از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

گروه سیاسی الف،   3970921066 ۶۲ نظر، ۹ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

جمعی از ایرانیانی که در هفته‌های اخیر از گرجستان دیپورت شده بودند، روز دوشنبه ۱۹ آذر ماه، مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کرده و با سفیر این کشور گفتگو کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: به دنبال اطلاع از تجمع تعدادی از معترضان نسبت به دیپورت و بدرفتاری ماموران گرجی با اتباع ایرانی مقابل سفارت تفلیس در تهران حاضر و دلیل این اعتراض را از  آنان جویا شدیم. برخی از این افراد ساکن گرجستان و صاحب سرمایه، شرکت و مشغول به تجارت در این کشور هستند، عده‌ای برای مهاجرت و اخذ اقامت همچنین تعدادی هم به عنوان توریست قصد سفر به تفلیس را داشتند. 

تمامی معترضانی که روز دوشنبه ۱۹ آذر ماه مقابل سفارت گرجستان در تهران تجمع کرده بودند از مرز هوایی یا زمینی این کشور دیپورت شدند. هرچند مدتی است که اخباری مبنی بر دیپورت برخی ایرانیان از مرزهای هوایی و زمینی این کشور و تمدید نکردن اقامت برخی دیگر از اتباع کشورمان به گوش رسید، اما اظهارات  تجمع‌کنندگان مقابل سفارت مواردی فراتر از دیپورت و  تمدید نکردن ویزا را شامل می شد! با اینکه در تجمع روز گذشته تعداد معترضان از انگشت‌های دو دست تجاوز نمی‌کرد، اما در میان آنان از هر طیف سرمایه‌گذار و توریست گرفته تا افراد مسن به چشم می‌خوردند. آنان مدتی در مقابل سفارت تجمع کردند و پس از اینکه سفیر گرجستان در تهران بین آنها حاضر و قول پیگیری داد، متفرق شدند.

نوسانات بازار ارز و تغییرات در اقتصاد ایران عده زیادی از ایرانیان را به فکر مهاجرت به ویژه به کشورهایی مانند ترکیه و گرجستان انداخت که نیازی به کسب  روادید نداشته و تسهیلاتی هم برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی از قبیل ثبت آسان شرکت و گرفتن اقامت آن کشور فراهم کرده‌اند. ایرانیان زیادی  اقامت گرجستان را گرفته و سال‌هاست که در این کشور زندگی می‌کنند.

برخی افراد در میان معترضان اظهار می کردند که با وجود  یک دهه زندگی و تحصیل فرزندانشان در این کشور، هنوز موفق به کسب اقامت دائم  نشده‌اند.

از گرفتن پول تمدید اقامت، تا ممانعت از انجام آن!

بر اساس این گزارش برخی از معترضان ایرانی این ادعا را مطرح می‌کنند که دولت گرجستان برای تمدید اقامت و صدور برگه عدم سوء پیشینه از هر فرد ۲۱۰ دلار دریافت و پس از آن به بهانه‌های مختلف از تمدید اقامت آنان امتناع کرده است. برخی دیگر از هموطنانمان هم بهانه‌های آنان را غیر متقن خوانده و می گویند که ماموران مرزی تحت عنوان ناقص بودن مدارک ما را از مرز ریجکت کردند در صورتی که به گفته خودشان تمام مدارک مانند اجاره خانه و برگه واریز مالیات را به همراه داشته‌اند!

همچنین برخی دیگر از ایرانیان دیپورت شده که مقابل سفارت تفلیس در تهران حضور داشتند در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کردند که الگوی خاصی در مرز گرجستان برای برخورد با مسافران وجود نداشت تا بر اساس آن به افراد اجازه ورود داده یا از ورود آنان جلوگیری کنند! به عقیده آنان این امر کاملا سلیقه‌ای انجام می‌شده است؛ به این صورت که به عده‌ای اجازه ورود داده می‌شده  و در مقابل از ورود برخی بدون  ارائه دلایل به قول آنان مستدل جلوگیری می‌شده است، حتی برخی عنوان کردند که مورد بازجویی قرار می‌گرفتند و در این میان حتی با برخی برخورد فیزیکی هم شده است!

تزریق سرنگ و برخورد فیزیکی با مسافران ایرانی در فرودگاه گرجستان

در میان معترضان مقابل سفارت گرجستان، خانمی حدود ۳۵ ساله حضور داشت که اظهار کرد در فرودگاه تفلیس ۲۰ ساعت بازداشت بوده و مورد ضرب و شتم پلیس این فرودگاه قرار گرفته است. هدی.م  به خبرنگار حوزه سیاسی باشگاه حبرنگاران جوان گفت: من از گرجستان برای سفر و به عنوان توریست به استانبول رفتم و وقتی خواستم به گرجستان برگردم از ورود من جلوگیری شد و در پاسخ گفتند که من در این کشور در هتل و یا جای دیگری اقامت ندارم پس نمی‌توانم باز گردم؛ در صورتی که  آنجا خانه داشتم و در آن زمان کلید و حتی قبض گاز همراهم بود که در فرودگاه از من گرفتند، وقتی نحوه برخورد آنها را دیدم با موبایلم شروع به فیلم‌برداری کردم . پلیس فرودگاه به سمت من حمله ور شده و الفاظ رکیکی را به من نسبت دادند؛ زمانی که به گرجی جواب آنها را دادم و متوجه شدند زبانشان را بلد هستم مرا  به داخل اتاقی بردند که پس از آن را به خوبی به یاد ندارم زیرا (به ادعای این فرد) چند سرنگ به من تزریق کردند؛ بعد از آن ضرب و شتم فیزیکی شروع شد و حتی چندین بار من اقدام به فرار کردم که موفق نشدم. 

البته سخنگوی دستگاه دیپلماسی روز دوشنبه و پس از تجمع مقابل سفارت گرجستان، قول پیگیری ادعاهای ایرانیان مبنی بر رفتار نامناسب با اتباع کشورمان در گرجستان را داد و گفت که موضوع را بررسی می‌کند.

از تزریق سرنگ به ایرانیان در فرودگاه تفلیس، تا دیپورت آنان به بهانه‌های واهیاز تزریق سرنگ به ایرانیان در فرودگاه تفلیس، تا دیپورت آنان به بهانه‌های واهی

از دیگر حاضران مقابل سفارت گرجستان فردی بود که اظهار می‌کرد ۴۰ نفر از اتباع کشورمان را از مرز هوایی دیپورت کردند، وی که خود از دیپورت‌شدگان بود گفت که وقتی ما را در فرودگاه دیپورت کردند، پاسپورتمان را گرفته و تحویل یکی از مهمانداران دادند. به اجبار از پول خودمان بلیط گرفته و دیپورتمان کردند.

نگاهی به اخبار مربوط به بدرفتاری با اتباع کشورمان در مبادی ورودی به گرجستان همچنین انتقادات افرادی که برای رساندن سخن خود به گوش دیپلمات‌های گرجی مقابل نمایندگی این کشور در تهران تجمع کرده بودند، این سوال به ذهن می رسد که دستگاه دیپلماسی ما در زمینه پیگیری چنین برخوردهایی چه اقداماتی انجام داده است؟ در این زمینه خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با بهرام قاسمی، سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت‌وگو کرد. قاسمی با اشاره به فراخوانده شدن سفیر گرجستان به وزارت امور خارجه در اواخر هفته گذشته از انتقال نگرانی‌های تهران نسبت به برخورد با اتباعش از طریق سفیر گرجستان به مسئولان این کشور خبرداد و  تاکید کرد که علت دیپورت شدن اتباع کشورمان هر چه که بوده توجیهی بر انجام رفتار‌های غیرمعمول و نامتعارف نمی‌شود و اتباع دیپورت شده کشورمان مورد حمایت دولت ایران هستند و برای احقاق حقوق آنان در حال مذاکره با دولت گرجستان هستیم.

قاسمی همچنین تصریح کرد که وزارت خارجه نسبت به برخورد نامناسب با اتباع کشورمان و دیپورت افراد از گرجستان با جدیت پیگیر بوده و امیدوار است که دولت گرجستان ظرف چند روز آینده دلایل چنین رفتار‌هایی را ارائه کند.

از تزریق سرنگ به ایرانیان در فرودگاه تفلیس، تا دیپورت آنان به بهانه‌های واهی

گرجستان ایرانیان را با دست پس زده، با پا پیش می‌کشد!

درست است که روابط ایران و گرجستان، در سطحی مطلوب و خوب قرار دارد، اما به نظر می‌رسد پس از تغییر رئیس جمهور گرجستان، سیاست‌های این کشور هم تغییر کرده و شاید به همین دلیل رفت و آمد ایرانیان  به مشکل بر خورده است.

برخی می‌گویند دولت گرجستان اعلام کرده کل جمعیت کشورش ۴ میلیون نفر است، نمی‌تواند پذیرای ۴۰۰ هزار ایرانی باشد؛ اما اگر دولت گرجستان نمی‌تواند این تعداد  از افراد خارجی اعم از مهاجر و توریست را در کشور خود پذیرا باشد، چرا قوانین خود را به گونه‌ای تنظیم می‌کند تا افراد جذب زندگی، سرمایه‌گذاری و تفریح در این کشور شوند و پس از مراجعه آنان را دیپورت می‌کند؟ یا چرا از برخی متقاضیان برای تمدید اقامت پول دریافت می‌کنند اما  از تمدید آن امتناع می‌کنند؟

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۲۸۳۱۱۰:۵۴:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
اعتبار پاسپورت ایرانی برگشت به همت حسن و دوستان...
محمدرضا۶۷۳۰۷۰۱۲:۴۷:۴۵ ۱۳۹۷/۹/۲۱
خلائق هر چه لایق !!!!خودمان با خودمان این کار رو کردیم. خود کرده را تدبیر نیست!!!!
ناشناس۶۷۳۷۶۵۱۷:۱۶:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
تشکر از اقای تَکرار و دار و دسته یادتون نره
ناشناس۶۷۴۰۳۳۱۹:۴۸:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
من فکر می کنم یک ریگی تو کفش خودشونه!!
ناشناس۶۷۴۲۱۹۲۲:۵۰:۵۶ ۱۳۹۷/۹/۲۱
ترخدا دوستان بفهمید که این ها کار آمریکاست و مسلما دولت گرجستان تحت فشار قرار گرفته که رابطه با ایران را قطع کند و گرجستان ترجیح میدهد ایران شروع کننده باشد...ما باید تمامی کسانی که آسیب دیده اند را بشدت دلجویی کنیم و از آنها در تلویزیون تشکر کنیم و گلباران ضمنا وزارت امور خارجه سفیر گرجستان را احضار کند اما قطع رابطه هرگز.
ناشناس۶۷۲۸۴۸۱۱:۰۴:۱۶ ۱۳۹۷/۹/۲۱
ارز کشور را میبرید در گرجستان خرج میکنید بعد هم به ما توهین میکنند آخر کشوری مثل گرجستان با آن شرایط بد اقتصادی و بیکاری قابل مهاجرت است
مهران۶۷۴۱۳۳۲۱:۱۴:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
متاسفم برای دولت و وزارت امورخارجه و شخص روحانی و‌ظریف اما یه نکته ای این خانم فکر کرده اونجا ایران هست سر پلیس داد بزنی و دوربین دربیاری و به پلیس فحش بدی کسی کاری به کارت نداشته باشه اونجا جرات داری به پلیس کوچکترین حرکتی انجام بده تا پدرت رو دربیارن
ناشناس۶۷۲۸۴۹۱۱:۰۷:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۱
ترزیق ! چرا آزمایش خون پرشک قانونی نگرفته ؟
ناشناس۶۷۲۹۰۸۱۱:۳۷:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
کسایی که ثروت این مملکت را غیر قانونی به خارج میبرند برای راحت طلبی هربلایی سرشون بیاد حقشونه و جای هیچ ترحم و دلسوزی نیست
ناشناس۶۷۳۲۵۶۱۳:۵۳:۱۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
پول خودشون هست دوست دارند هر جای دنیا زندگی کنند ثروت شخصی نه مملکتی . شما هم پولاتو جمع کن کار کن کسی بهت کاری نداره
ناشناس۶۷۳۷۶۷۱۷:۱۶:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
ثروت شخصی رو با امکانات این مملکت جمع کرده اند
ناشناس۶۷۴۰۳۹۱۹:۵۲:۲۲ ۱۳۹۷/۹/۲۱
دوست محترم ارز خارجی سرمایه ملی است نه سرمایه شخصی سرمایه شخصی ریال است و هر کاری دوست دارید بکنید
ناشناس۶۷۳۶۰۱۱۵:۵۶:۴۵ ۱۳۹۷/۹/۲۱
می فهمی که اینجا هم نمی شه درست سرمایه گذاری کرد؟ ریسکش از اونور بیشتره ؟؟
کاکتوس۶۷۴۱۹۲۲۲:۰۴:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۲۱
گرجستان و ترکیه اینقدر از کشور خودمون بهتره؟؟؟ اردوغانی که تا نصف جمعیت ترکیه را بدلیل دست داشتن در کودتای کذایی تو زندان نیندازه دست بردار نیست، فکر می کنید وقتی کارش با مخالفانش تموم شد سرمایه ایرانی ها را بالا نمی کشد؟؟
ناشناس۶۷۳۷۱۴۱۶:۵۶:۳۴ ۱۳۹۷/۹/۲۱
کسانی که شرایط کشور را طوری کرده اند که هیچ کس در کشور اسایش ندارد باید از کشور بروند
ناشناس۶۷۴۲۲۴۲۲:۵۳:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
دوست عزیز بشدت مخالف خروج ارز از کشور هستم چون اصل ایران عزیز است اما کار آن هم میهنان غیرقانونی نیست و کشور ما کشوری آزاد است و میتوانند ببرند از قضا سفارت ایران در گرجستان به کسانی که سرمایه گذاری در گرجستان کرده اند و گرفتار شده اند ، فراتر از وظایفشان دلسوزانه در حال کمک هستند .
ناشناس۶۷۲۹۳۶۱۱:۴۹:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
آن آدم کم عقلی که پول و ثروتش را می برد و در گرجستان بی ثبات خانه می خرد و سرمایه گذاری می کند ، استحقاقش همین است . از ماست که بر ماست .
ناشناس۶۷۲۹۳۸۱۱:۵۰:۰۰ ۱۳۹۷/۹/۲۱
دکتر ظریف و آقای روحانی ایول دمتون خیلی گرررررررررم و حیف از ما که روی دیوار شما یادگاری نوشتیم حیییییییییییف !
سعید۶۷۲۹۴۵۱۱:۵۲:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۱
باید به دلیل اینهمه اهانتی که به ایرانیا شده به گرجستان حمله کنیم. جواب این کشورای کوچولو رو نمیدیم که بقیه کشورام شاخ میشن.
ناشناس۶۷۳۲۸۹۱۴:۰۳:۰۰ ۱۳۹۷/۹/۲۱
احسنت
نجم۶۷۲۹۷۵۱۲:۰۵:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۲۱
کورش جان روحت شاد
ناشناس۶۷۳۴۷۷۱۴:۵۵:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۲۱
کمی تاریخ بخونید . بد نیست . بخدا تاریخی که توی تلگرام به خوردتان میهند اصلا تاریخ ایران نبوده . بخونید تا بدانید چگونه ایران امپراطوری به نابودی کشیده شد . مطالعه خیلی خوبه و بی سوادی باعث بردگی است .
محمد۶۷۳۰۳۵۱۲:۳۳:۴۵ ۱۳۹۷/۹/۲۱
داستان سرایی نباشه که ایران رو خوب جلوه بدیم فقط
ناشناس۶۷۳۰۵۸۱۲:۴۲:۲۰ ۱۳۹۷/۹/۲۱
عزت و اعتبار پاسپورت ایرانی لگد مال شد روحانی متاسفیم .
ناشناس۶۷۳۰۶۰۱۲:۴۳:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
مردم باید خودشون برا خودشون شخصیت قایل بشن اخه گرجستان ارزش این همه بیحرمتی رو داره
ناشناس۶۷۳۵۸۵۱۵:۴۵:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
والا هیچ کشوری دیگری برای ایران ارزش چندان قائل نیست برادر
ناشناس۶۷۳۰۷۱۱۲:۴۷:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
خفت و خواری ملت ایران
مهرداد۶۷۳۰۸۵۱۲:۵۴:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۲۱
استعمارگر پیر گرجستان را با زور از ایران جدا کرد به همراه بسیاری از مناطق دیگر کشور .
علی۶۷۴۲۱۳۲۲:۴۵:۰۴ ۱۳۹۷/۹/۲۱
البته گرجستان را روسیه از ایران جدا کرد دوست عزیز. بیشتر مطالعه بفرمایید. در ضمن خود گرجی ها هم با توجه به جنایت های آقامحمدخان قاجار که از سر مردم اونجا کله مناره درست کرد خیلی خوشحال هم شدن که از ایران جدا شدند
ناشناس۶۷۳۱۱۲۱۳:۰۴:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۲۱
میخوام ببینم اگه با اتباع یک کشور غربی یا همین کشورهای عربی همسایمون یک همچین رفتاری می کردن اونهام همین کارو میکردن یا سفارت این کشور درش گل میگرفتن سفیرش برمیگردوندن
حمید۶۷۳۱۳۱۱۳:۱۱:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۱
جوادم کجایی جوادم کجایی جوادم کجایی دلم تنگ شده برایت بیایی عزیزم کجایی
ناشناس۶۷۳۴۰۴۱۴:۳۵:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۲۱
جواد رفته گل بچینه !!!!
ناشناس۶۷۳۲۱۲۱۳:۴۰:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۲۱
کاش مالیات پول اجاره خونه‌ای که این افراد از ایران به گرجستان میبرند، توسط دولت ایران ازشون گرفته میشد و خرج مناطق محروم میشد اما حیف که مالیات رو فقط کارمندان دولت میپردازند. حیف.
ناشناس۶۷۴۳۲۵۰۰:۳۷:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۲
آخی کارمندای بیچاره دولت!!! نازیها!!!
ناشناس۶۷۳۲۴۷۱۳:۵۱:۱۶ ۱۳۹۷/۹/۲۱
کسانی که زندگی در جای بی خودی مثل گرجستان رو به زندگی در کشور خودشون ترجیح دادند و در شرایط بحرانی اقتصادی ارز از کشور خارج کردند که اونجا خونه بخرند و اقامت بگیرند و غیره نباید غر بزنند و همین طور نباید انتظار کمک از مسئولین رو داشته باشند! گفت که هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد تازه این طاووس هم نیست به زحمت کلاغه!
ناشناس۶۷۳۸۴۹۱۷:۵۰:۵۸ ۱۳۹۷/۹/۲۱
خودتم پول داشتی تا حالا رفته بودی . گربه دستش به گوشت نمیرسید ... حکایت شماهاست
ناشناس۶۷۳۲۶۰۱۳:۵۴:۳۴ ۱۳۹۷/۹/۲۱
سفارت گرجستان باید تعطیل و سفیر گرجستان اخراج شود
شهرام۶۷۳۳۷۰۱۴:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
شخصی مثل اقا محمد خان قاجار پلید و شاه عباس پلید بارها و بارعا تفلیس و گرجستان را چنان به خاک و خون و قتل عام کشیدند که حتی به اطفال و کودکان هم رحم نکردند شاید قسمتی از برخورد گرجی ها ناشی از این کینه های تاریخی باشد.
ناشناس۶۷۴۰۷۷۲۰:۲۲:۴۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
چه بی منطق. نه که آقا محمد خان انتخاب ایرانی ها بوده! و برای به خاک و خون کشیدن فلان جا همه پرسی برگزار کرده.
ناشناس۶۷۴۱۶۹۲۱:۳۸:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۲۱
شاه عباس بزرگ واگر هم اینکار کرده دستش درد نکند
سعید ت۶۷۴۲۳۰۲۲:۵۹:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
این قصه ها را تزارها ساختند گرجی ها بسیاری مسلمان شدند و بعد از سقوط تفلیس به ایران مهاجرت کردند. کینه سازی از ایران توسط روسها را دست کم نگیرید
ناشناس۶۷۴۳۲۸۰۰:۳۹:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۲۲
هَن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۶۷۳۴۸۱۱۴:۵۶:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۱
چقدر از شنیدن مدعیان دیپلماسی حالم بد میشه .
ناشناس۶۷۳۵۰۵۱۵:۰۵:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۲۱
فقط تو عراق و عربستان و کربلا و مکه این اتفاقات مهمه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111 بقیه جاها اشکالی نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۶۷۳۵۵۴۱۵:۲۸:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
وقتی که پاسپورت ایرانی از لحاظ ارزش و اعتبار جزء بی ارزش ترینهاست توقع دارید با ما برخورد نکنن؟
ناشناس۶۷۳۵۸۴۱۵:۴۵:۲۰ ۱۳۹۷/۹/۲۱
و این است عزت ایرانی!
ناشناس۶۷۳۵۸۶۱۵:۴۶:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۲۱
علی برکت الله
ناشناس۶۷۳۶۲۵۱۶:۰۸:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۲۱
بخندجناب ظریف باخنده همه چی درست میشه
ناشناس۶۷۳۷۱۸۱۶:۵۷:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۲۱
اسلاحتلب نظری ندارن؟
ناشناس۶۷۳۷۵۱۱۷:۰۸:۲۸ ۱۳۹۷/۹/۲۱
کشور های همسایه از امارات یاد گرفته اند آن ها متوجه شدند که می توان سرمایه ی ایرانی ها را جذب کنند و بالا بکشند چرا که نه حمایتی در کار است و نه یک دیپلماسی قوی
ناشناس۶۷۳۷۵۶۱۷:۱۰:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۲۱
اگر با گرجستان قطع رابطه یا کاهش سطح بدهیم جواب محکمیه. حداقل تا عذرخواهی و جبران خسارات همه پروازها رو متوقف کنید.
ف.خ۶۷۳۷۷۵۱۷:۲۱:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
چه الزامی است ایرانیان به جایی سفر کنند که به آنها بی احترامی شود؟ مگر در گرجستان چه خبر است؟
ناشناس۶۷۳۸۲۱۱۷:۴۰:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
پاسپورت ایرانی زیر دست و پای کشورهایی که مشکل در نقشه دیده می شوند له می شود ..عزت کجایی
ناشناس۶۷۳۸۵۴۱۷:۵۳:۱۲ ۱۳۹۷/۹/۲۱
به نظرتون چرا ما ایرانیها این همه تو دنیا بی ارزش شدیم؟؟
ناشناس۶۷۳۸۷۰۱۸:۰۸:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
این که مقامات مرتب حرف عزت و اعتبار و اقتدار می زنند قابل تامل است.
ف۶۷۳۸۸۱۱۸:۱۵:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۲۱
چهت دریافت اقامت یا تمدید 210 لاری (واحد پول گرجستان)گرفته میشود نه 210 دلار تصحیح بفرماید
شهرام۶۷۴۰۰۳۱۹:۲۵:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۲۱
نالایق و بی عرضه ترین وزارت خانه ها یکی همین وزارت خارجه است که هر روز شعار قدرتمندی و سرامد سر میدهد و از طرف دیگه شاهد وحشیگری مرزبانان گرجی به هموطنانمان هستیم بابا بی غیرتی تا کی؟
ناشناس۶۷۴۰۲۰۱۹:۳۸:۲۰ ۱۳۹۷/۹/۲۱
پاسپورتمان عزت پیدا کرد خوب شد رئیسی نیامد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۶۷۴۲۲۶۲۲:۵۴:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۲۱
توی فرودگاه گرجستان با من هم بد برخورد شد ، متاسفانه ایرانیان بسیاری خلاف کرده اند و این تقصیر خودمان هم هست.
ناشناس۶۷۴۲۸۲۲۳:۴۷:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۱
چرا فقط به ایرانیا تو فرودگاه‌ها توهین میشه
ناشناس۶۷۴۳۱۳۰۰:۲۳:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۲۲
ای بابا چشم دیدن ایرانی ها رو ندارند چرا؟!
ناشناس۶۷۴۵۱۷۰۹:۵۲:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۲
چیزی شبیه به کاپیتولاسین اینهم هرکاری می خوان می کنند ایران هم لام تا کام حرف نمی زنه

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 3. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 4. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 5. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 6. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 7. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 8. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 9. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 10. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 11. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 12. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 13. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 14. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 15. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 16. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 17. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. تهران - تل‌آویو، هفت دقیقه  

 22. وحشت صهیونیستها از تهدید بشار الجعفری علیه تل آویو

 23. عیدی ۹۷ چقدر است؟

 24. تجمع اعتراضی مردم در حمایت از «مرضیه هاشمی»  

 25. حضور سردار سلیمانی در حرم رضوی  

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 3. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 4. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 5. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 6. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 7. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 8. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 9. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 10. با برجام چه باید کرد؟

 11. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 12. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 13. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

 14. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 15. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 16. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 17. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 18. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 19. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

 20. درخواست اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۲۹ عضو مجمع تشخیص

 21. ضرغامی: نسبت به انتساب بلاوجه نظرات شخصی به رهبری حساسیت نشان دهید

 22. نماینده سازمان ملل در امور سوریه به ایران می‌آید

 23. اسماعیلی: تغییر در مدیریت قوه‌قضاییه نباید موجب سستی در کارها شود

 24. ضرغامی : نامه هشت وزیر به رهبر انقلاب کلید خوردن پروژه‌‌ای "تکراری" است   

 25. تسلیم استوارنامه سفیر جدید ترکیه به ظریف   

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین