18. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 19. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

 20. درخواست اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۲۹ عضو مجمع تشخیص

 21. ضرغامی: نسبت به انتساب بلاوجه نظرات شخصی به رهبری حساسیت نشان دهید

 22. نماینده سازمان ملل در امور سوریه به ایران می‌آید

 23. اسماعیلی: تغییر در مدیریت قوه‌قضاییه نباید موجب سستی در کارها شود

 24. ضرغامی : نامه هشت وزیر به رهبر انقلاب کلید خوردن پروژه‌‌ای "تکراری" است   

 25. تسلیم استوارنامه سفیر جدید ترکیه به ظریف   

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین