نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

گروه اقتصادی الف،   3970919083 ۲۶ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

مخاطبان الف در واکنش به افزایش قیمت خودرو اعلام کردند: راهکار برای صنعت خودرو واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی واقعی است و برای رشد باید شرایط رقابتی ایجاد شود البته عنوان شد که حدود ۵ تا ۱۰ سال فقط باید حمایت دولتی باشد و با آزادسازی واردات به مرور شاهد رشد صنعت خودرو و جهانی شدن هستیم.

به گزارش الف، بازار خودرو بعد افزایش نرخ ارز، با مشکلات بسیاری مواجه شده است و خودروسازان پس از نوسانات نرخ دلار، خواستار افزایش قیمت شدند و پیشنهادشان افزایش قیمت به ۵ درصد حاشیه بازار است که ظاهرا برای آن مجوز گرفته‌اند اما دیروز در گزارش با عنوان « نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟» از مخاطبان خواستیم نظر و راهکار خود را در مورد صنعت خودروسازی ارائه دهند. کاربران نوشته بودند: انحصار در بازار و نتیجه‌ای بهتر از این نمی‌تواند داشته باشد و تکنولوژی خودرو سخت‌تر از موشک نطقه زدن یا هواپیمای آذرخش است؟؛ همچنین نوشته بودند این دولت باید این صنعت را به بخش خصوصی واگذار و فضای رقابتی ایجاد کند. 

کاربران نوشته بودند نیازمند کار جهادی هستیم و باید سپاه و ارتش با توجه به توانمندی‌های خود خودرو تولید کنند. البته برخی هم افزایش قیمت ارز  توجیه افزایش قیمت ارز می‌دانند و برخی هم به مزیت صنعت قطعه سازی اشاره کردند. به همین منظور، الف از بین نظرات مخاطبان برگزیده و گزیده‌ای را در ادامه آورده است که مشاهده می‌کنید:

 

کاربری  نوشته است: حل مشکل ساده است، دولت هر نوع دخالت در صنعت رو متوقف کند؛ چه مثبت چه منفی دولت سهامش را در شرکت‌های دولتی واگذارد کند و قیمت بنزین هم بالاتر از سطح جهانی تنظیم شود.

حبیب اله کاربری دیگر عنوان کرده است: در شرایطی که دنیا خودرو الکتریکی تولید می‌کند، و عده‌ای هم از ناآگاهی مردم سواستفاده می‌کنند و خودروی بی ارزش ۳۵ ساله را  به قیمت گزاف به این مردم می فروشند، به نظر من هم به نفع صنعت هم مردم و هم دولت است که تعرفه گمرکی رو حذف شود و این تابو خودساخته رو بشکند.
 
یکی از مخاطبان نوشته است:  لطفا پیگیری کنید چرا با وجود تحویل فوری خودرو در ۱۵ روز که نشان دهنده وجود خودرو می‌باشد، ایران خودرو تعهدات پیش فروش خود را که چندین ماه هم از آنها می‌گذرد و به ما اعلام شده به علت کمبود قطعات است، را انجام نداده و تحویل نمی‌دهد.
 
کاربری با نام بنده خدا هم پیشنهاد خصوصی سازی واقعی خودروسازان و واردات آزاد با تعرفه گمرکی خیلی پایین را پیشنهاد داده بود و یکی از مخاطبان الف نوشت: نخریدن مردم، تحریم خودرو داخلی و واردات خودروهای خارجی ارزان و با کیفیت؛ که این راهکار این مخاطب بود.
 
کاربری هم عنوان کرد: قیمت‌ها را آزاد کنید، ولی به شرطی که تعرفه واردات را صفر شود آن وقت ببیند چه اتفاقی رخ می‌دهد..
 
رضا نوشت: خبر دارم ۱۶۰۰۰ دستگاه از این خودرو آماده تحویل دارند و فقط منتظر افزایش قیمت هستند. کسی نیست رسیدگی کند. مبلغ پرداختی شما بیش از کل قیمت تمام شده آن موقع این اتومبیل بوده است.
 
کاربری دیگری نوشت: در تمام دنیا قیمت کالا را مشتری تعیین می‌کند؛ چگونه؟ با میزان تقاضای خرید. پس بدانید که مقصر خودروساز نیست بلکه مردم هستند. بنده هم اگر کالایی داشته باشم و تقاضای فراوان برای خرید باشد قطعا با قیمت گزافی می‌فروشم؛ هر چند کیفت بدی هم داشته باشد. اما نگران نباشید چون با سطح درآمد پایین مردم در کوتاه مدت هم دلالان و هم خودروسازان به نابودی و ورشکستگی مبتلا می‌شوند.
 
اسدی هم آورده است: صفر کردن تعرفه ورود خودروهای خارجی با مصرف زیر ۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر.
 
مخاطبی با نام عدالت نوشته استاگر مردم محصولات اینها (خودروسازان) را نخرند، مطمئن باشید، قیمت‌ها می‌شکند، ولی متاسفانه رقابتی که برای کسب سود بیشتر از طریق دلالی بین خیلی از مردم وجود دارد؛ مانع از نخریدن خودرو می‌شود، هرچند همین سودهای اندک باعث ضررهای عظیمی برای کشور در آینده نزدیک خواهد شد.
 
دکتر کریمیان، استادیار دانشگاه نوشت: افزایش قیمت خودرو در حالی که با بازار بسته و انحصاری خودرو روبرو هستیم، هم ظلم به مشتریان و مردم است و هم ظلم به خودرو ساز ظلم به خریداران است. چون قدرت انتخابی ندارند و مجبورند خودروهای بی کیفیت داخلی را با قیمتی معادل خودروهای روز دنیا خریداری کنند از طرف دیگر ظلم به خودرو سازان است چون این کار ادامه حمایت‌های چشم بسته که با وضع تعرفه و ممنوعیت واردات خودروسازان همچون مشتری دست به نقد برای همین خودروهای بی کیفیت داشته اند و دلیلی نمی‌بینند که کیفیت کارشان را بالا ببرند در نتیجه صنعت خودروی ما که روزی همگام با کره ای ها استارت کار را زدند، روز به روز دچار پسرفت می شود. پس بهترین راهکار آزادسازی واردات خودرو همزمان با آزادسازی قیمت خودرو برای خودروسازان داخلی است که نتیجه آن اگر چه در ابتدا برای خودروسازان سخت خواهد بود ولی به مرور باعث رشد صنعت خودرو و جهانی شدن آن می شود.
 
مجید از مخاطبان الف نوشت: اگرواقعاً رئیس جمهور فکر مردم هستند ورود خودرو تا ظرفیت 1800سی سی را با تعرفه گمرکی پایین وارد کنند آن وقت قیمت خودرو دربازار را آزاد ب‌گذارند. مردم قدرت تصمیم گیری داشته باشند آن وقت می توانیم خودرو با هر قیمت واقعی و رقابتی را خرید کنیم.
 
یک کاربر دیگری نوشت: اول تعریف صنعت را یاد بگیریم تولید و ساختن یک محصول در طولانی مدت ‌بدون تحول کارگاه و کارخانه داری است مانند سایر محصولات کلمه صنعت به امری اتلاق می‌شود که محصول در گذر زمان با ارتقا. ‌دانش وتکنولوژی متحول شده باشد مانند تمام خودروسازهای بنام جهان.
 
علی یکی از کابران نوشت: این دو قول خودروسازی ارز دولتی می‌گیریند و خودرو با قیمت آزاد خوردو به مردم می‌فروشند و میگن ضرر کردیم که دروغ است زیرا نصف بیشتر قیمت کارخانه سود است.
 
مخاطبی عنوان کرده است:... اینکه انحصار ایجاد کنید و به خودرو ساز اجازه بدهید خودش بازار را تشنه کند وخودش قیمت را بالا ببرد و جالب اینکه نماینده سازمان حمایت هم بیاید تلویزیون از خودروساز حمایت کند... . وقتی واردات آزاد شود خوروساز خود را در رقابت با شرکت‌های بزرگ می بیند و آن وقت چاره ای جز افزایش کیفیت محصول و کاهش هزینه‌های تولید و کنترل قیمت برای حضور در بازار ندارد.
 
کاربری نوشت: کم شدن تولید و تحریم باعث زیان خودروسازان شده و قطعه سازان هم قطعه را به قیمت دلار به کارخانه می فروشند، چون قیمت مواد اولیه چند برابر شده، پس با توجه به پرداخت حقوق کارگران در سه شیفت زیان از کجا باید تامین شود. صدها شرکت تولیدی زنجیر وار به این صنعت متصل هستند، پس نگوییم این کارخانه ها تعطیل کنیم، چه بسا شما هم که این نظر را دارید کارتان را از دست بدهید.
 
کاربری نخریدن را پیشنهاد و نوشت: برای خرید پراید ۴0میلیونی نقشه می‌ریزند.
 
ابراهیم نوشته است: مافیای بزرگی پشت صنعت خودرو هست؛ به عبارتی همه را خریدن و هر کاری دل‌شان می‌خواد می‌کنند. وقتی جناب روحانی آقای نعمت زاده‌ی وزیر را برای قرارداد به فرانسه برد. اوج فساد در صنعت نمایان شد.
 
مخاطبی نوشت: علاج گرانفروشی نخریدن است وبس؛ ولی حیف که فردا مردم برای خرید صف خواهند کشید.
 
حامد با اشاره به قدرت خریدش نوشته است: من که پول ندارم خودرو بخرم. حقوق من سه میلیونه ...حالا این‌ها نجومی بگیر یا کاسب یا...... نمی‌دانم پول از کجا می آورند...
 
کاربری نوشت: گران کردن خودروهای انحصاری که با پول بیت المال و حمایت تمام دولت به مردم قالب می‌شوند، ظلم مضاعف به مردم است.
 
مخاطبی هم عنوان کرده است که بهتر نیست به جای تولید خودرو، صنعت قطعه سازی را گسترش داد.. به نظر من، ایران در این صنعت توانمنده..و حتی می‌تواند به صادرات گسترده فکر کند. .برای پیشرفت در صنعت خودرو دیر شده، اما قطعه سازی همیشه نیاز است.
 
کاربری با نام هموطن نوشت: افزایش قیمت همه چی مجاز است، بجز حقوق کارمند و کارگر! این است حقوق شهروندی؟!
 
مخاطبی نوشته: اگر ایران خودرو با مشکل تامین قطعات روبرو هست. پس این فروش ۱۵ روزه محصولات چه معنی می‌دهد؟!!....
 
شاهین نوشت: سپاه و ارتش با توجه به توانمندی‌هاشون خودرو تولید کنند.
 
علیرضا نوشت: اینها که خودرو نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه ؟؟ یادم نمیره ۳ سال پیش پرایدی را از نمایندگی گرفتم که پخش نداشت و زمان تحویل برای حتی ۱۰۰ هزار تومان از پول خودرو کم کردند و ماشین را تحویلم دادند. چند وقت پیش انبوهی از خودروها را در حضور نماینده تعزیرات در پارکینگ کارخانه نشان می دادند که به بهانه نداشتن قطعه ( نداشتن ضبط !!!!) از تحویل آنها به بازار امتناع می کردند. انحصار نتیجه ای بهتر از این نمی تواند داشته باشد.
 
محمد آورده است: ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت نسبت به سال قبل کارخانه افزایش پیدا کند تا خودرو ساز بهانه تورم نداشته باشند. از طرف دیگر قول تولید 2 برابری از خودروساز بگیرند و درصورت عدم انجام کل مدیران اصلی و میانی عوض کنند.
 
حیدری نوشت: مگر تکنولوژی خودرو سخت‌تر از موشک نطقه زدن یا زیردریایی یا هواپیمای آذرخش است. مگر بچه‌های تبریز که درود یه غیرتشان لامبورگی را با مهندسی معکوس نساختند یا اصلا پهباد بگو تا این تیم هست، وضع همین است. باید فکر عوض شود؛ کار جهادی انجام شود؛ در غیر این صورت مثل دیگر کشور درها باز شود و وضعیت رقابتی.
 
محمد طالبی با درخواست محاکمه مدیران خودروسازی نوشه است: اول باید مدیران نالایق فعلی عزل و محاکمه شوند و بعد واردات خودرو کاملا آزاد شود ت تا رقابت سالم بین خودرو ساز داخلی و خارجی برقرار شود.
 
مرداد هم با اشاره به خصوصی سازی صنعت خودروسازی نوشته: همه مدیران مرتبط با این صنعت را اخراج و هر دو کارخانه را ۱۰۰ درصد خصوصی کنند، شاید این جوری ۸۰ درصد مسیر را در کارآمد کردن و به روز کردن و قیمت واقعی خودرو را رفته‌ایم.
 
حسین نوشت: هیئت مدیره کم شود، چون اکثر مسولین جزو آن هستند و حقوق می‌خواهند.
 
حبیب هم آورده است: واگذاری ایران خودرو و سایپا به بخش خصوصی و پذیرش نمایندگی در کلانشهر از شرکتهای خارجی تا رقابت سالم صورت گیرد و مردم حق انتخاب داشته باشند و تا زمانی که مدیران این دو شرکت توسط وزارت صمت انتخاب می‌شوند و جلسات تصمیم گیری این دو شرکت در ضیافت‌های صبحانه و ناهار و شام مشترک برگزار می شود، وضعیت خودرو بدین صورت خواهد بود.
 
مخاطبی عنوان کرده است: حاشیه بازار دست خود خودروسازهاست و از این به بعد هروقت بخواند خودرو را گران کنند، عرضه رو کم می‌کنند تا قیمت بازار بالا برود و بعد اونها قیمت خودرو را می‌برند بالا.
 
کاربری با نام الف ر نوشته است: مشکلات اساسی صنعت خودرو غیر رقابتی بودن این خودرو با خودروهای همتراز خودشان است و ضعف و ناتوانی مدیران و رانتهای که مسئولان از آن استفاده می‌کنند، مانند اشتغال سفارشی‌ها که بیش از مورد نیاز است و همه این هزینه روی دوش مصرف کننده است. همین فردا اگر این صنعت بشکل درست و با قیمت واقعی واگذار بشه هم دیر است.
 
مخاطبی عنوان کرد: افزایش قیمت خودرو یک سیاست تکراری است قدم اول: خودرو را احتکار کنیم یعنی با بهانه کمبود قطعه، انبار می کنیم و به تبع آن خود بخود قیمتهای بازار بالا خواهد رفت و قدم دوم: لابی ها با این تحلیل که تفاوت سود قیمت کارخانه و بازار به جیب دلال ها می رود، دولت و مجلس را متقاعد می‌کنند که مردم با قیمت‌های بازاری خریدارند و باید این سود به جیب خودروساز برود پس افزایش قیمت، سیاستی صحیح است و هر چند سال این سیکل تکرار می شود.
 
کاربری نوشت: خودروسازهای محترم بالاخره موفق شدن با استفاده از احتکار و عرضه قطره چکانی به بهانه تحریم، قیمت خودروهاشون را با دلار آزاد حساب کنند. نمونه بارزش سایپا- سیتروئن هست که از اول امسال کلی قطعه با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده بود و خودروهای پیش فروش شده را که حتی تعدادی را پارسال ساخته به بهانه‌های عجیب و غریب از جمله نداشتن صندلی (سرم رو به کدوم دیوار بکوبم!!!! ) به خریدار ها تحویل ندادن و حالا که قیمت ها آزاد شده می‌خوان تحویل بدهند.
 
مخاطبی آورده است: چرا از بند ۴ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کننده، حرفی زده نمی‌شه؟ قانون هر موقع به نفع‌شان است اجرا میشه؟!؟!؟
 
امیر حامد نوشته است: سود بازار خورو باید به خودروساز برسد. دلالان به قدر کافی این صنعت و سایر صنایع را تاراج کرده‌اند. از صنایع داخلی باید به هرقیمتی حمایت کرد. موضوع کیفیت نیز در میان مدت می‌تواند بهبود یابد. البته  کاربری در جواب امیر حامد نوشته است: این صنعت با انحصار خودروساز نمی‌شود، تنها در یک رقابت عادلانه و منصفانه است که رشد می کند. بازار خودرو کشور الان انحصاری است و همین موضوع باعث شرایط کنونی شده است. مخاطبی دیگر هم در مورد کیفت در پاسخ به امیر حامد نوشت: میان مدت یعنی چند سال؟؟
 
مخاطبی نوشت: در تمام دنیا ۵ تا ۱۰ سال از یک صنعت حمایت می‌شود و ...  الآن می‌توانند با جهان رقابت کنند؟ تکنولوژی ۳۰ سال قبل تحویل مردم می دهند و طلبکار هم هستند
 
سعادتی نوشته است: یک زمان یورو ۱۰۰۰ تومان بود که تندر ۷ هزار یورویی را به مردم به جای ۷ میلیون تومان ۱۲ میلیون فروختند؛ همچنین ۲۰۶،  ۸هزار دلاری را با دلار هشت‌صد تومانی باید ۷میلیون می فروختند که ۱۰ میلیون فروختند... الان موضوع برعکس شده  پژو ۲۰۶ تیپ دو باید با دلار ۹ هزار تومانی ۷۲ میلیون بعلاوه ۱۰ درصد مالیات ارزش افزوده باشد که مجبورند ۳۶ میلیون بدهند.....در خصوص کیا سراتو اوضاع بدتر از این‌هاست خودرو ۱۲ هزار دلاری که ۱۰۰میلیون فروخته می‌شد....یعنی باید یک کمیته تشکیل شود و قیمت خورد را با سود عادله معین کند و مابه اتفاوت با بازار به حساب بیت المال واریز شود تا قیمت ها به تعادل برسد.
 
کاربری با توجه به پیش فروش خودرو نوشته است:  ثبت نامی‌های قدیم چرا باید جور گرانی‌های جدید را بکشند و از کجا بیاورند.
 
مخاطبی آورده است: وقتی قیمت رب که ماده اولیه آن گوجه فرنگی است ۴ برابر شده، واقعا انتظار دارید که قیمت خودرو ثابت بماند؟
 
کاربری هم نوشت: به غیر از دلالان، مردم نیز در گرانی خودرو مقصرند.. وقتی مردم به راحتی با قیمت دلالی خودرو کنار میان، شرکت‌های خودرو‌سازی میگن چرا ما گران نکنیم...در ضمن اگر فاصله دلالی با کارخانه زیاد باشه..یک عده سود کلان می‌برند..پس تنها راه این است که دست دلال کوتاه شود ..باید کاری که با دلالان ارز و طلا انجام دادند با دلالان خودرو هم انجام ذهند...
 
محمد یکی از کاربران الف نوشته است: تمامی مشکلات از جانب دولت می‌باشد. دولت نرخ دلار را بالا برد و بعد شرکت‌های تابعه مثل فولاد و مس قیمت را بالا بردن و بعد قطعه سازان با توجه به قیمت دلار و گران شدن فولاد مس، غیره درخواست افزایش قیمت کردن و بعد هم خودروسازان؛ یعنی در راس همه این‌ها دولت محترم می‌باشد و .... باید دولتی‌ها رو هم محاکمه کنند، اینها بیشترین ضربه را به ملت زدند.
 
مخاطبی به عنوان hdsh نوشت: خیلی شیک و مجلسی ماشین‌ها را انبار کردن بعد افزایش قیمت و فوری تحویل می‌دهند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۰۳۳۸۱۶:۲۶:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۱۹
سپاه و ارتش خودرو تولید کنند ؟
ناشناس۶۷۰۳۴۶۱۶:۳۰:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۱۹
خیلی خوب میشه اگر بسپرند به نهادهای نظامی
ناشناس۶۷۰۹۱۷۰۱:۴۳:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۰
نمیشه چون گرونتر در میاد . شما نمیدونی موشک چند تموم میشه
ناشناس۶۷۱۱۵۹۰۹:۵۵:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۲۰
باید خصوصی سازی بشه نه نظامی سازی! وظیفه نیروی نظامی چیز دیگری است... ضمنا باید با وزیر و مدیر ان مربوطه هم بشدت برخورد بشه که نتونستند در این سالها این صنایع رو اصلاح کنند
ناشناس۶۷۰۳۷۶۱۶:۴۵:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۱۹
عجیب این است که هیچ یک از مقامات و مجلس چنین حقایقی را بر زبان جاری نمی کنند.
ناشناس۶۷۰۹۷۵۰۷:۱۵:۴۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
دولت و مجلسی که با دلالها و دلالی پیوند خورده از این بهتر نمیشه
ناشناس۶۷۰۳۸۱۱۶:۴۷:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۱۹
همه کشورها خط تولید خودرو در داخل کشور خودشان راه اندازی می کنند که هم اشتغال ایجاد کنند و هم اینکه خودرو ارزانتر به دست مصرف کننده داخلی برسد. در کشور ما برعکس است!!!، خودرو تولیدی گرانتر از قیمت خود تولید کننده اصلی دست مصرف کننده می رسد. تا کی باید مردم، هزینه عشق و حال مدیران بی کفایت این صنعت و اقا زاده هاشون رو بدن. این مافیا به این راحتی دست از منافع خود بر نمی دارند.
ناشناس۶۷۰۹۷۶۰۷:۱۷:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اگر مردم خرج تفریح بچه مسئولین دولتی و مجلسی و شوراها و ... رو توی امریکا و کانادا و اروپا و استرالیا و ... ندن ، پس کی بده ؟ وقتی یارو علنا مصاحبه میکنه و میگه ژن من خوبه ، هیچکس هم نمیزنه توی دهنش ، همین میشه !
ناشناس۶۷۰۳۸۸۱۶:۴۹:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۹
جالب بود
ناشناس۶۷۰۴۸۹۱۸:۰۴:۴۲ ۱۳۹۷/۹/۱۹
دیگر در شهرها جای سورن انداختن نیست. بالا رفتن قیمت خودرو باعث کاهش فروش آن شده و ماشین کمتری به شهرها اضافه می شود. باید هزینه خرید و نگهداری خودرو افزایش یابد. باید کارخانه های اتومبیل سازی بجای سواری ، بر روی تولید بیشتر و چند برابری اتوبوس و کامیون سرمایه گذاری کنند.
ناشناس۶۷۰۵۰۷۱۸:۱۷:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۱۹
تا وقتی خودروساز به بهانه اخراج کارگر به دولت فشار میاره تا افزایش نرخ داشته باشه اوضاع همینه ولی مرگ یکبار شیون هم یکبار اگه اینبار دولت فشار بیاره تا خودروساز تعهداتش انجام بشه و قیمتش پایین بیاد یک کاری شده ضمن اینکه مصرف بنزین با این قیمت کم خودش دلیلی برای افزایش روزافزون خودرو هست و اینکه این قیمت پایین که دولت بهش سوبسید میده باید منطقی بشه و سوبسیدش به افراد فقیر یا حتی افراد بدون خودرو پرداخت بشه
خسته۶۷۰۵۲۵۱۸:۳۷:۴۲ ۱۳۹۷/۹/۱۹
خون مردم رو مثه زالو میمکن دولتی که نتونه یه قیمت ماشین رو نهایی کنه باید اتیشش زد
ناشناس۶۷۰۹۷۷۰۷:۱۸:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۲۰
برعکسه . یعنی خود دولت قیمت خونه و ماشین رو چند برابر کرده !!!
ناشناس۶۷۰۵۴۰۱۸:۴۳:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۱۹
خودرو سازی یک مدیر توانمند انقلابی می خواهد که اگر اینطور شود پنج ساله از خودروسازی های کره ای هم جلو می زنیم.
الف ر۶۷۰۵۴۹۱۸:۵۱:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۱۹
حقش این است این خودرو هارا باید کیلوئی بفروشند مثلا پژو 405 را کیلوئی 10تا12 هزار تومن منصفانه است
ناشناس۶۷۰۵۵۷۱۸:۵۶:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۱۹
این شرکتها خودروساز اگر توان تحویل خودرو را نداشتن به چه جهت خودرو را پیش فروش کردن مردم زمان که دلار ازاد ۶ الی ۷ هزار تومان بود خودرو خریدن حالا. که دلار شده ۱۱ هزار تومان کی باید ما به التفاوت قیمت را جبران کنند تویی که عرضه نداری بیخود میکنی بفروشی بعد دولت به اینها دستور پیش فروش داده بود خودش هم جورش را بکشد
جلال۶۷۰۵۵۹۱۸:۵۶:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۱۹
اگر دو شرکت محترم خودرو ساز تعطیل کنند و بجاش پرورش قارچ بزنند بهتر است ..... خودرو و قطعات از چین میاید ما تولید داخل نداریم
ناشناس۶۷۰۵۶۵۱۸:۵۸:۲۳ ۱۳۹۷/۹/۱۹
نظر همه محترم وبجا...ولی اینکه این صنعت به بخش خصوصی برسه وبعداز اون 5 تا10سال از اون حمایت دولتی بشه یه کم عجیب؟؟؟؟الان 50سال از این صنعت حمایت شده این نتیجه اش مطمئن باشید اونموقع هم هیچ اتفاقی نمی افته ..به نظر بنده این صنعت لوس وننر مونتاژ کاری رو توایران جمع کنند و اتوموبیل وارد کنند مردم کمتر ضرر میکنند
ناشناس۶۷۰۶۸۵۲۰:۵۰:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۱۹
مگه تا الان صنایع دست سپاه نبوده.فدراسیونها نبوده.کارخانه ها نبوده.واردات نبوده..
سعید۶۷۰۷۷۲۲۲:۱۵:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۱۹
ایول به hdshدمت گرم گل گفتی اره به بخدا دقیقا همین کار کردن
hdsh۶۷۰۷۸۵۲۲:۲۹:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۱۹
همه جای دنیا شرکت های بزرگ خودرو سازی در حال کسب رضایت مشتری هستند و اما در ایران به دنبال تولید بیشتر (حالا هر چی شدفقط بشه اسمشو خودرو گذاشت)والبته مهم نیست چی تولید میکنند.دولت هم که قوربونش برم کاری نمیتونه بکنه چون همین دوتا داداشن دیگه( داش سایپا و داش ایران خودرو) باید هواشونو داشته باشه اخه نمیشه که
اکبر۶۷۰۸۳۶۲۳:۱۵:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۱۹
یقین بدانیدپارتی خودروسازان خیلی قوی است انهاازاول راه را روی ماشین خارجی بستندوهرقیمتی خواستنددادندالان هم ماشین دارندبایدآنراگران کننددولت مسولیت پذیری ست
ناشناس۶۷۰۸۴۶۲۳:۲۸:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۱۹
طبقات متوسط جامعه دیگر توان خرید ندارند فکری کنید
ناشناس۶۷۰۹۹۶۰۷:۴۲:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
الف جان راستش رو بگو در این مملکت " مردم و مخاطبان " کیلو چند ؟!!
بنده خدا۶۷۱۰۲۸۰۸:۱۴:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
هزینه سربار خودرو را کم کنند حقوق مدیران را زیر 80000000ریا ل بدهند پاداشهای مدیران را ندهند خارج رفتن ها خذف کنند .گزارش حسابرسی را دقیقا بررسی نمایند قیمت تمام شده خودرا متحصص ویا حسابدار ارشد به دور از سیاسی بررسی شود .
مصلح۶۷۱۰۸۴۰۹:۰۳:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
راه حل اقتصاد ایران:رقابت ، شفافیت ، خصوصی سازی

پربحث‌های امروز

 1. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 2. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 3. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سونوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 4. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 5. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 6. روایت راننده اسنپی که یک نفر را نجات داد

 7. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 8. فواید روغن زیتون، بنفشه و زنبق برای بدن

 9. یارانه نقدی برای قیمت‌های سال ۸۹ است/ بانک مرکزی گرفتار دلالانی است که ارز مملکت را به باد می‌دهند

 10. چه کسی شهیدان بهشتی و رجایی را غسل داد؟

 11. فواید صبح زود بیدار شدن و سحرخیز بودن را بشناسید

 12. آغاز جلسه علنی مجلس/ اصلاح لایحه CFT در دستور کار نمایندگان

 13. محاکمه مادر به اتهام قتل دختر شیرخواره

 14. انقلاب در روستاها چه کرد؟

 15. ترامپ از بازرس پرونده «تبانی با روسیه» تشکر کرد

 16. بغداد و اربیل برای همراه شدن با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا تحت فشارند

 17. نقوی‌حسینی: اجلاس ضد ایرانی لهستان پروژه شکست خورده آمریکاست

 18. ۹ ابهام مهم درباره منابع نفت و گاز و هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه

 19. تیتر جالب روزنامه اماراتی برای دیدار ایران - عمان

 20. یاسوج و سی‌سخت لرزیدند

 21. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 22. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 24. کوه اژد‌ها کجاست؟

 25. جزئیات ۹۰۰ هزار میلیارد یارانه پنهان/ تدوین بسته اصلاح قیمت حامل‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 4. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 5. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 6. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 7. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 8. تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای افشین پیروانی درباره کی‌روش

 9. اعترافات اسماعیل بخشی / گروه کمونیستی گام در هفت تپه چه می‌کرد؟  

 10. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 11. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 12. حضور رئیسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 13. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 14. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 15. اولتیماتوم وزیر صنعت به خودروسازان

 16. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 17. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 18. دستمزد ۲میلیاردی بازیگر در دولتی که سرمایه وزیرش ۱۰۰۰ میلیارد است، عجیب نیست!   

 19. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 20. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 21. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 22. حاجی‌بابایی: نرخ ارز هنوز حباب دارد

 23. سایه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام/ زیاد توییت کردن نشانه فقدان پشتوانه سیاسی است

 24. غایبان جشن ۴۰ سالگی انقلاب

 25. نقدی بر یک آمار قابل تامل از حوزه فرهنگی کشور

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 10. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 13. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 16. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 17. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 18. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 19. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 20. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 21. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 22. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 23. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 24. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 25. آن‌گاه که مرگ فرا رسد...  

پربحث‌های اخیر

 1. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 2. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 3. رشد 52 درصدی بودجه شرکت‌های دولتی در سال آینده

 4. قیمت طلا، سکه و نرخ ارز امروز

 5. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سونوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 6. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 7. سازمان برنامه و بودجه: تنخواه روحانی ۷۰ میلیارد تومان است

 8. جزییات بدهی ۷۳ هزار میلیارد تومانی ۲۰ بانک به بانک مرکزی + جدول

 9. یارانه نقدی برای قیمت‌های سال ۸۹ است/ بانک مرکزی گرفتار دلالانی است که ارز مملکت را به باد می‌دهند

 10. ۹ ابهام مهم درباره منابع نفت و گاز و هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه

 11. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 12. جزئیات ۹۰۰ هزار میلیارد یارانه پنهان/ تدوین بسته اصلاح قیمت حامل‌ها

 13. آخرین تصمیمات مجلس برای تعیین تکلیف قیمت بنزین در سال ۹۸

 14. نقدینگی چطور هدایت می شود؟

 15. دولت برنامه گریز

 16. هزینه سیاست‌های شکست خورده از جیب اقساط مسکن مهر؟

 17. چند طرح عمرانی سال آینده اعتبار می‌گیرند؟

 18. تصمیم جدید گمرک ۵۰۰ هزار نفر را بیکار می کند

پربحث‌های دیروز

 1. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 2. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 3. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 4. اولتیماتوم وزیر صنعت به خودروسازان

 5. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 6. حاجی‌بابایی: نرخ ارز هنوز حباب دارد

 7. مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان قدمی در راستای عدالت مالیاتی است

 8. واریز بسته حمایتی ۱۳ میلیون کارگر از امروز

 9. رشد 52 درصدی بودجه شرکت‌های دولتی در سال آینده

 10. قیمت طلا، سکه و نرخ ارز امروز

 11. دلار ارزان شد

 12. ۵۰ درصد هواپیماهای کشور فرسوده هستند

 13. سازمان برنامه و بودجه: تنخواه روحانی ۷۰ میلیارد تومان است

 14. جزییات بدهی ۷۳ هزار میلیارد تومانی ۲۰ بانک به بانک مرکزی + جدول

 15. قیمت واقعی دلار چقدر است؟

 16. قیمت مرغ به ۱۳۸۰۰ تومان رسید

 17. خصوصی‌‌سازی به دلیل فساد و رانت به اهداف خود نرسیده است

 18. چند طرح عمرانی سال آینده اعتبار می‌گیرند؟

 19. تصمیم جدید گمرک ۵۰۰ هزار نفر را بیکار می کند

 20. ورود دادستانی کل کشور به تخلفات خودرویی‌ها

 21. وضعیت حمل و نقل هوایی ایران از آغاز تا ۹۷ + جدول

 22. بهمنی: مردم را مجبور به خرید خودرو داخلی کرده‌ایم

 23. وصول ۸۹ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی با رشد ۳۹ درصدی

 24. جزئیات تازه از اختصاص سبد حمایتی کارگران

 25. قیمت رسمی ارز امروز/ دلار ۱۱۴۵۰ تومان

پربحث‌های هفته

 1. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 2. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 3. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 4. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 5. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 6. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 7. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 8. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 9. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 10. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 11. قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

 12. نوبخت: درآمد برخی خانواده ها از محل یارانه هاست/به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم

 13. مردم در تنگنا هستند

 14. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 15. نگاه برخی مدیران؛ رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

 16. افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری

 17. رئیس کل بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی مخالفت کرد

 18. ۸۵ ‌درصد بودجه برای ۱۵ ‌درصد شاغلان

 19. ۳۰ نکته درباره بودجه ۹۸

 20. ۵ شغل پردرآمد در ایران را بشناسید

 21. رحمانی: مردم از نوسان قیمت‌ها ناراضی هستند/ همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم

 22. مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟

 23. جزئیات پرواز ۱۴ فروند بوئینگ ۷۰۷‌ در ایران‌/توقف تولید‌ ۷۰۷ از سال ۱۹۷۹ ‌

 24. شرکت تولیدکننده "اسنک پف کرده حیوانی" را معرفی کنید

 25. نگرانیم اما امیدواریم

آخرین عناوین