نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

گروه اقتصادی الف،   3970919083 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

مخاطبان الف در واکنش به افزایش قیمت خودرو اعلام کردند: راهکار برای صنعت خودرو واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی واقعی است و برای رشد باید شرایط رقابتی ایجاد شود البته عنوان شد که حدود ۵ تا ۱۰ سال فقط باید حمایت دولتی باشد و با آزادسازی واردات به مرور شاهد رشد صنعت خودرو و جهانی شدن هستیم.

به گزارش الف، بازار خودرو بعد افزایش نرخ ارز، با مشکلات بسیاری مواجه شده است و خودروسازان پس از نوسانات نرخ دلار، خواستار افزایش قیمت شدند و پیشنهادشان افزایش قیمت به ۵ درصد حاشیه بازار است که ظاهرا برای آن مجوز گرفته‌اند اما دیروز در گزارش با عنوان « نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟» از مخاطبان خواستیم نظر و راهکار خود را در مورد صنعت خودروسازی ارائه دهند. کاربران نوشته بودند: انحصار در بازار و نتیجه‌ای بهتر از این نمی‌تواند داشته باشد و تکنولوژی خودرو سخت‌تر از موشک نطقه زدن یا هواپیمای آذرخش است؟؛ همچنین نوشته بودند این دولت باید این صنعت را به بخش خصوصی واگذار و فضای رقابتی ایجاد کند. 

کاربران نوشته بودند نیازمند کار جهادی هستیم و باید سپاه و ارتش با توجه به توانمندی‌های خود خودرو تولید کنند. البته برخی هم افزایش قیمت ارز  توجیه افزایش قیمت ارز می‌دانند و برخی هم به مزیت صنعت قطعه سازی اشاره کردند. به همین منظور، الف از بین نظرات مخاطبان برگزیده و گزیده‌ای را در ادامه آورده است که مشاهده می‌کنید:

 

کاربری  نوشته است: حل مشکل ساده است، دولت هر نوع دخالت در صنعت رو متوقف کند؛ چه مثبت چه منفی دولت سهامش را در شرکت‌های دولتی واگذارد کند و قیمت بنزین هم بالاتر از سطح جهانی تنظیم شود.

حبیب اله کاربری دیگر عنوان کرده است: در شرایطی که دنیا خودرو الکتریکی تولید می‌کند، و عده‌ای هم از ناآگاهی مردم سواستفاده می‌کنند و خودروی بی ارزش ۳۵ ساله را  به قیمت گزاف به این مردم می فروشند، به نظر من هم به نفع صنعت هم مردم و هم دولت است که تعرفه گمرکی رو حذف شود و این تابو خودساخته رو بشکند.
 
یکی از مخاطبان نوشته است:  لطفا پیگیری کنید چرا با وجود تحویل فوری خودرو در ۱۵ روز که نشان دهنده وجود خودرو می‌باشد، ایران خودرو تعهدات پیش فروش خود را که چندین ماه هم از آنها می‌گذرد و به ما اعلام شده به علت کمبود قطعات است، را انجام نداده و تحویل نمی‌دهد.
 
کاربری با نام بنده خدا هم پیشنهاد خصوصی سازی واقعی خودروسازان و واردات آزاد با تعرفه گمرکی خیلی پایین را پیشنهاد داده بود و یکی از مخاطبان الف نوشت: نخریدن مردم، تحریم خودرو داخلی و واردات خودروهای خارجی ارزان و با کیفیت؛ که این راهکار این مخاطب بود.
 
کاربری هم عنوان کرد: قیمت‌ها را آزاد کنید، ولی به شرطی که تعرفه واردات را صفر شود آن وقت ببیند چه اتفاقی رخ می‌دهد..
 
رضا نوشت: خبر دارم ۱۶۰۰۰ دستگاه از این خودرو آماده تحویل دارند و فقط منتظر افزایش قیمت هستند. کسی نیست رسیدگی کند. مبلغ پرداختی شما بیش از کل قیمت تمام شده آن موقع این اتومبیل بوده است.
 
کاربری دیگری نوشت: در تمام دنیا قیمت کالا را مشتری تعیین می‌کند؛ چگونه؟ با میزان تقاضای خرید. پس بدانید که مقصر خودروساز نیست بلکه مردم هستند. بنده هم اگر کالایی داشته باشم و تقاضای فراوان برای خرید باشد قطعا با قیمت گزافی می‌فروشم؛ هر چند کیفت بدی هم داشته باشد. اما نگران نباشید چون با سطح درآمد پایین مردم در کوتاه مدت هم دلالان و هم خودروسازان به نابودی و ورشکستگی مبتلا می‌شوند.
 
اسدی هم آورده است: صفر کردن تعرفه ورود خودروهای خارجی با مصرف زیر ۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر.
 
مخاطبی با نام عدالت نوشته استاگر مردم محصولات اینها (خودروسازان) را نخرند، مطمئن باشید، قیمت‌ها می‌شکند، ولی متاسفانه رقابتی که برای کسب سود بیشتر از طریق دلالی بین خیلی از مردم وجود دارد؛ مانع از نخریدن خودرو می‌شود، هرچند همین سودهای اندک باعث ضررهای عظیمی برای کشور در آینده نزدیک خواهد شد.
 
دکتر کریمیان، استادیار دانشگاه نوشت: افزایش قیمت خودرو در حالی که با بازار بسته و انحصاری خودرو روبرو هستیم، هم ظلم به مشتریان و مردم است و هم ظلم به خودرو ساز ظلم به خریداران است. چون قدرت انتخابی ندارند و مجبورند خودروهای بی کیفیت داخلی را با قیمتی معادل خودروهای روز دنیا خریداری کنند از طرف دیگر ظلم به خودرو سازان است چون این کار ادامه حمایت‌های چشم بسته که با وضع تعرفه و ممنوعیت واردات خودروسازان همچون مشتری دست به نقد برای همین خودروهای بی کیفیت داشته اند و دلیلی نمی‌بینند که کیفیت کارشان را بالا ببرند در نتیجه صنعت خودروی ما که روزی همگام با کره ای ها استارت کار را زدند، روز به روز دچار پسرفت می شود. پس بهترین راهکار آزادسازی واردات خودرو همزمان با آزادسازی قیمت خودرو برای خودروسازان داخلی است که نتیجه آن اگر چه در ابتدا برای خودروسازان سخت خواهد بود ولی به مرور باعث رشد صنعت خودرو و جهانی شدن آن می شود.
 
مجید از مخاطبان الف نوشت: اگرواقعاً رئیس جمهور فکر مردم هستند ورود خودرو تا ظرفیت 1800سی سی را با تعرفه گمرکی پایین وارد کنند آن وقت قیمت خودرو دربازار را آزاد ب‌گذارند. مردم قدرت تصمیم گیری داشته باشند آن وقت می توانیم خودرو با هر قیمت واقعی و رقابتی را خرید کنیم.
 
یک کاربر دیگری نوشت: اول تعریف صنعت را یاد بگیریم تولید و ساختن یک محصول در طولانی مدت ‌بدون تحول کارگاه و کارخانه داری است مانند سایر محصولات کلمه صنعت به امری اتلاق می‌شود که محصول در گذر زمان با ارتقا. ‌دانش وتکنولوژی متحول شده باشد مانند تمام خودروسازهای بنام جهان.
 
علی یکی از کابران نوشت: این دو قول خودروسازی ارز دولتی می‌گیریند و خودرو با قیمت آزاد خوردو به مردم می‌فروشند و میگن ضرر کردیم که دروغ است زیرا نصف بیشتر قیمت کارخانه سود است.
 
مخاطبی عنوان کرده است:... اینکه انحصار ایجاد کنید و به خودرو ساز اجازه بدهید خودش بازار را تشنه کند وخودش قیمت را بالا ببرد و جالب اینکه نماینده سازمان حمایت هم بیاید تلویزیون از خودروساز حمایت کند... . وقتی واردات آزاد شود خوروساز خود را در رقابت با شرکت‌های بزرگ می بیند و آن وقت چاره ای جز افزایش کیفیت محصول و کاهش هزینه‌های تولید و کنترل قیمت برای حضور در بازار ندارد.
 
کاربری نوشت: کم شدن تولید و تحریم باعث زیان خودروسازان شده و قطعه سازان هم قطعه را به قیمت دلار به کارخانه می فروشند، چون قیمت مواد اولیه چند برابر شده، پس با توجه به پرداخت حقوق کارگران در سه شیفت زیان از کجا باید تامین شود. صدها شرکت تولیدی زنجیر وار به این صنعت متصل هستند، پس نگوییم این کارخانه ها تعطیل کنیم، چه بسا شما هم که این نظر را دارید کارتان را از دست بدهید.
 
کاربری نخریدن را پیشنهاد و نوشت: برای خرید پراید ۴0میلیونی نقشه می‌ریزند.
 
ابراهیم نوشته است: مافیای بزرگی پشت صنعت خودرو هست؛ به عبارتی همه را خریدن و هر کاری دل‌شان می‌خواد می‌کنند. وقتی جناب روحانی آقای نعمت زاده‌ی وزیر را برای قرارداد به فرانسه برد. اوج فساد در صنعت نمایان شد.
 
مخاطبی نوشت: علاج گرانفروشی نخریدن است وبس؛ ولی حیف که فردا مردم برای خرید صف خواهند کشید.
 
حامد با اشاره به قدرت خریدش نوشته است: من که پول ندارم خودرو بخرم. حقوق من سه میلیونه ...حالا این‌ها نجومی بگیر یا کاسب یا...... نمی‌دانم پول از کجا می آورند...
 
کاربری نوشت: گران کردن خودروهای انحصاری که با پول بیت المال و حمایت تمام دولت به مردم قالب می‌شوند، ظلم مضاعف به مردم است.
 
مخاطبی هم عنوان کرده است که بهتر نیست به جای تولید خودرو، صنعت قطعه سازی را گسترش داد.. به نظر من، ایران در این صنعت توانمنده..و حتی می‌تواند به صادرات گسترده فکر کند. .برای پیشرفت در صنعت خودرو دیر شده، اما قطعه سازی همیشه نیاز است.
 
کاربری با نام هموطن نوشت: افزایش قیمت همه چی مجاز است، بجز حقوق کارمند و کارگر! این است حقوق شهروندی؟!
 
مخاطبی نوشته: اگر ایران خودرو با مشکل تامین قطعات روبرو هست. پس این فروش ۱۵ روزه محصولات چه معنی می‌دهد؟!!....
 
شاهین نوشت: سپاه و ارتش با توجه به توانمندی‌هاشون خودرو تولید کنند.
 
علیرضا نوشت: اینها که خودرو نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه ؟؟ یادم نمیره ۳ سال پیش پرایدی را از نمایندگی گرفتم که پخش نداشت و زمان تحویل برای حتی ۱۰۰ هزار تومان از پول خودرو کم کردند و ماشین را تحویلم دادند. چند وقت پیش انبوهی از خودروها را در حضور نماینده تعزیرات در پارکینگ کارخانه نشان می دادند که به بهانه نداشتن قطعه ( نداشتن ضبط !!!!) از تحویل آنها به بازار امتناع می کردند. انحصار نتیجه ای بهتر از این نمی تواند داشته باشد.
 
محمد آورده است: ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت نسبت به سال قبل کارخانه افزایش پیدا کند تا خودرو ساز بهانه تورم نداشته باشند. از طرف دیگر قول تولید 2 برابری از خودروساز بگیرند و درصورت عدم انجام کل مدیران اصلی و میانی عوض کنند.
 
حیدری نوشت: مگر تکنولوژی خودرو سخت‌تر از موشک نطقه زدن یا زیردریایی یا هواپیمای آذرخش است. مگر بچه‌های تبریز که درود یه غیرتشان لامبورگی را با مهندسی معکوس نساختند یا اصلا پهباد بگو تا این تیم هست، وضع همین است. باید فکر عوض شود؛ کار جهادی انجام شود؛ در غیر این صورت مثل دیگر کشور درها باز شود و وضعیت رقابتی.
 
محمد طالبی با درخواست محاکمه مدیران خودروسازی نوشه است: اول باید مدیران نالایق فعلی عزل و محاکمه شوند و بعد واردات خودرو کاملا آزاد شود ت تا رقابت سالم بین خودرو ساز داخلی و خارجی برقرار شود.
 
مرداد هم با اشاره به خصوصی سازی صنعت خودروسازی نوشته: همه مدیران مرتبط با این صنعت را اخراج و هر دو کارخانه را ۱۰۰ درصد خصوصی کنند، شاید این جوری ۸۰ درصد مسیر را در کارآمد کردن و به روز کردن و قیمت واقعی خودرو را رفته‌ایم.
 
حسین نوشت: هیئت مدیره کم شود، چون اکثر مسولین جزو آن هستند و حقوق می‌خواهند.
 
حبیب هم آورده است: واگذاری ایران خودرو و سایپا به بخش خصوصی و پذیرش نمایندگی در کلانشهر از شرکتهای خارجی تا رقابت سالم صورت گیرد و مردم حق انتخاب داشته باشند و تا زمانی که مدیران این دو شرکت توسط وزارت صمت انتخاب می‌شوند و جلسات تصمیم گیری این دو شرکت در ضیافت‌های صبحانه و ناهار و شام مشترک برگزار می شود، وضعیت خودرو بدین صورت خواهد بود.
 
مخاطبی عنوان کرده است: حاشیه بازار دست خود خودروسازهاست و از این به بعد هروقت بخواند خودرو را گران کنند، عرضه رو کم می‌کنند تا قیمت بازار بالا برود و بعد اونها قیمت خودرو را می‌برند بالا.
 
کاربری با نام الف ر نوشته است: مشکلات اساسی صنعت خودرو غیر رقابتی بودن این خودرو با خودروهای همتراز خودشان است و ضعف و ناتوانی مدیران و رانتهای که مسئولان از آن استفاده می‌کنند، مانند اشتغال سفارشی‌ها که بیش از مورد نیاز است و همه این هزینه روی دوش مصرف کننده است. همین فردا اگر این صنعت بشکل درست و با قیمت واقعی واگذار بشه هم دیر است.
 
مخاطبی عنوان کرد: افزایش قیمت خودرو یک سیاست تکراری است قدم اول: خودرو را احتکار کنیم یعنی با بهانه کمبود قطعه، انبار می کنیم و به تبع آن خود بخود قیمتهای بازار بالا خواهد رفت و قدم دوم: لابی ها با این تحلیل که تفاوت سود قیمت کارخانه و بازار به جیب دلال ها می رود، دولت و مجلس را متقاعد می‌کنند که مردم با قیمت‌های بازاری خریدارند و باید این سود به جیب خودروساز برود پس افزایش قیمت، سیاستی صحیح است و هر چند سال این سیکل تکرار می شود.
 
کاربری نوشت: خودروسازهای محترم بالاخره موفق شدن با استفاده از احتکار و عرضه قطره چکانی به بهانه تحریم، قیمت خودروهاشون را با دلار آزاد حساب کنند. نمونه بارزش سایپا- سیتروئن هست که از اول امسال کلی قطعه با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده بود و خودروهای پیش فروش شده را که حتی تعدادی را پارسال ساخته به بهانه‌های عجیب و غریب از جمله نداشتن صندلی (سرم رو به کدوم دیوار بکوبم!!!! ) به خریدار ها تحویل ندادن و حالا که قیمت ها آزاد شده می‌خوان تحویل بدهند.
 
مخاطبی آورده است: چرا از بند ۴ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کننده، حرفی زده نمی‌شه؟ قانون هر موقع به نفع‌شان است اجرا میشه؟!؟!؟
 
امیر حامد نوشته است: سود بازار خورو باید به خودروساز برسد. دلالان به قدر کافی این صنعت و سایر صنایع را تاراج کرده‌اند. از صنایع داخلی باید به هرقیمتی حمایت کرد. موضوع کیفیت نیز در میان مدت می‌تواند بهبود یابد. البته  کاربری در جواب امیر حامد نوشته است: این صنعت با انحصار خودروساز نمی‌شود، تنها در یک رقابت عادلانه و منصفانه است که رشد می کند. بازار خودرو کشور الان انحصاری است و همین موضوع باعث شرایط کنونی شده است. مخاطبی دیگر هم در مورد کیفت در پاسخ به امیر حامد نوشت: میان مدت یعنی چند سال؟؟
 
مخاطبی نوشت: در تمام دنیا ۵ تا ۱۰ سال از یک صنعت حمایت می‌شود و ...  الآن می‌توانند با جهان رقابت کنند؟ تکنولوژی ۳۰ سال قبل تحویل مردم می دهند و طلبکار هم هستند
 
سعادتی نوشته است: یک زمان یورو ۱۰۰۰ تومان بود که تندر ۷ هزار یورویی را به مردم به جای ۷ میلیون تومان ۱۲ میلیون فروختند؛ همچنین ۲۰۶،  ۸هزار دلاری را با دلار هشت‌صد تومانی باید ۷میلیون می فروختند که ۱۰ میلیون فروختند... الان موضوع برعکس شده  پژو ۲۰۶ تیپ دو باید با دلار ۹ هزار تومانی ۷۲ میلیون بعلاوه ۱۰ درصد مالیات ارزش افزوده باشد که مجبورند ۳۶ میلیون بدهند.....در خصوص کیا سراتو اوضاع بدتر از این‌هاست خودرو ۱۲ هزار دلاری که ۱۰۰میلیون فروخته می‌شد....یعنی باید یک کمیته تشکیل شود و قیمت خورد را با سود عادله معین کند و مابه اتفاوت با بازار به حساب بیت المال واریز شود تا قیمت ها به تعادل برسد.
 
کاربری با توجه به پیش فروش خودرو نوشته است:  ثبت نامی‌های قدیم چرا باید جور گرانی‌های جدید را بکشند و از کجا بیاورند.
 
مخاطبی آورده است: وقتی قیمت رب که ماده اولیه آن گوجه فرنگی است ۴ برابر شده، واقعا انتظار دارید که قیمت خودرو ثابت بماند؟
 
کاربری هم نوشت: به غیر از دلالان، مردم نیز در گرانی خودرو مقصرند.. وقتی مردم به راحتی با قیمت دلالی خودرو کنار میان، شرکت‌های خودرو‌سازی میگن چرا ما گران نکنیم...در ضمن اگر فاصله دلالی با کارخانه زیاد باشه..یک عده سود کلان می‌برند..پس تنها راه این است که دست دلال کوتاه شود ..باید کاری که با دلالان ارز و طلا انجام دادند با دلالان خودرو هم انجام ذهند...
 
محمد یکی از کاربران الف نوشته است: تمامی مشکلات از جانب دولت می‌باشد. دولت نرخ دلار را بالا برد و بعد شرکت‌های تابعه مثل فولاد و مس قیمت را بالا بردن و بعد قطعه سازان با توجه به قیمت دلار و گران شدن فولاد مس، غیره درخواست افزایش قیمت کردن و بعد هم خودروسازان؛ یعنی در راس همه این‌ها دولت محترم می‌باشد و .... باید دولتی‌ها رو هم محاکمه کنند، اینها بیشترین ضربه را به ملت زدند.
 
مخاطبی به عنوان hdsh نوشت: خیلی شیک و مجلسی ماشین‌ها را انبار کردن بعد افزایش قیمت و فوری تحویل می‌دهند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۷۰۳۳۸۱۶:۲۶:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۱۹
سپاه و ارتش خودرو تولید کنند ؟
ناشناس۶۷۰۳۴۶۱۶:۳۰:۲۶ ۱۳۹۷/۹/۱۹
خیلی خوب میشه اگر بسپرند به نهادهای نظامی
ناشناس۶۷۰۹۱۷۰۱:۴۳:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۲۰
نمیشه چون گرونتر در میاد . شما نمیدونی موشک چند تموم میشه
ناشناس۶۷۱۱۵۹۰۹:۵۵:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۲۰
باید خصوصی سازی بشه نه نظامی سازی! وظیفه نیروی نظامی چیز دیگری است... ضمنا باید با وزیر و مدیر ان مربوطه هم بشدت برخورد بشه که نتونستند در این سالها این صنایع رو اصلاح کنند
ناشناس۶۷۰۳۷۶۱۶:۴۵:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۱۹
عجیب این است که هیچ یک از مقامات و مجلس چنین حقایقی را بر زبان جاری نمی کنند.
ناشناس۶۷۰۹۷۵۰۷:۱۵:۴۳ ۱۳۹۷/۹/۲۰
دولت و مجلسی که با دلالها و دلالی پیوند خورده از این بهتر نمیشه
ناشناس۶۷۰۳۸۱۱۶:۴۷:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۱۹
همه کشورها خط تولید خودرو در داخل کشور خودشان راه اندازی می کنند که هم اشتغال ایجاد کنند و هم اینکه خودرو ارزانتر به دست مصرف کننده داخلی برسد. در کشور ما برعکس است!!!، خودرو تولیدی گرانتر از قیمت خود تولید کننده اصلی دست مصرف کننده می رسد. تا کی باید مردم، هزینه عشق و حال مدیران بی کفایت این صنعت و اقا زاده هاشون رو بدن. این مافیا به این راحتی دست از منافع خود بر نمی دارند.
ناشناس۶۷۰۹۷۶۰۷:۱۷:۵۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
اگر مردم خرج تفریح بچه مسئولین دولتی و مجلسی و شوراها و ... رو توی امریکا و کانادا و اروپا و استرالیا و ... ندن ، پس کی بده ؟ وقتی یارو علنا مصاحبه میکنه و میگه ژن من خوبه ، هیچکس هم نمیزنه توی دهنش ، همین میشه !
ناشناس۶۷۰۳۸۸۱۶:۴۹:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۹
جالب بود
ناشناس۶۷۰۴۸۹۱۸:۰۴:۴۲ ۱۳۹۷/۹/۱۹
دیگر در شهرها جای سورن انداختن نیست. بالا رفتن قیمت خودرو باعث کاهش فروش آن شده و ماشین کمتری به شهرها اضافه می شود. باید هزینه خرید و نگهداری خودرو افزایش یابد. باید کارخانه های اتومبیل سازی بجای سواری ، بر روی تولید بیشتر و چند برابری اتوبوس و کامیون سرمایه گذاری کنند.
ناشناس۶۷۰۵۰۷۱۸:۱۷:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۱۹
تا وقتی خودروساز به بهانه اخراج کارگر به دولت فشار میاره تا افزایش نرخ داشته باشه اوضاع همینه ولی مرگ یکبار شیون هم یکبار اگه اینبار دولت فشار بیاره تا خودروساز تعهداتش انجام بشه و قیمتش پایین بیاد یک کاری شده ضمن اینکه مصرف بنزین با این قیمت کم خودش دلیلی برای افزایش روزافزون خودرو هست و اینکه این قیمت پایین که دولت بهش سوبسید میده باید منطقی بشه و سوبسیدش به افراد فقیر یا حتی افراد بدون خودرو پرداخت بشه
خسته۶۷۰۵۲۵۱۸:۳۷:۴۲ ۱۳۹۷/۹/۱۹
خون مردم رو مثه زالو میمکن دولتی که نتونه یه قیمت ماشین رو نهایی کنه باید اتیشش زد
ناشناس۶۷۰۹۷۷۰۷:۱۸:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۲۰
برعکسه . یعنی خود دولت قیمت خونه و ماشین رو چند برابر کرده !!!
ناشناس۶۷۰۵۴۰۱۸:۴۳:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۱۹
خودرو سازی یک مدیر توانمند انقلابی می خواهد که اگر اینطور شود پنج ساله از خودروسازی های کره ای هم جلو می زنیم.
الف ر۶۷۰۵۴۹۱۸:۵۱:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۱۹
حقش این است این خودرو هارا باید کیلوئی بفروشند مثلا پژو 405 را کیلوئی 10تا12 هزار تومن منصفانه است
ناشناس۶۷۰۵۵۷۱۸:۵۶:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۱۹
این شرکتها خودروساز اگر توان تحویل خودرو را نداشتن به چه جهت خودرو را پیش فروش کردن مردم زمان که دلار ازاد ۶ الی ۷ هزار تومان بود خودرو خریدن حالا. که دلار شده ۱۱ هزار تومان کی باید ما به التفاوت قیمت را جبران کنند تویی که عرضه نداری بیخود میکنی بفروشی بعد دولت به اینها دستور پیش فروش داده بود خودش هم جورش را بکشد
جلال۶۷۰۵۵۹۱۸:۵۶:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۱۹
اگر دو شرکت محترم خودرو ساز تعطیل کنند و بجاش پرورش قارچ بزنند بهتر است ..... خودرو و قطعات از چین میاید ما تولید داخل نداریم
ناشناس۶۷۰۵۶۵۱۸:۵۸:۲۳ ۱۳۹۷/۹/۱۹
نظر همه محترم وبجا...ولی اینکه این صنعت به بخش خصوصی برسه وبعداز اون 5 تا10سال از اون حمایت دولتی بشه یه کم عجیب؟؟؟؟الان 50سال از این صنعت حمایت شده این نتیجه اش مطمئن باشید اونموقع هم هیچ اتفاقی نمی افته ..به نظر بنده این صنعت لوس وننر مونتاژ کاری رو توایران جمع کنند و اتوموبیل وارد کنند مردم کمتر ضرر میکنند
ناشناس۶۷۰۶۸۵۲۰:۵۰:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۱۹
مگه تا الان صنایع دست سپاه نبوده.فدراسیونها نبوده.کارخانه ها نبوده.واردات نبوده..
سعید۶۷۰۷۷۲۲۲:۱۵:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۱۹
ایول به hdshدمت گرم گل گفتی اره به بخدا دقیقا همین کار کردن
hdsh۶۷۰۷۸۵۲۲:۲۹:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۱۹
همه جای دنیا شرکت های بزرگ خودرو سازی در حال کسب رضایت مشتری هستند و اما در ایران به دنبال تولید بیشتر (حالا هر چی شدفقط بشه اسمشو خودرو گذاشت)والبته مهم نیست چی تولید میکنند.دولت هم که قوربونش برم کاری نمیتونه بکنه چون همین دوتا داداشن دیگه( داش سایپا و داش ایران خودرو) باید هواشونو داشته باشه اخه نمیشه که
اکبر۶۷۰۸۳۶۲۳:۱۵:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۱۹
یقین بدانیدپارتی خودروسازان خیلی قوی است انهاازاول راه را روی ماشین خارجی بستندوهرقیمتی خواستنددادندالان هم ماشین دارندبایدآنراگران کننددولت مسولیت پذیری ست
ناشناس۶۷۰۸۴۶۲۳:۲۸:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۱۹
طبقات متوسط جامعه دیگر توان خرید ندارند فکری کنید
ناشناس۶۷۰۹۹۶۰۷:۴۲:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۲۰
الف جان راستش رو بگو در این مملکت " مردم و مخاطبان " کیلو چند ؟!!
بنده خدا۶۷۱۰۲۸۰۸:۱۴:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
هزینه سربار خودرو را کم کنند حقوق مدیران را زیر 80000000ریا ل بدهند پاداشهای مدیران را ندهند خارج رفتن ها خذف کنند .گزارش حسابرسی را دقیقا بررسی نمایند قیمت تمام شده خودرا متحصص ویا حسابدار ارشد به دور از سیاسی بررسی شود .
مصلح۶۷۱۰۸۴۰۹:۰۳:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۲۰
راه حل اقتصاد ایران:رقابت ، شفافیت ، خصوصی سازی

پربحث‌های امروز

 1. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 2. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 3. فردوسی‌پور و صداوسیما در چالش شفافیت؛ چند سوال درباره درآمدهای برنامه ۹۰

 4. پرداخت حقوق بالای ۱۲ میلیون تومان در دولت ممنوع شد

 5. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 6. كبيری كه صغير شد

 7. واکنش عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

 8. روایتی از خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

 9. فایننشال تایمز: لندن به تنهایی حریف تهران نیست

 10. یوکیا آمانو درگذشت

 11. صحبت‌های عجیب نماینده تربت جام در مجلس   

 12. برندگان و بازندگان بازی بانک‌ها چه کسانی هستند؟

 13. جنگ نفتکش‌ها و نقشه تیم بی برای نخست وزیر جدید انگلیس

 14. دولت مدیون صداوسیماست/ضرورت اصلاح دستور رئیس جمهور درباره بودجه

 15. مشروح آخرین جلسه محاکمه شهردار اسبق/ نجفی: مقصرم و امیدوارم مورد رحمت الهی قرار بگیرم

 16. همتی: بانک‌ها به دلیل فشارهای تحریمی و حجم نقدینگی مشکلات جدی دارند

 17. کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی صنعت خودرو به لطف تحریم‌ها

 18. پسر میترا استاد راز دکمه‌های پیراهن محل قتل را فاش کرد

 19. نظر پورازغدی درباره توقیف نفتکش انگلیس

 20. وکیل نجفی: موکلم به قتل شبه‌عمد اعتراف کرده نه عمد

 21. جزئیات شناسایی و انهدام شبکه جاسوسی CIA در ایران

 22. فعالیت یکی از قوی‌ترین مافیاها در حوزه دارو/ سرکوب صنعت دارو توسط مافیا

 23. روسیه درخصوص حادثه نفتکش ها حق را به ایران داد

 24. سوالات قاضی دادگاه از نجفی درباره ادعاهای وکیلش

 25. فروش اعتباری ۳ محصول ایران‌خودرو از اول مرداد

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 2. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 3. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 4. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 5. ادعای یک مقام پنتاگون: «طرح عبور آزاد و باز» در تنگه هرمز به زودی عملیاتی می‌شود

 6. تلافی‌که تعارف ندارد!

 7. تظاهرات گسترده مخالفان پوتین در مسکو   

 8. چند نکته درباره حکم دادگاه یکی از اعضای شورای شهر اصفهان

 9. کدام یگان سپاه نفتکش انگلیسی را توقیف کرد؟ + عکس

 10. زندگی در باستی هیلز لواسان جرم است؟

 11. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 12. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 13. وزیر اقتصاد: زورم نمی‌رسد پوری‌حسینی را بردارم  

 14. محسن رضایی: عمر تهدیدات ترامپ دی ماه به سر می‌آید

 15. تاملی بر یک تفسیر اشتباه از شأن امام جمعه و روحانیت

 16. کوچ آهسته از تلگرام به واتس اپ

 17. عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛  بگوید کار نمی‌کنم

 18. معاون دادستان: فیلترینگ به جای جنبه مردمی، جنبه حاکمیتی دارد/ جدیدترین فیلترشکن‌ها در دست کودکان است

 19. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 20. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 21. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 22. صالحی: نیروگاه بوشهر معادل ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی می‌کند

 23. هیجان خطرناک در اتوبان‌های تبریز  

 24. انتشار مکالمات رادیویی عملیات توقیف نفتکش انگلیسی از سوی بی‌بی‌سی

 25. گمانه‌زنی درباره یک عکس ظریف در ونزوئلا

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 5. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 6. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 7. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 8. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 9. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 10. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 11. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 12. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 13. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 14. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 15. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 16. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 17. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 18. توانا بود هرکه با ما بود!

 19. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 20. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 21. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 22. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 23. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 24. جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

 25. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

پربحث‌های امروز

 1. پرداخت حقوق بالای ۱۲ میلیون تومان در دولت ممنوع شد

 2. روایتی از خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

 3. برندگان و بازندگان بازی بانک‌ها چه کسانی هستند؟

 4. همتی: بانک‌ها به دلیل فشارهای تحریمی و حجم نقدینگی مشکلات جدی دارند

 5. کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی صنعت خودرو به لطف تحریم‌ها

 6. فروش اعتباری ۳ محصول ایران‌خودرو از اول مرداد

 7. همه چیز درباره حذف قبوض کاغذی برق از دو ماه دیگر

 8. درآمد «دعانویس‌ها» چقدر است؟

 9. قیمت پوند کاهش یافت

 10. حضرتی: دولت «بیت‌کوین» را به رسمیت شناخته است

 11. ضرورت راه‌اندازی پیام‌رسان بانکی موازی سوئیفت

 12. پرداخت پاداش بازنشستگان با فروش اموال مازاد دولت

 13. آخرین قیمت ارز در بازار + جدول

 14. بانک‌ها در فروردین ماه چقدر وام دادند؟ + جدول

 15. آیین رونمایی از ورق API محیط ترش در شرکت فولاد اکسین برگزار شد

 16. تازه‌ترین قیمت دلار و یورو در صرافی‌ها

 17. آخرین اخبار از افزایش حقوق کارگران

 18. قیمت امروز ارزهای دولتی

 19. جدول/ آخرین قیمت خودروهای وارداتی  

 20. روزهای خوش برای بورس/ از صعود طلا و دلار تا سقوط قیمت خودرو

 21. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 22. چه کسانی حق بیمه بیکاری را می‌پردازند؟/ ۹۵ درصد پول دارو را خودمان می‌دهیم!

 23. تحلیل یک اقتصاددان از شرایط اصلاح ساختار بودجه

 24. وزیر صنعت اعلام کرد: جزئیات طرح معافیت ۲۰ ساله مالیاتی برای تولیدکنندگان داخلی

 25. نرخ بیکاری فارغ التحصیلان ۲ برابر بیکاری عمومی است

پربحث‌های دیروز

 1. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 2. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 3. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 4. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 5. صالحی: نیروگاه بوشهر معادل ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی می‌کند

 6. سیر صعودی قیمت ارز چگونه کنترل شد؟

 7. شیرینی اینترنتی نخرید مجوز ندارند

 8. بیانیه 100 تشکل دانشجویی: تشکیل دوباره وزارت بازرگانی مشکلی را حل نمی‌کند

 9. همتی: سازوکار استفاده از ارز دیجیتال در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد

 10. فروش ۴۰ هزار کانتینر کالای ممنوعه با امضای وزیر اقتصاد

 11. وزیر راه: سال‌ها مستاجر بودم و پس از ۲۸سال خانه خریدم

 12. فردا پرونده بزرگترین بدهکار بانکی بررسی می‌شود

 13. کاهش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت

 14. زنگنه: سهمیه‌بندی سوخت مطرح نیست

 15. سرمایه صرافی‌ها ۱۲ میلیارد تومان شد

 16. رئیس‌جمهور شهرداران کشور را ملزم به مقاوم سازی بناهای تاریخی کرد

 17. فردا، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه اشخاص حقوقی و صاحبان املاک

 18. مصوبات جدید دولت درباره تسهیلات خرید تضمینی، شرکت ملی نفت و سواحل مکران

 19. توضیح جهانگیری درباره تامین کاغذ مطبوعات و نشریات

 20. رونمایی از پلتفرم هوش مصنوعی CICAP در آخرین روز الکامپ

 21. قیمت طلا، سکه و ارز در روز یکشنبه

 22. ایران سومین تولیدکننده سوخت فسیلی در جهان

 23. گزارش «بیت کوین»؛ فردا در ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی

 24. دپوی ۱۷ هزار تن گوشت وارداتی

 25. کشف ۴ مزرعه بیت‌کوین در دماوند

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 2. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 3. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 4. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 5. رویه عجیب برخی محاکم قضایی در برخورد با بدهکاران ظاهرا ورشکسته

 6. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 7. پرداخت حقوق بالای ۱۲ میلیون تومان در دولت ممنوع شد

 8. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 9. زنگنه: شبانه روز به دنبال دور زدن و مقابله با تحریم‌ها هستیم

 10. روایتی از خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

 11. پورابراهیمی: حباب قیمت ارز در حال شکستن است

 12. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 13. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 14. برندگان و بازندگان بازی بانک‌ها چه کسانی هستند؟

 15. قیمت دلار به ١٢١٠٠ تومان رسید

 16. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 17. تعداد گرسنگان جهان برای سومین سال متوالی افزایش یافت

 18. آخرین وضعیت بازار ارز؛ مردم فروشنده دلارهای خانگی شدند

 19. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 20. همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ بانک مرکزی قیمت ارز را تعیین نمی‌کند

 21. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 22. صالحی: نیروگاه بوشهر معادل ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی می‌کند

 23. اسلامی: برای افرادی که بخواهند مسکن استیجاری تولید کنند، شرایط ساده‌تری فراهم می‌کنیم

 24. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 25. وزیر صنعت: اجازه نمی‌دهیم خودروسازان قطعه‌سازی کنند

آخرین عناوین